Keresés

Részletes keresés

Rarpad71 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 6852

Szia!

 

Én is arra tippelnék, hogy trombotizált vérrög lehet, mert eléggé fáj.

Nem is merek elmenni dokihoz... :)

 

Régebben is volt már ilyen dudor volt, ilyen tünetekkel, csak sokkal kisebb volt.

Az aggaszt, hogy mekkora...

 

Árpi

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6851)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 6851

Helló!

 

Nem lehet hogy egy vérrög féle lehet?

Hallottam ilyenről/panaszkodott hogy ég stb / hogy nagyon fáj. Ha az akkor még jobban fáj.

A hozzád legközelebbi városba tán egy proctológust kéne keresni az is lecsípi/felvágja.

A gond az hogy 3 hónapja nincs orvosi ellátás csak tűzoltás.

Nem kell beijedni.

 

Előzmény: Rarpad71 (6850)
Rarpad71 Creative Commons License 2020.06.05 -1 0 6850

Köszönöm!

 

De ez már fáj meg szúr meg minden... :(

Fontos a sebész? Nem múlhat el magától?

 

Árpi

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6849)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 6849

Helló!

 

Szerintem csak egy kinövés lehet, amit a sebész lecsíp és küld belőle mintát. /vagy kéred/

A gyűrű van akinél már leesett lehet seb a helyén az vérzik.

Mikor voltál vérképen mert leesik a vas/hemoglobin szinted a vérzéstől és fáradt/gyenge leszel.

Proctológushoz azért menj el.

Jobbulást.

Előzmény: Rarpad71 (6848)
Rarpad71 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 6848

Sziasztok!

 

Évek óta van külső és belső aranyerem is, egyet gyűrűztek 2 éve, de sajnos kisebb-nagyobb időközökkel néha kiújul és vérzik. De most kívül lett egy kisebb babnyi csomó, (ekkora sosem volt még) ami kezdetben még eltűnt, ha megnyomtam, ma reggelre viszont már állandósult... 

Csak meg szeretnék nyugodni, hogy ez is csak egy aranyeres csomó ugye? Csak túl nagynak tűnik.  Gondolom a tumor nem fejlődik ilyen gyorsan?

 

Köszönettel:

 

Árpi

Swtrooper Creative Commons License 2020.06.03 0 0 6847

ma voltam repedésre jó a fagyasazts???

mark80 Creative Commons License 2020.06.02 0 0 6846

Köszönöm, mindenkinek a válaszokat. 

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.02 0 0 6845

Az IBS és a reflux két hét alatt rendbe jön a paleolit étrendtől: https://www.tenyek-tevhitek.hu/

Előzmény: mark80 (6842)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.06.02 0 0 6844

Helló!

 

Lehet hogy az aranyereid a tükrözéskor már megvoltak. Tettek említést róla?

Talán nem voltak aktívak . 

IBS-d van ami hasmenéssel  jár emlékeim szerint. Salazapyrint szoktak rá írni.

Hát várd ki mi lesz ha lemennek a kúpok.

Itt valaki írt gyűrűzésről ami lejött és egy még nagyobb seb keletkezett.

Kérj/keres  egy második véleményt is.

Jobbulást.

 

Előzmény: mark80 (6842)
Swtrooper Creative Commons License 2020.06.02 0 0 6843

bár én repedéssel küzdök de aranyértől nem kell félni ellentétben a fisszurával az mindig megyógyul.

3. fokú ami kézzel még reponálható. Gumi barron ligaturát neki gyűrűztesd meg de nagyon vgyázz a beavakotzs előtti 3 napban már csak puhitós kaját egyél szilvalé lekvár kefir stb amig le nem esnek a nodusok nem lehet kemény a székleted akkor le tud esni a gyűrű ha nem jól lövi fel a pisztollal. Kiújuláősi idő k b 10 év. Ne üljsokat.

mark80 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 6842

Tisztelt Doktor Úr és Sorstársak!


IBS -es és reflux-os( napi 2x20 mg Quamatel és 2 tasak Ventel por)  vagyok 15 éve. Sajnos ennek a két dolognak köszönhetően teljesen felborult az emésztésem. Van, hogy naponta 2-szer, van, hogy naponta 4-szer székelek. Az elmúlt 12 évben volt 5 teljes béltükrözésem, 6 gyomortükrözésem ( amikor orvost váltottam mindig csináltak egy kontroll képalkotást). 2007-ben annopapillat távolítottak el a végbelemből, ezenkívül semmilyen probléma, beavatkozás nem volt soha. A vérképem teljesen rendben, minden képalkotó negatív volt eddig. Az elmúlt 2 és fél hónapban azonban 5 -ször  is (utoljára ma) volt a székletemen végen friss vér ( jelentős), ezért elmentem proktologushoz múlt héten:A diagnózis:- három másodfokú belso aranyer , két kisebb egy nagyobb.Illetve ismét  eltávolítottak egy papillat.  A gyűrűzést ajánlottá a doktor a jövőben, fel év múlva menjek vissza kontrollra és akkor meglátjuk hogyan tovább, illetve írt fel szteroidos kupot (15 db napi 2 db) és lila ecsetelőt kaptam.

 

Néhány  kérdés( elnézést, de letaglózott a diagnózis és ott nem kérdeztem):

- A sok tükrözés ( csak colonoscopia) miatt ezt nem kellett volna előbb tudnom ( utolsó három éve volt)?

- Ha gyűrűznek és épp napi 4 székletem van 6 napig ( kb. annyi a lekötődési ido), attól nem szakad le a gyűrű?

- Ha minden igyekezetem ellenére nem változnak a székelési szokásaim ( mert 15 eve nem tudok tenni ellene) , akkor kiújulhat az aranyer, ez törvényszerű?

- A kiújult aranyer megint kezelhető  gyűrűvel? Ha igen ez hányszor ismételhető?Hogy ne jussak el a brutális( legalábbis a fórumos leírások alapján annak gondolt) műtétig.

- Igazan ez a vérzés a semmiből jött, akkor hogy lehet felismerni akar az elsőfokú belső aranyeret, ha tünetmentes?

-Ha megcsinálják a gyűrűzést  hogy tudok az újbóli kialakulas ellene védekezni?

- A mai vérzés keletkezhetett a pénteken eltávolított papilla hegesedésének leszakadásából két szeklet volt és mindkettőnek az utolsó.harmada tiszta, friss ver volt)? 


A válaszait, válaszaitokat előre is köszönöm!


39 és háromnegyed  éves elkeseredett férfi 


ps: a helyesírási hibákért elnézést telefonról pötyögök 

Nyco67 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 6841

Köszönöm a válaszokat!

Budapesten lakom, a Margit kórházban találtam proktológiát, de nem tudom, oda tartozom,-e, mert az állandó lakcímem más kerületben van, viszont a tartózkodási helyem a III. kerület. Meg fogom kérdezni a háziorvost, vele szerencsére jóban vagyunk.

Hát igen, sajnos az utóbbi hónapokban nem lehetett orvoshoz menni, ezért szenvedtem a benőtt körmömmel is, most meg - gondolom - végtelenek a várólisták.

Már én is gondolkodtam rajta, hogy fejjel lefelé kéne aludnom.:) De ha ezt nem is, legalább megpróbálok gyertyázgatni.

A biciklit szépen rendbe hoztam, most meg nézegetem...:)

Tegnap annyira fájt, hogy kínomban jegeltem, mert a kenőcs semmit nem ért. Egész kellemes érzés volt, amíg zsibbadt a fenekem...

Most kicsit visszább húzódott, legalább már nem nyögök minden mozdulatnál és valamennyire már ülni is sikerül.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 6840

Helló!

 

Hát nézz körül hozzád melyik város tartozik mert TB szakrendelés csak ott van.

Ráadásul vagy 3 hónapja nincs is ellátás.

A cs. orvosodtól kérj beutalót és kérj időpontot, mert biz várni kell.

No, és ott meglátod az orvost és véleményt alkothatsz.

Minden leállt. 

A kevés  gép, amikre hónapokat kellett várni sem ment.

Így most még többet kell várni.

Jobbulást kívánok.

Előzmény: Nyco67 (6837)
Swtrooper Creative Commons License 2020.06.01 0 0 6839

harmad fokút még lehet ligatúrázni gumigyűrűkkel. Bár lehet jobb túlesni rajta 1 rendes műtéttel. Ne biciklizz. gyertyázz kicsit addig is kifolyatod a pangó vért nem az összeset de egy részét. Csak lassan ereszkedj vissza.

Előzmény: Nyco67 (6837)
fifizizi Creative Commons License 2020.05.31 0 0 6838

Üdv. Lenne olyan kedves valaki hozzáértő elmagyarázni, hogy mi a különbség a ligasure, a hal-rar és a longo műtét között? 

Nyco67 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 6837

Szia!

Köszönöm a választ!

Én Csatári doktornőnél jártam sok-sok évvel ezelőtt, végbélrepedésem volt. Akkor megengedhettem magamnak a magánorvost, de per pill sajna még munkám sincs. Nagyon peches vagyok, mert mostanában voltak foghúzásaim és pótlásokat kéne készíttetni, de arra sincsenek több százezreim. 

Aztán hónapokig járni alig tudtam körömbenövés miatt, azt sebészeten szoktam kivágatni, vagy "megműtöm" magam.

Most végre előszedtem a bringámat, erre azonnal kijött az aranyerem... ülni sem tudok, nemhogy biciklizni..:( Ennek is lőttek.

Néztem az árakat és a fent említett doktornőnél százezres nagyságrendek vannak, gondolom, Bánfalvy doktor úrnál is. 

Nem egy csomó jött ki, hanem körkörösen és mivel ez nálam nagyon régóta visszatérő probléma, valószínűleg már csak a műtét segítene.

Amennyi betegségem nekem van, azért már bankot kéne rabolnom, ha mindent magánban csináltatnék..

Volt pl. epeműtétem, egy fillért sem tudtam adni senkinek, mégis kiváló ellátásban részesültem. Ezért érdeklődtem, hogy sztk alapon hátha tud valaki megbízható orvost, mert az tény, hogy akárkihez nem merek menni.

El vagyok keseredve.:(

Előzmény: Pandi001 (6836)
Pandi001 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 6836

Szia !

 

Bár írtad,hogy magánba nem szeretnél menni,de mégis azt mondom nagyon nem mindegy ki műti meg a popod! :)

Engem Bánfalvi Péter műtött. Tiszta szívből tudom Őt ajánlani. Boldog vagyok,hogy túl vagyok a műtéten,és hogy Bánfalvi Doktor Úrat választottam.

Emberileg,és szakmailag is Csillagos 5 !!! :) 

Előzmény: Nyco67 (6834)
Swtrooper Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6835

Köszi. Én se nagyon műttetném de az se jó hogy hetekig oké utána meg kiújul aztán megint oké. Legyen folyamatosan jó. Botoxban benne lennék 50 000 ft egy tégeky de az 3 hétre kiüti a záró izmod.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6833)
Nyco67 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6834

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy aranyér műtétet végeznek-e Budapesten állami kórházban?

Csak magánrendelőket találtam, ami sajnos számomra megfizethetetlen.

Elég súlyos a helyzet, szinte kifordult a végbelem ( ez lehet a IV. stádium?? ), ülni, járni is alig tudok.

Több évtizedes a probléma, többször is jártam már orvosnál évekkel ezelőtt, de ennyire már nagyon rég nem jött ki, az utóbbi időben "csak" vérzett, de már egyre jobban, csomók viszont még nem voltak. 

Tegnap felültem a biciklire gyanútlanul, akkor még nem fájt, de ahogy hazaértem, "elszabadult a pokol.."

Persze, kicsit tartok az sztk alapon történő kezelésektől, de százezreket nem tudok rászánni a dologra.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6833

Helló!

 

Engem még nem műtöttek. /e-mail bedöglött 1 hónapja csak tekeri/ 

Igazság szerint nem is szeretném ha megbontanák a berendezést mert hát ha nem jönnék jól ki belőle.

Olvastam pár negatív példát.

A lényeg hogy 5-10 év múlva mi van/lesz. 

Jobbulást kívánok.

Előzmény: Swtrooper (6829)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6832

Helló!

 

Köszi.

Csak kíváncsi voltam milyen kúpokat írt fel.

Kb 3-4 orvosnál voltam és mindegyik olyan kúpot írt fel amit úgy csináltak meg.

Volt hogy egyik összetevőt megemelték.

Reggelre Suppositosium Predusilon +Norcainium ez van a dobozra írva. /gyulladás csökkentő/ 30db

Estére Nitromintes kúp./30db/

Reparont csak egyik írt.

No, és bejött ha odafigyel az ember.

Viszont rágörcsöl az ember és hiába eszik bármit néha kimarad a folyadék bevitel stb.

Lényegében elég volt a kúp is és nem kell műtét.

Jobbulást és jelentkezz hogy mi történt a legutolsónál is.

 

 

Előzmény: Törölt nick (6828)
Swtrooper Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6831

nem akarok menni csak kérdezni

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.30 0 0 6830

A Bánfalvi Aranyér Központ működik, fogadnak.

Előzmény: Swtrooper (6829)
Swtrooper Creative Commons License 2020.05.29 0 0 6829

bánfalvi úr nem nagyon reagál a carunculával kapcsolatban.

Lehet megnézetem ha lesz rendelés hátha nem kell műteni

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.29 0 0 6828

Bocsánat, a kúp kimaradt.

 

Használtam Reparont, és Spertit (szerintem a Sperti jobb).

 

A vényköteles először Posterisan Forte, most Doloproct, illetve Sirdalud tabletta a görcs ellen.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6826)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.29 0 0 6827

Köszönöm érdeklődésed, kedves vagy.

 

Talán már jobban vagyok, mindenesetre rosszabbul nem (fájdalom nincs, de a diszkomfort maradt, BÁR, volt egy délután, hogy semmit sem éreztem).

 

Június 18-ra bejelentkeztem egy kontrollra Lehoczki doktorhoz.

 

Igazából az  baj, hogy kétnaponta tudok wc-zni, hiába rengeteg rost, így is nehéz a székelést (bár, a légzés gyakorlatok sokat segítenek).

 

A kontrollon azt szeretném megtudni, hogy az aranyerem javult-e, utána pedig - ha nincs javulás - pszichológus, a fissura topicban elég jó eredményeket írtak le.

 

Így hónapok után egyre jobban körvonalazódik, hogy az elsődleges bajom a fissura, az aranyér a görcs általi blokktól jött ki.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6826)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 6826

Helló!

 

Kérdezném már jobban vagy?

No és milyen kúpokat kaptál mert én majd mindenkitől azt a 2 fajtát kaptam.

Már csak kíváncsiságból mert én is gondolkodtam Sz. fehérváron.

Jobbulást.

Előzmény: Törölt nick (6814)
Pandi001 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 6825

Sziasztok ! 

Mûtét után, mennyi időnek kell eltelnie , hogy újra sportolhasson az ember ? 

ben25 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 6824

Köszönöm :)

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6822)
rewlow Creative Commons License 2020.05.26 0 0 6823

Szia.

Neked belső aranyérre melyik kúpot írták fel és van valami javulásod? Ami receptes, abból az aurobin kúpot használtam, de semmi eredménye nem volt. 

Előzmény: Törölt nick (6814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!