Keresés

Részletes keresés

occseb Creative Commons License 2021.02.11 0 0 39482

Bocs ez nekem nagyon nem érthető így mit szerettél volna mondani.

Előzmény: Gyula65 (39465)
Virbo Creative Commons License 2021.02.11 0 0 39481

Mivel vennem kell anyagot a metsző tartóhoz, gondoltam az új szegnyereg hüvelyemhez is beszerzem egyúttal.

 

Ki milyen alapanyagból csinálná meg?

C45, 42CrmO4, 42Crmo4+QT?

Erős a gyanúm hogy ezt gyárilag se vitték túlzásba anno (E2N), mert a morze dörzsár elég jól viszi.

rferi Creative Commons License 2021.02.11 0 0 39480

A menetmetsző külső átmérője szerint többféle csoportban készül, van belőle átmérő 12-es, és átmérő 16-os.

Nem azt írta, hogy M16-os metszőt rak bele!

Előzmény: Pijepapa (39471)
Csuhás Creative Commons License 2021.02.11 0 1 39479

A hobbycnc oldalon is korrekt szakemberek vannak, szóval először itt azután ott végül a facebook stb.

Előzmény: Reed. (39477)
mlas45 Creative Commons License 2021.02.11 0 2 39478

Hát itt :)) Mi lássuk először :))

Aztán ha itt nem megy el 2 nap alatt, akkor féccbuk megfelelő csoportok (csak én tudok vagy 3-at) vagy jófogás.

Ha kis gép, vagy jó az ára, elmegy azonnal. Fúró szintén, köszörű kicsit lassabban.

Előzmény: Reed. (39477)
Reed. Creative Commons License 2021.02.11 0 0 39477

Sziasztok! Lenne egy eladó esztergapadunk, a szerszámaival. Oszlopos fúró és egy köszörű. Hol érdemes hirdetni?

Jani301 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39476

Az utolsó két kép alapján nem csúszhat , úgy tűnik ,de működik ,csak most én is meglepődtem a kép láttán ,de majd megnézem .

Előzmény: Jani301 (39475)
Jani301 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39475

Előzmény: Jani301 (39472)
Garashan Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39474

Üdv!
Rég jártam erre felé, de szeretném kérni a fórumlakók segítségét. Nézegettem egy öreg Csepel marógépet. Hogy pontosan melyik típus az amit néztem noh azt nem tudom, de ez a kérdésem szempontjából lényegtelen is.
Szóval a kérdésem a következő: a gépkönyvek a szerszámbefogó kúpnak ISA 2 3/4"-t jelölnek meg. Erről viszont semmilyen infót se találtam az interneten. Ezt a fajta befogót jelenleg milyen néven találom? Vagy már annyira régi, hogy nincs is használatban ez a szabvány?
Az tiszta, hogy egyfajta meredek kúp, de jelenleg abból is van pár fajta szabvány használatban. Egyetlen egy támpontom van, hogy egy helyen úgy hirdettek egy gépet, hogy SK50 befogója van.
Illetve hozzászólás írás közben a gépkönyven találtam egy ábrát, amin a horizontál rész tengelye van (talán, de nem biztos). Itt a kúp 3,5:12, ahol a kúpszög 8°17'49,72". Ahogy nézem az SK befogók kúpszögére pedig 8°17'50" érték van megadva.
Szóval jól gondolom, hogy SK kúppal használható a marógép? Vagy valamit benéztem? Ha nem használható, akkor pedig hol lehetne hozzá befogót venni?
A válaszaitokat előre is köszönöm.

Jani301 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39473

Ott lehet a hiba hogy nincsen hiba a hozzászólásában :)

Én nem látom hogy M12 és M16 ot írt volna .

Külméret lehet a kulcsszó ...

Előzmény: Pijepapa (39471)
Jani301 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39472

Köszönöm ,ismerem ,van is .

De ez nem tudja csúszva követni a menetfúrót , inkább fúrógépekbe valónak tartom , pláne hogy irányt is tud váltani 

ha hátrafele húzom .

Megpróbálok képet keresni a betétes csúszó metszőtartóról ,de ez azért kicsit combosabb , elfordulás ellen reteszelt .

Ha nincs akkor újból lefotózom .

Előzmény: Pijepapa (39470)
Pijepapa Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39471

Szia!

 

Én nem keresek hibákat a hozzászolásaidban de találok. Ès szóvá teszem.

Nem tudom hogy lehet ø 20-as anyagba M16-os  metszőt belevarázsolni. De még az M12 is kérdéses.

Mert ezt írod!

És másrol raksz fel képet.

Egyébbként vannak jó meglátásaid is!😙

Előzmény: jalpar (37072)
Pijepapa Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39470

"Négyzetes furattal ellátott betétben... központosan..."

 

Ilyet még nem láttam de használok egy Morse szárra tűzött menetfúró befogót. A befogás két lépésben történik. Először a négyszöget kell két 90 fokos menesztő "villa" közé szorítani. Ez oldalirányban mozog a  horonyban.

Utána szintén 2 villaszerüvel a m.fúró hengeres részét lazán szorítjuk központba. Így a négyszög fogó pofàk is beállnak központba.

Sajnos csak M6-ig lehet használni.

Holnap lefotózom a metsző menesztőt is

Előzmény: Jani301 (39462)
laferi Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39469

Nekem ugyanez a gépem van, de annyira nem vagyok elájulva tőle. Nagyon gyengére sikeredett az asztalban a függőleges oszlop rögzítése. Sajnos nincs elég hosszan az asztalban a függőleges oszlop megtámasztva, pedig bőven lenne rá hely, így ha vasban fúrsz akár mondjuk egy 6-os furatot ha méred akkor a terhelés növelésével látványosan egyre jobban eltér a függőlegestől. Így abszolút nem tudsz pontos függőleges/párhuzamos furatot készíteni. Én nem hagytam így, megoldottam ezt úgy, hogy az asztal alá készítettem egy zártszelvény keretet és az oszlop mellé egy támaszt. Majd hétvégén csinálok képet róla. Így viszont már tényleg terhelhető és pontosak a furatok, párhuzamosak, mert nincs az oszlopnak kitérése a terhelés függvényében. Nem volt kis agyalás megoldani, de megérte, mert szeretem ezt a kis gépet. Viszont valóban egy barkács kategória, de nekem nincs is szükségem ipari gépre. Hétvégén felteszem a képeket.

Előzmény: Pijepapa (39430)
Virbo Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39468

Értem. Jó neked. Mármint nekem 1-2 tizedet szór az "azonos" átmérőjű metsző készletem... :)

 

Gondolom a pontos illesztés miatt nem tud elfeszülni a házban a metsző, hiába csak a csavar fogja "kiesés" ellen.

Van tapasztalatod hogy mekkora menetméretig lehet kézzel kényelmesen ellentartani?

Előzmény: jalpar (39463)
Archer957 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39467

Sziasztok!

 

Vettem egy Prvomajska marógépet még régebben, elég jó állapotban van, sajnos a fordulatszám szabályzás (variátoros) munkahengere ereszti az olajat pedig sikerült hozzá megfelelő méretű karmantyút vennem de mégsem jó, ezen még törnöm kell a fejem. Szeretnék majd hozzá osztófejet venni, a kérdés az lenne, hogy szerintetek érdemes megvenni egy új kínait tokmánnyal, tárcsákkal, támasztóval kompletten vagy kb ilyen árért egy használt régi "iparibbat" amit éppen kifog az ember jófogáson vagy hasonló oldalakon? Ódzkodok a kínai árutól, de lehet, hogy az ötven éves kopott "békebeli" sem jobb.

jalpar Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39466

,,Mekkora menethosszot tudsz ezzel készíteni?''

 

Ha megnézed jobban a képet, látod, hogy éppen egy 1,2mm-es menetmetsző van benne. Ebből kb. kitalálható, milyen hosszú meneteket szoktam vele csinálni.

Egyébként elméletileg talán 20mm-t lehet csinálni vele. Ebben a méretben ez elég: a nagyobbik oldalra ⌀16mm-es metsző klappol, ebben a méretben az M3 a legnagyobb szerintem.

A méretezéskor a kiindulási pont a kúp alapanyag, az MT1->B12 átalakító volt.

 

Nagyobb átmérőben és hosszban nagyon szép és pontos meneteket lehet úgy csinálni, hogy késsel kinagyolod a menetet és utána akár megvezetés nélkül végigtekered rajta a metszőt.

A teljes hosszon pontos menetemelkedést és merőlegességet biztosítja az előmunkálás, a pontos menetprofilt, az átmérőt és a szép felületet pedig a menetmetsző.

És még a menetmetszőt is kíméli ez a módszer.

Előzmény: occseb (39464)
Gyula65 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39465

Válassz, nagyobb átmérőt, tegyél bele furatot. A furat legyen nagyobb alkalmazott legnagyobb  metsző átmérőjénél.

Innentől már csak hossz és férőhely kérdése!

Üdv!

Előzmény: occseb (39464)
occseb Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39464

Mekkora menethosszot tudsz ezzel készíteni?

 

Én is pont ilyenen ügyködök egy kis itteni segítésggel, de én hosszabb menetvágó kapacitással kalkuláltam. Lényegében te ezzel csak akkora menethosszt tudsz készíteni mint amekkora a metsző szélessége, mert utána felütközik a D8-as furatban mondjuk egy M12-es csavar.

 

Én a szegnyeregbe menő részt D18-as húzott anyagból gondoltam, arra rámunkálva az MK2. A kúpnak szerintem nem kell hogy köszörült legyen, mert elfordulás ellen nem kell hogy tartson, csak pozícionál.

Előzmény: jalpar (39460)
jalpar Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39463

,,A metszők mennyire lazán mennek a helyükre?''

 

Könnyen, de passzentosan, lötyögés nélkül.

Előzmény: Virbo (39461)
Jani301 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 39462

Mérj meg egy kézi metszőtartót ,az az illesztés szerintem ide is jó .

Esztergán szerintem pont az egytengelyűség lenne a lényeges szempont a menetkészítésnél .

A fix csúszó metszőtartó csak metszők befogadására szokott képes lenni , többféle betéttel .

A menetfúrók egy a metszők külméretét utánzó ,négyzetes furattal ellátott betétben kerülnek befogásra , központosan .

Ha esetleg nem láttál még lehetnek képek , a hobbira szerintem tettem is fel képet erről , de mások is .

Előzmény: Virbo (39461)
Virbo Creative Commons License 2021.02.09 -1 0 39461

Köszönöm, ez egyszerű, de nagyszerű. :)

A metszők mennyire lazán mennek a helyükre? 

Előzmény: jalpar (39460)
jalpar Creative Commons License 2021.02.09 0 0 39460

Én fél éve csináltam egy ilyen befogót pici menetmetszőkhöz (az én esztergámon minden pici), a 37072.hsz.-ban ejtettem róla pár keresetlen szót.

Előzmény: Virbo (39459)
Virbo Creative Commons License 2021.02.09 0 0 39459

Hosszú évek óta tartó türelemmel várakozva, nemrég szembe jött egy ilyen menetfúró befogó készség.

 

Viszonylag sok egyedi csavart kellene gyártsak a tokmánytárcsáimhoz (is), gondoltam nagy levegőt veszek és készítek egy szegnyeregbe fogható (Morze2) metsző/fúró tartót ami szabadon leköveti a menetet.

Pár videót láttam ilyesmiről korábban, de ha nem gond kérnék némi iránymutatást, hátha van valakinek bevált megoldása.

 

Pár kérdés fel is merült bennem így nulladiknak:

- tartsam-e meg ezt a gyári gömbcsuklós megoldást (alig van kotyogás, mégis egy minimális szöghibát ki tud egyenlíteni)?

- a metszőknél hogy lehetne megoldani hogy ne a metsző jöjjön ki a tartóból hanem a tartó kövesse le a menetet? A metszőkön van csavarnak süllyesztés, de azok nem annyira precíz pozícionálásra valók... 

- jól gondolom hogy nem kelk századra illeszteni az egymásba csúszó részeket hogy némi egytengelyűségi hibát fel tudjon venni a rendszer?

 

ksanyi52 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 39458

Köszi az infókat. 

Előzmény: Pijepapa (39450)
klenó1 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 39457

Köszönöm a válaszokat!

Csuhás Creative Commons License 2021.02.08 0 0 39456

Nekem van működik, a tapintó felületen volt sorja, de egy két mozdulattal eltávolítható, csiszvászonnal.

Előzmény: klenó1 (39454)
jalpar Creative Commons License 2021.02.08 0 0 39455

Nekem van ilyen és használom.

 

Olyan mint a legtöbb kínai áru: szar kézbefogni, de végülis működik.

 

 

Előzmény: klenó1 (39454)
klenó1 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 39454
rferi Creative Commons License 2021.02.08 0 0 39453

Igen, ezek már azok, aminek kinéznek.

Mivel nincs a kezemben, és nem tudom rápróbálni egy ME1000-re, ezért csak azt mondom, hogy _erősen_ hasonlít ahhoz, ami arra való.

Szerintem arra való, de a tévedés jogát fenntartom.

Az egyetemes osztófej mondjuk bármire feltehető, de ha spirálmarást akarnának vele a marógépen elkövetni, akkor jönnek elő olyan kis finomságok, amik miatt gépspecifikussá válik az osztófej, és csak arra a gépre lesz jó.

A másik sokkal specifikusabb, az  semmi másra nem tehető fel.

 

De ezekhez tartozott még egy csomó cucc is! Az egyetemes osztófejhez egy komplett láda volt, tengelyekkel, fogaskerekekkel, fogaskerékollókkal....

Előzmény: ritterkreuz74 (39446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!