Keresés

Részletes keresés

Eni79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45530

Ezzel egyetértünk. Sokat vitatott téma ez a baráti társaságban is, főleg vizslásokkal... Nehéz megértetni, a retriever nem vizsla. Sok dologban lehet párhuzamot vonni a kutyák között, de tények vannak. Egy retriever soha nem fogja állni a vadat. Max amit Te is írtál... Meg lehet tanítani egy csomó mindenre, de ettől még nem lesz vizsla. Viszont nagyon sok olyan terület van, ahol egy jó retriever kenterbe veri a vizslát.

 

És hallottuk már néhányszor a mondatot... :DDDD Kell a vizsla, hogy felkajtassa a madarat. De kell hozzá retriever is, hogy utána meg is legyen! :DDDDDDD

 

Viccen kívül... Tudom hogy a magyar vadászok nagy többsége magyar vagy német vizslát fog tartani... Praktikai okokból. Minden nagyképűség ellenére, ez valamilyen szinten képzési dolog is. És még sok más. Én amúgy szeretem a vizslákat... Gyönyörű munkákat tudnak produkálni.

Előzmény: snepf (45528)
snepf Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45529

Őszintén bevallom, hogy félek!

Inkább egy sebzett disznót megyek éjjel utánkeresni.. :D

Előzmény: Eni79 (45527)
snepf Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45528

Amúgy a golden sosem lesz a magyar vadászok felkapott kutyája. A magyar vadásznak már csak a vizsla lesz a szíve csücske.

Ennek praktikus okai vannak.

Előzmény: Eni79 (45526)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45527

Hmm... Jön még Timi is! Na, mi is van azzal a szabadsággal? :DDDD

 

Ugyan már... 4 feka labiról van szó... Hahahaha. Meg a hozzájuk tartozó libákról. Csak nem félsz a kihívásoktól? :DDDDDDD

Előzmény: snepf (45525)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45526

:DDDDD

Igen, Diego-fan! Bevallom! Bár ez nem csak Diegonak köszönhető, hanem a gazdijának is, aki szerkeszti a blogját, és állati jó stílusban tud írni.

 

"Mert ugye az sem lehet, h csak vadászok tartsanak Goldent" >>> Várj, én nem ezt írtam. Azt írtam, hogy az eredeti funkcióra való szelekció (és ez bizony retrieverek esetében a vadászat) tette a mai retrievereket (labikat is, hé, nem kihagyni!) alkalmassá arra, hogy amolyan mindenes kutyák. Mert a vadászatra alkalmas kutyának ugye stabil idegrendszerrel kell rendelkeznie, és ezt nem csak arra értem hogy 10 lövés után ne akarjon hazarohanni, hanem hogy sok mindent tud kezelni (agyban). Nekem hála jó égnek a kutyáim egy nagyterítékes vadászaton is megállták a helyüket, pedig ott nem 10-20 lövés van... Hanem egész nap szól a puskadörgés. És ezt sok helyen lehet hasznosítani. A számukra új zajokra érdeklődéssel és nem pedig félelemmel reagálnak. Az új közeg nem félelmet hanem kíváncsiságot szül bennük, és ha meg is hökkennek egy-egy új szituban azon könnyen felülemelkednek. Ezt lehet hasznosítani mentőkutyázásban, vakvezetésben, stb.-ben is. A megfelelni akarás is hasonló téma. Ha megfelelő kutyád van, akkor ezt magad is tapasztalhatod. A retrievereket (a jókat) sokkal kevesebb munkával lehet jó szintre felhozni mint más fajtákat, mert velükszületett tulajdonság a gazdinak való örömszerzés. Kell velük dolgozni, keményen, de mégis a saját tapasztalataim alapján mondhatom, együttműködőek, és szeretnek dolgozni. (nem csak vadászaton, bármiben).

 

Többet erről nem is írnék... Majd személyesen. A lényeg... ezeket az eredeti "szankciókat" minden tenyésztésben előtérbe kell helyezni. Hiszen ha csak küllemre szelektálnak, akkor ezek a csodálatos lények elkorcsosulnak, és lehet hogy lesz egy retriever kinézetű, de belsőjében cseppet sem hasonlító lényed. Ilyenkor jön, hogy agresszív, koncentrálatlan, cseppet sem együttműködő kutyád lesz, akivel több a bánat mint az öröm az együttélésben. És ezt amíg nem ilyen kutyája van az embernek, nem is tudja felfogni. Sajnos sok ilyen kutyát láttam... És nem töltött el örömmel a látványuk. Nekem mindkettőnek megvannak a saját hibái... Carlos sem tökéletes küllemben, plussz ugye a lábai sem 100%-sak. De ízig vérig labrador, akiből árad a szeretet. Agresszivitásnak nyoma sincsen benne, ha tehetné keblére ölelné az egész világot. Tudom bárhova elmehetek vele, nem maradok szégyenben, mert NORMÁLIS labrador. Kyra kutyám ugyanez... Néha b@szakodós, néha önfejű, de komromisszumkész, igazi golden retriever. Aki ha kell dolgozik, ha nem akkor láb alatt hever. Én ilyen retrievereket szeretnék látni. Nincsen tökéletes kutya... De törekedni kell rá. :)

 

Talit jó ötletnek találom! Merre is vagy Te?

Előzmény: DonDiego08 (45523)
snepf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45525
Kiveszek akkor szabadságot :D
Előzmény: Eni79 (45522)
cheereck Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45524
Én nyitott vagyok, mint egy kama-sutra-könyv

:DDDD
Előzmény: DonDiego08 (45523)
DonDiego08 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45523
Szia!

Annak örülök, h Diego-Fan vagyol :)
Vhol mindenkinek igaza van, és az összes véleményt egybe gyúrva lenne talán az igazi megoldás. Mert ugye az sem lehet, h csak vadászok tartsanak Goldent, meg az sem jó, ha egy kutya láncra verve éli le életét, vagy minden évben csak pénzért elletik. Illetve a sok kóbor kutya sem jó.
Nagyon szívesen beszélgetnék erről és sok más dolgoról is Veled és másokkal is. Szervezzünk le egy kutyástalit vmikorra, és akkor beszélhetünk erről, kutyatartásról, vadászatról, macskatartásról, kocsikról, számítógépekről, weboldalról, internetről, emberekről, időjárásról, sportról, nőkről, férfiakról, csillagászatról, stb... :) :)
Én nyitott vagyok, mint egy kama-sutra-könyv. Mindenre vevő vagyok :)

és hogy írjak vmi szépet is!? Ma reggel tükörbe néztem, és egy bazijóképű srác mosolygott vissza rám :) :)
Előzmény: Eni79 (45475)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45522

:DDDD

 

Mostani szintjén nálunk ez a szitu úgy nézne ki, hogy a fekának csak a feneke látszana a fotón, meg a lengő farka, a fácánok meg éppen repülnének fel... De majd gyúrunk rá.

 

Beszéltem Edinával, tavasszal hozza Ő is Zulut munkavizsgára, mondtam na akkor jó partynak nézünk elébe! :DDDDDDD

Előzmény: snepf (45515)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45521

Na igen. Voltunk kint sokat vadászterületen decemberben... Gyönyörű őzeket láttunk! :):):)

 

 

És sajnos vagy 5-6 kóbor kutyát is. Vadászember volt a kísérőnk, aki mondta hogy ezek sajnos "erdei" kutyák, azaz ott is élnek. Faluból kicsapott, vagy vadon felnőtt kutyák, akik sajnos nemritkán csapatba verődve lefojtják az őzet... :(:(:(

 

Valahol sajnálom őket, de ugye kárt is tesznek rendesen. Kérdés, ebben az esetben mi az etikus dolog? Mert h ki lesznek lőve, abban biztos vagyok... :(

Előzmény: snepf (45520)
snepf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45520

Részben ugye nem valósul meg a kínzás jogi kritériuma, mint ahogy a vadászat esetén sem.

Persze más kérdés, hogy a háziállatokra értelmezhető-e ilyen módon a fogalom.

Még abban az esetben sem, ha egy kutyát lelövök a vadászterületen.

Nem kell vascsőért nyúlni, nem teszem meg :)

Előzmény: cheereck (45519)
cheereck Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45519
nem is, sajnos, ugyanis "állományszabályzás" címszóval gond nélkül el lehet altatni egészséges állatot is.
(a következő vizsgám pont állatvédelmi és természetvédelmi jog lesz... )
Előzmény: snepf (45509)
snepf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45518
Persze.. alíg várta a mehetsz.. parancsot :)
Előzmény: Maurice74 (45516)
molera Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45517

nagyon köszi neked is:-))

igen, meg lehet csinálni, le lehet fogyasztani kutyát, ilyen horror súlyból is, de nem könnyű, nagyon nem. sokkal egyszerűbb már az elejétől jól csinálni a dolgokat, mint utólag kijavítani, ez erre az esetre is nagyon igaz. lefogyasztottuk, csodás lett, ennél soványabbnak tényleg nem kell már lennie (ő zömökebb típus), formálódni meg úgyis fog még, édes kis izmok vannak már a combiján:-))

de a túlsúly nyoma egész életére megmarad, mert bár most még nem, de félek, hogy a 3 éves túlysúly megterhelte a szívét, az izületeiet tuti és bizony ezek vissza fognak köszönni szerintem. hiába dühöngtem cserepesre a számat 3 évig, mivel nem az enyém, nem volt beleszólásom, viszont csak tavaly tavasszal kerültünk olyan helyzetbe, hogy magunkhoz tudjuk venni.

ivartalanítva is pont a kövérsége miatt nem volt még, és még most is várni szeretnék olyan fél évet, hogy stabilizálódjon nála ez a súly és utána jöhet a műtét. akkor megejtünk azért röntgent is csipőre, könyökre.

nagyon félek, hogy a műtét után visszahízik akárhogy is vigyázunk majd, de csak nem.

 

és kicsit off, de talán tetszeni fog nektek: tudjátok mi a shar-peiek játszási technikája? (még más fajtáknál is van, de azzal nem szolgálhatok)

fenékkel lökdősés, akár havas-szeles-mínuszban is, csak a partner most nagyon apró és fázott is eléggé

http://www.youtube.com/watch?v=sL6Hn4d2py8 

 

Előzmény: cheereck (45502)
Maurice74 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45516
Ez nagyon jó ez a kép, fegyelmezett kis kutyagyerek :o)
Előzmény: snepf (45515)
snepf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45515
Előzmény: Eni79 (45511)
Garfield007 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45514
Nem, a fekete egy boszorka :-)
Előzmény: Eni79 (45512)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45513

Ez így -lenne- a normális. :-))))

 

Hát figyelj, neki is sokkal jobb, mert így sokkal aktívabb, sokkal többet tud játszani, bármit... :):):):)

 

 

Előzmény: molera (45495)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45512
Helyesek! Mindkettő kan? Csak a fejükből ítélve...
Előzmény: Garfield007 (45510)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45511

Nem vagyunk egyformák. Nálunk ez családon belül nem kérdés. Bármelyikünk bevállalná bármelyikünk kutyáit. És slussz passz. Sőt, a barátok között is van néhány olyan kutya, amelyre azt mondtam, ha bármi történik, és nincsen más, hozzám bármikor jöhet. Ez csak emberi kapcsolatok kérdése.

 

Peti! Na, ez nem rossz ötlet majd ki is próbáljuk. Kell a fegyelem...

Előzmény: czaltikgyörgyi (45499)
Garfield007 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45510
Vidam kepet szeretnel? Na jo itt vannak a mieink, miutan elkeszult a kennel uj keritese a renovalas kereteben, nincs tobb szokdoses :-)
Szomorusag
De ha talalunk egy eleg hosszu es erdekes botot, akkor ket kutyat egyszerre is lekothetunk :-)
Jatek
Előzmény: czaltikgyörgyi (45507)
snepf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45509
Szerintem inkább orvosetikai kérdés.. nem hiszem, hogy állatvédelmi jogszabályba ütközne.
Előzmény: czaltikgyörgyi (45503)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45508

en kimondottan orulok,mert fel ev ota a heten van eloszer delelott egyedul a kutya es eddig csak par karacsonyfadisz banta:)

 

bAR SZOMBATON LESZEDEN,KIVANCSI LESZEK A JOVO HETRE MIT TALAL KI /bocs,ujra nem irom:)/

Előzmény: czaltikgyörgyi (45507)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45507
((nem mertem ennyire utalni a korral járó bizalomvesztésre..............)

Jajjjjjjj gyerekek örüljünk már valaminek,úgy mint Diego is mondja,-tegyetek be vidám,boldog kutyás képeket,mert összecsavarodik a szívem amikor ilyesmiről van szó.
Előzmény: Gabiiiiii (45505)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45506
Persze,hogy szó sincs ilyesmiről,de legalább ez a téma is felmerült és elmeditálunk rajta néhányan,ki így-ki úgy.

Természetesen hálátlan téma,és brrrrrrrr,.........írni is pocsék volt róla!
Előzmény: cheereck (45501)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45505
hat erosen elvesztettem a hamvaskori naivitasomat,az tuti:)
Előzmény: czaltikgyörgyi (45504)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45504
Látod,ez az átka annak ha valaki már ismeri az embereket valamennyire..........
Előzmény: Gabiiiiii (45500)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45503
Pár éveset biztosan nem,talán még a lelkiismeret nélküli doki sem tenné meg,bár ki tudja.
Az állatorvosok jó része is megéri a pénzét,-ezt mindannyian tudjuk.
Egyébként passz.Nem tudom erről van-e törvény egyáltalán.
Bár az állatkínzásról van,még sincs hatékony és elrettentő büntetés.
Előzmény: snepf (45497)
cheereck Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45502
gratulálok a fogyáshoz, igazán szép teljesítmény! :) az élő példa vagytok rá, hogy duci kutyát is le lehet rendesen fogyasztani :)
Előzmény: molera (45498)
cheereck Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45501
azért nem kell ennyire túlzásba esni, valamint valóban, ahogy snepf is mondta, egy jóérzésű állatorvos nem is altat el egészséges kutyát. lehet találni megbízható embereket, de persze soha ne legyél rájuk szükség ilyen célból.
Előzmény: czaltikgyörgyi (45499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!