Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Go-Q Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38464

  bocs  :) a 406-os ban A/C van.. ez csak AC.. :) de az AC/DC val sincs semmi gond,csak szípen szóljon.. :)

Előzmény: vargachris (38462)
vargachris Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38463

Köszönöm szépen!

Hát ja, volt már 1,6kw-os hajszárítóm, ismerem az érzést. :-)

Megkeresem és megmérem.

Előzmény: espace34 (38454)
vargachris Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38462

A/C nem megy, csak néha a hangszóróból jön AC/DC :-)

Na jó. Amúgy a fűtőellenállás azért van benn, hogy a motor nyugodtan melengesse a vizet saját részre, míg a fűtőellenállás az utastérbe fújt levegőt melegíti, nem?

Előzmény: Go-Q (38456)
Go-Q Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38461

bocs.. nem jól írtam.. ez csak a hideg oldalra igaz..  így csak annyi volt,hogy nem számolt pontosan a lambda szonda.. :) 

természetesen ezzel aszt akartam mondani,hogy örülök és van szmog illatú illatosítóm ,ha hiányzik.. 

de komolyabban.. hogy lett turbó csere és főként mennyiből? kivették a motort? vagy helyszínen? nőgyógyászati módszerrel? kipufogón keresztül? :)

Előzmény: Bélukás (38458)
Go-Q Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38460

persze,csak amíg 20.000 fordulaton adott megfelelő nyomást,most forgott 35.000-et.. szegény.. aztán most örül a zárt körnek.. :)

Előzmény: Bélukás (38458)
Go-Q Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38459
Előzmény: espace34 (38451)
Bélukás Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38458

Sziasztok,

 

Régebben írtam, hogy füst jön be a fülkébe és fullaszt.

Meg lett a hiba,!

A turbó kipufogó oldalánál az illesztésnél okádta a füstöt ami azonnal a fülkében kötött ki.

Érdekesség, hogy semmit nem lehetett észrevenni a turbó teljesítményén.

Lebontás után lett látható valójában a hiba, azaz az egész turbó egy merő korom.

Ki cseréltem egy teljesen új turbóra és megszűnt a füst, újból komfortos az autó, nincs füst.

 

Üdv Bélukás.

 

 

Go-Q Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38457

komoly? na ezt meg kell reformálnom.. holnaptól az enyém világítani fog.. :)

Előzmény: anfanger001 (38450)
Go-Q Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38456

autómatára van állítva? engeded az A/C-t is? akkor termosz baj is lehet.. nekem 3km alatt meleget fúj -4 ben.. de az üzemit később éri el.. szerintem van logikai lépcső.. kicsi meleget a motornak.. 03-40 fokos víz.. aztán sok meleget az utasoknak.. aztán mikor alakul a benti hő,mehet megint a motornak,hogy meglegyen az üzemi..

Előzmény: vargachris (38453)
Go-Q Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38455

folytonos vezetéken és ahol nagy áram lehet ott ezzel:

https://www.sal.hu/sma-ac-dc-lakatfogo/specifikacio/13764.aspx 

egyenáramban 1000v-ig tud.. ez a napelemek és az autóhifi miatt is kellett.. :)  ha várhatóan kicsi az áram felvétel pl jármú "szunnyadásban mennyi az áramfelvétele akkor az akku és akku sarú közé tesszük sorba kötve a műszert..

csak mondom egy autó szunnyadó áramfelvétele 0.002-0.004A ez a riasztó és a computer készenléti felvétele.. ettől eltérő fogyasztást jelent.. pl nem kapcsol le a kesztyűtartóban a villany.. 

 

nekem leolvadt amiről beszélsz :) lekötöttem 50km alatt sem lett meleg az autóban -8 fok ban.. és nem éri el az üzemi hőmérsékletet sem ami ugye nem jó.. tettem új biztit.. ekkor is ugyanolyan meleg volt.. aztán újra préseltem a sarut és láss csodát.. nem melegszik a kábel.. :)

Előzmény: espace34 (38451)
espace34 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38454

Nagyritkán előfordul, hogy nincsen benne ilyen. Minden ki van építve, de maga ez a fűtőegység nincsen benne. Vagy kivették, nem tudom.

 

Mérd meg, hogy a 175A-es bizti másik végén van-e feszültség. Hátha csak a bizti rossz.

 

Talán a motorvezérlőben ki lehet kapcsolni, lehet, hogy csak kikapcsolták.

 

Azért 1.6KW-ot meg kellene érezned....

Előzmény: vargachris (38453)
vargachris Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38453

Szép estét, Uram!

Ha már téma, én is kérdeznék egy gyorsat. A kocsinak milyen hamar "illik" melegednie (mármint az utastérnek) ha a fűtőellenállások jók? Mert amikor reggel indulok (-4 és +4 fok között), kell 12km körül, mire langyos szellő jön a csőből. Volt ugye egy kis Offcorsám 1.0-s benzines, fele ennyi km után jött a meleg.

Értem én, hogy díízzel, ne várjak gyors meleget, de ha van benne egy ilyen kacat, nem kellene gyorsabban fűtenie?

Üdv:

  Chris

Előzmény: espace34 (38451)
P-pocsesz Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38452

Köszi. Átállítottam, Végre... Elérhetőséget megkaptam, köszi. Jelentkezem hamarosan.  :)

 

És továbbra is van egy Eladó Ülésem, 2006. előtti IV-es Espace-ba. Az enyémbe nem jó, csak átalakítással...

Előzmény: espace34 (38438)
espace34 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38451

Szóval...

 

Még mindig nem írtad, hogy mivel mérték az áramot.

 

Egyébként minden Espace IV-ben van az a bizonyos elektromos fűtés, ami 4 db 400W-os fütőszál. Az ugye 1600W!

 

Ami 130A-es fogyasztás, ha kell neki, mert hideg van. Ez természetes. Ezért halnak egyébként a generátorok, főleg, ha rossz minőségű utángyártott alkatrészekből újítják fel.

 

Az akksi plusz-on van egy 175A-es bizti, amiről a tűzfal felé megy hátra egy vastag piros vezeték. 

 

Na az megy ezekhez a fűtőeszközökhöz, amit relék kapcsolnak. Ez a vezeték csak erre szolgál, tehát leköthető. Ha ezután nincsen extrém áramfelvétel, akkor ott lehet a baj, vagy mindig csak hideg motornál mértétek az áramot.

 

Ezek a fűtőelemek csak addig működnek, amíg a motor fel nem melegszik. Azért is van vizes generátor benne, hogy a generátor hőjét meg a víz fűtésére használják.

 

Ezt próbáljátok ki, mielőtt tovább mennétek

Előzmény: Go-Q (38449)
anfanger001 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38450

Sohasem kell neki világítania ezért sehova sincs forrasztva.. :):) 

Előzmény: Go-Q (38448)
Go-Q Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38449

Vagy egyesével minden biztit ki kell venni.. vagy lakatfogóval mérni minden kábelt egyesével megmérni. a 80amper egyenárammal hegeszteni lehet..

én negatív hiányra tippelnék.. pl láttad már,hogy viselkedik egy fogyasztó mikor több helyről van táplálva.. pl a H4-rs izzó.. mikor megszűnik a negatív akkor mindkét szál halványabban világít.. és nagy terhelés a vezetékeknek..

tehát szerintem víz melegítőnél nincs negatív..

- a generátor nem kényszerít ki magából ampert.. csak ha van fogyasztó.. csa k leszabályzott feszültség jön belőle.. ezért én szerintem nem annak van baja.. fogyasztód van ami nem rövid zár mert akkor minden elolvadt volna.. valami Ohm-ikus fogyasztód van.. ez lehet motor.fűrés,vagy izzó..

-a ventilátor motor is vehet fel sokat,ha csapágyas,vagy a fokozat szabályzó ellenállása hibás.. 

-az ülésfűtést észrevetted volna,ha beragad a reléje.. 

-az izzítókban is kioldott volna a biztosíték.. vagy belecsöppent volna a hengerbe..

-a csomagtérben a bal hátsó boxban nincs ott felejtve egy hibás fesz átalakító a szivargyújtóban?

-vagy egy nagy teljesítményű végfok nem dolgozik ? 

 

 

 

 

Előzmény: EspaceIVhuuuuú (38447)
Go-Q Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38448

urak! valaki mondja meg nekem,hogy a IV-es start-stop gombja mikor hogy világít.. nekem csak gyújtáson a zöld led imitátor ami sima izzó világít.. most leszedtem a gombot találtam benne egy kék kupakos.. azaz fehér led imitátor izzót.. sehova nincs forrasztva.. :):) 

 

akkor ennek most mikor kell világítani? ha villanyt kapcsolok? gyújtáson? vagy ha beülök a sötét autóba? he? tuti,hogy valamikor világít..

EspaceIVhuuuuú Creative Commons License 2017.03.16 0 0 38447

Bocs a késő-válaszért, de fuvarban voltam kint.

Mivel 2X ment el a töltés,most nem a trógerékhez vittem, hanem van itt Óváron egy generátor/indító spec. szerviz (jó hírű/ nem olcsó, de becsületes), ott lett felújítva most. Azért cserélte a "főkábelt", mert indítás után 80-90 Amperrel jött a kraft a generátorról, azt hitte a szerelőm+ a Gen.szervizes srác, hogy zárlatos valamelyik a főkábel valamelyik leágazásnál. De a kábel-csere után is maradt a 80-90A leadás.Mikor a szerelőm visszarakta a generátort (szidta is a fejem/franciákat, de nagyon-nagyon becsületes a szaki..) ő vitte vissza a sráchoz, s mérték az Ampert. Nem tudom mivel, lakattal, vagy egyébbel, csak ezekkel + indítókkal foglalkozik a cég.

A generátoros azzal a feltétellel adta át a kocsit, hogy a vizsga után azonnal visszakerül hozzá, mert tűz-ön/közveszélyes.... A szerelőm levizsgáztatta. ( Mentem azért a Space-al 2-300 km-t a hétvégén, de muszáj volt. )

Én ökör !! Most az egyik éjjel jutott eszembe, hogy az első generátor-hiba előtt pár héttel valami "motortéri" elektromos szagocska miatt megálltam valahol, de nem láttam semmit, s hiba sem volt, mentem tovább. Mi a franc mehet ebben úgy tönkre, hogy nem direkt-zárlat, hanem szinte "nagyfogyasztóként" terheli a generátort, s "ehet" meg 70-80-90 Ampert ??

A világ ilyent nem ba...tt, mikro-elektronikai szervizem van mellék(FŐ)ként, bármit megtalálok bármilyen panelen, ha 2mA miatt bajt okoz, de ha mi kinyitunk egy motorháztetőt, segg-hülyék vagyunk a hiba-kereséshez...

Apropó.. a tavalyi felújító-tróger + dízel-tolvaj ezért mondhatta többször is kiemelten, hogy figyeljem a töltést, s MINDENKÉPP vigyem vissza pár hét után ? Elengedhetett úgy, hogy észrevették a majdnem totál zárlatot ?!?! A Qva anyját, három kisgyereket szállít a szekér, s ezt tudta a féreg.

Előzmény: espace34 (38402)
gabocsiga Creative Commons License 2017.03.15 0 0 38446

küldtem mailt

Előzmény: vajszi (38445)
vajszi Creative Commons License 2017.03.15 0 0 38445

Kérlek adj egy e-mail címet, vagy írj nekem privátban a részletekért!

Előzmény: gabocsiga (38444)
gabocsiga Creative Commons License 2017.03.15 0 0 38444

Mennyit kérsz értük?

Előzmény: vajszi (38442)
kustora Creative Commons License 2017.03.15 0 0 38443
vajszi Creative Commons License 2017.03.15 0 0 38442

Sziasztok!

 

Van kettő eladó, újnak tekinthető infrás fejhallgatóm, fejtámla monitoros, DVD-s Espace-be. Érdekel valakit? Reanultban vettem, eredeti, gyári, nem utángyártott. Privátban is érdeklődhettek. :)

johnkarul Creative Commons License 2017.03.15 0 0 38441

Tegnap voltam Budakalászon, ott is ki volt írva, hogy Pomáz. Rájöttem, hogy a HÉV túloldalára születni kell :).

Előzmény: Ferenc Kurucz (38437)
laaas Creative Commons License 2017.03.14 0 0 38440

Emlékeztetőül...

 

... az új belépők figyelmébe is:

 

  Itt a lehetőség hogy ne ismeretlenek legyetek itt a fórumon ....

                    - jó volna minél többen személyesen is megismerkedni egymással!

 
...  lehet másolni és nyomni alá:

 

 


 
                      Kedves elftársnők és Kedves CARtársak!!!


                Espace Fórum Találkozó!

 

                                                     (Coupe-Rövid-Grand)


                időpontja: 2017.IV.21 - 23. !!!   Április 21-22-23!

                                 Húsvét utáni hétvégén! 
                    Gyülekező Mezőtúron 21-én 16h-tól!!!


                            Tehát péntek szombat és vasárnap    

                          szállás és kirándulás az alföldön,

                a történelmi Magyarország földrajzi középpontja közelében!!!
              Ágyban, ágyneművel, zuhanyzóval, reggelivel és ebéddel!

             Kirándulás látnivalókkal, a lehető legkisebb költségvetéssel!
                            Van idő eldönteni is, felkészülni is!


                     Lehet családdal érkezni, hozhattok Barátokat,
                  szólhattok Espace vagy AVANTIME tulajoknak, de,


                         Más típussal senki ne érkezzen!!!

 

             A szálláson 4 éves korig ingyenes, fölötte sajnos nem!!!

 

 

Lehet tovább számozni és jelentkezni!

 

    0., SajtFondue  IV 2.0T   (tiszteletbeli meghívott)

     
    1., Kacsabácsi   III Grand 2.0 16V  +2 Fő (P-Sz-V)  (tiszteletbeli meghívott) 


    2., Espace34  III  3.0 24V. 


    3., Anfanger001  3,0 V6 24V Coupe  (P-Sz-V)                                                   


    4., Csokecsaba   IV  Grand 2.0 dci


    5., fazeres (ha telefonról akkor krisztianfz6)  III Grand 2,2 dT           

  

    6., WolfRC  II 2.1 dt

 

    7., wik_406  IV Grand 2.0 DCi

 

    8., lmano  IV Grand 2.0dCi esetleg III  3.0 24V. 

 

    9., chypy20  IV Grand 2.0T

 

   10., i.szanto  III. Grand V6 24v

 

   11., szaja11 IV 2.2 dCi

 

   12., jani5  I ph2 2,1 TD ('90) +1fő (P-Sz-V)

 

   13., Feuer-teufel  III 2.0 8V.  :-((((  A rajtszámot fenntartjuk...

 

   14., Komenda Tibi   IV. 2.2 dci  Grand

  

   15., Bélukás  IV. 2.2 dci

 

   16., Mistral  ...

 

   17., Kiriama Kazuo  III Grand  2.0 16V

 

   18., Fuego V6  I ph1 2.2 ('87) +1fő (P-Sz-V)

 

   19., Hupeti  III Grand 2.0 16V

 

   20., Arnold  III Grand 2.0 16V ???

 

   21., Fater.59  III ???   vagy az Avatime???

 

   22., koszti1 IV Grand 2,2 ( SZ-V 4 gy 2 f )

 

   23., Avantime73  cupe  2.0 dci!!!  (legális átépítés)

  

   24., madorka  III rövid 2.0 16V aut. (SZ-V)

 

   25., laaas III rövid 2.2 dci vagy IV Grand 2.0 dci (P-Sz-V) +1 felnőtt +2 gyerek (9,11 évesek!)

 

 

 A programokról néhány szóban...  

 

Péntek a találkozás örömével telik. Üdvözlés, ölelkezés, puszilkodás (nem csak régi ismerősöknek (nem árulunk el senkit :))  Autómustra, aláfekvés, tátott szájjjal megtekintés kié nagyobb és kié eszik kevesebbet. (ki tud nagyobbat vagy kevesebbet mondani verseny :)  Ha már elfáradtunk a versengésben, elfogyasztjuk a bográcsos vacsoránkat ami még nem eldöntött mi lesz. A tejbegríztől a csülökpörköltig széles a paletta... ötleteket várok (van két bogrács így választék is lesz) A szokáshoz híven mindenki hozhat saját nyársra valót mert tüzeskedni is fogunk... 

 

Szombaton reggeli (zsömle-vaj-felvágott+tea) után belevágunk és convoyozunk (https://www.youtube.com/watch?v=TEaQBx5HwZ8)  egy kicsit Szolnokra (50 Km) a REPTÁRBA  (http://www.reptar.hu) Szimulátorozás, akadály pálya stb... A délelőtt biztos rámegy...  

 

Ebéd a Kis Tisza étteremben, (https://www.facebook.com/kistiszaetterem/photos/a.785466524932270.1073741829.780042962141293/785465634932359/?type=3&theater) szabad választás és korlátlan fogyasztás. 

 

Délután autós ügyességi, szlalom verseny, meglepetés vezetéssel. KRESZ test!!! Tessék készülni!!!  (tavaly mindenki megbukott) 

Este bográcsozás, szalonna sütés, tárcsázás igény szerint... és levezetés ként zenés táncos mulatozás (élő zenével mint ahogy ez már hagyomány a találkozókon)

 

Vasárnap reggeli után búcsúzkodunk a sietőktől (Ők azok akik mennek vissza dolgozni nyugatra) a maradóknak még tartogatok egy kis kompozást (http://egykor.hu/images/2010/original/szarvas-szarvasi-komp.jpg) Szarvasra. Ott megnézzük a Mini Magyarországot. (https://www.facebook.com/MiniMagyarorszagSzarvas/photos/a.319540211482080.1073741827.223778081058294/799491663486930/?type=3&theater)

 

 Ha végeztünk és megéheztünk ebédre várnak ránk a kondorosi csárdában, ahol megnézhetjük a betyár kori pusztai élet emlékeit és megkóstolhatjuk ízes paraszti ételeit.

 

 http://www.kondorosicsarda.hu     

 

https://www.google.de/search?q=kondorosi+csárda&client=opera&biw=1600&bih=763&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJhMj6uqnSAhXE2SwKHWsVBz4Q_AUICCgB

 

Végül zárás képpen megígérjük búcsúzás közben hogy jövőre is találkozunk, majd elindulunk a szélrózsa minden irányába, élményekkel és új barátságokkal gazdagabban haza.

 

A találkozón lehetőség lesz bármilyen kártya, kulcs másolására tanítására... can-clip-el nyelv, fedélzeti számítógép beállításra hiba kódok kiolvasására...

 

Remélem mind többen kaptok még kedvet a személyes találkozáshoz...  

 

                                                                                                                                                                                                     Tisztelettel: Endrődi László  

 

Ui:  akinek kérdése van írjon,  a címem publikus... 

Előzmény: anfanger001 (38413)
Lepegeto Creative Commons License 2017.03.14 0 0 38439

Nekem is clip-el állították át a nyelvet angolra (mert magyar nincs)  mikor már úgy megszoktam a hollandot. Azóta értem is hogy mit ír ki. Akkor olvasták ki a hibakódokat is.

Előzmény: P-pocsesz (38433)
espace34 Creative Commons License 2017.03.14 0 1 38438

A kijelző fényét tudod állítani bekapcsolt világításnál, baloldalon, ahol az ESP-t hehet ki-be kapcsolni, az mellett.

 

A nyelvet CLIP-pel  lehet, mással nem tudom, hogy lehet-e, mert nincsen másom. Elérhetőségem az adatlapomon.

Előzmény: P-pocsesz (38433)
Ferenc Kurucz Creative Commons License 2017.03.14 0 0 38437

Sziasztok! Igen tényleg szürke színű!😂 Kékben semmi baja nem lenne! Egyébként 2.2dci és budapesti" pomázi" hulligánok vagyok, de lassan ott tartok hogy egy jó szerelőért az Utakon túlra is elmegyek!

Előzmény: Ferenc Kurucz (38423)
anfanger001 Creative Commons License 2017.03.14 0 0 38436

Peti a KIRÁLY!!!!

Előzmény: laaas (38434)
anfanger001 Creative Commons License 2017.03.14 0 0 38435

Tisztelt találkozós közösség!

 

 A költségek fontos kérdések az életükben... ezért megosztom veletek. Igyekeztem a lehető legolcsóbban de nem a leggagyibban megszervezni a találkozót, ezért a gyermekeknek (4 éves korig) ingyenes!  A serdülő csapat (4-12-ig) 10 000ft, a felnőtt 15 000 ft. A pontos létszámra szükségem volna, ezért a hétvégén megkeresek mindenkit e-mail-ben...  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!