Keresés

Részletes keresés

time-slot Creative Commons License 2006.08.08 0 0 10516

Sziasztok!

 

Gondolom, a szakértőknek már elege lehet a hozzám hasonló sok maflából

Én a régi FÉG C24-es kazánom szeretném lecserélni. Két kazánt néztem ki, az egyik a Vaillant PRO a másik a Duval Renova C24E.

A prospektust nézve, nem találok szembeötlő külömbséget. Ellenben az ÁRBAN!!!

 

Szeretném megkérdezni, hogy Ti melyiket választanátok? Van valakinek üzeleltetési tapasztalata?

 

Köszönöm!!

 

 

vilzon Creative Commons License 2006.08.08 0 0 10515

Sziasztok!

Saunier Duval Isotwin F 28 E kazánról vélemények?

És árak?

És radiátoros fűtéshez tényleg nem érdemes kondenzációs kazánt venni?

Kössz!

Menyus72 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 10514

Kazán választásban segítsen valaki pls!!!

24kW-os, turbós kazán kellene (az szerepel a gáztervben). A földszinten ami most lesz kész 100m2-t kell kifűtenie padlófűtés-radiátor kombinálva, + a hmv. Előbb-utóbb a tetőtérben is be lesz építve majd kb 70m2.

Kérdés : milyen márka legyen? Az én tippjeim : Junkers, Vaillant, Buderus, de ebből melyik?

Sarokkád is van, mekkora tárolóra lesz szükségem? Legyen beépített (eddigi kutatásaim szerint ez max. 60l lehet), vagy különálló (110-120L)?

Szobai, vagy külső időjárásérzékelős termosztátot válasszak hozzá?

 

gaga1 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 10513
hali
valakinek van tapasztalata a kandallós fűtésről?
36nm-es lakást kellene kifűteni valamivel.
vuvuvu Creative Commons License 2006.08.07 0 0 10510

Sziasztok!

Most készülünk radiátorcserére egy kelenföldi panelban. Tavaly központilag megcsinálták az egyéni fűtésszabályozást és fűtésmérést az egész házban, de akkor nem cseréltettünk, mert az akkor felajánlott BEST radiátor sem minőségben, sem árban nem volt szimpatikus. Mint kiderült, nem döntöttünk rosszul, pár hete (fűtésszezonon kívül) ugyanis a szomszédunkban szétnyílt a tavaly cseréltetett egyik BEST radiátor, eláztatta a szomszéd lakását, illetve 4 alsó szomszédot. Egyébként a szomszédtól úgy hallottuk, tavaly óta a BEST-et nem nagyon forgalmazzák, mert több minőségi kifogás merült fel vele kapcsolatban.

 

A BEST-et ezek után totálisan kizárva elkezdtük a piacon körülnézni: 2 típus/márka, a Vogel & Noot és a Radel közül szeretnénk választani, mindkettő acéllemezes radiátor. Ki mit tud ezekről  a típusokról, mennyire váltak be, mennyire biztonságosak, mennyi ideig bírják stb. Azért is fontos a kérdés számunkra, mert 2 kisszobában beépített bútor van fix radiátorburkolattal, amit asztalos tud szétszedni ill. összerakni, tehát nem nagyon engedhetjük meg magunknak hogy bármi zűr legyen a radiátorral, azt követően, hogy az asztalos újra összeszerelte a megbontott radiátorburkolatot és a hozzátartozó bútort.

 

A házunkban egyébként vegyesen használnak alumínium és acllemezes radiátorokat, tehát a fűtési rendszerben nincs egységes típus. Elvileg az alumíniumot javasolták, viszont a tavalyi szerelésnél rézcsapokkal kötötték be a fűtőtesteket, amiről úgy tudjuk, inkább az acéllemezessel passzol össze. Ezért mindenképpen acéllemezest szeretnénk, a lehető legmegbízhatóbb típust.

 

Köszi: www

agabe Creative Commons License 2006.08.07 0 0 10509

Hali!

Felújítás alatt álló házban a kövezett helységek alatt padlófűtés lett kialakítva. Egy részenmár lebetonozták. A betonozás vékony réteg ugyan, de sima sóderből készült (nem estricht, és még csak nem isnem kétszer szitált). Erre most utólag egy tervező mérnök mondja, hogy az nem az igazi, mert padlófütéshez estricht kell, fütésszerelő (nem ő betonozott) meg mondja, hogy jó az a beton is, neki is olyan van. Most akkor kinek higyjünk? Mit rakassunk a még nem betonozott részre?

(persze a padlófütés csövezés alatt van höszigetelő nikecell, meg alatta az alap beton)

légyszi mondjatok valamit....feltöretni a már kész betont csak nem ekll ugye ?

üdv:

agabe

konaking Creative Commons License 2006.08.07 0 0 10508
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata FÉG Komfort Extra 25 VD típ, kombi kazánnal? Egy szervizes ismerős ajánlotta, szerinte strapa bíróbb, mint a nagy külföldi márkák.

gaga1 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 10507
ja bocsi elírtam.nem 26 hanem 36nm-es a kicsike.
Előzmény: Törölt nick (10506)
gaga1 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 10505
hát majd megnézem,de annyit tudok,hogy a havi villanydíj 30000.- pénz
de mondom ezzel még nem lenne baj ha meleg is lenne:)))
amúgy köszi
Előzmény: Törölt nick (10503)
gaga1 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 10504
amúgy a gáz ára fog kuvára emelkedni.kb. 50%-kal
nekem az a lényeg ha már fizetek akkor meleg legyen.az sem érdekel ha ezentúl is ugyanannyit kell fizetni csak legyen egy jó megoldás a fűtésre.
nálad is hőtárolós van?azzal fűtesz?és csak egyet használsz?
Előzmény: Törölt nick (10501)
gaga1 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 10502
a villanykályha 6kw-os.és tényleg kuva hideg van bent.de csak ez az egy kályha van az egész csepp lakásban.a többi helyiségben nincs fűtés.
de akkor mit javasolsz?
Előzmény: Törölt nick (10501)
*ridonli* Creative Commons License 2006.08.06 0 0 10496

ÁSZF-et elolvastam, abban semmi olyasmi nincs, hogy köteles lennék tisztában lenni azzal, hogy a több évtizeddel előtti építésekor a társasháznak milyen volt a gázrendszere, és az sem, hogy én volnék a felelős az esetlegesen évtizedekkel ezelőtti átalakításokért.

 

Ráadásul, ez a ház is, mint a legtöbb budapesti, korábban bérház volt, így aztán pláne nem hozzáférhetők már az eredeti építési iratok.

 

A szolgáltatót egyelőre azért nem kérdezem meg, mert bizonyára ügyfélszolgálatos ügyintézővel tudnék csak beszélni, aki - mint az összes szolgáltató ügyfélkapcsolatosa - csak a betanult szövegét tudná mondani.

 

Azért itt próbálok tájékozódni, mert ahogy visszaolvastam, járnak ide gyakran hozzáértők. Asszem, erre való egy fórum:)

 

 

Előzmény: Lacivill (10495)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.06 0 0 10495

Mért nem kérdezed meg név nélkül a szolgáltatót, illetve amit ajánlottam elolvasni az ÁSZF-et? Bár lehet, hogy az igazságérzetünk azt mondja, hogy Te nem felelhetsz az előtted lévő által elkövetetett dolgokért, mégis szinte biztos vagyok benne, hogy rajtad fog csattanni az ostor, mivel a te neveden van a rendszer.

Egy példa: ELMŰ-nél azt irja mindenki alá, hogy 6 évente köteles a saját belső rendszerét felülvizsgáltatni, és a mindenkori szabványok szerinti modósításokat elvégeztetnie saját költségén.

Szerintem ezt se tudja 100 ból 101 lakó:)

Előzmény: *ridonli* (10491)
Pitecus Creative Commons License 2006.08.06 0 0 10494
Sziasztok!
Beírnám ide is, hogy az új ár tényleg töredékéért eladó egy Dunaferr DK 600x1600-as radiátor és egy Dunaferr lapradiátor 600x1200-as.
Bontottak, de jó állapotban vannak és a garázsban csak a helyet foglalják. Hátha valakinek kell. Én csak azért cseréltem le, az adott helységekben elméretezték a fűtőtest kapaciátsát.
A nickem alatti e-mail él.

Bocsánat, hogy ilyenekkel zavartalak titeket.
Marcesz Creative Commons License 2006.08.06 0 0 10493
Szerintem sehonnét. Bármilyen, korábbi mulasztásból adódó költség sem terhelhet téged.
Előzmény: *ridonli* (10491)
gaga1 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 10492
sziasztok
segítségre lenne szükségem
egy pici 26 nm-es lakásba szeretnék fűtést ami radiátoros.
utánanéztem és a kandallót nem tudják beépíteni mert már valaki rá van kötve a kéményre.legalább is ezt mondják,hogy akkor nem lehet.
ja, a lakás konyha,fürdő,szoba,előszoba.ezt kellene befűteni.
most egy hőtárolós villanykályha van,de nagyon sokat eszik és keveset ad.a szobában van kb. 18 fok,de a konyhában csak 15.ez elég karcsú.
olvastam egy bojleres radiátoros rendszerről.de jó lenne valamit még tudni róla.
esetleg ha itt van ilyen valakinek,írjon róla valamit légyszi.
köszi
*ridonli* Creative Commons License 2006.08.06 0 0 10491

Rendben, értem.

 

De azt még mindig nem tudom, hogy egy új lakónak honnan kellene azt tudnia, hogy amikor 20-30-40 éve épült a társasház, akkor ott milyen volt az eredeti gázrendszer? Honnan tudja azt, hogy az előtte 2-3-mal ott lakók az elmúlt 10-20-30 évben mit és hogyan alakítottak át?

 

Vagy akkor a Főgáz (Tigáz, stb.) miért nem ellenőrzi a gázrendszert is, amikor valaki megvesz egy lakást, mert akkor rögtön kiderülne az előző lakó turpissága?

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10489)
Marcesz Creative Commons License 2006.08.06 0 0 10490
Az, hogy eltérő készüléket gyártanak a magyar piacra, a szabványok eltéréséből is adódik. Az pedig, hogy Szlovéniában gyártják, nem feltétlenül rossz pont. Sőt.
Előzmény: BLACK KNIGHT (10485)
tin.soldier Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10488
Köszi szépen,
az olasz cuccoktól engem is óvtak.
Persze, szakember végzi majd a mindenfélét, ahogy azt kell.
És akkor a szaki megmondja, hogy a lakásba mekkora teljesítményű kombicirkó kell, aztán választhatok márkát? Így működik ez?

És nekem is Junkers vs. Vaillant között érdemes választanom? :)
Előzmény: Lacivill (10470)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10487
Meg kéne oldani úgy a felújitást, hogy ne kelljen levenni, mert felszerelés előtt szerintem tömörséget is kell ellenörizni.
Előzmény: remote access (10482)
BLACK KNIGHT Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10485

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok ezen a topikon, és most építkezünk a párommal.

82 m2 ikerház, 30-as porotherm tégla + 7 cm hungarocell,  a födémen 14 cm hungarocell, 1,1-es faablakok, alul 5 cm hungarocell ,pince nincs padlás csak tárolásra yellow fólia+ cserép... röviden nagy vonalakban...

 

Igazából már csak 2 kazán között vacilálok, érdekelne a TI véleményetek, hogy melyket vegyem.

Sok pénzt nem akarok kazánra költeni egy ekkora lakásba szóval csak egy 24 kW-os turbós kombira gondoltam , de fontos lenne hogy megbíható legyen és viszonylag takarékos.

 

Szóval:

Vaillant VUW 242-3 turbotop (186 eFt)  vs.

Junkers Eurostar (198 eFt)

 

A Vaillant szimpatikusabb de sokan lebeszének hogy ami ide jön azt külön csak a keleti piacra gyártják, szlovéniába szerelik össze.

A Junkersröl eddig nem hallottam rosszat.

Marcesz Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10484

Ezzel nem megrémíteni akartalak, csak jellemezni a gázszolgáltató jogait, amivel azért nem is mindig él, van neki elég baja, minthogy olyan embereket tiltson ki a fogyasztásból, akik fizetik a számlát. Talán az lenne a legegyszerűbb, ha hagynád az egészet a fenébe, ameddig valami nagyobb átalakítást-fejlesztést nem szeretnél.

 

Megmondom, miért: egyrészt idén januártól jelentősen változott (szigorodott) a gázbiztonsági szabályzat. Ez azt jelenti, hogy a régi készülékeid, a szerelvények, egyáltalán a szellőzés milyensége és mennyisége nem feltétlenül felel meg a szigorúbb szabályozásnak, ha ezt úgymond "legalizálni" szeretnéd, lehet, hogy jó sok pénzbe fájna. (Egyébként úgy nagyjából a lakások 90%-a nem felel meg a jelenlegi szabályozásnak, de ez szerintem senkit nem zavar.)

 

Másrészt te valóban jóhiszeműen vetted meg a lakást, a gázművek az óra átvételével nyugtázta az adásvételt, miért kellene bármin is agyalnod? (Azt, hogy a cirkó 10 éves, feltehetően nem nehéz bizonyítani: gyári szám, gyártás éve, már rég nem kapható típus.)

Előzmény: *ridonli* (10483)
*ridonli* Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10483

"legfeljebb kizárhatnak a szolgáltatásból (nem mondom, januárban mondjuk az sem lenne egy vidám dolog)."

 

Pont ezt szeretném elkerülni. Nemcsak januárban nem vidám dolog, hanem kisgyerekekkel soha nem vidám dolog. Pontosan ezért keresem a cirkófűtésünk legalizálásának a legegyszerűbb, legkevésbé macerás módját.

 

De azt még mindig nem értem, hogy honnan kellene egy új lakónak azt tudnia, hogy 20-30-40-100 éve, amikor az adott ház épült, akkor ott eredetileg milyen fűtés- és gázrendszer volt, és hány előző lakóra, generációra visszamenően kell az újnak felelősséget viselnie a 10-20-50 évvel azelőtti átalakítások miatt?

 

Érdekes, ha a villanyrendszert megbuherálja valaki, akkor nem az utána következő új lakó szív miatta, hanem visszakeresik az előző lakót (legalábbis ilyen történeteket hallottam).

 

Mondjuk nálunk még nincs semmiféle hatóságosdi vészhelyzet, hanem csupán szeretném is azt megelőzni.

 

 

 

Előzmény: Marcesz (10481)
remote access Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10482

Sziasztok !

 

Belső felújítás (festés, ajtóáthelyezés, csere) miatt szükség lenne a gázórám rövid idejű, max 2 napos levételére. Helye, csövek helyzete nem változik, tehát csak a mögötte végzendő munka és a sérülés kivédése érdekében lenne rá szükség. A hollander természetesen műanyag plombával ellátott. Mi korrekt eljárás a gázóra ilyen célú időleges levételének?

Marcesz Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10481

Azért azt tudni kell, hogy a gázművek nem hatóság, csak egy szolgáltató, a munkatársaik nem hivatalos személyek. Nem törhetnek be hozzád, nem büntethetnek azért, mert beszereltél egy konvektort, legfeljebb kizárhatnak a szolgáltatásból (nem mondom, januárban mondjuk az sem lenne egy vidám dolog).

Előzmény: *ridonli* (10480)
*ridonli* Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10480

Egyre jobban hangzik:)

 

Írod: "Elvileg egyébként már elévült a szabálytalanság -- ha a biztonságnak megfelel -- minek a terv ??"

 

De ha bekapok valami ellenőrzést (bár napközben soha nem vagyunk itthon), akkor hogy tudom azt bizonyítani, hogy ez a helyzet már 10 éve így van, én így vettem a lakást cirkóstul, nem én változtattam meg a fűtési és gázrendszert mondjuk a múlt hónapban? Tényleg, honnan is kellene tudnom, hogy 30 éve ebbe a társasházba milyen gázrendszert építettek?

 

Egyébként, amikor beköltöztünk, természetesen kijött a Főgáz embere, de csak a gázóránál molyolt, ami a lépcsőházban van, és bár behívtam, hogy kényelmesebebn írjuk alá a papírt, de esze ágában sem volt a lakásban körülnézni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10478)
*ridonli* Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10479

Szia, köszönöm, ez így egyszerűbben hangzik!

 

A cirkó kéménye tökéletes, a beköltözésünk után kb. 2 héttel volt a kéményseprő a szokásos éves rutinellenőrzésen, és mindent rendben talált, papírt is adott erről. Mondta, hogy szabványosan bélelt a kémény, a cirkót tartalmazó helyiség szellőzése is megfelelő.

A gáztömörségről fogalmam nincs, mi az:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (10477)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10476
Valami hasonlóra gondoltam, de ehhez kell a szakember..............
Előzmény: *ridonli* (10475)
*ridonli* Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10475

Uhhh...

Az lehetséges, hogy a meglevő és működő fűtési rendszerhez utólag készítenek tervet? Aztán ezt átveszi a MEO? Aztán már legális is minden? Vagy ennél macerásabb is lehet?

 

 

Előzmény: Lacivill (10474)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10474

Ne viccelj már nem besugók ők!!!

A megrendelők pénzéből élnek, egy kiszállást megér, mert lehet, hogy aprópénzből meguszód. Ha ellenörzésnél buksz le az sokba lenne. Egyébként meg el kéne olvasni a gázszolgáltatónál amikor nevedre került az óra mit írtál alá, illetve az üzletszabályzatot. Sajna hiába vagy jóhiszemű mégis rajtad fog csattanni az ostor.

Előzmény: *ridonli* (10473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!