Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.02 0 0 3076

Szia

A tenyeredben a hátára fekteted és a lábait az ujjad közé fogod, hogy ne tudjon fészkalódni. A többit itt megnézheted: http://japanfurj.webatu.com/nemuk.html 

Előzmény: borzika93 (3075)
borzika93 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 3075

Kapnak elég vitamint, van elég élelmük friss vizük,jolovitot is kaptak, homokot még nem kaptak mert most készül a végleges helyük de megoldották azt is, kajájukba fürdenek . :D
Jelenleg is elég nagy helyük van, szoval fogalmam sincs mi lehet a probléma. :
Igen láttam azokat a képeket hogy a tyuknak foltos a mellkasa, de van egy olyan fürjünk aminek sima de egy pici sávban pöttyös. De a legtöbb fürjünk fehér, csokibarna stb.
Kloákavizsgálat kellene, de nemtudom hogy kell öket megfogni. 

Előzmény: Törölt nick (3074)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.02 0 0 3074

Szia

A fürjek minden ok nélkül is bántják egymást. Ill mi gondoljuk, hogy ok nálkül, mindennek meg van az oka. Van úgy hogy a tojók verik el a kakast. De a nagyobb többségben a stressz miatt verekednek, csipkedik egymást. Lehet kicsi a helyük. A vitamin (jolovit) nem oldja meg, de kell nekik a vitamin. Rendszeresen és bőven kapjanak élelmet, zöld féleséget is. ( sóska , saláta) Fehérje dús tápot, táplálék kiegészitő ( Gritt, Takrmány mész,futor) és homokot, hogy tudjanak fürödni. Ne tudjanak unatkozni.

A kakast, nem az ürülék alapján lehet megállapitani. A szinük, a kakas nyakán elöl sárgás, vöröses a tyuk-é vadas tarka, a fehéreknél (és más szinüeknél is) a kloalka enyhe maszirozással fehér habos váladék jön ki az a kakas.

Elöbbi hozzászólásoknál van kép a kakas és a tyuk rajzolatáról. Kicsit visszafelé is kell olvasni.

Nem kell levágni őket, ha több van, mert van a tenyésztőknél olyan csoport is amelyik csak kakasból áll.

Ha felgyógyul vissza lehet rakni a többi közé.

Előzmény: borzika93 (3071)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.02 0 0 3073

Szia

Több helyen hirdetnek ilyen gépet "gyártótól" tőle kéne megkérdezni, mert szerintem a gyártó alkatrészt is ad el. Tojás bölcső, vagy forgató a neve.

Előzmény: battila1996 (3069)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.02 0 0 3072

Szia

 

Igen nekem ilyen van. Elöször keritésnek vettem, de elválasztó lett belőle.

Előzmény: biafürj (3070)
borzika93 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 3071

Nekem egy kis segitség kellene. Kezdö fürj tartok vagyunk vettünk 12 fürjecskét, 3 kakast kértünk a többi meg tyúk. 2-3 hete vannak kb nálunk , és az egyik fürjet bántotta valamelyik, kitépkedte a tollát és kicsit megsértette a börét. Öt elkülönitettük, nagyon élénk eszik iszik rendesen ugyhogy megfog gyogyulni.
Fölhivtuk azt akitöl vettük a fürjeket, ö meg azt mondta hogy kell nekik jolovit.A jolovitos palackra meg az van irva hogy havonta egyszer 5 alkalommal. Az 1 honap letelt volna amiota utoljára kapták és aztért bántották? Enyire napra pontosan számolják a fürjek?

De felmerült még1 probléma amin gondolkodunk, nem vitamin hiány hanem tul sok a kakasunk, elképzelhetö az?
Mi ha jol állapitottuk meg kb 5 kakasunk van :(, de nem értünk hozzá sajnos,külsö alapján valahol olvastuk hogy ürülék alapján is lehet megállapitani 
Nem szeretnénk levágni öket, kénytelenek leszünk akor venni hozzá tyukokat. 

Akor a jolovit lenne a gond v a tul sok kakas? 

köszönöm, szép napot. 

biafürj Creative Commons License 2011.06.02 0 0 3070

http://www.intermaskft.hu/index.php?content=36    itt a 114-es jelű ami nekem van.

Előzmény: Törölt nick (3067)
battila1996 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 3069

battila1996 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 3068

Sziasztok!

 

Keltetőgépbe valő nem tudom hogy ugy-e hívják hogy betétet amibe a tojásokat kell tenni, hogy valaki nem-e tudja hogy hol vagy melyik webáruházban vagy nálatok amúgy a keltetőm ilyen:

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.01 0 0 3067

Szia

Nem ami nekem van az 10 X 10mm-es, és 1mm-es vastag horganyzott "drót". Tehát elég sürű, csak nagyon vékony és a drót az hideg is. Ami nekem van olyan műanyag háló amit beszélünk, Az nem sikban van, úgy néz ki, mintha fonva lenne. Úgy öntötték, Kerités drót helyett árulják.

Szóval ez jó, ha a következő garnitura fürjet kirakom addigra az egyik részén én is megpróbálom.

Előzmény: biafürj (3066)
biafürj Creative Commons License 2011.06.01 0 0 3066

szia

A horganyzott rács 2.5 mm vastag és a talajon 2-3 cm sürün van, azon van a háló ami müanyag kb 2mm széles kb  és 1x1cm osztású. Nem hajlik egyáltalában a semmi.

Raktam be homokot egy dobozba meg pár tuja hajtást. Élvezik....

Előzmény: Törölt nick (3065)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.01 0 0 3065

Szia

Most még megvárom kb 1 hónap, mit mondasz milyen nehéz takaritani, mert a horganyzott? rácsot nehéz volt lekaparni miután berozsdásodott. Nem nagyon hajlik be? Vagy csak kicsi részen van? Lehet, jó is nekik mert a természetben nem csak a földön éjszakáznak. Sőt én már láttam nálam a volierben is ágon igaz nem magasan.

Előzmény: biafürj (3064)
biafürj Creative Commons License 2011.06.01 0 0 3064

Jó reggelt!

Ma nagyon korán ébredtem, szó szerint én keltettem a fürjeket 4 kor. Még tegnap este lecsökkentettem a telepadló arányát az egész ketrec kb. negyedére és láss csodát mindenki kivétel nélkül a müanyag hálón aludt. Viszont ébredés után egyből elfoglalták a teli padlós részt jónéhányan. A holnapi ébresztőt lefotózom, ha sikerül mert nagyon gyorsan beindulnak:)

Előzmény: falcoivan (3063)
falcoivan Creative Commons License 2011.05.31 0 0 3063

És ha ugy van ahogy Biafürj irja, hogy a rács a szimpibb nekik?!!! Ha naponta teszel be nekik egy tányér homokot fürdeni akkor a rács a nyerö!

Előzmény: Törölt nick (3062)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 3062

Szia

Igen igazad van, és meg is adunk nekik minden kényelmet és ételt, de mint Árpád írta, senki nem mondja milyen lenne az ideális ketrec, csak mekkora legyen és ne rácson. Aki tart úgy is rájön melyik a jó és kényelmes, mert hisz a madarat szaporitani akarjuk.

Mi magyarok mindenben elöl akarunk járni, de sajnos a pénz beszél és az nagyon kevés van.

A külföldi oldalakon is ahol merik mutatni, csak rácsos ketrecek vannak

Az biztos ezek a madarak a természetben még az ételt sem találnák meg. És nagyon hamar áldozatul esnének. Legalábbis az enyémek olyan szelidek, hogy vigyázni kell nehogy rájuk lépjek.

 

Előzmény: falcoivan (3061)
falcoivan Creative Commons License 2011.05.31 0 0 3061

Sziasztok!

Jo a téma! De ott kezdödik, hogy ezek az állatok az ember nélkül pillanatok alatt ki is halnának, mert már segitség nélkül életképtelenek ill. szaporodás képtelenek. Bizonyos céllal lettek kitenyésztve és bizonyos körülmények elviselésére.

Akkor már a tenyésztésüket is bekéne tiltani?! Ha nem lennének olyan fajok, fajták amik birják az intenziv tartást akkor nem is lenne intenziv tartás technologia!

Amit meg Velünk Magyarokkal csinálnak...... Kritikán aluli. Nem is tudom, hogy ez már miért kiált....

Előzmény: Törölt nick (3060)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 3060

A forgácsot azért nem szeretem, mert régebben csibék alá tetten 3 hetestől és sokat felettek belőle az apróbból. Begy gyulladást kaptak és sok elpusztult.

Az állatvédőktől azért megkérdezném, hogy a természetben olyan jó azknak az állatoknak. Nem tudom mennyi fürj éri meg a felnőtt kort, most nem arra gondolok, hogy a nagyobb állatok megeszik, hanem betegségben elpusztulnak. Hisz eső, hideg, meleg meg minden ellenük van.

Felénk pl fácán már nincs a természetben, pedig nem vadásszák, mert örülnének, ha lenne. Nyulat kb 10 éve láttam utoljára. De beszélhetnénk a fecskékről az sincs már. És ezt nem az álattartók tették tönkre. Akár min is tarja azért óvja, mert hasznot remél.

Előzmény: biafürj (3058)
biafürj Creative Commons License 2011.05.31 0 0 3059

Na erről van szó.

Mutattak eddig a törvényhozók egy olyan ketrecet amit ők is elfogadnak?

Én nem tudok róla.

Én megvenném, hogy ne keljen nyomorult bürokratákkal küzdeni.

De nem a törvény miatt, mert azt amig azt dilletánsok hozzák addig tojok rá. Hanem az állataim és a saját lelkiismeretem miatt.

De még arra sem vették a fáradságot hogy kidolgozzanak egy spéci programot a fürj tartására. Mert azért az nem teljesen baromfi kategória.

Egyszerübb büntetni és lehetetlenné tenni az adott állat tenyésztőit, ha nem tartoznak a "kiválasztott" országokhoz.

Előzmény: Törölt nick (3057)
biafürj Creative Commons License 2011.05.31 0 0 3058

Köszönöm a tanácsot szerintem hamarosan ki fogom ezt is próbálni, mert elvileg ez lenne nekem a legkényelmesebb, mert viszonylag nagy helyem van a fürjek tartására.

 

Én a forgácson való tartástól vártam a legtöbbet és jó volt úgy ránézni a ketrecre is.

DE: porzik ami sztem sem a szemnek sem a légutaknak nem nyerő. Átázik és nem szárad fel hiába szorok rá 2 naponta új réteget. Növeli a párát ami a baciknak is igen kedvez sztem főleg nyáron.

A tojások viszont szép tiszták. Aki nem asztalos vagy nincs a környékén annak csak a préselt 500l poros hobbiállat multik szutyka marad a maga 4000ft árával ami  kifizethetetlen.

 

A háló nálam a "tesztketrecben" müanyag ez sztem nem sérti a lábukat annyira, és elég sürű ahhoz  hogy biztonságosan szaladgáljanak rajta.

 

Előzmény: Törölt nick (3054)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 3057

Hogy miért vannak ezek a szigoritások? Állitólag az állatok védelmére. De miért is tartjuk pl. a fürjet? Magyarul Kajának, hogy gyorsn nagy és sok legyen. Aki hobbinak tartja az úgy is luxus körülményt ad nekik.

És sehogyan nem tudják ellenőrizni, ki hogyan tartja. Esetleg aki fórumon, vagy klubban van tag. Vagy a szomszéd jelenti fel. De a szomszéd honnan tudja nekem milyen madaram van és hogyan kell tartani?.

Na de mindegy nekem jó helyük van.

Én láttam a legnagyobb törvényhozó Németországban is rácson egymás hegyén - hátán. Azt mondták úgy is levágják. Azt meg tudja valaki mondani, hogyan kell humánusan leölni pl a fürjet?

Előzmény: biafürj (3055)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 3056

Szia

Már én is próbáltam mindent. A drót 10 x10 mm-es fekéjt okozott a nagyobb testüeknek, gondolom a vékony dróttól. Horganyzott volt és kb 3 hónap alatt rozsdás is lett, miért? Magyar gyártmány. Ez a hálós megoldást is próbáltam, de nagyon nehéz volt tisztán tartani egy idő után rárakódott az ürülék (lehet kivevősre kellett volna és lemosni, cserével) A fa alljzatú jó mert meleg, de nagyon nehéz takaritani és sürün. A lejtős allju "CK" lap vált be legjobban kissé ferdén az elején, csak rács, kétnaponta homokot szórok be és kifötrik a piszkot is. Azért igy is kell takaritani, de egy spaknival könnyen felkaparni. Ami kipotyodott az két naponta össze kell seperni. Most Volierben vannak, beton az alljuk és 1-2 cm homok van rajta. Tojató doboz van bent 90%-uk oda tojik. Hetente elég egy sürü gereblyével kigereblyézni az ürüléket, mert száraz csomó lesz. A gereblyét sűrü fogazással kell csinálni kb 4-5 mm legyen a fogak közt.

A rácsos nálam azért nem vált be mert a tepsibe amibe belepotyogott az ürülék és a kifröccsenő víz nagyon büdös volt. És helyet is foglal a ketrecek közt.

Üdv: István

 

Előzmény: biafürj (3055)
biafürj Creative Commons License 2011.05.31 0 0 3055

szia!

Köszönöm, közben sikerült találnom pont olyat amit leirtál. Mire kell...? Már túl vagyok jónéhány tartási mód kipróbálásán: telepadló, forgácson tartás, széna stb.. Minden állatbarát megoldást kipróbáltam, amiket itt olvastam  a fórumon több fórumozó tartási mód leirásában. Gondolom nem kell leirni hogy mi - miben sántit és nem müködik.

Csináltam egy próbát: a fele ketrec telepadlós a másik fele a ketrec rácsára ráboritott müanyag hálóval van fedve ami 1x1cm rácskiosztású.

Mit ad isten, csak nem a telepadlón alszanak, pihennek...gondolom mert ők sem szeretnek szarban aludni, hanem inkább a müanyag hálón. Akkor ez most hogy van?

Nyilván 4-5 madár hobbi célból való tartása más tészta.

Kezd engem egyre inkább emlékeztetni ez a rácstörvény a libatömés históriára az "álllatvédők" részéről ami úgye nem az állatok jólétéről szólt hanem a piacról és annak felosztásáról.

Piszkálja picit a csőröm hogy a törvényhozó EU országok miért veszik kínából, braziliából és egyéb szutyok helyekről a valóban borzasztó körülmények között tartott baromfikat?

És miért teritik ezeket pont a magyarországon levő áruházláncaikban? Elég gyakran lejárt szavatossági idővel. Úgy biztos kedvezményes nekik... A magyarnak meg jó az is. Legfeljebb majd hozunk egy-két törvényt ami jól megnehezití a dolgukat.

 

Szóval tanácstalan vagyok...

Szeretnék szépen,tisztán és az állatnak is megfelelő módon állatot tartani...

Szívesen fogadnék minden jótanácsot!

 

Előzmény: Törölt nick (3054)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 3054

Szia

Nem tudom neked mire kell, de a mezőgazdasági boltban lehet kapni 1 m magas műanyag keritéshálót, igaz nem teljesen sima. Majdenm úgy néz ki mintha drótfonat lenne, de műanyag. felénk 350ft/m volt a tavasszal.

Előzmény: biafürj (3050)
Zol0i07 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 3053

Hello kb 1000.-/db

PL MASCHINE       KELTETÕGÉP GYÁRTÓ KFT.       2461 TÁRNOK  

   PETÕFI U. 78.           Tel./Fax: (23) 389-371

Előzmény: biafürj (3050)
Erzsi53 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 3052

Szia István!

 

Köszönöm tanácsodat, úgy látom tetszik nekik a hely, mert esznek, alszanak, csönd van és minden felé vannak, biztosan nem fáznak. A családnak nagyon tetszettek, most voltak itt, gyereknapra sütöttem-főztem, ők meg csodálták a pici fürjeket.

Igazi zabagépek és kaptak játékot is, ami az akváriumokban szokott lenni cserép kupola, 2 nyílás van az oldalán, ott átlehet rohanni, aludni lehet benne és a tetejére állva nagyobbnak látszanak. Szerintük:)))))

 

Előzmény: Törölt nick (3045)
temick Creative Commons License 2011.05.29 0 0 3051

Szia

Akkor ezt jól elnéztem,akkor is jó.Amik most vannak berakom a keltetőbe,és addigra lessz friss.A előző adag most kel,reggelre már 18 várta hogy felébredjek.

Előzmény: Törölt nick (3047)
biafürj Creative Commons License 2011.05.29 0 0 3050

Nem tudja esetleg valaki, hogy hol lehet  netlonhálót kapni? kb 1x1 cm hálómérettel. Ez van a keltetőkben is alul. Csak nekem nagyobb méretben kellene és lehetőleg tekercsben.

biafürj Creative Commons License 2011.05.29 0 0 3049

Szia

Én viszonylag közel, Biatorbágyon lakom. De, nem is hallottam róla hogy van Zsámbékon állatvásár. Legközelebb lehet hogy kinézek.

Előzmény: battila1996 (3048)
battila1996 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 3048

Sziasztok!!

 

Valaki esetleg Zsámbék környékén nem lakik hogy esetleg ott szokott lenni minden hónap 3-dik vasárnapján állat vásár piac hogy valaki a közelben lakik akkor az nem-e tudna kijönni majd egyszer.Ha igen akkor azt legyenszives itt jelezze nekem.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.29 0 0 3047

Szia

Bocs,de én azt írtam, hogy jún 4én szombaton megyek. 11és 12 óra között. Remélem akkor is jó lesz.

üdv: István

Előzmény: temick (3046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!