Keresés

Részletes keresés

ibi43 Creative Commons License 2016.05.18 0 2 17190

Kedves András46!

Több hete csak olvasgatom a fórumot és csak tanácstalanságot látok.

Korábban már volt ugyanerről a témáról szó.

Aki van olyan szerencsés, hogy megvan az öregségi nyugdíjhoz szükséges 20 éve, annak csak annyit kell tennie pillanatnyi felállás szerint, hogy lemond a rokkantsági vagy rehabilitációs ellátásról és kéri az öregségi nyugdíj folyósítását a rá irányadó nyugdíjkorhatár (65 év) elérésekor.

Szerintem az van bajban, akinek nincsenek meg az évei. Azok életük végéig rokkantsági ellátást kapnak.

Én így értelmezem az 1957 után születettek nyugdíjkérdését.

Előzmény: andras46 (17189)
andras46 Creative Commons License 2016.05.18 0 1 17189
Most akkor mi lesz az 1955 jan.1 után születettel aki még a régi 1995-ös III cs. leszázalékolás alapján kapja kétszer is nevet változtatva átfordúlósan az ellátását és nem hívták be felűlvizsgálatra? A 95-ig munkában eltöltött biztosítási ideje pedig közel 30év volt? Ha betölti a 64 évet kérheti az öregségi nyugdij számítását vagy marad élete végéig az elemózsija?
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.18 0 1 17188

Kedves Ági 1955.

szerintem a mínuszokat nem Te kapod, hanem a hír.

Szeretettel: Ruth

U.i. megmaradt a vacsorám.

Előzmény: Törölt nick (17181)
words about future Creative Commons License 2016.05.18 -4 3 17187

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700081.TV

 

1997. évi LXXXI. törvény a társadalombiztosítási nyugellátásról1

words about future Creative Commons License 2016.05.18 -4 3 17186

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100191.TV

 

 

2011. évi CXCI. törvény a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról1

 

 

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1600026.TV&timeshift=fffffff4&txtreferer=00000001.TXT

 

2016. évi XXVI. törvény az egyes szociális és gyermekvédelmi tárgyú, valamint a megváltozott munkaképességű személyek ellátásait érintő törvények módosításáról1

 

4. A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény módosítása

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.18 -3 1 17185

Érdemes végigolvasni ? Érdemes figyelmesen végigolvasni , de nem ezt , hanem a törvényt .

Előzmény: hagyma boly (17183)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.18 0 3 17184

CSAKHOGY én és ruth nem 1955 . jan . 1. előtt születtünk .

Előzmény: hagyma boly (17183)
hagyma boly Creative Commons License 2016.05.18 -4 2 17183

 

http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Igy_lesz_oregsegi_nyugdij_a_rokkantsagi_ell_5WZ6O3

 

 

a fenti linkből ezt emelném ki, de érdemes végigolvani

 

 

Az 1949. december 31-ét követően, de 1955. január 1-jét megelőzően született, és 2011. december 31-én I-III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személyek nyugellátását 2012. január 1-jétől már nem saját jogú nyugellátásként folyósítják tovább, ezen időponttól kezdődően – függetlenül azon ténytől, hogy az ellátásuk összege nem változott –, már nem minősülnek nyugdíjasnak. Ezért a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatáruk betöltésekor lehetőségük nyílik, hogy kérjék az öregségi nyugdíjuk megállapításá

Előzmény: Törölt nick (17181)
words about future Creative Commons License 2016.05.18 -4 2 17182

http://ado.hu/rovatok/tb-nyugdij/tb-2016-minden-egy-helyen-x

 

 

"Az Adó-kódex Társadalombiztosítás 2016 lapszáma tartalmazza a legfontosabb társadalombiztosítási jogszabályok egységes szerkezetű, 2016. január 1-jétől hatályos szövegét a 2015-ös évközi és év végi változások kiemelésével, továbbá a módosítások gyakorlati példákkal illusztrált magyarázatait. Az online változatban a magyarázatokat tartalmazó cikkekből pdf formátumban is letölthetők a változásmagyarázatok és a jogszabályok. A Társadalombiztosítás 2016 itt rendelhető meg.

 

 

Az Adó-kódex Társadalombiztosítás 2016 lapszámának tartalomjegyzében található a többi között:

  • Magyarázat a társadalombiztosítási nyugellátásra vonatkozó szabályozás változásaihoz

  • Magyarázat a korhatár előtti ellátás, szolgálati járandóság szabályainak a változásaihoz

  • Magyarázat a megváltozott munkaképességűek ellátásaira vonatkozó szabályozás változásaihoz

 

 

http://ado.hu/vasarlas/termek/ADO-kodex-Tarsadalombiztositas@82_3155_kiadvany.html

 

ADÓ-kódex: Társadalombiztosítás 2016                              3 133 Ft + 27% áfa (3 979 Ft)

Az Adó-kódex - Társadalombiztosítás 2016 lapszáma tartalmazza a legfontosabb társadalombiztosítási jogszabályok egységes szerkezetű, 2016. január 1-jétől hatályos szövegeit a 2015-ös évközi és az év végi változások kiemelésével, továbbá a módosítások gyakorlati példákkal illusztrált magyarázatait.

A lapszám tartalmából:

- Biztosítási jogviszony
- Egészségügyi hozzájárulás
- Szociális hozzájárulási adó
- Nyugellátás
- Egészségbiztosítás"

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.18 -2 0 17181

Pont ,hogy NEM ok ! Ha öregségi nyugdíjat kérsz , akkor kapsz egy újraszámolt összeget , ebben az esetben nincs lehetőséged más összegből választani , azt kapod  ,amit kiszámolnak neked ,ha ragaszkodsz ,ahhoz ,hogy öregségi nyugdíjas légy . Ha a mostani ellátásod összegét tartod kedvezőbbnek , megtarthatod , de nem nyugdíj , hanem rokkant ellátás címén !Mondtam , majd jön Júlia , addig meg nyugodtan nyomkodhatjátok a mínuszokat nekem ... Az információ nem tény , a törvény az tény . Szerintem ez a jelen állapot . A gondolkodás mikéntje szabad , az nincs törvényileg szabályozva , én inkább korlátok közé szorítva , de maradok a tényeknél .

Előzmény: Ruth22 (17180)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.18 0 2 17180

Kedves Ági 1955.

Okés, majdnem, az én információm erre a csoportra, hogy a nyugdíjazást kérni kell, az összeg között pedig lehet választani. Így a választott összeggel lesz az illető nyugdíjas. Jelen pillanati állapot. 

Aztán BJSzakértő tudja a legtöbbet,

később változik a törvény,

aztán borul a világhelyzet...

A holnapi vacsora sem biztos, a mai még úgy látszik igen, ha csak meg nem eszi valaki míg az orvosnál vagyok.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Törölt nick (17179)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.18 -3 0 17179

Akik 1954. 12. 31. után születtek és 2011. 12. 31-n rokkantsági nyugdíjasok voltak, és 2012 - n felülvizsgálat nélkül lettek rehab ellátottak , aztán később szintén felülvizsgálat nélkül rokkant ellátottak , ők nem a többször " átfordított" összeggel lehetnek öregségi nyugdíjasok ,  hanem kérelemre újraszámolt összeg alapján . Az " átfordított " összeget ugyan megtarthatják ,ha akarják , de nem nyugdíjként , hanem rokkant ellátásként . Az újraszámolt összeggel lesznek , akik anyagilag jobban fognak járni és lesznek , akik ( sokkal ) rosszabbul !                                                                               Türelem , majd jön szakértőként Júlia , addig meg jöhetnek nekem a mínuszok ...

Előzmény: andras46 (17177)
words about future Creative Commons License 2016.05.18 -4 6 17178

Kedves András!

 

Nem vagyok szakértő, csak próbálok eligazodni a törvények útvesztőiben, mint mindenki. Várom/várjuk Dr. B. J. válaszát türelmesen.
Nem engedhetjük meg magunknak azt a felelőtlenséget, hogy nem ismerjük pontosan a ránk vonatkozó paragrafusokat.
Ha talpon tudjunk maradni, ismernünk, értenünk kell a ránk vonatkozó tövényeket, hogy ne érjen csapásként, hogy felkészülni, védekezni tudjunk.
Különböző korcsoportok vannak, de - ha a szándék és akarat megvan rá, ezt le lehet(ne) bontani, hogy melyik korcsoportra pontosan mi vonatkozik.
Minden szabályozásnak lehetnek nyertesei és vesztesei is. Akik a megrokkanásuk előtt több mint harminc év aktív munkával töltött idővel rendelkeztek és ezt - mivel utólagosan új belépőknek minősítették őket, bár nem voltak azok - elveszítették, az utóbbiak közé tartoznak.
Ha a csekély összegű "ellátásukkal" kell beérniük a jövőben is, az egyenlő az életük ellehetetlenítésével. Mint ahogy most is, jelenleg is támogatásra szorulnak (család, rokonok).

Előzmény: andras46 (17176)
andras46 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 17177
Nagyon sok 55.január 1 után születettet,az elemozsijával átfordítottak rehab ellátottá,majd most rokkant ellátottá a behívásuk és felülvizsgálatuk nélkül. ők az elemozsiájukkal mennek nyugdijba hiába volt 30 év munkában töltött biztosítási idejük?
andras46 Creative Commons License 2016.05.18 -3 1 17176
Továbbra is várom öntöl a tiszta zavar és kavarmentes válaszokat érthető módon,mert ugyebár a jogszabályokat ide 1/1-ben bárki be tudja másolni! A jogalkotók megtévesztő trükkjeihez nem kérem a sáfárkodást!! köszönöm az eddigi érthető válaszait a sorstérsaim nevében is!
Előzmény: words about future (17170)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.17 -3 0 17175

" ÁTFORDÍTÁSt " azok a volt rokkantnyugdíjasok kérhetnek , akik 2011 . dec . 31- ig betöltötték az 57. évüket .    Vagyis ,akik 1955-ben , vagy később születtek azok már nem kérhetik , hogy a mostani rokkant ellátásukat újraszámolás nélkül , azonos összegben folyósítsák tovább öregségi nyugdíjként .                                                                                      Így értelmezem a CXCI . törv . 32§ 4. bekezdését . És Júlia ?                                                                                  

words about future Creative Commons License 2016.05.17 -4 5 17174

A kérdés továbbra is megválaszolandó kérdés marad - a segítségnyújtás reményében - akkor is, ha I. II. III. csoportú rokkantak voltak 2012. előtt.  

 

Előzmény: Gellar (17173)
Gellar Creative Commons License 2016.05.17 0 3 17173

Szerintem meg nem is volt azelőtt rokkantsági ellátás.

Előzmény: 560707 (17171)
words about future Creative Commons License 2016.05.17 -4 3 17172

Igen. Így van.

 

 

Előzmény: 560707 (17171)
560707 Creative Commons License 2016.05.17 0 3 17171

Az sem mindegy, hogy az új törvény előtt (2011.dec.31), vagy utál lett valaki rokkantsági ellátott.

 

Előzmény: words about future (17170)
words about future Creative Commons License 2016.05.17 -4 7 17170

Kedves BJszakért,

 

Sokakat érintő kérdésre szeretnék választ kapni.( Eddig azt hittem, értem az egészet, de most már teljesen összekavarodtam.) 

 

Kérem, segítsen Nekünk a törvény értelmezésében, mi vonatkozik az 1955. év után születettekre? 

 

Megadatott-e nekik/ nekünk a választás lehetősége,  megadatott-e a nyugdíjjá fordítás lehetősége, amikor a ránk irányadó korhatárt betöltjük, vagy az öt éven belül csak "átfordítanak" az addig megállapított összeggel? 

 

Kérem válaszának közérthető, hétköznapi módon történő megfogalmazását.  Köszönöm.

 

 

 

 

BJszakért Creative Commons License 2016.05.17 0 4 17169

További tájékoztatás:

 

2016.május 1-jétől többek között változott a 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv )-ben:

1. lényeges változás: az akkreditált munkáltatók részére nyújtott támogatások foglalkoztatotti célcsoportja kiegészült a vakok személyi járadékában részesülő személyek bértámogatásával

2. lényeges változás: a havi átlagjövedelem számítás referencia időszakának kezdő időpontja, ez lehetővé teszi, hogy a tanulmányuk mellett dolgozók is igénybe vehessék a megváltozott munkaképességű személyek ellátásait, ez pozitív.

3. lényeges változás: a keresőtevékenység fogalma, az egyéni és a társas vállalkozásokra vonatkozó Tbj.-re történő hivatkozással, pontosítással, kiegészítéssel. (a szünetelés esetére vonatkozó szabályozás fontos!): kereső tevékenység: a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény (a továbbiakban: Flt.) szerinti kereső tevékenység azzal, hogy

- az egyéni vállalkozó és társas vállalkozó tevékenysége azon időszakban minősül keresőtevékenységnek, amelyben a biztosítása e jogviszony alapján a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) szerint fennáll, ide nem értve a biztosítás szünetelésének esetét;

- az uniós rendeletek hatálya alá tartozó személy esetén az EGT-államban, a szociális biztonsági tárgyú nemzetközi egyezmény hatálya alá tartozó személy esetén az egyezményben részes államban - a jogosult nyilatkozata vagy az ügyben hatáskörrel rendelkező külföldi szerv adatszolgáltatása alapján - fennálló keresőtevékenység is keresőtevékenységnek minősül

4. a rehabilitációs ellátásra vonatkozó szabályozás változásáról (új komplex) már beszéltem, a rokkantsági ellátással kapcsolatosról is, ezek számítási alapjáról is, a bejelentési kötelezettség tartama, határidejéről is,

5. említettem: pontosították a komplex minősítés időbeli hatályát, az eljárási szabályokat,

6. említettem:pontosították a rehabilitációs hozzájárulás és a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatásának támogatásáról szóló szabályokat,

7. említettem: pontosították a hatósági bizonyítvány kiállításának eljárási szabályait

Hivatkozás: Magyar Közlöny 2016. évi 55. számában, (IV.19.) a 2016. évi XXVI. törvény az egyes szociális és gyermekvédelmi tárgyú, valamint a megváltozott munkaképességű személyek ellátásait érintő törvények módosításáról, és 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv)

 

Megjegyzem, még várható módosítás a végrehajtási rendeletekben, mert például a kormány a költségvetési javaslatában a rehabilitációs hozzájárulás mértékét növelni szeretné a kormány, ami helyes, de ha nem rendelnek ehhez a negatív ösztönzőhöz pozitív ösztönzőket, amely a foglalkoztatást elősegíti , akkor semmi értelme valójában úgy vélem, rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként. Ilyenekre gondolok, mint tárgyi-, személyi-, infrastrukturális eszközök vásárlására munkaadóknak pályázati úton az egészségkárosodott személy egyéni szükségleteinek megfelelően nyílt munkaerő-piacon is a foglalkoztatása esetén. Persze úgy, hogy ez bárki számára hozzáférhető legyen, tisztességesen. Mert különben elveszti értékét az ország fennmaradása, versenyképessége szempontjából.

Illetve a költségvetési javaslatban, a kormány előterjesztésében megjelent a foglalkoztatási alap. Ami 2010. előtt Rehabilitációs alapnak neveztek, akkor megszüntették, és oda folyt be igen magas összeg, amelybe a munkaadók inkább befizették a plusz adót, mint sérült embert foglalkoztattak volna, és ezt forgatta vissza a mindenkori kormány a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása érdekében, és pontosan nyomon lehetett követni, mennyi összeg folyik be és mennyit mire költöttek ebből. Ennek az uniós előírásoknak megfelelően átláthatónak kellene lenni, és követhetőnek, nyilvánosnak, hiszen közpénz.

 

Kérdés, hogyan fog ezután működni mindez. Ha valóban a megváltozott munkaképességű emberek érdekében, akkor fenntartható, versenyképes ország lesz hazánk.

Ha nem, akkor a döntéshozók is saját bőrükön tapasztalják majd, hogy vannak megújuló erőforrások, és a pénz, nem ebbe a körbe tartozik, elfogy. Akik másképp gondolják, így járnak: pucéran születünk és pucéran tesznek a tepsibe a hűtőbe halálunkkor, így nem viszünk magunkkal ruhát, pénzt, vagyont, autót, házat a túlvilágra, csak azt, amivé fejlődtünk földi utazásunk során, a lelki fejlődésünket, vagy lelki sivárságunkat, és kerülünk Dante Poklába vagy sem.

 

A humán erőforrás megújuló erőforrás, érdemes belefektetni, elsősorban az emberi erőforráson keresztül (amely hazánk legfontosabb erőforrása) az egészségébe, Life Long Learningbe, a foglalkoztatásába.

Az Apple hogyan lett naggyá, azt a gondolkozásának köszönheti, javaslom mindenkinek Steve Jobs, az Apple alapítója életrajzi filmjét: Csak gondolkozz másképp.

 

„Azért vagyunk itt a Földön, hogy egyedi különlegességeinkkel hozzájáruljunk a világ sorsához.” Anthony Robbins

 

Szakterületemen önzetlen útmutatást nyújtok rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként konkrét esetükben, személyre szólóan, jogszabályi háttérrel: felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció témában, hitelesen.

Úgy vélem, a foglalkozási rehabilitáció, és az ehhez kapcsolódó kedvezmények, támogatások rendszere igen sokrétű, a jogszabályok sokasága folyton változik, speciális szakterület, nem könnyű eligazodni benne. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy nemcsak az érintett nyugdíjasok, de a rászorulók, a gyermeket nevelők sem ismerik ezeket.

Ezen ismeretek hiánya hátrányos következményekkel járhat, komoly lehet az anyagi veszteség. Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas csak erre, szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségeim a személyre szóló útmutatás érdekében: http://www.versenykepesseg.eu/

 

Megtisztelnek további megkeresésükkel.

 

 

csakvirág Creative Commons License 2016.05.17 -4 3 17168

Kedves Otthonülő! Az előző hozzászólásomnál a megszólítás- od lemaradt.Hibák is vannak benne,elnèzèst,telefonról vètettem.      

További szèp napot kívánva,csakvirág.

csakvirág Creative Commons License 2016.05.17 -4 3 17167

Tènyleg nincs mit,örülök,ha majd sikerül elintèzned.A gèphang a telefon vègèn....ès M.ki kènytelen vègighallgatni az összes menüpontot,hiszen anèlkül???Nem tud választani.Vègre jó,megvan,- ès újra gèphang...szintèn vègighallgatid,útálatos dolognak tartom èn is!Eközben pedig el telefonáltál kb. 3-4 percet!:((((

 

További szèp napot kívánok Mindenkinek!:)

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.17 -1 1 17166

Az információ , az csak információ és nem tény , ahogy Júlia mondja , dönteni az érvényes jogszabályok alapján kell és lehet . A tájékoztató jellegű információk sok esetben vihetnek félre , részben a hivatal pontatlanságából , részben az ügyfél félre értelmezéséből is . Ez a saját tapasztalatom , ettől függetlenül mások gondolkodhatnak más szempontok szerint is ...

Előzmény: Ruth22 (17159)
otthonülő Creative Commons License 2016.05.17 0 4 17165

Kedves csakvirág!

Nagyon szépen köszönöm a teljes körű, pontos információt!   Nagyon kedves Tőled, hogy még azt is megírtad, hogyan juthatok el az ügyintézőig!  

Utálom, ha valamit el szeretnék intézni telefonon, és egy gép beszél hozzám!  Oké, haladni kell a korral, de talán nem vagyok egyedül ezzel a géphang utálattal.

 

Neked és Mindenkinek kellemes, fájdalommentes napot kívánok!

Előzmény: csakvirág (17164)
csakvirág Creative Commons License 2016.05.17 -4 4 17164

Kedves Otthonülő!

 

Írok két telefonszámot Neked, talán érdemes előbb felhívni,- és az ügyintézővel beszélni. Én nem számolást kértem, nekem azért az "a" nyomtatvány kellett. De rákérdezett a Hölgy, tehát lehet több mindent kérni, nekem az összes mh.-em pontos leírására volt szükségem.

 

ONYF: 06-1-323-60-00

          06-1-323-61-16

 

M.két számnál géphang beszél...Én felírtam magamnak, mivel nem egyszerű elérni őket, h.: géphang után, először a 3-as gombot, azután a 2-es gombot kell beütni, h. az ügyintézőt kapcsolják.

 h.:8-18

 k.:8-15

sz.:8-15

cs.:-----

 p.:8-13

 

Szép napot,-és jó egészséget kívánok Neked és Mindenkinek! :) csakvirág

BJszakért Creative Commons License 2016.05.16 -3 1 17163

words about,

KÉREM, NE másolja be a linkemen található szakmai szövegemet, mindenki tud entert nyomni a linkre, amit odamásolt, és el tudja olvasni ott a forrásnál, egyébként sem másolható, csak saját célból olvasható (1999. évi LXXVI.tv. a szerzői jogokról).

Sőt, kevesebb helyet foglal egy fórumon.

 

Ráadásul nem véletlen a jogszabályra hivatkozás, mert mindenről (terjedelme miatt sem) lehet, és nem is kell informálni, a lényegesről tájékoztatok, hivatkozom a jogszabályra, de minden eset más, ezért a saját esetére személyre szólóan mindenki tájékoztatást kap önzetlenül, konkrétan, korrektül, ha megtisztel megkeresésével, amikor ráérek rehab gazdasági menedzser, szakértőként.

Ugyanis az általános tájékoztatóból még nem tudhatja az érintett (rosszul értelmezi, nem ismeri a jogszabályban a fogalmakat, amelyeket alkalmazni kell, ill. eljárásokat), nem ismeri, hogy pontosan az ő helyzetére, mi vonatkozik, mi mit jelent, mit alkalmazzon, mik az alternatívák, jól értelmezi-e helyzetét, hatályos-e, ami rá vonatkozik, és még számtalan kérdést felvetnék.

 

Szakmai honlapom arra való, hogy láthassa, aki megtalálja, hogy mi a szakterületem, és jártas vagyok benne, bátran, bizalommal fordulhat hozzám, mert hiteles vagyok, és nem arra való a szakmai honlapom, hogy mindent egy helyen megtaláljon az arra látogató, még ha tudja is, hogy melyik oldalt melyikkel olvashatja össze, mert a jogszabályok együttes értelmezése során derül ki egyes eset pontos ismerete után a hiteles szakmai útmutatás.

 

Köszönöm, eddigi megkeresésüket, egy kérdés kivételével mindre válaszoltam az Ünnepek alatt is, megtisztelnek további megkeresésükkel.

 

Csakvirág, és Mások, nagyon szívesen nyújtok segítő útmutatást, ha van időm, megtiszteltek,

Ági, azt hiszem, megbeszéltük.

 

A költségvetésről szóló törvény javaslat mág nem törvény (valószínű az lesz persze), DE a döntéshozók SZÁNDÉKÁT jelzi, mire mennyit akarnak költeni, mi az irány (özvegyi, árvaellátás,...).

A részletek később derülnek ki!!

Hogyan hajtják végre, az a végrehajtási rendeletekből derül majd ki. A költségvetési törvény csak egy keret. Ráadásul egy folyton változó, mert éppen ezért kiszámíthatatlan a gazdaság, mert a jogszabályok is folyton változnak. Ugye ki gondolta, hogy a társadalom biztosítás kikerül az Alkotmányból, mert Alaptörvényben már nincs hozzá joga az embernek, a magyar embernek, vagyis az egészséghez, mert csak törekszik rá az állam, és Tb helyett adót fizetünk, 2011. végéig, biztosítani bolt köteles az Állam az egészséghez való jogot, és ezért Tb járulékot fizettünk, elvárhattuk minimum azt, hogy ne haljunk meg, ill. gyógyulásra esélyt kaphassunk, de ez megszűnt 2012. jan.tól. Mihályi Péter erről (közgazdász) sokat beszél(t).

De az emberek a jelenlegi döntéshozókat választották, többször, és a rendszer (egészségügyi-, oktatás-, nyugdíj-, foglalkoztatás-,stb.) jelenleg is megfelel az embereknek. Ez van, az elosztással, a szolidaritással, emberséggel, hozzáállással nagy gond van, beteg a társadalom, és haldoklik a magyar, sajnos. Na, ennyit erről.

 

Szakterületem: felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció témában rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként konkrét esetükben, személyre szólóan, jogszabályi háttérrel, mert a megfelelő jogszabályt alkalmazom a megfelelő helyen, hivatkozom is erre teljesen jogszerűen. 

 

Mert a foglalkozási rehabilitáció, és az ehhez kapcsolódó kedvezmények, támogatások rendszere igen sokrétű, a jogszabályok sokasága folyton változik, speciális szakterület, nem könnyű eligazodni benne. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy nemcsak az érintett nyugdíjasok, de a rászorulók, a gyermeket nevelők sem ismerik ezeket.

Ezen ismeretek hiánya hátrányos következményekkel járhat, komoly lehet az anyagi veszteség. Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas csak erre, itt található email elérhetőségeimen válaszolhatok kizárólag személyes kérdésekre a személyuségi jogok tiszteletben tartásával.http://www.versenykepesseg.eu/

 

Bízom benne, kellemesen kikapcsolódtak.

Érvényesült eme jókívánságom, vagy idővel fog, és a Szentlélek,a Szeretet az, ami meghatározza mindennapjaikat embertársaikkal kapcsolatban, mert a boldogság a lelki fejlődés:

 

„A lélek sugárzása
Széppé varázsolja az embert.
Az ember szépsége
Összhangot teremt a házban.
Az otthon összhangja
Rendet teremt a hazában.
S ha az országban rend honol
Béke köszönt a világra.”
kínai közmondás

 

REVICZKY GYULA: PÜNKÖSD (részlet)

„ Piros pünkösd, szállj le a világra,
Tanits meg uj nyelvre, uj imára.
Oszlasd széjjel mindenütt az éjet,
Szeretetnek sugara, Szentlélek

 

 

otthonülő Creative Commons License 2016.05.16 0 4 17162

Kedves csakvirág!

Nagyon szépen köszönöm hasznos információdat! 

Dehogy veszem "idekotyogásnak"! :)     Sőt! Nagyon örülök, hogy írtál! 

Mindannyiunknak nagyon hasznos, hogy megosztjuk egymással tapasztalatainkat.

Kellemes délutánt kívánok!

Előzmény: csakvirág (17160)
Aranylány0319 Creative Commons License 2016.05.16 0 1 17161

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!