Keresés

Részletes keresés

kevill-ép Creative Commons License 2013.12.30 0 0 2827

ez az emberi hülyeség ne továbbja látszik hogy amatör pancser vagy szerinted azokat a doboztetőket miért találták ki ha nem lenne rá szükség akkor senki se venné elárulom neked tüzvédelmi szempontból kell mivel ez tüz lasító de a papir szalag nem és ha elektromos tüz keletkezik ki megy a börtönbe te vagy a vill.szerelő???? ilyenkor jönnek a köcsög dumák NEM TUDTAM, meghogy NEM AKARTAM :( vannnak szabvályok, szabványok amit BE KELL TARTAI!!!! ha em akarod hogy látszódjon a doboztető vésd be és gletteld el enyi

Előzmény: Szunyó (2797)
kevill-ép Creative Commons License 2013.12.30 0 0 2826

Helló

én halalosztonak adok igazat látszik hogy van valami köze a festéshez, tisztelt bosch festékszórós :) ha már festett volna életében akár egy percet is vagy egy nm2-is akkor nem irt volna össze ennyi hülyeséget pl.: egy 20nm2 szoba mennyezete 1 ora mi már évek óta hasznáunk festékszórót persze nem 30.000.-ft os kategóriában és nem 20 nm2 szobákban és nem bosch hanem WAGNERT és GRACOT ami 300.000.-fttol indul igaz ez egy 0-val több de mi egy óra alatt 100 - 150 nm2 fújunk le és jelzem hogy a maszkot nem azért kell felvenni mert olyan kedvünk van hanem mert tényleg ködöl :) ja és 20nm2-eres menyót még hengerel is egy amatörnek 10perc legurítani. Egy komolyabb festékszóróval úgy hogy az oldalfalak is benne vannak ha minden egyszínű 5 perc

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2825
Korant után kell alapozni szerintetek vagy mehet
rá a biztumenes alvázvédő?
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 2824

 Valószinű ahogy látom a lakásfestés már régen befejeződött, csak nem szarakodnak ilyen hosszú ideig egy lakás belső festéssel.

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 2823

 Honnan tudod hogy mit föstenek ?

 

 

 Úgy általáaban a szoba festékekenek nincs szaga, azok vizes bázisúak. Meg nem nyon viszik fel szórással pisztollyal.

 A mázolásnál már lehetnek erős szagok, illatok. Itt is kétféle fetési tecnológia van, kenés és szórás. Ezeknek festékeknek a higitója vagy lakbenzin, szintetikus higító, ill vannak az un. aromás higítók. Ennek van a legintezívebb szaga  és viszonylag ez a legritkább. Viszont az érzékeny orr mindent kiszagol ,  az a legjobb műszer.

 Viszont ha zavar és szabály ellenesnek itéled lehet panasszal élni a jegyzőnél. De előtte célszerűbb tájékozódni mind a festőknél mind magában a festési technológiában.

 

 

A kisgyermeket ha félted, vidd el addig a nagymamához.

 Van viszont egy szabály . Bizonyos fetési műveleteket csak nyitott ablaknál szabad végezni.

 

 Panasszal egyébként mindennel joga van az embernek a jegyzőhöz fordulni.

 

Csak ki kell fizetni az illetéket.

 

Ilyen egyszerű.

Előzmény: leptopelis (2820)
Kisbögre Creative Commons License 2013.11.24 0 0 2822

Sziasztok. Milyen kezelést kéne adnom az autóm festésének? Pár helyen szőnyeg alatt, sárvédőbe a műanyag alatt elkezdett rozsdásodni. Melyik jobb, veszek rozsdaátalakítót enyhén megcsiszolom lekenem, vagy veszek hammeriteot enyhén megcsiszolom és azzal kenem le?

mugheb Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2821

köszi!

Előzmény: Casio70 (2819)
leptopelis Creative Commons License 2013.11.09 0 0 2820

Szevasztok!

Azt szeretném megtudni, hol vannak leírva a szobafestés szabályai. A szellőztetésre gondolok. Kompresszoros szórópisztollyal való festés során a nyitott ablakon az utcára,  valamint a lépcsőház ajtón a lépcsőházba kigomolygó festék szabályellenes-e? Ha igen, akkor melyik szerv az illetékes? Tudom, hogy ez a topik nem erre való, és nem akarok senkivel sem összeakaszkodni, de pici gyerekünk van, és tegnap reggel óta szívjuk a saját lakásunk csukatt ajóján át a festékszagot. Beszélni akarok a "szakik" főnökével, ha újra jönnek, és elkezdik felvinni a következő réteget, de ha nem lehet vele szót érteni, akkor jó lenne tudni az idevágó szabályokat. Egy másik (nem olyan fontos) kérdésem is van. Ismerem a festékszagot, de ez sokkal intenzívebb, és más jellegű, mint a hagyományos szobafesték. Olyasmi szaga van, mint az útfestéknek. A lakók egymástól kérdezgetik, hogy mi a manóval festenek itt...

Kérem, aki bármit tud arról, hogy az említett szabályoknak hol nézhetek utána, és melyik hatóság illetékes (ha arra kerünle sor), írja meg akár itt, akár privátban (Úgy tudom, publikus az E-mail címem, de ha mégsem, akkor szóljatok!).

Üdv mindenkinek!

leptopelis

Casio70 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 2819
Előzmény: mugheb (2818)
mugheb Creative Commons License 2013.11.02 0 0 2818

Sziasztok! Kétkomponensű (pl. Body Fine) gitt kültéri használatával vannak valakinek tapasztalatai?

Megviselt erkélyajtómat korábban Neoflexszel gitteltem, de a külső rész kb. 1 év alatt szétszedte a nap. Olvastam ebben a topikban, hogy kifelé nem gittelünk, csak ha nagyon muszáj. OK, gondoltam idén, akkor fogjunk neki ismét. Leégettem, lecsiszoltam, leflexeltem a festéket, amíg csak jött, de a legelső, 60 évvel ezelőtti, ki tudja milyen gitt foszlányai nem mindenhol jöttek ki a fa eretezéből, pedig egy álló nap nyúztuk a tokokat másodmagammal. Beterítettem egy vékony réreg alapozóval, és most úgy néz ki, hogy leokádom. Teljesen vállalhatatlabn. Egy rakás pénzem elment hőlégpisztolyra, csiszolókorongra, smirglire, festékre, meg egy csomó idő, a végeredmény pedig vállalhatatlan, úgyhogy úgy döntöttem, nem mielőtt lekenném véglegesre, mégiscsak telibe gittelem valami kétkomponensű anyaggal. Úgy vettem észre, ezek tartósságát össze sem lehet hasonlítani a Neoflexéval. De ha már ennyit dolgoztam fölöslegesen, a továbbiak előtt megkérdezném, mire számíthatok a napnak kitett helyeken, meddig fogja bírni vajon?

Köszi!

Alfalaca Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2817

Megkapartam, és a glettrétegen semmi rendellenesség nem látható. Simán levált a festékréteg a glettről. Csak azért bosszant a dolog mert nincs 4 hónapos a festés. Amúgy betonig lekapartam anno a glettett, majd újragletteltem. A gurítást apu csinálta mert nem értem rá, és lehet hogy nem várta meg az első réteg kiszáradását és túl hamar kente rá a második réteget.   

Előzmény: joevagyok68 (2814)
(M)Ákos Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2816

Nem vagyok festő, csak magamnak csináltam.

Csak a Hérát próbáltam, de nem próbálkoznék ezután se mással.

Nem a legolcsóbb, de:

- 2 rétegben tökéletesen takar, legutóbb zöld gipszkartonon próbáltam

- tényleg foltmentesen lehet javítani vele, ha később szükséges

- 4 éve eltett, aquacolor pasztával színezett festék (pár dl egy nagyobb vödörben, persze lezárva) nem romlott meg, színe is ugyanaz maradt (szavatossága min. 3 éve lejárt papíron)

Előzmény: tipego (2809)
szuszetti Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2815

Nem lehet új beázás, vagy régi mostani kiszáradása?

Előzmény: joevagyok68 (2814)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2814

Nem értek hozzá !

Csak azért gondolom, mert nálam IS ugyan ez volt és olyan meber aki már látott hengert azt mondta.  :-))

 

Megoldás: "málló" részt lekapar -glettel-csiszol-mélyalapoz-újra fest..

 

De amúgy lehet, hogy a glettelés "alatt" van a bibi...

Túl vastag vagy túl vékony volt a glett , vagy fal kiszívta belőle nedvességet...

Misztikus dolog ez....:-))

Előzmény: Alfalaca (2813)
Alfalaca Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2813

A festékboltba azt mondták nem szükséges. Akkor ez lehet a gond? Hogyan tudnám ezt orvosolni?

 

Előzmény: joevagyok68 (2812)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2812

Mélyalapozózva vót glettelés után festés előtt ?

Előzmény: Alfalaca (2811)
Alfalaca Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2811

Szisztok !

 

A véleményeteket szeretném kikérni, hogy szerintetetk mi okozhatja ezt a hibát. ( A fürdő ellenkező oldalán is keletkezett ilyen hiba csak ott kisebb mértékben )

https://plus.google.com/photos/115127332532285587580/albums/5935611206671808897?authkey=CM_cztWLiYWZIg

 

Az alábbi festéket két rétegben vittem fel glettelés után.

http://www.dulux.hu/p_knoyha_es_furdoszoba.html

 

A glettre nem emlékszem de talán polifarbe volt. 

halaloszto Creative Commons License 2013.09.23 0 0 2810

nekem amatornek a poli-farbe inntaler jott be. egyszeruen bementem egy olyan festekboltba, ami elott sok a letrasauto meg amiben sok a festekesruhas ember, es megneztem ok mit visznek tobbnyire.

 

Vajk

Előzmény: tipego (2809)
tipego Creative Commons License 2013.09.23 0 0 2809

Sziasztok!

 

Egyszerű belső tisztasági festéshez szeretnék venni valamilyen diszperziós festéket. Nagyon nagy árkülönbségeket látok festék- és festék között. Még egy márkán belül is. 100 m2-es házhoz kell, ami kb. 270-300 m2 falat jelent, és két rétegben. Ezért nem mindegy, hogy árban milyet veszek.

Javaslatokat kérnék festőktől, hogy ár-érték /fedőképesség/ viszonylatban milyen márkát érdemes venni?

Köszömön szépen.

Üdv.

molnartom Creative Commons License 2013.09.11 0 0 2808

Szia! Nem konkrétan arra utalt a kérdésem,hogy hogxyan görgessem pl. Inkább arra lettem volna kíváncsi,hogy milyen festékkel érdemes,illetve technikák,fortélyok.

Előzmény: Casio70 (2807)
Casio70 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 2807

Szia!

 

Én azt gondolom, hogy az itt kapot leírástól sem lesz jobb. Vegyél aztán próbállkoz. :)

Előzmény: molnartom (2806)
molnartom Creative Commons License 2013.09.06 0 0 2806

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Hogyan kell illetve lehet használni a struktúra hengereket? Nagyon tetszenek ezek a felületek,de addig nem akarok belevágni amíg nem tudom,mit hogyan kell. A nappali egy falát szereném díszíteni ezzel a megoldással. Előre is köszönöm a segítséget. üdv:Tamás

Casio70 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 2805

Szia!

 

Az hogy mennyi a nm ár az pl nálam elég sok mindentől függ. Mindenképpen látni kellene miről van szó és akkor lehetne korrekt árat beszélni! Ha van lehetőség egy személyes felmérésre akkor keress meg privátban.

Előzmény: London26 (2804)
London26 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 2804

Sziasztok!

 

Egy 45nm panel lakás egyik szobájának falfelület gletteléséhez, festéséhez, mélyalapozáshoz keresnék szakembert.

Mennyiért csinálják most Pesten nm-ét a festők?

Tudtok ajánlani megbízható, szépen dolgozó festőt? Nem szeretnék mellé nyúlni.

Privátban várok válaszokat.

Köszönöm!

 

Szunyó Creative Commons License 2013.08.20 0 0 2803

Köszönöm, én is pontosan így gondoltam, csak nem jártam már errefelé; most látom a kérdést. :)


A régi lakásban 10 év alatt (amíg ott laktunk) semmi gond nem volt egyébként a régi (1984-es) vezetékeléssel, ha itt az új építésben csak 10 évente kell kibontani 1-1 kötődobozt, már megérte, hogy ne nézzem a kötődobozt. De tényleg mindenkinek ízlése szerint. ;)

 

Még valami: mindent lefényképezünk elfedés előtt. A kötődobozokat a vakolósok első körben bevakolták(!), vastagabban, mint egy bandázsszalag+glett, mégis megtalálták a villanyszerelők.

Előzmény: halaloszto (2801)
Casio70 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2802

Szia!

 

Szerinted mi a jó és természetesen esztétikus megoldás?

Előzmény: Zoltanuss (2800)
halaloszto Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2801

kopogassal megtalalom, sniccerrel atvagom a glettelest, es kiveszem a darabot. utanna glett+javitofestes modon zarom vissza.


Vajk

Előzmény: Zoltanuss (2800)
Zoltanuss Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2800

 Ha nem látod akkor hogyan bontod ki ?

 Főleg ha lefátyolozod a felülete egy bontásnaá sokkal nagyobb sérülés keletkezik minha csak simán fested !

De hát mindenki izlése szerint csinálja !

Előzmény: Szunyó (2797)
Szunyó Creative Commons License 2013.08.15 0 0 2799

Köszönöm.

 

Előzmény: Casio70 (2798)
Casio70 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2798

Szia!

 

Fátyol bandázs szalag glettelve!

Előzmény: Szunyó (2797)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!