Keresés

Részletes keresés

real_geri Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5092
tényleg, megkérdezted a dokit, mi lesz a 2 hét múlvai vizsgáddal?
Előzmény: kristaly02 (5091)
kristaly02 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5091
Gratulálok, de jó hogy már itt tartasz!
Előzmény: real_geri (5090)
real_geri Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5090
ez azért nem kellemes. Bár elsőre azt hittem, 4 napig az intenzíven feküdtél :) annál jobb :)

Én ma jól belecsaptam a lecsóba, lévén jövö pénteken már megyek kontrollra, oda is kocsival kéne már, meg egyre többet túrázgatok is, hát elmentem a kocsiért (le volt adva a cégnél.)
Kolléga jött értem kisteherrel, felvett, és szigetszentmiklós, törökbálint, vác útvonalon beértünk a céghez, ahonnan 1-2 órás beszélgetés fél-pihi után beültem a kocsiba, és hazajöttem vele.
így cc. 3,5 órát ültem kocsiban, kisebb megszakításokkal, egybefüggően 1óra volt a hazaút.

de semmi baj nem lett, de tök szar úgy vezetni, hogy utolós emlékeim alapján csak azt vártam, "na majd most fájdul meg, majd most", de nem :)
Előzmény: sziporka66 (5087)
PETYUS Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5089
Ezexerint újabban greenwich-i időt mutat. Globalizálódik.
Előzmény: sziporka66 (5088)
sziporka66 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5088
Észre vettétek 2-órát, csúszik a fórumon az idő. Én most 12-26-perckor írok, és mást mutat.

sziporka66 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5087
Köszönöm Ring9 a választ és az érdeklődést. Nem nekem kell az infó, hanem a Tyce 80-nak. Ő irogatot a dokinak és megkért kérdezzelek meg benneteket felőle, mert nem tud belépni a fórumba.

 

Én most párnapja fekszem, mert a derekam nem bírta a kiképzést, 4-napik intenzíven feküdtem csak a wc-re mentem ki ,semmi más. Ágyba ettem, semmi mozgás.

Most már ismét ”tökéletes”.:-)))))))

Megint mehet az élet a megszokott kerékvágásban.:-))))

Előzmény: ring9 (5082)
GAtesz Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5086
Kitartást!
Gondolatban veled leszünk!
Előzmény: kristaly02 (5085)
kristaly02 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 5085

Köszi a hozzászólásokat, arik vagytok!

 

real_geri Creative Commons License 2009.05.06 0 0 5084
üdv kristaly

1. a beteg gyomrom miatt hagyományos fájdalomcsillapítókat nem ad. Helyette MORFIUMOT és kábító szereket ad majd.

-- itt nem értem, mivel injekcióban adja, nem mindegy a gyomornak? szerintem az utáni időre célzott. Morfium alatt meg nem konkrétan morfiumot értett, hanem származékot. Ilyen gyengébb kvitielben pl a contramal/tramadol is, illetve kicsit durvább verzióban Matrifen/durogesic tapasz. az egyetlen gáz ezekkel, hogy erős szédelgést, hányingert okoz. nekem legalábbis...

2. a műtét után intenzívre kerülök, ha minden oké, csak 1 napra.
egy napig orrszondát is kapok oxigénnel. Az orrszondát meg gyűlölöm..

-- ott legalább jobban figyelnek rád, mint a rendes szobában

3. a kórházban gipszmintát vesznek rólam, azalapján készítenek egy merev gipszövet azt kell két hónapig hordani. Jó lesz mikor jön a nyár...

-- ez azért gebasz :( már csak az izmok gyengülése miatt is a gipsz alatt.

4. mint kiderült nem sima csavarozás lesz... hanem: megfúrják a csigolyákat, kiveszik a két csigolya közti tönkrement sérves porckorongot, aminek a helyére úgynevezett "fém-kosarat" tesznek, amit feltöltenek a saját megfúrt csigolyáim csontmaradványaival... ezt a csont idővel beszövi, ez pótolja a porckorongot. És ezek után még a kifúrt csigolyákat megcsavarozzák és egymáshoz vasalják két fémrúddal... na kösz szépen...

-- ilyenről láttam videót a spineuniverse-en, ez valami új verzió, régen se volt jobb, a csípőcsontból csíptek le egy cseppet, és azt darálva tették vissza a két csigolya közé.
azt mondjuk tényleg nem értem, miért nem elég a síma csavarozás, ami csak kicsivel lassabban gyógyul, mint a sérvműtét.


Kitartást, éy mielőbbi felépülést!
Előzmény: kristaly02 (5081)
ring9 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 5083
Ezt a sok infót mind az anesztes mondta el? Még éppen időben. Ha kábszereket nyomnak, nem csoda, hogy figyelnek utána! Az orrszonda nem tudom milyen, de ha Te már próbáltad, most is kibírod, ne aggódj! Nekem már a "sima csavarozás" is riasztóan hangzik, de szerintem már Te is úgy vagy vele, hogy mindegy mit "barkácsolnak", amíg alszol, csak jó legyen utána. Tudom, hogy ahogy közeledik a nagy nap, különösen érzékeny és felfokozott ideállapotban vagy (ezért is bocs az idióta megjegyzésekért), és nem volt szerencsés ezzel mind csak most szembesülni, de légy erős, és bátor, mi szorítunk, hogy minden rendben legyen!
Előzmény: kristaly02 (5081)
ring9 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 5082

Szia! Küldtem mailt Neked! Remélem nem akarsz a doki (vagy másik) keze alá feküdni, nyugtass meg, hogy jól vagy, és nem ezért kérdezted! Csak látásból és némi hallomásból ismerem a dokit, helyes fiatal srác, de olyan arctípusa van, hogy nem tudnám a korát megmondani, vsz. idősebb, mint amennyinek elsőre gondolná az ember.

 

Jó az infócsere, bár azt tapasztaltam, hogy kis túlzással akinek sikeres műtétje volt, akkor is hozsannázik a doktorról, ha a műtétjét fakézzel is megcsinálta volna bármelyik sebész, ha meg nem az igazi, akkor is elégedetlen, ha a világ legjobb sebésze sem tudta volna jobban megcsinálni. És persze az orvos stílusa is sokat számít, van, aki nagyon jól tudja magát eladni, mint más szakmákban is lenni szokott. Ezért tényleg érdemes sok embert megkérdezni.

Előzmény: sziporka66 (5080)
kristaly02 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 5081

Ma kiborított az aneszteziológus:
 
1. a beteg gyomrom miatt hagyományos fájdalomcsillapítókat nem ad. Helyette MORFIUMOT és kábító szereket ad majd.
 
2. a műtét után intenzívre kerülök, ha minden oké, csak 1 napra.
    egy napig orrszondát is kapok oxigénnel. Az orrszondát meg gyűlölöm..
 
3. a kórházban gipszmintát vesznek rólam, azalapján készítenek egy merev gipszövet azt kell két hónapig hordani. Jó lesz mikor jön a nyár...
 
4. mint kiderült nem sima csavarozás lesz... hanem: megfúrják a csigolyákat, kiveszik a két csigolya közti tönkrement sérves porckorongot, aminek a helyére úgynevezett "fém-kosarat" tesznek, amit feltöltenek a saját megfúrt csigolyáim csontmaradványaival... ezt a csont idővel beszövi, ez pótolja a porckorongot. És ezek után még a kifúrt csigolyákat megcsavarozzák és egymáshoz vasalják két fémrúddal... na kösz szépen...

sziporka66 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 5080
Valakinek van tapasztalata  DR. KLEKNER ÁLMOS idegsebészről Debrecenben praktizál?

 

kristaly02 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 5079
Na ez az....holnap megyek az aneszteziológushoz. És hétfőn fekszem be.. már nincs visszaút.
Előzmény: real_geri (5078)
real_geri Creative Commons License 2009.05.05 0 0 5078
én is gondoltam rá, 100kg vagyok :) szegényke

kristaly: én is láttam őket, meg a sérv műtétről is, nem csak animációt, hanem rendes felvételt is. nem semmik.
Előzmény: GAtesz (5076)
kristaly02 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 5077

Mához egy hétre ilyenkor már a műtőben leszek...

Brrr.. semmi kedvem hozzá.

A youtube.com-on vannak videók a stabilizációs műtétről.

Megnéztem....

Kár volt.

 

:-)

Előzmény: GAtesz (5076)
GAtesz Creative Commons License 2009.05.05 0 0 5076
A műtő előkészítőben volt egy srác aki felrakott a műtőasztalra, az ágyról amin levittek.
Gondoltam is rá, közben " na öcsém , majd ha téged raknak fel".... :)
Előzmény: kristaly02 (5074)
real_geri Creative Commons License 2009.05.04 0 0 5075
ja, hogy neked nem az első? akkor főleg ne tessék izgulni. sőt, ha elakad a doki, segíts neki :)
Előzmény: kristaly02 (5074)
kristaly02 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 5074

Én is hajolgattam a műtét utűn 7 évig ezerrel.. ki is jött újra..

Azért megyek megint műtétre.

Csak óvatosan.

 

Amúgy milyen jó a takarítónőnek.. / nem a fizujára gondoltam :-) /

hanem, hogy helyben van az orvosi segítség.

 

Előzmény: real_geri (5073)
real_geri Creative Commons License 2009.05.04 0 0 5073
jah, mégegy, az oitiben az egyik takarítőnőről is kiderült, míg bent voltunk, hogy pár éve őt is műtötték.
ugyan panaszkodott, de azért hozta vitte a 10literes vödröket, és ott hajlongált ezerrel :)
real_geri Creative Commons License 2009.05.04 0 0 5072
ja, és mégvalami: ne hidd el azokat, ha valaki jön hogy "az ismerős barátjának az akárkije is ilyen olyan dolgot szenvedett el a műtétkor", mert rájöttem pár hónap alatt, hogy ugyanúgy van valakinek a valakijének a valakije, mint a többi urban legendnél.

aztán hogy hogy nem összefutottam kb 10 emberrel, akit műtöttek, és senkinek nem volt semmi komplikáció, max kiújult vagy hegesedett, és újra kellett pár év múlva műteni, de ennyi.
előtte meg mennyit hallgattam, hogy kinek a kije hogy járt, aztán kiderült, mind bullshit volt :)
Előzmény: kristaly02 (5067)
real_geri Creative Commons License 2009.05.04 0 0 5071
Kristaly: én is nagyon féltem előtte, xanax mellett kb 3-4 órákat aludtam, de utólag visszagondolva nem volt miért.
Persze benne van az emberben a félsz, hogy mi lesz, ha elrontanak valamit, de az tényleg elég ritka.
Természetes, hogy izgulsz, még egy síma fogorvos előtt is izgul az ember.
majd mi adunk itt erőt :)
Előzmény: kristaly02 (5067)
real_geri Creative Commons License 2009.05.04 0 0 5070
"Az a baj az előrenézéssel, hogy már nem mindig megy. Főleg olyankor, mikor rosszabbul vagyok, mint előtte."

az könnyen letöri az embert.
nekem szerencsére olyan, hogy rosszabb legyen, mint előtte, olyan eddig nem volt, csak rossz. de az is letör.

Én is attól tartok, hogy mi lesz, mikor újra megyek autókázni, dolgozni, de pénzt keresni kell. aztán majd lesz valami.

Én ma megyek ismét fürdeni, aztán hajrá.
Előzmény: GAtesz (5068)
real_geri Creative Commons License 2009.05.04 0 0 5069
30 napjuk van elbírálni, majd 15 napon belül utalni, és ha ez alatt hiányosságot találnak, akkor dokumentum pótlást kérnek, ami halasztó jellegű, ezért teljesen jogosan játszák a következőt:

- a dec.06 jan.05 időszakkal kezdődően amiket benyújtottunk, azt első körben rosszul kézbesítették, így újra kellett küldeni, év eleji zárás, stb, feb. 15-én lett beküldve
- feb. 26 vagy 27-én érkeztették, mert megtehetik, hogy az érkeztetés számít, nem a beérkezés!
- márc 20-án kb visszaküldték a táppénzes papírt hogy a számot nem tudják kiolvasni, persze postán, ujabb 1,5 hét
Ápr. elején az előző munkáltató kifizetéseiről kértek egy pótlást, mert szerintük az nem érkezett meg (pedig küldtük)
Ápr. közepén kértek egy hiteles TB könyvet, mert a másolaton valamit nem tudtak kiolvasni
Ápr. végén kértek egy újabb hitelesítést, mert az előző munkáltató 19-én jelentett be, a TB igazolváynon meg 20-a van

Hozzá kell tennem, az előző munkáltatótól is voltam táppénzen, így Ők ugyanezt játszották el akkor is, tehát minden papírnak ott meg kellene lenni az irattárban.

Tehát utoljára pénteken ment be a könyvelőnk (ez már heti rutin) különböző papírokkal, és ha minden ok, még további 15 napjuk lesz utalni.

Voltam már ügyvédnél, hogy beperelem őket, de ő mutatta meg a jogszabályt, hogy a halasztó jellegű pótlási kérvényük miatt jogosan nem perelhetem be őket.
Más dolog, hogy nem etikus, és rájuk lehetne húzni a hanyag munkavégzést, de ez alapján semmit nem ítélnének meg nekem.
Előzmény: kristaly02 (5066)
GAtesz Creative Commons License 2009.05.04 0 0 5068
Köszi a biztatást.
Kicsit jobban vagyok már, de volt már jobb is.
Ma délután kezdődik a gyógytorna és egyebek.
Remélem az használni fog.
Jövőhéten kedden kell visszamennem az idegsebészetre kontrollra.
Addigra lejár a 6 hét.

Az a baj az előrenézéssel, hogy már nem mindig megy. Főleg olyankor, mikor rosszabbul vagyok, mint előtte.
Tervezgetem, hogy mi lesz ha végre visszamegyek dolgozni,de ez az időpont nem közeledik.

Azért biztos lesz majd valahogy.

Neked is kitartást!
"A műtét nem fáj. Csak utána!" :)
Előzmény: kristaly02 (5063)
kristaly02 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5067
Aranyos és bölcs vagy. Köszi.
Előzmény: real_geri (5065)
kristaly02 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5066

A TB-nek 30 napra kell számfejteni és táppénzt utalni/fizetni.

Szakmabeli vagyok, hihetsz nekem!

 

Ilyen nincs, hogy dumálnak kitérően és nem fizetnek. Ha 30 napra nem fizetik a trv.-es járandóságodat, akkor még kamatot is kötelesek fizetni!

Úgyhogy menj utána és verd csak ki belőlük..!

 

Előzmény: real_geri (5064)
real_geri Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5065
ne félj :)
először is akkor is megműtenek, ha félsz :)
másodszor, úgyis sikerül :)
Előzmény: kristaly02 (5063)
real_geri Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5064
ma már nekem is jó volt, minthe mi sem történt volna :)

TB, kapja be a rohadt #&&#@#&#@#@&@#&@&@#&@#&@#&@#&@&#@&&@&#
Dec. 06-márc.08 időszak még csak elkészítve van, de még nem tudták elutalni.
Igen, csókolom, DECEMBER 06!!!
előtte időszakra kaptam dec. 29-én egy kis pénzt, azóta ...szam meg, és értsem meg, sok a munkájuk.
közben ebből vegyek gyógyszert, kötszert, menjek usziba, meg amit akarok, mi?
grrrrrrrrrrrr
Előzmény: GAtesz (5062)
kristaly02 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5063

Nem feladni!

Előre nézz ne hátra!

A műtétet túlélted, most arra koncentrálj hogy minél jobban és hamarabb helyrejöjj!

Az idő kérdése mikorra leszel teljes tünetmentes... az ideg lassan gyógyul...

( mondta nekem anno az idegsebész )

 

Engem 12.-én csavaroznak egyre jobban kezdek a félelemtől becsavarodni.

Csak hogy stílszerűen fogalmazzak..

:-)

Előzmény: GAtesz (5062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!