Keresés

Részletes keresés

ElanMorin Creative Commons License 2014.03.23 0 0 25923

Szia,

 

elsonek az open water diver vizsgat tudod letenni, amivel 18m melyre tudsz menni. Majd 15-20 merules utan mehetsz advanced open water-re, amivel mar 30m melyre (es hajo roncshoz is csak ezzel) mehetsz. Hivatalosan!

 

Ott nem tudom, hogy mukodik, de Egyiptomban, eletem elso, az oktatom nelkuli, merulesen levittek 30m-re, aramlatba, hajorol. Ami szabalyt lehetett, azt megszegettek velem. :) Fantasztikus volt, megjobban beleszerettem a buvarkodasba, de azert ez valahol veszelyes is volt, igy elsore, felkeszuletlenul!

 

Szerintem irjal a buvarbazisnak es kerdezd meg toluk, hogy mennyire rugalmas ez naluk.

 

Mindentol fuggetlenul a vizsgat mindenkepp csinald meg szerintem, mert kesobb is jol johet! :)

 

Remelem segitettem valamit. :)

Előzmény: Casady (25922)
Casady Creative Commons License 2014.03.23 0 0 25922

Sziasztok!

 

Olvasgatom a Malongo-t, és a következő kérdés merült fel bennem: Filitheyon van 2 hajóroncs amit szeretnék búvárkodva megtekinteni. Emlékeim szerint 30 m mélyen vannak, de mivel először fogok búvárkodni, azt írják nem merülhetek 12 m nél mélyebbre. Le akarom tenni kint a vizsgát, de csak akkor, ha feljogosít a 30m -es mélységre. tudtok segíteni hogy van ez pontosan? köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.23 0 0 25921

Sziasztok! Végre én is eljuthatok majd a Maldív-szigetekre, egyelőre a repülőjegy foglalásnál tartunk, a választott szigetünk biztos és végleges. 

Az Austrian járatát néztük ki. Kérdésem a következő lenne azokhoz, akik utaztak már Austrian-nel.

Ha budapesti indulással veszek jegyet, akkor az hogy van? Bécsben megkapom a bőröndjeimet, vagy automatikusan átrakják a másik gépre? Nem merek ugyanis kockáztatni és olyan BP-Bécs, Bécs-BP járatot választani, ahol az átszállásra alig egy órácska van, olyan járatot választok, ahol jóval több a tranzitidő. 

Legszívesebben Bécsből indulnék, de sajnos a jegyárak jóval kedvezőbbek az Austrian-nél, ha budapesti indulásban gondolkodom.

CocoPalm Creative Commons License 2014.03.20 0 0 25920

Szia, Medhufushiról pár infót itt találsz: http://www.resortsguru.com/medhufushi-island-resort/  

 

Előzmény: Trixi87 (25914)
ElanMorin Creative Commons License 2014.03.20 0 0 25919

Kösz szépen! :) Ezzel is elleszek egy darabig, mire végig olvasgatom! :)

Előzmény: Utazó666 (25918)
Utazó666 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 25918

Szia,

,,Én ebből az oldalból szoktam dolgozni": www.mondomaldive.it. Szerintem jó az oldal és sok a sziget....

Jó szemezgetést :-)

Előzmény: ElanMorin (25917)
ElanMorin Creative Commons License 2014.03.20 0 0 25917

Sziasztok,

 

szigetek keresgélése közben találtam ezt az oldalt:

 

http://www.purelymaldives.co.uk/

 

Hátha másnak is érdekes lehet, elég sok sziget van fenn náluk leírásokkal.

moonwalkr Creative Commons License 2014.03.19 0 0 25916

Eszedbe ne jusson egy hét alatt két szigetre menni:)

De félretéve a viccet, nem érdemes két szigetet is betenni az egy hétbe, inkább válassz egy jó szigetet és legyél ott végig. Ahogy előttem is írták, a transzfer elvesz egy csomó időt (majdnem az egész napot), mire elkezded élvezni, már menned is kell tovább. aztán ha nem jól választasz sorrendet és az első sziget jobban tetszik, mint a második, akkor csalódott leszel.

 

Gili Lankanfushira biztos nem jutsz át kenuval sem. Nem a veszély miatt nem engedik, hogy átmenj, hanem azért mert az egy másik szálloda, ráadásul a felső luxuskategóriából, ha jól emlékszem. Egyszerűen csak arra vigyáznak, hogy nehogy illetéktelenek jussanak be (értsd: a gazdagoknak szóló szigeten nyilván sok érték van és egy úszó/kenus "látogató" elég sok értékkel távozhat, ha akar...) Ugyanezt éltük meg a Dhonveli-Four Seasons hotelekkel, ahol a térdig érő lagúnában simán át lehetett sétálni, de ha meglátott az őr a luxusszállodából, addig integetett, míg rá nem jöttél, hogy Te most el vagy zavarva.

 

A két sziget közül Paradise-ról egy időben elég sok rossz vélemény jött, az utóbbi időben viszont lényegében szinte semmi info, de az elvileg egy alacsonyabb kategóriás sziget. Medhufushi egy kevésbé ismert és látogatott sziget, de pl. találhatsz egy csomó infót a Tripadvisoron. Ez egy magasabb kategóriájú sziget. Talán az utóbbi jobb választásnak tűnik.

 

Thaiföldön én is megfontolnám Phi Phi szigetét (akár Maldiv helyett is, vagy "B-tervnek", ha nem sikerülne értelmes repjegyet kapni Thaiföld és Maldiv között).

Előzmény: Trixi87 (25914)
Pranit Creative Commons License 2014.03.19 0 0 25915

Szia,

én egy hétbe semmiképp nem zsúfolnék be 2 szigetet, föleg úgy, hogy elötte már Thaiföldön is eltöltötök egy hetet.

Szerintem túl zsúfolt lenne a program, és gondolom, nászútról lévén szó, egy kis nyugalmat és pihenést is akartok.

Emellett mindig kell pár nap mire megismeri az ember az adott helyet, szigetet, felfedezi, hogy mi hol van, mit hol érdemes stb. Szerintem az elsö pár nap az ismerkedésé, aztán pár nap kell arra, hogy élvezze az ember a helyet.

A transzferrel is elmegy azért az idö, bár nem néztem utána hogy ezek a szigetek milyen messze esnek Malétól.

(Thaiföldön Koh Phi Phi-t nagyon ajánlom, mi tavaly az Outrigger Phi Phi Island Resort and Spa-ban voltunk)

 

 

Előzmény: Trixi87 (25914)
Trixi87 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 25914

Sziasztok!

 

Mi 2015 februárra tervezzük a nászutunkat. Míg párom a dzsungelekért és folyótúrákért van oda, addig az én álmom a fehér homokos türkiz vizű tengerpart. Megegyeztünk , hogy megpróbáljuk mindkettőnk vágyát teljesíteni a nászúton, így egy olyan körutat tervezünk(egyéni szervezésben) ahol egy hétig leszünk Thaiföld-ön és onnét repülünk át majd szintén körülbelül egy hétre a Maldív szigetekre. Maldívon két helyszínen szeretnénk eltölteni az egy hetet. Az egyik a Paradise Island, míg a másiknak Medhufushit néztük. Érdeklődnék, hogy mint jártas maldívosok, hogy látjátok, megéri egy hétbe két szigetet bezsúfolni? Aki járt már a Paradison, nem tudja véletlenül, hogy Gili Lankanfushi irányába csak az úszóknak tiltott a két sziget közti vízszakasz, vagy kenuval sem engedélyezik az átjutást Gili Lankanfushira. Olvasgattam a fórumot, sajnos Medhufushi szempontjából nem nagy sikerrel, mivel elég kevés bejegyzés volt  a szigetről. Esetleg valaki tudna információval szolgálni róla? 

 

Illetve ha valaki csinált már hasonló Thaiföld-Maldív körutat, megköszönnénk, ha írna tapasztalatokat..Köszi:)

CocoPalm Creative Commons License 2014.03.18 0 0 25913

Azért nincs medence Dhuni Kolhun mert a sziget eco-friendly. Ami szerintem egyáltalán nem baj. :) 

Előzmény: cyberworms (25904)
wantitall Creative Commons License 2014.03.16 0 0 25912

Sajna sokan nem így gondolják...a gond az, hogy másnak is elrontják a nyaralását. "Mert olyan édesen homokozik az a csöppség..."Nekem az a tapasztalatom gyakorló szülőként, hogy egy kisgyerek nem tud egy ilyen helyet úgy értékelni, mint egy felnőtt! De kezdünk off lenni...

Előzmény: cyberworms (25911)
cyberworms Creative Commons License 2014.03.16 0 0 25911

Én nem értem hogy csecsemőt és kisgyereket mégis milyen elgondolásból kell egy ilyen helyre vinni. Nem beszélve arról hogy az kicsi gyerek úgysem fogja értékelni. Szerintem a Maldív nem ez a hely, ahogy nem is a bulizó társaságok helye. Szerintem akinek van pénze hogy elmenjen a Maldívra az a gyereket is meg tudja oldani valahogy otthon.

Előzmény: wantitall (25909)
cyberworms Creative Commons License 2014.03.16 0 0 25910

Csodálatosak a képeid!Köszönöm. És mélyen egyetértek abban amit irtál.Ez a sziget valóban Más .És ehhez mérten kell értékelni is!!!

Előzmény: wantitall (25909)
wantitall Creative Commons License 2014.03.16 0 0 25909

Nem volt nagyon vészes, csak kicsit... Amikor megérkeztünk, a szomszéd bungiban sír egy nagyon pici gyerek egyfolytában. Ez még kevésbé zavar, hiszen tényleg egy csecsemőről lehetett szó. Rosszabb a helyzet, ha hisztiről van szó. Nem elég, hogy anyuka, apuka elhozta a világ végére, még hisztizik is...hát maradjon otthon a nagyival!

Mivel mi nem medencéztünk, így csak akkor volt zavaró, amikor a medence partján lévő étteremben ebédeltünk, s belefröcsögött a víz a levesembe...

Ja, meg reggelinél is volt egy-két gyerkőc, aki egyfolytában sírt, nyafogott. Képzeld el: ott vagy egy álomszép helyen a pároddal, körülvesz a látvány, amit leírni nem lehet, csak megtapasztalni, s akkor felcsattan 2 méterről a hiszti...

 

Előzmény: cyberworms (25908)
cyberworms Creative Commons License 2014.03.15 0 0 25908

És Kanuhurán mennyire durva a gyerek probléma?

Vilamendhoo-n szerencsére két medence van, egy gyerekmentes és gyerekbarát.

 

Vizi Robinson hatás:

Gili Lankanfushi

 

Előzmény: wantitall (25906)
cyberworms Creative Commons License 2014.03.15 0 0 25907

Teljesen egyetértek a Maldiv -szigetek nekem sem ,

és a páromnak sem a gyerekzsivajról szól!

wantitall Creative Commons License 2014.03.15 0 0 25906

Ihurun nekem nem tűnt fel, hogy kőzel a szemét sziget. A medence meg rontja a "Robinson feelinget" számomra,no meg vonzza a bömbölő gyerekeket!!( nem akarom újra kezdeni ezt a vitát, de most (is) Kanuhurán bebizonyosodott, hogy gyereknek, szülőnek is jobb, ha otthon maradnak! Tisztelet a kivételnek)

Előzmény: cyberworms (25904)
mv.andras Creative Commons License 2014.03.15 0 0 25905

Tényleg nagyon feldobják ezek az "apró" kiegészítők egy sziget hangulatát, látványát. Nyilván sajnos meg van az oka, hogy miért nincs "minden" szigeten hasonló felszereltség...

Előzmény: cyberworms (25904)
cyberworms Creative Commons License 2014.03.15 0 0 25904

A Coco Palm Dhuni az is lenne, csak nem értem miért nincsen medence egy ilyen szigeten. Kanuhura egyébként nagyon tetszik hasonlóan a Dhigu-hoz. Aztán a drágább kategóriából a Velaa, a Baros és az Angsana Ihuru (csak utóbbi kettőnél közel van a szemétsziget) nagyon tetszik.

 

Némely szigeten vannak számomra nagyon hangulatos apróságok, amiket hiányolok több szigetről, nem hinném hogy nagy beruházás lenne ezek telepítése máshová is. De akár a homokos vacsora asztal milyensége se nagy pénz kérdése szerintem. Vagy a hangulatos lámpásoké vagy sátraké sem az... ezek szerintem nem kellenének összefüggésben lenni azzal hogy mennyire high-tech maga a luxus szállás, úgy hogy még ezeket is sokszor elrontja egy ronda kőfal.

 

Előzmény: wantitall (25903)
wantitall Creative Commons License 2014.03.14 0 0 25903

Egyetértek Angagával kapcsolatban. A "tökéleteshez" sorolnám Coco Plam Dhuni Kolhut is Kanuhurát is. Az utóbbinál még a személyzeti rész is ingen hangulatosra van megkreálva, persze amennyit kívülről lehet belőle látni.

Előzmény: Pranit (25901)
L-Andi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 25902

Kedves Pranit,

 

Én is nagyon köszönöm a beszámolót. Kuramathi nekem nagyon tetszik. Első Maldívosként nem merek kicsi szigetet választani. Többen is írtátok, hogy Kuramathin a beach villák nem közvetlenül a parton vannak, pedig én is úgy képzelném el, hogy a villa teraszáról látom az óceánt. Amikor az ember ott van, akkor ez egyáltalán von le valamit az értékből, vagy egy szigeten úgy is a víznél vagyunk és nem annyira lényeges a különbség?

Előzmény: Pranit (25900)
Pranit Creative Commons License 2014.03.14 0 0 25901

Nekem Angaga belefér a tökéletesbe, 4 éve voltunk, legalábbis a sziget szépségét és természeti adottságait tekintve (kaja, szolgáltatasok elég egyszerüek, de rosszat azokról se tudnék mondani).

Laguna oldal gyönyörü fehér, puha homokos, a reef oldal még jobb, mert ott is ugyanilyen a part, viszont a reef nagyon közel van, belemész a vízbe, és pár méter után kezdödnek is a korallok. Nem voltak hullámtörök, se zsákok, se kövek a parton. A sziget annyira kicsi, hogy a belsejében nem is nagyon sétáltunk, így nem is igen látja az ember a személyzeti helyiségeket, kívül lehet sétálni, körbe.

 

 

Előzmény: cyberworms (25896)
Pranit Creative Commons License 2014.03.14 0 0 25900

Szia miyoko,

 

azért annyira nem volt rossz az idöjárás, csak az elsö 4 nap nem volt ideális, de mivel 18 napot voltunk, így nem volt probléma. A végére szépen lebarnultunk. Csak a folyamatos szél volt zavaró, de pl. a delux beach villáknál volt olyan része a szigetnek, ahol állt a levegö.

Mivel a water villánk teraszára soha nem sütött a nap, így a DBV-khoz mentünk fürdeni és napozni. Igazad van, a szigetnek ezen a részén, a homokpad felé haladva, talán nem annyira szép a növényzet, mint a sziget másik végén és belsejében, de nekem a part szépsége fontosabb.

 

Sajnos túlságosan sikerült lekicsinyítenem a gyerekekröl készült képeket, de remélem azért élvezhetöek valamennyire. Nem emlékeztem a sziget nevére, de utána néztem Kuramathi honlapján, Ukulhas a sziget neve:

Island Hopping

This is a full day trip and your chance to explore a bit of the Maldives. During this trip, we visit a local fishing village (Ukulhas), another resort (Veligandu) and an idyllic deserted island (Madivaru) for a barbecue lunch and some snorkelling.

 

58 USD/fö az ára, szerintem megéri, szép nap volt.

 

Mikor a JBV-ben voltunk, akkor mi is a Haruge étteremben ettünk, a WV-k pedig a Farivalhu-hoz tartoznak.

Ez utóbbi jóval kisebb, ahogy írtam, kevesebb választékkal, így párszor késöbb is visszamentünk a Haruge-be vacsorázni. Most az volt a jellemzö, hogy biztosan volt mindig olyan sarka az étteremnek, ahol felzendült a gyereksírás. Ott a nagy nyüzsgésben ez nem volt zavaró, de a parton, pihenés közben már inkább.

Minden este valamilyen téma büfé volt, maldív, távol-keleti, kínai, amerikai, nemzetközi stb., nekem személy szerint a távol-keleti volt a kedvencem a thai kajákkal és sushival.

 

Kuramathival kapcsolatban még a hidroplán útról nem írtam. A sziget túl közel van Maléhoz, így az út csak 20 perc, nagyon gyorsan eltelik az idö. Sajnos nem sok sziget van Male és Kuramathi között, így nem annyira látványos, de aki mégis többet akar látni, az odafelé úton üljön a hidroplán jobb oldalán, visszafelé, pedig a bal oldalon.

 

 

 

 

 

Előzmény: miyoko (25898)
andi265 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 25899

Oké, de azért generátorház és szolgáltató épületek ott is vannak, és esetleg a partot is elmoshatja a víz:)

Előzmény: wantitall (25895)
miyoko Creative Commons License 2014.03.13 0 0 25898

 

Szia Pranit!

 

Nagyon jó kis beszámolót írtál, kár hogy nem volt kedvező az időjárás. Azért gondolom szép barnán jöttetek haza.

Érdekes, hogy két éve alig láttunk gyerekeket, még a fő étteremben is elvétve volt néhány. Mivel mi a 70-es beach bungiban voltunk így a Haruge étteremben étkeztünk. Jó kis séta volt, de szép úton mentünk, így nem zavart. Mint ahogy az sem, hogy a partinak meghirdetett bungaló a félkörív közepén volt, aránylag "távol" a parttól (kb 2-3 perc), viszont rajtunk kívül ember ott nem járt.

Azt írod, Neked a homokpad közelében lévő bungik elhelyezkedése tetszett, akkoriban a növényzet azon a részen nem volt olyan ápolt és tiszta, mint a sziget többi részén, de ezek szerint ez változott, ami jó. A homokpad egyébként fantasztikus élmény volt, mikor végigsétálsz és a végén jön a dagály. Csúcsszuper.

Jó így visszaemlékezni és reménykedni egy következő útban, ami jó lenne, ha legalább 2 hetes lenne....

Nagyon édesek a gyerekekről készült fotók, melyik szigeten voltatok?

üdv.

miyoko

Előzmény: Pranit (25893)
május76 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 25897

Szia Lizi277!

 

Egy régebbi kérdésedre válaszolnék. Volt szerencsém Mauritiuson és Maldívon is járni. Teljesen más a két sziget.

Nekem Maldívon a tenger sokkal szebb. Mauritius tenger partja Maldív után csalódás volt. De akik szeretnek kirándulni, jönni-menni azoknak jobban bejön talán Mauritius, mert ott az autó bérlésnek is van értelme, mert van mit bejárni, nézelődni. Gyönyörű sziget ez is. Mi simán "kibírunk" 12 napot csak a paradicsomi hempergéssel... :-)

Idén lehetőségünk volt ismét egy téli nyaralásra és csak Maldív jött szóba, oda vágytunk vissza. :-)

 

A héten jöttünk vissza Sun Islandről, az Araamu travellel voltunk. (ajánlom bátran!)

Már holnap indulnék vissza...

(de az itt is igaz volt, hogy azért annak jelentős szerepe van melyik szobát kapod)

Előzmény: Lizi277 (25783)
cyberworms Creative Commons License 2014.03.13 0 0 25896

Például melyek azok? 

Rengeteg szigetet megnéztünk és mindenhol találtam jó és kevésbé tetszetős dolgokat. Mert ennyi pénzért azért szeretek mindent tisztán alaposan látni.

Előzmény: wantitall (25895)
wantitall Creative Commons License 2014.03.13 0 0 25895

Ezzel vitatkoznék! Vannak "hibátlan" szigetek is!!!

Előzmény: andi265 (25889)
Pranit Creative Commons License 2014.03.12 0 0 25894

Még néhény kép az Island hoppingról, az óvodából, nagyon édesek voltak ezekben a nyakkendös egyenruhákban. :-)

 

 

Túl meleg van, cipö és zokni le. :-)

 

Cipö és zokni vissza :-)

 

 

 

 

 

 

 

Ez már iskola, fontos dolgokat tanulnak:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!