Keresés

Részletes keresés

lborli Creative Commons License 2017.07.14 0 0 140484

Ha a szerbek eladták az apartmant, mi jogon hajtották el később az éppen ott nyaralókat? Elfelejtették, hogy eladták?

Előzmény: attilav1 (140464)
saválló Creative Commons License 2017.07.14 0 0 140483

Minden kiderül néhány nap múlva, én reménykedem a legjobbakban vagyis, hogy nem kell sehol sem várakoznom. :)

Előzmény: Törölt nick (140465)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.14 0 0 140482

Sziasztok!

Előre is bocs a hülye kérdésért, de Zágrábból kb este 6 után hogy lehet hazajutni Pestre tömegközlekedéssel?

Sürgős lenne, mert ismerős útban van busszal Zágráb felé, de késnek, így a 17 órás buszt nem éri el.

Vonat esetleg?

Rennika Creative Commons License 2017.07.14 0 0 140481

Szia!

 

Mi tavaly voltunk ott és nem kellett nemzetközi diák a gyerekjegyhez. Általában felnőtt és gyerekjegy van mindenhol (legalábbis azokon a helyeken, ahol mi jártunk, az volt). Simán vettünk mindenhol gyerekjegyet, 12 és 14 éveseknek. Sehol nem volt gond.

 

Itt van a honlapjuk az árakkal:


http://www.np-krka.hr/stranice/pricelist-2017-individual-guests/169/en.html

 

 

Előzmény: HENZA103 (140473)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 140480

Ha valaki leleményes akkor kikerüli a leállósávban. Első alkalommal ezt tettem és a rendőr sem meszelt le. De nem én voltam az egyedüli aki így jutott el a kártyás kapukhoz.

Előzmény: Törölt nick (140479)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 140478

Most csak péntek ebéd utáni időszak van, de Lučko-nál a fizetős kapus részben hatalmas a dugó. A sor akkora, hogy demerje-ig ahol a szétválasztás van áll a sor vége...

Viktor_Varga Creative Commons License 2017.07.14 0 0 140476

Sziasztok! 

Mi jövőhéten indulunk Vis szigetére, érdeklődnék hogy tudja e valaki robogot, biciklit esetleg motorcsónakot lehet e bérelni, és ha igen milyen áron? Eléggé sokat böngésztem, leginkább ezek érdekelnének. 

erzsébethely Creative Commons License 2017.07.14 0 0 140475

Mi ott is nagyon jól érezzük magunkat, ahol többen vannak. Most pl. 1 hét Orebic (itt nyüzsgős volt),1 hét Sreser( itt kevesebben vannak). Midkettő fantasztikus! Üdvözlet mindenkinek!

Előzmény: attilav1 (140464)
HENZA103 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 140473

Kedves Tina.

 

Nem tudom, sikerült-e információt szerezni a nemzetközi diákigazolvány kiváltásával kapcsolatban? Én is ezt latolgatom, hogy érdemes-e a két gyereknek kiváltani, a KRK nemzeti parkba készülünk. Ha valaki tudna infóval segíteni, hogy csak a nemzetközit fogadják-e el, illetve hol lehetne még kihasználni, hálásan megköszönném.

Előzmény: tina0923 (124027)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.07.14 0 2 140472

hmm....

 

ezt úgy érted, hogy abban az edényben, amiben a kaját vitted, abban azt a terméket vissza is tudod vinni magaddal, amit amúgy a wc-ben helyeznél el?

Előzmény: Törölt nick (140471)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 140470

Brač Bol az egyik déli központ, ami a szarv miatt telített. Ha valaki nem rest kicsit nyugatabbra menni: Murvica vagy Farska maga a paradicsom. Ez utóbbi helyen nincs több 10 embernél a vízparton. De sem egy bolt, büfé vagy hasonló lehetőség, sőt még WC sincs!

Előzmény: atteszmatesz (140467)
hul Creative Commons License 2017.07.14 0 0 140469

Ezen a "fejlődésen" minden turistaközpontú ország és hely átment, eleve sokkal többen utaznak, mint 30 éve.  A tengerre vágyók nem a hegyekbe oszlanak el, és ha 1x már jártak Plitvicén v Posztojnán pl., többször már nem oda vágynak újra meg újra, hanem a tengerre... és a gombamód épült hotelekben, apartmanvárosokban, kempingekben stb. jelennek meg. A megközelítés is könnyebb lett, a fő csapásirányokban autópályák épültek és könnyen, hamar oda lehet érni. A régi autók helyett pedig kényelmes, légkondis autókkal lehet utazni. Maga az utazás lehetősége is könnyebbedett, fiatalok, családok, társaságok eu-s szabályok szerint könnyen megtehetik, mert ott az útlevél v kártya, és anyagilag is elérhetőbb -még ha nekünk mindig minden drága is.

Ez nem csak Horváto.ra igaz, mindenfelé óriásit fejlődött, városlátogatások, repülős lehetőségek stb. Másutt is zsúfoltság van csúcsidőkben, városokban, parti helyeket, reptereken mindenhol. 

De azért Horváto.ban még mindig sok lehetőség van csendesebb és kevésbé zsufis helyeket felfedezni. Persze izélni is meg szüzen maradni -az nem megy: legyen Lidl és max.komfort, meg urbánus elvárások/lehetőségek, viszont ne legyenek sokan, meg legyen csend és a part is kihalt. Nem, ha magányos partokat akarsz, meg kell keresned, csónakon, gyalog v csak tapasztalati úton. A könnyen elérhető divatos és kényelmes parti területek teli vannak, k.nagy gond a parkolás és fizetős, sorok állnak, esetenként a minőség tucatszerű.

 

Azért azt se felejtsük el, hogy az ott élők is többet járnak a tengerükhöz! Aztán belépett a tömeges cseh, lengyel, román!, az orosz (l Montenegrót, a fele ember aki ott fellelhető, az orosz) vándorlás. Az olasz átjön, mert olcsóbb és szebb is, mint pl.Jesoló. Visszajár a német, a holland, számukra is nagyon népszerű. 

Csak példaként, emlékszem a Ladin Gaj kempingben az össz vizesre 1 ember volt, és a béke szigete. Persze vagy volt melegvíz v inkább nem. Manapság olasz mintájú full szolgáltatású CampingIN Park Umag a neve, gyönyörűen kiépült és minden vizesre van egy brigád, akik egész nap takarítanak. Este bulik, szinház, gyerekprogramok és nagy helyi bevásárló. Persze hogy tele van.

Vagy: Makarska egy békés, nyugott hely volt, ma meg egy világvárosi nyüzsis, zsúfolt, hatalmas üdülőváros. Ez van. 

 

 

 

Előzmény: attilav1 (140464)
atteszmatesz Creative Commons License 2017.07.13 0 0 140467

Dugi Otok, Mljet, Vis, Lastovo. Lastovoról hétvégén érkeztünk meg, a strandokon csak mi és néhány olasz vitorlás volt.

Előzmény: Törölt nick (140466)
attilav1 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 140464

Én csak alig néhányszor voltam az adrián az itteni törzsközönséghez képest.

97'-ben Sutivan-ban, ez volt a legjobb, ekkor voltunk először, sehol nem volt tömeg, 2 évvel voltunk a háború után. Hazafelé jövet plitvicét is megnéztük, alig lézengtek ott páran.

Ezután 07'-ben voltunk valamelyik szigeten, nem emlékszem melyiken, egy Ros Maris nevű hotelben szálltunk meg. Na itt már jelentkezett a tömeg, parkolót alig lehetett találni.

10'-ben Supetarban voltunk elég tömeges hely volt ez is ekkorra már. Vissza tértünk Sutivanba egy napra, többen voltak mint 97'-ben de abszolút elviselhető volt a "tömeg".

 

Még egy érdekesség:

Sutivanba úgy jutottunk el 97'-ben hogy anyám gimnáziumi évfolyamtársa vett egy apartmant a menekülő szerbektől. Na ez potom áron ki lett adva nekünk két hétre, minden kaját otthonról vittünk, jól éreztük magunkat.

Persze kipróbáltuk a helyi kaját is, egy nap ebédeltünk étteremben másik nap meg a piacon vett tintahalat sütögettük. Aztán a szerbek pár év múlva vissza jöttek és elzavarták azokat akik épp el voltak szállásolva az apartmanban :)) Szerencsére találtak másik szállást. A dolog utóéletét nem ismerem, volt e pereskedés vagy hagyta a fenébe a tulaj.

A 97'-es út volt a legjobb, máig emlékezetes. Azóta a tömegturizmusról szól a horvát adria, legalábbis mindig ezt tapasztaltuk, dögmeleg néplavór. A háború utáni pár év volt a legjobb szerintem, a kétezres évektől erősen a tömegturizmus felé tendálnak :((

Az új határok sem tettek jót a régiónak, míg a régi jugoszláviában biztos vagyok benne hogy megoszlott a turisták tömege az ország területén találtható látnivalók között, ezzel szemben a szűk horvát tengerparti sáv és a határok léte majdnem minden turistát a "tengerbe lök". Mert míg ugye jugoszláviában vígan mehettél oda vissza Ho-Bosznia-Montenegró között 0-24, addig ma a határátkelők nyitvatartási idejét is figyelni kell, illetve az átkelők helyétől és leterheltségétől függően tervezni a kirándulásokat. Ez pedig a lustább turistákat(a többség valószínűleg ilyen) a "tengerbe szorítja" ezért is a nagy tömeg a partokon.

 

Végül egy kis nosztalgiafilm(Jugoszláv turisztikai propaganda a 80'-as évekből):

https://www.youtube.com/watch?v=0RRnCnO1Y2c&t=105s

 

Ebben is látszik hogy úgy promótálták az országot hogy minden látnivalót megnézzenek a turisták, ne csak a tengert.

saválló Creative Commons License 2017.07.13 0 0 140463

" ENC-ről azt azért érdemes tudni, hogy a horvát-autópálya kezelő megnyithatja/megnyitja az ENC sávot a kp-sek előtt, ha velőtrázó giga-mega dugó alakul ki. "

 

Ezért megyünk vasárnap, nem szombati turnusváltáskor, mikor fél Europa úton van.

 

Egyébként még sosem csökkentették a gigadugót azzal amit említesz mikor én jártam arrafelé.

 

Pedig néhányszor megfordultam már én is a horvátoknál.

Előzmény: Törölt nick (140452)
attilav1 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 140462

Az interaktív bosznia határátkelő térképet is le lehet tölteni de kicsit macerás.

A firefoxban lekértem az oldal forrását (http://www.granpol.gov.ba/interactivemap/)

Eszközök menü, webfejlesztő/oldal forrása. Ebben volt a link az .swf-re (flash program)

Ami ide mutat: http://www.granpol.gov.ba/Content/interactivemap/interaktivna_mapa_hr.swf

Az angol verzió linkje pedig ez: http://www.granpol.gov.ba/Content/interactivemap/interaktivna_mapa_eng.swf

A fájl menü oldal mentése ponttal lementhető az .swf file. Be kell társítani egy böngészővel és megnyitni, így nézegethető offline.

Ezen a képen látszik helyi lemezről megnyitva firefoxban.

Ha az egeret az adott határszakaszra viszed megjelennek az átkelők.

Android alatt nem hiszem hogy használható lenne(mindenképp vinni kell az útra lapitopit),  az android eleve nem támogatja a flasht, vagy csak nehézkesen, és alapból egerészni sem lehet,

ez utóbbi megoldható OTG kábellal, de kérdés a flasht kezelő appok viselkedése, megjelennek e az átkelők ha föléviszed az egeret vagy befagy kilép ;))

Előzmény: ufonauta2 (140435)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 140461

Nem értem miben fogalmaztam pontatlanul? Csak a dugopoljei kijáratnál van olyan lehetőségem odafelé Split felé haladva, ahol lehet kártyával vagy k.p. fizetni egy azonos sávban. Itt csak elektronikusnak van egy sáv. Az odaúton Zaprešić -nél van egy olyan elválasztás ahol kijelölik hol lehet kizárólag kártyával és hol k.p.-vel. Tehát a szlovén-horvát határtól Zágráb határáig elérve.

Visszaúton Lučko előtt jóval szétválasztják fizetési módok szerint a forgalmat mivel itt szokott a legnagyobb forgalom kialakulni. Valamint a határ előtt Maceljnél is kijelzik előre, hogy hova lehet csak kártyával állni. pl. 2 sáv kártyás, 2 sáv k.p. és kettő elektronikus üzemel.

Kártyás fizetést választva sosem kellett dugóban várakozni. Viszont láttam már vasárnap reggel és kora délután a k.p.-s sávokban több km-es sorokat.

Előzmény: pityy palko (140460)
pityy palko Creative Commons License 2017.07.13 0 0 140460

Azért, mert minden kapunál van kártyás fizetési lehetőség, de ezek szerint csak két olyan kapu van, ahol kizárólag csak kártyával lehet fizetni. Tessék egy picit pontosabban fogalmazni!!!

A te állításod helyesen: ahol kizárólag csak kártyával lehet fizetni, ott még soha nem várakoztam dugó miatt.

 

Előzmény: oldmumus_v.2 (140459)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.07.13 -1 0 140459

Miért ne lenne igaz? Sosem kellett várakoznom dugó miatt kártyás kapuknál.

Előzmény: pityy palko (140458)
pityy palko Creative Commons License 2017.07.13 -1 0 140458

Jómagam 7 éve utazom de a kártyás fizetési lehetőséggel élve minden esetben elkerültem a dugókat.

 

Akkor ez az állítás mégsem igaz, igaz? :-)

Előzmény: oldmumus_v.2 (140457)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 140457

Én még egy helyen mert szlovénia irányából érkezem.

Előzmény: pityy palko (140456)
pityy palko Creative Commons License 2017.07.13 0 0 140456

Ezt legfeljebb egy helyen tudod megcsinálni, a többin tök mindegy, hogy kártya vagy kp! :-(

Előzmény: oldmumus_v.2 (140453)
pityy palko Creative Commons License 2017.07.13 -1 0 140455

Az első mondat OK! A második már sántít. Én mindig hozok haza kunát és márkát, így legalább egy okkal több, hogy jövőre visszamenjünk!:-))))))))))))))

(Én is 5,45-ért vettem a hatos Sarajevskot, beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee)!:-))

Előzmény: fekvőrendőr (140450)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 140453

Jómagam 7 éve utazom de a kártyás fizetési lehetőséggel élve minden esetben elkerültem a dugókat.

Előzmény: Törölt nick (140452)
slayerfan Creative Commons License 2017.07.13 0 0 140451

Nem feltétlenül érdemes elkölteni az aprót. Jövőre, ha belefutok olyan card-os kapuba, ahol nem lehet bankkartyaval fizetni (előfordult már), akkor a pontos összeggel fizetek, így még véletlenül sem adnak vissza kevesebbet... 😀

fekvőrendőr Creative Commons License 2017.07.13 0 0 140450

Nincs az a kevés pénz amit ne lehetne eltankolni, vagy elvásárolni az utolsó benzinkútnál. Én sose hozok haza se HRK-t, se KM-t.

Előzmény: HPEx20i16v (140449)
HPEx20i16v Creative Commons License 2017.07.13 -2 1 140449

Mire találok, már át is értem Bosznián :) , rossz esetben meg többe kerülne, így még több márkám lenne :D

Előzmény: The_Rible (140444)
saválló Creative Commons License 2017.07.12 0 0 140448

Még nem érhettem le hiszen tegnap jött meg az ENC kütyü 1 nap késéssel, még jó, hogy jó néhány nappal korábbra rendeltem nem az utazás előtti 1-2 napra.

 

Vasárnap megyünk hajnalban,  természetesen az ENC-s tapasztalatokat megírom, eddig nem sok panaszról olvastam.

 

Persze lehet nem ide írnak azok akik használtak már ilyesmit.

Előzmény: Gál A (140446)
Buhul Creative Commons License 2017.07.12 0 0 140447

Sziasztok,Boszniai tankolás,autópálya díj tiszta sor hogy euróban tökéletes,és olcsó. Most ide tartozót kérdeznék,hogy Udvarnál éjszakai belépésnél tudok valahol kunát venni megfelelő árfolyamon?Splitbe milyen árfolyamon váltják az eurót?Valamint Eszéktől-Samac felé az autópályáért ha csak euróm lesz,korrektül visszaadnak kunában?Bankkártyám nincs,azért kérdezem.Köszi!

Gál A Creative Commons License 2017.07.12 0 0 140446
Remélem leértetek épségben és minden rendben volt az úton. Az enc - s tapasztalatokra kíváncsi vagyok. Jelezd majd a tapasztalataidat. Email em publikus.
Előzmény: saválló (140422)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!