Keresés

Részletes keresés

Damienjoy Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45581
Nem tenyesztesi celbol tartom,bar szerettem volna fedeztetni,csak az a sok noi baj a kesobbiekben...hat igen...sokan mondanak sok felet ezzel kapcsolatban...mi lehet ennek a negativ hatasa???
Mi Gerosan szemcseppet hasznalunk,de csak 1-2 napra tunteti el,aztan ujra visszajon...a doki szerint vagy egy szempilla nott-mind2 szemeben!(ez fura lenne)-rendellenesen es attol van begyulladva,vagy vmilyen allergia(fu,fa,bokrok)...de nem tudta pontosan megmondani...
Előzmény: Eni79 (45580)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45580

Hát ha nem tenyésztési céllal van akkor célszerű ivartalanítani. Én enyémet első tüzelés után ivartalaníttattam, h jól emlékszem (már két éve volt...) kb 20 e körül volt a műtét. (Ennél van olcsóbb is, de én ragaszkodtam a saját dokimhoz)

 

Hamar "felépült", másnap már ezerrel hurcolta a tárgyait. Nincs idegeskedés évente 2X, megelőzhető egy csomó női baj.

 

"Szegenykemnek most a szemeivel is bajok vannak,mar nyar ota eleg nagy gyakorisaggal becsipasodik a szeme,bar ez inkabb vmi valadek lehet,es sem szemcsepp sem borogatas nem segit rajta,nem tudom,nem volt vkinek itt ehhez hasonlo problemaja?Mit lehet tenni ilyenkor?"

 

Szemcsepp nekünk bevált, igaz nálunk csak amikor nagyon erős szél van, akkor használom, kötőhártyát 5 nap alatt kikezeltem vele mind a kettőnél. Most meg nem mondom mi a neve, majd megnézem, de napi 3X cseppentettem és tök fasza. Ha semmi nem segít, érdemes lenne szemszűrést csináltatni. Bármi lehet... Orvos mit mond?

Előzmény: Damienjoy (45575)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45579

Átküldjem őket? :DDDD Férjemmel, anyummal keresztlányommal meg a két kutyával voltunk. :DDDDD 

 

Azé jobb a békesség alapon, kutyákat lábhoz rendelve lestük őket, mert Carlos nagyon is élénk érdeklődést mutatott... Van egy vadászház (?) is arra, ott is vannak elkerítve (na azok mondjuk kifejlett példányok), és a kerítés innenső oldaláról Carlos morgott mint egy veszett, így jobbnak láttam elkotródni. A süldőket csak bámulta, bár mondom viszonylag messze voltak. Hétévégén kimegyek kutya nélkül, csak a fotómasinámmal, hátha jobb képeket tudok róluk készíteni. Ott már találkoztam őzekkel is, remélem le tudom őket is kapni.

 

 

Britet azért hoztam szóba, mert "elviekben" Ő is ugye C-s dp-s , mégsem kellett műteni... Ergo nem annyira súlyos mint mondjuk a fekáé. Ebben mindenképpen különböznek.

 

 

Előzmény: snepf (45574)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45578

Dóri, nem vitatom, van ilyen is. De a logika és a józan ész nem azt diktálja hogy ez lenne a gyakori.

 

"Ezek kirívó esetek, de ha odajön hozzád egy gazda, 6-7 éves kutyájával, h dp-s, akkor mire mondod azt, hogy genetika, és mire hogy szerzett, úgy hogy előtte nem hallottál a kutya felől sokáig? Érted mit akarok kihozni?Ezek kirívó esetek, de ha odajön hozzád egy gazda, 6-7 éves kutyájával, h dp-s, akkor mire mondod azt, hogy genetika, és mire hogy szerzett, úgy hogy előtte nem hallottál a kutya felől sokáig? Érted mit akarok kihozni?"

 

Figyelj. Azt is tudni kell, hogy egy kutya igazi szűrése nem is 1-2 éves korban mutatja a lényeget... Érdemes lenne elvinni őket 5-6 évesen is, lehet hogy teljesen más jönne ki. Viszont azzal talán Te is egyet értesz, hogy amennyiben egy kutya súlyos diszpláziás (melyet műteni kell, én ugyanis erre az esetre írtam a garanciavállalást), az nem 5-6-7 évesen alakul ki... Hanem jóval előbb, akár mint nálunk már 4 hónaposan full tropa a lába. Ha egy kutyával 4-5 övig nincsen baj, akkor nem lesz hírtelen dp-s... Ez tiszta sor.

Előzmény: lustica (45571)
Elen70 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45577
Ő Kincsem, a gazdikereső:kincsem
Előzmény: Elen70 (45576)
Elen70 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45576

Sziasztok!

Eredeti gazdáját keresi egy bűbájos golden kislány!

 

név: Kincsem
nem: szuka
kor: 1.5 éves
szín: arany
fajta: golden retriever
leírás (jellem/küllem):
megjegyzés: 2010-01-09-én találták Gátéron. 2010-01-23-áig csak eredeti gazdáját keresi. Utána oltva, ivartalanítva, chizepve fogadható örökbe családi környezetbe, örökbefogadási nyilatkozattal.

 

Érdeklődni lehet:

06-20/59-333-80

06-20/526-0331
06-20/526-2703

info@retrieverhelp.hu
További képek: http://gallery.site.hu/u/RR_-_Retriever_Rescue/1gazdatkeres/kincsem
Kincsem fóruma: http://www.retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=220

Damienjoy Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45575
Hello,
igy elore is koszonom a valaszokat...a helyzet az h nem az enyem lesz a kiskutyus,hanem testveremeke,de egyebkent szuka lesz...
De ha mar szoba jott az,igen nekem is van egy 7 honapos szuka goldim,es epp arrol megy a "vita",h mikor/hogy/hol es hogy egyaltalan ivartalanitsuk-e?Sok-sok ervet olvastam mindket oldalrol,de ha tudtok jo tanacsokat akkor azt szivesen vennem...
Szegenykemnek most a szemeivel is bajok vannak,mar nyar ota eleg nagy gyakorisaggal becsipasodik a szeme,bar ez inkabb vmi valadek lehet,es sem szemcsepp sem borogatas nem segit rajta,nem tudom,nem volt vkinek itt ehhez hasonlo problemaja?Mit lehet tenni ilyenkor?
Előzmény: Eni79 (45564)
snepf Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45574

Jók ezek a süldők! Ilyenekkel szeretnék a szabim alatt összefutni.

Remélem a meteorológusok összes anyukája csuklott szombat délelőtt, mert nem mentem vadászni a beígért zivatarra tekintettel..

De majd holnaptól aztán... :)

Előzmény: Eni79 (45561)
lustica Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45573
Mármint anyudnál:-)
Előzmény: lustica (45571)
snepf Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45572

Én azt mondtam, hogy az állatorvos aki csinálta a csípő rögönyt, azt mondta, hogy súlyos és nincs értelme beküldeni az FDB-hez. Így nem lett beküldve.. valahol megvan a kép, szerintem így utólag nem lett jól beállítva, de nincs jelentősége.

Minden esetre nem fogadtam meg a tanácsát, hogy ne mozgassam, bőven és keményen lett terhelve utána is. Igaz iszonyat izomzata van, nem túlsúlyos és a nálam okosabbak azt mondták hogy az izomzat átveszi a szalagok szerepét, fixálja az izületet és nem engedi hogy gyulladás alakuljon ki.. mert az az ami fáj.

Igaz prémium tápot esznek.

Egyszer már kifejtettem, hogy egy ilyen szerződés eléggé illuzórikus, szerintem még perben sem tudnák megállapítani a tenyésztő kártérítési kötelezettségét, mert nem bizonyítható a szándékos károkozás, megtévesztés, akármi.. ténye.

Előzmény: Eni79 (45569)
lustica Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45571

Ebben mind igazad van.

De hidd el, hallottam én már hajmeresztő történeteket.

Nem saját tapasztalat, hanem olyanoktól, akik 10-15 éve tenyésztenek goldent. Volt ilyen. Ezek kirívó esetek, de ha odajön hozzád egy gazda, 6-7 éves kutyájával, h dp-s, akkor mire mondod azt, hogy genetika, és mire hogy szerzett, úgy hogy előtte nem hallottál a kutya felől sokáig? Érted mit akarok kihozni?

 

A nagymamás, darlingos kutyák meg szerintem más tészta. Jó, hogy nálatok nincs gond. Nyáron nem egy középkorú nj jött be a rebdelőbe, hogy sántít, megnéztük, dp, plusz dauda equina is... Sima "házikutyák"ők is.

Előzmény: Eni79 (45569)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45570

Akkor jó, eggyel kevesebb legalább. Én allergia elleni samponnal fűrdetem őket most 2 hetente (most tetőzött az az a sz@r), és bent is alszanak, viszonylag szagtalan a bundjuk, pedig a kanomnak szokott lenni "kanszaga" néha. :DDDDDD

 

nem jut eszembe a neve, fehér flakon... dermizil...?

áááá, majd megnézem.

Előzmény: s3girl (45568)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45569

Dóri. Aki kiad egy kutyáért 100-150 ezret, az nagy valószínűséggel nem moslékon fogja etetni. Ebben egyetérthetünk szerintem.

 

Abban is, hogy, hogy jó genetikájú kutyát abnormális értelemben kell terhelni ahhoz hogy kialakuljon a diszplázia. (Ehhez pedig mondjuk 8 hetes korától folyamatosan kell futtatni bicigli mellett, ez pedig már állatkínzás kategória.)

 

A tenyésztő mit tehet? folyamatos infót kér a kölyökről. Képet, videót, vagy látogatja őket, vagy hozzá viszik el. Így nyomon követheti a fejlődést. (Jah, hogy vannak akik azt se tudják hol vannak kölykeik? Nos, igen, ez esetükben elég gázos)

 

Bár jómagam HD-on tartom a kutyákat, azt azért remélem Te sem gondolod komolyan hogy attól hogy valaki mondjuk pedigrén tartja a kölyköt, dp-s lesz... Ugyanmár. Anyám kutyái a Morzsi tápot eszik meg a Darlingot, plussz házival keveri. Az egyik 9, a másik 4 éves. Semmi bajuk nem volt soha, egy napot sem sántítottak.

 

A megfelelő táp segít helyesen fejlődni az ízületeknek, valamint megfelelő csontozatot alakít ki. Ha nem ezen neveled, legfeljebb alulfejlett lesz, nem leszneknek erős csontjai. De egy amúgy mentes kutyát pusztán csak azzal hogy nem premium tápot adsz neki, nem teszel mentessé. Ehhez az embertelen terhelés, valamint nem megfelelő tápanyag együttes megléte kell, és még az is kérdéses hogy nincs-e genetika.

 

És ha olvasod azt írtam, abban az esetben igenis garancia esete van, mikor orvosi beavatkozás szükséges a kutyánál. Lényegtelen hogy A-s, B-s, vagy C-s... Peti kutyája is C-s, mégsem kellett műteni, nem ez a lényeg. A súlyos esetben kártérítés jár, és ennyi.

 

Írod: "Ellenőrzött körülmények között oké, persze, genetika. Mint ahogy nálatok is kijött. Ott egyértelmű."

 

Ugyan. Az én tenyésztőm sem látta mivel etetek... Sőt a kutyát sem látta elég sokáig. Mégsem vitatta a jogosságot. Más kérdés hogy szem előtt vagyok, sokan ismernek. De hozzám bárki bármikor eljöhet és láthatja hogyan élnek a kutyák. Így ezt hogy mit lehet ellenőrizni c témát szerintem ne boncoljuk... Hidd el, a legtöbb ember nem azért vesz kutyát, hogy ne normálisan nevelje, főleg ha jó sok pénzt kiad érte.

Előzmény: lustica (45566)
s3girl Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45568
Hát nemtudom, Suzynak így párhavonta megnézettem a bűzmirigyét de mindig aztmondta a doki h nem vészes, nem jött ki belőle sok soha. Ebből gondolom h remélhetőleg azzal nincs baj. Inkább testszag meg szájszag lehet ez, de azért ma elugrok vele a dokihoz, úgyis ott veszem most a kullancs elleni nyakörvet is!
Előzmény: Eni79 (45562)
lustica Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45567

Amúgy most tanulok a Tenyésztés szigorlatra, szerdán megyek. A könyvünkben az áll, hogy a Dp örökölhetősége 0.3-0.4, tehát nagyban függ a környezettől, dózishatástól.

Hogy ebből mennyi a valóság, nem tudom, csak érdeklődve olvastam:-)

Előzmény: Eni79 (45560)
lustica Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45566

Ellenőrzött körülmények között oké, persze, genetika. Mint ahogy nálatok is kijött. Ott egyértelmű.

 

Viszont hogy ellenőrzöd, hogy nem a gazda cseszte el? Láttunk már olyat, hogy moslékon, pedigree-n és egyéb "jó" dolgokon tartottak kölyköket. Vagy épp agyonfuttattak. Ilyenkor is a tenyésztő hibája, hogy mondjuk C-s a csípő? vagy épp D-s?

Itt hogy bizonyítod? Tenyésztő fizessen azért, mert a k.gazdi cseszett az ajánlottak alapján nevelni?

Előzmény: Eni79 (45560)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45565

Először is legyen lehetőségem elmenni egy ilyenre! :DDDDDD

 

Fotógépet tervezek magammal vinni. majd meglátjuk mit lövök. :DDDD

Előzmény: snepf (45542)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45564
Damienboy, csak egy kérdés! A kiskutya kan vagy szuka lenne? Csak mert visszaolvasva látom már  van egy 5-6 hónapos golden szukád... :DD
Előzmény: Eni79 (45560)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45563

Bajnok Fóruma: (reméljük összejön)

 

http://www.retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=222

 

 

 

Előzmény: kemese (45549)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45562

Szia!

 

 

Az nem feltétlenül jelenti hogy nincsen tele. Nekem a Kyránál 2 hetente kellett... Ezért aztán ki is vetettem inkább, azóta sokkal jobb a dolog. an amelyik kutyánál nem is kell nyomni, van amelyiknek rendszeresen... egyede válogatja.

Előzmény: s3girl (45557)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45561

 

 

 

 

 

 

 

Tegnapi képek... Lesétáltunk pár km-t, és ezeket a disznókat volt szerencsénk látni. még egészen picik, van hova nőniük. Egészen kicsi korukban már láttuk őket, ahhoz képest jól megnőttek. ők is kiszúrtak bennünket, érdeklődve sasoltak kb 60-70 méterről. :-)))))))))

 

Előzmény: Eni79 (45560)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45560

"Dp pl. jó kérdés. Meg az is, hogy egyáltalán lehet-e rá garanciát vállalni. Lévén nem túl "következetes" az öröklődése. "

 

Ezzel vitatkoznék. Csak egy kicsit. A DP-re igenis hogy kell garanciát vállalni, legalábbis minimál szinten. Mit értek ezalatt? Az én olvasatomban két féle kutya létezik ebből a szempontból, DP-s, és nem DP-s. Az A,B,C és D meghatározások "csak" tenyésztési értelemben helytálló dolgok. Értelemszerű, hogy egy tenyésztő sem fog mondjuk B-s csípőre, vagy 2-es könyökre kártérítést fizetni. Én azt gondolom, arra kell az adott tenyésztőnek garanciát vállania, hogy amennyiben a született kiskutyának súlyos mértékű (orvosi beavatkozást igénylő) diszpláziája van, akkor azt megpróbálja a gazdinak "kárpótolni", maximálisan a vételár erejéig. A gazdi így sem lesz pénzénél, ugyanis a kiskutya vételáránál sokkal többet fog rákölteni a műtétre, a kiegészítőkre, stb, hogy az érzelmi károkról ne is beszéljünk, ugyanis az megfizethetetlen. A tenyésztő meg bukni nem fog ezen, hiszen csak ezen a kiskutyán nem keresett, ennyi. Azt gondolom, normális tenyésztőnél ez a kérdés nem lehet kérdés. Emellett meg lehet/kell köszönni a gazinak ha megműtteti a kutyát, és megtartja, annak minden jó és rossz részével együtt. Szerintem ez ennyire egyszerű. A tenyésztő emellett annyit tehet hogy megpróbál a gazdinak lelki segítséget nyújtani, támogatja, és vele örül ha minden jól alakul. Bár jómagam nem vagyok genetikus, azért abban egyetérthetünk, ha egy vonal több generációra visszamenőleg mentes minden részről, vagy legalábbis közelít hozzá, ritkábban fordul elő súlyos mértékű diszplázia. (D-s, és 3-as mondjuk)

 

Tenyésztőkről infó... Nehéz ügy! Marad a google (meglepődnél, Damienboy, mennyi infót talál az ember az interneten ha tudja mit és hol kell keresnie... :-)

Érdemes fórumokon is böngészni, valamint felhívni a HRK-t is (Tenyésztési felelős sztem nincsen, max a Kádár Esztert hívd fel hátha ő tud mondani). Azt gondolom egyébként, h csak az első ilyen nehéz... Aki már belekerült ebbe a körforgásba és aktívan kutyázik, eljár kiállításra és munkarendezvényekre is, valamint nyitva tartja a fülét, az nagyon hamar világosan lát bizonyos dolgokat. Rendszeresen "szemlézem" a kutyaújság eladási rovatát, golden és labi tekintetében... És elég gyakran jókat mosolyok. Mikor általam ismert kutyák munkaképességeit dícsőítik, stb... 2 éve még bizonyára elfutottam volna ezekhez a tenyésztőkhöz és könyörögtem volna egy kutyáért... Pusztán a hírdetés alapján. Ma már inkább csak mosolygok, és nem szólok semmit. 

 

Azért jótanácsként... Ha van pár kiválasztott tenyésztő, akkor látogasd meg őket, kérd a papírokat.... Amiről csak lehet. Nézd meg a kutyákat (ne csak küllemre!), a tartási körülményeket... Ha munkacélra is szeretnéd használni a kutyát, kérj bemutatót a szülőkkel... Egyszerű szituációs gyakorlatokból hihetetlen infót le lehet szedni. Bár sok mindent bele lehet tenni egy kutyába jó képzéssel, és néha már a végén nem is tudod megmondani, gyárilag volt-e benne, vagy vért izzadtak, mégis azt hiszem amelyik kutyába bele is tették, azzal legalább foglalkoztak és nem volt teljesen reménytelen. Kiállításon is érdemes megfordulni, és megnézegetni őket, előzetes engedély után megdósímogatni... meglepődnél miket láthatsz. Néha láthatsz boxban őrjöngő retrievereket ha elmegy valaki a ketrec mellett... őket is "extrabarátságos, jó idegrendszerű" egyedként hírdetik...

 

Szóval járj nyitott szemmel, kérdezz sokat utána mérlegelj... Ne feledd, 15 évre választod társadul, nem mindegy hogy milyen lesz. :-)

Előzmény: lustica (45553)
Maurice74 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 45559
solya96 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 45558


Kutya adatai:
név: Forte
nem: kan
kor: 2 éves
szín: sárga
fajta: labrador retriever
leírás (jellem/küllem): Forte aktív, félelmetesen jó természetű, kiegyensúlyozott, békés, kifejezetten emberközpontú labifiú. Más kutyákkal kijön, a macska kifejezetten érdekli, de nem bántja.
megjegyzés: Gyepmesteri telepről.

A Retriever Rescue gondozásában.
Forte fóruma
További képek
s3girl Creative Commons License 2010.01.10 0 0 45557
Kb 2hónapja nyomott bűzmirigyet a doki!
Nemtudom, mert nyáron is van hogy durvább a szaga, bár nyáron meg ráfogtam arra hogy hetente vittem úsztatni, sz'al végülis lehet a víztől is. Szájszaga is van, pedig nemolyan régen volt fogkőtlenítve meg két hónapja nézte aztis a doki s mondta h nem vészes, inkább plakkok voltak a fogán azt meg amit tudott, lefeszegetett.
Előzmény: cheereck (45555)
s3girl Creative Commons License 2010.01.10 0 0 45556
Szia!

Köszönöm szépen a tippeket!:) Valószinü, hogy ezt a belsőlegest megveszem holnap! Jónak tűnt a leírása nagyon!
Előzmény: kemese (45552)
cheereck Creative Commons License 2010.01.10 0 0 45555
bűzmirigyet mikor néztetek utoljára? lehet attól is szaga.

(nem lehet, hogy csak azért szagos, mert ebben az időben nedves lesz a bundája a séta alatt, és te ezért érzed büdösnek?)
Előzmény: s3girl (45551)
Maurice74 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 45554
Azok a déémoni szemek.. :)



Démon Bonnie
Előzmény: kemese (45547)
lustica Creative Commons License 2010.01.10 0 0 45553

Szia!

 

Az mindig a megbeszéltektől függ. Tenyésztő semmire se köteles, megbeszélés tárgya, hogy mire vállal garanciát.

Fejlődési rendellenesség alatt mire gondolsz?

Dp pl. jó kérdés. Meg az is, hogy egyáltalán lehet-e rá garanciát vállalni. Lévén nem túl "következetes" az öröklődése.

Viszont egyéb felmerülő problémák már korán észrevehetők, azokra szerintem egyértelműen igen a válasz, ha bizonyítottan genetikailag öröklött. Születési rendellenességek is látszódnak nagyjából 8 hete korra (akár sérv, akár törött farok stb)

Kölyökvásárláshoz ajálom eme cikket: http://goldenportal.extra.hu/kolyokvas.html meg az olcsókutyás oldal is nagyon jó!

 

Tenyésztőkről ilyen oldal nincsen, csak utánajárással tudod kideríteni a kérdéses dolgokat, esetleg ha időd engedi, látogassatok el pár helyre, személyesen még többet láttok. Illetve esetleg a Klubnál lehetne érdeklődni, de nem tudom van-e tenyésztési felelős.

Előzmény: Damienjoy (45546)
kemese Creative Commons License 2010.01.09 0 0 45552
Először azt kéne tisztázni, hogy nincs e valami betegség a háttérben?

Ha nem beteg, akkor:
Külsőleg: Dermoscent cseppentős készitmény.
Belsőleg: valami klorofill tartalmú lészitmény, pl. Deofil tabletta.
Előzmény: s3girl (45551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!