Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2186
Kedves yaldi, először talán lássuk meg azt a magzatot részleteiben a 12. héten, aztán ha ott baj van, akkor érdemes csak lesápadni. OK?
Előzmény: yaldi (2182)
kheiron Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2185
Nem.
Előzmény: Jolie (2181)
kheiron Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2184
Ha rendes helyre mész, ahol orvos vagy szonográfus által aláírt leletet kapsz, akkor igen.
Előzmény: Klarissz84 (2183)
Klarissz84 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2183

Sziasztok!

 

Nekem az lenne a kérdésem hogyha a 32. héten megyek 4D-s uh-ra aakor az kiváltja a kötelező 32. heti uh-t?

 

Válaszotokat előre is köszönöm.

yaldi Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2182
Szia Kheiron!
Nagyon régen írtam már neked...Tavaly áprilisban volt egy missed ab-m, most úgy tűnik, hogy babát várok. Utolsó mensi jan.5. Ma voltam uh-on, akövetkező eredményekkel:
GS 17 mm (uterusban)
CRL 2.9 mm
szikhólyag: 3.7 mm
szívműk: élénk
A kérdésem az lenne, hogyaz 5+3-hoz ez a petezsák nem túl nagy, illetve a szívműködés nem korai? Egy külföldi honlapon olvastam, hogy a túl nagy petezsák már korán gondra utal...Nem akarok vészmadár lenni, csak nem szeretnék túl korán örülni ennek az egyébként csodálatos hírnek.Válaszodat köszönöm: Yaldi
Jolie Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2181

Kedves Kheiron!

27+3 hetes kismama vagyok, a pénteki ultrahangon mért adatok nagy része (HC: 25,4 cm, BPD: 6,69, FL 5,14 cm) pontosan megfelel a terhesség korának, a haskörfogat viszont csak 25-26 hetes terhességnek megfelelő. Többször is lemérte az orvos, de a maximális érték 26+1 volt: 21,7 cm, előtte 2x is csak 25+4 hetesnek mutatta az UH). Ha minden adat egyformán kisebb lenne egy héttel, az nem aggasztana, de ez az eltérés nem utalhat valamilyen fejlődési zavarra?

 

előre is köszönöm

Jolie

kheiron Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2180
Kedves Szezsy, először is nyugodj meg.

A BPD 1 hét alatt simán nő ennyit, és mindkét érték megfelel a terhességi heteknek. A 10 mm a határ, ha annál nagyobb lenne, beszélnénk kamratágulatról.
Az izolált egy oldali kamratágulat egyébként az esetek nagy részében magától elmúlik, de ha nem múlik el, sincs semmi jelentősége.
Előzmény: Szezsy (2179)
Szezsy Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2179

Kedves Kheiron!

25 hetes kismama vagyok. 3 nappal ezelőtt elmentem egy 3D Uh.-ra és ott nagyon megijesztettek minket. Azt mondta a doki, hogy a babánk oldal agykamrája 10mm és lehet, hogy vízfejű lesz.

Adataim: BPD:66.8cm,OFD:8.10cm,HC:23.47cm,AC:21.57cm,FL:4.54cm

24 hetesen 61mm volt a BPD.(2D Uh-n)

Lehet,hogy ennyi idő alatt ennyit változik?

Kérem nyugtasson meg,ha feleslegesen aggódom.Köszönöm szépen.

Rildike Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2177

 

Szia zuglo123!

 

Drukkolok a szüléshez! Majd írd meg, milyen volt, és mekkora lett a baba!

 

Én is túl vagyok a "szülésen", és a körülményekhez képest minden jól alakult. A lelki szenvedéseket leszámítva nincs rossz élményem. Persze azért nem volt annyira nagyon sima ügy, két és fél órán át parament a naladoros infuzió, de utána mikor végre megtalálták a vénámat, csak 10 perc kemény fájásaim voltak, majd elöntött a magzatvíz, és rá percre kicsúszott magától minden belőlem. Vállon is veregettek egyből, hogy: -Jól van, mégis csak harmadszor szülő nő maga! Előtte viszont halálba idegesítettek, míg parament az infúzióm. 10 percenként jöttek, és kérdezték: Van már fájása??? A karom feszített kegyetlenül, de nem tudtam, hogy ez normális-e vagy sem, azt viszont biztosan tudtam, hogy ők nem ilyen fájásra gondolnak.

 

Most csak egy következő egészséges babára tudok gondolni, és remélem, az élet kárpótol még minket ezért a veszteségért.

 

A genetikus szerint kétszer egymás után még nem fordult elő Down szindrómás terhesség. Hát úgy legyen!!!

 

ui: bocsánat az offolásért, mivel a fentiek nem uh témában íródtak tőlem...

Előzmény: zuglo123 (2174)
augusztusi_lany Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2176
Köszönöm!
Előzmény: kheiron (2170)
kheiron Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2175
Kedves Biribon, elnézésedet kérem, valahogy elsiklottam a beírásod fölött.

A lényeg: 2-3 hetes lemaradással nem kell aggódnod, ha a lemaradás nem nő - ez lehet genetikai eredetű kisebb termet eredménye is.

Ha a lemaradás nő, akkor meg megfelelő kezelést kell kapnod.

Talán érdemes lehet a 36. héten is ránézni a magzatra, hogy lássátok a változást.
Előzmény: Törölt nick (2173)
zuglo123 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2174

Sziasztok!

 

Én csak annyit írnék, hogy a 32. héten jöttem ide, mert óriási babát jósolt nekem a vizsgáló hölgy (pl.BPD 90 mm 31-32.hetesen). És most a 38. heti uh-n teljesen átlagos babát mértek, az orvosom is idő közben has tapogatásával egy teljesn megfelelő, átlagos méretű babával bíztat.

 

Persze napokon belül kiderül mekkora is valójában a baba, de nem kell mindent elhinni és megijedni, amit egy uh vizsgálat során állítanak. (engem akkor nagyon megijesztett a hölgy és napokig ideges voltam)

 

 

Emoke99 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2172
köszi:-)
Előzmény: kheiron (2171)
kheiron Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2171
Teljesen jó.
Előzmény: Emoke99 (2169)
kheiron Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2170
Kedves augusztusi lány, nem. Inkább arról van szó, hogy az emberek egy része még akkor is, ha nem kövér, "elnyeli az ultrahangot", szóval te is ebbe a csoportba tartozhatsz.
Előzmény: augusztusi_lany (2168)
Emoke99 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2169

Kedves Keiron,

13 hetesen a tarkóredő 1mm volt. Ez megfelelő? Nem alacsony? nem magas?

előre is köszi,

emő

augusztusi_lany Creative Commons License 2008.01.29 0 0 2168

Kedves Kheiron,

12 hetes terhes vagyok, az elmúlt 6 hét alatt 5-ször vérzett erősen egy hematómám kb 2x3 cm -es. A 12 hetes UH-on hasi UH-gal néztek(eddig mindig csak hüvelyin).

Az UH-os orvos valami olyasmit mondott, hogy ahhoz képest, hogy sovány vagyok, eléggé homályosan látja a magzatot. Ez lehet összefüggésben a vérzésekkel? A hematómám már csak pár miliméteres.

Köszönöm.

H.Szonja Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2166

Biribon!

 

Ha az a tény megnyugtat,hogy az én első gyerekemnél is 2-3 hét elmaradást mutatott az ultrahang és a 40. héten 3120 -al született tök egészségesen. Kheiron is sokszor említést tett arról,hogy az ilyen mérések mutathatnak eltérést,néha milimétereken múlik,minden doki más és más,máshogy illeszti az ellipsziseket stb... Szerintem nem kell aggódnod,ha a méhlepényed és az áramlás rendben van,mert az azt jelenti hogy a babának megfelelő a vérellátása így a tápanyagfelvétele.Az is számít,hogy te mekkora vagy;lehet,hogy ez alkati kérdés és örökölte a baba a kis méreteket. Ha a doki meg 38.hétre tette az UH kontrollt,tényleg nincs mitől tartani,ha baj lenne hetente vagy kissebb intervallumonként ellenőizné a babádat!. A tényleges dismatur magzatoknál infúzió adása is segíthet a növekedés beindításához.

De ez csak az én véleményem.Ne aggódj!

kheiron Creative Commons License 2008.01.27 0 0 2165

Ha az orvos kórházban is rendel, akkor elvileg adhat beutalót a kórházba.

Előzmény: Törölt nick (2162)
anett 1978 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 2164
Kedves Keiron! köszönöm a megnyugtató választ mivel aki vizsgált igazából semmit nem közölt velem csak annyit,hogy genetikussal kell konzultálnunk.Mostmár teljesen megnyugodtam és mégegyszer köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.27 0 0 2162
De Kheiron, ha az adott orvos kórházban is rendel?? Simán tudna kórházi beutalót adni, ha akarna, nem?
Előzmény: kheiron (2157)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.27 0 0 2161
(Az említett kismama babája végig lemaradásban volt, aztán egyszercsak úgy a 32. hét környékén kitalálták, hogy elszámolták és ő már 36!! hetes, aztán betöltött 40. héten megindították a szülését, ám ekkor az eredeti számítás szerint még csak 36 hetes volt és ott volt ugye a 2 hét lemaradás. Így jön ki a 34 hetesnek megfelelő súly.
Előzmény: Törölt nick (2160)
kheiron Creative Commons License 2008.01.26 0 0 2159
Kedves anett, nem kell aggódnod, a hyperechogen papillaris izom egy minor anomália, szóval csak akkor van jelentősége, ha több ilyen dolog kombinációban jelentkezik.  Amúgy ki szokás nőni. De ezt nem mondta neked a vizsgáló?
Előzmény: anett 1978 (2155)
kheiron Creative Commons License 2008.01.26 0 0 2158
Kedves purple-rain, én magam még nem találkoztam elveszett, majd megkerült szívhanggal, de várd meg a következő vizsgálatot.
Előzmény: purple-rain (2154)
kheiron Creative Commons License 2008.01.26 0 0 2157

Kedves zuglo!

 

Az teljesen igaz, hogy magánorvosi beutalóval csak úgy veheted igénybe a szakrendelői-kórházi ellátást, hogy kifizeted az ottani tarifát.

 

Háziorvos elvileg adhat beutalót ultrahangra (de hívd fel előtte a kórházat, ahová menni szándékozol, hogy elfogadják-e), de a kerületi terhesgondozó is tud adni.

Előzmény: zuglo123 (2152)
H.Szonja Creative Commons License 2008.01.26 0 0 2156

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm a válaszod,azóta voltam 4D ultrahangon,a doki is megnyugtatott. Kíváncsi vagyok azért a végére:))

anett 1978 Creative Commons License 2008.01.26 0 0 2155
Tisztelt Keiron! Én egy 29 éves ikertehes kismama vagyok 20 hetes az elmult napokban voltam szívultrahangon ahol az egyik magzatnál találtak egy hyperechogen papillaris izmot amiről kiderült,hogy a down-kór egyik jele lehet.Arra szeretnék választ kapni,hogy mennyire kell aggódnom emiatt mivel az eddigi eredményeim,az AFP,genetikai uh is renden voltak és szívfejlődési rendellenességet sem találtak.Előre is köszönöm
purple-rain Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2154
Kedves Kheiron!

Ma voltam uh. Elvileg 8+1 vagyok. A petezsák szabályos, a baba 17mm. DE nincs szívhang. Legalábbis nem láttunk semmi pulzálást. (6 hetesen még volt).
Kedden újra uh, ha akkorra összeesik a petezsák, vagy nem nő a baba, akkor művileg megszakítják a terhességet.
Azt mondta a doki, hogy bízzunk egy kicsit, hátha...

Volt már a praxisodban olyan, hogy utánna mégis meglett a szívhang? Vagy ilyennel még nem találkoztál?
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2153

Ezért minimum felnyomhatnád az egészségbiztosítási felügyeletnél. Doktor bácsi nyeregben érzi magát szülés előtt és vérszemet kapott? Mi lesz szülésnél? Addig nem enged fel az osztályra, míg nem perkálsz?

 

De hogy használhatót is mondjak, nekem volt, hogy beestem a klinikára valami akut dologgal és a doki szólt, hogyha már itt vagyok, nézzenek rám UH-on. Nem írt semmit, nem vitt be gépbe, annyit mondott, hogy kérjek egy ambuláns lapot az UH-ba. Kértem, behívtak, senki nem kért beutalót.

Előzmény: zuglo123 (2152)
zuglo123 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2152
Kedves Kheiron!

érdeklődni szeretnék, hogy hogyan változott az uh beutaló adásának a rendje?

Orvosom a magánrendelésén tájékoztatott, hogy mostantól már nem tud adni ultrahangra beutalót a kórházba (laborba se, eddig se adott, hanem a háziorvostól kellett kérnem), és az uh vizsgálatot magánúton kell finanszíroznom.


Vett is egy uh gépet a magánrendelőjébe, és ott kéne elvégeztetnem a következő uh vizsgálatot 8 ezer Ft-ért.

Én kicsit kiakadtam magamban, hogy ebben a hónapban orvosra, laborra és uh-ra több mint 20 ezer Ft-ot kell kiadnom :(. (most magánlaborba megyek, hogy ne kelljen a betegek között várnom a háziorvosnál, hiszen mindjárt szülhetek).

Tehát, ha a magánrendelésen nem kapok beutalót, akkor esetleg kitől tudok szerezni?
beutaló nélkül lehet menni kórházi uh-ra és legfeljebb ott fizetek (még az is gondolom olcsóbb, mint 8 e). Háziorvos adhat beutalót uh-ra?


Előzmény: kheiron (2148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!