Keresés

Részletes keresés

mankamoncsi Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43825

Szia!

Köszönöm a segítséget. Bementem itt Békéscsabán a pénzváltóba, 164 ft-ot kérnek 1 leváért.

Ami a buszt illeti, én is találkoztam ezzel a menetrenddel a neten. Ezek szerint a bolgárok nem olyanok mint a magyarok, hogy minden második hónapba változtatnak a menetrendeken.

Még egyszer köszi az infót, és szép nyarat.( És melegebbet mint a mai.)

Előzmény: Timómimó (43744)
Ga-doo Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43824

Üdv! Egy fontos kérdés.Határnál a személyigazolvány vagy utlevél kell igaz? A problémám hogy a lakcimkártyám most nézem h el van homályosodva.A lakcimem ami nem tul jó olvasható.Szerintetek ez probléma? Mert van érvényes utlevelem is.Nem emlékszem h az utlevélhez oda kellett adni a lakcimkártyát is???Köszi

nagymamam Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43823

Jó hosszan válaszoltam, de a technika ördöge miatt elveszett. most csak röviden: Tisztaság, a vendégek fogadása (az iroda szervezte úgy hogy előbb ott voltak) az ételek minősége. Van ott  képviselőjük , az irodának fizettek, neki kell elrendezni, hogy az utas azt kapja amit itthon bemutattak,  leírtak neki. Azért megy valaki irodával, mert nem szereti ezeket maga intézni, akkor nem is szabad kitenni ilyen helyzeteknek. Az irodák legtöbbször csomagot árusítanak, a vendég ritkán válaszhat az ellátásnál, pl nem kér AI-t. Ez nem jelenti azt, hogy bármilyen étel megfelelő. Ugyanis semmivel sem olcsóbb, mintha pl egy másik étteremben maga rendel az ember. Az iroda azért kapja olcsóbban, mert előre sok helyre szerződik, de ez nem a rosszabb minőséget kell, hogy jelentsen.

Előzmény: Domcsa (43808)
csáki68 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43822

Sziasztok.Mi Augusztusban mennénk Napospart Hotel Bellevue Beach.Szerettetel várnék minden hozzászolást, véleményt ,tapasztalatot köszönöm.Imre

Tulip990911 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43821

Még jó, hogy idén vonattal megyünk...

Egyébként szemetek a pályadíjszedők, ha nincs apród euroban, kapsz vissza dinárt :(

 

Előzmény: stevie-13 (43820)
stevie-13 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43820

Július 1-től a szerb autópályadíjakra is áfát kell fizetni (eddig 0% volt), így az útdíj 20 százalékkal drágul... :-(

 

 

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=06&dd=26&nav_id=726621

halley Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43819

Nem Szófia felé mennénk tovább, hanem Perniktől délnek fordulnánk.

Egyébként is nagyon komálom az átlagos túristacsapásoktól eltérő irányokat, vagyunk ennyire bevállalósak. Így, ahogy írtad is, "a kalandvágy indokolhatja az erre való kitérést" - ez ránk is igaz. ;-)

Köszi a véleményt, megerősített!

Előzmény: gradinar (43815)
gradinar Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43818

És még egy kérdés: ha Blagoevgrad felé tartunk, akkor pölö szóba jöhetne a Macedón területre továbbautózás, majd onnan letérés. Az esetleg érdemesebb?

 

Szerintem a makedón határátlépés még mindig kiszámíthatatlan időigényű, tehát nem. Arról nem is beszélve, hogy az utak sokkalta kanyargósabbak arrafelé.

 

G.

Előzmény: halley (43789)
halley Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43817

Köszönöm a biztató választ és tapasztalatot!

Előzmény: eszel49 (43813)
gradinar Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43816

Holnap Tatán...

 

helyett holnapután, pénteken Tatán.

 

G.

Előzmény: gradinar (43814)
gradinar Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43815

Sterzimirovci felé is átléphető a határ

Sokszor mentem át arrafelé nyaranta. Az út nyögvenyelős, de viszonylag jól járható. Magán a határátkelőhelyen egyetlen egyszer találkoztam egy török autóval, egyébként mindig szabad volt az út (bár az átléptetés sebessége hagy maga után kívánni valót).

A nagyobb probléma a határól Szófiáig eljutni. Arrafelé rosszak az utak, ki sincs minden rendesen táblázva.

Azt tehát vegyétek figyelembe, hogy ez a variáns csak akkor játszik igazán, ha a normál átkelőhelyen, Kalotinánál úgy közel két óra a várakozás, egyéb esetben kizárólag a kalandvágy indokolhatja az erre való kitérést.

G.

Előzmény: halley (43789)
gradinar Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43814

Surdulica település (mintha a Macskajajból láttam volna élőben egy kis részt)

 

Ráhibáztál! A Marković-familia (Boban és Marko) Vladićin Han-ból való - itt kell letérni Strezimirovci felé.

 

OFF

Holnap Tatán a Víz, Zene, Virág fesztiválon 18.30-tól ők koncerteznek.

ON

 

G.

 

Előzmény: eszel49 (43813)
eszel49 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43813

"Ment már Valaki Bulgáriába úgy át Szerbiából, hogy nem a megszokott nisi letérést követte?

Én azt néztem, hogy Sterzimirovci felé is átléphető a határ (talán rövidebb várakozásokkal, ha hétvégére esik az út)."

 

2009-ben ott mentünk át Szerbiából Bulgáriába. Azon a napon is nagyon nagy Török vendégmunkás forgalom volt, ezért választottuk a Sterzimirovici határátkelőt, várakoznunk nem kellett csak mi voltunk a határátkelőn.

 

"Ki ismerős arrafelé? Jól járható a hegyi út? Akár szerb, akár bolgár oldalon? A határátlépő  mindenki által járható, vagy csak ún. "kishatárátlépő", ami a szomszédos állampolgároknak (SRB és BG) van fenntartva."

 

Hangsúlyozom 2009-es információk: Szerb oldalon az út a jó minőségtől egészen a murvás útig teljesen külfönböző volt, a bolgár oldalon egy nem túl jó minőségű,de nyugodtan járható út volt.

Bár a kishatárátlépő a méretét tekintve igaz, de nem csak szomszédos állampolgároknak volt fenntartva.

Google maps street view funkcióval bolgár oldal megtekinthető. Ez a link elvileg google mapson az átkelőt mutatja. http://goo.gl/maps/fhL3m 

 

Összeségében szerintem legalább 1 óra kitérőt jelent, nekünk megérte az út élményekben gazdag volt: Surdulica település (mintha a Macskajajból láttam volna élőben egy kis részt), Vlasina tó pedig gyönyörű.

Előzmény: halley (43789)
Domcsa Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43812

Szerintem ne variálj! Nem vagyunk egyformák miből gondolod hogy a másik biztosan jobb lesz,én személy szerint nem húztam volna fel ennyire magam.Köztudott hogy ezeken a nyaralóhelyeken szinte a borravaló a fizetésük másik étkezésnél úgy hogy mi nem fogyasztunk alkoholt nehezen tudom elképzelni hogy bort vetettek volna velem.Főleg hogy AI-n vagyunk.Egyébként ez egy nagyon szép hotel kívülről rengetegszer láttuk,és pár méter a tenger.

Előzmény: tbajusz (43809)
il D co Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43811

A 29570-es hozzászólásomban belinkeltem, ami miatt én is megváltoztattam a szállásunkat. :/

Igaz, akkor még csak írásban foglaltam, utána már az új szállásra utaltam az előleget.

 

Pedig nagyon jól néz ki, szeretem az ilyen jellegű épületeket.

 

Előzmény: tbajusz (43809)
il D co Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43810

köszi :)

 

Előzmény: Tulip990911 (43807)
tbajusz Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43809

Hello!

 

Mi is mennénk ebbe a szállodába... Nem örülök a sok rossz tapasztalatnak, lehet megpróbálok másik szállodát választani.

Én a Green Travelnél folglaltam nem tudom lehet-e még módosítani ( 40% már be van fizetve ). Érdemes szerintetek még variálni??

 

Jól felhúztam most magam!

Előzmény: wapepe (43796)
Domcsa Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43808

Ne haragudj nem kötözködni akarok de ebben mi az amit az iroda számlájára írnál?

Előzmény: nagymamam (43805)
Tulip990911 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43807

Szandál nem kell, nincs szikla, nincs tengeri sün :)

Előzmény: il D co (43792)
emery2 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43806

Köszönöm :)

Előzmény: Jeff. (43793)
nagymamam Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43805

Hát nagyon sajnálom, hogy így jártatok. Az időjárásról nem tehet senki, de a többit én az utazási iroda hibájának tartom főként. Nagyon szeretem Bulgária tengerpartját, többször voltam, mint itt sokan a topicban, de mindig saját szervezésben, még 1977-ben is. Mindig lehet jó szállást találni, tisztát, stb legfeljebb nem közvetlen a tengerparton, bár júniusban még az is belefér. 2006-ban és 2012-ben is de. érkeztünk, ki jöttek értünk a reptérre ( igaz ezt külön meg kellett fizetni, de olcsóbb volt mint az utazási irodák által felszámított transzfer ár), és el is foglalhattuk a szobát. Max reggelit kértünk a szálláshoz, Bulgáriában bárhol jókat lehet enni a saját válsztásod szerinti időben és helyen.  Próbáld meg a Neckermannal elintézni valami kis kárpótlást. Ráadásul szerintem ez még maguknak a bolgároknak se jó, mert rossz hírüket keltik, pedig általában nagyon jó ott nyaralni.

Előzmény: wapepe (43796)
Domcsa Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43804

Sajnálom hogy ilyen rosszul éltétek meg a nyaralást,bár a repülős utaknál senki nem tudja előre mikor indul a gép.A szobát itthon is 14-után lehet átvenni.Ritka amikor előbb át lehet venni.Remélem jövőre jobban fog sikerülni a nyaralás.

Előzmény: wapepe (43796)
bulgária?? Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43803

Szia!

 

Én most készülök ugyanebbe a szállodába. Olvastam jó és rossz véleményeket. El is bizonytalanodtam, mert nem azért fizetünk, hogy nyaraláskor is bosszúság érjen.

A liftről a legtöbben rossz véleménnyel voltak. Sajnos már változtatni nem tudok, mert be van fizetve és az időpont is közel van.

Megpróbálom jól érezni magam, mert egyelőre ennyit tehetek.

Kérdésem a pénzre vonatkozik. Eurót vagy levát érdemes vinni illetve milyen összeget?

 

 

Előzmény: wapepe (43796)
Tulip990911 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43802

Szia!

A két aquapark:
www.aquapark.bg  - Ez a "régi" park, Action Aquapark a neve. A 9-es út jobb oldalán, Sunny Beach északi részén van.
www.aquaparadise-bg.com  - Ez a New Aquapark Nessebar. Aheloy után, a 9-es út jobb oldalán, majdnem Nessebar-ban van, látszik az útról.
Személyes vélemény: az utóbbi hely jobb :)

Éttermi árak: 2 felnőtt, 2 gyerek, /akik növésben vannak, plusz tengerparton, tehát zabálnak/
főételek 4-12 leva
köretek 1-3 leva
sör 1,5-2,5 leva
masztika /ebből a "malo" a feles/ 1,5 leva
A legdrágább vacsi kb 70 levára jött ki négyünknek :D

Előzmény: Ágnes M. (43795)
T-boy01 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43801

http://goo.gl/maps/s1qgJ

 

zoomolható

 

DSK Bank, ATM, Burgasz, Bulgária /OTP csoport tagja/ ATM a bank zárt előterében

 

Pontos cím: Бургас, Жк. Изгрев Бл 109а

T-boy01 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43800

http://goo.gl/maps/vq38i

 

DSK Bank / OTP csoport tagja/

 

ATM a bank zárt előterében

 

Napospart végén Nessebar "újváros" részében buszmegállónál

 

busz napospartról 1 leva

beacira Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43799

Szia! Nagyon köszi az infókat! Ha valami még eszembe jut, lehet, hogy kérdezek még.

Előzmény: mepetya (43790)
zuzmókácska Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43798

Kedves Delapenya!

Mi most készülünk ugyanide, köszi a hasznos infókat! Ha megtennéd, akkor én szívesen venném az általad ajánlott képeket, videókat! És lenne még egy kérdésem:milyen pénznemet érdemes vinni, illetve mennyit? Mivel gyerekkel megyünk néha azért kell egy plusz fagyi+ egy kisebb ajándék az itthoniaknak!

Előre is köszönöm!

Előzmény: Delapenya (43181)
T-boy01 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43797

http://goo.gl/maps/HWOsu

 

ACTION AQUAPARK SUNNY BEACH   a naposparton

 

zoomolható

Előzmény: Ágnes M. (43795)
wapepe Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43796

Victoria Palace, Napospart

Neckermann Utazási Iroda  (HU NAH 42425)

 

06.18-án jöttünk vissza az AI utazásról. (Senkinek ilyen élményt!)

A repülő rendben leszállt, fél tíz körül a szállodában voltunk. Bejelentkezni nem lehet, a csomagokat a recepció mellett lehetett hagyni (vigyáznak rájuk!?), a bejelentkezés 14 órakor kezdődik, ezt az utazási iroda elfelejtette megemlíteni. Átöltözni nem lehet. Amikor a becsekkolás kezdődik, akkor van vége az ebédnek is, nekünk ez kimarad. Sorállás a recepció előtt, majd ¼ 3-kor mondják, hogy mindenki menjen át a recepció mögé, ahol tülekedés, névsoregyeztetés, útlevél-leadás, a pult másik végén kulcskeresgélés, karszalag felrakás következik. Átadják az étkezéseknél bemutatandó kártyát, ezen jelölve van, hogy már aznap jogosultak vagyunk ebédre. Az utolsó napon ¾ 6-kor indult a busz a reptérre, reggeli még nem volt, de a kártya szerint ebédre is jogosultak lettünk volna.

Becsekkolás után a bőröndöket nem lehet a szobába felvinni, csak a hordár hozhatja. Hozta is, letette, várta a borravalót. Mondtam, nincs apróm (tényleg nem volt még), mondta, nem baj, tud visszaadni. A tízesből 5-öt visszaadott.

A becsekkolás csúszásának nincs köze a szoba takarításához, mert csoportváltáskor a takarítás ágynemű cserével, stb. kb. 15 percig tarthat. Ezt egész héten tapasztaltuk, ha jött a szobaasszony (mert olyan is volt, hogy nem jött). Ha jött, megigazította az ágyat, ágynemű csere egész héten nem volt, vízzel (nem tisztítószerrel!) kimosta a poharakat, ha úgy gondolta, cserélt 1-2 törölközőt, azután távozott. A balkonon egész héten nem söpört. A szobában nem volt szeméttartó, reklámtáskában gyűjtöttük a szemetet, ha megtelt, ki lehetett tenni a folyosóra.

A szoba berendezése kb. 30 éves. Az oldalfalak tiszták, mivel kb. 1 méter magasságban körbe vannak festve. A balkonajtón még látszik az új üvegekre ragasztott papírcímke ragasztója. A fürdőben a villanyborotvának nincs konnektor. A hűtő leolvadva.

A balkonról a kilátás ragyogó. A 6. emeleten voltunk, délelőtt napozni is lehetett itt, délután már árnyék volt. Délutántól megfordult a szél is, lehűlt a levegő, polár felső nélkül nappal is hideg volt.

A szálloda a sétány mellett van. A sétányon minden „kocsma” zenés, óriási hangfalakkal, próbálják egymást hangerőben túlszárnyalni. A szállótól balra délelőtt 10-kor kezdődik a zaj, a basszuson kívül mást nem hallani a zenéből, a mély hangok zárt balkonajtó mellett is éjjel 1 óráig tisztán dübörögnek.

A jobb oldalon egy karaoke bár van, délután 4 körül kezdenek, ugyancsak teljes hangerővel, éjfélkor leállnak. Aki ott énekelni akar, megteheti, az egész szálloda a közönség. Természetesen a mellettük lévő bárokban ugyanilyen hangerővel szól mindenféle stílus.

Nyitott ajtónál aludni nem lehet.

Külön oldalakat igényel a lift működése, illetve nem működése, az a la cart vacsora (az étlapon összesen 2 menü) kiszolgálása, ahol a pincér csak németül beszélt, az angolt nem értette, megkérdezte, az iskolában miért nem tanultuk meg a németet, nem kérhettünk ásványvizet, csak azután, ha választunk egy üveg bort amit ki kell fizetni (a legolcsóbb 22 BGN), az egész nap elérhető snack, ami az előző étkezésből megmaradt süteményekből, esetleg pizza szeletekből áll.

 

Ha lesz erőm, külön írok a bolgár estről, a strandról, a napernyőkről, a vizi sportokról, az ételekről és kiemelve az oroszok minden határon túlmenő bunkóságáról.

 

Kérdésekre szívesen válaszolok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!