Keresés

Részletes keresés

APT Creative Commons License 2015.01.05 0 0 156969

A tartós igénybevételi (rugalmassági) határon belül terhelve egy anyagot, az sosem fog kifáradni. És egy hajszálrugó messze ezen belül dolgozik, általában egy nagyságrenddel beljebb... A korrózió, a szennyeződések és a szakszerűtlen beavatkozások azok, amelyek ártani szoktak neki.

Előzmény: nickback38 (156967)
Navigare necesse est Creative Commons License 2015.01.05 0 0 156968

Szàmomra a legszebb, és Moonwatch szériában kétség kívül az Apollo XVII 1972 2012-ben kiadott limitált modellje 1861 szerkezettel.

Ha valaki messziről felismerhető limitált példányra vágyik, akkor ez nekik szól.

sokkal több ilyen stílusú órát kellene készíteni, hasonló elérhető áron (4-5.000 €)

Ezen kívül ki csinált hasonlót? Ulysse Nardkn? Igen, jó párat, ott vannak a Genghis Khan széria ütőkomplikációs darabjai, na de  mennyiért..?!

A "megfizethető" (persze van akinek egy Tissot sem az...)

Szegmensbe is kellenének ilyen kivitelű darabok, nyilván speciàlis komplikációk nélkül. Én vevő lennék az efféle csemegékre.

 

Előzmény: Fiery (156960)
nickback38 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156967

Arányaiban elég komoly igénybevételnek van kitéve - mégpedig dinamikusnak -, mégis megmarad a karakterisztika?

Nem gondoltam volna...

Előzmény: APT (156948)
nickback38 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156966

És a Hold-Föld kommunikáció időszükségletét is egy Accutron-nal mérték meg. Az Accutron-ok a legpontosabb karóra

szerkezetek voltak egészen addig, míg a Seiko a quartz Anstron-nal le nem nyomta. Egy ideig a Pentagon a műholdjaiban is használta - tiltva is volt az exportja.

Előzmény: tomcat (156963)
tomcat Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156965

Stílusosan: orbitális átverés? :)

 

tomcat

Előzmény: Fiery (156964)
Fiery Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156964

Az Apollo urhajosok nem az urhajoban toltottek az osszes idot. Amikor pedig elhagytak az urhajot igy vagy ugy (EVA), akkor szukseg volt egy ruhan kivul hordhato orara. Arra a celra teljesen jo volt a Speedmaster, es ha lehet hinni a kulonfele forrasoknak, akkor nem az Omega tukmalta ra a NASA-ra, hanem a NASA valasztotta ki maganak a celra leginkabb megfelelo karorat. Azt pedig tobb helyen is dokumentaltak, hogy a Speedmaster segitette az Apollo 13 hazatereset, tehat en nem irnam le csak ugy egy Accutron kedveert ;)

 

Megint mas kerdes, hogy az Omega nehol atverte a Speedmaster vasarlokat, pl. a "The first and only watch worn on the Moon" szoveggel; es SZVSZ az sem szep dolog, hogy a 1861-es szerkezetet elohuztak a kalapbol. Titkon me'g remenykedek abban, hogy egyszer megjon az eszuk, es visszaternek a 321-es szerkezethez meg a pre-moon tok dizajnhoz, ha mashogy nem, akkor legalabb egy limitalt sorozat erejeig :) Abbol vennék tobb darabot is, befektetesnek...

Előzmény: tomcat (156963)
tomcat Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156963

Az Omega-nak nagyjából a marketingen túl szinte semmi köze nem volt az Apollo-küldetésekhez és a Holdraszálláshoz.

Az Apollo-programban az időalapot az Accutron 214 hangvillása biztosította a navigációs számítógépben és a parancsnoki modulban.

Az Accutron Buzz Aldrin aláírásával ellátott hátlappal kiadott egy Eagle Pilot szériát is a Holdraszállás emlékére.

Egész véletlenül van egy kis 214-es Spaceview és egy Eagle Pilot is az órásdobozban. :)

 

tomcat

Előzmény: Fiery (156960)
Exebeche Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156962

Ez egy Zenith Rainbow Elite. Klassz kis óra, zafír üveggel és Diver (200m) órához mérten Ultra-thin mérettel. Ha jól emlékszem valami 7mm körüli a vastagsága.

Amennyiben valóban régóta a kirakatban áll és ki lehetne alkudni rá egy jó árat, szerintem nem lenne rossz vétel.

 

Előzmény: Törölt nick (156938)
Passionata Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156961

"egy hozzá nemértőnek ezt mondja az se oké. De ha konkrétan ezzel a kérdéssel megyek be (plexis vs zafír), tehát talán van némi fogalmam arról, hogy mit akarok akkor ne nézzen már hülyének."

 

Neked van neki nincs.annyira xar eladokkal beszelgetni mert az esetek 98%ban  ket mondat utan kiderul ,hogy lovese sincs az orakrol .

Előzmény: WiZARD (156955)
Fiery Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156960

"Bár simához képest 3x áron nyilván elég kevés embert érdekelhet"

Igen, az eleg jellemzo az Omegara, hogy tulbecsuli a limitalt modellek gyartasi peldanyszamat es/vagy az arcedulat az ilyen modelleknel. Nem is ertem, miert csinaljak ezt, mar boven kellene hogy legyen gyakorlatuk az LE modellek kesziteseben. De persze nem kotelezo oket megvenni, az "alap" modellek sokszor lenyegesen jobb ar/ertek arannyal rendelkeznek.

 

Ennel a konkret LE modellnel (311.33.42.50.01.001) csak azert ugrott be egybol az ora, mert anno mar 2009-ben, amikor az elso oramat vettem a Markas Orak Uzleteben, sem volt uj modell ez az 50.evfordulos manualis ko-axialis darab, mar akkor is sohajtoztak az eladok, hogy nem viszi el senki, pedig csak 1 db-ot kaptak, es mar akkor is tukmaltak ezerrel :)) SZVSZ ennel a konkret peldanynal az a legnagyobb baj, hogy csak egesz kozelrol latszik, hogy ez nem a "sima" Speedy. Oke, hogy porcelan a szamlapja, meg a szerkezet tok mas, de legalabb egy plecsnit vagy valamit rakhattak volna a szamlapra (pl. Apollo 11 40.evfordulos LE modell), hogy megse nezzen ki teljesen ugy, mint a sima Speedy. Ehhez a modellhez kepest ezerszer izgalmasabbnak tunik (elso ranezesre legalabbis) az Apollo 11 35.evfordulos "Panda" LE vagy a Gemini IV 40.evfordulos metalkek szamlapos LE. Snoopyrol meg ne is beszeljunk :)

Előzmény: WiZARD (156959)
WiZARD Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156959

Na igen, én is néztem, hogy 7 éve ott áll. Bár simához képest 3x áron nyilván elég kevés embert érdekelhet...

 

Jelenleg jegeltem a témát, de arra jutottam, hogy plexi kell, jobb fémszíj miatt aránylag újabb darab érdekel. A fém hátlap bár eredeti, de nekem leginkább a 3572.50 ami tetszene...

Előzmény: Fiery (156958)
Fiery Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156958

Még annyit, hogy ha még mindig nem dontottel a Speedmaster kerdesben, akkor termeszetesen plexi, fem hatlap, manualis szerkezet (Cal.321 vagy 861), es semmikeppen sem ujonnan. A Speedmaster (3570.50, vagy amire epp az iden atneveztek az aremelessel egy idoben) talan az egyetlen ora, ami ugyanazt kinalja most, ujonnan, mint 40-50 evvel ezelott, ugyhogy erdemesebb venni egy jo allapotu 40-50 eveset :) Egyedul talan a femszij az a resze az oranak, ami korrektebb, modernebb, adott esetben kenyelmesebb az ujnal, de en azt is csak akkor valasztanam a klasszikus acelszijak (pl. 1171/633) helyett, ha lenne a csatban mikro-allitas, mint az uj Seamaster 300-nal.

Előzmény: WiZARD (156955)
tomcat Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156957

Alighanem én írtam utoljára a Powermatic 80-ról itt:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133077620&t=9002169

 

A C07.111 szerkezetről volt egy rövidebb thread szintén nemrégiben:

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9002169&aq_ext=1&aq_text=c07.111

 

Magáról a citált Tissot Seastar Powermatic 80-ról itt lehet bővebben olvasni:

http://www.ablogtowatch.com/tissot-seastar-1000-powermatic-80-watch-hands/

 

tomcat

Előzmény: szilifon71 (156954)
Fiery Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156956

*facepalm* En azert visszakerdeztem volna, hogy miert nem sikerult me'g eladni a 2007-ben, azaz 7 evvel ezelott kijott limitalt modellbol 1957 darabot, ennyire sz*r? :)))

Előzmény: WiZARD (156955)
WiZARD Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156955

Hasonló élményem volt Andrássy úton Omega butikban nyáron, csak én a klasszikus speedmastert akartam élőben megnézni/próbálni, illetve egymás mellett plexist és zafírost.

Erre kezembenyomott egy 3x árú limitált (kézihúzós coaxial, 1957 darabos) darabot, azzal a szöveggel hogy ez ugyanaz (aha...), sima nincs raktáron és a plexist különben is felejtsem el, mert az szar.

Na most komolyan, pont az egyik legalapabb, órájuk a moonwatch nincs raktáron?

 

Ha egy hozzá nemértőnek ezt mondja az se oké. De ha konkrétan ezzel a kérdéssel megyek be (plexis vs zafír), tehát talán van némi fogalmam arról, hogy mit akarok akkor ne nézzen már hülyének.

Előzmény: Fiery (156946)
szilifon71 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156954

Tisztelt Urak ! Valamelyik hozzászólásban azt olvastam,hogy a Powermatic 80 szerkezetnek müanyag feelingje van. Ez igaz,tényleg müanyagos?

oys... Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156953

"az a gond, hogy a konstrukció vagy nagyon magas lesz (nagy térközzel a két rugó között) - vagy viszonylag kis rezgésekre-lökésekre is a két hajszálrugó 'összecsókol' egy-egy pillanatra"

 

Nos, ebben igazad van!

A H. Moser & Cie. által, ilyen dupla hajszálrugóval épített szerkezet, az bizony 4,8 mm vastag, még kézihúzós volta ellenére is. (Kis híján kétszerese a Peseux-féle 7001-esnek.) És ráadásul a magasságát szinte teljesen kitölti az egyben cserélhető, billegő-hajszálrugók-horgony alkotta egység, amiről tettem ide képet a 156919 alatt.

Előzmény: APT (156925)
Fiery Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156952

A WDL-ben velem mindig nagyon kedvesek voltak, egyedul a Rolexek iranti mely ellenszenv nem tetszik OG-ben. Az is nagyon szimpatikus bennuk, hogy szivesen beszamitanak (persze nem tul jo aron) meglevo orakat, ha valami ujat vasarolok naluk -- csak epp sokat lehet igy bukni, hiszen akkor az uj orara nincs kedvezmeny...

 

A B betus intezmenyben nekem mindig az az erzesem volt, hogy ez egy igen jol meno penzmosoda. Nem allitom, hogy az is, csak hogy az "ambience" bennem ezt az erzest valtotta ki. Anno egy AP Royal Oak 15300ST-re kertem arajanlatot, amire egy listaarnal magasabb (!) CHF arat vettek alapul, majd abbol probaltak meg 30% kedvezmenyt bekinalni. Az emeleten, az Hublot valasztek meg kimerult a noi modellekbol, ezen megint nagyot csodalkoztam. Sz'al reszemrol nem vágyok vissza hozzajuk, mondjuk nincs is miert arra menni. Az AP-ket mashol mar mindet korbeneztem, foleg a pragai AP butikban (ahol brutal kedvesek voltak, es me'g kedvezmenyt is ajanlottak, 15%, hiaba butik); az Hublot meg tovabbra sem gyart "emberi" meretben (es relative szolid aron) in-house orat, ugyhogy felejtos reszemrol a marka tovabbra is.

Előzmény: innovations (156951)
innovations Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156951

Amióta a Petrovics család megvette őket valamivel másképpen mennek már a dolgok, többek között magyar nyelvű katalógus is van. Nem mintha ez olyan nagyon számítana, de azért mégiscsak van valami üzenet értéke.

LBS korszakban nekem is volt egy esetem velük. A Tudor Heritage Chrono ára iránt érdeklődtem  mire közölték, hogy ez egy Rolex bolt. Azért próbáltam megvilágítani, hogy a két márka között csak van valami összefüggés és láss csudát a végén csak előkerült egy Tudor árlista is.

Szóval érdekes volt nagyon.

;-)

Aztán más alkalommal kérés nélkül előszedték a fél kollekciót.

 

Tulajdonképpen a kristóf téri WDL-ről sem tudok rosszat mondani O.G szakmai felkészültségéhez nem férhet kétség viszont valahogy mindig az volt az érzésem , hogy túlzottan látható az ahogyan viszket a tenyerük, hogy jól rám sózzanak valamit...

;-)

 

Egyébként kíváncsi vagyok, hogy a Barakával van-e tapasztalata valakinek?

Előzmény: Fiery (156950)
Fiery Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156950

A "tegnap eladtuk"-hoz egy kis adalek. Jartam bent par hete a Vorosmarty teren is, es az uj Pepsi GMT-t szerettem volna megnezni. Az elado kedvesen eloadta, hogy mar eladtak az utolso darabot, me'g nem jott erte a vevo, de hat ez van. Aztan szinte sajat magat meggyozte arrol, hogy azert egy eladott folias orat me'g meg lehet mutatni egy masik vevo(jelolt)nek is, ugyhogy elohozta a szefbol es meg tudtam sasolni kozelrol. Ez sokkal szimpatikusabb hozzaallas, es most tenyleg nem a markakat probalom szembeallitani, hanem a kiszolgalas szinvonalat. Teny persze az is, hogy nem volt mindig igy ebben az uzletben sem, kaptam mar hideget, meleget naluk. Most egy uj, altalam me'g nem latott ficko volt az elado, lehet hogy uj sepru jol seper... Mindenesetre ugy volt full kedves es abszolut segitokesz, hogy nem is lathatta, milyen ora van rajtam. Mig elozoleg, az LBS-es idokben, mindig, minden elado azonnal a csuklomat vizslatta, amikor beleptem, jopofa reakciokat valtottak ki az oraim beloluk :)

Előzmény: innovations (156949)
innovations Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156949

Mondjuk úgy, hogy velük /másokkal nem kevésbé/ nekem is kissé vegyesek a tapasztalataim, de sajnos ez itt még Magyarország mindig. Viszont egy AD-nek azt gondolom mindenképpen teljes kollekciót kellene tartania.

Az pedig, hogy "éppen tegnap adtuk el" nyilvánvalóan a mese része. Mi mást mondott volna?

Idehaza azt hiszem talán ha két órát vettem és nem csak az árkülönbség miatt. Valahogy mindig meggyőztek, hogy náluk ne vegyek semmit. Bár talán mintha az utóbbi időben változna a tendencia és természetesen találkoztam minden téren korrekt szolgáltatással is.

Előzmény: Fiery (156946)
APT Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156948

Nem jellemző a rugók kifáradása-öregedése, egyáltalán nem - a hajszálrugók még 300 éves szerkezetben is rendben szoktak lenni (ha amúgy nem tették tönkre őket, meg a rozsda sem intézte el azokat).

A gond inkább tényleg az, hogy egy jól kialakított Breguet/Phillips véggörbéjű rugóhoz mérten valójában nincs már gyakorlati előnye a megoldásnak. Műszeren még kimutatható egy kis előny - de ez a gyakorlati hordásban jó eséllyel egyáltalán nem fog jelentkezni. Viszont jelentkezni fog az a probléma, hogy a rugók síkja könnyen összeérhet, nagyon szerencsétlen helyzetben akár össze is akadhat (elvileg akár át is fűződhet egymáson a két rugó egy rosszkor érkező nagy lökésnél).

 

Nincs a megoldásban valójában semmi innovatív (akármilyen keményen is hangzik ez így leírva...), már 200 éve és készítettek ilyen megoldású órákat, és nem véletlenül nem terjedtek el.

Előzmény: nickback38 (156928)
Fiery Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156947

Eddig masbol se eltek, mint az El Primero, most mar ideje lenne valami ujat mutatni :) Persze azt is meg lehetne csinalni, hogy szinte kizarolag krono alapra epitett kulonfele komplikaciokat meg modelleket tartanak, de ahhoz me'g jobban bele kellene huznia a dizajnereknek. Jo uton haladnak, a mostani kinalatbol en is tudnek vagy 4-5 darabot valasztani magamnak, de persze kizarolag hasznaltban, tul nagy az ertekvesztesuk egyelore. SZVSZ a kovetkezo "titkos favorit" lehet a Zenith, az a marka, ami a legerosebben fejlodhet az elkovetkezo evekben. Az Omega (csak hogy visszakanyarodjunk hozzajuk) hamarosan falba fog utkozni, ha igy folytatja, ugyanis ha utol is erik a Rolexet arban, minosegben es valamilyen szinten presztizsben is, azzal fognak szembesulni, hogy pont ott erik utol a Rolexet, ahonnan a Rolex epp egyre erosebben kivonja a fokuszt, azaz a megfizetheto acel orak szegmenseben. Az arany-acel es nemesfem orak piacan pedig az Omega nagyjabol sehol sincs egyelore, es nem latszik az sem, hogy mi modon akarnanak ott is sikereket elerni. Mire egy acel Omegat egy acel Rolex mellé lehet majd tenni egy-egyben, addigra a Rolexet mar inkabb az arany es platina sportoraikrol fogjak ismerni az emberek :)) Az Omega meg tok egyszeru ballepeseket csinal a nemesfem orainal; olyanokat, amiket egy hetkoznapi orarajongo is azonnal kiszur, hogy hulyeseg, pl. szinte azonos szamlappal+lunettaval gyartani egy acel (titan) es egy platina modellt ugyanabbol az orabol :>

Előzmény: innovations (156945)
Fiery Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156946

"WDL mit akar a 3db IWC vagy 4db Panerai készletével"

 

Mondjuk nem sokkal jobb a helyzet az (Andrassy uti) Omega butikban sem. A feher 42 mm-es Planet Ocean-t szerettuk volna a felesegemmel megnezni, nem akkor jott ki, de epp ki volt rakva egy bazinagy plakat, amin az az ora szerepelt. Mutatom a fickonak a butikban, hogy az ott erdekelne minket, fel lehet-e probalni. Mondja, hogy nincs raktaron, majd talan valamikor kapnak, de meg lehet rendelni, es mondja a listaarat. Nezek ra, mint a suger, hogy ezt megis hogy gondolja? Mondom neki, hogy megrendelnenk, persze, szivesen, csak elobb jo lenne eloben megnezni, mert me'g csak foton lattuk. Es mivel ez kvazi butik modell, igy esely sincs arra, hogy mashol meg tudjuk sasolni kis hazankban. Mondja, hogy ott van a foton, elozo nap vittek el az utolso darabot, es meg lehet rendelni. En meg csak neztem nagyokat, aztan gyorsan el is hagytuk a butikot. Egyreszt mi az, hogy nincs raktaron elegendo mennyiseg, ha ilyen nepszeru darab? Vagy ha tenyleg elozo nap vittek el, akkor miert nem mondja azt, hogy X nap/het mulva kapnak uj arut, abban lesz majd egy ilyen is, es felhiv telefonon vagy kuld emailt, hogy mikor lehet bejonni megnezni az orat? Ertem en, hogy ez egy mas kategoria, mint amikor a Westendben, a Markas orak uzleteben is lehettt me'g Omegat kapni, de anno abban az uzletben ezerszer normalisabbak voltak, pedig tul sok orat naluk se vettem, leginkabb csak nezelodni meg dumalni jartam be :)

Előzmény: innovations (156944)
innovations Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156945

Már rég nincs gyártásban.

Egyébként nekem nagyon tetszenek a mostani Zenithek. Pont tegnapelőtt néztem meg őket az Orexnél. Elképesztő minőség érzetet, kifinomultságot és eleganciát sugároznak. Sokkal különlegesebbnek hatnak mint egy Rolex vagy egy Omega.  Az árak viszont elég húzósak.

Én pedig a Zenith helyében pont az El primero alapokon ütném tovább a vasat.  Bár hozzá kell tenni, hogy nem is olyan rég még volt egy arany-acél  primerom ami szépnek ugyan szép volt, de pont a szerkezet az ami nem nagyon hozott izgalomba...

Előzmény: Fiery (156943)
innovations Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156944

Szerintem pedig teljesen hasonló okból választják szét az autóknál is...

és mint mondottam nincs bajom a multibranddel /főleg ha ruha divatáru/  és persze valóban lehetne jól is csinálni, de például akkor nem értem, hogy például a WDL mit akar a 3db IWC vagy 4db Panerai készletével? Persze O.K, hogy nem ad a gyár/ bár ezt azért kétlem/ meg, hogy drága lenne és a többi...

,de mondjuk azért az érdekes lenne ha csak SS Submarinert és Datejustot akarnék tartani, WG Daytonát pedig nem mert az drága és évenként lehet belőle eladni egyet...

;-)

Előzmény: Fiery (156940)
Fiery Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156943

Nem csoda. Ennel tobb fantazia, tobb egyediseg kellene a Zenith ujgeneracios buvarorajaba. Valami olyasmi lenne jo, mint a Stratos, csak 3 mutatosban, 42 mm koruli meretben. Persze az nagyon ingovanyos terulet, hiszen a Zenith kronokat meghatarozo 3 szinu segedszamlaprol le kellene mondani, onnantol pedig nehez egyediseget vinni az oraba a meglevo alapokra epitkezve...

Előzmény: innovations (156941)
Fiery Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156942

Ez az ora ujonnan is kaphato? Mert en nem latom a Zenith honlapjan...

Előzmény: Törölt nick (156938)
innovations Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156941

hát ez annyira hiányzok a kínálatból, hogy konkrétan négy éve áll a kirakatban a Petőfi Sándor utcában...

;-)

Előzmény: Törölt nick (156938)
Fiery Creative Commons License 2015.01.04 0 0 156940

Szerintem az autokat ne keverjuk ide, az teljesen mas tema. A multibrand uzletek kapcsan is lehetne erveket es ellenerveket felhozni, alapvetoen azonban az a problema, hogy lehet ezt rendesen, korrekt modon, izlesesen, szinvonalasan csinalni, meg ugy is, ahogy nalunk sok uzlet csinalja :( Ha van elegendo terulet, rendesen kulon vannak valasztva a markak, akkor en nem latok semmi rosszat abban, ha egy boltban lehet Breitlinget, Bulgarit, Chanelt, Hamiltont, IWC-t, Panerait, Pateket, Rolexet es VC-t is kapni, mint ahogy Pragaban jol mukodik ez a Carollinum uzleteben az o Andrassy utjukon. Ami, mellesleg, sokkal inkabb klasszikus luxus bevasarlo utca, mint nalunk az Andrassy ut. Nalunk szerintem az is a problema, hogy szet van minden toredezve, nincs egyetlen, egyenes, konnyen bejarhato, hangulatos utca, ahova koncentralodhatna az osszes ilyen uzlet. Van a Vaci utca, a fashion street, az Andrassy ut -- ez utobbi raadasul bazi hosszu is, plusz az ezekbol nyilo kisebb utcak es terek.

Előzmény: innovations (156935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!