Keresés

Részletes keresés

pinter78 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1572

Néhány kiegészítés:

 

Magnet:

-A lekötéssel a pénz a Csillag számláról egy ún. technikai számlára kerül, ahonnan a 3 hónapos kamatfizetési periódus lejártát követően,bankfiókból, költség nélkül, összeghatártól függetlenül elutalható.

-Számlavezetési díj választható 0-1000 forintig, a nullát válaszd :)- nem lesz semmilyen hátrányod emiatt.

-50ezer bárhonnan érkezhet.

 

Unicredit:

-Bónusz számlacsomag esetén az első 2 hónapban a számlavezetési díj nulla, utána 150ezer havi jóváírás esetén ingyenes.

-Kártyaigénylés nem kötelező.

-Netbank ingyenes.

-Elutalás díjmentes, napi 10milliós limit.

 

OTP Bónusz szerintem felejtős a feltételek miatt.

https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/Bonusz_betet_20120331.pdf

 

 

Ha tévedtem vmiben, várom az észrevételeket..

Előzmény: zsoca72 (1569)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1571

Nem, egészen véletlenül reggeltem ezt 10 éve.:)

Még egyben volt a drukkerkocsma, és csupa focis topik volt mindig elől, csupa focista nickkel, azt hittem csak azzal lehet.:D

De azóta őrizgetem, és meg is szerettem.:)

 

Előzmény: zsoca72 (1570)
zsoca72 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1570

@sinisa

Kösz a választ. Igen, ez volt a hiba nálam. :)

 

PS a nick-ed a nevedből jön? Valahonnan délről? :)

zsoca72 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1569

Na, további olvasgatással pár kérdésemre válaszolok is. :)

KI-nek köszönöm az összefoglalást, csak mire elolvasgattam 50-60 hozzászólást visszamenőleg, addig elfelejtettem, hogy mit is írt pontosan.

Szóval, Magnet:

9% fölötti kamat 3 hónapra. Új pénz kell + havi 50e Ft beérkező pénz.

Kártya kell, évi 1000Ft

Úgy olvasom, hogy 3 hónap után "ingyen" felbontható a lekötés. (nem értem miért kell 2-3 évre kötni)

Ahogy KI írta, a "Csillag" számla tűnik legjobbnak erre a célra.

Kis ügyeskedéssel ingyen vihető ki a pénz.

Fennmaradó kérdések:

1. Mit jelent az, hogy "Havi számlavezetési díj: 0-1000 Ft"??? Később még részletezi is, hogy "Az ügyfél választása szerint. Választható számlavezetési díjak: 0, 100, 200, 300, 400, 500, 1 000 Ft"

Ha nem járna valami hátránnyal a 0Ft-os díj, akkor nyilván mindenki ezt választaná. Jó lenne tudni, hogy milyen előny/hátrány származik a választott havi számlavezetési díj függvényében.

2. Érkezhet a havi 50e Ft másik bankban vezetett SAJÁT névre szóló számláról is?

 

OTP:

Számlavezetés és kártyadíjra nem térek ki, mert ott van számlám, és jó bonyolult is.

Itt 9% a 3 hónapos lekötés. Új pénz kell, de elvileg nincs más feltétel.

Pénz kiutalása 0,1% netbank, 0,15% telebank, 0,2% bankfiók.

Kérdés:

Mit jelent az, hogy "A bónusz kamatra való jogosultság vizsgálatára a futamidő alatt kerül sor.
Függetlenül attól, hogy az akció során hány alkalommal történik betétlekötés, minden esetben a fenti feltételek figyelembevételével kerül meghatározásra az akciós betét kamata."?

Mit vizsgálnak? Csak azt, hogy új pénzt kötött-e le az ember, vagy kitalálhatnak valami más cselt is, hogy mégse adják meg az akciós kamatot?

 

Uni:

Bónusz csomag tűnik legjobbnak, habár a számlavezetés díja bonyolult, szerintem legjobb 630 Ft-al számolni, viszont ha minden igaz, akkor az első 2 hónapban ettől eltekintenek.

Kártyadíj jelenleg nincs.

Nem találtam meg, hogy a netbank használatáért fizetni kell-e.

Utalás 0,15% netbank, 0,25% másképp.

9% kamat 2 hónapra. Új pénz kell, más feltétel elvileg nincs.

 

Ezeken kívül érdekes számomra a Questor is. A QFH180718B11 jelű kötvény szintén 3 hónap múlva járna le, 9,95% kamatozással és TBSZ-en ha minden igaz, kamatadó mentes.

Na most itt aztán végképp érdekes, hogy mennyibe is kerülne az annyi. Számlavezetés, megbízási díj, pénzkivétel, ... Erről szívesen vennék egy számítást, ha valaki már elvégezte.

Valószínűleg beugrom én is hozzájuk, és inkább szóban végigzongorázom velük.

 

Remélem ezzel a kis összefoglalóval segítettem másoknak is, és a kérdéseimre a választ, illetve bármilyen egyéb hozzászólást szívesen várok.

 

PS Utoljára az Ersténél a csúcskamat napon kötöttem le, de baromi inkorrekt, hogy azóta nem láttam újabb ilyen lehetőséget, de persze nem is tudom naponta nézegetni. Küldhetnének pl. egy email-t róla. Így csak ott pang a lóvé mindenféle kamat nélkül már jópár hete. :(

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1568

A jokamat.hu-n a felső sorban tudod állítani, hogy hány hónap lekötést akarsz, nyilván a 3havi jött be, és Unicredit akciósa 2 hónapos.

A Magnetes 2-3 évet már kitárgyaltuk, az semmilyen megkötést nem takar, csak formális. (ha végig ott tartod a pénzed, a végén 0.2% ill 0.3% prémiumot kapsz az összegre.)

Egyébként simán kiveheted a periódus végén.

Előzmény: zsoca72 (1567)
zsoca72 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1567

Hello

Max 3 hónapra (1-3) kötném le a pénzem, ami jelenleg az Erstenel van.

A cél nyilván a minél nagyobb nettó hozam. Így előnyt jelent ha nem kell bankkártyát fizetni, alacsony (akár ingyenes) a számlavezetési díj, és a lekötési idő után minél olcsübban ki lehet utalni.

Gondolom a számlanyitás mindnhol ingyenes. Ha mégsem, akkor persze azt is le kell vonni.

Láttam ezt a Magnet-et, de itt egy kicsit "gyanus", hogy ha a kamatösszeg fölé viszem az egér mutatóját (amire fel is hívják a figyelmet), akkor azt írja ki, hogy "A feltüntetett kamat a kamatfizetési időszakra vonatkozik, a betét lekötési ideje 2 vagy 3 év az ügyfél választása szerint" Ez nem egészen egyértelmű. Ki lehet venni 3 hónap után a pénzt mindenféle "szankció" nélkül?

A másik, amit találtam (az itteni beírás alapján), az Unicredit, de ez érdekes módon kimaradt az itt sokat emlegetett "jokamat.hu" oldalról. Ezt miért diszkriminálják?

Örülnék, ha valaki tudna segíteni a témában, mert a fejem már szétesett a különböző bankok hirdetményei nézegetése alatt. :)

karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1566

Ha utaznod kell, akkor felejtsd el a MagNet-et. Túl nagy macera...

Én 1km-re lakom a MegNet-től, úgy még belefér az állandó rohangálás a fiókjukba..

 

KI.

Előzmény: dracon08 (1564)
dracon08 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1564

Igen, az akciós betétek érdekelnek, persze.

 

Köszi a korrekt választ!

 

Az nem jó hír, h. Pestre kell utaznom, m. így az útiköltségen, időben is bukok, jobban tetszett volna, ha a számlámról, a szobámból egy kattintással netbankon keresztül meg tudom oldani a tranzakciót.

Előzmény: karoly.ignac (1562)
acr77 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1563

Ha ebben a formában valósulna meg a pénzügyi tranzakciós adó, az rendesen betenné a kaput a kamatvadászatnak (is).

http://www.origo.hu/gazdasag/20120411-a-hiteltorlesztes-es-a-sarga-csekk-utan-is-adot-szedne.html

karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1562

Nyilván az akciós betétekről beszélsz:

 

1, Előfeltételek:

-Kell legyen a MagNet-nél vezetett számlád (Csillag számlacsomag ajánlott)

-Bankkártyád

 

2, Ügyintézés

Minden az akciós betéteket (MagNet Prémium betét) érintő ügyintézés csak helyben lehetséges.

Ez vonatkozik mind a lekötésre, mind a betétfeltörésre. A személyes ügyintézést nem tudod megúszni.

 

3, Buktatók

-Havi 50E Ft be kell érkezzen a számládra, ahhoz, hogy az akciós kamatot kapd

-Az akciós kamatperiódus végén a betétet fel kell törni és újra le kell kötni vagy elvinni. Ha elfelejted,

értesítés nélkül nem akciós kamatok mellett kamatozik tovább.

 

Kb ennyi.

 

még pár hozzáfűznivaló:

-A Csillag csomaggal 100E-ft ig ingyenes az átutalás, és szerencsére bármennyi tételt megadhastz.

-A különlegesen jó kamatok az új pénzekre vonatkoznak

-Ajánlott tartani mellé AXAs számlát is, ott pihentetheted a pénzedet illetve a lemorzsolódó darabokat összevárhatod.

 

KI.

 

 

 

Előzmény: dracon08 (1559)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1561

Szerintem nincsen olyan amit te szeretnél (és értelmes kamatot is adna).

Előzmény: tizedes11 (1560)
tizedes11 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1560

Sziasztok!
Idéznék egyik, tegnap írta levelemből:

"Kedves Ügyintéző!

Az alábbi tervem van: Az árfolyamgát segítségével megtakarított összeget 3-5 éven keresztül minden hónapban - legyen 40.000ft- egy külön számlán szeretném megtakarítani. Ehhez keresek egy olyan betéti formát, ahol a legjobb kamatos kamatot érhetem el 3-5 év alatt.

Önöknél a @@@@@ kívül van más lehetőség a fenti megtakarításra?"

 

válasz:
"

"3 vagy 5 éves futamidő esetén érdemes lehet a @@@ Takarékszámla termékünket is áttanulmányoznia, ha a @@@@ Takarékszámlára befizetett összeget legalább 3 évig a számlán tartja és csak a negyedik, illetve ötödik évben kívánja kivenni, úgy ezen, tartósan kezelt betétek kamatai után fizetendő adó mértéke 16 százalék helyett 10 százalékra csökken.

amennyiben Ön a Maraton Takarékszámlán elhelyezett pénzét öt évig a számlán tartja, úgy az ötödik év végén a számlán lévő összeg után kapott kamatra teljes adómentességet élvez."

 

Összegzve:

Nem hiszem, hogy értetlenül fogalmazok. mit nem lehet azon érteni, hogy X összeget Y évig MINDEN hónapban félre tudom/akarom/kell tennem, mert

a kamatos akamtokkal csak így tudok olyan hozamot elérni, amely meghaladja a 3 havi BUBOR-4%-ot??? Mert közszolga vagyok és egy gyermekünk van.

 

Erre, ez a szerencsétlen lepkevadász linkel nekem egy olyan lehetőséget, ahova nem lehet minden hónapban befizetni, mert a 0. év a gyűjtögető év....
( azaz ha valaki nem pl dec 29-én rak be a TBSZ számlára pl 2misit, hanem év elején!!, akkor a bank köszöni szépen az egy éves hozamot :)(  )

Pampalini úr még linkelt is egyet, hogy olvassam el s akkor meggyőződöm arról, nekem milyen jó lesz :
http://www.cib.hu/system/fileserver?file=/Kondilistak/01_lakossagi/maraton_takszamla_1112114.pdf&type=related

( A CIB Maraton Takarékszámlára jogszabályi elıírások miatt befizetést csak a számlanyitás évében (nulladik, vagy győjtögetési év) lehet
teljesíteni. A számlanyitás évét követıen a számlára befizetni nem lehetséges. )

 

A CIB malacperselyen ( 7,5% ) illetve a K&H törzsvendég betétjén(6,75%) kívül tud olyan, tőkevédett, garantált hozamot biztosító betétet ajánlani bárki , ahol az 5. év végér 2.825.000 / 2.780.000 forintnál nagyobb lesz a hozam ???
Készítettem egy kamatos kamat táblázatot és abból egyértelműen kiderül, hogy érdemes igénybe venni az árfolyamgátat, ha a megtakarított pénzt Y éven keresztül MINDIG betesszük akár a fentiek közül bármelyik megtakarításba.

A lakáskasszát nagyon gyorsan el kell felejteni, mert a kezdeti, 32.000/64.000 forintos költség és a lejáratkor,vagyis a felhasználáskor felmerülő egyéb költségek nagy mértékben csökkentik a hozam nagyságát ( értékbecslés, folyósítási jutalék, 3 hónapos kifizetési idő stb... )

Várom a véleményeteket.

Köszi:

0.1

dracon08 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1559

KI, személyesen kell bemenned a MagNet Bankba v. meg lehet oldani on - line is? Légyszíves részletezd, ha nem probléma, a MagNet es tranzakciód.

Előzmény: karoly.ignac (1555)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1558

Ó hogy az a "=(/%!+"'"! E hét csütörtök/pénteken jár le betétem :(

 

KI.

 

 

Előzmény: sa52 (1556)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1557

Ezt egy fedezetlen vállalati kötvény, igazán bedobhattad volna a vállalati kötvényes topikba...

 

-A kamatozása egész jó, csak sajnos nem szignifikánsan jobb a hasonló futamidejű bankbetéteknél. és gyanítom vannak járulékos költségei, mint pl értékpapírszámla a quaestornál meg ki tudja még milyen jutalékok...

 

-Lejárat előtti értékesítés hogyan történik? Be vannak vezetve a papírok a tőzsdére, vagy a Quastor jegyez vételi/eladási árfolyamot? Ha igen, mekkor a spread, illetve mekkora a tranzakciós jutaléka a quaestornak?

 

KI.

 

 

Előzmény: tunderlala-3 (1553)
sa52 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1556

"MagNet... 9,6% (10,03%)"

Tegnap csökkentette a bank a kamatokat.

Előzmény: karoly.ignac (1555)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1555

Csak a szokásos:

-MagNet... 9,6% (10,03%) EBKM ha jól emlékszem, 3 hónapra. Én is viszek oda pénz köv hét elején.

-A másik a 2015/J, 3 éves prémium államkötvény, ez azonban rövid távra nem feltétlenül a legjobb, éven túlra jelenleg semmi még csak a közelében sincsen..

 

KI

 

 

Előzmény: forumozo54 (1554)
forumozo54 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1554

Az OTP-nél és az Unicreditnél adnak most új pénzre 9 százalékot. Tudtok esetleg olyan pénzintézetet, ahol ennél jobb ajánlat van?

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1553
queenspark Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1552

Bemész a bankba és rákérdezel, de szerintem teljesen korrektek az infók.

Előzmény: sa52 (1551)
sa52 Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1551

"Mennyire hitelesek az itt látható adatok?"

http://jokamat.hu/gyik.html

 

Előzmény: Bone Fletcher (1550)
Bone Fletcher Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1550

A jokamaton nem jelenik meg a magnet akciós 10,03% pedig saját honlapukon továbbra is hirdetik!
Ez miért lehet?

Előzmény: queenspark (1549)
queenspark Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1549
Előzmény: Wuwuzela (1548)
Wuwuzela Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1548

Egyébként az összessel az a gond, hogy nem becsülik meg a meglévő ügyfelet. Akkor veszik észre magukat, ha már lepattant.

Mert betétgyűjtéskor a meglévő ügyfélnek mindig alacsonyabb kamatot ajánlanak, mint az újnak.

 

Tudtok olyan szájtot, ahol ki vannak gyűjtve a magyar bankok ajánlatai? Régen ilyen volt a gazdasag.hu, de már nincs.

Wuwuzela Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1547

Valahol azt olvastam, hogy AXA bajban van, ez igaz vajon?

Előzmény: karoly.ignac (1545)
Laslow Creative Commons License 2012.04.06 0 0 1546

+ lekötésben se rossz egyáltalán.

Előzmény: karoly.ignac (1545)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.06 0 0 1545

Ezen nincs mit vacillálni: egyértelműen az  AXA a legjobb az igényeidnek.

 

-Zéró számlavezetési díj

-Netbankon keresztül ingenyes utalás (jelenleg telebankon is)

-jó látraszóló kamat

 

Nem az OBA-nál van biztosítva, de feltételezem, nem itt tartanád az összes pénzedet, hanem csak a "likviditási tartalékot".

 

KI

Előzmény: Törölt nick (1543)
Laslow Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1544

"De a fiókjain kívül sehonnan se lehet befizetni készpénzzel ingyenesen?" - ???

 

Amúgy szerintem az MKB egy komoly, korrekt bank, a KDB meg egy tök drága, talán kínai bank - én biztos nem kezdenék velük, régebben nézegettem.

 

Ha pénzt szeretnél tartani a számládon (bankkártyahasználat nélkül), talán még mindig az AXA a legjobb. A Magnetnél a jobb lekötésekhez feltétel, hogy legyen a számlád mellé bankkártyád is, és havi 50.000Ft jóváírás. Ha nincs szükséged az AXA likviditására, ott van még a CIB Malacpersely számla - azt havonta min. 10.000Ft-tal növelni kell, és akkor egész jól kamatozik, ráadásul nagyjából likvid is, nézd meg a pontos feltételeit.

Előzmény: Törölt nick (1542)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1543

A másik: a KDB és MKB közt vacillálok. kártya nem kell, csak legyen minél olcsóbb a számlavezetés, és átutalások díja. mkb-nál 0,07%, ez igen olcsó, de nagyobb összegeknél jobbnak olvastam az MKB-t, ami 40 ft elektronikusan bankon kívülre.

Annyi még, hogy a számlavezetés díja kicsit olcsóbb a KDB-nél, tehát ugyanott vannak..

Esetleg valami infó a két bankról, minőség szempontjából pl,?

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1542

Érdekelne ez a Magnet bank, jópofának tűnik.

De a fiókjain kívül sehonnan se lehet befizetni készpénzzel ingyenesen?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!