Keresés

Részletes keresés

kristaly02 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5247

Helló!

 

Ma a reggeli ls délutáni sétámmal együtt átléptem az 1,2 kilométert...

Gerincileg bírom derekam lábam is bírja csak a tüdőm szívem szokott el a mozgástól..

De muszáj terhelni szokni kell.

Ma 2 hete a műtétnek. Gyógyszer 4 napja nem kell, csak a séták utáni izomfeszülés izomláz rossz...

Hétvégén már szeretnék 2 megálló erejéig buszra szállni..

Az rossz hogy nem ülhetek még egy hétig...

Van egy térdeplőszékem azon térdeplek amíg pár percig neten vagyok.. de elég is..

real_geri Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5246
"Ne haragudjatok Én, inkább azon csodálkozom, hogy a friss műtétesek ennyit mozognak! Az én ismerőseimnek és nekem, sem mondtak ennyire sok mozgást! ........"

Nézd, ma ez a módi :)
régen még 2-3 nap fekvés műtét után. a mai technikáknál standard műtétnél másnap fel KELL kelni, és megcsinálják az állás tesztet. aznap már gyógytornász. másnap séta a folyosón, már WC-re menni, és egyebek, negyedik nap haza. Spéci techikáknál aznap felállni, másnap harmadnap hazamenetel. van olyan lézeres technika, ahol a műtőasztaltól az ágyig már gyalog megy az ember :)

Persze ez a normál sérvműtét komplikáció nélküli verzió, nem csavarozás, meg bénulás közeli kiszakadt sérv.

Innentől napi annyi sétát javasolnak, amennyit bírsz, és a napi torna.
Elvileg minél többet fekszel, annál nagyobb munka lesz visszaerősíteni az ellustult izmokat, ami rendkívül fontos, hiszen nem a porc tart, hanem az izom. ha nincs izom, ismét a porc dolgozik, ami nem jó.

én korábban linkeltem az írásomat ezzel kapcsolatban, nekem hogy volt. lényeg: másnap már a folyosón körbesétáltam az emeletet, harmadnap lementem az udvarra kávézni, meg sétálni a napon :)
Előzmény: sziporka66 (5238)
real_geri Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5245
ha járáskor húzod a lábad, vagy "csapod" előre, mert nem érzed, az már elég baj.
erőlködj a dokinál!

a bizsergés nem gáz annyira, de ez igen

Orvosi teszt: lábujjhegyen előre járás, és sarkon. ha ez nem sikerül, az baj
Előzmény: Szonyka76 (5239)
Szonyka76 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5244
És miért kellett ehhez 4 orvosnál köröket futmi?????!!! Feladom, hogy ezt megértsem......Hát igen...jártam én is víz alatti tornára, gyógytornára, masszázsra, szedtem bogyókat, kenegetjük, de semmi. Kíváncsi vagyok most mit fognak mondani. Tudom, hogy hülyeséget kérek, de le tudnád írni a zsibbadás érzést?
Előzmény: Törölt nick (5243)
Szonyka76 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5242

Már tavaly voltam MR-n. Aszerint indokoltak a fájdalmak. Csak sajna azóta erősebb és szinte állandóan jelen van. Komolyan mondom kiakaszt, hogy 10-20 perces munka után pihennem kell.

Mivel csak néhány oldalt olvastam vissza, itt milyen műtéteken vagytok túl?

 

Előzmény: Törölt nick (5241)
Szonyka76 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5239

Sziasztok!

Okosításra lenne szükségem. Tavaly elmentem dokihoz mert már nagyon fájt a derekam és csigolyacsúszást állapítottak meg plussz egyéb kopásos dolgokat. Két hét múlva megyek kontrollra. Nem vagyok egy nyávogós fajta, de szerintetek

mit vegyek fel a panasz listámra?

Tehát.....egyre gyakrabban érzem azt, hogy nem érzem a lábaimat..... vagyis olyan mintha nem is lennének olyan "könnyűek". Ez a normális vagy csak már én vagyok dilis?

Ha 2-4 órát talpon vagyok ( pl. takarítás ) utána már nem tudok menni, mert nem bírok normálisan lépni, csak húzom a talpaim a padlón.

Sokszor úgy "be van állva"  a derekam, hogy úgy érzem ha megpróbálok kiegyenesedni tán el is törik a gerincem.

Kissé elegem van már, mert 365 napból 350-t fáj a hátam meg a derekam és most már éjszakai is fel-fel ébredek, hogy megtervezzem hogyan kéne megfordulni.

 

köszönöm

sziporka66 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5238
Ne haragudjatok Én, inkább azon csodálkozom, hogy a friss műtétesek ennyit mozognak! Az én ismerőseimnek és nekem, sem  mondtak ennyire sok mozgást!

 

Műtét után, 3x5 perc gyógytorna és egy nagyon minimális napi 5-m séta, csak kizárólag egyenes talajon és rengeteg fekvés, a 6-hétben. Utána nagyon fokozatos mozgás, minden nap egy KICSIT többet és sok pihenés.

Én, a 6-hétbe a kávéfőzésen kívül, nem csináltam semmit.(kibírtam)

 

Azért mert nekem azt mondta a doki: Csak kizárólag ez a 6-hét számit ahhoz, hogy utána lesznek e fájdalmaim vagy sem. Ha megerőltetem magam utána, hiába pihentetem, azt már nem biztos, hogy a természet helyre hozza. Válasszak!

A természet így is közbe szólhat: Hegesedés.

 

Én, úgy gondoltam: Ha már a doki szánt rám 3x 1. 5-órát a műtétekkel, akkor már megtisztelem, azzal, hogy nem cseszem el, mert a férjemnek teszem az főznöm, kell. 

A nagy ló f……t. :-))

 

Lehet ennyit fejlődött a gerinc gyógyászati "műtéti" tudomány de, magának a gerincnek azért kell az idő.

Most viszont minden sportot kipróbálok de, látszik is az iwiw képeken.

Szerintem 6-hét, nem nagy idő, annak cseréjébe, hogy „TÁN „mondom "TÁN", 40 évig nem lesznek fájdalmaim.

Én, is alig bírtam ki, főleg amikor egy kicsi jobban voltam., hogy...........

 

Jobbulást mindenkinek és remélem, jobban lesztek!

 

Bárki, aki gyógyfürdőbe jár, kérem, tegyen fel képeket és egy kis infót a helyről.

Nagyon szépen köszönöm. :-))

 

GAtesz Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5237
Hát lehet...
Előzmény: bela2200 (5232)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5236
Sziasztok mindenkinek.
Nagyon szép, és fájdalom mentes napot kívánok.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5235
Szia!
Megkaptam. Köszönöm. El is mentettem, ki is nyomtattam. Úgy látom, hogy hasznos lesz. Nem értem, hogy miért nem mindenkinek adnak ilyen tanácsokat, és ha elejétől tornászok valamit, akkor most akár lehet, hogy jobban is lehetnék??????????
Előzmény: Törölt nick (5234)
real_geri Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5233
én tegnap voltam "táppénzes felülvizsgálaton", ahol egy náci pofa méreget, hogy miért élsz az állam pénzén, és fel is tette a "és mit gondol, mikor tud menni dolgozni?" kérdést.

nem akartam megkérdezni tőle, maga most reumatológus, netán neurológus, esetleg sebész? ha nem, akkor mi a f.....t akar tőlem?

aztán azt mondta, két hét múlva jelentkezzek, és menjek dolgozni utána.
Előzmény: GAtesz (5231)
bela2200 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5232

Lehet, hogy új orvost kellene keresned?

Előzmény: GAtesz (5231)
GAtesz Creative Commons License 2009.06.09 0 0 5231
Sziasztok.

Ma voltam idegsebésznél ismét. Nyakam fáj, jobb kezem zsibbad lassan 2 hónapja ügyben.
Dokibácsi szondta: "szimulál" ....."ide van írva a papírra, nincs semmi baja"
Én szontam: öööööö
Azaz, nincs nyaki porckorong sérvem, nincs semmi elváltozás.
Kezem meg csak passzióból zsibbad és fáj.
De hát ha nincs , akkor nincs. Örülünk.
Továbbiakban: úszás, masszázs, fizikoterápia és -> APofádatbefogod

A derekam:
Több mint két hónapja trancsíroztak. A vádlim, úgy ahogy..
Egy hete elvoltam egy rendezvényre (fúvós zenekari találkozóra) (mint néző(és hallgató))
4 órát voltunk ott. Ültem , álltam, sétáltam. Elindultunk haza, séta az autókhoz. Egyszer csak minden előzetes jel nélkül elkezdett fájni a műtött rész alatt, jobb oldalt (a sérvem bal oldalon volt, a bal lábam ment gallyra).És kisugárzik a jobb lábamba.
Ez mint mondtam már egy hete történt. Azóta is fáj, hol jobban hol kevésbé,van hogy elmúlik.
Ma mondtam a sebésznek. Válasz: "ha 1-2 hét múlva még mindig fáj, akkor jelentkezzen" Köszi...

Gyógyulást! ( a "Jó szerencsét!" után szabadon ;) )

U.i.: még mindig táppénzen
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 5230
Megjöttem a kezelésekről. Most egy fiú volt a gyógytornász, de az is az orra alatt motyogott, de ez olyanokat csináltatott, hogy legalább láttam.
*inez* Creative Commons License 2009.06.09 0 0 5229
Te inkább daliás vagy, mint kövérkés. Hát..nem nyugtattál meg. :) már rémálmom volt úgy is, hogy kivonult a fokusz hogy egy túlsúlyos nő bentragadt az MR-Ben. Kimár nem tudták tulni, mert fentakadt a melle, vagy ilyesmi. Először lángvágóval akarták róla lefejteni, de aztán a több milliós gépezet megmentése mellett döntve, kivárják amig a szerencsétlen nő, pár kilót lead, így szabitják fel majd a gépet.. :D
fhúh..ezt nem gondoltam, hogy az orvos azt mondja, nem férek bele. Pedig úgy tudom jobb mint a CT.
Előzmény: Törölt nick (5220)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 5228
Most készülök, megyek arra a csodálatosnak nem nevezhető kezelésekre. A vízitornás víz is olyan hideg, hogy reszketek benne.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 5227
Sziasztok mindenkinek!
Szépben, és jóban tartalmas, és fájdalom mentes napot kívánok.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 5226
Szia!
Az e-mail címem: mareszmarcsi@gmail.com
Előre is köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (5219)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 5225
Szia!
Szerintem mindenki befér. Megoldják azt úgy gondolom. A CT sem vastagabb mármint a lapja, amire ráfekszünk. Szerintem....
Előzmény: *inez* (5217)
real_geri Creative Commons License 2009.06.09 0 0 5222
mareszmarcsi: eleinte rosszaboddás elképzelhető, de utána jöhet javulás is. sajns ez ilyen. bár nekem sem tetszik, amiket írsz

inez: nem a 120kiló a baj, alapból, de milyen magassághoz? mert 185cm/110kg-al befértem lazán, de ugyanez 160cm-el már kérdéses :(

Robertov: van ám annyiféle torna, kinek mi tetszik. széchenyiben 3 csajt láttam eddig tornásznak, mind3 mást csináltat, alapok azonosak, de a többi más
real_geri Creative Commons License 2009.06.09 0 0 5221
ez tök normális.
Olvass vissza tőlem meg Gatesz-től.
mindketten a műtét után vergődtünk zsibbadással és izomfeszüléssel.
ez elég sokáig kitart, az ideg nehezen felejt.
bár én is paráztam tőle :(
Előzmény: kristaly02 (5215)
*inez* Creative Commons License 2009.06.08 0 0 5217
na ez szép.. Mazohistáknak. :/
mindenki befért kedves bajtársak az emerbe?
Előzmény: mareszmarcsi58 (5216)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 5216
Nekem meg valami tornagyakorlatokra lenne szükségem, nekem nem adtak tornát, nem is mondott róla az orvos semmit, aki műtött. A hat hetes controllon sem. Magamtól mentem el a Rheumára, hogy valamit kérjek. Kaptam vízitornát, fizikót, iszapot, meg massszázst. Egy héten 3-szor kell menni, 15-alkalom van felírva. Hatot egyben kötelező kifizetni. Egy alkalom 1.500. Ft a négy kezelés. A múlt héten pénteken voltam először, és olyanokat tapasztaltam ami nekem nem tetszik, így aztán amit kifizettem lejárom, és kész. Inkább tornásznák itthon magamnak, de nem tudom mit kell. A víuitornán csak halkan beszél a gyógytornász, mikor a medence felé kell fordulni, akkor háttal vagyok neki, nem hallom a hangját, és nem is látom, ez nem jó. Nem tudom csinálni rendesen. A masszázs sem olyan igazi jó. Továbbá aki masszírozott, az vitt el az iszapkezeléses szobába, és rám rakta avállaimra, és azt mondta, hogy nézzem én az órát, és ha letelt a húsz perc, akkor vegyem le magamról, és hagyjak ott mindent, és elmehetek. A fizikón meg égetett az abigyó, szóltam a csajnak, erre nagy fintorral lejjebb vette, utána is égetett, de már nem mertem még egyszer szólni. És még ezekért kérnek el 15-kezelés 22.500-Ft-ot támogatással. A nagy Hotel Eger nevezetú gyógyászati része. Kíváncsi lennék, hogy a külföldi vendégek, ilyen gyógyászatba részesülnek-e. Ezért szeretném, ha lenne nekem valami itthoni tornám, amit begyakorolhatnák, és majd én meg rehabbittálom magam.
De nekem vajon miért nem mondott a műtő orvos, meg senki a tornáról, Állítólag már eleinte is kellett volna tornásznom, úgy hallottam egy műtött sorstársamtól.
kristaly02 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 5215

Helló! Kicsit megijedtem segítsetek: ma is sétáltam 2 x 600 métert. Napi 300-al megyek többet. Eddig oké. Viszont ma a délutáni séta furcsa volt.

Nem éreztem a bal lábfejem.. nem zsibbad nem fáj rá tudok állni menni is

csak mintha csökkent voln benne az izomerő, mintha nem az enyém lenne.

Meg feszülnek a boka és vádli izmaim. Szerdán lesz 2 hete a csavarozásnaK.

Gyógyszert nem szedek a műanyag övet hordom tornát csinálom mindent betartok..

Mégis.. félek: ez még elvileg belefér a rehabilitációba mert az LV gyök pont oda idegződik be és az LV-nél tették be a csavart..

De mi van ha ez végleges ideggyökkárosodás vagy újabb sérv:?

 

Akinek volt ilyen műtét utáni tapasztalata szóljon!

 

köszi

*inez* Creative Commons License 2009.06.08 0 0 5214
Ne nevessetek. Ma voltam idegyógyászaton, és azt kértem hogy Ct helyett MRt szeretnék, 120 kiló vagyok ezér t nem férnék be a gépbe a doktornő szerint. :(
real_geri Creative Commons License 2009.06.08 0 0 5213
jó tudni, köszi

Voltál ma szecskában?
Előzmény: Törölt nick (5212)
real_geri Creative Commons License 2009.06.08 0 0 5211
pl csigolyacsúszás, vagy annyira rossz porc, hogy az egészet ki kell venni, nem csak a közepét. ilyenkor megy be a betét, meg a csavar :(
Előzmény: mareszmarcsi58 (5208)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 5210
Sziasztok mindenkinek!
Szép hetet kívánok, kevés fájdalmat, sok pihenést.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 5209
Szia!
Köszi a tanácsot.
Előzmény: bela2200 (5202)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 5208
Szia!
Az miből derül ki, hogy stabilizálni kell? Mit kell, a gerincet?
Előzmény: kristaly02 (5200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!