Keresés

Részletes keresés

FKU 903 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 7637

 Kedves szenderecske

 

Plusz még egy nagyon pontos infó kellene, hogy hogy a fenébe is lehet Thesszalonikiben nem elkeveredni.

 Nem is kell bemenni a városba előtte el kell menni a kőrgyűrűn a Mackedon reptér felé. 

 

Előzmény: szederecske (7636)
szederecske Creative Commons License 2015.02.05 0 0 7636

Sziasztok, én is ismét visszatérő leszek Sartira. Aki kételkedik Sarti varázsában, az ne tegye, ha én visszatérek ugyanarra helyre, annak oka van :o) Soha nem voltam még kétszer ugyanazon a helyen.ÁR-érték arányban tökéletes, és egy-két eldugott partszakasz  bármelyik elit hellyel felveszi a versenyt :o) Na, szóval Azelában voltunk 2 éve 2 hétre teljes magán szervezésben, most Utazási irodánál foglaltam Berlin Hotelbe, de csak azért mert ide gyerekkedvezmény van. Nagy hibát vétettem, vagy rendben van a szállás. Azért kételkedem a választásomban, mert a focipályánál szeretünk fürödni és félek, hogy messze lesz? Plusz még egy nagyon pontos infó kellene, hogy hogy a fenébe is lehet Thesszalonikiben nem elkeveredni, mert Nekünk oda és vissza is nagyon jól sikerült úgy bekeveredni, hogy a déli csúcsforgalomban, dúgóban és légkondi nélkül nem mosolyogtunk :o) Ha addig megy arra valaki :o)))) akkor igazán több oldalas leírással és fotósorozattal komenntálná a gyenge tájékozódoknak is, mert a GPS sajnos már mindehová vitt. :o)))

 

II. RogerWilco Creative Commons License 2015.02.05 0 0 7635
Előzmény: Tarzy52 (7633)
JoAzUgyse Creative Commons License 2015.02.04 0 1 7634

Arra is.

Előzmény: Tarzy52 (7633)
Tarzy52 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 7633

Üdv!

 

És a HU - Horvát - Szerb - Macedon - Görög útvonalon?

Előzmény: Quintuplet (7630)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.03 0 0 7632

Ha a keresőbe beírod az apartman nevét, akkor több értékelés is feljön az Iliasról.

Előzmény: nemestomy (7631)
nemestomy Creative Commons License 2015.02.03 0 0 7631
Sziasztok! Ilias apartmanrol tud valaki vélemenyt mondani?
Quintuplet Creative Commons License 2015.01.31 0 0 7630

kártyaformátumú igazolvánnyal lehet menni, HU-SRB-Macedón-Görög útvonalon

Előzmény: klajcsy (7629)
klajcsy Creative Commons License 2015.01.31 0 0 7629

sziasztok valaki volt tavaly satiban  lenne egy kérdésem kell még útlevél vagy igazolvánnyal lehet menni.

Jamesryan Creative Commons License 2015.01.21 0 0 7628

Sziasztok,

Szeretnék tanácsokat kérni.13-an utaznánk Sartiba idén.Esetleg tudnátok tanácsokat,tippeket adni ilyen sok létszámhoz,hogy hol lenne érdemes foglalni,esetleg apartman tippeket?

han.solo@vipmail.hu

köszönöm szépen

Melcsi625 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7627

Sziasztok!Nem először utazok Sartiba,de sajna elég régen voltam már,nem emlékszem az ottani éttermekre nagyon.Akkor melyikben is érdemes enni,hogy ne legyen túl drága,és két kisgyerekenem is legyen fogukra való.

Most a tavaly épült Grigoris apartmanban foglaltunk.Vélemények? Köszönöm!

Senior55 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 7626

Az ősz beköszöntével jó érzés visszagondolni a nyárra:

Senior55 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 7625

Egy kis emlékeztető a nyári Athos-hegyről:

 

 

Hidvégi Vera Creative Commons License 2014.09.21 0 0 7624

Szia!

Úgy tudom, hogy a Billy's House-ban csak studió egyterű apartmanok vannak, mi is ilyenben voltunk. 2-3-4 ágyas szobák   konyhasarokkal. A 4 ágy egy franciaágy + egy emeletes ágyat jelent.

Az árakat a szoba ajtón feltüntették, az elő-és utószezonban 50 euro/nap (május vége, június eleje, szeptember) főszezonban azt hiszem 70 euro/nap volt.  Ez egy négyágyas szoba ára, a kisebbek talán olcsóbbak. Ebben benne volt a klíma, az áram, a törülköző-és ágyneműhasználat és az internet 4 személynek. A mi szobánkban beépített hajszárító is volt. A nyílászárók műanyag szúnyoghálósak. A franciaágy egy nagy matrac, tehát nem összetolt két ágyat jelent, mint sok más helyen. Pl. mi egy hétig az Avra házban összetolt külön két ágyon aludtunk franciaágy néven, középen jó nagy lyukkal... Szóval a Billy's-ben minden tipp-topp. Tényleg nem tudok róluk rosszat mondani, de csak egy párnak vagy kisgyerekes családnak ajánlom hosszú távon, mert egylégterű helyiségek vannak. Az egész ház csöndes, nyugodt volt amikor ott voltunk.

 

Előzmény: borkasga (7623)
borkasga Creative Commons License 2014.09.20 0 0 7623

Szia! 10 év Bulgária után Görögországra tervezzük jövő évi nyaralásunkat. Mennyibe került egy éjszaka? Hány fős az apartman? Köszi előre is a választ!

Előzmény: Hidvégi Vera (7619)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.09.19 0 0 7622

http://www.sarti.gr/hu/index.html

 

Ez ugyan utazási iroda, de itt tucatjával találsz 10-11-12 napra is foglalható apartmanokat. Be kell állítani, hogy mettől - meddig keresel, aztán kidobja, hogy hol tudnak fogadni arra az időre.

 

Sajna most így szezon végefelé nem valószínű, hogy jövő évre is lehet nézni a foglalást, de jövő január-februárban visszanézve rengeteg 10 napra foglalható szálláshelyet fogsz találni!

Előzmény: Tünde04 (7621)
Tünde04 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 7621

Sziasztok, tud valaki esetleg magánapartman elérhetőséget aki ad ki szobákat Sarti Beachen vagy Új Sartin.10 napra mennénk de az utazási irodáknál nem nagyon van ilyen út.Eddig a Makedon apartmanba jártunk de eladták egy irodának.3 család menne gyerekekkel jövő nyáron autóval.Köszönöm!

lindi75 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 7620

Kedves Vera,

köszönöm a válaszodat. A szállás a képek alapján valóban nagyon szimpatikus, felveszem velük a kapcsolatot.

Előzmény: Hidvégi Vera (7619)
Hidvégi Vera Creative Commons License 2014.09.12 0 0 7619

Szia! Ha még aktuális, nekünk nagyon bejött a Billy's House, bár a tulaj vagy személyzet nem beszélt magyarul. A parkolótól a második ház, a mi teraszunk a tengerre nézett,  kb 50 méterre a víztől. A szoba hotel szintű, finom illatos ágyneműk, bekészített hófehér törülközők, pont mint a képeken a weboldalukon. Tök véletlenül találtuk, sétáltunk az utcán mert lejárt az 1 hét nyaralásunk, és még 2 nappal meg tudtuk itt toldani. Árban ugyanannyi volt mint amit az Ibusznál fizettünk egy napra, de a minősége, azt nem is lehet egy nap említeni. Ha lesz szerencsénk még egyszer eljutni Sartira, csakis ide megyünk. Nekünk is ez volt a lényeg, hogy közel legyünk a forgataghoz, de csöndes is legyen. Viszonylag mindenhez közel volt. Máris vissza vágyunk!!!!

Előzmény: lindi75 (7618)
lindi75 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 7618

Sziasztok!

 

Sartira szeretnénk menni nyaralni, és nézegetem az apartmanokat, de a bőséges kínálatból nem tudom eldönteni, melyiket is válasszuk. Ha lehetne közvetlen parton lévőre gondolnánk, valahol az ófalu végén vagy új Sarti elején. Fontos szempont lenne, hogy éjjel viszonylag csendes legyen, mert gyerkőccel mennénk.

 

Előre is köszönöm a javaslataitokat!

dorog.zultan Creative Commons License 2014.09.04 0 0 7617

Upsz, most nézem. hogy több mint 2 hónapos hozzászólás volt,amire válaszoltam, na mindegy hátha valakit még érint a KITSA apartman.

Előzmény: dorog.zultan (7616)
dorog.zultan Creative Commons License 2014.09.04 0 0 7616

Szia, mi most jöttünk onnan, mire vagy kíváncsi?

 

Átlagos állapotú ház, apartmanok. Inkább a jobbak közé tartozik.

A "háziak" (bejárat után balra első lakás) nagyon kedvesek, segítőkészek.

Szerintem nagyon jó helyen van, eléggé központi helyen, de emiatt kicsi hangos éjfélig, egyig

Közel a tengerpart, de általában nagyon hullámzik, érdemes keresni egy védettebb öblöt a környéken

Sok jó étterem, bár van a környéken, a szomszédban az AVRA hotel alatti giroszos nagyon jó, Magyarul is beszélnek.

Egy igazi hátránya lehet, az apartmanház(ak)nak van belső udvara, ahova sok erkély néz, na ha odasorsol az élet egy hangosan üvöltöző társaságot (és nem ti vagytok azok) akkor az kissé zavaró lehet. Minden szót lehet hallani, érteni sajnos, az ablakot csukni meg lehetetlen (a meleg miatt, egyébként zárhatóak is). Mi 2 hétre mentünk az első héten volt ilyen probléma, a ,másodikon már nem szerencsére.

Közel van péküzlet, supermarket, szemben 1 euro market-es srác elég jó fej

Ha emeleten laktok szép kilátás a hegyekre, az apartman (ház fekvése miatt nincs nagyon kilátás semelyik erkélyről a tengerre)

Felszerelése elég minimál, hűtő van, egy lapos főzőlap, (a második lap olyan kicsi hogy nem való semmire sem) 2-3 edény evőeszközök, poharak, ha főzögetni akartok akkor készüljetek konyhai alkatrészekkel

Párna takarók vannak.

 

üdv, jó nyaralást!

Előzmény: cigánypecsenye (7530)
jujooo Creative Commons License 2014.09.03 0 0 7615

Semmi probléma. Csak gondoltam, tisztázom magam :)
Nos nem tudom, hogy a ketchuphoz és mustárhoz kinézetre és ízre is kísértetiesen hasonlító cuccot tettek-e máshol a gyrosba vagy valóban ketchupot és mustárt :)
Kb. 4-5 helyen próbáltuk, és nekünk magasan a Hanna vitte a pálmát. Tálakban, főtt ételekben az Argiris és a Grigoris. Az Emmanulle kevésbé.

Előzmény: Pierr_Kardán (7613)
pityu6621 Creative Commons License 2014.09.02 0 0 7614

Sziasztok!
Ha minden igaz,26. este indulunk Sartiba.Valakinek nincs kedve csatlakozni?Mehetnénk "konvojként" akár.

Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.09.01 0 0 7613

Természetesen elnézést kérek, ha a túlságosan általánosító megjegyzésem sértene valakit!!! Aki tényleg meglévő jó tapasztalatait osztja meg, az rendeben van. Az viszont, aki tavaly, még a hely nyitása előtt már dicsérte, az kicsit gyanús :-)

 

Azt is meglepődve olvasom, hogy úgy láttad, hogy a Hanna House-ban  autentikusabb gyroszt lehet enni, mint más helyen Sartiban. De ez is jó hír, bár más ott felszolgált ételekkel kapcsolatban éppen itt olvashattunk negatív élményeket.

 

Amúgy ha máshol tényleg kechupot és mustárt adnak a gyroszhoz, az gáz, de nagyon sok görög étteremben ami kechupnak látszik, az nem más mint sűrített paradicsom (tehát nem kechup!) valamiféle fűszerekkel pl. darált erőspaprikával elkeverve, ami mustárnak látszik, az pedig egy valóban mustár alapú, de kis majonézzel és egyéb szószokkal kevert mártás.

Előzmény: jujooo (7612)
jujooo Creative Commons License 2014.09.01 0 0 7612

Tévedés. Én lennék az egyik ajánlgató. És egyáltalán nem vagyok a hely üzemeltetésében érdekelt. Egyszerűen csak jól esett finom tzatzikis gyrost enni a ketchup-mustáros helyett, kedves volt a kiszolgálás, és nekünk a tálak is ízlettek. Nem kell, hogy mindenki ugyanazt szeresse. Vagy ha tetszik neki valami, ami nektek nem, nem kell rögtön arra gondolni, hogy érdeke fűződik a dologhoz. Ja, és ezen kívül még több helyen ettünk. Ott is, ahol nem beszélnek magyarul, mivel angolul mindenhol boldogultunk...

Előzmény: Pierr_Kardán (7610)
Okusaba Creative Commons License 2014.08.30 0 0 7611

Szia Pierr,

 

Ha az ember nem beszél idegen nyelveket, akkor határozottan előny ha a partner tud magyarul.:) Bár nálunk nem ez volt a döntő, hanem egy jó akció.

 

Ajánlgatni én sem akarom, bár nekem jó tapasztalataim voltak a Hanna-val. Júniusban voltunk náluk, félpanziós ellátáson. Jól jött, hogy egy étel intolerancia miatt meg tudtam beszélni mit adnának, mit ehetek mit nem. S ha olyan volt a menü, akkor én mást kaptam. Nekünk még a kaja minőségével sem volt gondunk, igaz mi előszezonban voltunk.

 

A szobái viszont tényleg rettenetesen kicsik. Pár éve a Marita házban már jártam, hát "visszasírtam" az ottani szobát.

Előzmény: Pierr_Kardán (7610)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.08.30 0 0 7610

A "Magyar éttermet" a Hannah éttermet mindenki ajánlja, de SAJNOS JOBB ELKERÜLNI!

 

Ez gondolom, hogy a Hanna House akar lenni...

 

Visszaolvastam itt a fórumban, nemigen találtam, hogy különösebben ajánlanák ezt az éttermet. A hellasz.huSarti fórumán egy-két (valószínűleg a hely üzemeltetésében érdekelt) fórumozó lelkesen ajánlgatja az apartmanházat, de leginkább azért fut a hely szekere, mert mi magyarok magyarul akarunk szállást foglalni. Egy-két apartmanház simán megél ebből a tényből Sartin.

Előzmény: eebolaa (7609)
eebolaa Creative Commons License 2014.08.29 0 0 7609

Üdv!

Sok mindenről esik szó, de a vendéglőket érdemes kiemelni, pofára esés előtt!

A "Magyar éttermet" a Hannah éttermet mindenki ajánlja, de SAJNOS JOBB ELKERÜLNI! A kajájuk többszöri próbálkozásra is kritikán aluli (nem mennyiségileg), beazonosíthatatlan "hús" került véletlenül mind a négy megrendelt tányérra! Most sem tudjuk, hogy mi volt az, de párizsi állagú, fehér ízetlen ××× volt, aminek semmilyen húshoz közeli jellegzetessége nem volt!

A másik a Taverna étterem ugyan ezen a soron feljebb a központhoz, piros székekkel, szőlő lugassal a fej felett, nagyon szép, csak k..va drága lesz, ha nem figyel az ember!

 A kaja mellé ha kér valaki salátát, akkor kettő, hármat is kihoznak (5 eu/ db), de kérsz kenyeret, az is 2 eu, ami máshol ingyenes, viszont itt legalább a kaja jó ennek ellenére!

 Az Emanuel vendéglő a maga kiszuperált robogójával a bejárat előtt (kecske szarvas, gumicsizmás, kékre festett, este kivilágított robogója jellegzetes) jó kaját tartogat, a tenger gyümölcse táltól a cserépedénybe sütött musakáig és a töltött fasírtjáig csak jót lehet elmondani róluk!

É s a másik a cápás vendéglő a kék korlátjával és a három plafonon forgó ventilátorával is egyedi a főutcán és jó a kaja náluk!

 

ah shin do Creative Commons License 2014.08.29 0 0 7608

Sziasztok!

 

1 hét görögországi nyaralás Sartiban, 50 méterre a tengerparttól 2 fő részére bőséges félpanziós ellátással 60 000 forintért eladó. A szoba pótágyas, így akár egy harmadik személy elhelyezése is lehetséges (ez esetben az ő szállása ingyenes, természetesen ellátás nélkül). Időpont: 2014. szeptember 27-október 4-ig. Az apartmanban hűtő, mikro, zuhanyzó, TV és WIFI található. Az ár az idegenforgalmi adót tartalmazza. Utazás egyénileg.

Érd.:  katalin.szatmari@gmail.com

 

Jó utat mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!