Keresés

Részletes keresés

Tiran-V Creative Commons License 2013.06.19 0 0 76434

hmm....

 

18:00

.

Előzmény: Maitréja buddha (76433)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.06.19 0 0 76433

A két suna egymáson ez leszbi jóga ? :)

Ahogy látom Magyarországon nemcsak a világ legtöbb karate meg kungfu stilusa található, jógából se állunk rosszul

Előzmény: sz332 (76432)
sz332 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 76432

OFF

 

Vasárnap egész napos ingyenes jógázás lesz a Margit szigeten.

 

Időpont: június 23, vasárnap, reggel 8-tól este 8-ig.
Helyszín: A Holdudvar-Wndrlnd melletti füves-árnyas rét, a nagy platánfa alatt.

Jógaórák:
08:00 108 Napüdvözlet, Szalai István
09:00 Ashtanga-jóga, Gauranga Das
10:00 Agni-jóga, Rubi Anna
11:00 Hátrahajlítás, Szücs Orsolya
12:00 Kontakt jóga, Pákh Anna – Szabó Andrea
13:30 Akro-jóga, Pákh Anna- Vasa Zoltán
15:00 Vinyasa Flow, Herczeg Angelika
16:00 Agni Flow, Gauranga Das
17:00 Dinamikus Body Art, Lovász Andrea
18:00 Csípőnyitás, Lovász Andrea
19:00 Jin jóga, Szücs Orsolya

https://www.facebook.com/gerillajoga

 

 

ON

arhat1 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 76431

"Kicsit pontatlan voltam, szóval M. főfősifu részéről régóta megvan a szablyák iránti vonzódás, a tanítás csak mostanában indul be."

 

Tehát ha én sokáig vonzódok valamihez, előbb-utóbb taníthatom....:)

 

"Elvileg a szablyát teljesen külön tanítják a WT-től, máskor, más csoport, ilyesmi."

 

És gondolom más oktatók is, mint a wt-t.....ugye? Mert ha ez nem így van, akkor saját magának mond ellent.

 

Azt csinálja most, amit más csapatok -nagyon helyesen- eddig már csináltak. Irigyelte a sikereiket, de nem akart tovább lépni, mert -szerintem- LT nem nézte volna örömmel a kikacsintását más irányokba. Erre viszont nem lehet egy rossz szava sem.

Előzmény: Annatar (76430)
Annatar Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76430

WT és szablyavívás:

Kicsit pontatlan voltam, szóval M. főfősifu részéről régóta megvan a szablyák iránti vonzódás, a tanítás csak mostanában indul be. Elvileg a szablyát teljesen külön tanítják a WT-től, máskor, más csoport, ilyesmi. Nem keverik, mint ama eretnekek a más betűkkel írt vingcsunban :))

 

Nuncsaku!

Évekig akartam itthonra egyet. Azt hiszem nem kevés testrészem és berendezési tárgy áldja a sorsot, hogy nem szereztem be. 

Johannát és a pisztolygolyót nuncsakuval kivédést (amúgy nem kobudo, hanem dzsúdómester tanította :D ) olvastam, van folytatása is a Johanna és a Dräher utcai gyilkosság, bár abban kevésbé kerül elő a nuncsaku. 

 

 

 

 

Előzmény: Maitréja buddha (76421)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76429

Ennek - az erősen túlzó és nem túl szerencsés - "szellemi honvédelem" kifejezésnek létezhet egy normálisabb olvasata is: a magyar harcművészeti örökség jobb megismerése, őrzése, továbbadása. Erre mondtam azt, hogy számos olyan dolgot láttam a WT-es szablyavívó honlapokon, amiket korábban senki nem publikált: pl. a  morzsánként összeszedett életrajzi adatokat vagy a szablyavívó családfát. Soha, semmilyen könyvben nem láttam ilyet. Vannak benne hibák, azokat szépen meg lehet vitatni és ki lehet javítani.

Előzmény: Bela_Vak (76427)
Tiran-V Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76428
Bela_Vak Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76427

"Szellemi honvedelem.." Hianyzott mar, na, hogy valami otvar baromsagot olvassak.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76425)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76426

Igen, teljesen igazad van.

 

Nem szablyát használnak, hanem sportkardot, nem vívnak, hanem helyben végeznek falazási gyakorlatokat. Nem nagyon hallottak még arról, hogy vonal, pengetámadás, csel. Talán majd idővel...

 

Próbálkoztak másfajta gyakorlóval, de a képek alapján az nem vált be túlságosan. A gyakorlószablya pedig csak később lesz, azzal csak igen komoly védőfelszerelésben lehet lesz majd szabadvívni. Számomra az sem teljesen világos, hogy egy ilyen 700-800+ g eszköz milyen plusz "élvezetet" nyújt majd?

 

Szóval, jobb lett volna várni 2-3 évet, szorgalmasan tanulgatni, és csak utána kiállni a tisztelt publikum elé.

Előzmény: sz332 (76423)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76425

Hogy mennyire franchise?

Nem tudom, abszolút nem is érdekel, persze látom az ilyen pólót, olyan nadrágot, bájos huszáröveket stb. Egy valami egészen biztos: nagyon lassan haladnak. Tiran említett egy cikket:

 

http://www.magyarszablyapecs.hu/galeria/album/hirek/ujdonsagok/slides/zeg201305.pdf

 

Ebben kerek perec le van írva:

"Egy éve kezdtük az edzéseket, még az alapoknál tartunk: egy védés, egy támadás szinten. Ehhez jönnek később a lépések, a vágások, a cselvágások, majd mindezt lábmunkával kell kombinálni. 1500 kombináció lehetséges, ettől még messze vagyunk... A versenyzésnek nem vagyunk hívei..."

 

Ugyanakkor a WT szablyavívás egyes oktatói előbányásznak igen-igen érdekes fényképeket, történeteket, adatokat. Ezért hálás vagyok. Nem tudom, hogy pontosan mi lesz belőle, de esetleg... hátha nem "Nuntyaku, asz isztyenyek sportya".

 

Abban viszont teljesen biztos vagyok, hogy a vívást, annak bármely történelmi változatát, tehát a szablyavívást is, lehet hm-ként megélni.

 

Előzmény: Maitréja buddha (76421)
sz332 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76424

Megint előjön a "mi a harcművészet" című kérdés :)))

Előzmény: Maitréja buddha (76421)
sz332 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76423

Nekem leginkább az a bajom, hogy nem szablyával vívnak ezek, hanem sportkarddal. Innentől kezdve meg miért nem tanulják meg rendesen a sportkardot

használni, aztán amikor megy, akkor majd lehet a szablyásdit játszani. Én attól félek, hogy itt is megint az lesz, hogy a gyerekek azt hiszik, hogy ők

bizony milyen hűde komolyan tudnak kardozni, és az első alkalommal, amikor egy kardozó tini beáll ellenük, és átmegy rajtuk, akkor lesz a meglepődés. Ezek a tanulók azt hiszik, hogy ők vívni tanulnak, de nagyon attól tartok, hogy nem ez a helyzet. Ők úgy csinálnak, mintha vívnának...

Előzmény: Maitréja buddha (76421)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76422

Sorry, az utolsó mondat akkor Annatáré és a végre van egy smiley. :)

Előzmény: Maitréja buddha (76421)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76421

Figyelj.

És vedd figyelembe, hogy nekem lövésem nincs a viváshoz, semmilyenhez.

Nem kapdostam kardokat puszta kézzel, legfeljebb a késhez értek annyit hogy meg tudlak bökni :P

De csak nekem tűnik ez ugyanolyan talmi dolognak mint maga a WT meg a köré szőtt intergalaktikus lenyuló franchise ?

Nem kötekvésképpen, én szivesen olvasgatom amiket irkáltok Sz- el, de a szablyavivás az egyáltalán harcművészet ?

És ha igen, akkor ez a WT os az ?

(Ezzel nem azt mondom, hogy európai harci módzserek nem szerveződtek harcművészeti szintre)

 

Jut eszembe ilyen fegyverekről, nunchaku.

(Még ez sem harcművészet, szvsz, ellentétben akár a karatével, akár a thai boxal, legfeljebb egy eszköu a kobudóban.)

Régen 10 millio partizán országából átváltottunk 10 millió nunchaku mester országába.

Plusz, volt egy divat, hogy minden fax szinész, még nem volt akkor barátok közt, akit ledobáltak büdös karalábéval a szinpadról,

nekiállt detektivkönyvet irni.

Harsányi is beállt a sorba, mondjuk őt birom mint szinészt, és irt egy könyvet Johanna és a médium cimmel (azt hiszem)

Ilyen csodálatos dolgok voltak benne: Nuntyaku, asz isztyenyek sportya !- mndja a japán kobudo mester.

Aztán, Johanna, a kék öves nunchakus rendőrlány (aka Linda ) kivédi a teste körül elmosódott fátyolként pörgő nuntyakuval a pisztolygolyót (vagy vájtfülűeknek lövedéket)

 

Nekem elég lenne az, aki a nyilpuska nyilvesszejét kivédi :)

Amivel Alaszkában egy unatkozó amerikai némber seggen lő egy grizzly-t, a szerencsétlen orvhalász macinak a száján jön ki :P

 

Ha olvasnád a blogját a faszinak, akkor nem jutna eszedbe ilyet irni, hogy könyvet irt.

Könyvet Hemingway irt, ez legfeljebb kiadatott valamit.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76419)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76420

A Múzeumok Éjszakáján (jún. 22., szombaton) lesz magyar szablyavívás bemutató (Magyar Szablyavívó Iskola) a Hadtörténeti Múzeumban (18:20, 20:20, 23:40).

 

http://museum.hu/e/Muzeumok_ejszakaja_a_Hadtorteneti_Intezet_es_Muzeumban_Budapest

 

Ha valaki arrafelé járna, akkor megnézhetné és beszámolhatna róla. Vajon bevállalnak egy kis szabadvívást?

 

 

 

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76419

Viszonylag ritkán (~ soha sem) olvasom a felkiáltójeles blogot, így - sajnos - nem látom át a mélyebb összefüggéseket (WT + szablyavívás =/= VC + káli).

 

"Amugy ez a szablyavivó családfa hogy is jut el a nagymesterig?"

 

Pézsa Tibor már tartott szemináriumot a WT-es szablyavívóknak, sőt májusban egy olyan rendezvényen is megjelent, amit a Harcművészek a határontúliakért alapítvány szervezett, Simicskó államtitkár is jelen volt. Könnyen elképzelhető, hogy privát oktatás keretében jut el a családfa a mesterig.

Előzmény: Maitréja buddha (76416)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.06.17 0 0 76418

"Ez a vonal mindig is megvolt..."

 

Ez kicsit olyan Karateföldönös :)

Ott volt ilyen, hogy az a pali, akitől pár éve edzőtáborban tanulták a mozdulatot, rájuk csodálkozott, hogy: What ? Ezt mindig is igy csináltuk.

 

De mintha a Juhász Zoltánék se kevernék, és a blogger sifu alapelgondolása olyasmi volt, hogy nem kell neked semmi más, ha a nemes wing tsun megvan.

 

Előzmény: Annatar (76417)
Annatar Creative Commons License 2013.06.17 0 0 76417

Ne feledd, hogy ezt ugyanattól olvastad aki könyvet írt a szabadságharc fegyvereiről. 

 

Ez a vonal mindig is megvolt (és elvileg nem keverik a szablyát a WT-vel)

Előzmény: Maitréja buddha (76416)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.06.17 0 0 76416

Na várjál csak egy kicsit.

 

Azt milyen blogon is olvastam, hogy a WT letisztult, tökéletes rendszerébe semmi mást nem lehet belekeverni,

mennyire istentől elrugaszkodott senkiházi az, aki pld kali-t tanit az egyébbként is korcs wing chunja mellé ?

 

Akkor most mi van ?

Amugy ez a szablyavivó családfa hogy is jut el a nagymesterig ?

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76412)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.17 0 0 76415

A debreceni WT szablyavívó edzés képei:

 

http://www.magyarszablyadebrecen.hu/galeria/debreceni-vivo-edzes-kepei

dezsoKE Creative Commons License 2013.06.17 0 0 76414

Ajaj.

Előzmény: Tiran-V (76406)
Tiran-V Creative Commons License 2013.06.17 0 0 76413
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.16 0 0 76412

Wing Tsun.

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.06.16 0 0 76411

A WT az mit jelent ?

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76410)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.16 0 0 76410

A WT szablyavívás jelenlegi származási vonala:

 

Borsody Laszló (közép) -> Szűts (Szűcs) János (jobb, vívóruhás alak mellett) -> Pézsa Tibor

 

 

Egy-két érdekesség Szűts Jánosról:

1930-ban ösztöndíjjal egy évet töltött Olaszországban az ottani mesterképző intézetben, 1938-ban pedig féléves párizsi kiküldetésen volt: tanította a kardvívást, tanulta a párbajtőr- és tőrvívást.

 

Forrás: Képes Sport, 1973. március

Tiran-V Creative Commons License 2013.06.15 0 0 76409
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 76408

 

 

  Sziasztok!

 

 

 

  Engedjétek meg, hogy ajánljak egy programot:

 

 

 

 

  Iskolánk most először nyilt nyári tábort tart. A tábor vezetője Yu Li mester, a Wudang iskola növendéke. A táborba elsősorban olyanokat várunk, akiknek már van valami harcművészeti tapasztalata, de ha ez nincs is, FIZIKAI TERHELHETŐSÉG nagyon kell!!! Ternészetesen megfelelő számú kezdő esetén indítunk egy teljesen kezdő csoportot is.

 

 

 

 

  Főbb információk:

 

 

- IDŐPONT: 2013. AUGUSZTUS 17 - 23.

 

- HELY: BÁTONYTERENYE MELLETT, egy gyönyörű völgyben.

 

- ÁR: 55.000.-FT

 

- Az ár tartlamazza a szállást, a napi 3 étkezést, és a napi 3 edzés díját személyesen a Mester irányítása alatt.

 

- a napi 3 edzésen kívül délután és este a kínai kultúrával, történelemmel, harcművészetekkel, teaszertartásokkal, kalligráfiával kapcsolatos előadásokat is tart a Mester. Az ár ezeket is tartalmazza. Külön kérésre vegetáriánus étkezést is biztosítunk, felár nélkül.

 

- utazás egyénileg, vagy velünk együtt, autóval.

 

 

  Jelentkezni lehet nálam telefonon - 06-30-874 94 27 -, vagy emailben. Képeket az előző táborokról itt láthatsz:

 

 

http://www.magyarkungfuegyetem.hu/kep-galeria?galeria=3

 

 

 

  Mindenkit várunk szeretettel. Üdvözlettel

 

 

 

 

  Magyar Kungfu Egyetem

Annatar Creative Commons License 2013.06.14 0 0 76407

Ezze sajnos egyet kell értenem. És az teszi ezt igazán veszélyessé, hogy a legtöbb helyen nem ismerik el, hogy így van. Képzik az embereket, bemesélve nekik, hogy halálos művészetet tanulnak és erre...

 

 

Előzmény: Sch.... (76402)
Tiran-V Creative Commons License 2013.06.14 0 0 76406
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.14 0 0 76405

Sch....,

 

Elküldtem.

Előzmény: Sch.... (76403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!