Keresés

Részletes keresés

Hussain Creative Commons License 2002.02.06 0 0 3885
Tisztelt moderátorok,

Köszönöm a figyelmeztetést és igyekszem a továbbiakban nem személyekedni és általánosítani.

Hussain

Előzmény: bgrbftby (3883)
Hussain Creative Commons License 2002.02.06 0 0 3884
Nahh, kedves ff habibi!

Ezt már szeretem, insa Allah a héten hozom a választ is.

üdv,

Hussain

Előzmény: fordfairlane (3830)
bgrbftby Creative Commons License 2002.02.06 0 0 3883
Tisztelt Hussain és efendi11,

kérjük ti se személyeskedjetek (3725), ill. általánosítsatok (3703)!

Köszönettel:
a moderátorok

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.05 0 0 3882
Izzítottak. Lementettem az oldalt. Legalább szóltak előre.
Előzmény: fordfairlane (3881)
fordfairlane Creative Commons License 2002.02.05 0 0 3881
Át lett téve, vagy csak beizzították a DEL gombot?
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3871
Tézis:
"Tudjatok milyen erzes amikor valaki csak meghallja, muszlim vagy es meg no is, elkezd lenezoen, mint egy utcasarki...val beszelni."

Antitézis:
"Az elejen a baratom eleg tartozkodo, tavolsagtarto volt, de abban az idoben ezt ugy ertekeltem, hogy nem erdeklem elegge, nem szeret,nem foglalkozik velem. Nagyon frusztralt, es nem ertettem a helyzetet. Hogy visszavegyem az onbecsulesemet (utolag valahogy igy tudom megmagyarazni a dolgot) visszamentem a volt baratomhoz egy-ket ejszakara kb. 5-szor."

Szintézis:
Ö-)))

fordfairlane Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3866
Csak egy picit. Egy ici-picit. Észérvek és miegymás. Ne hagyj cserben! :)
Előzmény: Miak (3863)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3865
"Hogy nem Amerika partjan allok az teny, nem kerdes."

Miak adatai
Felhasználónév: Miak
Email-cím: l2windy@hotmail.com
Homepage: http://
Üzenetek száma: 11
Státusz: Új vendég
Jogosultságok: Témanyitás és hozzászólás írása
Bemutatkozás:

fordfairlane Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3864
És a kérdésemre válaszolsz?
Miak Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3863
Mindekitol bocsanatot kerek akit most esetleg megbantok.

Hozzaszoltam a forumhoz, mert kerdesem volt a temaval kapcsolatban. Nem tudom, ti miert vagytok itt, ha a muszlimokrol akartok beszelgetni akkor tegyetek meg. Ha azert jottetek, hogy aki idekerul es esetleg ez a vallasa, sertegessetek akkor sajnalom.Tudjatok milyen erzes amikor valaki csak meghallja, muszlim vagy es meg no is, elkezd lenezoen, mint egy utcasarki...val beszelni.

Az egeszseges altalanositas:
Mondj csak egyet ami megallja a helyet.

Na mindegy csak ennyit akartam. Majd ha kedvem szottyan beszelgetni valakivel az Iszlamrol majd legfeljebb megteszem mashol.

Sziasztok

Előzmény: Törölt nick (3860)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3862
Itt most a moderatúra-féle individualizálásról van szó, nem? A társadalmi individualizációnál még nem találtak fel jobbat, inkább az a baj, hogy a kötelességtudat nem követi a jogtudatot. A szabadosság sem azonos a szabadsággal.
Előzmény: luyo57 (3861)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3861
Nem kell félni, persze, hogy nem.Csak általában úgy szokott előfordulni, hogy az egyik irányban általánosítás, a másik irányban meg kikérjük magunknak. A kettős mérce nem célravezető.
A "túlzott individualizmus"-t pedig mintha egy muszlim mondta volna :) Többek között a muszlimok idegenkedése a nyugati kultúrától az individualizmusnak köszönhető.
Előzmény: Törölt nick (3860)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3860
Arra akartam rávilágítani, hogy mennyire nincs értelme félni a megalapozott általánosítástól. Emberi dolog. A túlzott individualizálás megöli a gondolkodást, ez is csak egy hülyeség, amit "egyesek" beszoptak Amerikából a politikai korrektsé agyrémével együtt.
Előzmény: luyo57 (3859)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3859
Ezzel most igazat adtál nekem? :)
Előzmény: Törölt nick (3858)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3858
Igazad van. Nincsenek fekete négerek se, csak egyes négerek feketék.
Előzmény: luyo57 (3857)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3857
Hát tény, hogy nemigen lehet egy kalap alá venni, se a muszlimokat, se az arabokat, se az országaikat, se az imámjaikat.
Gondolom ugyanez a helyzet a katolikusokkal, és az amerikaiakkal is.
Előzmény: Törölt nick (3856)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3856
Persze, nem látod, mi történt? A moderák kiosztották az észt: a muszlim közösség dolgairól nem suózabad beszélni, mert csak egyes muszlimok vannak... ellentétben a katolikusokkal és amerikaiakkal, akiket lehet általában anyázni. Komolyan gondolom, hogy ezt a kényelmetlen témát nem engedik feszegetni.
Előzmény: luyo57 (3854)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3854
Ingoványos talajon járunk? :)
Előzmény: Törölt nick (3853)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3853
Szívesen vitatkoznék Veled erről, de láttuk, hogy ezt a témát tabunak minősítették :-)
Előzmény: luyo57 (3852)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3852
Vajon miért egy vallás tehet arról, hogy létezik terrorizmus? Illetve, ha tehet, akkor miért mindig csak egy vallás tehet róla?
Előzmény: Törölt nick (3850)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3851
Miért, most a muzulmánok vannak? :)
Előzmény: Törölt nick (3850)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3850
Miért, akkor a katolikusok voltak hatalmon?
Előzmény: luyo57 (3849)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3849
:-)) Meglehet. Miért pont itt ne lennének terroristák. De amikor Carlos itt pihent kis hazánkban a 80-as években, akkor se a katolikusokra fogtuk, hogy miattuk van.
Előzmény: Törölt nick (3848)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3848
Már máshol is beszámoltak róla, biztos lesz folytatása. Ha másért nem, azért hidd el, mert Garamvölgyi tagadja...
Előzmény: luyo57 (3847)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3847
Forrás: Vasárnapi Blikk... Abból az "újságból" hírt akkor se hinnék el, ha előttem történt volna..
Előzmény: Törölt nick (3833)
fordfairlane Creative Commons License 2002.02.04 0 0 3844
A korant is megvaltoztattak. Omar kanonizaltatta, hogy osszhangban legyen ... ugyanis sok egymassal ellentetes dolog is volt benne. Es pont.
De errol mar vitaztam az itteni habiikkel.
Ha a parod szeret, akkor az o atterese is egy opcio. Ha neked fontos a vallasod, akkor nekd is a megtartasa egy opcio. Neked nem volt fontos, ugy tunik. Lelkiekben idomultal az iszlamhoz, ezert ne ervelj ugy, hogy az objektiven jobb mint barmely mas vallas. Maximum szubjektiven ... immaron.
Az iszlam nem eszalapu vallas ... akarcsak a tobbiek. Mondj peldat, hogy megcafoljam. Az itteni habibik meg a hadiszok ellentmondasait a korannal sem tudjak igazolni eszervekkel. A hitigazsag pedig nem eszerv. Probalkozz nyugodtan! Kezdo pelda: halabunti kiszabasa hitehagyasert, amint az Hussain habibitol is kerdeztem alant. Jojj te is a valasszal ... eszervekkel persze.
:)
Előzmény: Miak (3835)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.03 0 0 3840
Maszál khér :-)
Előzmény: Miak (3839)
Miak Creative Commons License 2002.02.03 0 0 3839
Nem szukult be a "kisvilagom"

Remeltem, ha mar mas vallasat nem tiszteled legalabb azt tiszteled bennem, hogy no vagyok (amit mellesleg a "muszlim = terrorista" barataim megtesznek)
A nok lekezelese a muszlimhoz kapcsolodo sztereotipiakban szerepel, pedig ez a legkevesbe sem igaz.

Nem akarok vitatkozni veled tobbet mert nagyon elfogult vagy es tudod.... okos enged

Előzmény: Törölt nick (3838)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.03 0 0 3838
Hogy nem Amerika partjan allok az teny, nem kerdes. De nem azert mert muszlim vagyok es gyulolom a nyugatot. Keszek lennenek csak a revans kedveert romba donteni egy orszagot amely egyebkent is az egyik legszegenyebb.

Az iszlám csököttségét bizonyítja, hogy a nagy arcoskodás ellenére Amerikának kellett odamennie, hogy rendet csináljon. Terrorista elvbarátaid ellen, az afgánokkal egy oldalon. Ha ezt nem látod - nem tehetek arról, hogy máris beszűkült a kisvilágod, ás csak azt szajkózod, amit a "párodtól" hallasz.

A Koránba fölösleges belekötni, emberi eredetére és tökéletlenségére már jópárszor fény derült a topikban. nem tegnap kezdtük itt, és jobban tennéd, ha végigolvasnád.

A Blikk olyan újság, amilyen, de nem árt, ha a címlapsztorival felhívja az iszlám megvezetett haverjainak figyelmét arra, hogy az ellenség köztünk van. ÉS ez nem az arabokra/perzsákra stb. vonatkozik, hanem azokra, akik elfogadják a terroristák eszközeit és megeszik az érveiket. nekem viszont nem veszi be a gyomrom a hozzád hasonlókat, úgyhogy hadd ne kívánjak neked semmi jót a muszlim életedhez (miután bevallottad, hogy a terroristák oldalán állsz, végleg nem).

Előzmény: Miak (3837)
Miak Creative Commons License 2002.02.03 0 0 3837
Kedves Traveler!

1.Azt mondtad nincsenek muszlim barataid. Aztan hogy ismered a keletet. Ez nekem nem jon ossze.

2.Hogy nem Amerika partjan allok az teny, nem kerdes. De nem azert mert muszlim vagyok es gyulolom a nyugatot. Keszek lennenek csak a revans kedveert romba donteni egy orszagot amely egyebkent is az egyik legszegenyebb.Nem hat meg hogy kozben segelycsomagot is dobaltak a bombak melle.

3.A mehemmel egyutt a gyerekem sem a te dolgod. Nem "szolgaltatom" ki senkinek es semminek.Mindenki ugy neveli a gyerekeit ahogy az tarsadalmilag es maga altal elfogadott.Bar meg nincsenek, de majd egyszer lesznek.Hidd el nem bombakeszitesre fogom tanitani.
Nekem nem mindegy milyen vallast kovetek, az iszlam a legtokeletesebb.

4. Bin Ladennek nincs szuksege a mi kis Magyarorszagunk penzere. Ugyanis van neki.Amit kabszereladasbol, fegyverterjesztesbol szerzett. A hirt a Blikkben olvastad?Lattam,cimlapon van...

5. Minden jo feleseg feladata reszben megteremteni a hatteret a csaladnak. Es remelem te is ugy gondolod, nem nagy gond, ha a feleseg is takarit.

Utald az iszlamot. De ne engem azert mert az vagyok. Koss bele a Koranba, a Hadiszokba, barmibe, de ne az en eletembe mert nagyon kicsi pont vagyok, a forum az iszlamrol kellene hogy
szoljon. Ha konkret kerdesed van, varom.

Előzmény: Törölt nick (3836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!