Keresés

Részletes keresés

Ruth22 Creative Commons License 2016.05.15 0 2 17149

Kedves 560707,

még sok változás lehet addig, itt is és az egész földön is.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: 560707 (17144)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.15 0 1 17148

Kedves Ági1955.,

 

'Akkor, vagy kéri az öregségi nyugdíjat újra számolva , vagy marad " túlkoros " öregségi nyugdíjas lesz a rokkant ellátotti összeggel.'

 

Az '55-ösöknek is kérni kell az 'öregségi nyugdíjba fordítást' 64 évesen, vagyis hogy nyugdíjasnak nevezzék. Ha megvan a szolgálati idő, akkor újraszámolást kérhetnek és választhatnak a két összeg közül.

 

Szeretettel: Ruth

 

Előzmény: Törölt nick (17147)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.15 0 2 17147

Akkor , vagy kéri az öregségi nyugdíjat újra számolva , vagy marad " túlkoros " rokkant ellátott . Az előbbi esetén sokan feltehetően rosszabbul fognak járni anyagilag , olyanok is lesznek akiknek nem lesz meg az ehhez szükséges szolgálati idejük és nem jár a nyugdíj nekik . Talán észbe kapnak addigra a törvényalkotók , egyébként rossz lesz majd a rokkant statisztika .

Előzmény: andras46 (17146)
andras46 Creative Commons License 2016.05.15 0 2 17146
köszönöm a részletes és érthető tájékoztatást,de egy dolog kimaradt! Ha valaki 1955 január 1 után született.és III. Csoportú mindig átfordúlós végleges s nem hívták felűlvizsgálatra?
Előzmény: words about future (17143)
words about future Creative Commons License 2016.05.15 -4 2 17145

Ez a lényeg!

 

Előzmény: 560707 (17144)
560707 Creative Commons License 2016.05.15 0 2 17144

Na ez a nagy szemétség, hogy akik az új rendszer szerint lettek rokkantsági ellátottak, azok nem kérhetik az újra számolást !!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: words about future (17143)
words about future Creative Commons License 2016.05.15 -4 3 17143

Kedves András46!

 

 

I.

 

"Öregségi nyugdíj


Aki 1957-ben vagy azt követően született, annak a betöltött 65. életév. A nyugdíjkorhatár 62 évről 65 évre történő felemelése tehát fokozatosan történik, születési évekhez kötötten határozzák meg az öregségi nyugdíjkorhatárt.

 

Öregségi nyugdíj: szolgálati idő

 

Öregségi teljes nyugdíjra az jogosult, aki a születési évének megfelelő öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte, és legalább húsz év szolgálati idővel rendelkezik

 

Öregségi résznyugdíjra lesz jogosult az a személy, aki a születési évének megfelelő öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte, és legalább 15 év szolgálati idővel rendelkezik."

 

 

 

 

II.

 

"Mit kell tenniük a rokkantsági ellátásban részesülőknek, hogy öregségi nyugdíjat kaphassanak?

 

Az 1949. december 31-ét követően, de 1955. január 1-jét megelőzően született, és 2011. december 31-én I-III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személyek nyugellátását 2012. január 1-jétől már nem saját jogú nyugellátásként folyósítják tovább, ezen időponttól kezdődően – függetlenül azon ténytől, hogy az ellátásuk összege nem változott –, már nem minősülnek nyugdíjasnak. Ezért a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatáruk betöltésekor lehetőségük nyílik, hogy kérjék az öregségi nyugdíjuk megállapítását.

 

A fent említett korcsoportba tartozó rokkantsági ellátásban részesülő személyeknek az öregségi nyugdíj igénylésére kétféle lehetőségük nyílik.

 

Az egyik, hogy a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekor a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak címzett levélben kérik, hogy a rokkantsági ellátásukat azonos összegben öregségi nyugdíjként folyósítsák tovább. Ebben az esetben tehát tényleges nyugdíj-újraszámítás nélkül válnak ismét nyugdíjassá az érintett személyek.

 

 

A másik lehetőség, hogy külön erre a célra rendszeresített igénybejelentő lap kitöltésével kérik az öregségi nyugdíj új igényként történő kiszámítását és megállapítását. Ebben az esetben a nyugellátás összegét az új igény elbírálásakor hatályos jogi szabályozás alapján fogják kiszámolni, mely nyugellátás összege eltérhet – akár alacsonyabb összegű is lehet – a korábban megállapított és 2012. január 1-jétől kezdődően már rokkantsági ellátásként továbbfolyósított rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátás összegénél.

 

 

Felhívom a figyelmet, hogy azon személyek, akiknek a rokkantsági ellátását már az új ellátórendszer – Mmtv. – alapján 2011. december 31-ét követő időponttól állapították meg, a reájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekor nem élhetnek a fentiekben említett választási lehetőséggel."

 

 

 

 

 

 

Előzmény: andras46 (17142)
andras46 Creative Commons License 2016.05.14 0 1 17142
Imádom ezeket a jogi csűrcsavarokat! A ráeső nyugdijkorhatár évében kérnie kell az öregségi nyugdij megállapítását és választhat melyik számára a kedvezőbb! Minimum 15év biztosítási idő szükséges az öregségi nyugdijhoz!
Előzmény: words about future (17141)
words about future Creative Commons License 2016.05.14 -4 3 17141

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

"9. Rokkantsági ellátás - öregségi nyugdíj

 

Azok a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesült személyek, akik a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) hatályba lépésekor – 2012. január 1-jén – az 57. életévüket már betöltötték, azaz 1955. január 1-jét megelőzően születtek.
Az Mmtv. 32. § (4) bekezdése szerint az 1955. január 1-je előtt született és 2011. december 31-én I., II. vagy III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesült személyek a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervtől – jelen esetben a Nyugdíjbiztosító Igazgatóságtól (megyei)
kérhetik, hogy rokkantsági ellátásuk a nyugdíjkorhatár betöltését követően öregségi nyugdíjként kerüljön továbbfolyósításra.

(Az Mmtv. 32. § (1) bekezdése a) és b) pontja szerint 2012. január 1-től az I-II. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, illetve az öregségi nyugdíjkorhatárt öt éven belül betöltő III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személyek ellátása rokkantsági ellátásként – nem rehabilitációs ellátásként – került a továbbiakban folyósításra.)

Fontos hangsúlyozni, hogy az öregségi nyugdíjként történő továbbfolyósítás kérelemre történhet.
Ha a rokkantsági ellátás öregségi nyugdíjként történő folyósítását az érintett személy még nem kérte, vagy kérelmét követően az még nem öregségi nyugdíjként került folyósításra, öregségi nyugdíj megállapítása iránti igény nyújtható be.

Ezt a kérelmet a lakóhely szerint illetékes kormányhivatalok nyugdíjbiztosítási igazgatóságainál kell előterjeszteni.

Ha az érintett személy részére az öregségi nyugdíj megállapítható, mert annak valamennyi feltételével (életkor, szolgálati idő, a biztosítási jogviszony hiánya) rendelkezik, az öregségi nyugdíjigény elbíráló nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv a nyugellátás megállapítása előtt tájékoztatja az érintett személyt a nyugellátás várható összegéről.

Ezen adat ismeretében lehet dönteni arról, hogy a rokkantsági ellátással azonos összegben folyósított öregségi nyugdíj, vagy az új összegben megállapított öregségi nyugdíj folyósítását kérjük-e.

Fenti lehetőség csak az Mmtv-ben meghatározott személyi kört érinti, nem vonatkozik azokra, akik az Mmtv. 32. § (1) bekezdés c) és d) pontja alapján 2012. január 1-től öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött vagy öt éven belül betöltő rendszeres szociális járadékosként, vagy átmeneti járadékosként kapják szintén rokkantsági ellátásként juttatásukat.

Ha a kérelem alapján öregségi nyugdíj megállapítására kerül sor, a rokkantsági ellátást megszüntetik.

Hivatkozás: 1997. LXXXI. tv. (Tny )"

 

 

 

 

andras46 Creative Commons License 2016.05.14 0 1 17140
Csak sajnos mostanában egyre gyakoribb a negatív irány!
Előzmény: hagyma boly (17137)
andras46 Creative Commons License 2016.05.14 0 1 17139
Tudomásom szerint 1985-ig mennek vissza nyugdijszámításban és meg kell lenni legalább 15 év biztosítási időnek! Majd ha kiszámítják lehet választani melyik ellátás a kedvezőbb!
Előzmény: bandolesa (17136)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.14 0 3 17138

  • D kategóriában az egészségi állapot 1 és 30 % között van, és kizárólag folyamatos egészségügyi támogatást igényel

  • E kategóriában az egészségügyi állapot 1 és 30 % között van, de egészségkárosodása olyan jelentős, hogy folyamatos egészségügyi támogatást igényel, mivel önellátásra nem vagy csak segítséggel képes

 

Előzőleg,erre a változásra gondoltam.

A szakértő asszonyunk meg írta,hogy folyamatos támogatással foglalkoztatható,mert ez volt 2012-óta eddig,ebben a két kategóriában,és erre változott.

hagyma boly Creative Commons License 2016.05.14 -4 3 17137

Még 8 év van az öregségi nyugdíjig, addig még nagyon sok minden változhat, pozitív és negatív irányba is. Felesleges most még ezzel foglalkozni, és ezen agyalni, csak árt az egészségének.

 

Szép napot kívánok!

Előzmény: bandolesa (17136)
bandolesa Creative Commons License 2016.05.14 0 2 17136

Öregségi nyugdíj mennyi lehet majd kb?

 

Ovónő 1959-született, 1982-2004 ig volt munkában. Utána munkanélkülin 2005-2008.

2008.-ban rokkant nem rehabilitálható lett. 2008-óta ezen van és 75.-ezer ft-ot kap.

 

Mi képezi majd az öregségi nyugdíj alapot? Lehet,hogy az öregségi majd kevesebb lesz a jelenlegi 75-ezernél?

 

 

Előzmény: andras46 (17134)
andras46 Creative Commons License 2016.05.14 0 1 17135
De egyébként el lehet menni akár dolgozni is 60,61,62,évesen,kapkodnak az ilyen korú emberekért! Ha kevesli a havi juttatást be lehet adni állapotrosszabodásra is a kérelmet mire elkészűl a határozat már be is lép az öregségi nyugdij korba.
andras46 Creative Commons License 2016.05.14 0 1 17134
Némi emelkedés? Igen sokaknak 30ezerről31ezerre a havi ellátásuk!
Előzmény: words about future (17133)
words about future Creative Commons License 2016.05.14 -4 3 17133

http://www.munkajog.hu/rovatok/munkaber/a-megvaltozott-munkakepessegu-szemelyek-ellatasanak-uj-szabalyai

 

"A megváltozott munkaképességű személyek ellátásának új szabályai

 

 

Annak érdekében, hogy a megváltozott munkaképességű személyek számára nyújtott ellátások minimum és maximum összegének értékállósága biztosítható legyen, a törvény az ellátások minimum és maximum összegeinek vetítési alapját a 2012. évi minimálbér helyett fix összegben határozza meg. A rehabilitációs és rokkantsági ellátások legkisebb és legnagyobb összegének vetítési alapjaként a törvény bevezeti az alapösszeg fogalmát, és meghatározza annak 2016. évi mértékét. Az új vetítési alap évente a nyugdíjemelés mértékével azonosan emelkedik. Az alapösszeg 2016. évi mértéke a jelenlegi vetítési alapnak a 2016. évi nyugdíjemelés mértékével emelt összege, 94 500 Ft. A továbbiakban az alapösszeg az évenkénti rendszeres nyugdíjemelés mértékével emelkedik, a konkrét összeg kormányrendeletben kerül meghatározásra.

 

Összességében a rehabilitációs ellátás és a rokkantsági ellátás 94 500 Ft-os alapösszeg alapján számított minimum és maximum összegei némi emelkedést jelentenek a 2012. évi minimálbér alapján megállapított minimum és maximum értékekhez képest.

 

A másik változás azokat érinti, akik nem rendelkeznek havi átlagjövedelemmel az ellátás megállapításához. Eddig azok esetében, akiknek nem volt az ellátás megállapításánál figyelembe vehető pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapja, a minimálbér alapján történt az ellátási összeg megállapítása. Ez azzal járt, hogy az ellátás összege esetükben magasabb lehetett, mint azoknál, akik rendelkeztek járulékalappal, de az a minimálbér összegénél alacsonyabb. A módosítás ennek elkerülésére előírja, hogy azok esetében, akik nem rendelkeznek a referencia-időszakban megfelelő járulékalappal, az ellátás összege a rá irányadó ellátási kategória minimumösszegével azonos."

andras46 Creative Commons License 2016.05.14 0 1 17132
Amit én látok az idős rokkant emberek felé,a flegmaság az empátia hiánya,a megalázó juttatások! Elkaszálás kivéreztetés folyik főleg az 53,54,55,56,57-es születésüeknél! Utban vagyunk! Pedig ők az életük nagy részét ledolgozták!
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.13 0 2 17131

Kedves Macus55,

személyesen voltam benn, úgy kértem... ezt a tanácsot kaptam a kedves hölgytől a pesti hivatalban, valamint a városi munkaügyi hivatalban és tényleg így tapasztaltam, így megy azokon a helyeken, ahol sokan vagyunk 55-ösök.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: macus55 (17130)
macus55 Creative Commons License 2016.05.13 0 2 17130

Én még mindig várom!!!!!!

Előzmény: Ruth22 (17114)
hagyma boly Creative Commons License 2016.05.13 -4 2 17129

Kedves words about future !

 

 

Köszönöm szépen !

Előzmény: words about future (17128)
words about future Creative Commons License 2016.05.13 -4 3 17128
Előzmény: hagyma boly (17127)
hagyma boly Creative Commons License 2016.05.13 -4 3 17127

Kedves words about future !

Az információ forrását légyszíves írd ki !

 

 

köszi Szép ünnepet, és jó egészséget kívánok !

Előzmény: words about future (17126)
words about future Creative Commons License 2016.05.13 -4 3 17126

A.

 


"A neurológiai betegségek gyógyszerei lehetnek

 

A Parkinson- és a Huntington-kór, a migrén, a stroke, valamint a sclerosis multiplex alapját képező neurodegeneratív folyamatok vizsgálata mellett új idegszövetvédő hatású molekulák létrehozása is a célja az MTA-SZTE Idegtudományi Kutatócsoportnak. Több általuk előállított vegyületre már szabadalmi oltalmat szereztek - olvasható az MTA honlapján.

 

Az Európai Agytanács (European Brain Council) felmérése szerint a lakosság közel 30 százaléka szenved valamilyen idegrendszeri kórképben. E betegségek kezelése Európa-szerte a legnagyobb tételt jelenti az egészségügyi költségvetésben. Magyarországon évente átlagosan 45 ezer embert ér szélütés, körülbelül 1,5 millióan szenvednek migrénben, a Parkinson-kórosok száma eléri a 18 ezret, a sclerosis multiplexes betegeké pedig 9 ezerre tehető" – mondta el az mta.hu-nak Vécsei László, az MTA rendes tagja, az SZTE ÁOK Neurológiai Klinikájának igazgatója, az MTA-SZTE Idegtudományi Kutatócsoport vezetője.

 

A neurodegeneráció és neuroprotekció az ideggyógyászat egyik alapkérdése

Mint Vécsei László kifejtette, a neurológia egyik leglényegesebb kérdése az idegszövet-károsodás (neurodegeneráció) mechanizmusának, valamint e károsodások kivédhetőségének (neuroprotekció) a megismerése. „Sok neurológiai kórkép idegszövet-károsodásra vezethető vissza. Így érthető, miért olyan fontos e terület kutatása. A szegedi multidiszciplináris kutatások egyik célja, hogy állatkísérletben és humán vizsgálatok során minél pontosabban megismerjük az olyan neurológiai betegségek, mint például a Parkinson- és a Huntigton-kór, a stroke, a migrén és a sclerosis multiplex közös alapjának számító neurodegeneráció kialakulásának folyamatát, illetve olyan vegyületeket találjunk, amelyek idegszövetvédő hatásúak lehetnek‟ – fogalmazott Vécsei László."

 

 

 

 

B.

 

A legújabb tanulmányok feltételezik, hogy a stabil érzelmi élet éppoly fontos a jó egészség szempontjából, mint az olyan hatások, mint amilyet az egészséges étrend, a rendszeres mozgás, valamint az alkohol, dohány és más drogok teljes mellőzése gyakorol a szervezetre.

 

A pozitív emóciók és az értelmes szokások – úgy tűnik – serkentőleg hatnak az endorphinok termelésére, amelyek igen jó közérzetet idéznek elő, s az immunrendszert is nyilvánvaló módon felpezsdítik. Segítenek abban, hogy jobban érezzük magunkat, de abban is, hogy jobban is legyünk.

 

 

"... figyeljünk a viselkedésünkre is! Amint Salamon király mondta: “A vidám elme jó orvosságul szolgál, a szomorú lélek pedig megszárítja a csontokat.” (Példabeszédek könyve, 17:22) Pál pedig hozzáteszi: “Amik csak igazak, amik csak tisztességesek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak kedvesek, amik csak jó hírűek, ha van valami erény és ha van valami dicséret, ezekről gondolkodjatok!” (A filippibeliekhez írt levél, 4:8)

 

 

 

C.

 

 

„... tudjuk, hogy a 5-HTTLPR génnek egy rövid változata depresszióra hajlamosít, ám sokan azok közül, akik ilyen génnel rendelkeznek, sajátos módon mégsem lesznek depressziósok. Ezzel egyben egy nagyon optimista üzenetet is szeretnék közvetíteni, mert ha megadjuk a gyermeknek mindazt, ami a tudásunk mai szintjén pozitív, az érést, a fejlődést szolgálja, akkor elősegíthetjük, hogy bizonyos gének aktiválják önmagukat, és megakadályozhatjuk, hogy azok a gének berobbanjanak, amelyek hatásukat érvényesítve negatív irányba vinnék a fejlődést. Vagyis nagyon sokat tudunk tenni annak érdekében, hogy egészséges nemzedékek nőjenek fel!”

csakvirág Creative Commons License 2016.05.13 -4 3 17125

Kedves Ruth és Otthonülő! Először is köszönöm!,-és igen... azt meglátjuk majd, h. érdemben mi lesz a végeredmény.A remény hal meg utoljára. :)

 

Nem tudom ki volt a 3. személy.Ő, hasonlóan ahogyan írod Otthonülő, csak figyelt. Még csak papírokat sem rendezgetett, egy széken ült és végignézte, végighallgatta az egészet, egyszer sem szólalt meg.Kizárólag a Dr.-nő és az adminisztrátor intézett hozzám kérdéseket. Az 3. személy semmit...

 

Azt nem írtam, h. utána továbbküldtek még egy helységbe.Ott max., ha 4 percet voltam bent. Az szociális hely lehetett, mert : milyen házban lakom, hány fő lakik velem, van-e kiskorú a családban, el tudom-e látni magam,ill. a  háztartást?, ilyen kérdések voltak, szinte ennyi is volt, majd a Doktor Úr annyit mondott, h. köszöni szépen, 50 napon belül várhatom a határozatot és végeztünk.

 

Már annak nagyon örülök, h. túl vagyok ezen a vizsgálaton, valóban olyan félelem, szorongás volt bennem, de ez is megtörtént, tehát menni,-és élni kell tovább, hiszen ezt csak mi tehetjük, helyettünk senki más. 

 

Szép napot kívánok Mindenkinek! :) csakvirág

 

 

otthonülő Creative Commons License 2016.05.13 0 3 17124

Kedves csakvirág!

Drukkolok Neked, hogy olyan határozatot kapjál, ami számodra a legkedvezőbb!

Örülök, hogy emberséges bánásmódban részesültél!

 

Tudod, hogy az orvoson, adminisztrátoron kívül ki volt bent 3. személyként a vizsgálaton? Esetleg egy "megfigyelő" személy? Egyik felülvizsgálatomon nálam is bent volt + 1 öreg úr, aki úgy tett, mintha iratokat rendezne, de viselkedése alapján nekem úgy tűnt, hogy engem figyel. Nem vagyok paranoiás. :)

 

Előzmény: csakvirág (17120)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.13 0 3 17123

Kedves Csakvirág,

szorítunk Neked, hogy olyan legyen, amilyennek várod.

Szeretettel: Ruth és a Többiek

Előzmény: csakvirág (17120)
csakvirág Creative Commons License 2016.05.12 -4 4 17122

Kedves Zsuzsika!Nagyon kevès információt írtál az ismerősödröl.Nem derül ki beteg-e?,mièrt került ebbe a helyzetbe.Nem mindegy.Ha többet írsz,vagy leginkább az èrintett maga ír ide a fórumra,lehetősège nyílhatna az itt fórumozó Sorstársak általi tanácsokra,segítsèget tudnánk esetleg nyújtani.Ehhez pontos információk kellenènek,h. Valakit tanáccsal tudjon itt bármelyikőnk ellátni.Üdvözlettel:csakvirág

csakvirág Creative Commons License 2016.05.12 -4 4 17121

AMI NAGYON FONTOS! Nem szeretnék neveket kiemelni, szándékosan nem. Néhány hónapja, amikor én beléptem erre a fórumra segítséget kértem az ittlévő Emberektől. Fogalmam nem volt, hogy történnek az első alkalommal a dolgok... Rengeteg Ember írt,- és ezzel segített,nagyon sokat segített nekem! Hasznos, valós dolgokat írtatok, aminek úgy is kellett rendben lennie! Az után is, a különböző írásokból, történetekből, linkekből igyekeztem kinyerni a számomra kedvezőeket,tanulságokat igyekeztem levonni. Tehát.. Minden Kedves Fórumozó Társamnak ezúton szeretném megköszönni, h. befogadtatok Magatok közé, -és rengeteget segítettek nekem! kÖSZÖNÖM! Szakértő Asszonynak is csak újra, -és újra megköszönni tudom segítségnyújtását. Jó egészséget kívánok Mindenkinek és szép estét! :) csakvirág

csakvirág Creative Commons License 2016.05.12 -4 4 17120

Kedves Fórumozó Társaim!

 

Ma túlestem a felülvizsgálaton. Az orvosi vizsgálatnál 3 ember volt bent. Beszélgetés, utána vizsgálat volt. Teljesen EMBERI módon zajlott az egész. Sem rosszindulatot, sem kekeckedést semmi,semmi negatív dolgot nem tapasztaltam. 

50 napon belül várhatom a végzést.

Szép estét kívánok Mindenkinek!:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!