Keresés

Részletes keresés

forraslajos Creative Commons License 2014.09.26 0 0 20517

Úgy négy évig gyártottam ilyeneket (illetve ennél kicsit jobbakat is :D), szóval:

 

Itt az lehet a baj, hogy hajlításkor (ahogy Ganser kolléga is fejtegette) berogyott az ív (ezáltal vesztett a keresztmetszeti szélességéből), az egyenes szárnyporfilt meg ügyesen hozzányomorgatták.

Azaz (mivel ezeket a szerkezeteket egyfejes gépen hegesztik), hogy a hegsztésnél ne legyen 2mm szintkülönbség az íves és az egyenes profil között, az egyenes profil alá bedugtak valamit, aminek a segítségével eltüntették azt a 2mm-t. Így ugyan eltűnt a 2mm a profilok között, de előjött a tok és a szárny találkozásánál.

 

És mivel jó eséllyel sikeresen meg is csavarodott, sosem lesz tökéletes akkor sem, ha vastagabb gumit teszel bele, mert az meg ott nem fér el, ahol normálisan illeszkedik az ablak. Mind a kettő (csavarodás, keresztmetszet csökkenése) nagyon egyszerűen megállapítható.

 

 

Ezt jobb helyeken kérdés nélkül újragyártják.

Előzmény: Athos27 (20511)
kiss_atti Creative Commons License 2014.09.26 0 0 20516

"Attilád" ám a bátaszéki mészáros ...

:-))))

Előzmény: Törölt nick (20514)
ganser Creative Commons License 2014.09.26 0 0 20515

Profilhajlítási hiba.

Már újonnan is ilyen volt.

Nemcsak az ív deformálódott hajlításkor,hanem a szárnyprofil "Z"metszete is megrogyott.

Lehet hogy a tok deformálódót,esetleg mindkettő...

Íves szerkezetet mindenhol kézi munkával,egyedileg csinálják.

Ennél nincs CNC automata,meg semmilyen automata.

Szigorúan kézi munka ,"fapados",egyszerű gépeken.

Nagy tapasztalat,tudás,odafigyelés szükséges hozzá.

A legjobbak "alakoznak-íveznek" az üzemekben.

Ezt nem ilyen szakember csinálta.

Előzmény: Athos27 (20511)
Törölt nick (X) 2014.09.26 0 0 20514

Köszi Attillám :)

Előzmény: kiss_atti (20513)
kiss_atti Creative Commons License 2014.09.26 0 0 20513

Gabi,

 

én azt gondolom, hogy túl sok szót pazaroltál egy fikanickre.

Hová jutna a világ, ha minden, frissen regisztrált idiótának hitelt kellene/lehetne adni, aki ideböffent valamit ?!

 

Lám, azóta "Törölt nick" lett belőle.

 

Téged az a sok fórumos hozzászólás, és - valószínűleg - még több személyes dícséret "éltessen", ami itt olvasható Rólad, a végzett munkátok minőségéről.

 

Ha meg hibázol - mert, mint ganser topictárs IS mondotta volt: csak az nem hibázik, aki nem dolgozik -, azt kezelni kell normálisan, korrekten ( adott esetben ez pénzünkbe szokott kerülni, de hát Istenem ....) és tanulni belőle, hogy legközelebb ne kövesd el.

 

Ezzel én is így vagyok.

:-))))

Előzmény: Törölt nick (20504)
Törölt nick (X) 2014.09.26 0 0 20512

Véleményem szerint ezzel már nem nagyon fogsz tudni mit kezdeni, erre vasalat finombeállítási, illetve átüvegezési, átékelési megoldás nagyon nincsen. Első körben ez talán beépítési probléma lehet, vagy pedig a tok, vagy a nyílószárny profilgörbesége okozhatja ezt, ami megoldás lehet az a gumitömítés csere, egy vasatagabb gumi behelyezése.

 

Vagy pedig a "home made" megoldás egy próbát megér... (nyílószárnyat leakasztani, és kicsit megpróbálni görbíteni rajta..)

Előzmény: Athos27 (20511)
Athos27 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 20511

Kedves Ganser,

 

a képek amiket kértél:

 

 

A szárny és a tömítés közötti rés kb 2 mm

 

 

Az ablak így néz ki, ennek a jobb oldali felső része látható fent külső oldalról.

 

 

Üdv,

Péter

Előzmény: ganser (20486)
molnarnagy Creative Commons License 2014.09.26 0 0 20510
Mivel nyílászárókat nem két évente cseréltet az ember, gondolom,ez egy tizenéves történet.
Teljesen inkorrekt eljárás. Laikusként, visszaolvasva a hozzászólásokat, abszolút hozzáértést, maximális szolgáltatói hozzáállást látok. Név nélkül pocskondiázni nagyon egyszerű cselekedet. Legalább ilyen egyszerű lehet a jellem is.
Előzmény: Törölt nick (20501)
Törölt nick (X) 2014.09.26 0 0 20509

*** 

Köszönöm Urak a pozitív hozzászólásaitokat, de szükségtelen felülnötök efféle dolgoknak, az úrnak ha van egy kis vér, ott ahol lennie kell, akkor megfog keresni engem, hogy közvetlenül mi ketten tudjuk tisztázni a dolgainkat.

 

Előzmény: Törölt nick (20508)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.26 0 0 20508

Köszönöm Urak a pozitív hozzászólásaitokat, de szükségtelen felülnötök efféle dolgoknak, az úrnak ha van egy kis vér, ott ahol lennie kell, akkor megfog keresni engem, hogy közvetlenül mi ketten tudjuk tisztázni a dolgainkat.

elemes2 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 20507

Nick: bcsavas

Email: nem publikus

Weboldal: (nincs)
Bemutatkozás: (nincs)

Hozzászólások: (2)

 

talán nem csodálkozol, ha Gabesz szavainak nagyobb a súlya, függetlenül attól, hogy egy-egy konkrét részletkérdésben egyetértünk vagy sem.

 

a névtelen fikázás lehetőségén gondolkodók figyelmébe ajánlanám a 2003. évi 100. törvény vonatkozó részeit:

 

"Az elektronikus hírközlési szolgáltató - az adatkérésre külön törvény szerint jogosult nyomozó hatóság, ügyészség, bíróság, valamint nemzetbiztonsági szolgálat törvényben meghatározott feladatai ellátásának biztosítása céljából - kérelemre köteles átadni vagy hozzáférhetővé tenni a (2) bekezdés alapján az elektronikus hírközlési szolgáltatónál rendelkezésre álló adatokat."

 

Az anonim regisztráció a többi vitatkozóval szemben valamelyest védelmet nyújt, de továbbra sem lehet névtelenül rágalmazni.

Előzmény: Törölt nick (20505)
ganser Creative Commons License 2014.09.26 0 0 20506

Nagyon nem komázom az ilyesmit!

A "hiteléért" az ember nagyon keményen megdolgozik.

Hosszú éveken keresztül folytatott kitűnő munkáját lehet hitelteleníteni,elrontani.

A mérleg egyik serpenyőjében például 50 elégedett ügyfél,a másikban egy hozzád hasonló panaszos.

A legügyesebb ember sem hibátlan,tévedhetetlen.Hibázik és téved is....

A probléma nem ez,hanem ha utána "beleszarik"(nemes egyszerűséggel fogalmazva)és úgy marad.

(Német ex-fönőköm megfogalmazásával élve: "dasz isz niht endgülting féler"!)

Azért a szóban forgó társaság nem ezekhez tartozik.

Viszont piszokul lejáratod őket az ilyenekkel!

Nem vitatva az elmondottak igazságtartalmát,remekül le lehet járatni a konkurenciát!

 UI:Gábor! Tessék jobban ellenerőzni az embereket!

 

Előzmény: Törölt nick (20505)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20505

Annyiban igaza van, hogy a főszerelő kolléga felelt a kivitelezésért, nem ön, így ilyen értelemben önt nem terheli a felelősség az elvégzett munkáért.

 

Amennyiben az ajtó-ablak.net már a múlté, ahogy írta, úgy remélem, hogy a gyenge kivitelezés miatt döntött a váltásról, és jobban megválogatja a munkatársait. Már csak azért is, mert ön ad ajánlatot, ön jön ki felmérni az ablakokat, éppen ezért a hasonló fórumhozzászólások is önhöz jutnak vissza, ráadásul a leszállított ablakok, ahogy említettem, jó minőségűek.

 

Amit leírtam, azok pedig tények, így hitelrontásról beszélni felesleges. Az, hogy nem hívtuk vissza a szerelőbrigádot még egy kicsit szerencsétlenkedni, az legyen a mi gyengeségünk.

 

Úgy gondolom egy ilyen fórumon nem csak új megrendelésekre lehet vadászni, hanem bárki megoszthatja a tapasztalatait, legyenek azok jók vagy akár rosszak.

Törölt nick (X) 2014.09.25 0 0 20504

Tisztelt "valaki"...

 

Először is köszönjük a dícsérő szavakat egy olyan embertől aki név, vagy legalábbis bármiféle beazonosítás nélkül írta le véleményét rólunk, ami teljes joggal alátámasztja azt, hogy akár jogi úton fejezzük be ezt a beszélgetést az Ön által elkövetett hitelrontás, és becsületsértés miatt...

 

Szerencsére az évek hosszú során több 100 elégedett ügyfelet tudhatunk a hátunk mögött, persze vannak kivételek ia, mint ahogyan minden más kivitelező cégnél is szerintem, senki sem tökélletes, csak az hibázik, aki dolgozik...

 

az ablak-ajto.net-es történet szerencsére már régen a múlté,  a létrejött szerződés teljesítésekor a helyszínen volt a csapatunkból egy főszerelő kollega, aki megvolt bízva a munka kivitelezésével, teljesítésével, átadásával...

 

amennyiben Önnek bármiféle problémája volt, jeleznie kellett volna felénk, hogy az esetleges hibákat korrigálni tudjuk... a szakembereimet vissza kellett volna hívni, és akkor talán nem rossz szájízzel gondolna vissza ránk...

 

halkan jegyzem meg, hogy szívesen meggyöződnék róla, hogy az Ön által leírt problémáknak mennyi a valóságtartalma...

 

Én ezt a "beszélgetést" itt befejeztem, a továbbiakban nem vagyok hajlandó Önnel itt társalogni, tudja az elérhetőségeimet, keressen meg, ha úgy gondolja..

 

az itt leírtaknak meg mindenki maga vállalja a következményeit...

 

sok szerencsét a következő kivitelezőhöz!

 

Tisztelettel,

 

 

Előzmény: Törölt nick (20501)
Apaxp Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20503

Ahogy a problémáidat nézem ebből csak kettő minőségi gond. A redőny felfogatás és a takarólécek. Az hogy hogyan fúrnak sztem nem a te dolgod megítélni, csak ha a tokot ezzel tönkreteszik. Az viszont megkérdőjelezhető hogy itt teljes névvel  ócsárolsz valakit úgy hogy a legalapvetőbb dolgot sem tetted meg: minőségi kifogást emelsz az elvégzett munkával kapcsolatban. Lettek volna lehetőségeid de te egyikkel sem éltél.

Nálam elég sok munkájuk volt és ami kifogásom volt azonnal intézkedtek a kijavításról Gabeszék. Nem beépítési hanem gyártási gond volt nálam.

Előzmény: Törölt nick (20501)
Ricsipii Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20502

Kiváncsi leszek a reakciókra.

Kaptam Tőlük is ajánlatot, elég kedvezőt..

Viszont, ha nem igaz, felkészülhetsz szerintem jogi lépésekre is - hitelrontásért...

Előzmény: Törölt nick (20501)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 1 20501

Sziasztok!

 

Ablakcsere előtt állok, és azért böngésztem a fórumot, hogy felkészültebb legyek vásárlás előtt, mint legutóbb: milyen típusok számítanak jó minőségűnek, mire kell figyelni, kivel érdemes ajánlatot kötni stb. stb.

 

Megrökönyödve tapasztaltam, hogy Gabesz, alias Kovács Gábor, FensterSysteme Kft. micsoda szaktekintélynek számít ezen a fórumon. Álmomban sem gondoltam volna, hogy napi rendszerességgel oszt tanácsokat és ad árajánlatokat, ugyanis amilyen munkát végeztek nálunk, azután nem tudom, hogyan élhet meg még mindig az ablakkereskedésből.

 

Az ajánlata egyébként nagyon jó volt a Rehau ablakokra, személyesen eljött felmérni, nagyon profinak tűnt, elmondta, hogy mit milyen megoldással lehet megvalósítani stb. Sajnos a "Németországban kiképzett" alkalmazottairól ez a profizmus már nehezen mondható el. A munkamódszerük nagyin érdekes volt, tulajdonképpen kölcsönkértek tőlünk egy fúrószárat, mert nekik nem volt, majd azt próbálták félóránként megköszörülni, hogy be tudják fejezni a furatok készítését. A fúrás egyébként úgy történt, hogy az egyik kolléga a bakancsán egyensúlyozta az erkélyajtó keretét, míg a másik próbálta a levegőben fúrni. A visszajavítás is jól sikerült, hullámos takarólécek mindenhol, a belső párkány alatt hungarocell díszítő csíkkal takarták el a réseket. A külső párkány a régi márványra lett rátéve egy kis purhabbal, köztük 5 centis rés... A redőny nincs rendesen rögzítve, a két vezetősín tartja a "fejét", ha teljesen felhúzzuk nem jön le, mert akad. Azóta már az egyik redőnyzsinór elszakadt, szerencsére a radiátorhoz ki tudjuk kötni. A belső párkány oldalai már leestek, az egyik ablakot szinte ki se lehet nyitni, annyira akad.

 

Akkoriban még az ablak-ajto.net oldalon találtam rá, most nem tudom, kinek dolgozik, de remélem már nem keseríti a vevők életét a dokkmunkásaival. Az ablakokra egyébként 20 év garancia van, valószínűleg azok jó minőségűek, de ezek után nem hívtuk vissza a "szakembereit" a hibák javítására. Talán a következő vállalkozóval nagyobb szerencsénk lesz.

elemes2 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20500

üveget cserélek majd az ablakaimban. a régiből (Ug 2.8) télikert lesz.

van valami spéci követelmény a beépítésre?

mehet egyenesen a fa szerkezetbe, vagy kell valami rugalmas alátét?

 

Kunstoff Fenster Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20499

A Salamander színtartósságát illetően vannak kételyeim, már alapvetően sem az "szokványos" RAL 9016 a profil alapszíne. A légkamrák tekintetében a több légkamra jobb lehet, persze ha megfelelő profilszélesség, aminek 6 kamránál 70 mm nagyobbnak kell lennie. A vasalat tekintetében a Roto-t ajánlanám, de korábban említett másik kettő sem rossz.   

Előzmény: _kip_ (20496)
Athos27 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20498

Kedves Gangster,

 

Köszi a választ!

Idáig kívülről lehetett bejutni ebbe a szobába és csak tárolásra volt használva, így nemigen néztük, de minden bizonnyal ilyen már régóta. Sőt rosszabb volt, a bal szárnyat sikerült most rendesen beállítanom.. Este készítek egy felvételt róla.

Köszi a céget, jövő héten el is szaladok hozzájuk.

 

Üdv,

Péter

Előzmény: ganser (20486)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20497

Szia,

 

Köszönöm, ma reggel a jelenség már nem ismétlődött meg (és talán nem is volt olyan hideg reggel)! Megnyugodtam. :-)

Előzmény: ganser (20483)
_kip_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20496

Mindhárom Roto vagy Maco vassal van szerelve. Ált. 2 gumitömítés.

 

A profil mennyire lehet színtartó (UV)álló?

 

Illetve 70-73-76mm szélesek 5-6 kamra.

 

 

Előzmény: Kunstoff Fenster (20495)
Kunstoff Fenster Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20495

Inkább úgy mondanám hogy a gumi a hosszú életű, de a szélein a tömítés kissé huzatos. Optima76-nál szerintem hegesztet a gumisarok, de szerintem ugyanabba az árban már lehet kapni Aluplast IDEAL 4000-et. Ezek kb. ugyanaz a hőtechnikai kategóriát tudják, 2 gumitömítéses, 2 , vagy 3 Rétegű üveggel. A profiltípuson kívül, ha lehetőség van rá még vedd figyelembe milyen vasalattal készül.Én a következőket ajánlanám a Roto, Maco, GU     

Előzmény: _kip_ (20494)
_kip_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20494

Akkor gyakorlailag az ablak szigetel, de a gumi meg sz@r benne :-)

 

esetleg OPTIMA76?

Előzmény: Kunstoff Fenster (20474)
Proxima76 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20493

Pénzügyileg nem biztos hogy megéri, de ha a pénzben nem kifejezhető tényezőket is belevesszük az egyenletbe, akkor mindenképp.

Előzmény: elemes2 (20492)
elemes2 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20492

(új háznál lehet mérlegelni, meglevőnél karcosan éri meg áttérni villanytűzhelyre, bár az ablakcserével járó felfordulás és költségek mellett belefér)

Előzmény: halaloszto (20443)
Proxima76 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20491

Egy szellőző hogy lehetne szigetelt?  Leegyszerűsíteve egy nyílás a külvilág felé. Ha "szigetelt" szellőzőt szeretnél, akkor keress hőcserélős megoldást, ami a bentről kiszívott meleg, páradús  levegővel felmelegíti a kintről beszívott levegőt, így direktben nem kapod a kinti hideg levegőt. De mint többször is írtam, ha lehetőséged van, inkább redukáld azon  készülékek számát, amelyek direktben a lakótered levegőjét használják az égéshez.

Előzmény: attamatta (20482)
ganser Creative Commons License 2014.09.25 0 0 20490

Beszélni beszélhetünk de én nem vagyok kereskedő,azt tudnia kell.

Tudok akár terméket ,gyártót vagy kereskedőt ajánlani.

Esetleg bármilyen, nyílászárót érintő kérdésre válaszolni.

Előzmény: Ricsipii (20487)
Petya79 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20489

Ez mind igaz, nyílt égésterű gázkészülékeknél tiszta sor.

Én ott kérdőjelezem meg a létjogosultságát, amikor valaki arról akar meggyőzni, hogy milyen klassz dolog légbeejtőkkel meg 1-2 Limodorral megoldani a lakás szellőztetését. Még VOC érzékelővel sem tartom jó megoldásnak...

Előzmény: ganser (20484)
Petya79 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20488

Nincs rá lehetőséged, nyílt égésterű gázkészüléknél csak nem zárható kivitelű, és növelt minimum léghozamú szellőző építhető be.

Előzmény: attamatta (20482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!