Keresés

Részletes keresés

utazo idegen Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43765

Szia! Igen van közvetlen busz Burgaszból. Még eltéveszteni sem lehet mert oriási betűkkel van ráirva Szozopol busz. De Burgaszba is az meg Burgasz busz.Igen érdemes. Nagyon barátsagos város az ó város is mint a új város.A tenger parton is van egy kis bár de a városban rengetek étterem van .

Előzmény: Bucimucus (43750)
Nono04 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43764

Szia! Meg tudnád mondani nekem pontosan, hogy hol a végállomása a 409-es busznak?? Köszi!

Előzmény: rebkaa (43763)
rebkaa Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43763

Sziasztok,

Viszonylag kevesebben  mennek Várna környékére, hátha tudok némi infóval szolgálni. Ma reggel érkeztünk haza St. Konstantinból a Wizz első járatával mentünk 17-én reggel. Sokat utazunk a reggeli gépekkel, de ez az 5.45-ös indulás azért ütős volt, még így is, hogy Pesten aludtunk.

A jegyek 4 főre oda, 5 főre vissza 45.000ft-ba(illetve Wizz pontokba kerültek), csomag kis Wicc hátizsákjaink. Mindenünk megvolt, talán egyszer mostam ki pár pólót és rövidnadrágot, mert  a gyerekek belelökték egymást a vízbe ruhástól. Itt jut eszembe egy apróság. Foglalásnál fel sem tünt, hogy  a gyerekeket nem CHD-nak foglaltam, sokat utazunk fapaddal, de nincs jelentősége mindaddig, amig a NO Shengen miatt nem kell  részletezni. Előző este csekkoltam be és kezdtem bepötyögni az adatokat. Írnám születési dátumot, sehogy sem engedi, úgyhogy kénytelen voltam az ÜSZ-on átíratni CHD-ra.

Várna reptérről a 409-es busz megy ARANYHOMOKIG(remélem Stevie figyel:), a reptérről kijöve, egészen jobbra van a megállója. 15 percenként jár. St. Konstantin 8km Várnától, itt 2 helyen áll meg a busz. nekünk a Grand hotel Várna komplexumhoz kicsit jobb volt az első megálló, a neve Marek. Idáig 1 leva a jegy, ha eggyel arrébb szállunk le, akkor 1.6 leva.

Reptéren ha lehet pénzváltás NE, ma 1.56-ot adta 1 euróért. Én még itthon vettem 50 levát indulásnak.

St. Konstantinban az összes váltó 1.91-et adott érte, a Delfináriumban 1.93-at, Várna sétálóutcán 1.94-et adtak 1 euróért.

Szállásunk a Dolfin Marina hotelben volt AI ellátással. Már megint behúztak a csőbe a gyerekeim, hogy az nekem milyen jó lesz. Az ellátás tényleg kifogástalan volt, de sokkal szívesebben vacsoráztam volna hangulatos helyeken.

Rögtön az első nap a medence, ebéd, fagyi, szendvicsek, közben édes löggyök, vacsora stb. bűvkörében telt. Első nap kivégeztem a 217 oldalas olvasnivalómat, úgyhogy másnap valami látnivaló után kellett  néznem. Lelkesedésem sajnos nem aratott osztatlan sikert a gyerekeim körében, sőt úgy is fogalmazhatnék, hogy marhára nem érdekelte őket holmi botanikus kert.Szerencsére a lányaim már olyan korúak, hogy  a nagyobbra nyugodtan ott lehet hagyni két 12 évest(legfeljebb verekszenek egy kicsit:) úgyhogy kiolvastam az útikönyvemből Balcsikot. Kérdezem a recepcióst, hogy a főúton  megáll-e a busz, ami Balcsikba visz. Azt mondja Balcsikba??? Hát oda csak" organised" mennek az emberek...Ja, mondom da,da  magamnak "organised", 50km-re már csak eljutok..

Csodálkoztam, de ő állította, hogy nem áll meg st. Konstantinban a busz, be kell menni Várna buszállomásra.

Részigazság van a dologban, megáll ha intenek neki, hogy fel akarnak szállni. A gyakorlatban ez kb. úgy néz ki, hogy jön egy kis busz 90-el, kibogarászom, hogy az van ráírva- Kavarna, addigra rég elhúz onnan. Pedig a gyerekeim nem győztek csodálkozni, hogy anya, hogy bírod te ezt a betűket elolvasni?? Na ja, micsoda előnyök, ha valaki 44 éves:))

Balcsik nekem tetszett, a botanikus kerttől láttam már szebbet is, de örülök, hogy elmentem. Buszjegy oda-vissza 10 leva, botanikus kert belépő 5+5 leva(kert+kastély)

Szerdán Delfinárium volt a program, nekem séta a Primorszkó parkban. Előadások 10.30, 12, 15.30. Belépő 20 leva felnőtt, 14 leva 12 éven aluli. Nem messze tőle, kicsi állatkert cuki állatokkal 1 leváért, felnőtt 1.5.

Várna annak ellenére, hogy nagyváros, teljesen szuper tengerpartja van, rendezett beach, napernyők, kristálytiszta víz.

Csütörtökön Várna belváros és vártuk apát Burgaszból, ő ugyanis csak ekkor tudott jönni, de akkor meg nincs járat Várnába.

Kényelmesen elérte a 10-kor induló Burgasz-Várna buszt, pontosan 12-kor szállt le  a katedrálisnál. Buszok óránként vannak, 3 társaság indít mindig más-más órában. Jegy ára 14 leva.

Péntek a "kedvenc" foglalatosságommal telt, fekvés a napágyon, fürdés. Legalább hozott a férjem könyv utánpótlást...

Szombatra Aladzsa kolostort terveztem. A főútról van egy kereszteződés, onnan csak 1 km , 15 perces séta. Úgyis mindig fel akartak szedni bennünket  a buszmegállóban  a taxik, most 2 leva/főért elvitt a kereszteződésig. Kolostorba belépés 5 leva, az már nekünk nem volt, mert végül nem az Aranyhomokról indultunk, ott akartunk váltani, így kiegyeztünk az 5 euro/2fő változatban.

Érdekes, szép képződmény, rendben tartva a környezet, megérte.

visszafelé az Aranyhomokra vezető erdei ösvényen jöttünk, kék jelzésű kiépített gyalogút, kb. 1 órás.

Taxikról:Ha a szálloda elől akarsz 1-et fogni, a jó ár máris kilőve. A főúton lévő buszmegállóban minden második megáll, st. Konstantinból Várnába 8 leváért ajánlkoztak.

A Triumpf társaság oldalán reklámozza  a tarifát 1 leva/km. Hát ez a szálloda előtt tuti, hogy nem jönne össze..

A Hotel Dolfin Marinában voltunk, ha valakinek kérdése van felőle, írjon.

 

 

 

 

Bucimucus Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43762

Nagyon szépen köszönöm! Még kicsit gondolkodom a két hely között. Plusz megpróbálok utánajárni a buszoknak Burgaszból. Mi nagy vonatosak vagyunk így ha olyan helyre megyünk ahol nincs mindig alaposan meg kell nézni a buszt (vagy taxit), hogy ne a sok csomaggal kelljen kavarni. :)

Előzmény: stevie-13 (43752)
adrika89 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43761

Napospart.ebédre,vacsira.gyors kaja

Előzmény: stevie-13 (43755)
Gábor19800 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43760

Sziasztok!

 

Mi július közepén megyünk Napospart Hotel Marvelbe AI ellátással. Még soha nem voltunk Bulgáriába, és amúgy sem szeretem a tizenórás autózásokat ezért 2 napra terveztük az utat. Az első nap elmegyünk Székelyudvarhelyig, Székelyföld varázsa miatt mindenképp erre megyünk, erre az utat is ismerem, többször jártam már erre. Viszont a második nap kissé ismeretlen. Kérdezném hogy ment-e már valaki Székelyudvarhelyi vagy környékbeli kerülővel Bulgáriába? Jó lenne már másnap azért időbe érkezni, és a google maps legjobb esetre is ír 624 km-t. Milyen útvonalat javasoltok? Mennyi menetidőre lehet számolni? Mennyire problémásak az utak? Utak minősége, hatóságok? Hol érdemes átlépni a határt? Előre is köszönök bármilyen választ, hozzászólást!

mambr Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43759

Az NBS mellett van, közvetlenül a tengerparton. Szerintem ez 3. szezonja a Golden Rainbow szállodának. Nagyon elegánsnak túnik a hotel, saját nyugágyakkal a tengerparton. 

zsuzsó75 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43758

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm augusztusban a naposparti  Hotel Golden Rinbaow-ba készül. Mi a héten indulunk többedszerre Napospatra , de még nem is hallottunk erről a szállodáról. Van esetleg valakinek erről a hotelről infója?

Köszi a választ!!!-Zs.

gacco Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43757

Ha valaki volt már Aranyhomokon a Hotel Bonita Beach-ben,írja meg hogy milyen volt. Ha valakinek vannak képei,elküldheti;)Köszi GACCO

gacco Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43756

Persze,hogy kilehet próbálni!

Szinte mindegyik részen találsz egy vizisportos sátrat.Ahol a banánt,jetskit,ufot,és még sorolhatnám mi mindent ki lehet próbálni. Nyílván nem olcsó,de nem is drága.;)

Előzmény: adrika89 (43753)
stevie-13 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43755

Milyen étkezési lehetőséget tudtok ajánlani?Milyen árakkal?

 

 

Hol?

 

Milyen igényekkel?

 

 

Előzmény: adrika89 (43754)
adrika89 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43754

Milyen étkezési lehetőséget tudtok ajánlani?Milyen árakkal?

adrika89 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43753

sziasztok!Jetskit kilehet próbálni?Vagy tudtok ezzel kapcsolatba valamit mondani?Köszi előre is!

 

stevie-13 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43752

Mivel itt még nem jártunk kicsit körbejárnám milyen a hely.

 

 

Hová menjünk nyaralni? III. rész: Szozopol

Ha lenne statisztika a bolgárok kedvenc nyaralóhelyéről, nem Napospart vagy Aranyhomok vezetné a listát, hanem alighanem Szozopol. (A bolgárok a második szótagra teszik a hangsúlyt: Szozópol.) Szozopol igazi város, saját lakossággal, iskolákkal, önkormányzattal, templomokkal[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

:-)

Előzmény: Bucimucus (43750)
beacira Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43751

Szia! 10-e körül indulnánk, egy hétre tervezzük. A Kavachi kempingről mi a véleményed? Ha már hatodszorra szálltok meg ott, gondolom, nem lehet rossz. Mivel lakókocsink nincs, csak sátrunk, ezért kicsit aggódom az időjárás miatt. Áramot a sátorhelyhez is adnak? Sozopolban milyenek az árak?

Előzmény: mepetya (43654)
Bucimucus Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43750

Sziasztok!

Tavaly előtt voltunk Bulgáriában St Constantine és Helenán. Félpanziós hotel volt szuper áron és nagyon meg voltunk elégedve. Idén úgy gondoltuk újra Bulgária lesz a célpont. Gondolkodtunk újra St Constantine és Helenán A Roubin Hotelben ami a parton van All ellátással, de megfogott egy másik hely is, Sozopol. Hotel St. Thomas szállodát néztük  ki félpanzióval.

Mivel itt még nem jártunk kicsit körbejárnám milyen a hely. Vonattal mennénk és nem tudom van e esetleg busz Sozopolba. Mivel csak félpanziós az ellátás érdekelne, hogy a strandon éttermek/büfék vannak e stb... Érdemes e választani utázi célpontnak? Nagyon köszönöm a válaszoktat!!!!

Domcsa Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43749

Szia!

 

Mi voltunk All és félpanzión is voltunk Bulgáriába.Nekünk csak akkor jött be igazán az all inclusive amikor közvetlen tengerparti volt a hotel. Kifejezetten macerás volt a felcuccolás az ebédhez amikor 2-300m-re volt a hotel és 40 fok kánikula van. Az italokról nem is beszélve,hiszen nem mész fel óránként hogy egy pohár üdítőt megigyál,így megveszed a parton.De ha  közvetlen tengerparti akkor nincs jobb mint az All,főleg gyerekkel esetleg.Amúgy meg olyan kaja árak vannak kint hogy ha esetleg megkívánsz valamit bátran megveheted nem megy rá a gatyád! Persze ez csak a mi véleményünk.Jó nyaralást!

Előzmény: 5556969 (43735)
Jucó72 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43748

Mi tavaly AI voltunk, idén önellátással megyünk. Ha hazajöttünk, mindenképpen leírom a tapasztalataimat, összehasonlítom a kettőt. De addig még várni kell július közepéig. :)

Előzmény: 5556969 (43735)
adrika89 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43747

banánozás mennyibe kerül?Ha esetleg valaki tud segíteni?Koktélok?

adrika89 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43746

sziasztok!Jetskit kilehet próbálni?Vagy tudtok ezzel kapcsolatba valamit mondani?Köszi előre is!pusz

Dee Snider Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43745

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Ha valami még eszetekbe jutna ne kíméljetek.

Timómimó Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43744
Előzmény: mankamoncsi (43672)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43743

Szia! Este egy kis hajókázás a tengeren városnéző kb másfél órai út szerintem tetszeni fog az új város részben vidámpark sok kis teraszos bárral vagy éppen hősítővel van disco a régi város rész este kirakodó vásár a várrom ott a teraszon ami tengere néz étteremek bisztrok . Éttermet nem tudok ajánlani mert mindenhol jól főznek. Van még pizza caca árus és rengeteg séta. Most a kultur Háznál szokott lenni műsor. Az új városból 10 perc sétával közelíthető meg a ó város. Nagyon sok fagyis süteményes van. 15-20 Km lejebb van a Ropotámo folyó . Ez a Arkutino rezervátumhoz tartozik és ezen keresztül folyik. Ez egy édesvízi folyó ami a tengerbe folyik. Itt hajó szállitja a turistákat a tenger torkolatáig. ez kb 1 órás út. Van egy szikla teljesen ugy néz ki mint egy oroszlán fej nagyon érdekes rengeteg madár meg teknöc van.

Előzmény: Nina28 (43731)
Timómimó Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43742

Szia!

Csakis all inklusive! Mi 3*-os hotelben (NBS)voltunk és olyan pazar volt az AI, amit még sehol sem tapasztaltunk, pedig voltunk már több országban is. Egyébként ez az időkorlát, nem igazán lényeges, mert mi már úgy voltunk a reggeli és a vacsi között, hogy jaj menni kell ebédelni, de nem bírok enni, annyi finomság volt, állandóan tele voltunk. Arról nem is beszélve, hogy annak sosem lesz párja, hogy bármikor ihatsz egy hűs italt, nem kell nézni mennyibe kerül, mindig ott van és hideg! Árban is sokkal jobban megéri! Remélem segítettem! 

Előzmény: 5556969 (43735)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43741

Szia Jeff! A Kavacite árak ha hinni lehett a recepciosnak akkor a sátor 10 leva Felnőtt 8 leva Gyerek 3 leva Kocsi 4 leva / éjszaka + az áram vagy ha szerzel magadna Lakó autó 20 leva.

Előzmény: Jeff. (43736)
gacco Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43740

Ez is igaz;)

Szerintem döntsetek úgy,ahog nektek egyszerűbb;)

Előzmény: solozo (43739)
solozo Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43739

Szia, szerintem nem, jobb kaják (kajáldák) vannak "kint", változatosabb, nincsenek időkorlátok, nincs olyan, hogy ezt vagy azt már felzabáltak előled, és nem hoznak pótlást stb.

Előzmény: 5556969 (43735)
gacco Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43738

Szia!

Én az All Inclusive -ot ajánlom!

Bár nem drágák az ételek sem,de bármennyit ehetsz,sőt mindent kipróbálhatsz! Ez mind előny,egyetlen hátránya van elég sokszr ismétlődnek az ételek,de még ezek ellenére ezt ajánlom.Azért bármit választasz a fagyit (Raffy) ki kell próbálni!;)

Előzmény: 5556969 (43735)
stevie-13 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43737

Most előszőr mennénk Bulgáriába, nem tudom érdemes e all inclusivet választani.

 

 

:-)

 

 

 

Egy örök dilemma: önellátás vagy All Inclusive?

Tisztázzuk a definíciókat: az All Inclusive az a szolgáltatás, amikor a szálloda reggelit-ebédet-vacsorát ad, többnyire svédasztalos rendszerben, illetve az étkezések között is eteti-itatja a vendégeket. Az ételfogyasztás nincs limitálva, az italfogyasztásban az a "limit," hogy[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: 5556969 (43735)
Jeff. Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43736

"Ilyet én nem olvastam...."

 

Az lehet... csak éppen még nem "esett le", hogy miért írtam így a hsz-t. : )

Előzmény: stevie-13 (43721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!