Keresés

Részletes keresés

GAtesz Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5062
Szintén zenész. Írtam volna ha lehetett volna.
Néhány napja sokkal rosszabbul vagyok.
A vádlim megint zsibbad, feszül.
Mintha ma egy kicsit jobb lenne.
Kezdek becsavarodni. :(
Két ember azzal vigasztalt akit szintén gerinccel műtöttek, hogy ők közel 1 évig érezték az "utóhatásokat".
Műtét után 6 hét? Azt mehetsz dolgozni? Ló****t... Örülök a 16 hét után el tudok menni.
Amíg nem bírok ki 9 órát fekvés nélkül addig esélytelen. Most kb 5-6 órát vagyok el.
De 1-2 nappal ezelőtt még a 2 óra is sok volt. :(
TB több mint 2,5 hónapig nem utalta az alamizsnát. Jó is ám kölcsönkérni kajára. Mert ugye első a számla. Ha éhen veszel az nem gond, de a számla legyen befizetve!
Ráadásul a múltkori nyakam "elfekvése" sem múlott el. Azóta is fáj. Plusz elkezdett zsibbadni a jobb kezem kisujj felőli éle.

Lassan Dunának megyek...csak hát mi lesz az asszonnyal és a poronttyal?
real_geri Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5061
aki akarna, sem tud írni, mert haldoklik a fórum :)
én így voltam tegnap:
ma megint nagyon rossz volt a derekam
no, messze nem olyan, mint a műtét előtt, de folyamatosan szúrkált, meg feszültek itt-ott az izmok.
persze meg is jött az eső széllel.

csak nem tudtam beírni, mert rendre elszállt a fórummotor :)
kristaly02 Creative Commons License 2009.05.02 0 0 5060
Ki merre? Nagy a csönd!
real_geri Creative Commons License 2009.04.29 0 0 5059
Köszi szépen!
Bár a bent fekvésből már egy kicsit sok volt :( de jól hangzik
Előzmény: kristaly02 (5058)
kristaly02 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5058

Gyere az ORFI-ba pestre!

3-4 hét a bentfekvés, komplex rehab kezelés biztosítva és a szomszédban 1 perc a Lukács gyógyfürdő, de adnak is vízkezelést meg sok mást is.

És nem kerül pénzbe olyan értelemben mint Hévízen 3 hét kaja-szállás-kezelési díjak stb.

Keresd Dr. Lukáts Mónikát az I-es reuma rehab.osztályon.

Remek csapata van, és a doktornő szakmailag emberileg csodálatos. 7 éves tapasztalatom.

Ja! És ha telefnonon a jelentkezéskor jelzed, hogy friss gerincműtétes vagy, akkor kb 3-4 hét a várakozás nem félév mint Hévíz meg a többi.

 

Előzmény: real_geri (5057)
real_geri Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5057
ma már el tudtam menni fürdőbe is, ami azért nagy szám, mert ez abból áll, hogy 2,5km a hév megálló, ez 30perc séta, innen 45 perc hévvel Ráckeve, onnan még 6-800m gyalog a fürdő bejárata.
majd fürdés után ugyanez vissza, így ez egy 5 órás túra, amiből 1,5 óra kb a fürdés, többi a körítés.

Most még azt próbálom kitalálni, hova lenne a legérdemesebb menni "nyaralni" a derekammal, Hévíz, Bükfürdő, vagy egyéb.
Bár úgy látom, önerős lesz, mert mindenhonnan azt hallom, hogy még ha szereznék is beutalót ilyen rehabra arrafelé, akkor fél-egy évet is várni kell, mire kapok helyet. Ebből nem tudom, mi az igaz.
kristaly02 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5056

Mához két hétre csavaroznak a balesetiben. Már szinte minden előzetes kivizsgáláson átestem.

Ahogy közeleg a nap egyre jobban félek.

Pedig az elsőt is túléltem anno 7 éve, igaz ott hagyományos műtét volt nem csavar...

 

Nektek gyógyulást!

És nem olyan nagy gond ha a bejárati ajtóra függeszkedsz reggelente. Főleg ha belülről teszed, akkor a szomszéd se lát meg.

 

:-)

GAtesz Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5055
A vándor fájdalom ismerős.
Szó szerint így neveztem el én is. :D :D
Ugyan így volt nekem is. Össze vissza mindig máshol máshogy.

Ez a lógicsálás jó dolog? nekem azt mondák, hogy semmi képp ne próbálkozzak ilyennel.
A súlyfürdőt is határozottan ellenjavallták.
Előzmény: real_geri (5053)
Sfakutya Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5054

Az utolsó bekezdéseden jót nevettem:)

Lényeg, hogy a humorod megvan, a gyógyulás is jönni fog!

Előzmény: real_geri (5053)
real_geri Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5053
ez sajnálatos.
Én is úgy vélem, a szeles és esős időt fogom megérezni, tegnap reggel óta bizsereg a lábujjam, ami korábban nem nagyon volt, és kicsit jobban fáj, erre ma reggelre megjött a szél, borulás, és holnapra esőt mondanak.

engem is lever sokszor ez, és nincs kedvem semmihez, de ilyenkor arra gondolok (lehet, már írtam) hogy ha 3-4 hét után nem kellene, hogy legyenek fájdalmaink, akkor nem 6hét lenne a táppénz utána alapból, vagy hosszabb, hanem fele. szóval tegyük fel, hogy ez normális 6 hétig legalább.

mondjuk fura ez a mostansági fájdalom kérdés. mostanában ilyen "vándor fájdalmaim" vannak. 10percenként, negyedóránként máshol fáj.
műtét előtt a derekam fájt, de csak ott, egy helyben
műtét után csak a derekam nem fáj :) ellenben hol a fenék-combtő izom fáj, hol a derekam mellett szúr belé, hol a lábszáram, hol a combom oldala, így vándorol ide oda. ebből nekem az jön le, hogy ez idegi probléma lehet

-----

az ajtón nyújtózás jó ötlet, csak nem ott, ahol gipszkarton falak vannak, laminált ajtókkal. vagy a tokot venném ki a falból, vagy az egész falat :)
a bejárati ajtó ok, az egy spéci ajtó, de hülyén néznék ki a lépcsőházban reggel gatyában :D
így marad az időnkénti gravitációs ágyon lógicsálás, csak ahhoz kell segítség, egyedül nem bírok rámászni és lejönni sem.
Előzmény: GAtesz (5052)
GAtesz Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5052
Tegnap és ma nem vagyok olyan jól. Nekem is hullámzó a gyógyulásom.
De azért biztatom magam.
Sajog a derekam, és a lábam is szarakodik.
És még az a rohadt allergia is meg akar ölni. Már 20 éve.
Azért kicsit lehúzza agyilag ez embert, akármennyire is optimista.
ed30 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 5051
Nekem is bevált!!!! :)) Tyce az én csípőm sose fájt..
kristaly02 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 5050
nincs mit, majd írd meg bevált-e.
Előzmény: ed30 (5047)
kristaly02 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 5049

Ha fáj, az lehet attól, hogy a fájó gerincideggyök oda sugárzik... ( dokim mondta anno ) más összefüggés nem nagyon lehet.

Az tény, ha sokat tornázom ( Mckensie ) utána bizony érzem én is de csak izomláz...

 

Előzmény: Tyce80 (5048)
Tyce80 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 5048
Sziasztok! Csak azt szeretném megtudni, hogy nektek is fáj-e a csípőtök?
ed30 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 5047
na akkor én neki is esek kipróbálom Kristály köszi !
Előzmény: kristaly02 (5045)
sziporka66 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 5046
Szia itt a fórumon. Felhívlak, mert a számodat én elmentettem vagy legalább remélem.

A Pécsi idegsebészeti Klinika telefonszáma: 0672/535-900/ amit mondtam, hogy elküldök sms-ben. A dokit rád bízom.

 

Előzmény: Tyce80 (5041)
kristaly02 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 5045

Egy tipp reggeli gerinc derék merevség ellen.

Nálam bevált.

Keressetek egy magas erős szekrényt vagy erős ajtót a lakásban.

Mindkettő olyan legyen ami erős és lábujjhegyen állva eléritek.

Reggel a felkeléskor odaálltok az ajtó/szekrény elé, kezetekkel rákapaszkodtok a tetejére, és lábujjhegyen / talpon állva jó erősen húzódzkodva megnyújtóztok.

Recseg meg sajog de elindítja a napot derékilag.

 

 

real_geri Creative Commons License 2009.04.23 0 0 5044
szintén zenész. megjött az eső, meg a fájdalom is :( fene essen bele.
de azért tettem egy sétát délelőtt, délután is tervezek egyet, ha nem esik
ed30 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 5043
kb egy hete a derekammal ugyanígy vagyok pedig engem lassan egy éve műtöttek.Szerintem az időjárás... Itt Győrben nagyon pocsék idő van!!
Előzmény: GAtesz (5042)
GAtesz Creative Commons License 2009.04.23 0 0 5042
Hali!

Én is javulok. Sétálgatok, teszek veszek a ház körül.
Hozom viszem a gyereket oviba. Már autót is szereltem. (csak óvatosan)
Járok minden másnap úszni. Az teljesen rendben van.
Május 4. -től megyek gyógykezelésre 15 alkalommal.
Az EÜ malmai nem hogy lassan őrölnek, hanem szinte meg is álltak! :)
A derekamban nekem is teljesen le vannak merevedve az izmok, de ezt csak akkor érzem, ha megpróbálok lehajolni. Pl zoknit húzni. Járás és ülés közben nem is érzem.
Hogy ne legyen teljes az örömöm, tegnap reggelre annyira elfeküdtem a nyakam, hogy alig tudom forgatni a fejem. És még ma is fáj :( Pedig azt hittem, hogy 1 nap alatt elmúlik.

Szép napot mindenkinek!

Üdv!

Atesz
Tyce80 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 5041
Sziasztok! Nekem is hasonló problémám van mint nektek. Kb: 2 hónapja kezdődtek iszonyatos jobb lábba való sugárzással. Azóta túl vagyok egy injekció kúrán meg egy fizikóth-án is És most ahogy megy az idő úgy erősödnek a fájdalmak. Április 29-re van időpontom MRI-re Pécsre. majd ott kiderül hogy mi is pontosan a probléma háttere. Ja! Sziporka66 ajánlotta ezt az oldalt nekem- szeretném megköszönni neki! Hívj fel ha tudsz mert én a számod elvesztettem( a régi telomba volt és tönkre ment).
real_geri Creative Commons License 2009.04.22 0 0 5040
én konkrétan igen.
derekam legalábbis ok, az izmokkal kell valamit kezdjek még. meg a szalagokkal. reggelre bemerevedik (nem, nem az :) ) a derekam, és csak egy kis átmozgatás segít, de utána jó, egy óra kell általában hogy jól működjön, addig húzódik a comb felső része
napi 4-6km séta 2 részletben, aztán jövő héten kezdem a fürdőkúrát
Előzmény: ed30 (5039)
ed30 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 5039
megállt az élet?? Mindenki jól van? :)))
real_geri Creative Commons License 2009.04.20 0 0 5038
szerintem zaccos, de sikerülhet. nincs pótlási lehetőség? az hogy?

mondjuk én is emiatt vagyok passzív féléven, de lehet, nem is folytatom, mert berágattak.
levelező oktatás = havi egy KÖTELEZŐ konzultáció = csüt. 13:00 - 20:40, péntek 8:00 - 20:40, szo. 8:00 - 18:40
üljed végig. még egészséges gerinccel is durva!
bementem kérvényezni a szeptemberi kezdődő gerinc gondok után, hogy csak vizsgára menjek be, de közölték, a konzultáció kötelező, ha nem jelenek meg, nincs aláírás, nem mehetek vizsgára sem. így az első félévből egy vizsgám lett meg a 10ből, a másodikat emiatt el sem tudtam kezdeni.

ugyanígy nem kaptam felmentést az infó órák végigseggelése alól sem, és órákon át hallgattam a "hogyan kapcsoljuk be a gépet és mi az operációs rendszer", miközben amiről papírom van: ecdl, 97%-os info érettségi, országos középiskolai info verseny 2. hely, és évek óta dinamikus weblapokkal, adatbázis kezeléssel foglalkozom, és sorolhatnám. azt mondták nem baj, üljek csak be... jobb dolgom is lenne vazze
Előzmény: kristaly02 (5037)
kristaly02 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 5037

Egy kérdés. Jósoljatok, vagy akinek van tapasztalata :

 

Szerintetek gerinccsavarozás után két héttel be fogok én tudni menni vizsgázni  - kocsival bevisznek - az egyetemre?

Ma kaptam vizsgaidőpontokat és 2 tárgyam van amit nem lehet máskor letenni. És emiatt nem buknám el a félévemet.

 

kristaly02 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 5036
Jaj de jó ezeket hallani, hogy így javultok! Fantasztikus! Csak így tovább!
real_geri Creative Commons License 2009.04.18 0 0 5035
ez igen kiváló :) csak így tovább!
jövő hétre én is tervezek fürdőt, de még nem tudom, hova, egyik messzebb, mint a másik
Előzmény: GAtesz (5034)
GAtesz Creative Commons License 2009.04.18 0 0 5034
Üdv mindenkinek!

Jelentem alássan javulok! :)
A vádli görcs-feszülés jelentősen csökkent, de még nem múlt el.
Kb. 3 órát elvagyok fekvés nélkül. Autót is tudok már rendesen vezetni.
Felraktam 3 ablakra szúnyoghálót, csináltam kézi gázt a fűnyíróra, megtelepítettem 3 számítógépet, beállítottam egy wifi-s routert, kivágtam egy tuját, megmetszettem, néhány bokrot, felfúrtam a kisfiam szobájába egy éjjeli lámpát, és túléltem a húsvétot! :D
És 3 hete műtöttek. És maximálisan visszafogom magam,hogy nehogy megerőltessem magam.
Ja és ma voltam uszodába. 20 percet "úszkáltam". Teljesen okénak tűnt minden,de nem mertem tovább a vízben lenni. Ha holnapra nem leszek rosszabbul. akkor holnap is lemegyek.
Voltam rehabos dokinál. Írt ki 15 gyógykezelést Gunaras-gyógyfürdő -ben. Masszázst, és gyógytornát.

Mindenkinek jobbulást kívánok!

Üdv Atesz.

u.i.: Real-Geri olvastam az írásod! Respekt!
Szorgos Creative Commons License 2009.04.18 0 0 5033
Nem tudok róla, de majd kitalálok valamit, hogy gyakoroljak előre. :DD
Előzmény: real_geri (5032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!