Keresés

Részletes keresés

demjengi Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1195
Hosszú sorban ülést a pajzsmirigyes orvosnál. Izotop beadásával, megröngenezik a pajszmirigyed nagyságát. Szerintem ettől függ a további kezelésed.
Előzmény: tevele (1194)
tevele Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1194
lehet, hogy csak a tavaszi szünetben tudok majd elmenni! milyen kezelésre számíthatok?
demjengi Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1193

Erre ne tőlünk várd a választ, de feltétlen menj el olvoshoz.

A túlműködés sajnos okoz szívritmus zavart, és nem hiszem, hogy magától ez a betegség meggyógyul.

Előzmény: tevele (1192)
tevele Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1192
az előzménye az volt, párszor rosszul lettem( heves szív dobogás, szédülés) és elmentem dokihoz. elsőnek szmészetre kűldtek, utánna neurológushoz! ott csináltak az agyamról ct-t, de nem találtak semmit, aztán elküldött a neurológus endokrinulógushoz, és a vérvétel kimutatta, hogy pici túl működésem volt, és erre mondta a doki, hogy ez nem vészes! a neurológus azt mondta, h elkéne menni lehet mr vizsgálatra, hogy megnézzék az agyalapi mirigy-em, de arra nem mentem el!
és azóta nagyon nem volt semmi panas, de most néha kis szédülés fejfájás is, és amit mondam, hogy a szívem mintha beledobbanna, hülye érzés, nemtudom pontosabban mondani! tanulok, így nem tudom mikor fogok tudni elmenni dokihoz, de elakarok! de mégegyszer, nag lehet a baj?
tevele Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1191
sziaszok! én 20 éves vok, és tavaly voltam vizsgálaton endokrinológusnál! arra már nem emlékszem h alúl vagy túl működött a pajzsmirigyem, de volt valami kis baj vele, de a doki azt mondta , hogy erre ő nem akar gyógyszert adni! így maradtunk, ez kb. tavaly júliusban lehetett! azóta néha érzek a szívemnél olyat mintha beledobbanna, és pont ma láttam a tv-ben erről, hogy ez lehet túl-működés! elmegyek dokihoz, de szerintetek nagy a baj?
MGordon Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1190
Jesszusom! 100? Azt hiszem még mindig keveset tudok erről a betegségről. Akkor az én 7-es értékemet ezért nem veszik komolyan??? :-(
Előzmény: Tilia (1182)
Tilia Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1189
Köszi. Sajnos, nekem már egy fogam ki kellett húzni makacs ínygyulladás miatt, és olvastam, hogy az autoimmun pm-alulműködőknek, mint én, lehet ilyen bajuk. Ezért érdeklődtem, hogy más tapasztalt-e ilyesmit.
Előzmény: kkmd (1186)
Tilia Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1188

Remélem, hogy így lesz nálam is, mert már kikészít, hogy hol jó a vasam, hol nem. Kb. 4 havonta változik, a legtöbbször azonban rossz. Most 4 körül van, de karácsonykor 20 körül volt. (Ősszel volt 1,5 is, mint Neked.) Mindig is voltak vasproblémáim, de ennyire azért nem.

 

Én az Ormosban voltam egy hőtérképen, - teljesen más ok miatt -, és akkor mondta az ottani doki, hogy pm-alulműködésem lehet. A körzeti orvosom rá sem bagózott. Egy maszek kardiológusnál kértem TSH mérést, és akkor derült ki, hogy 100. (Szegény szívdoki majdnem elájult. :-) )

Előzmény: Zitka (1187)
Zitka Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1187

Tegnap még elfelejtettem reagálni a vérszegénységre....

 

Nekem tkp. így derült ki az alulműködés, hogy krónikus vashiányos voltam. De annyira, hogy időnként mérhetetlen volt, jobb esetben 1-5 között... És hiába szedtem szinte folyamatosan a vaspótlást (néha kaptam intravénásan is), nem sokkal a kúrák befejezése után újra kiürültek a vastartalékaim. Voltam haematológiai vizsgálaton, egy csomó egyéb dolgot néztek, és nem találták az okát.

Aztán mikor kiderült az alulműködés, és pár hónap alatt nagyjából beállt a jó hormonszint, egyből javult a vas is. Teljesen persze nem, évente 2x tartok 1-2 hónapos Maltofer kúrát, de legalább így normál szinten lett. Tehát az alulműködés okozhatja a vasfelszívódási problémákat is.

Előzmény: Tilia (1185)
kkmd Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1186
Ez csak a túlműködésre kapott gyógyszerek szedésekor jelenthet  gondot (pl. Metothyrin stb).
Előzmény: Tilia (1176)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1185
Persze, nekem még jócskán van miből "veszíteni"! :-( Ha még 10 lemenne, az már egész jó lenne...
Előzmény: Zitka (1184)
Zitka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1184

Szerencsés vagy, hogy magától leesett az a jó pár kiló... :-)

 

Mondjuk én is annak tekintem magam, mert én meg egyáltalán nem híztam meg. Viszont az utóbbi pár hónapban feljött rám 2-3 kiló (ez lehet mástól is!!!), és mivel eleve vékonyabb alkat vagyok (170/58-60) sajnos meglátszik rajtam. :-( De főleg az a baj, hogy bizonyos ruháim kényelmetlenül feszülnek rajtam. És most szembesülök azzal, hogy nem elég a kaja visszafogása, kellene mozogni, sportolni. Már alig várom, hogy egy picikét jobb idő legyen, hogy esténként elmehessek bicajozni, vagy nordic walkingolni. 

Előzmény: Tilia (1181)
Zitka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1183

Szerintem semmi összefüggés nincs. :-)

 

A hormonrendszert ne úgy képzeld el, hogy beáll egy bizonyos tizedértékre, aztán úgymarad.... Rengeteg minden befolyásolja, a nap különböző szakában is különböző lehet az érték. AMikor 3-6 havonta ellenőriznek, az is egy "pillanatfelvétel". Attól bőven eltérhet lefelé-felfelé is két héttel később, vagy akár a nap végén....  Minden külső befolyás nélkül is.

Előzmény: MGordon (1180)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1182
Bocs, és tavaly májusban derült ki a betegségem. A TSH-m 100 volt akkor.
Előzmény: Tilia (1181)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1181
Nem diétáztam. Ez magától "leesett". Na, jó! Mondjuk 5-6 "leesett", aztán kicsit túl sok lett a gyógyszer és "leugrott" még 3, amikor túlműködésben voltam.
Előzmény: MGordon (1179)
MGordon Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1180

De ha diétába kezdek, legalább le is fogyok? :-/

Egy érdekes tapasztalat... az első mérésem az egy általános laborvizsgálat alkalmával történt, és akkor derült ki, hogy magas a TSH-m. Amíg a pm "szakguruhoz" eljutottam, eltelt 3 hét, és ennyi idő alatt 1 egész értéket csökkent. Annyit változtattam "csak" az életemen, hogy nem eszek húst... lehet összefüggés? Lehet, hogy ezért javult?

Előzmény: Zitka (1175)
MGordon Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1179

Huhh, és milyen diétán voltál?

És mennyi idő alatt ment le?

Előzmény: Tilia (1178)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1178
Nekem legalább 15 kiló plussz írható a pm számlájára. 10 már le is ment.
Előzmény: Zitka (1175)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1177
Ja, és megint nagyon vérszegény vagyok.
Előzmény: Tilia (1176)
Tilia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1176
Alulműködéses vagyok, de most 3 hete emelték az adagomat 75 mg-ról 82,5-re, és már volt 100-nál túlműködős időszakom.

Ne ijesztgess! :-((
Előzmény: kkmd (1171)
Zitka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1175

Hát ez a max. 2-3 kiló nagyon nem igaz!!!!

Van, aki plusz 30 kilónál jön rá (vagy az orvosa), hogy a pajzsmirigyével van gond. :-(

 

Sajnos a pm-szint normalizálódásától nem indul be a fogyás automatikusan. :-(

Előzmény: MGordon (1174)
MGordon Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1174

Szívdobogás, ilyesmi nincs, csak nagyon hamar megizzadok, és kb. azóta mióta elkezdtem kilókat is felszedni. Mindenki másnak használt a 90 napos diéta, csak nekem nem. Egy másik diétától a főnököm 15 kilót fogyott, míg én 3-at, és pár hét múlva 6 jött vissza. Akinél először voltam (na, jó, nevén nevezem, Földes I), azt mondta, hogy az alulműködéstől max 2-3 kiló jön fel. Nem értem... neten olvasgatva mindenki erre panaszkodik, hogy sokat szedett föl. Ha helyreállnak a dolgok odabent, akkor is szigorú diétázás kell ahhoz, hogy fogyjak?

Előzmény: Zitka (1173)
Zitka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1173

Közvetlen tapasztalatom nincs, de ahogy a "sorstársak" mesélték, nem kellett túl sokáig várni időpontra.

 

Az izzadékonyság (plusz remegés, szapora szívdobogás, stb.) inkább a túlműködésre jellemző. De annyira sokféle tünet jöhet elő (korábbi hsz-aimban egyszer bemásoltam egy ilyen listát), hogy én már azon sem csodálkoznék, ha pont az izzadás is ennek a tünete lenne....

Előzmény: MGordon (1172)
MGordon Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1172

Az első dokinál is fizettem, de tőle gyakorlatilag nem tudtam meg semmit. Még a leletemet sem értelmezte. Ha azt mondjátok, hogy ilyen jó a Solymosi doki, felkeresem. Sokkal előtte be kell hozzá jelentkezni?

 

Ja, és egy tünettel kapcsolatos kérdés... előfordulhat, hogy izzadékony lesz az ember?

Előzmény: Zitka (1169)
kkmd Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1171
Ne haragudj, elfelejtettem: alul vagy túlműködsz? Ha túlműködésre szedsz gyógyszert, akkor ennek komoly jelentősége lehet, azonnal el kell menni vérképet nézetni, mert legyengült immunrendszer lerobbanhat. Ha alulműködzs, akkor nem tudom :-)))
Előzmény: Tilia (1170)
Tilia Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1170
Nektek volt a pajzsmirigy miatt valamilyen száj/íny problémátok?
Zitka Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1169

Babával kapcsolatosan sajnos (vagy szerencsére?) nincs tapasztalatom, nálam 40 fölött derült ki az alulműködés. De amennyire utánaolvastam a témában, bizony fokozottan oda kell figyelni ilyenkor a pajzsmirigy működésre, és már kisebb eltérést is korrigálni kell hormonpótlással. Ezzel ki lehet küszöbölni az esetleges vetélést.

 

Ha jók az infóim, 7e ft a vizit Solymosi doktornál, szerintem ennyit bőven megér, hogy nem idegeskedsz, és türelemmel meghallgat, tanácsot ad, stb.

Akár előzetesen e-mailben is kérdezhetsz tőle.

Előzmény: MGordon (1168)
MGordon Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1168
Igen, vannak, de a legfontosabb, hogy kisbabát szeretnék, és mindenhol azt olvasom, hogy ahhoz le kell vinni az értéket elég rendesen. De a doki egyébként már akkor minősíthetetlen stílusban beszélt, mielőtt bármi panaszt mondtam volna, már ahogy beléptem az ajtón. Arról nem beszélve, hogy rám se nézett egész idő alatt.
Előzmény: Zitka (1167)
Zitka Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1167

Gondolom, vannak panaszaid, azért mentél...

Való igaz, hogy 10-es érték alatt nem igazán foglalkoznak komolyan az alulműködéssel - de csak akkor, ha NINCSENEK tünetek.

 

Előzmény: MGordon (1166)
MGordon Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1166
Nagyon szépen köszönöm! A múlt héten dr. Konrády Andrásnál jártam, aki gyakorlatilag azt kérdezte, hogy minek vagyok ott... meg, hogy 10-es érték alatt nem is szoktak gyógyszert fölirni, örüljek hogy a másik doki egyátalán felírta. Arról nem beszélve, hogy meg sem vizsgált, de a vizsgálati lapot aláíratta. Én hülye meg mérgemben aláírtam. Már bánom. :-(
Előzmény: Zitka (1165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!