Keresés

Részletes keresés

temed Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5434
De ez a kémény, ami ezen a lapostetőn jön keresztül, abból csak 50 cm-re áll ki. Ez az előírás, úgy tudom. Sokkal magasabbra meg nem tudom, érdemes-e, lehet-e csináltatni, mert akkor egyrészt irtó ronda, másrészt ha magas, akkor mindenképpen elő fognak írni valami merevítést, rögzítést, hogy egy vihar le ne döntse...
Előzmény: gmkiev (5433)
gmkiev Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5433
Ilyen estekre találták ki a kéményt. Az nem 50 cm.
Előzmény: temed (5432)
temed Creative Commons License 2009.09.19 0 0 5432
Azért ne felejtsük el, hogy télen is kell szellőztetni, hiába nem ülünk kint az erkélyen...
Előzmény: halaloszto (5431)
halaloszto Creative Commons License 2009.09.18 0 0 5431
telen eleg keveset ultok a teraszon. azt a keveset, amig melegvizet csinal meg kibirjatok nyaron.

vajk
Előzmény: temed (5430)
temed Creative Commons License 2009.09.18 0 0 5430
Üdv mindenkinek!

Segítséget, véleményeket kérnék! Egy családi házat építünk át, a régi konvektoros fűtés helyett zárt égésterű turbó kazánt szeretnénk. Az építési engedély és a kéményseprő nyilatkozat már megvan a felújításhoz.

A gondom a következő: a kazán felfelé elvezetett kéménye egy lapostetőt "szúr át". Erre a tetőre viszont az emeletről ki is lehet majd menni, tehát egy része erkély lesz. A kémény ebből 50 cm-re fog kiállni.

Mit gondoltok a kiáramló füstről? Mikor pl. kint ülünk az erkélyen... Vagy mondjuk nem fog beszivárogni a füst az emeleti szobák ablakain?

A kémény kb. 3 méterre lenne a nyílászáróktól, tehát a védőtávolság megvan. Ezért is engedélyezték gondolom.

Előre is köszi mindenkinek, aki próbál építő jelleggel hozzászólni!
foveon Creative Commons License 2009.09.18 0 0 5429
a kemenyseprok mondtak hogy kene ra, de ok is mondtak hogy olyan hosszu es hat teto is cserepes hogy nem gond hogy nincs. en nem ertek hozza (sem az eloirasokhoz) de azt latom hogy esonel csurog a felso reszen belul a viz. a felso tisztito ajtot kinyitva latom. kossz a tippet utanakeresek ennek a tarcsanak. katranyosodast eddig nem tapasztaltam (1 telet futottem vele). persze masok lakasaba nem latok be, de a padlasteri szakaszon nem latok. beleltetni biztos nem fogom, es sztem nem is eleg nagy az atmeroje hogy lehessen. de ehhez sem ertek. nekem eleg ha igy jo, masra nem fogjuk hasznalni csak fas kandallora (regen olajkalyha is volt rajta).
Előzmény: siokemeny (5426)
siokemeny Creative Commons License 2009.09.18 0 0 5428
gugli!!!
Előzmény: trasgo (5425)
siokemeny Creative Commons License 2009.09.18 0 0 5427
Felülről égési levegőt nem nagyon érdemes biztosítani, hiszen a huzathatás miatt abban is felfelé áramlana a levegő, így a kéményhuzatnak még azt a plusz ellenállást is le kéne győznie. (Főleg, hogy nem külső levegő csatlakozós a kandallód)

Mindenképpen az oldalfalról (vagy a nyílászáróktól) vezesd a kandallóhoz a luftot!
Előzmény: Gyur (5420)
siokemeny Creative Commons License 2009.09.18 0 0 5426
Üdv!

Ilyen magas kéményre szikrafogó már biztosan nem kell. Egyébként is csak ott kötelező, ahol esetleg nádtetős ház (vagy egyéb gyúlékony felépítmény) van a környéken.

Ami keresel az az esővédő tárcsa. gugli ...

Egyébként ennél a kéménynél inkább a kátrányosodás az, ami jelentkezni fog, gondolom béleltetni nem szeretnéd (25m !!!).
Előzmény: foveon (5419)
trasgo Creative Commons License 2009.09.18 0 0 5425
Sziasztok
Télen és tavasszal volt szó a kéménytisztító fahasábról, nyáron nagyon elfoglalt voltam és el is felejtettem de már nagyon aktuális lenne.
Mostanság hol melyik áruházban látatok (pl baumax) és mennyiért?
És hol lehet postai úton rendelni??

Köszi üdv trasgo
dcsabi8 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5424
Akkor értem! :) Azt hittem 130-ból...
Előzmény: Törölt nick (5421)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5423
Előzmény: Törölt nick (5422)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5422
Elkészült és ma este haza is hoztam:
http://picasaweb.google.com/zbuzas/Funnel_2009#
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5421
Nekem meg 56 e HUF-ból
:-)
Előzmény: dcsabi8 (5416)
Gyur Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5420
Szia Siokémény!
Köszi a segítséged. Igazából már a kandalló megvan, mert nyáron féláron jutottam hozzá.. Persze nem gondolkoztam, hogy nem jó a meglévő kémény.... :(

http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/kamino_ntvny_kandall_fekete/?id=182118

Sokat törtem a fejem, hogy inkább tovább adok a kandallón, de hajlunk a párommal a megtartás felé.
Lehet olyat, hogy a padláson vezetek egy csővet a közelebbi oldalfaltól a kémény felé (vízszintesen), és ott a plafonon a kémény mellett jön le a kandallóhoz, vagy fontos az, hogy a padló szintjénél legyen a légcsatorna? És ha a kandalló füstcső nyilása 120-as, akkor 120as kell a légcsatornának is lenni? Vagy esetleg elég a 100-as PVC csatornacső is?

Gyuri
Előzmény: siokemeny (5418)
foveon Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5419
hi! en is kerdeznek egyet...
adva egy fatuzelesu ontottvas kandallo, hozza egy kb 20-25m magas teglabol rakott kemeny (budai haz falaban+padalaster meg amennyi kiall). a kemeny vegen eternit cso van (sacc 1m-ert all ki). de ennek a csonek a vegen nincs semmi. ugy tudom illendo lenne egy szikrafogo, bar engem jobban izgat az hogy beleesik az eso es rohasztja a teglat belulrol. ilyen kemeny veg izet lehet valahol vetelezni? mi a neve mire keressek? atmerojet most fejbol nem tom, sacc 150mm. az meg kulon jo hogy ezt fel is kellene majd rakni, de azt sem tudom lehet e ilyet venni es mennyiert.
siokemeny Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5418
Üdv!

A kandalló elhelyezkedésétől függően többféle variáció is lehetséges.

Vezethetsz hozzá egy légcsatornát a fal és az aljzat találkozásánál, amit elburkolhatsz.

Vagy: nyílászáróba, vagy falba építhető légbeeresztő (Aereco, Helios- fix léghozamú!!!), vagy az a tekergetős fajta, amit a közepének a tekergetésével tudsz nyitni-zárni.
A légbeeresztő és a kandalló között lesz egy hideg "folyosó", tehát érdemes minél közelebb beépíteni a kandallóhoz, és lehetőleg ülőgarnitúrát ne keresztezze, mert lefagy a lábatok.

Milyen kandallót szeretnél?
Előzmény: Gyur (5417)
Gyur Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5417
No eldöntöttem, hogy a kandallóhoz készítek egy új kéményt a nappaliban, nem bajlódok a messze levő és amúgy is alu kémény átalakításával. A szerelt kéményhez nem is kell alap és terv sem... De ekkor jutott eszembe, hogy nem elég egy kémény megépítése, hanem kell valami, ahol be is áramlik ugyanennyi levegő, mint amennyi kimegy a kéményen. Ilyenkor a nappalin furatnak egy lyukat, vagy hogy szokott ez lenni?
dcsabi8 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5416
Ezt nem értem. Leier vagy Schiedel kész kéményt lehet venni ennyiért, amit elfogadnak a kéményseprők is stb... Ez miért jobb? Nekem a 8m-es Schiedel Uni+ szigetelt kémény 180-ból megált kompletten.
Előzmény: Törölt nick (5405)
tgabor73 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5415
Csasztok ! Egy 7,5m-es 150-es Ko rozsdamentes béléscső lenne beépítve egy falazott kéménybe a hozzá való idomokkal és alkatrészekkel és 2m-es szigetelt toldással, mert ennyire lesz visszabontva a 37 éves kémény. Az anyagár 110 lenne a munkadíj pedig 65 és erre jön még az áfa, ha kérek szlát. Egy szintes házban két kiállás lenne, két szoba felé. Véleményetek? Elfogadható ár vagy sok?
negativ0001 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5414
Koszi a biztato valaszt! Gondolom jo vastag az a kemeny, mert amibol en csinalnam, az kb 28x28as betonelemek. Bizos ami biztos megcsinalom merevitesekkel, egesszen lentrol es a csovet ami belerakok az ki lesz belelve, hogy ne legyen kondenz.
Előzmény: Törölt nick (5412)
siokemeny Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5413
Üdv!

Ez mind szép és jó, csak a kéményseprő ne tudjon róla!
Előzmény: Törölt nick (5405)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 5412
A szomszédomnak - tök szabálytalanul - a telekhatáron van a kéménye; kb. 2 m belmagas kazánház és kb. 5-6 m szabadon áló télakémény; se merevítés, semmiféle rögzítés; mazt várom már 12. éve, mikor dönti bele egy vihar a 'télikert'-szerű folyósóba (üvegfal és plexi-tető).
:-)
Előzmény: negativ0001 (5411)
negativ0001 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 5411
Sziasztok/Tiszteletem!!
Eppen a kazanhazamat epitem es hamarosan a kemenyhez erek, ezert nem volt idom atolvasni ezt a hosszu topicot, ezert belevagok, hatha tudtok segiteni.
Van egy ontottvas 5 elemes kazanom, amihez egy min 7 meter magas kemenyt ajanlanak es a belso atmeroje 22.5-16 cm lehet. A kazanhazam 2.3-2.5 magas es azutan mar csak a csillagos eg kovetkezik es a kemenyt nem fogja tartani semmi sem, csak a gravitacio. Anyagilag most nem engedhetem meg magamnak az inox kemenyt ezert a kovetkezot tervelem: 7m kemenybe bele megy 35 db elore betonbol ontott kemenyforma 22es belsovel, amit felraknek, de a levegobe kb 4.7 meter nyulna fel. A mereviteshez hasznalnek 4 db 6meteres vinklivasat mind a negy sarkanal es keresztkotesekkel merevitenem, mint a magas mobiltelefon antennaknal, amit bevakolnek, de a kemeny belsejebe raknek 2 db 3 meteres 20as kulso atmerovel, azbeszt csovet es az igy fennmaradt 1cm reteget kitoltenem keramia gyapottal.
A kerdes az lenne, hogy megallna a kemeny, vagy egy vihar ledontene?
Koszonom elore is!
Endre.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 5410
Én ahhoz a kisebbséghez tartozom - no nem AHHOZ - aki vidéki szerte e Nagy Honban, így a BKV alól felmentésem van.
:-)
Előzmény: Törölt nick (5407)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 5409
Én ahhoz a kisebbséghez tartozom - no nem AHHOZ - aki vidéki szerte e Nagy Honban, így a BKV alól felmentésem van.
:-)
Előzmény: Törölt nick (5407)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 5408
Fára 0.6-os bőven jó - a szerelt-kéményesek (no-name) ugyanattól a Kővári kereskedéstől veszik a lemezeke, mint én - na ők 0.5-ösből csinálják (infó az eladótól); mondani meg azt lehet, ami az ügyfél hallani akar (...jaja, ez 1 mm-es lemezből van...).

(Ja még egy apróság: ha hegeszteni akar valaki AVI-val, 1 mm alatt nem javaslom; nem lehet annyira letekerni az ampert, hogy ne olvadjon meg a 0.6-os-)
Előzmény: kod1111 (5406)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 5406
Hozzám is eltudna jönni, 10,5m 180-as 1mm-es. (Pest megye)
Vegyesre vagy gázra lesz, mert úgy hallottam 0,8 fára, 1mm már szénre is jó.
Előzmény: Törölt nick (5405)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 5405
Az én kéményem ma összeáll - hétvégén felállítjuk (majd készítek képeket).

Terv: 6 fm-es 10 cm-es szigeteléssel szerelt kémény tábla lemezekből.

Ami kellett hozzá:

50e HUF érékű anyag (0.6-os saválló és 1-es alu lemezek táblában; állítólag majdnem ennyiért lehet venni már csőben is)

lemezeket meg kellett hengerelni (ismerősnek van)
'farcolással' összefogatva a saválló cső (nem hegesztve)
1-es saváll lemezből tisztítónyílás, füstcső-csatlakozás és 'tető' a tetejére
tartószerkezet alá és rögzítés kb. a felső 2/3-nál

Összességében - ha nem munkatársam készítené el szívességből, mialatt táppénzen van - a 125 e HUF-os készkémény ár nem tűnik durvának.

A legjobbakat!
Előzmény: TpontGabor (5402)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2009.09.15 0 0 5404
Szervusztok!

A vegyestüzelésű kazánom falazott kéményén van beton fedlap, de a sima fajta. Tehát nincs védelem az eső belehullás ellen. A kéménylyuk meg elég nagy, úgy látom, hogy nagyobb eső után vizesedik is rendesen.
Létezik olyan plusz utólag felszerelhető fém (pl. rozsdamentes, vagy alu) elem, ami elég tartós és stabilan felfogatható?
A betonból készült nagy búbos fajtákat, most kerülném, mert úgy gondolom, hogy azok felrakása jóval több meló (már csak a felcipelése is) + a régi leszedését igényli. Persze, lehet, hogy rosszul tudom.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv': _Zsolesz_

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!