Keresés

Részletes keresés

P.Patricia Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4709

Kedves fürdőzők!

A vízben található medúzák mennyisége előre nem látható, a víz alatti áramlatok irányától és erősségétől függ, ami nyílván előre nem kalkulálható :-).

Gyönyörűszép Cassiopea-kat (sárga-lila színben pompáznak) is lehet látni néha - inkább búvárkodás közben, akik teljesen ártalmatlanok.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4708

Cagliari még autóval is minimum 3 óra Algheroból,nem érdemes odamenni innen, pláne nem egy napra.

Egy napra ajánlom Bosát (közvetközvetlen buszjárat van), vagy Castelsardot.

Előzmény: Leg. XX Valeria Victrix (4705)
'szti Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4707

busz van, de  kb. 6 óra az út és min. 1 átszállá.

www.ferroviesardegna.it

 pl. 9323 Sassariig, onnan 9343

Előzmény: Leg. XX Valeria Victrix (4705)
Flower2000 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4706

A San Giovanni Alghero beach-e tulajdonképp. Ha az óvárostól mentek az első. Hosszú fehér homokos, mint a púder szinte, be lehet menni nagyon sokáig és térdig ér, tiszta.  Olyannyira, hogy láttam helyi anyukát akinek a fia búvárruhában kifogta a vasárnapi ebédre valót, polipokat szigonnyal. Utána még az apja is bement a fiúnak, ő nem fogott annyit.

 

Az algheroi strand végén egy kemping van, mellette egy kórház és utána a Maria Pia egy fenyőerdő övezi. Alghero másik széléig meg sétálni jó nagyon mert gyönyörű panoráma van a városra és szépek a sziklák.

 

Mikor én voltam nem volt semmi zavaró élőlény a vízben, pláne nem medúza. Az akkor van ha nagyon meleg van, én Ischián láttam, hogy egy hong kongit megcsípett mert nem kijelölt helyen ment be, védett, kikötő mellettin, ahol nem strandolnak. Ott elszaporodhatott, jól bedagadt a szeme alja, elküldtem orvoshoz. Én magam egyszer tapasztaltam az olasz rivierán júliusban, megcsípett, de nem volt vészes.

 

Cagliariba nem tudom hogy jutsz el, az messze van, meg azt se tudom minek akarsz elmenni oda. Szebbet nem látsz ettől.

Előzmény: Leg. XX Valeria Victrix (4705)
Leg. XX Valeria Victrix Creative Commons License 2015.02.15 0 0 4705

Szia Flower2000!

Nagyon köszönöm a válaszodat.

Amennyiben az óváros felől jövünk akkor tehát az első a San Giovanni és utána

következik a Maria Pia?

Tudomásod szerint vannak ezeken a strandokon medúzák?

Tiszta a víz, valamint lassan mélyül vagy hirtelen?

Bocs hogy lebombáztalak ennyi kérdéssel de ha lenne  kapacitásod még egyre akkor

az a következő lenne.

Autónk nem lesz. Algheróból hogy tudnk eljutni Cagliariba? Reggel mennénk este

jönnénk. Vonat úgy tudom nincs, remélhetőleg távolsági buszok vannak.

Segítségedet és fáradozásodat köszönöm

Előzmény: Flower2000 (4703)
Flower2000 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 4704

Ez is az.

Flower2000 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 4703

Ez a San Giovanni beach, a teraszomról oda lehetett látni. Csak át kellett mennem az úton 2 zebrán és ott voltam. Hófehér homokos. A háttérben Alghero óvárosa látszik. Pálmafás Promenade visz be az óvárosba, folyton azon sétáltam. A Maria Pia beach tőlem pár percre volt, de aki az óvárosban lakik az szezonban 5 euros buszjeggyel mehet össze vissza a beachek között, a Maria Pia az első, az a város szélén van egy kemping után. Más, olcsóbb városi busdz is van biztos, de nekem nem hiányzott. La Pelosa beachre mentem el, az utolsó nap amikor még járt, szeptember 30-án. Az nagyon felkapott még.

Előzmény: Leg. XX Valeria Victrix (4701)
Flower2000 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 4702

Előzmény: Leg. XX Valeria Victrix (4701)
Leg. XX Valeria Victrix Creative Commons License 2015.02.15 0 0 4701

Szia!

Az óvárosból megy helyijárati busz  Maria Pia Beach-re?

Jegyárat tudsz esetleg?

Az Alghero-i San Giovanni Beach-ről vannak ismereteid?

Kérlek írd meg

Köszönöm

Előzmény: Flower2000 (4649)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 4700

Igazad van, átgondoljuk ezt a lehetőséget is. Köszi az ötletet:)

Előzmény: abdul2 (4698)
abdul2 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 4699

Mindkettő jó hely;), de való igaz nálunk nem jut annyi idő a hosszabb elmélyülésre.

Előzmény: aldilá (4696)
abdul2 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 4698

Miért nem maradtok egy éjszakát Cala Gonone-ban? Olcsóbb, szép kilátással panzió elérhető. Jobb opció, mint kocsikázni annyit. 

És tényleg sok az út oda, Alghero-ból a kanyonig minimum 3órával számoljatok, csak oda.

Előzmény: rezeda9001 (4697)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 4697

Ok, köszi, majd igyekszem nyomást gyakorolni az utitársra Castesardo ügyben :)

 

A Gorruppo- túra és a hajókázás ugyanazon a napon nem fog menni (Algheroból indulunk és csak az odaút kb. 180 km.+ a túra ideje és még vissza is kell érni Algheroba estére), de felmerült bennünk, hogy ha az első napokban meglesz a túra, később egyszer még visszamehetünk és akkor akár csónakbérlés is szóbajöhet :)

Előzmény: abdul2 (4695)
aldilá Creative Commons License 2015.02.11 0 0 4696

Nekem a két város (Castelsardo és Bosa) közötti jelentős különbség a "benne lenni"-ben van. Castelsardóba valóban látványos a megérkezés, na, de ez az alkalmi szigetjárónak leginkább csak egyszer adatik meg valamely irányból. Én bent, a városban a várthoz képest unatkoztam... Bosában ez velem soha nem fodult elő, jobban el lehet veszni benne, meg ücsörögni is. Persze mindez ízlés, igény, vágy, beállítottság kérdése.

Előzmény: abdul2 (4695)
abdul2 Creative Commons License 2015.02.10 0 1 4695

Szerintem Castelsardo kihagyhatatlan, Bosa-nál látványosabb. És erre rájöttök, amikor meglátjátok. Akár a tengerparti útról, akár a hegyek felől közelítitek meg. Én mindig ledöbbenek, amikor meglátom a várost, pedig már párszor jártam ott. 

 

Gorruppo nekem újdonság, de megnéztem hol van. Ha már addig lementek északról, akkor iktassatok be egy hajókázós (kis szervezett vagy fél napos privát bérléssel) fürdést az Orosei öbölben. 

 

Előzmény: rezeda9001 (4690)
tucsok13 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4694

nagyszerű, köszi!

 

Időközben annyit variáltam hogy 6 éjszaka lesz Arbatax és utolsó nap már reggel feljövünk Alghero-ba és itt is alszunk, így egyrészt nem probléma elérni a repülőt kora délután, másrészt egy fél nap erejéig tudunk időzni Algheroban és út közben is meg tudunk állni.

 

Ma kifizettem a repjegyet... bevallom amikor először rákerestem Szardíniára annyira nem voltam lelkes, a külföldi oldalakon is inkább az augusztusi tömegről írtak és hogy a látnivalók annyira nem izgalmasak. Itt ahogy beleolvastam a fórumba (bár még csak futólag) abszolut más volt a kép, szóval meglátjuk... nagyon köszönöm az infokat mindenkinek, jövök majd többször ahogy közeledik az idő:)

Előzmény: il titolo2 (4689)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4693

Igen, végül egy helyi céggel vettem fel a kapcsolatot, mert pl. a Hertz- nél kb. 600 euróba került volna ugyanaz ami itt 340- ből kijönne. Ők lennének azok: http://www.autonoleggiosardinya.com/rent_a_car_sardinia/index.php?lan=inglese A tripadvisoron dicsérték őket, majd meglátjuk, hogy jogos volt-e :)

A szállásadónk az Autom3 céget ajánlotta Algheroban, mint kedvező árral dolgozó bérbeadó céget, de az érdeklődő levelemre nem kaptam onnan választ a konkrét árra, így tovább keresgéltem.

Előzmény: geodo1 (4692)
geodo1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4692

:)) nice. :))  egyébként jól gondolom, h közvetlenül egy autóbérbeadó céggel vagy kapcsolatban?

Előzmény: rezeda9001 (4691)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4691

Hát képzeld, már ott tartunk, hogy 1 hétre 336 pénz superkascoval meg superfurtoval és 300 lesz a zárolt deposit. Ehhez viszont csak a dombornyomott kártya jöhet szóba (ennek örömére ma átköttettem a számlámat olyanra, melyhez igényelhetek dombornyomott lópikulát is) . De kérik az egészet egy megbízási szerződéssel megpecsételni, melyen meg kell adni a kártya számát, lejárati idejét, tulajdonosának nevét, és az egészet e-mail-ben vagy faxon elküldeni, hogy előlegként 168 eurót levegyenek róla. Nem vagyok szívbajos, de ez nem fog menni, hiába áll ott a papíron, hogy bizisten nem élnek vissza az adatokkal. Most írom a levelet, hogy akkor adjanak meg egy számlaszámot melyre átutalhatom a 168 eurót, hogy mindenki lenyugodjon végre.... Szerintem életem összes autóbérlési ügyével nem foglalkoztam ennyit, mint ezzel az eggyel :D

Előzmény: geodo1 (4682)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4690

Köszi szépen, az északi helyekből mi is szemezgettünk: Bosa és Stintino biztos, Algherotól 4 km-re fogunk lakni, úgyhogy a város nem kérdés, én erőltetem Castesardot is, de egyelőre a "lehet" kategóriába került :D

 

Van viszont egy nagy tervünk: túra a Gorroppu kanyonban, és ha lesz rá idő, egy kis strandolás a keleti oldalon. A fotók alapján úgy tűnik, hogy ott lényegesen nagyobb tömeggel számolhatunk, mint a nyugati oldalon, de egy alkalmat nagy duzzogva valahogy csak kibírunk :D

 

 

 

 

Előzmény: abdul2 (4683)
il titolo2 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4689

Arbataxban van ilyen!

Előzmény: tucsok13 (4685)
il titolo2 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4688

sima jogosítvánnyal lehet hajót bérelni,fél napra 80 euró volt

a kikötőben megmutatták a kezelését,és elindultunk...megfeleztük az időt,majd vissazafordultunk:)meseszép volt

 

Előzmény: tucsok13 (4685)
tucsok13 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 4687

köszi a tippet:)

Előzmény: abdul2 (4686)
abdul2 Creative Commons License 2015.02.09 0 1 4686

Van lehetőség, mi minden évben megtesszük, Cala Gonone-ban. Itt kb. 200 ilyen hajó rendelkezésre áll. Navarrese-ben is van kikötő, szerintem itt is lehet (és akkor nem kell átautóznotok a hegyi úton Gonone-ba), de ennek azért nézetek utána. Cala Gonone-ban fix, hogy van, a városi kikötő lényegében erről szól.

Előzmény: tucsok13 (4685)
tucsok13 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 4685

Abdul2, il titolo2 - szuper, nagyon köszönöm a tippeket! Amint van egy kis időm végigguglizom a listát. Kivételesen nem érzek kényszert hogy MINDENT megnézzünk, igyekszem majd úgy összerakni hogy tartalmas de mégis "pihenős" legyen a program, hisz ez a cél.

A hajókirándulások nagyon érdekelnek - tudtok ebben konkrétat javasolni Arbataxból?

 

Esetleg van-e lehetőség kisebb motoros hajót bérelni hajóskapitányi vizsga nélkül? (tudom, hülye kérdés de Horvátországban és Floridában is van erre lehetőség)

 

Köszönöm!

 

Előzmény: il titolo2 (4684)
il titolo2 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 4684

Arbatax-ból rengeteg kirándulási lehetőség van bérelt vagy szervezett hajóval a máshogy meg nem közelíthető strandokra,és igazból Cagliari is csak 140 km

mi Barisardóban laktunk,szerintem jó helyre mentek:)

Előzmény: tucsok13 (4678)
abdul2 Creative Commons License 2015.02.09 0 1 4683

Én eddig csak május/június vagy szeptember/október hónapokban voltam, így személyes tapasztalatról nem tudok beszámolni, csak fotókat láttam a szezonos strandokról, az alapján azért vannak elegen.

 

Mind az északi, mind a közép-keleti oldalon lehet kis csillagtúrákat megejteni, de a kettő együtt egy szálláshellyel szerintem nem éri meg... kivitelezhető, de rengeteg idő lenne az autóban. Motorral élvezetes (mi ezért járunk ki), de autóban ennyit ülni és kanyarogni nem biztos, hogy a legüdítőbb nyaralós program. (Mi napi 400-500km-t szoktunk menni a szigeten)

 

Északon szerintem ezek a jó helyek:

- Alghero (óváros és tengerparti rész)

- Bosa (és az oda vezető tengerparti látvány út)

- Castelsardo (ezt akkor is iktassátok be, reptérre jövet/menet, ha nem északon lesz a szállás)

- Porto Cervo és Smaragd part

- Maddalena szigetcsoport és/vagy hajókázás

- Santa Teresa di Gallura (központ és a szuper városi strand, Capo Testa esetleg áthajózás egy napra gyalog Bonifaccioba Korzikára)

- Stintino (karibi strand)

- Monteleone Rocca Doria (nagyon különleges és látványos kis apró falu)

 

Kelet-középen szerintem ezek:

- Cala Gonone (kilátás, városi strand, kis boltok)

- Orosei öböl (egész napos hajókirándulás és strandolás, vagy Cala Gonone-ból vagy Santa Maria Navarrese/Arbatax-ból)

- Baunei (kis falu, gyönyörű látványos helyen)

- Baunei és Cala Gonone közötti hegyi látvány út (125-ös) (szakadékok, lovak, túrák stb.)

- Torre di Bari (strand, apró félszigeten világítótorony)

- Orgosolo (szárd falu tele falfestményekkel)

 

De mások is kiegészíthetik;) Csúcs strandokat és látnivalókat mindkét részen találsz, rosszul nem dönthettek - csak akkor ha mindent egy hét alatt akartok letudni, főleg augusztusban.

Előzmény: tucsok13 (4678)
geodo1 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 4682

szia. :) örülök ha tudtál vele mit kezdeni, köszönöm. és sajnos bizony igaz, olaszország nem egyszerű ebből a szempontból, légy nagyon óvatos majd! sőt, halkan teszem hozzá, h véleményem szerint minden szempontból drágább, alkalmasint sokkal drágább, mint bárhol másutt a mediterrániumban. viszont gyönyörű. :)

Előzmény: rezeda9001 (4679)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 4681

Majd lesz még utunk arrafele, de a kihagyhatatlan ajánlatoknak sem bírok ellenálni :)

Előzmény: attamatta (4680)
attamatta Creative Commons License 2015.02.08 0 0 4680

Maradj Kanári-fan, mint én, sokkal nyugisabb autó fronton...:))

Előzmény: rezeda9001 (4679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!