Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1259
Tényleg gyorsak voltak, ugyanúgy tőlük kérd a részetfizetést, mielőbb, mert tényleg átváltoztatják.:-) Mondjuk abszurd a 300 nap, és ez az egész rendszer.
Írd le az érveket, anyagi helyztet, stb.
Előzmény: Zoli_fiú (1257)
Zoli_fiú Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1257
Kedves OPB!

Megjött a csekk a megyei bíróságtól. Szerintem nagyon gyorsan, időm sem volt megírni a részletfizetési kérelmet a városi bíróságnak. :)

Most akkor kitől lehetne kérni a részletfizetést? Vagy csücsüljem le a 300 napot? :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 1244
:)
Előzmény: bibercalmero (1243)
bibercalmero Creative Commons License 2010.05.10 0 0 1243
Az apja:
-Fiam! Van neked luxusautód?
-Nincs.
-Van neked luxusvillád a Rózsadombon?
-Nincs.
-Van neked nagy bankszámlád milliókkal?
-Nincs
-Akkor nem meleg vagy te, hanem csak egy kis köcsög buzi.
Előzmény: Törölt nick (1232)
Zoli_fiú Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1240
Szia!

A rendőrségi idézés ugye nem volt ilyen részletes?

Azon max szerepel egy ügyszám, mikorra idéznek be , és hová. + a figyelmeztetés, ha nem jelennél meg...

Szóval Te elég részletesen leírtad, mi történt ott, ahol ott sem voltál... :)))

"Mit csináljak????
Elismerni nem akarom, hiszen nem is tudom miről van szo.
Mi lehet a büntetésem ezért??"

Ez kicsit kusza :)
Előzmény: prepakombakabaré (1236)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1239
Ja ja, még lehet nem biztosak benne, hogy ő az.:-) De mégis sokat tud, lehet beszélt az ügyintézővel, vagy ott volt?:)
Előzmény: Zoli_fiú (1238)
Zoli_fiú Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1238
Ráadásul tanúként kapott idézést. :)
Előzmény: Törölt nick (1237)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1237
Jóslásokba nem bocsátkoznék, mert ennyi infóval csak az lenne. Tudni kellene hogy mennyire sérült meg az illető. Honnan tudod, hogy valaki megésülrt, mert a tanúzási idézésre ennyi részletet nem szoktak ráírni.

Mit csináltál a baleset idején?
Előzmény: prepakombakabaré (1236)
prepakombakabaré Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1236

Sziasztok!
Néhány napja kaptam egy idézést mint tanu.
Állitolag kikanyarodtam egy busz elé akinek fékeznie kellett, valaki elesett és megsérült.
Én nem emlékszem semmi baleset közeli élményre, pláne busszal nem.
A térfigyelő kamerákon keresztül azonositottak be. A söfőr csak töredékrendszámot tudott szint és tipust. A leparkolt autot találták meg és innét vették a teljes rendszámot és az adataimat.
Mit csináljak????
Elismerni nem akarom, hiszen nem is tudom miről van szo.
Mi lehet a büntetésem ezért??
Minden választ szivesen fogadok..
Köszönöm 

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1235
1 hónapot még nem igen osztottak ki.))
Előzmény: Zoli_fiú (1233)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1234
Igen itt több dolog felmerülhet nála, ami szerintem hosszabb jogisbevonás, erős pénzbüntetés, jelenthet, esetleg ha megáll a segítségnyújtás elmulasztása, akkor felfüggesztetet. A változó Btk. szabályok miatt lehet vegyes is a büntetés: felfügg.+letöltendő...
Előzmény: Zoli_fiú (1233)
Zoli_fiú Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1233
1 év-et, nem egy hónapot... :)

Stohl ráadásul visszaeső is. Sőt elhagyta a helyszínt is, mielőtt a rendőrök/mentők kiérkeztek volna.
Előzmény: Törölt nick (1231)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1232
És mi a vicc vége?:)
Előzmény: bibercalmero (1230)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1231
Hm... nem ismerek konkrétumokat, de ő is kb. hasonlóra, illetve azért többre, mert súlyos sérült volt és ittas is volt.
Nem tudom neked mire adtak 1 hónapot, erre is vannak bírói jogesetek, amit nem mindig vesznek figyelembe a szabálysértéseknél. Büntetőügyekben van aki eből jól megél...
Előzmény: Zoli_fiú (1229)
bibercalmero Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1230
Errol az a vicc jut eszembe amikor a tinedzser odaall az apja ele, hogy o meleg.
Előzmény: Zoli_fiú (1229)
Zoli_fiú Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1229
Balázs!

Kicsit OFF, de szerinted Stohl mire számíthat, ha én egy év eltiltást kaptam ? :)

ON
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1228
Amíg nem indul el az objektív felelősséges játék, addig nem. Addig a szabálysértésekre vonatkozó elvülés vonatkozik, az meg azért több (minimum 6 hónap).
Az más kérdés hogy ha időközben váltanak át objektívesre akkor honnan számítódik...
Előzmény: kowiktor (1227)
kowiktor Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1227
Köszönöm, de akkor most az a bizonyos 60 nap rám nem vonatkozik? Vagy, ha igen, akkor honnét számít a 60 nap?
Előzmény: Törölt nick (1224)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 1224
Hát bizony a közlekedési minisztériumnak ehhez semmi köze. Maximum a kiszabó felügyelet főnökének érdemes majd levelet írni, hogy tanulják meg a KRESZ-t.

Akkor ez szerintem marad szabálysértés, majd az illetékes rendőrségen érdeklődj, ott tegyél észrevételt, hogy szerinted miért nem sértettél szabályt.
Előzmény: kowiktor (1223)
kowiktor Creative Commons License 2010.05.07 0 0 1223
Üdv!
Nem helyszíni. bírság volt, mivel nem voltam jelen. Postán küldték a fizetési felszólítást, a csekkel együtt. Amit én persze nem fizettem be, és fellebbeztem, mert abszolút jogtalannak gondolom a büntit. Mellesleg, ha jogosnak ítélik, ha nem, mindenképp szeretném tudni, hogy az én igazam esetén hivatalosan panaszt tegyek.
Egyébként az esetem pontos leírását, és a helyszínen általam készített fotókat elküldtem a közlekedésügyi misztériumnak.
Mire ők válaszukban leírták, hogy ők szabásértési eljárásokban nem kompetensek, de az illetékes úr véleménye is az, hogy jogtalan volt a bírság.
Előzmény: Törölt nick (1222)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1222
Szia!

Vigyázz ne keverd a szabálysértési eljárást az objektív felelősséggel. Ha téged a közterület-felügyelő büntett meg, és ezt nem fogadtad el (helyszíni bírság), akkor ő feljelentést tesz. Ebből elviekben a járművezető kilétének sikdres tisztázása esetén szabálysértési eljárás lesz. Ha az nem sikerül akkor szerintem elvileg még csinálhatnak belőle objektív felelősséges rendszert, így akkor felmerül ez a kérdés. De előre mondom ennek még nincs gyakorlata, az átmeneti időszak nem olyan egyértelmű.



Előzmény: kowiktor (1221)
kowiktor Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1221
Üdv!
Erről a 60 napos határidőről annyi mindent lehet olvasni. De például, mi van a folyamatban lévő ügyekkel? Az én ügyemet a közterület felügyelet ez év Február 26.-ával továbbította rendőrségnek elbírálásra, mivel felbeleztem.
Most Február 26-tól 60 nap, vagy Április 1. től kell nekem 60 napot várni?
Előre is köszönöm a segítséget.
Zoli_fiú Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1220
Köszi!

Igen, már jogerős.....
Előzmény: Törölt nick (1219)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1219
Gondolom már jogerős, így az elsőfokú bíróságnál próbáld meg.
Előzmény: Zoli_fiú (1218)
Zoli_fiú Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1218
Szia!

Szeretném megkérdezni, hogy a részletfizetési krelmet hol kell benyújtani?

Válaszod előre is köszönöm!

Zoli
Előzmény: Törölt nick (1209)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1217
Ez jó hosszúra siekredett, de eolvastam. Az első olvastnál már nekem is gyanúsak voltaka sérülések, hogy ezek egy ütközéssel nem igen keletkeztek, és arról semmit nem írsz, hogy miként következett be a baleset.
Igazából ilyne vita esetén a gépjárműszakértő tudja megmondani, hogy így történhetett-e.
Biztosító csak a tényleges _károkozó_, személyének a kárát köteles megtéríteni. Ez független a biztosítottjának ez elismerő nyilatkozatától (ld. pl. biztosítás csalás).

Ettől persze okozhatta ő a kárt, én nem vok. gépjárműszakértő.
Így érdemes Békéltető Testülethez fordulni, illetve beperelni a biztosítót és a feltételezett okozót.
Előzmény: rover45 (1216)
rover45 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1216
Véletlenül akadtam rá erre a fórumra, de gondoltam belinkelem az esetem, kinek mi a véleménye róla?

http://generali.atw.hu/level.pdf
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1215
Szia!

Nincs mit.:-)
Korrekten jártatok el, jobb lezárni a témát.
Ha nem volt 2 éven belül ügye, akkor kb. szerintem 15 Ft pénzbírság. Ha ennél több akkor érdemes mérséklést kérni.

üdv

opb
Előzmény: Belgacsoki (1214)
Belgacsoki Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1214
Kedves Balázs!

Neked volt igazad, mert valóban szabálysértési ügy egyelőre:) Ezzel sejtésem szerint egyelőre jobban jártunk, mint az objektív felelőséggel, ugye? A levélben pontosan ezt írta a szabálysértési előadó:

"A jármű vezetője elkövette az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (KRESZ) 14. § (14) bekezdésébe ütköző egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28) Korm. Rendelet 54. § (1) bekezdése szerint minősülő Közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértést.

A Közterület-felügyelet a szabálysértésről szóló 1999. évi LXIX. Törvény 137. §- alapján a közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértés elkövetése miatt feljelentést tett hatóságomnál.

A fenti számon folyó szabálysértési eljárás célja annak kiderítése, hogy a szabálysértés elkövetésekor ki vezette a járművet. Kérem, hogy a mellékelt- adatszolgáltatást tartalmazó- nyilatkozatot kitölteni, s a kézhezvételtől számított 8 napon belül hatóságomnak visszaküldeni."


Az adatlapot akkor, ahogyan tanácsoltad vissza fogjuk küldeni és jobb híján elismerjük,hogy a párom vezette az autót.

Írtad, hogy van 2 hasonló ügyed folyamatban. Tapasztalatod szerint ilyen esetekben, ha korábban még nem volt szabálysértése az illetőnek kb. milyen összeg lehet a bírság maximuma?
A 218/1999. Korm. rendelet 54. § (1) bekezdésében azt olvastam, hogy max. 30ezer Ft.

Miután az adatlapot visszaküldtük nincs más teendőnk, mint, hogy várjuk a bírságot megállapító határozatot?
Gondolom ehhez hasonló egyszerűbb ügyeknél úgyis a közterület felügyelet által készített fotó a perdöntő bizonyíték, a tényállás pedig nem túl bonyolult....

Ilyen esetekben megéri méltányossági kérelmet beadni, ha megjött a bírságot kiszabó határozat mondjuk hivatkozva arra, hogy az illető pályakezdő vagy 6hónap telt el a szabálysértés elkövetése óta?


Válaszaidat előre is köszönöm! Olyan jó, hogy vannak még ilyen segítőkész emberek!:)

Üdv: Belgacsoki
Előzmény: Törölt nick (1211)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.16 0 0 1213
Igazából nem értem, ki adta ezt a határozatot, biztos, hogy a rendőrség???

Ugyanis a Btk. így szól:

Közúti baleset okozása

187. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével másnak vagy másoknak gondatlanságból _súlyos testi sértést okoz_, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

Ilyen ügyekben pedig a bíróság hoz határozatot.
Fogalma sincs, A csontrepedés se 8 napon belül gyúgyul tudtommal, de lehet csak elírás, hogy csak 8 napon belül sérült.

Ha gondolod tégy büntetőfeljelentést a fentik Btk. szakaszra hivatkozva, de NE orvoszakértőhöz menj, abból nem lesz pénz! Arra ott vannak a leletek.
Előzmény: kozmandi (1212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!