Keresés

Részletes keresés

bp0414 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14065

Ó!

Látom: Ingyen kenyér, ingyen tej, ingyen benzin, ingyen ez-az?

Valahol már olvastam valamit ....

Előzmény: senior önkormányzó (14050)
bp0414 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14064

Ha!

"ha a kötelező biztosításukat a zöldkártyát és az autóik műszaki vizsgáját-állapotát"

"Főnök! Adjonmá egy téglát, me gurú az ótó"

Azzal semmi balyom, hogy gyűjtögetnek, - azzal igen, hogy mindent szétszórnak, ha estleg rászólsz, hogy akkor amit szétdobált, kicsit rendezze, - hát, .........? Ez a ciki!

Előzmény: Fehér Nyuszi (14047)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14063

VIZITDÍJ


Tisztelt Lakosság!

 

Emesz Lajos képviselő úrnak a Szociális és Egészségügyi Bizottság elnökének javaslatára mától Solymáron a solymári lakosoknak az alapellátásért nem kell vizitdíjat fizetniük.

A háziorvosok tájékoztatása szerint országos jelenség, hogy a betegek "kivárnak" április 1-ig, ami semmiképpen nem szerencsés megoldás

A vizitdíjat - hasonlóan több budapesti polgármester döntéséhez - a költségvetés tárgyalása során a tavalyi keret fele alá zsugorodott polgármesteri különkeretből támogatjuk.

 

Dr Szente Kálmán

polgármester

bp0414 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14062

Érzem a távlatokat!

Leszünk még mi a kissebség.

Előzmény: senior önkormányzó (14049)
bp0414 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14061

Kedves Fehér Nyuszi!

Nem tudom, hogy hol voltatok "kényszerpihenőzni"!

Nekem más a véleményem!

Mi (én) amivel találkoztam: mindent amit lehet és van, ami nics azt sokszor a gondoskodással, kedvességgel pótólva!

Hát nem egy 5 csillagos szálloda, de tiszta és kultúrált volt.

Csilli villi szobában is betegebb lehetsz, mint egy 5 ágyasban, ha senki sem törődik veled! Nekünk szerencsénk volt?
Miért is?

Ha bemegyek a bótba, KÖSZÖNÖK és kérek 10 dkg. párizsit és csak úgy odaba...ák, hát már étvágyam sincs, de ha rámnéznek, elmosolyodnak van egy jó napom!

Egy mosoly, egy jónapot nem kerűl pénzbe sem és megváltozik a világ!

Próbáld ki! (Aznap légy Te az első!)

 

Előzmény: Fehér Nyuszi (14046)
bp0414 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14060

"A valódi reform annyit tesz, hogy a Lenin kőrútról végre be kell fordulni a Dohány utcába... de keményen!"

Hú!

Ez nagyon jó, - tartalma van, elgondolkodtató (+,-)!

 

Előzmény: senior önkormányzó (14043)
viricsi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14059

Igen, bizony én úgy gondolom, hogy el kell számolniuk, még akár velem is.

Elszáolás, elszámoltatás nélkül ez lesz, ami van. Ha ő nem tud felém elszámolni, akkor hogyan tudhat, akarhat engem elszámoltatni?

Ez valóban járulék és nem adomány.

Előzmény: senior önkormányzó (14058)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14058
Csak a személyi adataid, a Taj-számod, és mostanában kezdik rendezni az utánad fizetet járulékokat. (hogy egyáltalán, jogosult vagy-e ellátásokra). Azt gondolod, netán el kéne számolniuk Veled? Szó sincs róla! Ez járulék fizetés, nem részletfizetés, vagy kölcsöntörlesztés...
Előzmény: viricsi (14057)
viricsi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14057
Nagyon-nagyon csodálkoznék, ha nem lenne rólam egy részletes adatállomány a TB-nél. Ez lenne pénzkilapátolás legegyszerűbb módja.
Előzmény: senior önkormányzó (14056)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14056
Ilyen csak a személyre szabott külön biztosításoknál lehet, ott van saját számlád. Az állam által működtetett normatív alapú, kötelező biztosításnál nincs ilyen, legfeljebb azt tudják megnézni, hogy befizették-e utánad a járulékokat.
Előzmény: viricsi (14055)
viricsi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14055
Akkor én is pontosítok.
Ezért szeretném látni a rám fordított kiadásokat, hogy ne lehessen csalni, az én biztosításomra mondjuk herr Grubernek szép, új műfogakat építeni a szájába, esetleg méregdrága támogatott gyógyszereket felírni és magánimporban kijuttatni mondjuk Ukrajnába.
Az autónál, ha valami biztosítási esemény következik be, arról értesítést kap a polgár. Az eü biztosításnál nincs ilyen, ill. csak a Szkitty által említett nem túl egyszerű megoldás.
Előzmény: senior önkormányzó (14053)
viricsi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14054
Március 18. déli 12 óra. Solymáron kb három percig szakadt a hó.
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14053
Egy kis pontosítást engedj meg. A társadalombiztosítások, tehát a nyugdíj és eü bizt-k kiadásai az egész biztosított társadalom közös kockázatára történnek, akárcsak az autó kfb. Ezért nem lehet a személyes befizetéseket a személyes ráfordításokkal szembe állítani. (nincs rátekintés a folyószámlára, stb...). Az egész egy nagy kalap, aminek soha sem szabad kiürülnie. Ha mégis, akkor gyorsan hitelből kell utántölteni, akárcsak otthon. (minden költségvetésre, állami, önkormányzati, TB, stb igaz!) Ennek megelőzésére, bevételi oldalon lehet: 1, a lehető legtöbben fizessenek adót, járulékot, 2, adók, járulékok emelése. (ez kényelmes, de utáljuk). Kiadási oldalon lehet: 1, az általános kiadásokat csökkenteni (intézmények pazarló, túlszervezett működése) 2, felesleges eü kapacitásokat leépíteni (növekvő várakozási idő). Mindezek együtt a hatékonyság javulása, amit csak a verseny tud kikényszeríteni. Versenyezni csak a magánbiztosítók tudnak egymással és a magánkórházak szintén egymással, az egészségügy piacán. Minden más "reform" csak sz.rpaszírozás!
Előzmény: viricsi (14051)
viricsi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14052
Egyszer már volt regisztrációm, postán, ajánlva kaptam meg a belépési kódokat, azután megújult a rendszer, kaptam egy levelet, hogy fáradjak be az okmányirodába regisztrálni, aláírni, ...stb.
No, köszönöm nem kérek belőle.
Előzmény: szkitty (14045)
viricsi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14051

Látod, teljes mértékben egyetértünk.

Ezért nem szabad konzerválni ezt a rendszert, ezért kell olyan biztosítási rendszernek működnie, ahol megnézik, hogy mire fizetnek. Meggyőződésem, hogy a jelenlegi befizetésekből, ha azt tisztességesen befizetik és beszedik (gondolok itt a minimálbéres ügyvezető igazgatókra, feketemunkásokra, "veszteséges" kisvállalkozásokra, ...stb), a mainál messzemenően hatékonyabb és jobb színvonalú ellátórendszert lehet fenntartani.

 

Az, hogy egy kezelés végén számlát kapok, még nem mutatja azt, hogy esetleg még mi mindent számoltak el rám, esetleg még kik gyógyultak az én TAJ számom vitorlája alatt.

 

A reformoknak sajnálatosan nincs elég erejük, ráadásul még ezeket a gyengébbeket sem akarja elfogadni és támogatni a szakma azon része, amelyik nem érdekelt a változásokban és nem akarja a társadalom egy része sem támogatni, annak ellenére, hogy a jelenlegi rendszerrel halálosan elégedetlen és elégedetlen volt tizenöt éve is.

Ezek az intézkedések szvsz. nem reformok, csak előkészítenék az igazi reformokat, amit egyre sürgetőbb lenne végrehajtani. Így pedig ez nagyon nehéz lesz, ha a jelenlegi ellenzék vezére de facto kijelenti, hogyha privatizálják, akkor ők visszaállamosítják a társadalombiztosítást. És mint tudjuk, ő olyan, megteszi, mint ahogyan megtette a ferihegyi reptér kettes termináljának építőjével és üzemeltetőjével szemben, akiktől egyik napról a másikra egy kormányhatározattal megvonta az üzemeltetési jogokat és már másnap a reptérre sem tehették be a lábukat. Emiatt a Magyar Államnak 74 millió dolláros, kb. 17 milliárd forint kártérítést kellett fizetnie 2006-ban.

Ezek nem túl jó üzenetek a befektetők felé, azután csodálkozunk, hogy a gazdaság sem akar túlzottan növekedni, nem jön úgy a tőke, ahogyan szeretnénk.

Lehet persze riogatni az embereket, hogy a csúnya kapitalista csak azért fektet be, hogy azután zsákszámra hordja ki a pénzt, csakhogy ha valaki egy picit is utánnagondol ennek, rájön, hogy ostobaság. Nézz rá a kötelező biztosítások piacára, igenis jól látszik, hogy verseny folyik az ügyfélért. Divat szidni a kereskedelmi multikat, de ezek a multik olyan kínálatot, választékot és árversenyt (és ezzel együtt olcsóbb árakat) hoztak a magyar kereskedelmi palettára amiről korábban csak álmodoztunk. Ez nekünk jó.

Visszatérve az egészségügyhöz, el nem hiszem, hogy egy tb-t fizető ember a józan eszével azt szeretné, hogy az ő pénzén folytassák a potyázók ellátását, miközben ő, ha normális ellátást akar, akkor inkább ismét a zsebébe nyúl. Igen, szükség van a szolidaritási alapon működő egészségügyi ellátásra, erre fordítsák jól megkülönböztetetten a befizetések x százalékát, de többit azokra kell fordítani, akik ezt a pénzt kitermelik és befizetik.

Sarkos lesz a példa, de ha a mostani rend marad, az olyan lesz, mintha reggel munkába menet kötelezően megosztanám a pénztárcám tartalmát a kéregetőkkel.

Előzmény: Fehér Nyuszi (14046)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14050
Pont azért kell privatizálni, hogy azok vigyék a gazdaságot, akik értenek hozzá, s ne azok, akiknek csak papírjuk van róla!
Előzmény: Fehér Nyuszi (14048)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14049
Kedves Nyuszi! Még nagyobb a valószínűsége annak, hogy nem Kolompárék, hanem a többiek mennek beléd (mert sokkal többen vannak) papír nélkül. Neked mégis csak a cigányok láttán rándul a rendőr-reflexed! Nevelés kérdése. Abban egyet értünk, hogy óvatosnak kell lenni, mert élni elég kockázatos, de óvakodni, meg reflexből rendőrt hívni az kettő. Gondolj a jövőre. Az USA-ban ötven éve lincselték a négereket, idén meg lehet, hogy szines lesz az elnök!
Előzmény: Fehér Nyuszi (14047)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14048

Szerinted a jelenlegi szellemi kapacitással tényleg csak privatizálni kell?

 

Most olyan kormányról és minisztéruimról beszélünk,akik a 2. hónapban már módosítják a költségvetést. Szerinted mi történne, ha ilyen szabályozatlan környezetben magánosítanánk?

 

 

Előzmény: senior önkormányzó (14036)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14047

Kedves Senior!

 

A megjelentek segélyből élnek, és hulladék-kereskedelemmel foglalkoznak.

 

Rendőr azér kell hozzájuk,mert a létező összes szabálytalanságot elkövetik,amit lehet közúton és közterületen.

 

Pl tetszett vona, ha a kötelező biztosításukat a zöldkártyát és az autóik műszaki vizsgáját-állapotát ellenőrzik.

 

Megnézném az arcod,mikor Kolompár akárki belédcsattan,majd közli,hogy nincs kötelezője és nem ismeri el a hibáját. Gondolom ebben a helyzetben te üdvözült liberális mosollyal az arcodon vállon veregeted.

Előzmény: senior önkormányzó (14035)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14046

Kedves Viricsi!

Biztosan nincs tapasztalatod kórház ügyben, de nekem sajnos van. Két ismerősöm is volt vizitdíjas és kórházi napidíjas renszerben több napos "nyaraláson".

 

A kórházban még a takarítóknak is fizetni kell, hogy tiszta legyen szobád, a nővéreknek is,hogy megfelelő legyen az ellátás és az orvosnak is,hogy tényleg időben megtörténjen a műtéted.  Az,hogy milyen szobát kapsz a kórházban szintén pénz kérdése. A vizitdíjjal és a kórházi napidíjjal csak még jobban megdrágították az amúgy is "fizetős" szolgáltatást.

 

A kaja feljavítása a 600-1800 Ft/napig terjedő kórházi napidíjból kicsit átba**ásnak tűnik. Ennyiből több helyen lehet menüt vásárolni a városban, ahol az összegnek van ÁFA tartalma is, továbbá benne van a vendéglátós nyeresége és költségei.

(Itt a 600 forintról beszélek).  Te ugye nettó 600-at  fizetsz....

Több ételfutáros cég ezért házhoz is vinné....

 

 

Számlád eddig is volt, már évek óta megkapod a kezelés végén azt a papírt,amin rajta van,hogy mit végzett az orvos és mennyi az adott beavatkozások pontértéke. Ez már Horváth Ági és Molnár Laja előtt is  így volt.

 

A várólisták bevezetése és eltörlése óta soha nem látott mértékben nőtt a várakozási idő.

 

 

Azért lássuk be, hogy ezek a reformok épp ellentétes hatást váltottak ki, mint amit célnak megjelöltek.

 

 

Abban egyetértünk,hogy H-Ági nem szakértő. Túl sok változó volt neki az egészségügyben, de sikerült elvonatkoztatnia a betegtől,mikor a reformokat bevezette.

 

 

Előzmény: viricsi (14032)
szkitty Creative Commons License 2008.03.18 0 0 14045

Nincs egyéni számlám, amit megnézhetném, hogy mennyit fizettem be, mennyit költöttek rám, azt csinálták e, amit elszámoltak, ...stb.

 

De ha regisztrálod magad az ügyfélkapu.hu-n, pontosan végig tudod követni, mi-mennyi-hogyan... Sőt! Még jelezheted is, ha v.mi nem oké. ;)

senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.17 0 0 14044
Mennél több lesz a pénz, annál nagyobb lesz az acsarkodás.
Előzmény: Franco CC (14041)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.17 0 0 14043
A valódi reform annyit tesz, hogy a Lenin kőrútról végre be kell fordulni a Dohány utcába... de keményen! Nézd meg a cseheket. Igaz, őket már Mária Terézia is jobban kedvelte.
Előzmény: viricsi (14038)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.17 0 0 14042
A hajon akadt meg a szemem. Az előadás tényleg jó volt, ez a gyermekszinház  egy valódi solymári sikertörténet. A beszédek is a megszokott szinten voltak, kevéske gondolat mellé kevéske vonalas szöveg, mint régen. Szerencsére nem túl hosszan.
Előzmény: Franco CC (14040)
Franco CC Creative Commons License 2008.03.17 0 0 14041
Az angyalát! Mégis megyek az önkorihoz dolgozni. Cérnagyár storno:)))
Előzmény: Fehér Nyuszi (14028)
Franco CC Creative Commons License 2008.03.17 0 0 14040
Sejtem kire gondolsz, de az nem én voltam:) Én a legtetején ültem, egyedül. Gyerekek nem voltak ott. Illetve a lányom a szinpadon:)

Egyébként tök jó, ezek szerint, a topicból 5-en biztosan ott voltunk!!! Más valaki?

Ugyan nem tudok objektív véleményt mondani az előadásról, de eddig életem során végignéztem egy csomó márc.15.-i megemlékezést, de messze ez volt a legjobb!!!! A köszöntőknél ugyan néha felvontam a szemöldököm, de nem rontott semmit az ünnepség összhangulatán. Nagyon szinvonalas, tartalmas megemlékezés volt.
Előzmény: senior önkormányzó (14034)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 14039

Tárgy: Rendkívüli esemény


Tisztelt Polgármester Úr!!

Cégünk területén 2008.03.16-án ca 0.15-kor rendkívüli esemény történt.

Az udvar területén található veszélyes hulladék konténerünkben tárolt egyik zárt hordóban kb. 40 kg, amin katalizátort is tartalmazó hulladékot helyeztünk el későbbi elszállításra és megsemmisítésre. Eddig ismeretlen okból a hordóban túlnyomás keletkezett, mely a hordót szétfeszítette és a hulladék konténer teteje is megnyílt. Tűz nem keletkezett. A környéken érezhető szag az amin tartalomra vezethető vissza. A Fővárosi Tűzoltóság és a Budapesti Polgári Védelmi Igazgatóság által közösen üzemeltetett készenléti egységének, - Vegyi Felderítő Szolgálat (VFSZ) -, vegyészmérnöke a rendelkezésére álló műszerekkel a levegő koncentrációját több ízben megmérte közvetlenül a konténerben, a konténer mellett és távolabb is. Kimutatható mértékű szennyeződést a levegőben egyszer sem talált. A tűzoltók homokkal semlegesítették a terepet.

Riadótervünknek megfelelően azonnal értesítettük a havária esetére szerződött partenerünket, a MOL-Fer Verik-et, aki rövid időn belül kivonult. A konténer tartalmát átcsomagolták, a szennyezéssel átitatott homokot összegyűjtötték. A szakszerű elszállítás és ártalmatlanítás folyamatban van.

Személyi sérülés nem történt. Anyagi kár mindössze a hulladéktároló konténerben keletkezett.

Az okok kiderítését megkezdtük.

 

Tisztelettel

 

Demjén Zoltán


ügyvezető igazgató

Elastogran Kemipur Poliuretán Rendszerek Kft.

Elastogran Kemipur Poliuretán Rendszerek Kft. – Solymár – Terstyánszky út


H-2083 Solymár Bankkapcsolat: Citibank Rt. Budapest

Terstyánszky út 10800007-13998002

Tel: (36) 26-560 580

 

viricsi Creative Commons License 2008.03.17 0 0 14038
Már bocsánat, de én bizony nem tartom szakembernek, szakpolitikusnak H.Á.-t.
Hasonlatos hozzám, mindig, mindenre van válasza, még akkor is, ha az egy nyilvánvaló baromság. Szvsz. ezért lett ő a miniszter, kiváló hasbeszélő képessége van.:))
Aki a trezorokban, a vizitdíjautomatákban, Túró Rudiban utazik ahelyett, hogy valódi reformokat szorgalmazna, azt én bizony nem tartom jónak. Tudom persze, hogy baromi nehéz a szakma egyéni érdekeivel, királyságaival és a poltikai ellenszéllel szembe menni, de a reformokat másképp nem lehet egy ilyen erodált rendszerben végrehajtani. Ugyanaz, mint a cigánykérdés, azt sem lehet a cigányság egyetértésével megvalósítani, mert ők sem a felemelkedésüket látják a jövőképükben, hanem azt, hogy elveszik a segélyeiket és még dolgozniuk, tanulniuk is kell. Pedig sejthetjük, hogy a jövőjük csak így lehet sikeres, hasonlatosan az egészségügyhöz.
Előzmény: senior önkormányzó (14036)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 14037

LOMTALANÍTÁS


A Saubermacher-Bicske Kft. értesíti Solymár község lakosságát, hogy lomtalanítási akciót szervez. Összegyűjtjük és elszállítjuk a háztartásokban a normál életvitel velejárójaként keletkezett háztartási lomokat, hulladékokat.
Ezen akció keretében nem szállítjuk el az autóroncsokat, autóalkatrészeket és veszélyes hulladékokat,  valamint vállalkozási tevékenységből származó hulladékokat, akkumulátort, festékes dobozokat, maradék festéket, növényvédő szereket, építési törmeléket.
Megkérjük a T. lakosságot, hogy a lomokat a háztartási hulladékszállítás napján, a járat érkezése előtt rakják ki, mert az utólag kihelyezett lom elszállításából származó hulladékot a mennyisége miatt nem tudjuk az adott napon elszállítani, úgy azt a következő napon szállítjuk el.


Lomtalanítás időpontja: 2008. Március 17. Hétfő reggel 6-órától:
A fenti időpont urán a kirakott lomok nem kerülnek elszállításra!!!
Rákóczi u, Patak u, Petőfi u, Dózsa u, Ady u, Aradi u, Párkány u, Szabadság u,
József A u, Várhegy u, Pilisvörösvári u, Pacsirta u, Madách u, Béke u, Árpád u, Terstyánszky u, Ifjúság u, Váci M u, Rozmaring u, Sport u, Vasút u,  Major u,  Rókus u, Mátyás kir u, (Hősök u-tól Temetőig)


Lomtalanítás időpontja: 2008. március 31. Hétfő reggel 6-órától:
A fenti időpont után kirakott lomok nem kerülnek elszállításra!!!
Györgyhegy u, Györgyliget u, Hóvirág u, Pipacs u, Ibolya u, Anna u, Munkás u, Toldi u, Kosár u, Orgona u, Orgona köz, Lejtő u, Szellő u, Kálvária u, Erdő u, Hősök u, Zöldfa u, Törökkút u,     Meredek u, Marcibányi u, Pillman bíró u, Nagykovácsi u, Majtényi u, Árok u, Turista u, Bajcsy Zs. U, Templom tér, Kossuth u, Szőlőkert u, Bocskai u, Szív u, Mátyás kir u. (Anna kápolnától Hősök u-ig )

 

Lomtalanítás időpontja: 2008. Április 07. Hétfő reggel 6-órától:
A fenti időpont után kirakott lomok nem kerülnek elszállításra!!!
Rózsika u, Boróka u, Pihenő u, Panoráma u, Fenyő u, Forrás u, Átjáró u, Ág u, Tölgy u, Bokor u, Boróka u, Magas u, Kilátó u, Erdőalja u, Kökörcsin u, Völgy u, Hegy u, Füves u, Kápolna u, Nap u, Madár u, Koppány u, Vörösmarty u, Budai Nagy Antal u, Kakukkhegy u, Tető u, Bánya u, Móricz Zsigmond u, Kisfaludy u, Gorkij u, Katona u, Hársfa u, Berzsenyi u, Kazinczy u, Kölcsey u, Arany János u.


Lomtalanítás időpontja: 2008. Április 14. Hétfő reggel 6-órától:
A fenti időpont után kirakott lomok nem kerülnek elszállításra!!!
Csősz u, Szegfű u, Hold u, Rönk u, Mély u, Széles u, Kemence u, Szentiváni u, Tavasz u,           Ásvány u, Barlang u, Dió u, Bogár u, Rövid u, Perem u, Tücsök u, Kapás u, Avar u, Kút u,           Homok u, Mészégető u, Körte u, Őz u, Barack u, Szarvas u, Birs u, Fecske u, Egres u, Virág u,      Szüret u, Bimbó u, Cseresznye u, Kert u, Fűzfa u, Szt Flórián u, Akácfa u, Külső Bécsi u,   Mókus u, Cseje u, Rozáliasor.

senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.17 0 0 14036
Nem a szakértelem hiányzik, hanem a valódi privatizáció, amit a szocik képtelenek az agyukkal fölfogni és a szívükbe zárni. (majd az Orbánék megcsinálják..) Ha ez a maszatolás sokáig elhúzódik, tényleg fájni fog a kezelés.
Előzmény: viricsi (14032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!