Keresés

Részletes keresés

NagyonI Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26591

Te lány! Te asszed, hogy a virágos jókedvemben fundáltam ezt ki??

 

Nem is én fundáltam, hanem az örökösök... Mert hullott rám a tető.. erre beijedtek, s aszonták:

-Statikus.

-Honnan?

De lett.

Jött.

Kopogtatott.

Saccolt.

Naná, hogy sokkal kevesebbet, mint amennyit most leperkálok.

Ez a ház száz éves. Az első volt az utcában. Még néhány évig akarok maradni. 3?? 4???Majd meglátom...

 

Oszt jónapot.

Előzmény: Zora52 (26586)
Zora52 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26590

 

 Szia Tölgy!

 Gratulálok a Lányaidhoz, további sok sikert Nekik, s Neked is!

  Jó táborozást Neked, érezd jól Magad!

Előzmény: tölgy (26554)
Boszorka Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26589
"

Csak azt nem értem, miért kellett bezárni a rács mögé szegény embert? Mi rossz fát tett a tűzre? :-)))))


Korunkra való tekintettel, na meg a környéken nemigen van liftes ház, egy félemeleti lakást vett. Én biztosnágosabbnak érzem ha van az ablakon rács. Különösen nyáron jó (tapasztalat) mikor az ember nyugodtan alhat ha totál nyitva van az ablak. A hálószoba a kert fele (hátra) néz és bizony könnyedén bejöhetne valaki előlről miközben ő hátul huzza a lóbőrt. Nahát ezért. Na  és az utca csodás, mert csupa fa, viszont ilyenkor annyira eltünik a világítás a lombok között, hgy olyan sötét van az előkertben mint a négelány ........-ben.:-)
Előzmény: Kandirozott Meduza (26569)
kdezsoe Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26588

Azt honnan tudod, hogy en voltam az egyik csucs?

Nade ki lehetett a masik? (illetve a masik ketto) :)

Előzmény: NagyonI (26585)
NagyonI Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26587

Lengyelek maradjanak orrhon. Csak a kisebbség számára lehet ott hely..

 

Seggíccség....

Előzmény: Zolady (26578)
Zora52 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26586

 

 Nagyonka!

 Nagyon szurkolok Neked, hogy ne dőljön össze a ház, s felépöljön  a kémény!

 Nem semmi, az a sok léhütő melós körülötted!. Azért ez borzasztó, ami  mehet ezen a téren is!

Na, én ezért félek belekezdeni minden ilyen munkálatba...

 További jó idegrendszert, türelmet, s vastag pénztárcát Neked!

Előzmény: NagyonI (26565)
NagyonI Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26585

Csúcsabb volt mint a temetőik???

 

Az egyik csúcs te voltál???Mesélj!! Regélj!! De siess, mert omlik le a vakolatom, s ha lenne szél, a födémmel együtt elszaladna...

 

Kopács, ivás, de nem szeszes, hanem ásványos.. de gondolj bele, a tetőn mekkora a hő....

Csúcshő. Csúcstal. Csúcsnap....

 

Itt a bádogember is...

Előzmény: kdezsoe (26579)
kdezsoe Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26584

"Kapott is tőlem erre az alkalomra egy rácsot az ablakára"

Boszi! Nem eleg, hogy megcsipted, most be is zarod? :))

Ajjjve!!! Micsoda vilagban elunk! Szegeny Leny! Mit szol hozza? :))

Boldog szuletesnapot kivanok Neki, (a racson tulra)  egyben uzenem,

hogy uzenjen elektronikus palackpostaval es azonnal kiszabaditjuk. :))

 

Előzmény: Boszorka (26558)
Zora52 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26583

 

 Szia Pirike!

 Nagyon örülök, hogy ilyen jó kedved van!

 Gratulálok a jutalmadhoz, mert megérdemled!

 Tényleg egyre kevesebben vannak, akik közösségi munkát végeznek, csak úgy...

 Na, és nagyon ügyes vagy, mert még lekvárt is főztél be!...

Csodálatra méltó ez , amit Te teszel!.. Ennyi energia, jókedv, fantasztikus!

 Maradj továbbra is ilyen!

 További jókedvet, s sok energiát, jó egészséget Neked! Mert megérdemled!..

Előzmény: pirine (26571)
Boszorka Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26582

Na ezt szeretem ezek ben a "mesterekben", hgy nincs vödör, nincs seprű, nincs lapát stb. Egyáltalán csak hogy saját magukat kegyeskednek odavonszolni a munkahelyre. Csúcs volt, mikor a villanyszerelőnek én adtam oda a saját fúrógépet és mikor az asztalos megkérdezte, hogy nincs-e véletlenűl egy fűrészgépem. Nahát volt/van. Na de honnan tudják, hogy mindenhol ilyen jólfelszerelt a háztartás???

 

Máig áldom a sváb ablakos céget, amelyik a régi lakásomban csereberélte az ablakot.Igaz sok pénzért. Na de jöttek és minden volt náluk. Takarófóliától kezdve a porszívóig és törlőrongyuk minden. Mikor elmentek nem is lehetett látni, hogy ott dolgoztak. Az eredmény viszont csodás volt.

Most tapasztaltam a sokkal olcsóbb magyar cég működését Lényemnél. A kőműves 2 napot dolgozott mire rendbehozta amit elbarmoltak. Ha egy lakott lakásban csinálták volna felkötöttem volna magam.:-(((

Előzmény: NagyonI (26567)
Boszorka Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26581
Na hát csudára beindult már ez az építkezés nálad. Bezzegh itt.:-((( Sikerült a huszonvalahányadik telefonnal kiharcolnom, hogy állítólag holnap hajnali 9-re idejönnek szemrevételezni a konyhát. Ja és igen nem muszáj az előleget kp. leperkálnom kora hajnalban, át is lehet utalni. Itt van Europa!!!:-)))
Előzmény: NagyonI (26565)
Zolady Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26580

Nem.

Velem biztos nem találkoztál,akkor mi a hír?:))

Előzmény: kdezsoe (26579)
kdezsoe Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26579

Nezem a hireket, felturom a Netet, sehol nem talalom, mekkoranagy nevezetesseg tortent a mai napon!

Csucstalalkozo volt Ujpesten (Boszi! nem a temetoben!) es sehol egy arva, megveszekedett hir rola... :((

 

Ti hallottatok valamit a nagy esemenyrol? :))

Zolady Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26578

Lengyelek is jönnek?:))

 

Előzmény: Kandirozott Meduza (26573)
NagyonI Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26577

Med!!

 

Mindent nyalok, ha kell, ha nem:::)))

Nekem a szombat a leg, de bármikor, csak elhatározás az egész...

 

Akkor az a hétvége stopi stopi....

Előzmény: Kandirozott Meduza (26573)
Zolady Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26576

Isten éltesse a pénztárost,mehetne sűrűbben is!:)

Veled örülök!!!

 

/csendben mondom,hogy én egy kiló barackhoz max. 35 deka cukrot teszek,mert nem szeretem,ha túl édes. De ettől szép a világ,hogy nem vagyunk egyformák. Jéééé,ez majdnem vers:)/

Előzmény: pirine (26571)
Zolady Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26575

Pirike!

Azért kertészkedést ne vállalj,legfeljebb bébicsőszséget,és némi tanítást!

És Ausztriában meg aludj az előadás alatt,ne vegyél semmit,sétálgass utána,érezd jól Magad!

 

Meduza!

Kinek irogatsz? :))Én még mindig semmit tetőled,pedig működök:(

Nevem Zolady. James Zolady. Freemail.Közte kukac,végén húúúúúúúú:)

 

Tölgy!

Gratula a kicsilánynak,igazán büszke lehetsz rájuk!!!

 

Előzmény: pirine (26550)
Kandirozott Meduza Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26574
Nahát, Pirike, most jól megleptél! Méghogy közösségi munka miatt? Hát van még ahol ezt megbecsülik? Ez igen! Gratulálok! Megérdemelted! Meg még sokkal többet is!
Előzmény: pirine (26571)
Kandirozott Meduza Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26573

Édes kedves Nagyonom!

 

Az én augusztusom teljesen szabad! Ahogy tisztelt uraságék akarják, akkor állitjuka bográcsot! Ezen kivül roston is lehet sütögetni és szúnyogirtót spriccelni szerte szét!

 

Nekem bármikor! Várlak benneteket!

 

Itt alvással nincs gond, franciágy (na?) kanapé, férj ágya, egy franciaágy méretű ágybetét, - ha kell addig beszerzem- némi szalma a sarokba, minden lehetséges.

Mindent meg lehet oldani, amit csak akarunk, nem? Hisz elöttünk az élet!

Kutyák jöhetnek, madarak, csak a csúszómászókat szíveskedjetek otthon hagyni!

 

Ha lenyirod a fűvet, akkor hol fogunk hemperegni? Azért ezt még meg kell fontolni, nem?

 

Egybiztos igéretet tehetek, hal nem lesz!

 

Kéretik nyilatkozni kinek mikor jó!

Javaslom augusztus elejét, hogyha Nagyonnak az a jó! Közelebbről, augusztus első hétvégéje: 4-5-6 ? Melyik nap?

 

 

P.s -

A lábast kinyalnád előlem?

Előzmény: NagyonI (26563)
NagyonI Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26572

Azért itt a mindennapi "kenyerünk"...

 

A vázáim vödereim megteltek...És miután kertem ékességeivel kiegészítve vittem a nagy csokrot  El... ODa   ....

 

Ez a Fecsi az állandó... hogy a tegnapi csaj hová lett??? Nem tom...Lehet, hogy csak flört volt???

 

Pirike!! Szívemből- s tudod, az nem kicsi:::)))) gratulálok a váratlanul- de sohasem feleslegesen jött küldeményhez...

Előzmény: pirine (26571)
pirine Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26571

Nagyonkám !    Ne   búsíts !   Abba   a   csodálatos   városban,   ott   a   szépséges   Végeken   ilyen    "mesterek"    vannak???   Akik     keserítik   a   mi   Nagyonkánkat !   Vej   nem   tudna   velük    szót   érteni?-----

 

Most      én   meg  ,   hogy    dicsekedjek !?!

6kg   sbarack,   kimagozva  5kg,   hozzá   4 kg   cukor   /tiszta,   nem  ám   befőző,   igazi   gyízt   akarok !/   Estétől   kevergetve,   reggel   8-tól   13   óráig    rezson   láboskában    főzögetve,   immáron    dunsztban    pihenget.   Láboska,   fakanál   elnyalva,   leves   nem   is   ízlett,    fáradtan   pihegtem.....kopog   a    pénztáros,    írjam   már    alá   eme   papírt!    No!   mit ?!!!!      7000,-   Ft ,   azaz    hetes   ezer   forintokat   kaptam    az   elmúlt    félévben     végzett   közösségi    munka    jutalmaként !   Ezt   adjátok   össze ! ! ! Az   az   érzésem,    főnöknőmnek    tetszett    Nagyonka    Albuma,   amit      boldogságomban    küldözgettem,   hadd    lássák   nem   drog    miatt     repdesem,    hanem   a     Végek   és   Nagyonkám      csodái      varázsoltak   el !

 

Lekvárfőzés   alatt     ment   a   zene   CD-ről,   többek   közt :   Azok   a   szép   napok....és   ..........Köszönöm   nagyonka !

Előzmény: NagyonI (26565)
Kandirozott Meduza Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26570
Boszika, de azért nem akarod azt mondani, hogy a kéményjárdát a Lény terhére kellett megcsináltatni?
Előzmény: Boszorka (26560)
Kandirozott Meduza Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26569

Boszikám!

Isten éltesse Lényedet erőben egészségben frissességben sok nevetésel hosszú hosszú évtizedeken át. Persze csak akkor, ha veled nevet!

 

Tudod, a család nagyon jó és nagyon rossz dolog tud lenni. Nekem szerencsém volt, köszönthetően drága nagymamámnak, aki otthon volt velünk. Igazából ő nevelt fel bennünket. Kivételes és csodálatos ember volt. Áradt belőle a szeretet. Akármilyen körülmények között is voltunk, az ő vidámsága, családösszetartó képessége miatt védett és boldog gyerekkorom volt. Tudtam, hogy feltétel nélkül szeret minket.

Problémák mindig vannak voltak és mindig lesznek is. Tudom, hogy rendes embereket neveltem fel. Értelemesek, szeretik a családjukat és azt is tudom, hogy ebben én is benne vagyok. Igazából nem kéne aggódnom, de rossz természetem van. Ezt meg ez a fránya dög még csak ferditi. Sértődős lettem, meg minden, érzékenyebb is vagyok, de hát ez a nehezebb életkörülményekkel együtt jár. Sokszor rosszabb napokon, elönt a feleslegesség érzése és ez nagyon rossz. Az ember ezt igyekszik magában tartani, nem kell mindent a leszármazottak fejére zúditani.

Igazság szerint a menyekkel nagyon jól jártam. A nagyobbik ösztönszerűen törekszik a tágabb család összetartására. És velem ő törődik a legtöbbet.

De ez egy speciális helyzet, úgy gondolom, mert a nyomorult "dög" nem felejthető, nem hagyható figyelmen kivül, keseriti a mindennapokat. De erről nem szivesen beszélek. 

 Tudom, hogy a saját életüket kell , hogy érjék és tudom, hogy ez hogy megy. Emlékszem, én is voltam középső nemzedék. Nehéz az élet és talán a gyerekeknek nehezebb most mint nekünk volt annak idején.

Igen a háztárssal közös a ház, hiszen ennyiben társ. És bizony társ nagyon hiányzik az embernek. Ő nem akarja eladni a házat, de nem is törődik vele. Nekem kéne a karbantartásokat, meg egyebeket intézni, de nekem már nemigen van hozzá kedvem. Miután én voltam a felesége, nincs annyi pénze, hogy kifizessen engem.

Nem akar ő elválni, mert azt gondolja, hogy jó leszek még talán valamire, ha végképp úgy alakul az élete. Nem tudja, milyenek a napok, milyen állapotban vagyok,fogalma sincs a teljesitő képességemről. Ennek két oka van, egy nem érdekli,eszébe sem jut. A másik, honnan is tudhatná, hiszen sosem mondok neki semmi ilyesmit, mert úgysem tud vele mit kezdeni. Ha érdekelné, talán mondanám.De a hosszú évtizedek alatt megszokta, hogy a dolgok valamiért valahogy elrendeződnek, neki ilyen földi dolgokkal sosem kellett foglalkozni. Igen, igazad van, ez az én hibám. De senki nem változik meg, mindig letolta ezeket magáról és én meg hagytam.Megkérdeztem a múltkor mit tud a rákról. Hát csúnya betegség bele lehet halni. De te jól vagy, nem?Neki ez igy megfelel, sőt tökéletesen kellemes állapot.

Csak nekem nem felel meg.

Meséltem, az én édesapám nagyon fiatalon halt meg. Aztán a nagymamám, majd 34 éve a nagypapám. Az a család most is nagyon hiányzik, főleg az édesanyám.Voltak köztünk surlódások, amikor ő volt ebben a helyzetben amiben most én, de akkor édesanyám már nyolcvan felett járt. Most minden nap eszembe jut valami, amivel hasonlóan küzdöttünk, mint most én a fiaimmal. Hasonló a helyzet is.Mindig eszembe jut, hogy ezt, vagy azt másképp kellett volna, jobban oda kellett volna figyelnem rá, de az én energiáimból többre nem futotta. Szerettem persze nagyon, csak azt hiszem jobban kellett volna, vagy többször kifejezésre juttatnom.

Nekem van egy testvérem, aki igazán messzemenően a segitségemre van. Becsülöm is, mint annak a családnak a maradékát, ahonnan származunk. Valószinű ő is igy van vele.

Dóri lányom remélem és nagyon bizom benne, meg fog gyógyulni. Igen sokat gondolok yaminkára. Sajnálom, hogy ezt a szart neki is át kell élnie. Te aztán igazán tudod mi vár majd erre a gyerekre.

 

Méegyszer felejtsük el a rosszakat, a kellemetleneket és csak arra gondoljunk, hogy sok boldogságot kivánjunk egymásnak a szülinapok alkalmából. Mégegyszer gratulálok Lényednek és minden jót kivánok neki.

 

Csak azt nem értem, miért kellett bezárni a rács mögé szegény embert? Mi rossz fát tett a tűzre? :-)))))

Előzmény: Boszorka (26558)
pirine Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26568
Tölgyem !   Ugrottam??  Hová   mégy   táborba?    nagyszerű   lesz,   kívánok   sok-sok   élményt,  szépeket,   fákat,   madarakat,   jó   időt !   Érezd   jól   magad!   Mertr   igazán   megérdemled ! ! ! Aki   ilyen   nagyszerű   lányokat   nevelt,   minden   jót   megérdemel !   Gratulálok  Kicsidnek    és   neked !
Előzmény: tölgy (26554)
NagyonI Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26567

Med!!

 

Itt őrzöm Haza Fijas Szomszédnak a tavaly begyűjtött Nemz. Konzult. seggalávalót... Viszek neki egyet, ha rendesen viselkedik...

 

És ha akarja befestjük az egész házát narancssárgára... én tok vinni ecsetet...

 

Varrok neki narancssárga alsógatyát...De tegyen úgy, ahogy NEKED jó... JÓ??????

 

Most elmegyek a kusliba, mert annyit beszéltem, hogy oj-vé...

 

De: megint jöttek, kopogtattak: aggyak vödröt... attam... pá vödör... ,pá...

 

Nem láttátok a kötelemet???

 

Régen bezzeg jó vót egy kis szeduxen meg némi ribizkebor... De kinek fussa ma már szeduxenre, nem beszélve a ribizkeborról???

 

Na ja. Boszi. Tom,. Te elkergetnéd ezt a népet... én is .... NÉM. De akkor még tetejem se lesz....

Ezekkel fogok álmodozni???

 

Irgalom atyja, ne hagyj el!! (ism.)

És Zozó _ szoprányba: (koloratúriába:   ..............

 

Na mos meg altba...

 

Basszus... basszus.... brrrr.........utálom őket/magamat/ az országot, hogy ez így megy....

Előzmény: Kandirozott Meduza (26549)
Kandirozott Meduza Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26566

Pirike!

Hát persze, hogy veled örülünk, hiszen ez nagyon jó hir! Igy leszel maradsz mindig fiatal! Egészségedre!

Nagyon is jó lesz! Gratulálok!

Előzmény: pirine (26550)
NagyonI Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26565

Dél van... harangozok... bimmm és bamm... Ácskapcsolók el- kéményesek meg...

Kéményesek : el kell mennünk a Sarki kocsmába egy kis hideg vizet inni.

 

    -Van vizem (én fehér liliom!!)

De ők: a kocsmában hidegebb.

 

Én fokilag gyenge nő, mit tehetek... elkészítem a 4 hónapja lejárt szavatosságú sztrapacskát... Valamiben el kell hunynom- sürgős a dolog, ezek pénzt akarnak...

 

Mai csokraimmal elvoltam--

 

... jó sok időt elidőztem, közben meghozták a téglát. Lerakták... Most izgulhatok, hogy mi lesz, ha nem jó vissza tefus a pénzért????

 

Hárman szarkodnak a tetőn.... én egyedül itt ben az összes általam megtűrt háziállattal...

 

Kopp... kopp...

 

Ki kéne fáradnom a hintaágyba...Anyám... kémény lesz... ház nem...

NagyonI Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26564

Egy csak egy(???) lehány van talpon a vidéken, aki aggodalmaskodik miattad????

 

 

PöSö

 

1. a Beherovka 30 fok fölött is jó

 

2. Klassz lesz a házam. A tetőt jól megerősítik, de ami alatta van, abból nem sok marad:::)))

 

Folyománya: nekem nem kell majd fűtenem (mert nem lesz hol- azaz esetleg a szabadban) ennek a folyománya, hogy tele leszek zsozsóval

 

ennek a folyománya, hogy a telizsozsóból kiderítem, van-é még mester, aki nem jött az én váramban ócsárolni azt, amit lehet

 

 

És a lényeg a lényeg édes Pirikém: aggódom....... nekem szabad....

 

Előzmény: pirine (26550)
NagyonI Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26563

Lennél kedves az augusztus mikorját pontosítani????

 

Lehetne az elején- és akkor én is el tudnék végre fáradni a kies alföldre...????

de én csak valaholhálással...Mondjuk nálad és lenyirbálom a füvet. Rángatóssal igen utálok nyirbálni, de neked megtenném, hogy hősnek tűnjek,..

 

Vagy egyéb seggédmunkát is vállalhatnék...

 

Pl. terítés.... krumpli pucolás....vagy a lábasok kinyalása....Hm???

Előzmény: Kandirozott Meduza (26547)
NagyonI Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26562

Nehogy má a gratulációm majdnem ovulációt írtam- nélkül hanyatoljék /hanyatoljon vagy inkább menjen le ??? a nap.!!!

 

Gratu lánykádnak!!

Illatos Akármi a mezőn díszeleg...Pirike szerint hagymás lehet... na majd ások kifele, ha elvirágzik. Nem igazán vázába való.

 

Én még érlelem a ribizlit...

Előzmény: tölgy (26548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!