Keresés

Részletes keresés

viricsi Creative Commons License 2008.03.28 0 0 14137

Én mindössze egy jelentős szempontot említettem.

Ahogyan korábban is említődött, a családnak, a gyereknek NEM a bölcsöde a legjobb, hanem az ő jó édes anyukája. Nem lesz az életében még egy ilyen időszak, ahol ennyi időt tölthet a szülővel, ráadásul ebben a korban tanulja a legtöbbet. Szerintem fontos, hogy azt tanulja meg, amire a saját családjában szüksége van és ezt a feladatot nem hinném, hogy egy bölcsi (gyermekmegőrző) jobban elvégezné.

Ha a nők nem emancipálták volna  ennyire magukat, kitúrva a férfiakat a munkaerőpiacról, akkor ma is olyan munkahelye lenne a férjnek, amiből el tudná tartani a családját. (ez nem szemrehányás csak egy megjegyzés) :-)

A családtervezésnél szvsz. igen sok szempontot kell és érdemes mérlegelni, még azt is, hogy az a falu, ahová költözöm, milyen infrastruktúrát tud nyújtani, ill. a szociális, egészségügyi, közlekedési, munkaügyi, ...stb. lehetőségei milyenek, vagy mennyire vannak elérhető közelségben.

Zárójelben jegyzem, hogy nem kell többszázezret hazavinnie egy férjnek, ennél sokkal szerényebb jövedelemből is fenn lehet tartani egy családot, ahogyan ezt sokan meg is teszik.

 

Előzmény: m_adri (14135)
öreghalász Creative Commons License 2008.03.28 0 0 14136
A TSZ udvart mindenki gyorsan felejtse el, el van ígérve csókos befektetőnek.
Nuku bölcsöde, fűrészporos, meg vízmosásos. Így sajna majd nagyon olcsón kell eladni. Hú, de kár!!!!!! Igaz, Polgármester úr?
Előzmény: Solymár polgármester (14128)
m_adri Creative Commons License 2008.03.28 0 0 14135

Azért nem teljesen így van, ahogy leírtad. Abban igazad van, hogy vannak olyan esetek, amikor becsúszik a gyerek.  A gyerekvállalás szerintem is meggondolandó, és bizonyos tartalékkal vagy egy nagyon jól kereső apával lehetséges. Ha rendesen be vagy jelentve a munkahelyeden és megkapod a legmagasabb gyedet, akkor is kevesebb mint 100 ezer Ft-ot kapsz havonta. (Ez is max. 70%-a az eddigi keresetnek!) Ha rosszul kerestél vagy nem a rendes béreddel voltál bejelentve, akkor sokkal kevesebbet kapsz. Mindezt a gyerek 2 éves koráig. Utána következik a gyes, ami 25 ezer Ft, ami nagyon-nagyon kevés.

 

Itt "elhangzott" a karrierépítés szó. Hát minden nő aki a gyes alatt elmegy dolgozni, már ha felveszik, akkor karriert épít, mert ebből a pénzből nem lehet megélni. (Ha a férj több 100 ezret hoz haza akkor igen, vagy van olyan tartalék, amiből meg lehet élni!)

 

A család szempontjából ezért lenne fontos a bölcsőde.

 

Ma a  családsegítőnél (baba-mama klub) hangzott el, hogy összesen 68 gyerek felvételét utasították vissza az óvodák - infó óvodavezetés.  A védőnők pedig a gyerekszaporulatra hívták fel tavaly a figyelmet, ami idén növetezett és a tendencia folytatódik. Ebben szó volt óvodabővítésről és a költségvetésből tartalék képzésre.  De szerintem a bennfentesek ezt jobban tudják.

Előzmény: viricsi (14134)
viricsi Creative Commons License 2008.03.28 0 0 14134

Bocsika, de a kérdést onnan is meg kell közelíteni, hogy mire vállal gyereket az, aki nem tudja biztosítani a gyermeke felneveléséhez szükséges feltételeket. Az első gyermeknél még elfogadható érvelés a "becsúszott", a "nem is gondoltam arra", na de többinél?

Nekem azért van két gyermekem, mert ennyit tudtunk felelőséggel bevállalni. Inkább kettőt tisztességgel, mint hármat nyomorogva. Gyermeket húsz évre tervez az ember, nem kettő-háromra.

Megette a fene, ha egy család csak akkor kezd el számolni, ha már szükség kényszeríti.

A fentiektől eltekintve természetesen nem vitatom a bölcsi és az ovi szükségességét.

Előzmény: m_adri (14131)
Franco CC Creative Commons License 2008.03.28 0 0 14133
Drusza, mi ismerjük egymást:))))

Örülök, hogy itt is találkozunk!
Előzmény: m_adri (14131)
Franco CC Creative Commons License 2008.03.28 0 0 14132
A 68 az talán túlzás, de szerintem a 10-20 se igaz.

Milyen kezdeményezésük volt a védőnőknek?
Előzmény: m_adri (14131)
m_adri Creative Commons License 2008.03.28 0 0 14131

A család belügye? Szerintem ha egy család a kiesett jövedelem miatt nem tud megélni, az nem jó a gyereknek sem, a családnak sem. Ha segélyért folyamodik, akkor az önkormányzatnak sem jó.

 

Mai információm, hogy idén 68 gyereket nem tudtak felvenni a solymári óvodákban.  Akárhogy is számolok ez +1 óvodányi gyerek minimum 3 csoporttal.

 

Tavaly a solymári védőnők kezdeményezését is a szönyeg alá söpörte az Önkormányzat. A gyerekszám évről évre nő Solymáron, tehát az óvoda bővítése, új óvoda kialakítása nélkülözhetetlen lesz.

Előzmény: senior önkormányzó (14130)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.28 0 0 14130
Az egész fejlett világ problémája ez, máshol sem tudják megoldani. A társadalmak elöregednek, mert kevesebb gyerek születik. Nem a bölcsőde hiánya miatt, hanem, mert a növekvő jólét és kényelem önzővé teszi az embereket. Plusz a női egyenjogúság, amin szintén nem érdemes vitatkozni. Marad a kialakult gyakorlat, Afrikából és Ázsiából érkezik az utánpótlás. Visszatérve az eredeti kérdéshez, az állam anyagi támogatást nyújt a gyerekneveléshez. Lehetne több is, tudom, egyszer majd több is lesz. A bölcsi egy további támogatás lenne a helyi közösség részéről. Az óvoda kell, arra is van állami normatív támogatás, de az első három év a szülés után maradjon a család belügye! Mindenkinek így jobb...(a picinek is).
Előzmény: Franco CC (14129)
Franco CC Creative Commons License 2008.03.28 0 0 14129
Szerintem marhára nem azért mennek vissza dolgozni a nők, hogy karriert építsenek!!!!!!

Hanem azért, mert a Gyes 25 ezer forintos összege alapjaiban rengeti meg a családi költségvetést,

meg azért mert jó sok munkahely van, ahol a gyerek 1 éves kora után már rendszeresen rátelefonál a nőre, hogy most már jó lenne viszajönni és nagyon ajánlatos is visszamenni, különben kieshet a munkából, nem tudja ugyanott folytatni, aminek előtt utóbb megintcsak elbocsájtás, esetleg lefokozás lesz a vége

meg azért, mert 5-6-7 kiesett év után baromi nehéz elhelyezkedni, nem szeretik az ilyesmit sehol sem.

Elmúltak már azok az idők, hogy apa dolgozik, anya meg otthon van egész életében és nevel 10 porontyot.

Persze, hogy jó lenne, ha sok gyerek születne és sokáig otthon lehetne velük lenni, de ez a világ már nem az a világ, úgyhogy szerény véleményem szerint a bölcsi hiánya éppen azon népcsoportok szaporulásának kedvez, akiknek eszük ágában sincs dolgozni (egyik szülőnek sem) és a dolgozni akaró értelmes családokat meg mérlegelésre készteti.

Summa Summarum: igenis a község érdeke a bölcsi!!!!!!!
Előzmény: Solymár polgármester (14128)
Solymár polgármester Creative Commons License 2008.03.28 0 0 14128

 

Szervusztok!

 

Nem értem miért kell ezt a TSz udvart erőltetni (az orvosi rendelő beruházás erőltetését sem értem).

 

 

Bölcsőde kellene* + óvodai férőhely kellene, ez vitán felül áll.

 

(*bár a bölcsőde leginkább arra jó, hogy a nők karriert építhessenek és véletlenül se szűljenek 3-4 gyermeket. Majd eltelik 300 év és új jár a magyarság mint a koszovói szerbek.)

 

Nekem az a dolgom, hogy a solymáriak problémáit oldjam meg, tehát

megpróbálom megoldani a bölcsődét.

 

Az előrejelzésekkel kapcsolatban:

 

Ha fejünk tetetjére állunk akkor is felmegy alakosság létszáma

kb 12-14 ezer ig.

 

Egyre több a fiatal, sok gyerekkel kell számolnunk, de nem az egy családra jutó gyermekszám növekedés a miatt, hanem betelepülés okán.

Egyre több férőhely kell.

 

Jelenleg 11 ovis csoportunk van és vissza kell utasítanunk évente 10-20 gyereket!

 

Kék - 4 csoport

Napsugár - 5 cs.

Lustige Zwerge - 2 cs.

 

Ha a LZ pályázata nyer akkor is csak 12 ovis csoportunk lesz

 

Hosszútávon 13 kellene.

 

Ott van az a gyönyörű intézményi terület a Györgyligeten.

És ott van a Tsz udvar szakadékos, elején faforgáccsal feltöltött területen.

 

No hirtelen ennyi, 3/4 óra múlva kezdődik a képviselő-testületi ülés.

Egyéb ötletekre/kérdésekre (finanszírozás stb.) reflektálandó majd jelentkezem még.

 

 

 

Szente Kálmán

 

 

 

Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.03.28 0 0 14127
Szerintem a bérlés is megoldhatná a bölcsi dolgot,mivel csak időszakos a gyermekszám növekedése. Biztosan lenne olyan ingatlan,ami alkalmas 15-20 gyerek befogadására.
Előzmény: senior önkormányzó (14126)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14126
Miért nem akarod betökélni, hogy a solymári önkormányzatnak nincs pénze építkezni? Nem is építkezett soha, csak a meglévő épületeket újjítgatta, szépítgette.
Előzmény: szkitty (14123)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14125
Ja, vigyázz! Én szigorúan a bölcsődéről beszélek.
Előzmény: senior önkormányzó (14124)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14124
Sztem havi 30 és 60 között, differenciáltan. A kérdés az, hogy az önkori képes-e a többi költséget állni?
Előzmény: Franco CC (14121)
szkitty Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14123

Szerintem semmivel nem lenne rosszabb a volt TSZ udvarban egy ilyen intézménytömb, mint sok más eddigi akár közlekedési, akár más jellegű fejlesztés. Ésszerű tervezéssel sokat lehet javítani rajta. ha jól tudom, amúgy egy nagy terület, egészen hátranyúlik a patakig. Az épületet semmiképp nem a főút mellé tenném, hanem hátrább, és előtte lehetne parkolókat építeni. A szinttel semmi baj nincs. Nem csak vízszintes területen lehet építkezni... :)

 

A Györgyhegyi területet meghagynám -pontosabban kialakítanám- közparknak. Azon a részen semmi közösségi tér nincs.

Előzmény: Solymár polgármester (14099)
Franco CC Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14122
Az önkormányzat tud erről a nagy születésszámról, de mivel nem kötelező 10000 lakos alatt...
Előzmény: szkitty (14120)
Franco CC Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14121
Na de akkor szerinted mennyit kéne befizetni???? A magánovik havi 80 ezerből megoldják és az alapellátásnál többet nyújtanak.
Előzmény: senior önkormányzó (14116)
szkitty Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14120

Bocsika, de mi biztosan nem vagyunk egy tipikus solymári család, mert nekünk mindhárom gyerekünk bölcsis volt, és nem azért, mert "karriert építettem", hanem, mert valamiből meg kellett élni!!!

Kicsit furcsállom, hogy nálatok "az a kis 25.000" nem számít. Nálunk "az a kis 100 Ft" is nagyon számít!

 

Amikor kiköltöztünk Solymárra, egyszerűen nem akartam elhinni, hogy nincs a környéken egyetlen egy bölcsöde sem.

Kénytelen voltam a gyerekemet bejelenteni a II. kerületbe, hogy felvegyék a bölcsibe -és még így is szurkolni kellett, hogy az egy éve várólistára feliratkozott fiunkat felvegyék...

 

Mikor annak idején bementem az Önkorihoz megkérdezni, hogy hol a bölcsi, közölték, hogy itt nincs, mert nincs rá igény. Szerintetek végezett v.ki v.milyen felmérést az elmúlt 10 évben ezzel kapcsolatban?...

Habaladabala Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14119
Két év múlva a mostani 2 évesek 4 évesek lesznek. Vagy tévedek?
Előzmény: m_adri (14117)
Habaladabala Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14118
És annak közepén a kicsi Pallmaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Előzmény: pallma (14112)
m_adri Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14117

Pont erre gondoltam én is. Ha már az anyuka vissza akar menni dolgozni vagy karriert építeni, vagy nem tud megélni a család a gyesből, akkor kis ráfordítással az önkormányzat részéről és a szülők által pl. a gyes összegének befizetéséből fent lehetne tartani egy bölcsödét.

 

Az óvodákban tényleg nincs hely. Több a gyerek, mint a férőhely. Kiváncsi leszek, mi lesz 2 év múlva, amikor a mostani 2 évesek 5 évesek lesznek és kötelező lesz számukra az óvoda. Akkor mit fog csinálni az Önkormányzat?

Előzmény: Franco CC (14115)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14116
Igen, így számol az, aki a család oldaláról nézi. Viszont, ha valakinek az a feladata, hogy az önkormányzat költségvetését tartsa egyensúlyban, az meg így: legyen 15 gyerek a bölcsiben (ennyi az igény), fejenként 25 rugó, az összesen havonta 375 ezer forint. Ez kb. két dada bérköltsége. Ennyi gyerekhez min. 4-5 dada kell, azon kívül fűteni, világítani, mosni, takarítani, kajálni (a bölcsis kaja más, mint a szokott üzemi étkeztetés), plusz orvosi felügyelet. Ez min. havi két és fél mila, amiből a fél sem térül meg. Vagyis, a köznek havi két, évi min huszonöt millió forintba kerülne a bölcsi. (asszem, szerényen számoltam). Honnan lehetne (kiadási oldalon) elvenni ennyit? És akkor nem beszéltünk a bölcsőde beruházásáról... 
Előzmény: Franco CC (14115)
Franco CC Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14115
Hoppá, rájöttem, hogy mennyi pénzt lehetne elkérni egy bölcsödei ellátásért:)

Az anya a gyerek 1 éves korától a Gyes mellett elmehet 8 órába dolgozni és a teljes fizetése mellett megkapja a gyerek 3 éves koráig a Gyest is (kábé 25 ezer) Szóval szerintem ezt a plusz állami juttatást be lehet áldozni a bölcsödére.
Előzmény: senior önkormányzó (14104)
Franco CC Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14114
pontos előrejelzést nem lehet adni, csak tendenciákat. Egyébként azt lehet tudni, hogy mennyi gyerek születik Solymáron és milyen ütemben nő a számuk, mert ugyebár a védőnők lejelentik, hogy mennyi terhesgondozásuk van, hány gyerek születik, hány kisgyerekkel foglalkoznak stb. Ebből azért lehet sejteni, hogy 1-2-3 év múlva mennyi helyre van szükség az óvodában.

Az óvoda meg nem egyszerűen zsúfolt, hanem sok 3 évest fel se tudnak venni, helyből kiszórják azokat akiknek kistestvérük van. Az meg túl egyszerű, hogy az óvoda széttarja a kezét, hogy bocsika, nekünk csak 5 éves kortól kötelező felvenni a gyereket, addig oldják meg.
Előzmény: öreghalász (14110)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14113

Felkerült a honlapra a Képviselő testület által hozott rendeletek.

http://www.solymar.hu/index.php?id=191,0,0,1,0,0

pallma Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14112
Solymár a világ közepe
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14111
Az önkormányzatnak nem az a dolga, hogy hasznot termeljen, nem is képes rá. Közszolgáltatásokat nyújt (pl. óvoda, iskola, bölcsőde, öregotthon, művelődési otthon, stb) az éves költségvetése terhére. A térítési díjak, ahogy a nevükben benne van, csökkentik az önkormányzat kiadásait, de attól még haszon nem keletkezik! Az a nagy kérdés, mire tellik a költségvetésből? Persze, a kötelező szolgáltatásoknál, pl. iskola, óvoda, nem kérdés, annak lenni kell. A Bölcsi nem ilyen, ott az a kérdés, tellik rá, vagy sem.
Előzmény: m_adri (14109)
öreghalász Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14110
Először egy demográfiai előrejelzést kellene végezni. Mert a közösség pénzéből nem lehet 100 milliókat költeni azon az alapon, hogy úgy érezzük sok a gyerek. Pontos előrejelzések kellenek és akkor el lehet dönteni, hogy építeni kell vagy helyeket bérelni, esetleg támogatást nyújtani a szülőknek. Az iskolában bőven van hely. Az óvodában is megoldható, ha most egy-két évig egy kicsit zsúfolt is lesz. A bölcsöde ügyet alaposan át kellene gondolni. Az kevés, hogy most pályázni lehet, mert azt fenn is kell tartani és már most sincs erre fedezet.
Bocsi, de ebben semmilyen hasznot sem látok, ellenben fedezetlen kiadásokat igen.
Előzmény: m_adri (14109)
m_adri Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14109

Ha azt nézzük, hogy mi volt akkor, és azt, hogy mi van most...  szerintem akkor nem kellene se fejleszteni, se a korral haladni ...

Egy új bölcsöde-ovoda ötlet volt. Úgy tudom, hogy a kisiskola átalakításánál meghagyták annó azt a lehetőséget, hogy le lehessen választani (újra) ovodának. Ha azt nézzük, hogy Solymáron most mennyi kisovodás és újszülött van, akkor a jövőre való tekintettel el kellene gondolkodni azon, hogy hol fogja az Önkormányzat elhelyezni őket ovodában és majd iskolában. 

 

Ha megnézzük, hogy Solymáron már most is van magánovoda és ott is teltház van, (és nem csak a 3 év felettieket veszik fel!) és a gyermekmegőrző is megéll, akkor az Önkormányzat kis ráfordítással szintén "haszonra" tehet szert.

 

 

Előzmény: senior önkormányzó (14107)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 14108

Felkerült a honlapra a Kéviselő testület határozatai (6-26)

http://www.solymar.hu/index.php?id=76,0,0,1,0,0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!