Keresés

Részletes keresés

Fido Dido Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10763
Egyszerűbb esetben meg csupán levegős a rendszer. :)
Előzmény: enginer (10761)
monyesz Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10762

Beismerem, látnok vagy...

Most akkor cseréljen kazánt vagy ne ? Ha igen akkor 24 vagy 28 kw-t vegyen ?

Előzmény: enginer (10761)
enginer Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10761
Ha a radiátorok nem melegednek át az aljukig és a kazán meg kikapcsolgat, akkor nyitni kell a tórlókat, ha az aljáig forró a radiátor és úgy van hideg, akkor meg nagyobb radiátorok kellenek.
Előzmény: monyesz (10759)
monyesz Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10760
Na ja ! Én is szoktam a usereknek mondani hogy indítsák újra a gépet és utána jó lesz ! :))
Előzmény: kr0650 (10756)
monyesz Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10759
Szerintem messziről csak okoskodunk ! Legalábbis a megoldást nem fogjuk megtalálni (azt sem tudjuk mennyi a hőigénye a lakásnak pl.). A helyszínen egy fűtésszerelő egy próbafűtéssel többet tud segíteni. Ráadásul a torlókat illetve az egész rendszert minél hidegebb időszakban jó beállítani.
Előzmény: enginer (10758)
enginer Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10758

Ha nem tud felfűteni, viszont a kazán meg lekapcsolgat, akkor talán a tórlók vannak nagyon betekerve.

Termófejeknél nem is nagyon kellene tórlózgatni.

Előzmény: monyesz (10745)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10757
Szerintem ezt Manojoe-nak szántad.
Előzmény: Lacivill (10755)
kr0650 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10756
A karbantartás elsősorban a égőtéroldali tisztitásból, a tág.tartály. a biztonsági szelep, az égőnyomás, a moduláció, a szobatermosztát, határoló termosztát, aktiv anód, ellenörzéséből áll.
neked zárt égésterű készüléked van, valoszinüleg nem koszos még az égőtér.
Barátságosan oldalba kell csapni menet közben, és a láng be fog sárgulni. Ennek az intenzitásából, és az időtartamából lehet kovetkeztettni az égőtérben lévő porra. Ehhez gyakorlat kell. Kb. böfiztető erejü ütés kell. (ja kérem a szakma csúcsa)
Előzmény: subcy (10738)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10755

Nem kekeckedésképp, de akkor fel kéne egy külön villanymérőt, és víz almérőt is szerelni. Van villanyfogyasztása a gépnek( persze gázhoz képest elhanygolható,

de ha egy ember fizeti 3 helyett az már valami.

Azonkivül időnként esetleg tölteni kell a kazánt, vagy ürités után az egész rendszert.

Szerintem vagy a kazánháznál 3 felé kéne ágaztatni a rendszert, és ott hőmennyiséget mérni, vagy egy tipusú radiátorok esetében minden radiátorra fel kell szerelni egy egyedi mérőt, mint a távfütéses társasházakban.

Ezt egy gyakorlott kivitelező ki tudja számolni.

Előzmény: damo11 (10752)
monyesz Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10754
A külön fűtésen is lehetne vitatkozni aztán ! Pl. a szülők már szeptembertől fűtenek, ti meg csak október közepétől, de nyilván, hogy a hő nem áll meg a falaknál, gyakorlatilag titeket is fűtenek. Na ezen lehet még csak vitatkozni, hogy akkor ez az annyi mennyi is ??? Áááááááh !
Előzmény: manojoe (10753)
manojoe Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10753

Köszi, ez tényleg reális.

Azért kicsit el vagyok szontyolodva, külön fűtés jobb lett volna...

Előzmény: monyesz (10746)
damo11 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10752

Köszönöm a jó tanácsokat igy fogok tenni.

damo11

Előzmény: monyesz (10749)
monyesz Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10751

Nem biztos, hogy a lassabb felmelegedés a kazán alacsony teljesítménye miatt van. Lehet a radiátorok alulméretezésétől és attól hogy nem egyenlően kapnak az előremenő vízből (ez akkor igaz főleg, ha nem minden helyiségben probléma a felmegítés üteme) - azaz hidraulikusan nincs jól beállítva a rendszer.

A magasabbra engedett kazánteljesítmény elsősorban a kazánnak nem jó, mert túl sok a ki-be kapcsolgatás. Hogy a fogyasztás melyik esetben több, arra nem merek semmit mondani.

Előzmény: subcy (10750)
subcy Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10750
Az én kombimat beüzemeléskor a szerelő levette 12 kw-ra, mert egy gyors számolás után aszonta ennyi elég. Hááát nagy hidegbe sok időbe telik így hogy felmelegedjen a lakás. Na most ilyenkor kevesebbet vagy többet fogyaszt? Mármint úgy értem, hogy ha visszatenne mondjuk 16 kw-ra, akkor elvileg gyorsabban melegítené fel a lakást, de akkor többet is fogyasztana, vagy ha nagyon le van véve akkor fogyaszt többet???????
monyesz Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10749

Most minden bántási szándék nélkül: szerintem el van cseszve az egész. A fűtésed soha nem lesz tökéletes, de javítani lehet rajta. Talán legkevésbé kazáncserével !

 

Itt mi (főleg én) adhatok okos tanácsot (ezt most értsd pejoratívan), de egy jó fűtésszerelővel mennél a legtöbbre (ezt meg vedd komolyan) !

 

1. A kollégáim a mai napig (bár lehet hogy vaskalaposak az itteni gázosok) azt állítják hogy családi házba, két szint és kazán a pincében elhelyezéssel, öntöttvas kazánt KELL tenni.

2. A körök tervezésénél, kialakításánál és a beszabályozásnál hiányosságok vannak.

3. Nem történt (vagy legalábbis furcsa hogy két egymástól nagyon eltérő számítás létezik) egy korrekt hőigény számítás.

 

Javítana a helyzeten:

- gyorsabb áramlást biztosító szivattyú

- rendszer beszabályozás

- jó lenne tudni hogy mennyi is a hőigény, ehhez képest mit tudnak a radiátorok és a kazán, addig nem kéne kazáncserén gondolkodni

 

Az hogy a kazán lekapcsol azt jelenti, hogy a radiátorok nem adnak le elég hőt, illetve hideg van ! Azaz kicsik a radiátorok, rossz a rendszerben az áramlás.

A torlókhoz ne nyúlj azt egy fűtésszerelőnek kellene megtenni, mert még lehet hogy csak romlik az állapot ! A torlók a radiátortestbe be és kimenő csonkoknál vannak (ez előremenő és visszatérő csőcsatlakozásnál), a Hertz-et nem ismerem, de szerintem az nem torló amit írtál. Legalábbis a torlókat teljesen nyitott termofejeknél (ad abszurdum még azok felrakása előtt) szokták állítani.

 

 

Előzmény: damo11 (10748)
damo11 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10748

A kazán nem öntöttvas, sima nyilt égésterü thermotop vu-180, a keringető sebességén nem tudok állítani. igen a kazán lekapcsolást jól értelmezted, nem a szobatermosztát kapcsol le hanem a kazán vizhőfok védelme mert eléri a maxot. 

A körök hossza közel sem egyforma,sőt a körök hőteljesítménye is nagyon eltér pl.: 830w, 3100 w.Az a " torló" a herz szelep alsó részén lenne amit egy imbusz csavarral lehet állítani?

 Lehet, hogy ahol nem elegendő a fűtés oda nagyobb hőleadású radiátort kellene beraknom, vagy egy plusz keringetőt kellene betennem a rendszerbe, mert nehezen is fűti fel az emeleti radiátorokat a kazán.

Köszi

Előzmény: monyesz (10745)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10747

Én még mindig azt mondom, hogy egyszerűbb közösen fizetni az egy kazános rendszer fogyasztását, mint fölösleges beruházásokba verni magatokat. Ha egyszer eladjátok a házat, szerintem sokkal nehezebb lesz 3 kazánossal, mint 1-el.

A hőmennyiségmérős dolgon ugyanúgy lehetne vitatkozni, a szigetelési problémák miatt, és ugyanez vonatkozna a gázra is.

Szerintem egy egészségesen működő családban nem okozhat gondot egyx korrektül átbeszélt/kiszámolt közös teherviselés.

Előzmény: manojoe (10744)
monyesz Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10746

Külön fogyasztásmérő esetén külön kazán, külön fűtési rendszer... Nem éri meg, akkor osszátok meg egy előre megállapított arány szerint (még ha neked kedvezőtlen is, ez kevesebbe kerül, mint a többmérős rendszer).

A másik, hogy hőmennyiséget mértek. Ennek nem tudom a technikai részleteit, meg a költségvonzatát sem (ezért épületgépészel kellene a helyszínen egyeztetni). Ez minden esetre pontos elszámolást biztosítana.

Előzmény: manojoe (10744)
monyesz Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10745

A fűtésszereléskor megtörtént-e a radiátorok beállítása a torlókkal ?

Szerintem az egyes körök hossza közel sem egyforma, ezért a hosszabb körök hidrulikája rossz, ami egyes helyeken alulfűtést okoz. Mondjuka körök kialakításásn már nem nagyon tudsz változtatni, a radiátorokkal viszont lehetne játszani, hogy javuljon a helyzet.

 

Mi van a kazán-lekapcsolással, jól értelmeztem amit írtál ?

 

Tudsz-e állítani a keringető szivattyúnál sebességet ? Most jut eszembe, nem önöttvas kazánod van, ugye ?

Előzmény: damo11 (10743)
manojoe Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10744

na ez az, hogy a szüleim lakják a többi lakrészt, és velük végképp nem akarok számlaügyeken vitatkozni, azért lenne jó nekünk egy külön fogyasztásmérő. Tudjátok hogy van ez, semmi sem mérgez úgy egy családot, mint a pénzügyek!

 

Távlati tervek meg olyanok, hogy csak a szüleim halűála után adható el a ház, vagy csak a tesómnak adhatom el, tehát családban marad. De csak a fűtés megy gázzal, más semmi, és kandalló is lesz.

Előzmény: Törölt nick (10736)
damo11 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10743

 

Végül is a  tetőtér rész is 85m2 mert van egy 1,2 m-es "atikafal" és azon van a tető, igaz a légm3 kevesebb.A radiátorok melegek szoktak lenni de a tetőtérben a legtávolabbiak kevésbé. A kazán a pincében szintenként egy-egy osztó. A földszinten 3 kör a tetőtérben 2 kör. Dunaferr-es radiátorok Herz termoszelepes.  

Előzmény: monyesz (10742)
monyesz Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10742

Namármost,  a tetőtéri rész is 85 m2 ? Az kisebb szokott lenni mint az alatta levő szint !

A falszerkezeteket, födém, tetőtéri szigetelés, stb. pontosan ismerni kellene, hogy utána lehessen számolni a dolognak. Ez egyébként a Dunaferr radiátor méretező progival megoldható, szerintem te is meg tudod csinálni.

Ezt írod: "De kevés, mert a kazán folyamatosan megy és nem birja 21 fok fölé felfűteni a lakást, ha pedig nem megy akkor is a kazán viztermosztátja kapcsolja le. "

Tehát a kazánon be van állítva mondjuk 80 fok előremenő vízhőfok, és azt el is éri, lekapcsol a kazán, mégsem tudja mondjuk 22 fokra felfűteni a lakást ?

Ha így van, akkor a radiátorok méretezésével, a fűtési körök kialakításával, azok hidraulikájával, a torlók beállításával lehet gond. Milyenek a radiátorok, teljes felületükön melegek szoktak lenni ? A ház minden része hidegebb a kelleténél ?

 

Én a 18 kw-os kazánt nem feltétlenül tartom kicsinek, mert ha -15 fokra van méretezve a fűtési rendszer, akkor - 5-10 fokban annak is simán vinnie kellene a házat, legfeljebb - 20-25 környékén lehet gond, az meg ugye kevésszer van, és akkor ez nálad nem mint akut probléma merülne fel.

 

A 28kw-ra meg azt tudom mondani, hogy igen 450 *60, azaz az ökölszabály szerint számolt a második tervező, ami legalább annyira rossz mint az alultervezés...

450*40 az meg 18kw, tehát a kazánod nem biztos hogy kicsi...

 

De menjünk sorban végig a dolgokon !

Előzmény: damo11 (10740)
subcy Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10741
Biztos megtudom, de azt se tudom melyik az a hőcserélő :) Nincs erről valami leírás? A garancia nem érdekel, ugyanis mivel nem hívtam ki 1 év után alapból ugrott nekem. Amúgy meg kb fél év és lejárna a gari, nem hinném hogy addig bekrepálna. Anódot 2.5 év után megnézessem?
Előzmény: enginer (10739)
damo11 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10740

Sziasztok!

 

Egy kis információra lenne szükségem. A problémám: Van egy tetőtér beépítéses családi házam 2*85 m2 =170m2  2,6 m belmagasság = kb:450 légm3.Müanyag nyilászárók a fal porotherm semmi egyébb extra, henco csöves radiátoros rendszer. Amikor épitkeztem kiszámoltattam egy ép. gépész tervezővel a ház hőigényét, amit 15 kW-ra hozott ki. Ezért is vettem egy 18KW-os Vaillant-kazánt.De kevés, mert a kazán folyamatosan megy és nem birja 21 fok fölé felfűteni a lakást, ha pedig nem megy akkor is a kazán viztermosztátja kapcsolja le. Sejtésem az volt, hogy kicsi a kazán teljesitménye.Másik tervező- számolás-25kW!!! Ezt pedig sokallom! Én max egy 24kW-os kazánt gondolok, de a tervező szerint legalább egy 28kW-os kell....Mielőtt beleugranék ebbe a kazáncserébe várom az észrevételeket. Köszönettel damo11   

enginer Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10739

Hőcserélőt szokták tisztitani (portalanítani ecsettel, sűritett levegővel) meg az égősort pucolják.

Megtudod Te is csinálni, csak a garanciát nem tudod érvényesiteni azért kerül annyiba.

Előzmény: subcy (10738)
subcy Creative Commons License 2006.08.22 0 0 10738
Saunier Duval Isotwin F24E tárolós kombin van 2.5 éve. Nem hívtam ki hozzá az éves átnézésre idáig a szerelőket, nem tartottam fontosnak, bár így repült a gari. Szerintetek ha nincs gond vele, erre a tisztításra el kell hívni vagy ne foglalkozzak vele? Nem hinném hogy annyi mindent csinálnának vele 7-8.000-ért. Ha valakinek van tapasztalate kérem írja meg. Kösz
Axióma Creative Commons License 2006.08.22 0 0 10737
Pont ezert (lakasok = szintek kozti nulla szigeteles) tok mind1, hogy gazt vagy homennyiseget mersz kulon, a vegen ugyis erezni fogja mindegyik, hogy alatta-felette eppen futenek-e (sulyos forintokban azonos idojaras es azonos hofok stb. eseten is). Akkor meg minek bonyolitani, meg dragabban beruhazni?
(Persze homenny. meres eseten azert nem allando aranyban fognak fizetni, egyreszt a lakasok kul. adottsagai miatt, masreszt meg valamennyit azert csak visszatukroz a sajat felhasznalasbol is, kerdes hogy meg a legtakarekosabbnak nezve is hany ev mulva terulne meg.)
Előzmény: manojoe (10732)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.22 0 0 10735

Valószínűleg ezt a problémát egy 3 körös rendszerrel (3 termosztát, szelepek) tudod megoldani legjobban.

 

"Háromkörös rendszer miért megvalósíthatatlan ilyen esetben? "

Nem magvalósíthatatlan, hanem szerintem az egyetlen megoldás. A három külön rendszer az, ami nem érné meg.

Egy gépész megfelelő méretezéssel okos rendszert tudna neked tervezni, és akkor egyenletes (vagy igény szerint programozható) meleg lenne minden szinten.

Előzmény: manojoe (10732)
monyesz Creative Commons License 2006.08.22 0 0 10734

Szia !

Ennél még bonyolultabb a dolog, mert amennyire tudom, a vegyestüzelésű kazánt nem kötheted csak úgy össze a gázossal, megfelelő kiépítés és szerelvények szükségesek a két rendszer összekapcsolásához.
Garázsban nem helyeznék el kazánt (lehet hogy nem is lehet), ablaktalanban meg pláne (de lyukat ütni a falon lehet, teház ez megoldható lenne) !

Vízteres kandalló vagy cserépkályha nem lenne megoldás ? Külön kémény persze annak is kell és az igazából fatüzelés lenne...

Előzmény: Szelhely (10733)
Szelhely Creative Commons License 2006.08.22 0 0 10733

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni. 80 m2 alapterületű (földszint+tetőtér) házunkban szeretnénk a fali gázkazán (Villant 24 kW-os) mellé vegyes tüzelésű kazánt beszerezni, de nemigen konyítunk a dologhoz. Annyit már tudunk, hogy a gázhoz nem lehet akármilyet beszerelni, meg külön kéményre is szükség lesz. Sajnos tovább nehezíti a helyzetet, hogy csak a tűzfal nélküli, ablaktalan garázsunkban tudnánk neki helyet szorítani, ami jelentősen ronthat a hatásfokon.

Nagyon várom építő hozzászólásaitokat akár személyesen, e-mailben is.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!