Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 5856

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nem-e ismertek olyan Aikido edzőt, aki vállalna, ha lehet Szigetszentmiklós közelébe magán oktatást!

Köszi

Attila

0101011 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 5855

Szvsz nagyon melós, de azért poén egy harcművészet.

Taiszaki Creative Commons License 2010.12.07 0 0 5854

Nagyon orulok, hogy vannak normalis helyek :)

Előzmény: borboya (5853)
borboya Creative Commons License 2010.12.07 0 0 5853

"...persze.

Sajat dojot nyit, jar XY mesterhez instruktori edzesre, Z osszeget a tanitvanyai utan rendesen megfizeti, okosan nez, kozgyuleseken hagyokat hallgat, elkotelezettseget firtato kerdesek eseten hangos HAI, SENSEI! felkialtassal tesz tanubizonysagot."

 

Nem igazán értem mire gondolsz. Ahova én járok ott

 

- Az nyit dojot aki akar és ott, ahol akar. Sem nem kötelező, sem nem tilos.

- Instruktori edzés nemigen van, legfeljebb edzés, amire az jár, aki akar. Megbeszélés időnként van de persze egyiknek sincsen ára.

- Az instruktor semmiféle pénzt nem fizet a tanítványok után semmiféle XY mesternek.

- A közgyűléseken a szavazás titkos, a felszólalás pedig szabad. Vanak is érdekes hangvételű és témájú felszólalók. De ennek semmi köze az instruktori tevékenységhez és ebebn a tekintetben természetesen szóba sem jön semmi féle következmény. Legfeljebb az, hogy vagy megszavazza a közgyűlés a javaslatukat, vagy elveti.

- Okosan nézni és hallgatni a közgyűlésen viszont elvárt, de csak amikor más szólal fel!

- Elkötelezettséget firtató kérdések egyszerűen nincsenek. Az elnökséget és az elnököt titkos szavazással választja a közgyűlés.

- Egy hangos HAI, SENSEI! felkiáltásra kitörne a közröhely, a közgyűlést valószínűleg be kellne rekeszteni vagy negyed órára a röhögés miatt.

 

Nem tudom honan szerzed a tapasztalataidat, de nem lehet egy kellemes hely. Viszont miért gondolod, hogy máshol is ez van??

 

 

Előzmény: Taiszaki (5852)
Taiszaki Creative Commons License 2010.12.03 0 0 5852

...persze.

Sajat dojot nyit, jar XY mesterhez instruktori edzesre, Z osszeget a tanitvanyai utan rendesen megfizeti, okosan nez, kozgyuleseken hagyokat hallgat, elkotelezettseget firtato kerdesek eseten hangos HAI, SENSEI! felkialtassal tesz tanubizonysagot.

Előzmény: borboya (5851)
borboya Creative Commons License 2010.11.25 0 0 5851

A vizsgázó, ha az egysület vizsgaszabályzatában foglaltak teljesítette.  (Korábbi vizsgái megvannak, kivárási ideje letelt, megfelelő életkort elérte, vizsgadíjat befizette stb.)

Előzmény: Taiszaki (5843)
tanakasempai Creative Commons License 2010.10.28 0 0 5850
Köszönöm a választ.

Én csak azt olvastam, hogy leváltották, azt nem hogy miért.
Előzmény: _niko_ (5849)
_niko_ Creative Commons License 2010.10.27 0 0 5849
Már csak kevésre emlékszem, akkoriban több időm volt és követtem a vitákat a neten.

Mikor az idősebb Saito sensei meghalt, arra számítottak, hogy Iwamában maradhatnak. A Doshu viszont vissza akarta kapni a dojót és élve a jogával (melyet a fiatalabb Saito és tsai megkérdőjeleztek) újra az aikikai ellenőrzése alá vonta és ha jól tévedek Isoyama senseit küldte dojo-chonak. (Ha jól emlékszem) ifj. Saito s. valahol a közelben kialakított egy új dojót.

Szervezeti szempontból is volt egy szakadás, a "csapat" egyik fele nem követte ifj. Saitót, mert nem ismerték el automtikusan id. Saito utódjának.

Ha valaki pontosabb információkkal rendelkezik, nyugodtan javítson ki.
Előzmény: tanakasempai (5846)
_niko_ Creative Commons License 2010.10.27 0 0 5848
ismerek olyat, aki látott már olyat, aki hallott már ilyet :) :(
Előzmény: Taiszaki (5847)
Taiszaki Creative Commons License 2010.10.27 0 0 5847
Na speciel pont azert kerdeztem, mert marhara elegem van abbol, hogy hiaba keszultem danvizsgara, mondjuk ket evig, ha a mesterem mestere pont ossze talal szolalkozni a magyar vezetoseggel es ilyenkor ujabb ket-harom evig senki nem megy vizsgazni. Tehat en joban vagyok a mesteremmel, o joban van a mesterevel, o joban van a vezetoseggel, o joban van a japan mesterrel - es persze figyelembe vesszuk az osszes szervezet erdemeit, igenyeit is - tehat annyi egyuttallas kell egy ilyenhez, ami ritka, az emberi elet meg veges. Ezert van elegem az itthoni dolgokbol. Eddig mindig az tortent, hogy valaki kivalt valahonnan az embereivel es szerzett maganak kulfoldi mestert, mert elege volt a folotte levo magyar szintbol. (Ez nem csak danvizsgara, hanem egyeb dolgokra is ervenyes.) Es ennek mar semmi koze az "egyeni" aikidos teljesitmenyhez.
Előzmény: Törölt nick (5844)
tanakasempai Creative Commons License 2010.10.26 0 0 5846
Te mit tudsz az ifjabb Saito leváltásáról, illetve Iwama-ryu szakadásáról?
Előzmény: _niko_ (5838)
_niko_ Creative Commons License 2010.10.26 0 0 5845
"Majd nálatok is kiforrja magát a dolog"

:DD
Előzmény: Törölt nick (5842)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.26 0 0 5844
Gondolom, hogy mindenkinek van saját mestere aki eldönti. A szervezeti szabályok figyelembevételével (kivárási idő) egyébként is többnyire maga dönti el mindenki, hogy mikor érett meg a vizsgára (és, hogy van-e rá pénze). Fontosabb kérdés szerintem az, hogy kinél vizsgázik. Azt pedig a szervezeti hovatartozás határozza meg, hogy kinél vizsgázhat. Szerintem.

Előzmény: Taiszaki (5843)
Taiszaki Creative Commons License 2010.10.26 0 0 5843
Egy kerdes:
ki dontse el, hogy X.Y. mehessen danvizsgazni?
Előzmény: Törölt nick (5842)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.25 0 0 5842
>Persze vannak "vonalak", ahol tudatosan építik fel az utódot (lehet, hogy nem mondok nagy butaságot Hiroaki K-val), itt majd elkerülhető lesz az a nagy kérdőjel, mely jelenleg fél Európát átjárja. <

Kobayashi Hiroaki senseire gondolsz?
http://www.tenchikandojo.com/hkobayashi.html

Nos, hát igen. Kobayashi Yasuo sensei hisz a családi hagyományozásban és jó kapcsolatot ápol az Ueshiba családdal is. Megteheti, hisz saját hálózatát építgeti. Lehet, nagyképűsködésnek tűnik, nem annak szánom, de talán jó példa az "egy cél, egy akarat, összefogás"-ra amit elért. Nem erőszakkal, diktatórikusan hanem demokratikusan és önkéntes alapokon mégis betartva a Budo hagyományos játékszabályait.
Majd nálatok is kiforrja magát a dolog. Nagyon képlékeny még minden. A jóindulat és az önmérséklet sokat segíthet ilyen helyzetekben. Tamura sensei jól összefogta ezt a szerteágazó, sokféle érdek mentén épülgető európai Aikidót. Lehet az lenne a jó, ha a Hombu küldene egy karizmatikus senseit, hogy "pártok" felett álló ként irányítsa a szervezetet, lehet, jobb lenne egy európai sihan a feladatra, nem tudom. Az érdekeltek majd eldöntik. Bízom benne, hogy győzni fog a józan ész, hisz mindannyiunk érdeke, hogy növekedjen és erősődjön az Aikido európában.
Ami nekünk fontosabb (geostratégiailag), a magyarországi Aikido jövője. Várszegi Mester szerintem jól csinálta eddig amit csinált, tiszteletet érdemel ezért, és ha bele gondolunk, nem volt könnyű dolga.
Egyszóval fel a fejjel, haladjunk az úton stb. :-)

Előzmény: _niko_ (5838)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.25 0 0 5841
hogy amit eddig Tamura vonalnak hivtunk,az gyakorlatilag lóg a levegőben. utód nincs kinevezve,senki nem jelentkezett hogy tovább vinné a vonalat. a területi egységek vagy már elindultak valamilyen irányba,vagy még várnak. vagy mindkettő.
Előzmény: _niko_ (5839)
Misawa Ihei Creative Commons License 2010.10.25 0 0 5840
:) Igen, akkor szerintem értjük egymást.
_niko_ Creative Commons License 2010.10.24 0 0 5839
ez alatt mit értesz? (a szó jelentését ismerem)
Előzmény: m.musashi (5837)
_niko_ Creative Commons License 2010.10.24 0 0 5838
Miért gondolkodtok (egyes) mesterekben és miért nem szervezetben?
ha a szervezet önmagában működőképes, tud fokozatot adni, biztosítja a lehetőséget az Aikikai diplomához és(!) emellett színvonalas szemináriumokat szervez, akkor mi kell még?

Lassan eljön az idő, mikor az utolsó nagy japán (!) volt-uchideshi/"vonalvezető"-shihan is megöregszik és "felhagy" az aikidóval (Tada, Asai, stb.), hátrahagyva a már nagykorú európai szervezeteket. Ezekben a szervezetekben néhány európai shihan már régebben aikidózik, mint akit a Hombu "küldene".

Persze vannak "vonalak", ahol tudatosan építik fel az utódot (lehet, hogy nem mondok nagy butaságot Hiroaki K-val), itt majd elkerülhető lesz az a nagy kérdőjel, mely jelenleg fél Európát átjárja. Ez sem jelent garanciát, ld. az Iwama-ryu szakadását, az idősebb Saito-sensei halála után.
m.musashi Creative Commons License 2010.10.24 0 0 5837
szerintem most leginkább anarchia van.
Előzmény: Misawa Ihei (5836)
Misawa Ihei Creative Commons License 2010.10.24 0 0 5836
A magyarországi szervezetnek most is van vezetője, ez nem kérdés.
Taiszaki Creative Commons License 2010.10.24 0 0 5835
Nezzuk kivulrol a helyzetet:
vajon kinek lenne kedve Tamura mester magyarorszagi poziciojat atvenni, ismerve az itthoni viszonyokat? :) Vagy a szoba joheto mesterek kozul szerencsere senki nem ismeri a hazai dolgokat? ;)
Előzmény: Misawa Ihei (5834)
Misawa Ihei Creative Commons License 2010.10.24 0 0 5834
Félek h az fog történni a Tamura vonallal, mint a kyo-val. Nem tenne jót ha minden önjelölt külön szervezetet alapítana. Volt anni jó tanítvány, akik méltóan tudják képviselni a szervezetet.
m.musashi Creative Commons License 2010.10.23 0 0 5833
kár,pedig szivesen mentünk az ő szemináriumaira. szerencsénk van hogy ismerhetjük a nagy legendákat. emlékszem mikor először voltunk táborán,zárás után mi is leadtuk a budopass-t,és miután látták hogy más szövetséghez tartozunk,kijöttek az öltözőből Golo sensei-jel,és megköszönték hogy elmentünk a táborra.na meg a védjegye,a dedikált gi:)
Előzmény: Taiszaki (5832)
Taiszaki Creative Commons License 2010.10.23 0 0 5832
Oregszik szegeny, a korhazat is megjarta, a hirek szerint nincs nagy kedve utazgatni... :(
Előzmény: m.musashi (5831)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.23 0 0 5831
Fujita sensei miért nem jön mostanában? régebben minden évben 2x is jött.
Előzmény: tanakasempai (5828)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.23 0 0 5830
Amugy a srác ,Sushi Misi(?)hova tűnt?
Előzmény: bigbabylon (5829)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.23 0 0 5829
Bár Seagal!!! tól ritkán olvasom azt: yxc123 egy barom!
Előzmény: yxc123 (5825)
tanakasempai Creative Commons License 2010.10.23 0 0 5828
Az a kérdés már bennem is megfogalmazodott, hogy vajon ki lesz Tamura sensei utóda? Legalább is az ő irányvonalát követő hazai szervezeteknél. Tudjuk, hogy náluk a rendszeresen hazánkba látogató Tamura Shihan felügyelte a dan vizsgákat is. Ezeknél a szervezetetknél bátor döntésre lesz szükség, ami a hazai aikido életben is jelentős változásokat eredményezhet, illetve a magyaroszági aikido jövőjét is érintő jelentős választás lesz.


Nekem lenn még egy olyan kérdésem, hogy Az Aikikai Alapítvány hivatalos honlapján >>> http://www.aikikai.or.jp/eng/index.htm <<< az Overseas organizations címszó
alatt mért nincs feltüntetve egyetlen Magyar szervezet sem, míg a Szlovák, Román , illetve több kelet-európai szövetség igen ?

Tud erre valaki valamilyen magyarázatot?

Ha jól tudom Magyarországon a 80 as évek vége óta folyik rendszeres aikidó oktatás. Jelenleg 6 db 5.danos és kb 20 db (ennek nem számoltam utána) 4. danos oktató tevékenykedig több szervezet keretében a hazai aikidó életben. És két magyarországi szervezet is a nevében viseli az aikikai nevet:
Magyar Aikikai Aikido Egyesület (MAAE) >>> http://www.aikido-aikikai.net/
Magyar Aikikai Aikido Kultúra Szövetség (MAAKSZ) >>>http://www.aiki.hu/

A első szervezet honlapján ez olvasható (a szervezet a Japán Honbuban is magas tisztséget betöltő mesterrel ápol vagyis tart fenn kapcsolatot):

"...1996-ban találkozott elõször a japán Honbu jelenlegi vezetõjével, az alapító nagymester unokájával, Ueshiba Moriteru doshuval. Három évvel késõbb 1999-ben Pivony Attila sensei Japánba utazott a doshu meghívására, melyet Fujita Masatake shihan tolmácsolt. A 2001-es évtõl kezdõdõen a Honbu minden évben felkéri, hogy vegyen részt Fujita shihannal uke-ként az aikido legnagyszabásúbb nemzetközi rendezvényén, az "Éves országos japán aikido bemutató"-n, s nevét feltüntetik a rendezvény elõzetesen kiadott prospektusaiban is. 2004 májusában, bizonyságául annak, hogy az aikido legrangosabb képviselõi Japánban milyen nagyra értékelik tudását, már önálló bemutatót is kellett tartania. Mindez nem csupán neki magának, hanem egész országunknak becsületére válik, hiszen ezen a grandiózus eseményen az elmúlt, idestova öt évtized alatt, amióta megrendezik, soha senki más nem vett részt hazánkból, és egyelõre a legnagyobb valószínûséggel nem is fog, de általában is csekély a nem japán résztvevõk száma. Attila sensei az évente Japánban töltött idõ során nem csak a bemutatóra készül, de igen sok edzést is látogat a világ legmagasabb szinten képzett aikido mestereinek vezetése alatt; köztük a dóshu kora reggeli edzéseit, valamint shihan Fujita sensei instruktori edzéseit..."

"...A jelenleg 5. dan fokozattal rendelkezõ Gollo Michel sensei (aki “mellesleg” a párizsi Sorbonne Egyetemen építészettudományból doktorált, s emellett repülõgép-pilóta, és pilótaoktatói tevékenységet folytat) a japán Honbu 8. danos nagymestere, Fujita Masatake sihan megbízásából Magyarország fõinstruktora és a Közép-Európai Aikido Szövetség képviselõje. Az õ nevéhez fûzõdik a magyarországi aikido-oktatás megalapozása és népszerûsítése, valamint a Magyar Aikikai Aikido Szövetség létrehozása. E szövetséghez tartozik a 2002. októberében Gollo Michel sensei tanítványa, Pivony Attila sensei vezetésével megalakult Magyar Aikikai Aikido Egyesület, az Aikido Alapítvány és a Zsámbéki Aikido Szakosztály. (Az “Aikikai” elnevezést kizárólag ezek az egyesületek jogosultak használni -- az Aikikai ugyanis a Nemzetközi Aikido Szövetség, melynek központja a japán Honbu dojo, e címet tehát kizárólag a Hombu vezetõ mestereinek elismerésével, jóváhagyásával mûködõ intézmények viselhetik)."

Ennek tudatában számomra meglepő, hogy a Japán AIKIKAI FOUNDATION nem ismeri el, (vagy nem akarja) a Magyar aikidót, azaz nem tünteti fel egyetlen szervezetét sem honlapján.

Ezek után:
Tamura mester utódját illetően én úgy látom, hogy több válasz út lehetséges:

1. Vagy Tamura shihan egyik magas fokozatú tanítványára esik a választás (VDB, Suga, Tiki, stb..) Nézetem szerint egy Európában élő mester mindig közelebb van, mint egy Japánban vagy Amerikában élő...
2. Egy másik szervezettel kapcsolatot ápoló Japán instrúktor vonalához csatlakoznak, vagy egy olyat választanak aki jelenleg egy hazai szervezettel sem áll kapcsolatban...
3. Vagy nem foglalnak állást az ügyben és mindenki oda megy ahova akar...


Néhány rendezvény az elkövetkező időben:

3. Ökumenikus Aikido Szeminárium.

Szeltner Zsolt 4. dan Kobayashi Dojok Egyesület
Niklai Norbert 4. dan MAKSZ N. Tamura Tagszervezet.
Karászi Sándor 4. dan Aikikai Magyarország
Kökény Tibor 3. dan Zumm Egyesület C. Tissier vonal.

Dátum: 2010. október 30. (szombat)
Edzés idők:
09:30-11:00
11:00-12:30
15:00-16:30
16:30-18:00

Helyszín: Budapest XIV. Padlizsán u. 11-13. Heltai Gáspár Ált. Isk.

Részvételi díj: teljes program 3000Ft/fő. Egy edzés 1000Ft/fő.

További információk: Karászi Sándor 30/271-1916

-------------------------------
http://www.rajibudoiskola.hu/calendarHU2010.html
November 7 - Tamura sensei magyarországi búcsúztatása a MAKSZ rendezésében (részévtel csak hakamásoknak) Budapest, UTE
-----------------

1. Nemzetközi Nishio Budo Szeminárium (Takashi Kuroki sensei)


Időpont: 2010 november 6-7. (szombat, vasárnap)

Helyszín: 1134. Budapest, Tüzér utca 56., BHSE Küzdősport Centrum

Edzések:
Szombat:
10:00-13:00
17:00-19:00

Vasárnap:
10:00-13:00

Edzésdíj:
5 000 Ft / hétvége
2 500 Ft / edzés

Fegyverkészletet (jo, bokken) hozz magaddal!

További információ: Németh Ferenc, info@yurusuaikido.hu
tel:+36-20-99-11-622
www.yurusuaikido.hu, www.yufukan.com
Előzmény: Törölt nick (5819)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 5827
Úgy tudom Fujita Masatake senseinek van európai technikai igazgatói pozíciója vagy valami ilyesmi.

http://aikinomicsi.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=119:fujita-masatake&catid=1:aikido-mesterek&Itemid=60

Valóban nem könnyű egy ilyen szerteágazó szervezetet irányítani vagy adminisztratív összefogni. Tissier sensei feszegette régebben a szervezeti kérdéseket, de hát ő még "ifjú titánnak" számít a hombunál.

Előzmény: Misawa Ihei (5822)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!