Keresés

Részletes keresés

karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1562

Nyilván az akciós betétekről beszélsz:

 

1, Előfeltételek:

-Kell legyen a MagNet-nél vezetett számlád (Csillag számlacsomag ajánlott)

-Bankkártyád

 

2, Ügyintézés

Minden az akciós betéteket (MagNet Prémium betét) érintő ügyintézés csak helyben lehetséges.

Ez vonatkozik mind a lekötésre, mind a betétfeltörésre. A személyes ügyintézést nem tudod megúszni.

 

3, Buktatók

-Havi 50E Ft be kell érkezzen a számládra, ahhoz, hogy az akciós kamatot kapd

-Az akciós kamatperiódus végén a betétet fel kell törni és újra le kell kötni vagy elvinni. Ha elfelejted,

értesítés nélkül nem akciós kamatok mellett kamatozik tovább.

 

Kb ennyi.

 

még pár hozzáfűznivaló:

-A Csillag csomaggal 100E-ft ig ingyenes az átutalás, és szerencsére bármennyi tételt megadhastz.

-A különlegesen jó kamatok az új pénzekre vonatkoznak

-Ajánlott tartani mellé AXAs számlát is, ott pihentetheted a pénzedet illetve a lemorzsolódó darabokat összevárhatod.

 

KI.

 

 

 

Előzmény: dracon08 (1559)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1561

Szerintem nincsen olyan amit te szeretnél (és értelmes kamatot is adna).

Előzmény: tizedes11 (1560)
tizedes11 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1560

Sziasztok!
Idéznék egyik, tegnap írta levelemből:

"Kedves Ügyintéző!

Az alábbi tervem van: Az árfolyamgát segítségével megtakarított összeget 3-5 éven keresztül minden hónapban - legyen 40.000ft- egy külön számlán szeretném megtakarítani. Ehhez keresek egy olyan betéti formát, ahol a legjobb kamatos kamatot érhetem el 3-5 év alatt.

Önöknél a @@@@@ kívül van más lehetőség a fenti megtakarításra?"

 

válasz:
"

"3 vagy 5 éves futamidő esetén érdemes lehet a @@@ Takarékszámla termékünket is áttanulmányoznia, ha a @@@@ Takarékszámlára befizetett összeget legalább 3 évig a számlán tartja és csak a negyedik, illetve ötödik évben kívánja kivenni, úgy ezen, tartósan kezelt betétek kamatai után fizetendő adó mértéke 16 százalék helyett 10 százalékra csökken.

amennyiben Ön a Maraton Takarékszámlán elhelyezett pénzét öt évig a számlán tartja, úgy az ötödik év végén a számlán lévő összeg után kapott kamatra teljes adómentességet élvez."

 

Összegzve:

Nem hiszem, hogy értetlenül fogalmazok. mit nem lehet azon érteni, hogy X összeget Y évig MINDEN hónapban félre tudom/akarom/kell tennem, mert

a kamatos akamtokkal csak így tudok olyan hozamot elérni, amely meghaladja a 3 havi BUBOR-4%-ot??? Mert közszolga vagyok és egy gyermekünk van.

 

Erre, ez a szerencsétlen lepkevadász linkel nekem egy olyan lehetőséget, ahova nem lehet minden hónapban befizetni, mert a 0. év a gyűjtögető év....
( azaz ha valaki nem pl dec 29-én rak be a TBSZ számlára pl 2misit, hanem év elején!!, akkor a bank köszöni szépen az egy éves hozamot :)(  )

Pampalini úr még linkelt is egyet, hogy olvassam el s akkor meggyőződöm arról, nekem milyen jó lesz :
http://www.cib.hu/system/fileserver?file=/Kondilistak/01_lakossagi/maraton_takszamla_1112114.pdf&type=related

( A CIB Maraton Takarékszámlára jogszabályi elıírások miatt befizetést csak a számlanyitás évében (nulladik, vagy győjtögetési év) lehet
teljesíteni. A számlanyitás évét követıen a számlára befizetni nem lehetséges. )

 

A CIB malacperselyen ( 7,5% ) illetve a K&H törzsvendég betétjén(6,75%) kívül tud olyan, tőkevédett, garantált hozamot biztosító betétet ajánlani bárki , ahol az 5. év végér 2.825.000 / 2.780.000 forintnál nagyobb lesz a hozam ???
Készítettem egy kamatos kamat táblázatot és abból egyértelműen kiderül, hogy érdemes igénybe venni az árfolyamgátat, ha a megtakarított pénzt Y éven keresztül MINDIG betesszük akár a fentiek közül bármelyik megtakarításba.

A lakáskasszát nagyon gyorsan el kell felejteni, mert a kezdeti, 32.000/64.000 forintos költség és a lejáratkor,vagyis a felhasználáskor felmerülő egyéb költségek nagy mértékben csökkentik a hozam nagyságát ( értékbecslés, folyósítási jutalék, 3 hónapos kifizetési idő stb... )

Várom a véleményeteket.

Köszi:

0.1

dracon08 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1559

KI, személyesen kell bemenned a MagNet Bankba v. meg lehet oldani on - line is? Légyszíves részletezd, ha nem probléma, a MagNet es tranzakciód.

Előzmény: karoly.ignac (1555)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1558

Ó hogy az a "=(/%!+"'"! E hét csütörtök/pénteken jár le betétem :(

 

KI.

 

 

Előzmény: sa52 (1556)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1557

Ezt egy fedezetlen vállalati kötvény, igazán bedobhattad volna a vállalati kötvényes topikba...

 

-A kamatozása egész jó, csak sajnos nem szignifikánsan jobb a hasonló futamidejű bankbetéteknél. és gyanítom vannak járulékos költségei, mint pl értékpapírszámla a quaestornál meg ki tudja még milyen jutalékok...

 

-Lejárat előtti értékesítés hogyan történik? Be vannak vezetve a papírok a tőzsdére, vagy a Quastor jegyez vételi/eladási árfolyamot? Ha igen, mekkor a spread, illetve mekkora a tranzakciós jutaléka a quaestornak?

 

KI.

 

 

Előzmény: tunderlala-3 (1553)
sa52 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1556

"MagNet... 9,6% (10,03%)"

Tegnap csökkentette a bank a kamatokat.

Előzmény: karoly.ignac (1555)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1555

Csak a szokásos:

-MagNet... 9,6% (10,03%) EBKM ha jól emlékszem, 3 hónapra. Én is viszek oda pénz köv hét elején.

-A másik a 2015/J, 3 éves prémium államkötvény, ez azonban rövid távra nem feltétlenül a legjobb, éven túlra jelenleg semmi még csak a közelében sincsen..

 

KI

 

 

Előzmény: forumozo54 (1554)
forumozo54 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1554

Az OTP-nél és az Unicreditnél adnak most új pénzre 9 százalékot. Tudtok esetleg olyan pénzintézetet, ahol ennél jobb ajánlat van?

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1553
queenspark Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1552

Bemész a bankba és rákérdezel, de szerintem teljesen korrektek az infók.

Előzmény: sa52 (1551)
sa52 Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1551

"Mennyire hitelesek az itt látható adatok?"

http://jokamat.hu/gyik.html

 

Előzmény: Bone Fletcher (1550)
Bone Fletcher Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1550

A jokamaton nem jelenik meg a magnet akciós 10,03% pedig saját honlapukon továbbra is hirdetik!
Ez miért lehet?

Előzmény: queenspark (1549)
queenspark Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1549
Előzmény: Wuwuzela (1548)
Wuwuzela Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1548

Egyébként az összessel az a gond, hogy nem becsülik meg a meglévő ügyfelet. Akkor veszik észre magukat, ha már lepattant.

Mert betétgyűjtéskor a meglévő ügyfélnek mindig alacsonyabb kamatot ajánlanak, mint az újnak.

 

Tudtok olyan szájtot, ahol ki vannak gyűjtve a magyar bankok ajánlatai? Régen ilyen volt a gazdasag.hu, de már nincs.

Wuwuzela Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1547

Valahol azt olvastam, hogy AXA bajban van, ez igaz vajon?

Előzmény: karoly.ignac (1545)
Laslow Creative Commons License 2012.04.06 0 0 1546

+ lekötésben se rossz egyáltalán.

Előzmény: karoly.ignac (1545)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.06 0 0 1545

Ezen nincs mit vacillálni: egyértelműen az  AXA a legjobb az igényeidnek.

 

-Zéró számlavezetési díj

-Netbankon keresztül ingenyes utalás (jelenleg telebankon is)

-jó látraszóló kamat

 

Nem az OBA-nál van biztosítva, de feltételezem, nem itt tartanád az összes pénzedet, hanem csak a "likviditási tartalékot".

 

KI

Előzmény: Törölt nick (1543)
Laslow Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1544

"De a fiókjain kívül sehonnan se lehet befizetni készpénzzel ingyenesen?" - ???

 

Amúgy szerintem az MKB egy komoly, korrekt bank, a KDB meg egy tök drága, talán kínai bank - én biztos nem kezdenék velük, régebben nézegettem.

 

Ha pénzt szeretnél tartani a számládon (bankkártyahasználat nélkül), talán még mindig az AXA a legjobb. A Magnetnél a jobb lekötésekhez feltétel, hogy legyen a számlád mellé bankkártyád is, és havi 50.000Ft jóváírás. Ha nincs szükséged az AXA likviditására, ott van még a CIB Malacpersely számla - azt havonta min. 10.000Ft-tal növelni kell, és akkor egész jól kamatozik, ráadásul nagyjából likvid is, nézd meg a pontos feltételeit.

Előzmény: Törölt nick (1542)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1543

A másik: a KDB és MKB közt vacillálok. kártya nem kell, csak legyen minél olcsóbb a számlavezetés, és átutalások díja. mkb-nál 0,07%, ez igen olcsó, de nagyobb összegeknél jobbnak olvastam az MKB-t, ami 40 ft elektronikusan bankon kívülre.

Annyi még, hogy a számlavezetés díja kicsit olcsóbb a KDB-nél, tehát ugyanott vannak..

Esetleg valami infó a két bankról, minőség szempontjából pl,?

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1542

Érdekelne ez a Magnet bank, jópofának tűnik.

De a fiókjain kívül sehonnan se lehet befizetni készpénzzel ingyenesen?

 

tangerine Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1541

Persze, oda kell figyelni rá. Van egy határidő, amire be kell gyűjteni a számlákat. Na meg bármikor ellenőrizhetnek, hogy hol az a 15 radiátor, ami a számlán van.

Én nem vállalnám be, főleg ebben a mostani időszakban.

Szeretek nyugodtan aludni. :)

 

A Magnetes ügyre majd a legvégén is kíváncsi leszek.

Remélem megkapod.

Előzmény: karoly.ignac (1540)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1540

Szervusz, kössz a választ! Természetesen úgy lenne az igazi, hogy nincs sok munka és idegeskedés ez extraprofitért. Ha már rendszeres odafigyelést igényel a dolog, akkor sanszos, hogy nem éri meg az ember idejét az extra kb 4 max 5% kamat a havi 15E(?)-re..

 

A MagNet-es kérdésedre válaszolva a Magnet akciós betét havi 50E Ft-os bejövő utalás kritériumáról:

 

Voltam benn a magnetnél, lekötni friss pénzt és rákérdeztem mintúgy mellékesen erre is. Nos a MagNet-ről nekem az a véleményem, hogy hasonlóan az AXA-hoz induláskor nagy káosz volt, az ügyintézőknek fogalma sem volt róla, hogy mi hogy működik stb, össze-vissza mondtak minden hülyeséget, az induláskori fejetlenségről tudnék egy érdekes sztorit is mondani, de nem való ide a fórumra. (nem huggyozok a trambulinról a medencébe)

 

Na lényeg a lényeg az ügyintéző úgy értelmezte az akció kitételét, hogy naptári hónaponként kell érkezzen 50E-Ft, tehát ha egy hónapban beérkezik két részletben mondjuk 50E+100E, akkor is csak 1 hónapra teljesítetted a kitételt és nem két hónapra.

(a kérdést pozitívan fogalmaztam)

 

Ezután rákérdeztem a törthónapos teóriámra, amit lejjebb már előadtam, ezt sikerült az ügyintéző szájába adnom, azt mondta, hogy ezek szerint teljesülhet az akció feltétele akkor is, ha elfeledkezel egy hónapban az 50E-s utalásról.

 

De hangsúlyozom, a MagNetnél még nem érzem az ügyintőzőkön azt, hogy minden apróságban biztosak lennének. A vége az lesz, ha nem kapom meg az akciót akkor csinálok egy mini balhét és valszeg megkapom a prémium kamatot a végére, ez nekem elvi kérdés. Legalábbis ebben bízom.

 

KI.

 

 

 

Előzmény: tangerine (1539)
tangerine Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1539

Nem nagyon tudod. Szerintem garázsra sem lehet, csak lakóingatlanra (kiköltözöl lakni a garázsba :))

Persze lehet trükközni. Ismerős kocsit vett belőle, aztán sógor-koma-jóbarát hordta neki a számlát, ha valami építőanyagot vett, az ő nevére kért számlát (már ahol számla nélkül nem volt olcsóbb az adott cucc). Szóval elég nehézkes annyi számlát begyűjteni, és reálisnak kell lenni, azaz nem lehet 20 csaptelep, meg 6 fürdőkád egy panelben. :)

Én biztos nem kínlódnék vele.

Előzmény: karoly.ignac (1538)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1538

Tudom, hogy félig offtopic, nem is akarom elvinni a témát, de:

 

a 4 éves Fundamenta LTP egészen jó, biztos hozamot ad az állam pénzéből. Az egyetlen bökkenő, hogy lejáratkor csak lakás célra használható fel.

 

-Tudja valaki, hogy mennyire lehet ezt a "lakáscél"-t rugalmassan értelmezni?

-Megoldható, hogy általános célú fogysztásra használjam a pénzt? (TESCO bevásárlás, tankolás stb)

Elvégre a Tesco-ban is vannak lakásfelújításhoz használható dolgok, ezeket pedig autóval/BKV-val kell hazavinni.

 

-Lehet garázst is venni? Haszonbérletbe lehet utánna azt adni?

 

-Még jobb lenne, ha el sem kellene költeni a pénzt.

 

Van esetleg a szabályozásban valamilyen pont amit ki lehetne használni a magsabb újrabefektethető hozamok érdekében?

 

KI.

endruboy79 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1537
Feb. 9 óta sajna semmi. Januárban kétszer is volt
Előzmény: norbi33 (1533)
diagnet Creative Commons License 2012.04.03 0 0 1536

Unicreditnél 9% és nincs semmi feltétel. 1%-ért nekem nem érte meg pestre utazgatni.

Előzmény: karoly.ignac (1534)
Yooha Creative Commons License 2012.04.03 0 0 1535

Nagyságrendileg 1-1,5 havonta van. Legalábbis ilyen hosszúságra szokott szólni a lekötés, de hogy kitolásból az előző lejárata előtt pár nappal van-e a következő - hogy pont ne tudd megint lekötni - azt még nem figyeltem meg. Hogy mostanában mikor volt, azt nem tudom.

Előzmény: norbi33 (1533)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1534

Magnet Prémium Betét 3 hónap, 9,6% Kamat (10,03% EBKM) új forrás esetén.

Előzmény: diagnet (1503)
norbi33 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1533

Nem tudja valaki volt manapság csúcskamat nap az Ersténél? Milyen gyakran szokott lenni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!