Keresés

Részletes keresés

MGordon Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1190
Jesszusom! 100? Azt hiszem még mindig keveset tudok erről a betegségről. Akkor az én 7-es értékemet ezért nem veszik komolyan??? :-(
Előzmény: Tilia (1182)
Tilia Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1189
Köszi. Sajnos, nekem már egy fogam ki kellett húzni makacs ínygyulladás miatt, és olvastam, hogy az autoimmun pm-alulműködőknek, mint én, lehet ilyen bajuk. Ezért érdeklődtem, hogy más tapasztalt-e ilyesmit.
Előzmény: kkmd (1186)
Tilia Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1188

Remélem, hogy így lesz nálam is, mert már kikészít, hogy hol jó a vasam, hol nem. Kb. 4 havonta változik, a legtöbbször azonban rossz. Most 4 körül van, de karácsonykor 20 körül volt. (Ősszel volt 1,5 is, mint Neked.) Mindig is voltak vasproblémáim, de ennyire azért nem.

 

Én az Ormosban voltam egy hőtérképen, - teljesen más ok miatt -, és akkor mondta az ottani doki, hogy pm-alulműködésem lehet. A körzeti orvosom rá sem bagózott. Egy maszek kardiológusnál kértem TSH mérést, és akkor derült ki, hogy 100. (Szegény szívdoki majdnem elájult. :-) )

Előzmény: Zitka (1187)
Zitka Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1187

Tegnap még elfelejtettem reagálni a vérszegénységre....

 

Nekem tkp. így derült ki az alulműködés, hogy krónikus vashiányos voltam. De annyira, hogy időnként mérhetetlen volt, jobb esetben 1-5 között... És hiába szedtem szinte folyamatosan a vaspótlást (néha kaptam intravénásan is), nem sokkal a kúrák befejezése után újra kiürültek a vastartalékaim. Voltam haematológiai vizsgálaton, egy csomó egyéb dolgot néztek, és nem találták az okát.

Aztán mikor kiderült az alulműködés, és pár hónap alatt nagyjából beállt a jó hormonszint, egyből javult a vas is. Teljesen persze nem, évente 2x tartok 1-2 hónapos Maltofer kúrát, de legalább így normál szinten lett. Tehát az alulműködés okozhatja a vasfelszívódási problémákat is.

Előzmény: Tilia (1185)
kkmd Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1186
Ez csak a túlműködésre kapott gyógyszerek szedésekor jelenthet  gondot (pl. Metothyrin stb).
Előzmény: Tilia (1176)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1185
Persze, nekem még jócskán van miből "veszíteni"! :-( Ha még 10 lemenne, az már egész jó lenne...
Előzmény: Zitka (1184)
Zitka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1184

Szerencsés vagy, hogy magától leesett az a jó pár kiló... :-)

 

Mondjuk én is annak tekintem magam, mert én meg egyáltalán nem híztam meg. Viszont az utóbbi pár hónapban feljött rám 2-3 kiló (ez lehet mástól is!!!), és mivel eleve vékonyabb alkat vagyok (170/58-60) sajnos meglátszik rajtam. :-( De főleg az a baj, hogy bizonyos ruháim kényelmetlenül feszülnek rajtam. És most szembesülök azzal, hogy nem elég a kaja visszafogása, kellene mozogni, sportolni. Már alig várom, hogy egy picikét jobb idő legyen, hogy esténként elmehessek bicajozni, vagy nordic walkingolni. 

Előzmény: Tilia (1181)
Zitka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1183

Szerintem semmi összefüggés nincs. :-)

 

A hormonrendszert ne úgy képzeld el, hogy beáll egy bizonyos tizedértékre, aztán úgymarad.... Rengeteg minden befolyásolja, a nap különböző szakában is különböző lehet az érték. AMikor 3-6 havonta ellenőriznek, az is egy "pillanatfelvétel". Attól bőven eltérhet lefelé-felfelé is két héttel később, vagy akár a nap végén....  Minden külső befolyás nélkül is.

Előzmény: MGordon (1180)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1182
Bocs, és tavaly májusban derült ki a betegségem. A TSH-m 100 volt akkor.
Előzmény: Tilia (1181)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1181
Nem diétáztam. Ez magától "leesett". Na, jó! Mondjuk 5-6 "leesett", aztán kicsit túl sok lett a gyógyszer és "leugrott" még 3, amikor túlműködésben voltam.
Előzmény: MGordon (1179)
MGordon Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1180

De ha diétába kezdek, legalább le is fogyok? :-/

Egy érdekes tapasztalat... az első mérésem az egy általános laborvizsgálat alkalmával történt, és akkor derült ki, hogy magas a TSH-m. Amíg a pm "szakguruhoz" eljutottam, eltelt 3 hét, és ennyi idő alatt 1 egész értéket csökkent. Annyit változtattam "csak" az életemen, hogy nem eszek húst... lehet összefüggés? Lehet, hogy ezért javult?

Előzmény: Zitka (1175)
MGordon Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1179

Huhh, és milyen diétán voltál?

És mennyi idő alatt ment le?

Előzmény: Tilia (1178)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1178
Nekem legalább 15 kiló plussz írható a pm számlájára. 10 már le is ment.
Előzmény: Zitka (1175)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1177
Ja, és megint nagyon vérszegény vagyok.
Előzmény: Tilia (1176)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1176
Alulműködéses vagyok, de most 3 hete emelték az adagomat 75 mg-ról 82,5-re, és már volt 100-nál túlműködős időszakom.

Ne ijesztgess! :-((
Előzmény: kkmd (1171)
Zitka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1175

Hát ez a max. 2-3 kiló nagyon nem igaz!!!!

Van, aki plusz 30 kilónál jön rá (vagy az orvosa), hogy a pajzsmirigyével van gond. :-(

 

Sajnos a pm-szint normalizálódásától nem indul be a fogyás automatikusan. :-(

Előzmény: MGordon (1174)
MGordon Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1174

Szívdobogás, ilyesmi nincs, csak nagyon hamar megizzadok, és kb. azóta mióta elkezdtem kilókat is felszedni. Mindenki másnak használt a 90 napos diéta, csak nekem nem. Egy másik diétától a főnököm 15 kilót fogyott, míg én 3-at, és pár hét múlva 6 jött vissza. Akinél először voltam (na, jó, nevén nevezem, Földes I), azt mondta, hogy az alulműködéstől max 2-3 kiló jön fel. Nem értem... neten olvasgatva mindenki erre panaszkodik, hogy sokat szedett föl. Ha helyreállnak a dolgok odabent, akkor is szigorú diétázás kell ahhoz, hogy fogyjak?

Előzmény: Zitka (1173)
Zitka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1173

Közvetlen tapasztalatom nincs, de ahogy a "sorstársak" mesélték, nem kellett túl sokáig várni időpontra.

 

Az izzadékonyság (plusz remegés, szapora szívdobogás, stb.) inkább a túlműködésre jellemző. De annyira sokféle tünet jöhet elő (korábbi hsz-aimban egyszer bemásoltam egy ilyen listát), hogy én már azon sem csodálkoznék, ha pont az izzadás is ennek a tünete lenne....

Előzmény: MGordon (1172)
MGordon Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1172

Az első dokinál is fizettem, de tőle gyakorlatilag nem tudtam meg semmit. Még a leletemet sem értelmezte. Ha azt mondjátok, hogy ilyen jó a Solymosi doki, felkeresem. Sokkal előtte be kell hozzá jelentkezni?

 

Ja, és egy tünettel kapcsolatos kérdés... előfordulhat, hogy izzadékony lesz az ember?

Előzmény: Zitka (1169)
kkmd Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1171
Ne haragudj, elfelejtettem: alul vagy túlműködsz? Ha túlműködésre szedsz gyógyszert, akkor ennek komoly jelentősége lehet, azonnal el kell menni vérképet nézetni, mert legyengült immunrendszer lerobbanhat. Ha alulműködzs, akkor nem tudom :-)))
Előzmény: Tilia (1170)
Tilia Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1170
Nektek volt a pajzsmirigy miatt valamilyen száj/íny problémátok?
Zitka Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1169

Babával kapcsolatosan sajnos (vagy szerencsére?) nincs tapasztalatom, nálam 40 fölött derült ki az alulműködés. De amennyire utánaolvastam a témában, bizony fokozottan oda kell figyelni ilyenkor a pajzsmirigy működésre, és már kisebb eltérést is korrigálni kell hormonpótlással. Ezzel ki lehet küszöbölni az esetleges vetélést.

 

Ha jók az infóim, 7e ft a vizit Solymosi doktornál, szerintem ennyit bőven megér, hogy nem idegeskedsz, és türelemmel meghallgat, tanácsot ad, stb.

Akár előzetesen e-mailben is kérdezhetsz tőle.

Előzmény: MGordon (1168)
MGordon Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1168
Igen, vannak, de a legfontosabb, hogy kisbabát szeretnék, és mindenhol azt olvasom, hogy ahhoz le kell vinni az értéket elég rendesen. De a doki egyébként már akkor minősíthetetlen stílusban beszélt, mielőtt bármi panaszt mondtam volna, már ahogy beléptem az ajtón. Arról nem beszélve, hogy rám se nézett egész idő alatt.
Előzmény: Zitka (1167)
Zitka Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1167

Gondolom, vannak panaszaid, azért mentél...

Való igaz, hogy 10-es érték alatt nem igazán foglalkoznak komolyan az alulműködéssel - de csak akkor, ha NINCSENEK tünetek.

 

Előzmény: MGordon (1166)
MGordon Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1166
Nagyon szépen köszönöm! A múlt héten dr. Konrády Andrásnál jártam, aki gyakorlatilag azt kérdezte, hogy minek vagyok ott... meg, hogy 10-es érték alatt nem is szoktak gyógyszert fölirni, örüljek hogy a másik doki egyátalán felírta. Arról nem beszélve, hogy meg sem vizsgált, de a vizsgálati lapot aláíratta. Én hülye meg mérgemben aláírtam. Már bánom. :-(
Előzmény: Zitka (1165)
Zitka Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1165

Dr. Solymosi Tamás

 

http://www.konzilium.hu

 

Róla mindenki csupa jót tud mondani.

Előzmény: MGordon (1164)
MGordon Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1164
Szeretnék egy normális pajzsmirigy szakembert találni. Tudtok ajánlani valakit? Már kettőnél jártam, de sajnos egyiktől sem kaptam használható információt, pedig az egyk magán doki volt...
macogi Creative Commons License 2009.03.21 0 0 1163
szijasztok

lenne egy olyan kérdésem h pajzsmirigy uh-n találtak 5mmes cisztát, hormonra tsh 2,290 t4 1,08 , t3 pedig 4,26 pg/ml. (hormonértékre ha jól vagyok informálva normális, ám nyakamon sokszor akadályoz levegövételben, meg eléggé feltünö h ott van, hajam száraz,bőröm is és hát nemtudom. Áprilisban megyek izotópis vizsgálatra. Sztetek elképzelhetö h sok panaszomat ez okozza?

Zsu
Tilia Creative Commons License 2009.03.04 0 0 1162
Tegnap voltam kontrollon. Most épp megint alulműködök. A vasam lement a béka feneke alá. Kezdek mindent előlről. (Na, jó. A TSH-m már nem 100, hanem csak 6.)
Előzmény: Tilia (1161)
Tilia Creative Commons License 2009.02.20 0 0 1161

Pipacscs! Sajnálom, hogy Neked is fájdalmaid vannak, de mindazonáltal örülök, hogy nem vagyok egyedül! :-)

 

Én nem szoktam no-spa-t bevenni, ami lehet, hogy hülyeség, majd egyszer kipróbálom. Mivel a baloldali fájdalom előtt nem volt epekövem, én már hasnyálmirigy-gyulladásra is gyanakodtam, ezért mentem hasi UH-ra, ahol megtalálták a köveket. Azóta azt gondoltam, hogy valami különleges eset vagyok, és nekem mégis az epém fájhat bal oldalt. :-))

 

Voltam gasztroenterológusnál, neki is mondtam, hogy olyan, mintha a csontom fájna, de nem tudott rá mit mondani... most megyek hozzá gy.tükrözésre, hogy nem gyomorfekély miatt van-e?

 

Szeretném, ha még írnál majd, hogy min mész keresztül, ha nem baj. Én rengeteget szenvedtem, mire beállították a hormont, kívánom, hogy Neked ne legyen ennyi gondod! (Elgondolkodtam, hogy ha "rendes" munkahelyen dolgoznék, és ott nem tudnék 3 hónapig teljesíteni, akkor mi lenne...)

Előzmény: Törölt nick (1160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!