Keresés

Részletes keresés

Pinyo Creative Commons License 2023.05.02 0 0 236900

Köszi Robi! Dhpage-el épp tegnap beszéltük, amikor összetalálkoztam vele, miközben a kutyáival húzatta magát a rakparton.

Előzmény: Fishtax (236899)
Fishtax Creative Commons License 2023.05.02 0 0 236899

270. telehódas HHH

Hely: Budapest

Dátum: 2023. május 5. (péntek)

Időpont: 20:30

TalálkozóBatthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút  - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton Pinyo(?)

 

232. Sijófoki Telihold Túra

Hely: Siófok

Dátum: 2023. május 5. (péntek)

Időpont: 20:30

Találkozó: a Víztorony melletti parkolóban

Program (Classic): végig aszfalton kirándulás a balatonvilágosi Panoráma kilátóhoz.

Program (Special): a balatonvilágosi Panoráma kilátó megközelítése autópályán (matrica kötelező!).

Program (Extrém): Közlekedés céljára a Balaton felületének igénybe vétele(vitorlások előnyben, de a dombra cipeléshez külső segítség nem vehető igénybe).

Ajánlott felszerelés: bicikli, bukósisak, első-hátsó lámpa, strandpapucs, fürdőlepedő, napszemüveg, strandlabda, jókedv, kacaj, langyos tea, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Szervező: bátyó

 

Telehódas topiktúrák időpontjai 2023-ban:

január 6. (péntek) 18:30

február 5. (vasárnap) 18:30

március 7. (kedd) 18:30

április 5. (szerda) 19:30

május 5. (péntek) 20:30

június 3. (szombat) 21:00

július 3. (hétfő) 21:00

augusztus 1. (kedd) 20:30

augusztus 30. (szerda) 20:00

szeptember 29. (péntek) 19:00

október 28. (szombat) 18:30

november 27. (hétfő) 18:30

december 26. (kedd) 18:30

 

robi

Előzmény: Fishtax (236817)
smogger Creative Commons License 2023.05.01 0 0 236898

 Köszönöm szépen a gyors választ, akkor megpróbálkozom a Duna közelében haladó új, jó minőségű kerékpárúttal!

Előzmény: NAR (236897)
NAR Creative Commons License 2023.05.01 0 0 236897

A Lupa-tó a jobbparton van, nem a balon. A Duna közelében új, jóminőségű kerékpárút van a Barát-pataktól a Dera-patakig (leszámítva a Lupa-sziget melletti térköves ártéri kanyargást, de az sem olyan rossz). A Dera-pataktól a Postás strandig a gáton vezet kerékpárút, arra már jópár helyen ráférne a felújítás. A 11-es mellett is kiszélesítették és újraaszfaltozták a kerékpárutat szintén nagyjából a Barát-pataktól (addig nem az igazi, de azért használható) az OMV kútig.

Előzmény: smogger (236896)
smogger Creative Commons License 2023.05.01 0 0 236896

 Sziasztok,

 

 évek óta nem tekertem a Duna budai partján északra a lupaszigeti úton (az eperföldön) túl. (A Barát-pataknál a daru építésről tudok). 

 A napokban ki kellene tekernem Szentendrére, de amikor legutóbb arra jártam (mondom, évekkel ezelőtt) akkor:

 - volt a 11-es út mellett egy borzasztó állapotú kerékpárútnak nevezett valami;

 - volt a Szentendrei-Dunaág mellett egy erdőben haladó aszfaltozott útszakasz, ami vissza vitt kb.a Lupa-tóhoz, és becsatlakozott egy nagy kövekből álló kerékpárral számomra nem járható "út"-ba.

 Jelenleg mi ezeken a szakaszokon a helyzet? A 11-es melletti út továbbra is össze-vissza töredezett aszfaltból áll? A másik utat ha jól látom Google Maps "Kerékpárút

új EU R6"-nak hívja, az már esetleg használható?

 Előre is köszönöm az információkat!

cobranco Creative Commons License 2023.04.28 0 1 236895
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.04.27 -1 1 236894

Kerékpársávban egymás mellett, gyökkettőval grasszáló rolleres / bringás párosra valami jó megoldás, azon kívül, hogy felrúgom a picsába, amikor ismét előm kerül, miközben én megállok a pirosnál?

SzeZo Creative Commons License 2023.04.27 0 0 236893

Erre mondta kollégám, hogy kéne egy tolólap előre. Nem igazán értek vele egyet.

Ahogy nem szeretném, hogy egy "gyönyörű" Audi fejem által behorpasztott motorháztetőjén rezegve száradjanak agyvelődarabkáim, azt sem szeretném, ha kedvenc bringám felnijén nem fogna a fék, mert az őrült gyalog összekente vérrel.

Ahol csak lehet, jobb az országút. Vagy másoknak a terep.

Előzmény: xrami (236892)
xrami Creative Commons License 2023.04.27 0 0 236892

Ahol vonallal elválasztott gyalog és kerékpárút van, ott 99%, hogy a kerékpárúton lébecolnak csoportosan úgy, hogy kikerülni se tudod a járdarész felől. Itt a nyikorgó fék a tuti, azonnal szétrebbennek, minden mást leszarnak.

Előzmény: főgóré (236887)
XNC Creative Commons License 2023.04.27 -1 0 236891
Előzmény: xrami (236884)
orygabor Creative Commons License 2023.04.27 -2 1 236890

Vagy kifejleszted a menet közben állítható fékpofát.

Előzmény: xrami (236886)
főgóré Creative Commons License 2023.04.26 -1 0 236887

lexarom hol merre kóricálnak a gyalogok

ha éppen akadályoznak és olyan kedvem van legfeljebb szólok nekik, azok meg néha visszaszólnak

rámennek a kerékpárútra, menjenek. ha olyanok a viszonyok én is rámegyek bringával a járdára

az az egy -két gyalog kisebb veszélyt jelent , mint az úton a rengeteg autó. 

xrami Creative Commons License 2023.04.26 -1 0 236886

A normál féknek csendben kell fognia, engem is rohadtul idegesít ha örökké nyikorog. CSAK akkor kell nyikorogni, ha valami hülye a kerékpárúton kolbászol.Valszeg kap egy első kerekes dobéket és a felnifék be lesz baszarintva direkte nyikorgósra egy gyerekfékkarral.

Előzmény: orygabor (236885)
orygabor Creative Commons License 2023.04.26 -2 0 236885

Kicsit állítasz a fékpofákon, oszt had szóljon!

Előzmény: xrami (236884)
xrami Creative Commons License 2023.04.26 -1 0 236884

NEM! Senkit nem akarok halálra ijeszteni ilyen baromsággal.

 

A nyikorgófelnifék-hang a jó.

Előzmény: orygabor (236883)
orygabor Creative Commons License 2023.04.26 -1 0 236883

Sűrített levegős duda?

Előzmény: xrami (236878)
Rahed Lee Creative Commons License 2023.04.26 -1 2 236882

Pont azt fejtegettem, hogy figyelek és vigyázok rájuk.

Kivárom, hogy rendezzék a soraikat, de közben néha jól szórakozom ahogy próbálnak nem útban lenni. :-)

 

Tapasztalatom szerint a kerékpárúton bóklászó gyalogosok, néhány renitenstől eltekintve, kimondottan együttműködő. Nem keresik a bajt, csak valahogy nem jut eszükbe, hogy jöhet mögöttük bringás is. Sok esetben elnézést is kérnek, én mindig meg is köszönöm, ha lehúzódnak.

 

És igen, gyalogosként is közlekedem, autózom is. De mivel ismerem a bringások problémáit, figyelek rájuk akkor is. Ha rá kell lépnem a bringasávra a járdán, én mindig hátranézek. Ha szűk a hely és jönnek a cangások, akkor itt sem próbálom kitalálni, hogy merről akarnak kerülni, én nem ugrálok jobbra-balra, félrehúzódom, haladok egyenesen, vagy megállok.

 

Nem olyan nehéz az együttélés, ha nem gondolja egyikünk sem, hogy előjogai vannak. Partnerként könnyebb.

Előzmény: Capt.IQ229 (236881)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2023.04.26 -1 0 236881

Amikor te gyalogot játszol, pont ugyanígy viselkedsz. Vagy nem?

Vagy sosem vagy gyalog?

Vagy vagy?

Előzmény: Rahed Lee (236875)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2023.04.26 -1 0 236880

Járok arra többször bringával.

Úgy tervezek, hogy nem rohanok, mert minek.

Moderált tempó, figyelés, kicsi csengetés, szemkontaktus -> no para. 

Anyuka ütlegelés -> no comment. :(

 

Sokszor találkozok olyan bringással aki a világot tervezi megváltani azzal a 3 perccel amit a veszett tépéssel nyerni tud. Pedig egy-egy ilyen szakaszon nyert időt simán ki lehet bírni akár levegővétel nélkül is. Nincs értelme az eszeveszett rohanásnak. Főleg ott ahol lehetőség sincs rá. 

Aki úgy indul neki, hogy CSAK ŐŐŐŐŐ van az úton, mindenki más a szolgája, vagy pusztuljon onnan az jobb ha otthon marad.

Előzmény: dhpage (236861)
SzeZo Creative Commons License 2023.04.25 -1 1 236879

Ha a Roval kerékszettel tekerek, általában elég, ha csengetés helyett gurulok pár métert. Meghallják😊. Persze, nem az Árpád hídon, de előfordul, hogy kisebb forgalmú utcákban is felkapják a fejüket a gyalogok a szépséges kereplő hangra.

Amúgy nem csináltam semmit a kerékkel. Eleinte szinte néma volt, aztán valahogy elrendeződött a zsír és most olyan hangja van az országútimnak, mint az igazi😊 bringásokénak. (Csak én vagyok múkedvelő bringás az összeállításban.)

Előzmény: xrami (236878)
xrami Creative Commons License 2023.04.25 -2 0 236878

A csengő szart se ér. A nyikorgó felnifék az igazi, akkor a másodperc tizedrésze alatt eltakarodnak és fülüket-farkukat behúzzák sűrű elnézések közepette.

Tud-e valaki olyan alis "csengőt" ami tud felnifékhang-nyikorgást, vagy lehet rá feltölteni saját felnifék-hangot? Csengő továbbra is lesz a bringán... Amit eddig láttam, mind olyan hulladék egérvinnyogást  vagy csak csengőhangot tud ami pont nem jó, olyan klasszikus kínai szarok.

B verzió, valami hordozható minihangszóró felniféknyekergéssel és gombnyomásra megszólal.

 

Esetleg valakinek van tuti ötlete, hogyan lehetne felniféknyikorgást előidézni úgy, hogy az csak egy direkte pót felnifékhang-fékből jöjjön, direkte szarul beállítva, jó hangosan nyikorgósra amihez egy külön fékhang-kar lenne kötve. Tisztességes fék továbbra is rajta maradna a bringán, síri csendben működve.

Előzmény: NAR (236876)
SzeZo Creative Commons License 2023.04.25 -1 2 236877

Csakhogy bármit észlel a gyalog, azt egyből meg akarja nézni. Lehet, hogy éppen akkor, mikor mellé érsz. "Nini, bébicsótány - ez hogy lehet?"; "Nézd, ott egy madár!" - "Nahhhát, egy madár!!?"; "Soha nem láttam ilyen szép varangyot." - "Tényleg, ritka szép varangy."

Jó az a csengő, csak el kell találni a hatásos távolságot és, ha mégsem reagálnak, még van idő fékezni, kerülni. Szégyen, nem szégyen, az országútira is tettem csengőt. Azóta nem kell üvöltözve jeleznem, hogy jövök, mikor faltól-falig gyalogok tartanak fel - pl. Dömör-kapu környékén, a Duna-parton, az EV6-on, vagy Pap-rét lankáin.

 

EV6! Hivatalosan kerékpárút, mégis kitették a táblát, hogy vigyázzunk egymásra (mármint mi a gyalogokra).

Mert, ha építenek egy deklaráltan kerékpárutat, az biztos, hogy rámennek a gyalogok is és nem libaoszlopban, hanem szépen egymás mellet. Sokszor kutya is van velük, vagy a már említett csemete.

Ott van példának Dunakeszi déli vége, az említett EV6 Szentendre és Barát-patak közti szakasza, vagy a BuBa Biatorbágyhoz közeli darabjai.

Milyen érdekes lenne, ha egy autóútra kitennék, hogy vigyázzanak a kerékpárosokra. Tudom, nekünk az tilos. De, ha nekünk építenek valamit az ő pénzükből (autós duma), akkor miért nem csak a miénk a nekünk épített csík - mint, ahogy az autóút és a pálya az autósoké? Miért kell a lehullott őszi avarban satufékeznem Lupánál, mert az utolsó pillanatban veszem észre a póráz nélkül sétáltatott földszintes, terepszínű kutyát? Ha már nekem (nekünk) építették, akkor miért?

Előzmény: NAR (236876)
NAR Creative Commons License 2023.04.25 -1 1 236876

Pont ezért nem szoktam rájuk csöngetni. Ha csöndben kikerülöm őket, akkor mire belekezdenének ebbe a manőverbe, már rég túl vagyok rajtuk.

Előzmény: Rahed Lee (236875)
Rahed Lee Creative Commons License 2023.04.25 -1 2 236875

Nekem is van mindenféle egyéb élményem is, de amit leírtam ez olyan általános, hogy szerintem ez biztosan genetikai eredetű.

 

Szerintem a baromfikban és a gyalogosokban is van valami közös gén. Aki már látott tyúkokat menekülni közeledő jármű elől, az csak pillázik, hogy az út jobb szélén tébláboló kotlós a bal oldalra próbál eljutni, a bal oldali, pedig jobbra, keresztben az úton. 
Az egymás mellett sétáló gyalogosok is hasonlóképpen viselkednek. Ahogy közeledek feléjük, őrült helyezkedésbe kezdenek és mindkettő a másik oldalára próbál eljutni, de közben mégis igyekeznek együtt maradni. Pörögnek egymás körül, mint a szalontáncosok. Ilyenkor kivárom amíg rendezik a soraikat, nem próbálom meg kitalálni a gondolataikat.

Előzmény: rezgaras (236870)
Re:barbara Creative Commons License 2023.04.25 -1 0 236874

Bocsánat, totál félreértettem akkor.

Mentségemre szolgáljon, hogy csak az általam linkelt patakmentin szoktam bicajozni, évente kb. 2x, mikor kitekerünk Szentendrére.

Előzmény: RadiX (236873)
RadiX Creative Commons License 2023.04.25 -1 0 236873

Amit te linkelsz, az a Dera patak, ahol történt, az meg a Bükkös patak, 4 kilométer van a két hely között.

Előzmény: Re:barbara (236872)
Re:barbara Creative Commons License 2023.04.25 -1 1 236872

Hát ez elég rejtélyes... Most vettem észre, hogy az előbb általam linkelt kép régi, 2011-es.

De itt van egy 2022-es google fotó, ahol a 11-es út felől ugyanúgy kerékpárútnak van jelölve. A másik végétől meg gyalog-kerékpáros lenne? Vagy keverek valamit?

 

 

https://goo.gl/maps/aRz3by8TEm1zfV1q6

Előzmény: Ashi Valkoinen (236871)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.04.25 -1 0 236871
Előzmény: Re:barbara (236869)
rezgaras Creative Commons License 2023.04.25 -1 0 236870

Ez így nagy dráma. Én ennél prózaibb esetekkel szoktam találkozni.

Előzmény: Rahed Lee (236866)
Re:barbara Creative Commons License 2023.04.25 -1 1 236869

Erről a szakaszról van szó? 

https://goo.gl/maps/EUV13u8AHvo2s6Zf6

 

Ez konkrétan kerékpárút! 

A bántalmazási ügybe nem kívánnék beleszólni, nem is a topik témája.

 

Az viszont nekem is szinte napi tapasztalatom, amit leírsz. A három-négy egymás mellett babakocsit toló kismama, előttük 10-20 méterekre  a nyuszimotoros kétévesek, kiszámíthatatlan mozgásformával. 

És mindez nem a vegyes használatú, hanem a konkrétan kerékpárúton. 

Előzmény: Ashi Valkoinen (236865)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!