Keresés

Részletes keresés

Kód 001 Creative Commons License 2018.09.21 -1 0 89

A szeretet felrója a gonoszt? 

Előzmény: Morningstar17 (86)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.09.21 0 0 88

"Aki hisz őbenne, nem kerül ítéletre, aki pedig nem hisz, az már el is ítéltetett, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében."(Jn 3,18)

Az a probléma ezekkel a bibliai idézetekkel, hogy nem értelmezhetők sehogyan a valódi életben.

Hol van folytatása az életben az idézeteknek?

Hol illeszkedik az élet dolgaihoz?

Sehol.

A bibliai idézetek mindig csak egy másik bibliai idézethez vezetnek vissza.

A Biblia ezért nem képes kilépni önmagából.

Lehet idézgetni, amit egy másik idézettel igazolok, de az életben nem igazolódnak be az idézetek.

Teljesen mindegy, hogy hisz valaki Jézusban vagy nem, az eredmény ugyanaz lesz: mindenki meghal.

Egy idézettel áttudom ugrani a halált, de csak a Biblia lapjain, a valóságba nem.

Jézus tanításából  ki kell venni a hasznosakat, amik eredményt is hoznak az életben, de a többi mesével nem lehet semmit sem kezdeni.

És ez még csak a kezdet.

Tovább kell lépni Jézus tanításából és merni kell azt tovább gondolni.

Alkalmazni a kornak megfelelően, ahogy Jézus is tette a maga korában.

 

Az élet a mozgásban van,nem a mozdulatlanságban.

Amikor az egyházi vezetők, teológusok semmit nem mernek változtatni a Biblia tanításán, megállapításain, akkor az életet ölik meg.

A Biblia egy megmerevedett könyv lesz.

Akár a halottak.

Előzmény: Törölt nick (83)
Kód 001 Creative Commons License 2018.09.21 -2 0 87

Szerintem nem a bölcsesség jele, ha valaki 2000 éves törvények szerint él (amikor még a parázni asszonyok megkövezése mindennapos volt.)

Fogfájás esetén is ragaszkodsz a 2000 év ezelelötti módszereket? 

Előzmény: Törölt nick (84)
Morningstar17 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 86

Isten szeretet.

Előzmény: Kód 001 (82)
Morningstar17 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 85

Miért kinek van "hallásból"? Mert nekem sem.

Előzmény: Kód 001 (55)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 84

Jézus tanitásának nem lényeges eleme az igemakogás. 

 

Lukács Evangéliuma:10:26Ő pedig monda annak: A törvényben mi van megírva? mint olvasod?

Előzmény: Kód 001 (80)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 83

"Mit gondolsz tehát : A hit vagy a szeretet nagyobb Jézus mondanivalójában?"

 

Rossz a kérdés.

Lehet nagyon szép autód, kitűnő állapotban, de a megfelelő üzemanyag nélkül nem fogod tudni használni. Ugyanígy magadra tűzheted mint jelvényeket Jézus tanításait a szeretetről, de ha a hitet kihagyod, akkor nem fog működni. Persze tudom hogy erre azt feleled hogy nem igaz, hiszen tapasztalod hogy a szeretet hit nélkül is működő valóság, és biztosan igazad van. A világi emberek között, és amit te is képviselsz, működik hit nélkül is. De az Isten szeretete más, és azt a hit vezeti be a szívhez. Ezt Takaró Károly nagyon szépen megfogalmazta: "amikor hittel az Istenhez érek, akkor egyszerűen átáramolnak Istennek erői belém, mert Ő úgy döntött hogy hittel megragadható az Istennek valósága, az Istennek kegyelme, az Istennek szeretete. Ez mind működő hatalom és erő, de csak a hit vezeti be a szívhez, és semmi más."

 

Nézd meg azokat, akikkel Jézus találkozott: "A századosnak pedig ezt mondta Jézus: Menj el, és legyen a te hited szerint." (Mt8,13) "Bízzál, leányom, a te hited megtartott téged."(Mt9,22) "Menj el, a te hited megtartott téged."(Mk 10,52) És lehetne még hosszan folytatni. Itt gyakorlati példák vannak, persze teli van Jézus tanítása a hit fontosságával, és nem is igazán értem, ez miért kérdés és miért akarod kihagyni. "Abrám hitt az ÚRnak, aki ezért igaznak fogadta el őt."(1Móz 15,6) "Amikor kihúzták Dánielt a veremből, semmi sérülést nem találtak rajta, mert hitt az ő Istenében."(Dán 6,23)

"Aki hisz őbenne, nem kerül ítéletre, aki pedig nem hisz, az már el is ítéltetett, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében."(Jn 3,18)

 

Folytathatnám persze személyes példákkal is, miként mentett meg Isten engem, mert hittem, és igaznak fogadtam el az Ő igéjét bizonyos élethelyzetekben. Volt olyan munkahelyi megtapasztalásom, amikor emberileg nézve teljesen reménytelen helyzetben voltam. Isten ekkor a következő Igével bátorított: "Téged azonban megszabadítalak azon a napon – ezt mondja az ÚR –, és nem adnak azoknak az embereknek a kezébe, akiktől félsz!"(Jer 39,17) Hittem Isten szavának, és Ő szó szerint eltávolította ezeket az embereket a munkahelyemről.

 

Ne haragudj hogy ezt mondom, de hit nélkül a szeretet csak egy külső máz, ami nem időt álló. Legalább is nem oda fogsz megérkezni vele, ami felől reménységed van.

Előzmény: Kód 001 (57)
Kód 001 Creative Commons License 2018.09.21 -2 0 82

Szerintem meg lényegtelen az, ki mit gondol Istenröl. Életed rólad szól, nem pedig arról, hogy épp milyen istenképet követsz.

Mivel az ember eredendő jó, ezért alaptermészete a szeretet. Nem kell ehhez semmilyen istenben hinni. A valódi szeretet amúgy is feltétel nélkűli:nem szükségeltetik hozzá semmi és senki. 

Előzmény: Törölt nick (74)
Kód 001 Creative Commons License 2018.09.21 -2 0 81

Jah. 

Ilyen magyarázatokkal bátoritják magatokat, hogy ne omoljon össze a vallás által tárolt legenda. 

Előzmény: Symbolteam2 (78)
Kód 001 Creative Commons License 2018.09.21 -2 0 80

Jézus tanitásának nem lényeges eleme az igemakogás. 

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 79

Akinek van füle a hallásra, hallja.

 

 

Jézus tanítását idéztem. Mivel nem értetted azért idéztem, hogy legyen füled a hallásra.

Előzmény: 3x megszólaló kakas (77)
Symbolteam2 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 78

Ez volt Jézus utolsó próbatétele a szeretetben való kitartásban.

 

Megpróbálom felvázolni egy példán keresztül:

 

Legyen a lelkünk valami, ami képes fényt és szeretetet sugározni "égni", de képes a sötétségnek is teret adni magában, ellenállva a világosságnak és a szeretetnek. (vagyis képes nem "égni" is)

Na most, Jézus lejött a Földre, hogy megmutassa nekünk, milyen is az a "tűz", aminek mindenkiben ott kellene lobognia.

Továbbá szándékában állt ezt a "tüzet" direkt tapasztalati formában is átadhatóvá tenni, földi testi élete után mások számára. (lásd Szentlélek-kiáradása)

 

Mindezeknek viszont volt két, spirituálisan kikerülhetetlen feltétele.
1. Jézusnak egész élete során ki kellett tartania a világításban, és nem volt szabad sötétséggel megfertőződnie, bármi érje is. (Hiszen akkor már nem lenne képes továbbadni az Isten szívében rejlő valódi tüzet.)

2. Valamint tanúságát kellett adnia, hogy ez a tűz valójában önállóan már benne is ég, vagyis lelkének lángolása a szeretetben akkor sem huny ki, ha az azt eredetileg meggyújtó Isteni "fáklya", vagyis az Atya eltávolodna a közeléből.

Jézus mind a két próbát kiállta.
Még úgy is, hogy az utolsóról nem volt előzetesen tudomása, és teljesen váratlanul érte őt...

 

 

Előzmény: Kód 001 (71)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.09.21 0 0 77

 

Értelmes hozzászólások helyett, folyamatosan gyalázkodsz itt.

Ezt tanultad  Bibliából?

 

Előzmény: Törölt nick (72)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.09.21 0 0 76

"Én azt vallom, Jézusnak esze ágában sem volt vallást alapítani."

 

 

Én is!

Előzmény: Kód 001 (69)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 75

Mégis, mint vallásalapító maradt fenn, és ezt már az Isten se mossa le Róla. Amúgy szerintem se akart vallást alapítani, de ez most a kérdés szempontjából, amit sikeresen megkerültél, mellékes. 

Előzmény: Kód 001 (69)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 74

Minden történetben egyedül Isten a lényeges. Olyannyira, hogy Isten nélkül a történet csak egy hajmeresztő, botrányos őrület. A szeretet csak Isten által, és az Ő cselekvő szándékán/akaratán keresztül képes megnyilvánulni a világban.

 

Sehogy máshogy. Ezért ha azt gondolod, hogy Isten nélkül is képes vagy szeretni, akkor én azt nem hiszem el Neked.

 

 

 

Előzmény: Kód 001 (66)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 73

Az igemakogás semmire nem való:értelmes ember ki szokta hagyni az életéböl. 

 

Ez Jézus tanítása.

Előzmény: Kód 001 (68)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 72

Akinek van füle a hallásra, hallja.

 

Ezek szerint Neked nincs.

Előzmény: 3x megszólaló kakas (67)
Kód 001 Creative Commons License 2018.09.21 -1 0 71

Nem ő mondta a kereszten: atyám, miért hagytál el engem? 

Előzmény: Symbolteam2 (70)
Symbolteam2 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 70

Jézus az Istenben lévő szeretet legtökéletesebb földi megtestesülése.
Aki minden viszontagság ellenére is végig kitartott ebben a szeretetben.

 

Előzmény: Törölt nick (63)
Kód 001 Creative Commons License 2018.09.21 -1 0 69

Én azt vallom, Jézusnak esze ágában sem volt vallást alapítani. Ez leginkább a Pál nyomán fakadt korabeli ideologusok eredménye. 

Előzmény: Törölt nick (64)
Kód 001 Creative Commons License 2018.09.21 -2 0 68

Az igemakogás semmire nem való:értelmes ember ki szokta hagyni az életéböl. 

Előzmény: Törölt nick (65)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.09.21 0 0 67

"Az embernek Fia elküldi az ő angyalait, és az ő országából összegyűjtik a botránkozásokat mind, és azokat is, akik gonoszságot cselekesznek,42És bevetik őket a tüzes kemencébe: ott lészen sírás és fogcsikorgatás."

 

 

 

Ez tipikus ószövetségi fenyegetődzés, nem Jézusra vall.

Ha Jézus feladata az volt, hogy az embereket engedelmességre kényszerítse isten felé, akkor Jézus sem volt jobb, mint Mózes.

Ebben az esetben Jézus nem büntetéssel, hanem jutalmazással akarta ugyanazt elérni mint Mózes.

De a cél ugyanaz volt. (az ember leigázása)

Persze ez a variáció is lehetséges,de szerencsére más variációk is.

Én szeretném azt látni Jézus tanításában, hogy nem az engedelmességre kényszerítés volt a feladata, hanem az emberek jobbá tétele.

Akinek van szeme, az látja.

Előzmény: Törölt nick (65)
Kód 001 Creative Commons License 2018.09.21 -2 0 66

Amikor arról beszélek, hogy Jézus a szeretet gyakorlati megvalósítását tanította, akkor arra utalok, hogy ilyen példabeszéd volt az irgalmas szamaritánus esete. 

A történetben nem Isten, hanem a szeretet megnyilvánulásaid a lényeg. 

 

A szeretet-Jézus-isten analógiád értélmezhetetlen számomra ebben a szövegkörnyezetben. Olyan, mintha azt mondaná valaki: mivel Jézus - az isten-azt mondta, én vagyok az igazság, ezért nem lépek az Andrássy útra, nehogy bepiszkoljam a lábam a Jézust.

 

Amúgy pedig azt mondom, a mai ember teljesen jól elvan akár Jézus nélkül is. Teljes és boldog, harmonikus élet, létélm~ny valósítható meg a bibliai történetek nélkül is. 

De ha mégis magáévá teszed, és hozzásegit ahhoz, hogy boldog és teljes életet élj, úgy is jó..... 

 

(tapasztalatom szerint a keresztény valláskárosultak igen kis hányada éli ezt....) 

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 65

Az, hogy Isten létezik e vagy sem, Jézus isten volt e vagy sem, semmit nem von le ezen tanítás értekéből.

 

Mondatoddal összefüggésben értelmezd Jézus alábbi tanításait:

 

Aki a jó magot veti, az az embernek Fia;38A szántóföld pedig a világ; a jó mag az Isten országának fiai; a konkoly pedig a gonosznak fiai.39Az ellenség pedig, aki a konkolyt vetette, az ördög; az aratás pedig a világ vége; az aratók pedig az angyalok.40Amiképpen azért összegyűjtik a konkolyt és megégetik: akképpen lesz a világnak végén.41Az embernek Fia elküldi az ő angyalait, és az ő országából összegyűjtik a botránkozásokat mind, és azokat is, akik gonoszságot cselekesznek,42És bevetik őket a tüzes kemencébe: ott lészen sírás és fogcsikorgatás.43Akkor az igazak fénylenek, mint a nap, az ő Atyjoknak országában. Akinek van füle a hallásra, hallja.

Előzmény: Kód 001 (62)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 64

Ne vesd el annak a lehetőségnek a valóságát, hogy életed főszereplője te magad vagy nem Jézus.

 

Most egy pillanatra elképzeltem, hogy 2000 évvel ezelőtt Jézus is ezt mondja: "Én vagyok a legfontosabb" - és ebből állt volna tanításának lényege.

 

Vajon fennmaradhatott volna szerinted, mint ú.n vallásalapító, ezzel a filozófiával?

 

 

Előzmény: Kód 001 (44)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 63

Megpróbálom összefoglalni: tehát a lényeg a szeretet.

 

A szeretet Isten. Jézus, aki a szeretetet (a lényeg) tanította, azonban, ha jól értelek, nem Isten?

 

Ez így majdnem olyan, mintha azt mondanád, hogy tulajdonképpen lényegtelen, hogy mit tanított Jézus.

Előzmény: Kód 001 (62)
Kód 001 Creative Commons License 2018.09.21 -1 0 62

Ennek a topiknak a központi témája : Jézus tanításának lényege.

 

Én azt vallom: ez a lényeg a szeretet köré van felépítve. 

 

Az, hogy Isten létezik e vagy sem, Jézus isten volt e vagy sem, semmit nem von le ezen tanítás értekéből.

 

A tanítás lényegét tekintve lényegtelen, hogy Jézus isten volt e vagy sem. Ahogy a NAp sugarai ugyanúgy világítanak mindenkire, függetlenül attól, hogy hisz e valaki bennük, vagy sem.

 

Azért ezt emelem ki, mert úgy tűnik, ma még az sem világos, mi volt a lényege Jézus tanításának.

 

( az én személyes véleményem az, hogy Jézus nem volt ISten - de ezt már írtam. Továbbmegyek: az a hiedelem, hogy Jézus maga volt az , szükségszerűen el is torzítja az akkori mondanivalóját. Ez jól látható ma is az egyházak sokszinüségében...)

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 61

Továbbra sem értem... most akkor Isten mindenhatóságát vitatod vagy Jézus isteni voltát?

Előzmény: Kód 001 (59)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 60

Te annyira okos vagy, mindent jobban tudsz másoknál

 

Nem, nem............

 

Viszont Jelenések könyve a kedvenc könyvem.

Előzmény: 3x megszólaló kakas (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!