Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.09 0 0 892

Ugyanez van a számítástechnikában is: a múlt héten jött egy haver, hogy sürgősen csináljak neki egy szerver-számítógépet, ami nagyon megbízható, de nem túl drága. Mondtam neki, hogy effajta kérésekkel vagy március és  november között tessék jönni, vagy mondjon le valamelyik feltételéről :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (891)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.09 0 0 891

"hogy problémás mostanság a Paradox termékek beszerzése."

 

Lehet, hogy csak a szokásos év elei hülyeség. Decemberben a cégtulajdonosok kifosztják a kasszát (nem töltik fel a raktárat), az év elején meg nehezen érnek ide az első hajók Kínából (többnyire csak februárban) addig mindenki az előző évi maradékot sózza rá a türelmetlen balekokra.

Az importőrök persze mindig megpróbálják valami mással magyarázni.

Előzmény: stevemegane (889)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.09 0 0 890

A DSC is komoly, nagymúltú cég, ugyanolyan megbízható, mint a Paradox.

 

Viszont a DSC központok programozását valószínűleg egy kanadai elmegyógyintézetben dolgozták ki a logikából felmentett ápoltak, én sok évvel ezelőtt párszor belebonyolódtam, mert muszáj volt, de ha lehet mellőzöm a céget (kizárólag a logikátlan szoftver miatt, mert amúgy nagyon jók a termékeik). 

Viszont nem csak  a Paradoxnak, de a DSC-nek is van szoftveres programozási lehetőség (Windows laptop + összekötő USB kábel), azzal valószínűleg nem lesz vészes a DSC programozása neked sem. A riasztó billentyűzetről szerintem ne nagyon próbálkozz, maximum a legegyszerűbb alap dolgokat.

Előzmény: stevemegane (889)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.09 0 0 889

Borulni látszik a riasztórendszer.

 

Több webáruházban is érdeklődtem és azt a tájékoztatást adták, hogy problémás mostanság a Paradox termékek beszerzése.

Állítólag kb 1 éve új importőr van és nagyon macerás vele az élet.

 

Figyelmembe ajánlották a DSC riasztókat.

Állítólag megbízhatóságban ugyanolyan jók.

 

Ez tényleg így van?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (887)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.09 0 0 888

A leírtakat figyelembe fogom venni.

 

Köszönöm.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (887)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.08 0 0 887

"Riasztót szerintem ne lehessen semmi olyasmivel kikapcsolni, amit elveszíthetsz / ellophatnak tőled"

 

Annyi engedményt adok ebből, hogy

- HA a garázsból nincs közvetlen átjárás a lakásba (csak falbontással vagy alagút fúrással :),

- akkor a garázst programozhatod teljesen külön beriasztható objektumként (külön partíció)

- ebben az esetben CSAK a garázst ki-be kapcsolhatod távirányítóval is, így ha ellopják tőled a távirányítót, akkor csak a garázst tudják kipakolni, a lakást nem :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (886)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.08 0 0 886

- Fémdobozt adnak a riasztó központhoz (kivétel ha direkt anélkül kéred), nem kell külön megvenni.

- A szirénába is 7 amperórás aksit tegyél.

- Mindkét aksi ismert márka legyen (pl Diamec).

- Szirénát inkább magyart vennék (Solo).

- Riasztót szerintem ne lehessen semmi olyasmivel kikapcsolni, amit elveszíthetsz / ellophatnak tőled, tehát ilyen célra távirányítót nem alkalmaznék.

Előzmény: stevemegane (885)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.08 0 0 885
Előzmény: Mekk Elek ezermester (883)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.08 0 0 884

Az utolsó megoldás, amit leírtál neálam pont jó lesz.

 

Köszi a tippet.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (883)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.08 0 0 883

"az MG5050-nél a lakásba való belépéstől számítva mennyi időm van arra, hogy riasztás aktiválás nélkül kikapcsoljam a riasztót?"

 

A belépési késleltetési időt 0-255 másodperc között lehet beállítani.

 

"Ez az idő beállítható a felhasználó által."

 

A felhasználó nem, csak a szerelő/programozó jogosult a belépési késleltetés módosítására. Persze ha magadnak csinálod, akkor mindkét személy te vagy :)

 

"a garázsban is lenne mozgásérzékelő, innen pedig kb. 2 perc mire beállok a kocsival, kiszállok és utána kikapcsolom a riasztót az előszobában."

 

Két perc késleltetési idő alatt a betörők kipakolják a garázst és a sziréna megszólalása előtt még haza is érnek vacsorára :) A késleltetési idő mindig a lehető legrövidebb legyen (persze ne kelljen kapkodni sem, mert az is baj).

Szerintem:

1- tegyél egy második billentyűzetet a garázsba is, kb oda, ahol kilépsz az autóból, ezzel minimálisra csökkentheted a belépési késleltetési időt

2- mivel ennél a riasztó  központnál kétféle eltérő belépési késleltetést is meg lehet adni, ezért pl lehet a késleltetés 20 másodperc, ha az előszobán keresztül lépsz be és lehet mondjuk 30 másodperc a garázsban, hogy legyen időd begurulni és kiszállni az autóból.

Előzmény: stevemegane (882)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.07 0 0 882

Köszönöm szépen, hogy felhívtad a figyelmem az LCD kijelzős vezérlő hátrányára.

Elsőre azt hittem, hogy jobb, mert kijelzős.

 

Ráadásul nem is olcsóbb, mint az általad említett csomag.

 

Köszönöm mégegyszer.

 

Azt nem tudod véletlenül, hogy az MG5050-nél a lakásba való belépéstől számítva mennyi időm van arra, hogy riasztás aktiválás nélkül kikapcsoljam a riasztót? Ez az idő beállítható a felhasználó által.

Azért kérdezem, mert a garázsban is lenne mozgásérzékelő, innen pedig kb. 2 perc mire beállok a kocsival, kiszállok és utána kikapcsolom a riasztót az előszobában. Vagy ezt ilyenkor máshogy kell megoldani?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (881)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.07 0 0 881

"a Paradox SP4000 riasztóközponthoz adnának egy K32LX LCD kezelőt."

 

Ezt a kettőt együtt olcsóbban kapod, mint az általam említett MG5050 + K10V csomagot (együtt bruttó 36e Ft)?

 

Meg fogsz bolondulni a "szuper" LCD kijelző használhatatlanságától (idegesítően lassú). Egyvalamire viszont nagyon jó: eladni balekoknak jósok pénzért :)

Előzmény: stevemegane (880)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.07 0 0 880

Ma kaptam ajánlatot Paradox hibrid rendszerre.

Úgy oldották, meg, hogy a Paradox SP4000 riasztóközponthoz adnának egy K32LX LCD kezelőt.

A K32LX LCD kezelő rádiósan vezérelné a vezeték nélküli eszközöket.

 

Én eddig azt hittem, hogy a riasztóközpont szokta a vezetékes és vezeték nélküli eszközöket is fogadni, nem pedig a kezelő egység.

Mindig tanul az ember valami újat.

stevemegane Creative Commons License 2019.01.07 0 0 879

:)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (878)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.07 0 0 878

"mert sok esetben műanyag dobozt alkalmaznak rádiós egységekhez. :)"

 

Hiába van a rádiós központ műanyagból, két hozzászólással ezelőtt ezt a műanyag dobozt a riasztó központ (fém) dobozába akartad beépíteni.

Előzmény: stevemegane (877)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.06 0 0 877

A kérdésem lényeg az volt, hogy a riasztó központ zárt dobozába kell beszerelni vagy a kezelőegység mellé.

 

A fém dobozzal ne vidd magad vakvágányra, mert sok esetben műanyag dobozt alkalmaznak rádiós egységekhez. :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (876)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.06 0 0 876

Mivel rádió kommunikációs ketyeréről van szó, ezért nem bölcs dolog egy zárt fémdobozzal körülvenni :)

Olyan helyre kell tenni ahol minél kevesebb fém tárgy vagy vezeték akadályozza az antennáját a "munkában". A legtöbb esetben elég, ha a riasztó központ mellé teszed a falra. Van saját szabotázs kapcsolója és külön jelszóval van védve, tehát a fém dobozon kívül is biztonságban van.

Nagyobb objektumok esetén azonban lehet, hogy a riasztó központnak és a vezeték nélküli modulnak nem egymás közelében legjobb az elhelyezése, mert ahová a r.központ kerül, onnan nem lenne optimális a rádió kommunikáció a távoli vezeték nélküli érzékelőkkel.

Előzmény: stevemegane (875)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.06 0 0 875

A vezeték nélküli kiegészítő egységet a riasztó központ zárt dobozába kell beszerelni vagy a kezelőegység mellé?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (874)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.06 0 0 874

Három irányba lehet elindulni:

- vagy vennék egy olyan vezeték nélküli r.központot, ami értékelhető mennyiségű vezetékes zónát ÉS olcsó vezetékes kezelő billentyűzetet is tud kezelni, ilyen pl a Magelan 5050-es (5 db vezetékes zóna, ATZ-vel 10 zóna) és egy hozzá való olcsó vezetékes kezelő. Pl valami ilesmit.

- vagy vennék egy csak-vezetékes központot és hozzá egy megbízhatóbb vezeték nélküli kiegészítő ketyerét

- vagy egyszerűen nem teszek az ajtókra nyitásérzékelőt: ha a helyiségben jó mozgásérzékelő van ÉS az jó helyre van téve (pl az ajtó falán vagy annak közelében, a kilincs felőli oldalon ), akkor ajtó nyitásérzékelő nélkül is eléggé megbízhatóan működhet az a riasztó. 

 

Egyébként ha van vezetékes kezelő billentyűzet az ajtó mellett, akkor a billentyűzetből is lehet vinni vezetéket egy ajtó nyitás érzékelőhöz, ezzel szükségtelené válhat bármiféle vezetéknéküli dolog a rendszerben.

Előzmény: stevemegane (873)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.06 0 0 873

Nálunk pont az a helyzet, hogy 3 db nyitásérzékelőt kellene megoldani vezeték nélkül, minden más mehet vezetékes verzióban.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (872)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.06 0 0 872

"Mivel csak saját érzékelőivel kompatibilis"

 

A vezeték nélküli Magellan központokra is lehet vezetékes érzékelőket is rákötni (persze nem annyit, mint a kimondottan vezetékes központokra), ha előfordul igény "részben" vezeték nélküli rendszerre.

"Izgalmas" olvasnivaló pl itt: https://www.riasztobolt.info/jump?did=bWdzcC10ZWxlcGl0b2ktdXRtdXRhdG8tdi0yLTQucGRm

Előzmény: Mekk Elek ezermester (871)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.06 0 0 871

"Ha vezeték nélküli érzékelőket is szeretnél használni akkor Paradoxnál Magellán sorozatból válassz."

 

A Magellán sorozat valóban megbízható. Mivel csak saját érzékelőivel kompatibilis, ezért viszonylag csekély a választék, pl mozgásérzékelőből három-négy féléből választhatunk (20.000-tól felfelé), vezetékes rendszer esetén viszont százféle mozgásérzékelőből választhatunk, (akár 3.500 Ft-tól).

Persze van, amikor a vezeték nélküliség fontosabb, mint a mozgásérzékelők alacsony ára.

 

"Mit jelent az ATZ?"

 

Az ATZ bizonyos riasztó központok olyan tulajdonsága, amikor az elektronika látszólag csakpl  4 zónát tud kezelni, de ha a szoftverben bekapcsolod az ATZ funkciót, akkor mindegyik bemeneti zóna két-zónássá "alakul át", tehát a látszólag 4 zónás riasztó központod egy csapásra 8 zónássá változott.

Laikus/amatőr riasztószerelők számára nem biztos, hogy ajánlom az ATZ bekapcsolását mert itt már ellenállásokat kell elhelyezni és "össze-vissza" kötözgetni, inkább vegyen nagyobb zónaszámú r.központot, tehát olyn központot, amelyik az ATZ bekapcsolása nélkül is tudja a szükséges zónaszámot. Vagy hívjon villamos szakembert legalább a vezetékek/ellenállások összekötözéséhez :)

Ezeh a képen látható pl egy ATZ-s (dupla) zóna egy lehetséges bekötése (ezért nem javaslom amatőröknek): https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=221336

Előzmény: stevemegane (868)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.06 0 0 870

Egyáltalán nem volt szándékom szemrehányó dolgokat írni neked.

 

Köszönöm a tanácsokat.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (869)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.06 0 0 869

"Eddig tökéletesen leírtad, hogy milyen szar minőségű dolgokat tud venni a hozzánemértő kuncsaft."

 

Ez volt a cél. Ha figyelembe veszed amit írtam, akkor mostantól már csak autóból és cipőből fogsz szar minőséget venni sok pénzért, riasztóból és kamerából többé már nem :)

Ha viszont szemrehányásnak szántad, akkor felhívnám a figyelmedet, hogy különböző feladatokra különböző készülékeket gyártanak, tehát ne várd azt, hogy mondjak egy konkrét terméket, ami MINDENRE jó. Ugyanúgy, ahogy autóból is  teljesen másfajta kell csajokat felszedni a mozi előtt és egy afrikai expedícióhoz, ugyanúgy rohadt nagy különbség lehet két kamera vagy két mozgásérzékelő között.

 

"Leírnád azt is, hogy milyen paraméterekre figyeljek, hogy ne essek én is ebbe a hibába?"

 

Nem tudom, hogy milyen termikus környezetben lesz használva (fűtőtest, légmozgások, kályha, stb), mennyire hülyén/okosan van a helye megállapítva (túl magasan, huzatban, nyitott ajtó közelében, stb), kültér, beltér, kutya macska papagáj, satöbbi.

 

"Egyelőre 2 MP-es Ip kamerarendszerben gondolkozom."

 

Manapság 2 MP-től kezdődik az elfogadható minőség, tehát szerintem OK.

 

"Varifokális lencséről mi a véleményed? Van értelme megvenni?"

 

Amatőröknek mindeképpen ajánlanám a (pl 2,8-12 mm között állítható) varifokális lencsék (zoom) használatát, mert ezzel egyrészt optimálisra be tudod állítani a kívánt látószöget, másrészt ki tudsz venni a kép szélébe belógó közeli tárgyakat, amelyek elvakítják a kamerát éjjeli megvilágítás közben. A NEM varifokális lencsékkel erre csak a profik képesek (néha még ők sem), akik pontosan tudják, hogy mondjuk "egy 4 mm-es optika pontosan mit fog látni (és mit NE lásson), ha attól a saroktól fél méterrel kijjebb teszem". Egy amatőrnek a varifokális optika lehetőséget biztosít az utólagos finomkorrekcióra. Persze nagyon sokszor olyan a feladat, hogy még a profi is rákényszerül a drágább varifokális optika alkalmazására.

Előzmény: stevemegane (865)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.06 0 0 868

Köszönöm a segítséget.

 

Mit jelent az ATZ?

Előzmény: zsolee (867)
zsolee Creative Commons License 2019.01.05 0 0 867

Ha vezeték nélküli érzékelőket is szeretnél használni akkor Paradoxnál Magellán sorozatból válassz.Az MG 5050 32 zónát tud kezelni 

ebből 10 alaplapi zóna lehet vezetékes ATZ-vel ill. a kezelői zónák, vagy ha több vezetékes kell akkor zónabővítőt kell használni.Egyébbként a 32 zóna lehet rádiós is, szóval elég rugalmas a rendszer.

Előzmény: stevemegane (866)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.05 0 0 866

Olvasgattam a PAradox riasztó rendszerekről.

Azt írják, hogy a vezetékes rendszer tudja kezelni a vezeték nélküli szenzorokat is. Arról viszont minden oldalon hallgatnak, hogy alapból tudja kezelni, vagy valami modult kell ilyenkor venni hozzá.

Ezt azért kérdezem, mert a mozgásérzékelőknek ki van építve a vezeték, de a nyitásérzékelőket csak vezeték nélkülim ódon tudnám megoldani.

 

Amúgy a Paradox tájékoztatói azt írják, hogy mind a vezetékes, mind pedig a vezeték nélküli verziók rendelkeznek MABISZ minősítéssel.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (864)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.05 0 0 865

Eddig tökéletesen leírtad, hogy milyen szar minőségű dolgokat tud venni a hozzánemértő kuncsaft.

 

Leírnád azt is, hogy milyen paraméterekre figyeljek, hogy ne essek én is ebbe a hibába?

 

Egyelőre 2 MP-es Ip kamerarendszerben gondolkozom.

Varifokális lencséről mi a véleményed? Van értelme megvenni?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (864)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.01.05 0 0 864

"Egy ismerősnél láttam mostanában ebay-ről vásárolt rendszert."

 

Az Ebay nem egy gyártó, hanem egy internetes piac. Az Ebay-en lehet venni tízféle komoly kamera rendszert és ezerféle olyat, aminek a képén hét méterről már nem tudod megkülönböztetni a feleségedet egy jetitől és/vagy ha két éven belül nem megy tönkre a központi egység, akkor a kamerák képe fog elhalványulni 5-10 év alatt

 

"Nekem az lenne a lényeg, hogy a rögzítés mozgásra aktiválódjon és ezen felül a mobilomon bármikor rá tudjak nézni a kamerák képére."

 

Mindezt ma már majdnem mindegyik kamera rendszer tudja.

Csak az olcsó rendszernél hét méterről már nem lehet felismerni, hogy ki van rajta (csak azt, hogy ember van ott), nappal ellát a horizontig (jó homályosan), az infra fénye éjszaka viszont csak öt méterre világít el, sőt az öt métert is is csak a kép közepén tudja, a kép szélén 2 méter is csoda, ha a kamera előtt van egy icipici fényforrás, tükröződés, szál pókháló, akkor a képen minden más homályba vész stb stb.

 

Nézd meg a lenti képeket. Hozzánemértő laikus szemében első látásra nincs semmi baj velük... egészen addig, amíg (mondjuk egy bűncselekmény után) fel nem merül a kérdés, hogy "látom, hogy van ott egy ember, DE KI AZ?"  Ilyenkor szokott kiderülni, hogy használható kamerás rendszer helyett egy rakás szart vásároltál, ezért a bűnöző akár bele is röhöghet a szuper kameráidba. De legalább nem volt drága :)

 

http://132.68.58.181/projects/2005w07/shira_sitting_lowres_exampl.jpg

 

https://ai2-s2-public.s3.amazonaws.com/figures/2017-08-08/589b30ebdb76659ce5d3a19cd9fa0e7a3466d85d/1-Figure1-1.png

 

https://i1.wp.com/www.homelandsecuritykc.com/wp-content/uploads/2017/07/Bad-Santa-break-in-office-Fresno-security-camera.png?resize=600%2C315

 

 

Előzmény: stevemegane (863)
stevemegane Creative Commons License 2019.01.05 0 0 863

A riasztókra én is a Paradox-ot néztem.

 

Kamerarendszer viszont ezer féle van és persze mindenki a saját termékét dícséri.

Egy ismerősnél láttam mostanában ebay-ről vásárolt rendszert. 4 kültéri kamerával a teljes rendszer 70.000 Ft körül volt és nagyon jó minőségű képet rögzített.

 

Nekem az lenne a lényeg, hogy a rögzítés mozgásra aktiválódjon és ezen felül a mobilomon bármikor rá tudjak nézni a kamerák képére.

Pl. éjjel ugat a kutya, akkor megfogom az okostelefont és megnézem mi történik az udvaron, anélkül, hogy ki kelljen mennem.

Erre ha jól sejtem szinte mindegyik termék alkalmas.

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!