Keresés

Részletes keresés

asus43 Creative Commons License 2018.03.26 0 2 22749

Hát ritkának ritka ronda az biztos,de egy omerta-T feleennyiért 2szer ennyit tud,ezért talán 25-30-at maximum.

Előzmény: matador01 (22737)
Coop Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22736

Luparaval lottem párat. Nem talaltam meg a multkori butorlapot igy maradt celtablanak egy 17mm vastag fenyo deszka. Elso ket loves vasporos laszti, deszka rotty elso loves atszakitotta, masodik bent maradt, mivel a deszka szelet kapta el. Masodik tolteny kotegbol sajat ajanlott lasztival lottem 70 shore kemenysegu, eredmeny hasonlo volt. A tolteny geco.

 

Coop Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22735

Cool :D

 

Előzmény: Thomaster__ (22733)
W_B Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22734

Ez is tök jó ötlet! :)

 

Annyit csináltam még, hogy a nézőke alját, és két oldalát ("U" alakban) befestettem feketére, a célgömböt meg pirosra.

 

Jó lenne valamelyik gyári fénygyűjtős irányzékot ráapplikálni, a gyors kapáslövéshez. :-)

Előzmény: Thomaster__ (22733)
Thomaster__ Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22733

A csőtorkolat és a célgömb reszelésén kívül én a nézőke mögött levő kis lépcsőt is lereszeltem. A polír Revenge-en ettől a felületkezelés se sérült :-)

 

Előtte-utána:

 

Előzmény: altinder (22732)
altinder Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22732

Köszi a tippeket. Az Alfa markolat nekem is terveben van, csak épp elfogyott a Gunbox és társüzleteiben. Amúgy tervezek egy famarkolatot csinálni, ami elől és hátul is zárt, így hátrafelé lesz eltolva a több fa rész, így az egész fegyver megnyúlik. Egy HW 37-re nem rég szereztem hasonlót, és nagyon tetszik. Mintha egy másik fegyvert fognék a kezemben.

Az irányzékok mérete nekem is szembetűnt, így azok sem ússzák meg a módosítást. A ventilációs sín letörése jól mutat. Szerintem azt is kipróbálom. :) Köszi még egyszer.

Előzmény: W_B (22731)
W_B Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22731

Amit érdemes még;

a markolatot lecserélni Alfa markolatra;

a nézőkét, és a célgömböl lereszelni, hogy ne álljanak ki ennyire;

a cső fölötti ventilációs sin csőtorkolat felöli sarkát lereszelni.

Előzmény: altinder (22730)
altinder Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22730

Újfent hálásan köszönöm a sok tanácsot a barnítást illetően. Ha megleszek vele, közzéteszem az eredményt. :) Addig itt van néhány fotó a jelenlegi, külső és belső állapotról. Összeraktam így, polírozott kakassal és elsütőbillentyűvel. Hülyüljek meg, de még így is tetszik. Ahhoz, hogy mindkét oldalon ilyen fejű és átmérőjű csavar tartsa a markolatot - kitöltve annak lyukjait - az eredeti 4-es csavar helyett 5-öst kellett alkalmaznom. Annak ilyen átmérőjű a feje. Mindkét oldalt egyformára akartam, így végül a bal oldali panel lyukját felfúrtam 7 mm átmérőre, majd 7 mm hosszú, belül 5-ös menettel rendelkező perselyt esztergáltam, ami jó passzosan ment bele a számára felfúrt lyukba. Így a bal oldali panelben lévő csavart szétszedéskor nem kell bántani. A menetes vége félig megy bele a perselybe, amibe a jobb oldali, hosszabb csavar szemből csatlakozik. Szétszedéskor csak a jobb oldalit kell kicsavarni. Hát, egyelőre ennyi. :)

 

Most még szöget ütött a fejembe egy polírozott acél dob. Apropó! Láttátok már az új acél dobok kialakítását?

 

Előzmény: Putyika007 (22729)
Putyika007 Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22729

Közvetlen a barnítás utáni olajozást, sima motorolajjal, műszerolajjal, gépolajjal, stb. csináld, jó tocsogósra.

Aztán ha állt egy pár órát törölgesd szárazra és ha nem kell újra barnítani, majd csak a legközelebbi karbantartásnál használj csak speciális fegyverolajat.

Előzmény: altinder (22724)
Jó alkalom Creative Commons License 2018.03.25 0 1 22728

Üdv! Ha készen lesz a klónozó duplikátor gépem tesztelném egy fegyvermarkolat vagy puskatus másolására ill kézméret ,minta alapján a fegyver"marokra szabására" 

Babfaló Béla Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22727

Kifelejtetted az acélgyapot használatát és a barnító rétegek felvitele közötti vizes öblírést, szárítást. Pedig ez mind lényeges a megfelelő eredmény eléréséhez. Az acélgyapot dolgozza bele a hidegbarnítót az acélba és azzal lehet homogén felületet elérni. A köztes öblítés pedig a folyamat közben kiváló sókat távolítja el a következő réteg felvitele előtt. Felkenni bizonyára lehet ecsettel is, de hatékonyabb a vattapamacs, amivel kissé bele is dörzsöljük az acélba. Lejjebb belinkeltem egy videót, ahogyan a szakember csinálja. Érdemes azt a folyamatot betartani.

Előzmény: bepi2 (22722)
biolux Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22726

Valahogy a csőre aszociáltam :-) de valoban a dobtengelyre utaltál... ja ja...

Előzmény: altinder (22724)
altinder Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22725

Ott a zárvány.

 

Előzmény: altinder (22723)
altinder Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22724

Nagyon köszönöm az instrukciókat neked, és a többieknek is. Ezek alapján fogom megismételni a barnítást. Van Ballistol olajam, szóval azzal kenem majd.

 

Előzmény: bepi2 (22722)
altinder Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22723

Nen, nem. Úgy értettem, hogy a dobtengely nem tömör, hanem üreges, és ott van zárvány. Annak a résznek ott nincs funkciója. Tehát ez a tengely mondható csőnek. Nem a fegyver csövére gondoltam. :) Az persze acél csőbetétes.

Előzmény: biolux (22719)
bepi2 Creative Commons License 2018.03.24 0 1 22722

Szia!

 

Ahhoz hogy jó legyen a barnítás kell legalább három réteg. Először is zsírtalanítani, portalanítani.Barnítót ecsettel felhordani, a száradás után újra átkenni, akár kétszer is.

Ezután lemosni szárazra törölni és szárítani, olajozni. Szerintem legjobb a Ballistol olaj.

Ha esetleg még mindig foltos akkor újra zsírtalanítani, két réteg barnítás, mosás,törlés szárítás, olajozás.

Az ezer egy-kétszáz forintos fegyver olajat /nevét nem tudom/ de a legolcsóbb, minden fegyverboltban van nagyon NEM javaslom a barnítás olajozásához mert ha ismételni kell nem jön le teljesen. Nem tudom milyen adalék van benne, de utána nem akar rendesen tapadni a barnító. mintha viaszos maradna a vas.

Az ecset sem mindegy milyen. Szerintem a legjobb az iskolai vízfestékhez használt kerek 

Deák 8-as.

A lapos és mindenféle csoda ecsetek nem az igaziak.

 

Nekem ez a tapasztalatom. Remélem segít!

Előzmény: altinder (22709)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.03.24 0 2 22721

A gumilövedék lényege, hogy szétterül és üt. Ebből a szempontból a puhább lövedék és a nagyobb átmérő a hatékonyabb, nagyobb felületen csapódik be. Inkábba vágott, puha 12-es gumilövedék. mint a hasonló tömegű, de kemény 10-es. A kemény és kisebb átmérőjű lövedék nem terül szét, hanem a testbe hatolhat, akár súlyos sérülést is okozva, ami nem lenne szerencsés! A kemény, nehéz lövedékek startpatronos gumilövedékes fegyverekbe készültek, 17J alatti csőtorkokati energiához, Lengyelországban, nem a magyar 80J-hoz!!! Nem kellene felelőtlenül a betíccsukkal játszani!

Előzmény: Hegyi vénember (22720)
Hegyi vénember Creative Commons License 2018.03.24 0 0 22720

Igen,mérték már.70-80J ,annyi mint a 12mm-es ha beletömöd,de abból le kell faragni kicsit mert kilóg a dobból.

Előzmény: pzolee79 (22718)
biolux Creative Commons License 2018.03.24 0 0 22719

Ha "cső belseje" zarvanyos ...

csc belseje is piater?Nem acél (vas) csobetét van benne??

Előzmény: altinder (22710)
pzolee79 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 22718

 Sziasztok ma próbáltam a Zoraki R1 GG pisztolyomat Steel Davils 10 mm fémporos   gumilövedékkel , Geco nitros patronnal ,nagyon durva, valaki nem mérte esetleg  mennyi zsuzsit tud igy a pisztoly?

 

W_B Creative Commons License 2018.03.24 0 0 22717

Szia!

 

Miért nem melegbarnítod az acél alkatrészeket?

Előzmény: altinder (22709)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.03.24 0 0 22716

Ismerem, nekem is van. A most kapható Walther töltény. A képemen a jobb felső doboz.

Előzmény: Trailm (22713)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.03.24 0 0 22715

Természetesen a gáztöltényt a gumilövedék nélküli használatra értettem. Gumikövedékkel kontraproduktív.

Előzmény: Babfaló Béla (22714)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.03.24 0 1 22714

300 lövéssel már a fegyver árát el lehet lőni. Ennek a fegyvernek rendeltetésszerű használattal (gáz-riasztó és nem ipari tölténnyel, 15-16 mm-es puha gumilövedékkel) sokkal több lövést el kell viselnie.

 

Arra viszont fokozottan ügyelni kell, hogy a dob felcsukását követően a dobnyitó eredeti helyzetébe visszatérjen és rögzítse a dobot. Szükség esetén kézzel kell segíteni, hogy a helyére pattanjon. Ellenkező esetben a dobforgatás károsodhat.

Előzmény: altinder (22710)
Trailm Creative Commons License 2018.03.24 0 0 22713

ilyen :  A fenékjelzés kifejezetten ronda .

http://kepkuldes.com/images/d9625424834505914c61c8a1d7671828.jpg

Előzmény: Babfaló Béla (22711)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.03.24 0 1 22712

Hidegbarnítás:https://www.youtube.com/watch?v=RZVLZ1kjWHo

 

A lényeg a tökéletes zsírtalanítás, 2-5 réteg felvitele, közte folyóvizes öblítés, szárítás, acélgyapot használata. Legvégén olajozás. 

Tetra-Gun, vagy Klever hidegbarnítót tudom javasolni (Frommer). Komplett puskát is barnítottam így. Nem lett foltos!

Előzmény: altinder (22709)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.03.24 0 0 22711

Én azt gyanítom, hogy az Pobjeda más kabátban. A csomagolása ugyanaz. Volt talán 10 éve is, a Gorazsdében gyártott kerek műanyag dobozos Umarex. Ez:

 

A jobb felső a mostani fehér dobozos:

Előzmény: Trailm (22707)
altinder Creative Commons License 2018.03.24 0 0 22710

Ja, és az a kakasrugót vezető rúd a leggyengébb pontja a fegyvernek. Vajpuha spiáter. Ezt nem igazán értem, miért ebből az anyagból csinálták.

 

Amúgy a rengeteg sorja, érdes felület miatt sokkal hamarabb elhasználódhat a cucc, hiába acél minden.

 

A fotókon persze a kakas még nem polírozott állapotú. A fotó még előtte készült.

Előzmény: altinder (22709)
altinder Creative Commons License 2018.03.24 0 0 22709

Kicsit kezelésbe vettem a Revenge belső részeit. A fekete tok miatt ugyan megúsztam annak a polírozását, de a belsejében akadt meló rendesen. Amerre csak néz az ember - már szétszedés előtt az elsütőbillentyű is sokat elárult a belső kidolgozásról - sorja, sorja, reszelőnyomok, köszörűnyomok, sorja, sorja, forgácsdarabok, rozsda. A legtöbb munka az elsütőbillentyűn volt, mire olyan lett, mint a fotón. Szúrt, bökött, karcolt, ahogy az ember ujja hozzáért. A kakast eredetileg nem akartam bántani, de nem sikerült hasonlóra barnítanom, mint az elsütőbillentyűt, így mikor utóbbi is foltos lett, felpolíroztam azt is, az elsütőbillentyűt meg újra. Most tükörpolír mindkettő, de ehhez a fegyverhez ez így nem passzol, szóval mindenképp barnítani szeretném, de azzal a barnítóval, amim van, nem sikerült egyenletes, homogén felületet létrehoznom. Van esetleg valakinek ötlete, hogyan tudom hatékonyan, szépen barnítani?

 

Amúgy a többi alkatrészt, mivel nem látszanak, nem políroztam tükrösre, mert akkor a méretek változhattak volna, és működő fegyvert akartam, nem csak szépet. :)

 

A dob pozícionáló kis bütyök - ennek nem tudom a szakszerű nevét - olyan mély karcokat csinált volna, ha nem nyúlok hozzá, hogy nem lehetett volna a dobot szépen tartani. A dobforgató kar is rémesen nyers, sorjás volt, így a dobforgató koszorúba már egy tár ellövése után is olyan mélyen belemart, hogy teljesen ki sem tudtam polírozni. Hát...ezért nem 80 000 forint ez a cucc. De tetszik, ez a lényeg.

 

Amúgy a dobtengely - illetve cső - belseje, ami tudom, nem játszik sehol, olyan zárványos, hogy nem csodálkoznék, ha emiatt törne el. De azért elég vaskos.

 

 

 

Előzmény: altinder (22680)
altinder Creative Commons License 2018.03.24 0 0 22708

Köszönöm az infót!

Előzmény: Thomaster__ (22704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!