Keresés

Részletes keresés

NagyKornel77 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 19935

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy Pápán milyen a rétegrend, milyen mély és típusú kutat érdemes fúrni kb. 50 l/perces vízhozamhoz?

köszi!

K.

Giovanny75 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 19934
Na ja! Most pár hétig éjszakai meló. Milyen jó is az/ :) Ráadásul egy hét ottalvós :)
Előzmény: Törölt nick (19933)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 19933

Könnyen vagy :)

Előzmény: Giovanny75 (19931)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 19932

Focipályát öntözöl és az egészet egyszerre hogy 6/9 es pedrollót akarsz ?

Előzmény: kegabor27 (19928)
Giovanny75 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 19931
Küld át s mailomra! Kérek rá árat. De csak egy hét múlva tudom! Hétfőtől Sárga Csikó egy hétig. :) Kezdődik az idény.
Előzmény: drilling-RIG (19930)
drilling-RIG Creative Commons License 2013.07.12 0 0 19930

Helló,

 

Nem a homokoláson vagy nem homokoláson volt itt igazán a hangsúly, hanem az árakon...aki alföldi technikával dolgozik sz...ért-h...ért fúrja a lukakat egymás után, akár napi kettőt-hármat is. Csak mondhat akárki akármit, ezek nem kutak, csak egy mosogatócsővel bélelt lyuk, amiből jó esetben jön a víz...rosszabb esetben a homok.

 

Van nekem is ismerősön aki ezzel a technikával fúr, de nem töri le az árakat nevetséges szintre, és nem vállal el akárhol, akármit. A kútfúrás egy nehéz szakma, ami tapasztalatot, tudást igényel, kérjük már meg rendesen az árát...

 

Jó Szerencsét

Előzmény: spames (19929)
spames Creative Commons License 2013.07.12 0 0 19929

Szia!

 

Attól, hogy valaki alföldi kutakat fúr, az nem feltétlen kell, hogy homokoljon. Akárhány ilyen kutat fúrtam 1 db sem homokolt soha. Azért ez a technika rengeteg előnnyel jár a sok hátránya ellenére. 

 

Üdv

Előzmény: drilling-RIG (19913)
kegabor27 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 19928

Sziasztok!

 

Újból aktuálissá vált a kútfúrás Cegléden (Kék Narancs Környéke).

 

Kútbéléscsövet én magam megveszem, 125mm ragasztótokos 4mm falú Mezőfalvi csövet. Fontos, hogy rendes évekig működő minőségi kutat akarok fúratni. Szivattyúm van már egy Grundfos SQE 5-50, majd lecserélem egy PEDROLLO 4BLOCKm 6/9-re.

 

Két variációban gondolkozom:

 

1. Variáció: Kizárólag az udvar és növényinek locsolására alkalmas kút. Esetleg automata öntöző rendszer.

 

2. Varióció: 1. Variáció + Rákötöm a ház vízrendszerére, mosás, főzés, ivóvíz.

 

Melyik mélységet ajánljátok 18m, 34m, 48m vagy még mélyebb? Milyen árra számíthatok, ha én adom a kútbéléscsövet?

 

Üdv. G

Előzmény: 77zoli77 (18834)
drilling-RIG Creative Commons License 2013.07.12 0 0 19927

Szevasz Béla :-)

 

Említetted a multkor, tudsz intézni plazma stb vágást. Vízvágást is tudsz? s=12 kazánlemezből kellene ezt-azt kivágni (max. méret olyan 400 x 600). Vízzel lenne az igazi, de ha más nincs plazma is megfelel. Rajzot .dxf-ban vagy .dwg-ben tudok adni.

Egy ár kellene elsősorban (pl: X Ft / cm vagy X Ft / perc stb....)

 

Előre is köszi

Előzmény: Giovanny75 (19925)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 19926

Amikor az öntözés tervezésekor próbáltam megmérni a vízhozamot, akkor 3 barra fojtva 30 liter körüli vízhozamot mértem ezzel a szivattyúval. Stopperrel és vödörrel persze, szóval nem igazán pontos. A kútfúrót megkérdeztem fúráskor, ránézett a csőből kifolyó vízre és azt mondta, hogy 50-60 liter körül. Biztos nagyon tapasztalt ember, de azért valami tudományosabb mérésre számítottam. :)

 

A legnagyobb terhelésű öntözőkörön most működés közben pont 3 bar a nyomás (a belógó előtt 2.7-re emlékszem). Ezen a körön MP Rotator fejek vannak, az össz számított vízigényük a katalógus alapján 35 l/perc. 32-es KPE cső mindenütt.

 

Elképzelhető, hogy elég lenne az eggyel kisebb szivattyú, csak az előző öntözőm rossz tapasztalatai rossz irányba befolyásoltak. Az nem én építettem, hanem "szakember". Gardena rendszer, 25-ös csövek, millió könyök meg T-elágazás, az 1600W-os szivattyú is alig bírja keresztültolni rajta a vizet.

Előzmény: bohrer (19921)
Giovanny75 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19925
Remek!

szennyezze mindenki a rétegvizeket!

Kútfúró bizonyítvány is jár hozzá?
persze gondolom mindjárt tudással együtt.....
Előzmény: kamaszaki (19924)
kamaszaki Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19924

Kútfúró felszerelés öblítőtartály, fúróplatformmal, csörlővel, vízöblítéses fúrófej, 220V-os motorral, , 4ütemű vízszivattyú 70m emelőmagassággal eladó Alkalmas 40-es 50, 60, 63, 110, 120mm-es csőkút fúrására. Új állapot, 2 kutat fúrtam magamnak vele, melyek kítűnően üzemelnek, ezért nincs rá szükségem a továbbiakban 200000Ft
Fúrja meg a saját kútját és adja tovább. Most fúrtam vele 120-es csőkutet, 50-es szívóval, 100l/percet 12órán keresztül adta. (Nem kell ennyi hozam, csak kipróbáltam.)  06306967463

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19923

Kedves Kolléga Úr !

 

Amíg van lószar addig lesz veréb is.   Ha csak a szarra van kereslet akkor azt kell csinálni.

 

Jó szerencsét !

Előzmény: drilling-RIG (19913)
Kapocska Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19922

Üdv Scyla!

Mielőtt az új tönkre menne keress a
közeledben egy kútfúrót,aki megvizsgálja
a kutad.
Üdv

Előzmény: Scyla (19906)
bohrer Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19921

Ezzel a  "gagyi " 90L-es  LEO-val lehet hogy túlmotorizáltad a 40mm-es kutadat.

De lehet tömítési probléma is .

 

Ha folyamatos szállítás közben kevesebbet nyom mint 60L akkor valószínűleg leszívja magát,  kapkodja a levegőt is , meg csurog utána a víz is  felesen . De ez mint önfelszívó szivattyú működik így is, bár nem ez az üzemszerű állapot számára.

 Szórófejekkel folytva próbáld ki, de tippjeim szerint túl nagy a vízelvétel a kútból.

Előzmény: Törölt nick (19916)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19920

Ma reggelre nagy mérgemben beugrott, hogy hogyan tudnám megtalálni az eredeti kútfúró alvállalkozóját, aki ténylegesen csinálta a kutat. Elpanaszoltam neki, hogy a főnöke nem működik együtt. Ő nagyon rendes volt, megcsinálta ma a belógót soron kívül. Figyelem a rendszert most pár napig, hogy indul-e rendesen. Naponta négyszer indulnak csepegtető körök, meg indítgatok majd kézzel is.

 

Elég mélyen van a nyugalmi vízszint, 5 méter körül. Azt mondta, lehet, hogy augusztusban gondjaink lesznek.

 

Azt is mondta, hogy jobb lett volna egy 7 méteres kút, kevésbé vasas és gyorsabban reagál az esőzésekre is. Sajnos pechem volt, nem találtak vizet 35 méterig.

 

Másik szivattyút nem próbáltam, de mivel én építettem az egészet és a tömítéseim egyébként se csúcsminőségűek, jó egy hétig tapogattam körbe mindent, hogy van-e nedvesség valahol, mielőtt le mertem zárni az aknát. Minden száraznak tűnt.

 

Köszönöm a segítséget, ha nem jelentkezem, akkor megoldódott a probléma.

Előzmény: 77zoli77 (19919)
77zoli77 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19919

Szia!

 

 

Ha a szelep felnyilna, akkor a csőben nem lenne víz. Mivel plussz egy visszacsapó be van építve, így szinte kizárt, hogy a rendszer elejtené a vizet. Ha így lenne a nyomó oldali nyomás visszadolgozna a kútba és a szivattyút a nyomáskapcsoló újra indítaná. Tehát szerintem ne ott keress hibát.

A Leó egy jó szivattyú, de a 90/55 nem szereti a gázt, tapasztalataim szerint.

Ez akár szivattyú hiba is lehet, pl a nyomás elszivárog a tengely tömítés mellett. Nem nedves a tengely környéke? Nem veri ott a vizet?

Próbáltál már másik szivattyút? Ha nem, egy próbát megérne.

 

Z

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (19918)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19918

A nyomóoldalon nem megy el a nyomás. A szívóoldalon ha leveszem a szivattyút, ott a víz a cső tetején, ha egy napra így hagyom, akkor is ott marad, így a lábszelep is rendben van szerintem. A kettő között meg már nem sok minden van.

 

Május eleje óta kínlódok ezzel a problémával, volt időm mindent kipróbálni. :)

Előzmény: Törölt nick (19917)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19917

Vagy lassan elereszti a vizet, azaz levegősödik...

 

Előzmény: Törölt nick (19916)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19916

A szívóoldalt már korábban szétszedtem és újratömítettem, sőt, raktam oda egy visszacsapó szelepet is, hátha... Ellenőriztem a csatlakozót is, pontosan ül a helyén és a kút csöve mélyen belecsúszik. Szóval valószínűbb a gázosodás, főleg, hogy minél hosszabb a szünet két öntözés között, annál nehezebben veszi fel a vizet, gondolom, lassan felszaporodik a gáz.

 

A szivattyú 1100W-os gagyi LEO (ez a modell), nem hiszem, hogy van benne annyi szufla, hogy alászívjon...

Előzmény: 77zoli77 (19915)
77zoli77 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19915

Szia, a szívóodlai csatlakozó menet és a kútfej között lehet tömítési probléma.

Nem túl nagy a szivíttyú a kútra? Akkor szokott hirtelen alászívás lenni.

Van olyan, hogy gázos kútnál buborék gyűlik össze a szelep alatt és kinyitja a szelepet, így a szivattyúnak újra fel kell venni a vizet.

 

Z

Előzmény: Törölt nick (19914)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19914

Nagyon köszönöm! A tömítési hibánál mire gondolsz? A szívóoldalon, ahol a szivattyú csatlakozik, vagy magában a kútban valahol?

 

Nem gondolom, hogy vízszint gond lenne, mert ha egyszer elindul, akkor gond nélkül megy 2 órát is, prüszkölés, akadozás nélkül. Az is jellemző, hogy ha lefojtva indítom (vízkonnektoron háromnegyedig elzárt csap), akkor mindig indul, ha a mágnesszelep nyit ki hirtelen, akkor erőlködik. Erre vágták rá rögtön a boltban, hogy gázos kút.

 

Kicsit húzós lesz levágni a csövet, mert egy szűk aknában van és nincs ilyen minifűrészem, de majd kerítek valahonnan.

 

Előzmény: 77zoli77 (19912)
drilling-RIG Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19913

Helló Mester :-)

 

Így igaz ahogy írod, mostanában csak a kókler szar kutak javítása megy... Már nálunk is, Érden, ahogy Neked már meséltem, 1 db 20 méteres 40mm-es mosogatócsöves lyuk 30.000.- Ft -ba kerül, munkadíjjal anyaggal...erre nem lehet mit mondani. Utána meg jönnek, hívnak, kéne valamit csinálni, mert a 16 méter mély "kútban" 9 méter homok van, a "fúróst" meg nem lehet elérni. (és olyan ember akinek előtte egy héttel adtam ajánlatot 113 mm mezőfalvai csöves kútra 8000.- Ft /méter anyagos árban...)

 

Valahogy véget kéne vetni ezek a mosogatócsöves "fúrósok" térhódításának. Aki tényleg áldoz erre a dologra, suliba jár, gépet épít-vesz, az meg nem tud dolgozni, alkotni. Persze ebben a "műfajban" is van aki jó, érti a dolgot, csinálja. De mikor hajnali 2-kor kel, vezet oda vissza 300 km-ert, 50.000.- Ft-os kivitelezési költséggel (komplett!!!) bevállal egy kutat, akkor ő ezt a szakmát a végtelenségig lealacsonyítja...és nem csodálom hogy a megrendelők nagy %-a sem nézi ezek után semmibe, és megpróbálja magának kifúrni. Heti átlag 3 telefont kapok, hogy csináljak öblítőfejet, forgatóművet stb. (mindezt egy régi levehetetlen hirdetés miatta a neten). Hát nem csinálok.....

 

Sajnos ki kell várni. Ki kell várni, hogy a mosogatócsöves, kókler réteg kihulljon (persze aki jó, az maradjon, de ilyen kevés van hálisten) és utána beindul újra ez az ipar. Majd akkor lesz minden hétre akár 2 meló is, normális áron. Mert ugye a víz kincs, nélküle nincs élet. Tehát kell....

 

Jó Szerencsét

 

Előzmény: Törölt nick (19907)
77zoli77 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19912

Helló JB007!

 

Elég rosszul kezdted a kérést, de legyen karácsony...

 

Nem sokat írtál a kút helyéről és kialakításáról. Ha jól értem kútfej van rajta és vákummal szívatod.

Ha a nyugalmi vízszint leesett, akkor a szivattyú képes az üzemi szintet a szívási határig levinni és ezután nem szállít, csak amikor a már a kút vissza emelte a szintet. Kútfejnél ez a jelenség nehezen mérhető, de fennállhat, tehát nem biztos hogy a szívószál megoldja a problémát.

 

Ha mégis cserélni akarsz: ki kell ásni a kútfejet, addig amíg már csak egy sima cső megy lefele. Az utolsó elagazás vagy "dudor" alatt el kell vágni a csövet, azátn az eredeti mérettel a padlószint fölé növelni legalább 10 cm-rel. Ezután dugb bele a szívószálat, aminek az aljára feltömítetted a lábszelepet. Csatlakoztasd a szivattyúhoz a szívószálat, majd kis rázásokkal tölts fel a szívószálat és a szivattyút és indítsd el.

 

A szívószál bedugásakot figyelj rá mikor kuttyan, ott jelöld meg a csövet és mérd le a padlótól való távolságot, ez a nyugvó szint.

Ha itt is jelentkezik a jelenség, akkor valószínűleg az elején vázolt leszívási gond van.

 

Ha nem, akkor tömítési hibád volt, lehet a mostani állapot újra tömítésével volna érdemes kezdeni, az tuti olcsóbb...

 

Üdv

Z

Előzmény: Törölt nick (19911)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19911

Azt is megköszönöm, ha valaki felrak egy rajzot, hogy hogy is néz ki egy kútfej belülről, ígérem, utána sose láttok többet. :)

Előzmény: Törölt nick (19910)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19910

Szia,

 

Köszönöm a választ!

 

Bár ilyen egyszerű lenne, hogy sírok egy kicsit aztán innen kirohan valaki segíteni, de azt se tudom, van-e itt bárki az én környékemről. :) Szóval nem az a szándékom, hogy helyrehozassam valakivel. A kutat egyébként egy helyben ismert és mindenki által megbízhatónak mondott kútfúró csinálta. Addig nem is volt semmi gond, amíg nem kellett garanciát vállalni rá. Mondjuk eddig úgy gondoltam, hogy a kivitelezéssel nincs is gond, de most elbizonytalanítottál. Arra célzol, hogy a gázos kút nem adottság, hanem kivitelezési hiba?

 

Ahol tanácsokat tudok kapni, az egy öntözéstechnikai szakbolt, öntözőrendszerek telepítésével foglalkoznak (ilyenkor meg kell oldaniuk persze kút problémákat is), kútfúrással nem. Az eladók a boltban sokat tudnak, de ezt csak nagy vonalakban tudták elmondani, mert "függ attól, hogy milyen a kútfej". Sajnos augusztus végéig be vannak táblázva, nekem meg sürgős a dolog, mert két hét múlva nyaralni megyünk és ha nem tudom megoldani a dolgot addig, akkor valakinek itt kell állnia minden este és nyomkodni a Reset gombot az áramláskapcsolón.

 

Én egyébként úgy képzelem a dolgot, hogy egyszerűen csak leszedem a kútfejet mindenestől és a földből kiálló csőbe ledugom 10 méter csövet. Csak éppen azért félek, mert ha ezzel kárt okozok, nem fogok találni senkit, aki kijavítja. Csinálhatok ezzel valami kárt?

 

Köszönök minden segítséget.

Előzmény: Törölt nick (19907)
kosztoglotov Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19909

Szia!

Mi sem ciklonokkal dolgozunk már, csak példaként írtam a csepelt, mert olyat az is látott már akinek fogalma sincs a kompresszorokról.

Egyébként az árral kapcsolatban mondasz valamit, mert tíz éve is ennyi volt, csak akkor a gázolaj kb. a fele volt a mostaninak. A fúrási árakkal hasonló a helyzet, nem tudunk annyit emelni, amennyit drágulnak a dolgok, ugyanannyi haszon kitermeléséhez majdnem kétszerannyit kell dolgozni.

Most még külön öröm ez az útdíj, meg a vele járó macera, például miért tesz bele az utadba 50 kilométeres kerülőket a program, ha meg nem arra mész megbüntetnek.

Na, mindegy majd lesz valahogy.

Üdv

István

Előzmény: Freddy4 (19899)
aaaandras Creative Commons License 2013.07.11 0 0 19908

Szia

 

Egy BP-14-es szivattyúval...

Igazából mindenre magamtól kellett rájönnöm, apósommal ketten küzdöttünk meg ezért a kútért...Ellentmondó információ...na az rengeteg jött...jó a kétszermosott..nem jó a kétszer mosott...jó a gyönygkavics...nem jó a gyönnygkavics....jó a 0,4-es réselés...nem jó a 0,4-es réselés...imerősöm aki előttem fúrt...a cuccal..szerzett kompressort...azt mondta semmit nem ért...valaki azt mondja engedd le a szivattyút...más ne engedd le..valaki azt mondja...tökig nyitva szívasd...valaki azt folytva...valaki azt mondja ha x óra alatt nem tisztul le...akkor vége a dalnak..valaki azt még ráérek...Ezek alapján egy laikus hogy döntse el mi a jó?

Én úgy döntöttem az empírikus módszert választom...MEGTAPASZTALOM...most épp ez zajlik:)

De azért köszönöm az érdeklődést:)

Egyébként olyan 27-31 között van a vízadó réteg...alatta már csak agyag..( azt hittük lesz még vízadó) a szivattyút...több szempont alapján a 36 m mély kútba csak 31.ig a vízadó aljáig engedtem le..lehjet rosszul tettem...már nem tudom..

szép estét

Előzmény: Giovanny75 (19876)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.10 0 0 19907

Üdv

Ha le is gyártja akkor szerintem meg is mondja mit kell csinálnod hiszen mi alapján gyártja le ? Vagy csak kitaláltad a sztoridat és várod hogy meghatódjon valaki :) 

Mostanában kezd divat lenni amúgy is hogy a kókler kutra  ha szar lesz akkor " így vettük a telket" "A faternak van egy ..."  "Átvert a kútfúró" stb dumákkal próbálkoznak a kérdezők hozzáértő bizalmába férkőzni és az olcsó kóklerkutat hozzáértő segítségével használható állapotba hozni. Egy időben még én is bedőltem ezeknek a szövegeknek de annyi negatív tapasztalatot szereztem hogy lassan csatlakozom azok táborához akik azt mondják olcsó húsnak híg a leve, ha kell csinálunk másikat ami jó lesz de más szar munkáját nem fogjuk javítgatni aprópénzért.

Előzmény: Törölt nick (19902)
Scyla Creative Commons License 2013.07.10 0 0 19906

Sziasztok!

 

Olyan problémám lenne, ami miatt teljesen tanácstalan is vagyok, mivel nem kifejezetten értek hozzá, hogy az elvileg 50m-es fúrt kútunkon a szivattyú megadta magát a kora miatt szerintem, viszont megpróbáltam megjavítani ami hétfőn sikerült is (nem lett tökéletes) de ma teljesen feladta. A gondom nem is ez mert beszereztem egy újat (Elpumps vb25/900) eladó szerint megfelelő. A gondom az lenne hogy miután ismét forgott a motor a szivattyún (hétfő) amíg ki nem múlt azaz ma nagyon homokolt kb 10l vízben 2-5dl homok volt. A gond előtt kristálytiszta volt a víz a kút pedig bőven több mint 10 éves és ez előtt nem volt ilyen gond. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkór mi a teendő? Bekössük-e az új szivattyút vagy azt is haza fogja vágni hamar? Eléggé rossz a helyzet mert ez egy tanya (Hódmezővásárhely mellett Kopáncs közelében) ahol kint élünk párommal és most semmit nem tudunk csinálni víz nélkül.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!