Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2767

A leírt módszerrel a fűtési költséged kb 3-4 szeres lesz.

Azonkívül kb pluszban 25-30A is szükséges lesz, ami szintén nem lesz olcsó.

Előzmény: hunter1977 (2766)
hunter1977 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2766

Sziasztok!

 

Tanácsokat, illetve tapasztalatokat szeretnék kérni az alábbi problémára:

 

lakás: szigeteletlen, 42 nm, kombicirkóval, 3 emeletes társasház én vagyok a 2.emeleten. A szokásos éves kéményellenőrzés során CO visszaáramlás (40 ppm körüli) volt  a kazán környékén. Kémény kamerázás, kazán újra csövezése, méretezett levegő utánpótlás kiépítse, kazán felülvizsgálat megvolt, de sajnos a hiba nem szűnt meg.  Ezért a kéményseprők csak úgy adnak normális hozzájárulást ha a kéményt (kb 20 m ) újraépítettem a jelenlegi előírásoknak megfelelően + a kazánt is lecserélem.

Mivel elég akut a probléma, ezért felmerült az elektromos fűtés lehetősége elektromos kazán vagy infrapanelek formájában. 

Hőszivattyús megoldás, zárt égésterű kazán kiépítése nem fér bele a pénzügyi kertbe.

 

Arra lennél leginkább kíváncsi, hogy nagyságrendileg melyiket milyen beruházási költséggel lehet beépíteni, illetve elektromos fűtési rendszerek alkalmazása esetén milyen többlet üzemeltetési költséggel lehet számolni. 

 

A tapasztalatokat, javaslatokat előre is köszönöm.

 

 

 

 

 

dejódió Creative Commons License 2014.11.30 0 0 2765

Az rendben is lenne de a melegvizet nyilván tiszta elektromos fűtéssel állítja elő.  A HJ tarifához meg kéttarifás mérő kell így még egy hely kell a szekrényben. ha van jó, ha nincs nem kevés + költség.

Előzmény: Varek1 (2764)
Varek1 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 2764

 Írta hogy  :

 " mivel éjszakai áram van "

 

Valószinű a meleg vízhez !!

Előzmény: dejódió (2763)
dejódió Creative Commons License 2014.11.30 0 0 2763

A levegő-víz hőszivattyú drága a klíma  olcsóbb, H tarifával a gázzal is versenyképes de a beruházás a Mika kazánhoz képest  több igaz a klíma hűt is. Viszont társasházban a kültéri egység elhelyezése necces konfliktusforrás is lehet, csöpög és a leghalkabbnak is vcan zaja fűtési üzemben, csattanhat a 4 utas szelep stb. Éjszaka is.

Szerintem itt a Mikla a nyaerő egy padló vagy ha nincs keret radiátoros fűtéssel. Ha a kombinált mika kerül be egy tárolóval a hmv is megoldott.

 

A hőtárolós elektromos fűtés vezérelt áramot feltételez, de még ebben az esetben is legalább 2-3x magasabb lesz a számla mint  a gáz esetén.

Előzmény: leamut (2761)
Dunit Creative Commons License 2014.11.29 0 0 2762

" de tartunk a villanyfűtés költségeitől, a túl magas fűtésszámlától."

 

 Így van. Legalább 2,5 x a szórzó, sőt a nappali áramnál akár 3 x is lehet.

 

 

 " (átlag pesti bérházban, nagy belmagassággal), " ami már nem az, gondolom társasház. Amúgy a földszinti lakások nagyon előnytelenek. Sötétek ha udvariak, zajosak amennyiben utcaiak. Plusz az általában  nagy belmagasság. Ha  több mint 3.7 m, akkor viszont galériázható.

 A Mika viszont jó választás. Egy kb. 300 eft os tételt,  a kéményt megúszod.

 Viszont ha már úgyis rombolás lesz, a padozat alá hőszigetelés feltétlen kívánkozik. Egy  min. 10, de inkább 15 cm vastagság elkél. Az ilyen régi  volt bérházak födémje elég vastag ahhoz, hogy beleférjen. Vagy a pince felől ha a tied vagy a tulaj belemegy.

 

 Aztán megfontolandó a padlófűtés is. Nagy belmagasságnál előnyös lehet.

 

 Persze lehet jó is egy ilyen földszinti lakás is.

 Pl. jó helyen, mint amit kinéztem magamnak. A rossz hírű nyóckerben egy nagyon jó helyen, Palotanegyed, Ötpacsita u.  xxx szám alatt. Udvari, de nem sötét, mivel hosszúkás az udvar. Tehát világos, csendes, jó helyen van nem kell lift. Sajnos erre más is rájött és elvitték az orrom elől.

Előzmény: leamut (2761)
leamut Creative Commons License 2014.11.29 0 0 2761

Sziasztok!

 

Jó tanácsra, segítségre lenne szükségem.

Adott egy 50 nm-es földszinti lakás (átlag pesti bérházban, nagy belmagassággal), amit kompletten fel kell újítani, jelenleg lak(hat)atlan. A felújítás költsége elég magas lesz, ezért nem szeretnénk cirkót kiépíteni, hanem mika parapetes kazánrendszert terveztünk volna. Most többen elektromos fűtést javasoltak (hőtárolóst), mivel éjszakai áram van és állítólag a gázfűtéses rendszereket egyre kevésbé látják szívesen a jövőben, de tartunk a villanyfűtés költségeitől, a túl magas fűtésszámlától.
Nektek mi a meglátásotok?
köszi előre is

dejódió Creative Commons License 2014.11.27 0 0 2760

hoppá... nem írok. kattintani kell a nicknévre ott van az adat, ha van.

Előzmény: dejódió (2759)
dejódió Creative Commons License 2014.11.27 0 0 2759

írok:) egyszerűbb.

Előzmény: poppszegecs (2758)
poppszegecs Creative Commons License 2014.11.27 0 0 2758

Tisztelt dejodio!

Nagyon szépen köszönöm hogy rám szánja az idejét és megossza velem az ismereteit.

Hogy tudom meg az ön email címét.

Tisztelettel :poppszegecs @gmail.com

Előzmény: dejódió (2757)
dejódió Creative Commons License 2014.11.27 0 0 2757

2-4 de max 5A  kell.  Azaz nem kell hállózatfeljesztés a H trifás kiépítés viszont pénzbe kerülhet cserébe 28 FT/kwh. Ebben az ideőjárásban kb 1,5-2A körül megy az adott gép és kifűti a helyiséget. E a fórum nem az árakról szől az kereskedelmi tevékenység lenne és törlik a modik a hsz-t. Kivéve ha partner vagy és a hsz-ek piros mezősek. Javasolom írj egy mailt és ott részletes infot kapsz. itt a nem kereskedelmi technikai oldalt láthatod.  Beteszek egy táblázatot azon az van max ventifordulaton hány kw fűtést tud milyen külső hőmérséklet és tényleges elektromos energia felhasználásával (Ez a COP)produkálni egy megfizethető japán gép. Vannak ennél jobbak is , de rosszabbat szerintem ne vegyél ennél. H tarifára ez pl alkalmas.Ára meg közel kínai minősége meg japán.

 

A képen látható 07-es modell fűtésben a 09-el közel azonos.

 

pl ha 20 fokra6FOKON FŰTESZ A MAX LEADOTT FŰTŐTELJ -10c KÜLSŐ HŐM ESETÉN 2,43KW 1,06KW tényleges elektromos teljesítményfelvétel esetén. Ha kevesebbet iugényel a helyiség a gép teljesítményben követi, kb 1A áramfelvételig visszaszabályoz.

10C fokos temperálás is van.

Előzmény: poppszegecs (2756)
poppszegecs Creative Commons License 2014.11.26 0 0 2756

Köszönöm a válaszokat.

Sima normál 32 a-os kismegszakítóm van.

Kell e egy ilyen klímához hálózatfejlesztés?

Én nézegettem a neten de teljesen elvesztem a kínálatban(nem a szakterületem).

Mibe kerül egy ilyet telepítenem?

Ha kell villanyszerelő meg éjszakai áram meg sok amper akkor lehet érdemesebb a gázt bevezetni, bár erre az egy szobára nem sok értelmét látom.

Előzmény: dejódió (2753)
dejódió Creative Commons License 2014.11.26 0 0 2755

Friss adat: 9 kerület 34 nm  1,5 szobás lakás hőszigetelés nincs. Zárószint a 4. emeleten. 3. telet fűtik klímával, nem fáznak(Samsung AQV12KBBN wifis). A villanykazán 6 kw-os volt ma is a falon van 3 radiátorral és fáztak.

Villanykazánnal 30e körül volt a számlájuk , klímával 8-13 E között . 2 tél alatt megtérült a teljes  beruházás.

Előzmény: dejódió (2754)
dejódió Creative Commons License 2014.11.26 0 0 2754

A H tarifa ha van vezérelt áramod kb 28 FT/kwh ehhez a klímához. Ez annyit jelent, hogy elektromos fűtéshez képest 1/6- a a fizetendő villany kb.

Előzmény: dejódió (2753)
dejódió Creative Commons License 2014.11.26 0 0 2753

A klíma alkalmas erre tökéletesen az elektromos fűtőtestnél 2-5x takarékosabb.  Ilyen időben 150-300w közötti elektromos teljesítményfelvétel mellett közepes ventifordulaton 22 fokra fűti fel azt a kis helyiséget .Sokkal gyorsabban fűt be. Igaz többe is kerül, bár van egészen elérhető áron is.Nyáron hűt is ha jó modellt választasz(tudok javasolni) nyáron 100-120w elektromos teljesítményfelvétel mellett hűt is.

Hátránya a  kismértékű zaj.  Kültéri egység kondenzvíz téli üzemben probléma lehet.Japánoknáll kisebb Koreaiaknál kicsit nagyobb Kínaiaknál még egy kicsit nagyobb.  Lenne javaslatom is  csak   nem itt.

 

Előzmény: poppszegecs (2750)
murray Creative Commons License 2014.11.26 0 0 2752

kb 130nem es házat "fűtök" (ez túlzás) 3 konvektor+ 2 elektromos 2kwos +2 boyler

olyan havi 100-150köbm gáz (13-15e)  és 5-600kw  (20-25e) áram az alap télen.

 

Előzmény: dejódió (2749)
murray Creative Commons License 2014.11.26 0 0 2751

a hálóba még elmegy egy elektromos fűtéstest.

nekem vmi 2kw-os nemtommi van olajradiátoros elektromos fűtőtest egy 24 nmes padlásszobát fűtök vele . éjszakai/vezérelt áramot építsd ki ha lehet

Előzmény: poppszegecs (2750)
poppszegecs Creative Commons License 2014.11.26 0 0 2750

Üdv. mindenkinek.

Ha valaki esetleg tudna tanácsot adni:60 nm-es  családi ház 40-es kisméretü tömör téglafal,15 cm-es grafitos szigetelés jó minőségü de nem a legdrágább ablakokkal.

A nappali és a konyha közt cserépkályha.gáz nincs bevezetve bár a lehetőség adott.A hálószoba 14 nm.Hétköznap kb.10 órát tartozkodom otthon(3 müszak) a hálóba gondolkodom valami áramos fütésmegoldáson,de tanácstalan vagyok.Hétvégén a cserépkályha befűti az egész házat de hétköznap nincs energiám és időm igy fütteni.

dejódió Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2749

Bp nagyon belváros  Szabadság tér környéke ilyen /ilyesmi fűtött. 180 nm... 

első havi villanyszámla (ugye erre nincs H tarifa) 145000 FT-volt és fáztak.

 

Egy rosszul méretezett légcsatornás inverteres 7 kw-os LG (ami jó egyébként de a kültéri rossz helyen volt a beltéri légtechnikája meg alkalmatlan volt fűtésre)nem fűtötte be ezt tették kiegészítésnek....most gáz van inkább újra beköttették. A panelokat elajándékozták, 6 db 1500 w-os volt .

Most gázfűtés+ átalakított légcsat klíma hűtés ami rásegít átmenetben  és nincs bajuk.

Előzmény: Téli nap (2748)
Téli nap Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2748

 Ilyen tél eleji napon ezzel próbálkozni !

 

 

 "JELLEMZŐK ÉS ELŐNYÖK 

• Olcsó a beszerzése, olcsó az üzemeltetése. 
• Energiatakarékos – akár 50 % is megtakarítható a fűtésköltségből. "

 

 

 idézet a reklámból.

 

 

 

 Ami viszont nem igaz.

 

 400 w 25 eft ért  ?

 én 1 kW ig  kb 5 -7 eft ból megoldottam.

 De hogy miért nem igaz ?

 

  1. nem olcsó / hacsak valaki nem a dizájnra harap.

   2.olcsó üzemeltetés a villany  kb. 3 x annyiba kerül mint a más energaiahordzóval előállított hő,

 3. ha nem fűtünk akkor 100  % is megtakarítható

 persze van amikor az ember egyéb okok miatt ráfanyalodik az elektromos fűtésre, akár én is.

 De nem dicsérem.

adeg Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2747

Sziasztok.

 

Új vagyok itt a fórumon. Van egy 8m2-es helyiségem a házban és villany fűtésben gondolkodom.

 

Nézegettem az Econo-Heat fűtőpanelt, de nem találok semmi infót róla.

 

http://econo-heat.hu/

 

Használ valaki ilyen fűtőpanelt, vagy esetleg van róla tapasztalat?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

dejódió Creative Commons License 2014.11.19 0 0 2746

Jöhet előbb is fogyasztási eredmény:) persze valódi.

Előzmény: Hnia (2733)
dejódió Creative Commons License 2014.11.15 0 0 2745

várom.

Előzmény: Hnia (2742)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.14 0 0 2744

Nekem egy évet ment csak elektromos fűtéssel a házam, észrevétlen volt, kellemes. Azért is csináltam, mert nekem még nem volt szerencsém jó vizes/gázos fűtséshez. Elektromos radiátorok és padlófűtés volt.

 

A padlófűtés nagyon jó, remekül programozható és nagyon pontosan szabályoz. Teljes felületen egyenletes a hőmérséklet, egyszerre melegszik. Nagyon rugalmasan lehet vele dolgozni. Akár falra is felfuthat a burkolat alatt pl egy épített zuhanykabinban ez igen-igen kellemes! Ugyancsak elektromosak a törülközőszárító, mindössze 75 watt kell egyhez. Napi négyszer egy órát megy, mindíg szárazak a törülközők, télen nyáron ;)

 

Előzmény: Konstansvalue (2738)
Zöldár Creative Commons License 2014.11.14 0 0 2743

  Ha van időd áruld el , hogy mennyi volt az össz. beruházás ?

 

 Nekem egy hasonló méretű házam van. Szintén 90 m2, 5 cm -es a hőszigetelés(már 25 éve ). Az éves fogyasztás  1150 m3 gáz. A kéményseprési díj jelentéktelen.

Előzmény: Hnia (2742)
Hnia Creative Commons License 2014.11.14 0 0 2742

Simán! ;)

Előzmény: dejódió (2741)
dejódió Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2741

8 áv múlva esetleg ugyanezen a nicknéven egy eredmény?

Előzmény: Hnia (2730)
dejódió Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2740

Ez szokott lenni az igazság pillanata..

Előzmény: Lacivill (2734)
dejódió Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2739

Együtt mind:)

Előzmény: Kovalic 76 (2736)
Konstansvalue Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2738

Köszönöm írtál :)  Nem megváltásként tekintek az elektromos fűtésre, azt is elfogadom hogy nem lesz olcsóbb, sőt. A rugalmasság, egyedi vezérelhetőség, és a tisztaság ami izgat,  működő példákat vadászok itt is. Azt látom hogy a legtöbb helyen sima fizikaként kezelik az elektromos fűtést és annak a fogyasztását, de ezen azért át lehet ugrani, sokkal cizelláltabb a történet ezt már érzem :) .  Nálunk mindig mindenki nagyon jól akar járni :( , én inkább megismerni szeretnék...

Előzmény: Törölt nick (2728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!