Keresés

Részletes keresés

andras46 Creative Commons License 2016.05.20 0 1 17247
Azok számára akik 1955 jan 1,után születtek bekezdés.........Itt a válasz a kérdésemre. Tehát kérheti az öregségi nyugdij megállapítását!Köszönöm! Már ennek csak a paragrafusát kérném!
Előzmény: words about future (17239)
ejud Creative Commons License 2016.05.20 0 5 17246

Kedves Lelki támogatóim!

 

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat,nagyon jól esik a törődéseitek.

Szóval a D-t egy éve áprilisban kaptam, miután a baloldali állkapocs csontomat a rákos sejtek felzabálták,ill volt már a környező nyirokmirigyekben és a garatban is . 30 kemo és 30 sugár jött utána.Nyelni alig tudok ,örülök ha a napi életbe maradáshoz szükséges 1500 kcl megiszom tápszerekben. Szerintetek napi 8 órát,hogyan tudok végigdolgozni?

A nagy BIZOTTSÁG azonban úgy gondolja,hogy az egészségi állapotom egy év alatt 80% egészségkárosodásom pedig 20% lett. Egy évvel ezelőtt pont fordított volt a két százalék. Kérdem én mi változott? Csontot és fogakat növesztettem?

Jaj és gyorsan még egy kérdésem lenne! Az orvosi papírokról kell most valami másolatot küldeni?

andras46 Creative Commons License 2016.05.20 0 1 17245
Az átfordúlós rehabilitációs ellátottakra nem vonatkozott a 3évig adható törvény!
Előzmény: ibi43 (17234)
words about future Creative Commons License 2016.05.20 -4 4 17244

Kedves Ibi!

 

Sajnos nem mindig frissítik a cikkeket, vagy nem jelenik meg a szövegnél a keltezés, így csak következtetni lehet a dátumára.

Köszönöm válaszod. 

Előzmény: ibi43 (17243)
ibi43 Creative Commons License 2016.05.20 -1 3 17243

Kedves W.A.F. !

Amit belinkeltél, az szerintem kb. 2012- es, vagy legfeljebb 2011- es lehet.

Dr Farkas András írta.

Nagyon sok cikket írt a nyugdijjal és egyéb ellátásokkal kapcsolatban.

Szinte mindegyiket elolvastam.

Szerintem kiváló nyugdíjszakértő.

Előzmény: words about future (17239)
helmo Creative Commons License 2016.05.20 0 2 17242

Kedves ejud!Én is ebbe a cipőbe járok igaz nekem az állkapcsom megcsinálták de én is csak tápszert eszek,nem tudok rágni mert az arcomból is vetek le egy nagy lebenyt és úgy behegesedett hogy alig tudom kinyitni a szám én tegnap voltam bizottság ellőt  kiváncsi leszek hogy kivágnak D-ből 

judit59 Creative Commons License 2016.05.20 0 3 17241

Kedves cseraszela! most negyedszer voltam...de magamnak kellett kérni a  a komplex vizsgálatot  mert 2012.ben lett volna felülvizsgálatom és elfelejtkeztek rólam....... akkor 42% volt .......2016 márciusban voltam, 34% -ot kaptam  2 hete adtam be a fellebbezést..üdv. Judit

Előzmény: cseraszela (17230)
csakvirág Creative Commons License 2016.05.20 -4 3 17240

Kedves Ejud! Ibi leírta Neked,h. elvileg a megkapott határozatodban szerepelnie kell,h. ha fellebbezni kívánsz,azt hol teheted meg.Azt gondolom,túlesve az első sokkon,ami Tèged èrt :(, m.kèppen lèpj mielőbb!Írd,add postára a fellebbezèsed!! A lelki rèszère szavakat is nehèz találni..Hogy lètezik,h. ilyen komoly betegsèggel,szó szerint kitettek,egèszsègesnek minősítettek.:((Nagyon nagyon sok erőt,bátorságot,kitartást kívánok Neked,h. sikeresen tudd vègigvinni az ügyedet s IGAZSÁGOS ELBÍRÁLÁST kapj,mielőbb!!Szeretettel gondolok Rád,- ès szorítok Èrted!!Ha van rá mód,akkor írj Magadról!Szèp estèt kívánok Neked ès Mindenkinek!:) csakvirág

words about future Creative Commons License 2016.05.20 -4 3 17239

Kedves Ibi43!

 

Amit írtál  Andrásnak

 

"A rokkantsági ellátás az 1952 után születetteknél jelen felállás szerint akár élethosszig is aható, tehát nem lesz öregségi nyugdíjs, nincs választási lehetősége automatikusan.

Egyet lehet tenni: aki úgy gondolja, hogy nagyon sok évet ledolgozott és a munkás évei alatt szerzett jövedelme alapján több lenne az öregségi nyugdíja mint a rokkantsági ellátása, az egyszerűen lemond az öregségi nyugdíjkorhatár elérésekor a rokkantsági ellátásról és kéri az öregségi rész, vagy teljes nyugdíjat."

Tehát pillanatnyilag nincs automatikus átfordulás."

 

azzal kapcsolatban találtam egy linket :

 

 

https://www.nyugdijguru.hu/elveszett-paradicsom/a-nyugdijkorhatar-betoltese-elotti-teendokrol

 

Mit kell tenni a nyugdíjkorhatár betöltésével annak, aki megváltozott munkaképességű személyek ellátásában részesül?

 

E tekintetben különbséget kell tennünk az igénylő születési éve és az ellátás típusa alapján.

 

Az öregségi nyugdíjat főszabályként minden ellátottnak az általános szabályok szerint kell igényelnie (nincs hivatalból történő nyugdíjmegállapítás semmilyen esetben).

 

Viszont egy részbeni kivétel mégis akad, amelyről a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 32. § (4) bekezdése rendelkezik:

 

(4) Ha az (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti személy 2011. december 31-éig az 57. életévét betöltötte - kérelmére - az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését követően a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv az (1) bekezdés szerint megállapított rokkantsági ellátást azonos összegben öregségi nyugdíjként folyósítja.

 

Az itt hivatkozott (1) bekezdés a) és b) pontja azokra a személyekre vonatkozik, akik  a 2011. december 31-én

 

a) I-II. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban,

 

b) az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül betöltő III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesültek.  E b) pont alkalmazásában az minősül az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül betöltő személynek, aki 2011. december 31-éig az 57. életévét betöltötte.

 

Vagyis az 1955. január 1-jét megelőzően született és 2011. december 31-én I-III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személyek az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését követően kérhetik, hogy a rokkantsági ellátásuk azonos összegben öregségi nyugdíjként kerüljön továbbfolyósításra.

Ehhez ezt a kérelmet kell benyújtaniuk:

 

https://e-ugyintezes.onyf.hu/PDF/K37.pdf?rnd=0.28457547491416335

 

A rokkantsági ellátás változatlan összegben, öregségi nyugdíjként történő továbbfolyósítása természetesen nem zárja ki azt, hogy az ellátott inkább az öregségi nyugdíj megállapítását kérje az általános szabályok szerint (többnyire ezt célszerű megtenni abban az esetben, ha a rokkantosítása előtti aktív életében az illető ellátott legalább 20 évi szolgálati időt szerzett).

 

A törvény nem rendeli el, hogy a megváltozott munkaképességűek ellátása folyósítását az öregségi nyugdíjkorhatár betöltésével  meg kell szüntetni, így az igénylő részére a jogosultsági feltételek fennállása esetén az öregségi nyugdíj megállapítható akkor is, ha az igénylő a megváltozott munkaképességűek ellátásában részesül.

 

A nyugdíjmegállapító határozat meghozatalával egyidejűleg azonban az illetékes rehabilitációs szakigazgatási szervet hivatalból értesítik arról, hogy az igénylő részére öregségi nyugdíjat állapítottak meg,  ennek következtében az öregségi nyugdíj megállapítása a megváltozott munkaképességűek ellátásának megszűnését eredményezi (vagyis egyszerre semmiképpen nem lehet öregségi nyugdíjat is és rokkantsági vagy rehabilitációs ellátást is kapni).

 

Ha a nyugdíjigény elbírálása során kiszámított nyugdíj összege kedvezőtlenebb a rokkantsági ellátás összegénél, akkor az 1955. január 1. előtt született igénylők esetében az öregségi nyugdíj megállapítása iránti kérelmet – a határozat jogerőre emelkedéséig – vissza kell vonni, és az igénylőnek kezdeményeznie kell a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál a rokkantsági ellátás öregségi nyugdíjként történő továbbfolyósítását.

 

Azok számára, akik 1955. január 1. után születtek, ez a lehetőség már nem áll fenn, viszont az ő esetükben a 2012. január 1. után megállapított rokkantsági vagy rehabilitációs ellátás összege jellemzően olyan alacsony, hogy az általános szabályok szerint számított nyugdíjuk valószínűleg magasabb lesz, mint az ellátásuk összege. Az ilyen személyeknek tehát mindenképpen be kell adniuk az általános szabályok szerint a nyugdíjigényüket.

 

Hasonlóképpen annak a személynek, aki rehabilitációs ellátásban részesül, az általános szabályok szerint kell benyújtania a nyugdíjigényét az öregségi nyugdíjkorhatára betöltésével.

 

Öregségi nyugdíjasként a felülvizsgálati kötelezettség természetesen megszűnik, vagyis nem kell több felülvizsgálatra elmenni nyugdíjasként.

Öregségi nyugdíjasként a versenyszférában végzett nyugdíj melletti munka tekintetében a korábbi kereseti vagy munkaidőt illető korlátozások is megszűnnek.

 

 

Ez alátámasztja az általad írottakat. Jó volna tudni, mikori keltezésű, mikor íródott...

 

Köszönet

 

 

 

 

Előzmény: ibi43 (17234)
mi lesz velünk Creative Commons License 2016.05.20 0 3 17238

Kedves ejud!

 

Írod ,hogy kitettek,egészségessé nyilvánítottak.

Megkérdezhetem hány % egészségkárosodást kaptál?

Teljesen megszünt a megváltozott képességed,vagy besoroltak valahova?

B1, B2 ,C1 ,C2

 

Előzmény: ejud (17231)
ibi43 Creative Commons License 2016.05.20 0 1 17237

Az sem jó, ha valaki úgymond túlokos és beleesik abba a hibába, hogy egy csomó felesleges szöveggel bizonyítani akarja a maga igszát.

Ilyenkor az ellenfél csakazért is bebizonyítja  hogy ő az erősebb.

 

Előzmény: ibi43 (17236)
ibi43 Creative Commons License 2016.05.20 0 3 17236

Nem kell semmi más. Ez az indokod, hogy nem értesz vele egyet.

Nem vagy te orvos, hogy tudd, mit miért hagytak ki.

 

Előzmény: ejud (17235)
ejud Creative Commons License 2016.05.20 0 5 17235

Kedves Ibi43!

Köszönöm,hogy segítettél.Eddig még csak bőgtem mint egy taknyos gyerek bár tudom azzal semmit nem oldok meg.

Valamilyen indoklást kell e írni, hogy miért nem értek egyet a határozattal? Például hogy nem vették figyelembe azt, hogy rekonstrukciós műtétre várok?

ibi43 Creative Commons License 2016.05.20 0 3 17234

Kedves andrás46!

Igazad van az ügyvédek sem tudják erre a problémára a választ, mivel szerintem szociális ügyekkel nem is igen foglalkoznak, ugyanis egy szociális ellátott havi jövedelme talán nem is fedezné egy jólmenő ugyvéd órabérét sem.

Ezért az ilyen rászorulók nem is számítanak potenciális ügyfeleknek.

A törvény könnyítést ad a nyugdíjkorhatárhoz képest 5 éven belülieknek, azzal, hogy nem hívja őket további felülvizsgálatra, legyen az rehab, vagy rokkant ellátott. Mindenki rokkantsági ellátást kap ha eléri ezt az életkort.

Ugye rehab ellátás max, 3 évig adható, de itt már nem foglalkoznak ezzel, adják más néven 3 év letelte után is.

Ez az öt év nincs bebetonozva, ha valakinél állappt rosszabbodás alakul ki, kérheti az újabb vizsgálatot ez idő alatt is.

A rokkantsági ellátás az 1952 után születetteknél jelen felállás szerint akár élethosszig is aható, tehát nem lesz öregségi nyugdíjs, nincs választási lehetősége automatikusan.

Egyet lehet tenni: aki úgy gondolja, hogy nagyon sok évet ledolgozott és a munkás évei alatt szerzett jövedelme alapján több lenne az öregségi nyugdíja mint a rokkantsági ellátása, az egyszerűen lemond az öregségi nyugdíjkorhatár elérésekor a rokkantsági ellátásról és kéri az öregségi rész, vagy teljes nyugdíjat.

Tehát pillanatnyilag nincs automatikus átfordulás.

A törvények viszont nagyon gyakran változnak. Ki tudja mi lesz még.

Előzmény: andras46 (17233)
andras46 Creative Commons License 2016.05.20 0 1 17233
Erre talán még ügyvédek sem tudják a választ! De hát a nevetséges átforgatós elemózsiból nem lehet nyugdijszámítást végezni,csak a ledolgozott biztosításban töltött évekből!
Előzmény: words about future (17221)
ibi43 Creative Commons License 2016.05.20 0 5 17232

Kedves ejud! 

Borzasztó ami történt veled.

A határozat ellen 15 .apon belül lehet fellebbezni.

Elméletileg ez a jogorvoslati lehetőség benne is van a határozatban.

Mindenesetre én úgy tudom, az I. fokú szervhez kell benyújtani, de a másodfokú szervhez kell címezni.

Ezt is megtalálod valahol az indokolásban, hogy melyik szerven keresztül kinek.

Magába a fellebbezésbe semmi különöset nem kell írni, csak annyit, hogy az ekkor és hol kelt, milyen szerv milyen számú határozata ellen fellebbezéssel kívánsz élni, mivel a határozatban foglaltrokkantsági besorolással nem értesz egyet.

Dátum, aláírás, tértivevényes feladás minél előbb.

Remélem tudtam neked segíteni.

Kitartást és igazságos döntést! 

 

Előzmény: ejud (17231)
ejud Creative Commons License 2016.05.20 0 4 17231

Sziasztok!

Segítségeteket kérném! Ma kaptam meg a rokkant bizottság döntését. D kategóriából  kitettek,állkapocs nélküli vagyok és mától egészségessé nyilvánítottak. Enni , szilárd táplálékot fogyasztani nem tudok, tápszereken élek. Hova milyen papírokkal lehet fellebbezni, mit írjak a fellebbezésbe?

Egy betegtársatok

 

 

cseraszela Creative Commons License 2016.05.20 0 3 17230

Kedves Judit,

 

Nem eloszor voltam most 3x. Nalad, hogy volt milyen hat-t kaptal ? mi miatt fellebeztel? ha idod engedi roviden irdd le legyszives  erdekelne.

 

Koszi

Előzmény: judit59 (17228)
judit59 Creative Commons License 2016.05.20 0 4 17229

Nagyon köszönöm minden sorstársamnak az itt nyújtott segítséget... Nagyon hasznos  , és jó információhoz jutottam általatok.Mindenkinek szép napot ..Üdv: JUdit

judit59 Creative Commons License 2016.05.20 0 3 17228

Kedves cseraszela!

 

 Én is így voltam     vizsgálat után nem küldtek sehová .... ..fellebbeztem  most várom a " behívót".. Először voltál?   Üdv: Judit

Előzmény: cseraszela (17204)
csakvirág Creative Commons License 2016.05.20 -4 4 17227

Kedves Cseraszela!Jól gondolod!Èn is pont így gondolkozom-e tèren!Majd ha a kezünkben lesz a határozat,akkor megtudjuk.Addig nem tudunk mit tenni,ha az akkor nem helytálló,lehet továbbmenni,ki- ki ahogy èrzi...Hova hívtak,hova nem?,elvetendő rèszlet sztm.Majd jelentkezz! Jó egèszsèget,- ès szèp napot kívánok Mindenkinek!:) csakvirág

 

csakvirág Creative Commons License 2016.05.20 -4 3 17226

Kedves Andi58!Őszintèn hiszem,h. választ fogsz kapni a kèrdèsedre.Jó egèszsèget,- ès szèp napot kívánva.:))csakvirág

words about future Creative Commons License 2016.05.20 -4 4 17225

Itt felvetődik az a kérdés is, ki az "új" belépő valójában? Akinek már volt jogerős határozata 2011. előtt az - szerintem - nem új belépő. Jól tudom, javítsatok ki, ha nem helytálló, amit írtam!

 

2011. év után szigorúbb elbírálás következett be...

 

 

Valamint mi lesz még a rehabilitációs ellátottakkal (B1, C1), ha nem tudtak dolgozni alacsonyösszegű ellátásuk mellett, akkor az Mmtv. 38/C alapján mi lesz velük?

 

38/C. §165 (1) A 32. § (1) bekezdésében foglaltak alapján rokkantsági ellátásban és a 33. § (1) bekezdésében foglaltak alapján rehabilitációs ellátásban részesülő személy esetén, ha

a) az ellátást megállapító vagy a korábbi felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban esedékes, vagy
b) a 33. § (6) bekezdése szerinti
felülvizsgálati eljárás megindításának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg, a rehabilitációs hatóság a komplex minősítés elvégzése nélkül az ellátás változatlan összegű, rokkantsági ellátásként történő továbbfolyósításáról dönt.

 

 

 

 

Előzmény: 560707 (17224)
560707 Creative Commons License 2016.05.20 0 4 17224

Az utolsó bekezdés még sok friss rokkantnak megkeseríti öreg napjait, akik ledolgoztak 30-40 évet, s nemrég rokkantak bele.

 

Előzmény: words about future (17223)
words about future Creative Commons License 2016.05.20 -4 3 17223

A lenti "minta" azért készült, hogy abba ki-ki  behelyettesítve a saját adatát (születés, öregségi nyugdíjra jogosító korhatár, 2011. dec 31-ig történő besorolás, 2012. jan. 1-től történő minősítés,  meg tudja fogalmazni a maga kérdését és ennek alapján az ő saját, egyedi esetére vonatkozó választ tud kapni a hatályos törvény megfelelő paragrafusa alapján.

 

Az ő egyedi esetében vonatkozik-e rá a választási lehetőség, vagy nem (a rokkantsági ellátás változatlan összegű továbbfolyósítása, illetve öregségi nyugdíj új igényként történő megállapítása esete, ha eléri 5 éven belül az öregségi nyugdíjra jogosító korhatárt), ha nem vonatkozik, akkor mire számítson?

 

Ez a kitétel van még:
"... azon személyek, akiknek a rokkantsági ellátását már az új ellátórendszer – Mmtv. – alapján 2011. december 31-ét követő időponttól állapították meg, a reájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekor nem élhetnek a fentiekben említett választási lehetőséggel."

 

Minden jót Mindenkinek!

 

 

Előzmény: words about future (17221)
Andi58 Creative Commons License 2016.05.20 0 4 17222

Kedves Csakvirág! Köszönöm a válaszod! Gondoltam, hogy nem lesz egyszerű a kérdésem. A Szakértő Asszonynak írtam már egyszer, de akkor még nem volt életben ez az új törvény (19/A.§). Lehet, hogy megpróbálom mégegyszer, bár tudom, hogy nagyon elfoglalt. Még egyszer köszönöm: Andi58

Előzmény: csakvirág (17216)
words about future Creative Commons License 2016.05.20 -4 4 17221

Nemcsak a születési év (és ebből következően az öregségi nyugdíjra jogosító korhatár a meghatározó,

hanem az is, hogy 2011. dec. 31-ig mi volt a Sorstársak besorolása (I., II, III. csoportos)

és 2012. január 1-vel mi lett az elnevezés...

 

Minta:
Ha valaki 1951. szeptember 17-én született
öregségi nyugdíjra jogosító korhatára 2013. szeptember 17.
2011. december 31-ig (tételezzük fel, hogy) III. csoportos rokkantsági nyugdíjban részesült, melyet
2012. január 1-től rokkantsági ellátássá alakítva tovább folyósítottak,


1. Kérdés: az öregségi nyugdíjkorhatár elérésekor mi vonatkozik rá, mire számíthat, miket kell mérlegelnie (rokkantsági ellátás változatlan összegű továbbfolyósítása, illetve öregségi nyugdíj új igényként történő megállapítása esetében)

 

2. Illetve, hogy a később születettekre vonatkozik-e  a fenti választási lehetőség (a rokkantsági ellátás változatlan összegű továbbfolyósítása, illetve öregségi nyugdíj új igényként történő megállapítása esete), ha nem vonatkozik, akkor mire számítsanak/számítsunk?


– 1952. január 1. előtt született: a betöltött 62. életév,
– 1952-ben született: a 62. életév betöltését követő 183 nap,
– 1953-ban született: a betöltött 63. életév,
– 1954-ben született: a 63. életév betöltését követő 183 nap,
– 1955-ben született: a betöltött 64. életév,
– 1956-ban született: a 64. életév betöltését követő 183 nap,
– 1957-ben vagy azt követően született: a betöltött 65. életév."

Köszönöm a megértést és a figyelmet! Mindenkinek jó egészséget, további szép napot!

helmo Creative Commons License 2016.05.19 0 4 17220

Én is voltam már előtte  akkor is küldtek mind két helyre pedig D -kat vagyok és dolgoztam előtte is utána is fogok dolgozni..

cseraszela Creative Commons License 2016.05.19 0 4 17219

Kedves Csakvirag,

 

Megmondom oszinten mar en sem ertek semmit . Ossze , vissza kerdezoskodtem,  mindenki mast mond. Megvarom a hatarozatot az a biztos. Nyugi, azt nem tudom, hogy mi van ha valaki eloszor megy ilyen vizsgalatra.  

 

Majd megirom neked ha megkapom az eredmenyt. Udv. 

Előzmény: csakvirág (17212)
cseraszela Creative Commons License 2016.05.19 0 4 17218

Bocsi de rosszul tudod. En mar 3x voltam es pont, hogy jot jelent ha  nem kuldenek  sehova sem. Megkerdeztem olyantol aki hasonlo cipobe jart.  

 

Szep napot.

Előzmény: végtelen szerelem (17211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!