Keresés

Részletes keresés

Gorcsev Creative Commons License 2006.10.10 0 0 44315
Előre köll állítani az órát 1 hónappal :)))
Előzmény: DMA (44314)
DMA Creative Commons License 2006.10.10 0 0 44314
A kerionak van egy popupblocker funkciója, ez nekem eléggé bekavart anno. Szerencsére 30nap után átment free-be, és ez a funkció csak a fizetősben elérhető. Namost csak azt kéne tudni, hol kell kikapcsolni :-))
Vagy megoldódik magától pár hét múlva :-)
Előzmény: B Pali (44309)
locsemege Creative Commons License 2006.10.10 0 0 44313
Ez igaz, de már-már kételkedem abban, amit írt. Persze lehet, hogy igaz, akkor viszont nem jól, nem elég részletesen specifikálta a problémát. Az a lényeg, hogy ő a hibás! :)))
Előzmény: B Pali (44309)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.10 0 0 44312
Lehet. Nemtom.
Előzmény: B Pali (44309)
locsemege Creative Commons License 2006.10.10 0 0 44311
Ez a legfrissebb: Java Runtime Environment (JRE) 5.0 Update 9

(A java.com-on miért csak az 1.5.0_06 van, amikor az aktuális az 1.5.0_09?)
Előzmény: Bucca (44300)
Bucca Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44310
Köszi mégeccer, ha rájövök mi volt a gond, megírom.
Előzmény: B Pali (44309)
B Pali Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44309
Igaz. Bár asszem mellélőttünk, mert Bucca szerint, ha kikaccsoja a tüzfalat, minden jó.
Passz.
Talán ZoneAlarm....
Előzmény: Törölt nick (44307)
Bucca Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44308

Köszi a segítséget mindekinek, igyexem megoldani a dolgot.

Asszem alaposabban utána is olvasok.

By

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44307
A QiuckTime telepítése ellenjavallt. Van helyette sokkal jobb.
Előzmény: B Pali (44305)
Jahno Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44306
Oszt ki vesz ilyen vackot? Samu multilézer...
Előzmény: B Pali (44303)
B Pali Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44305
A kettes pontodhoz lehet, hogy a Quicktime plugint/lejáccót kell feltenned (.mov típusú videók)
Előzmény: Bucca (44294)
robicsek Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44304

Java Runtime Environment.

de abban igaza van Jahnonak, hogy szabvány ide vagy oda, van olyan cucc ami a Sun, meg van olyan, ami a Msoft verzioval megy.

Előzmény: Bucca (44300)
B Pali Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44303
Ja, meg ahogy nézem újabban a HP-s nyomtatók/szkennerek/multifunkcik is java-val mennek. Nem vagyok elragattatva :(
Előzmény: Jahno (44302)
Jahno Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44302
Független ja, csak van ami a Sun-félével megy, ami lassú, van amihez meg MSjava kell, mert csak. Vacak az egész, én legalábbis elég gyakran futok tőle ellenkező irányokba, mert 1-2 HP switch kezelőfelületéhez azért varázsolni kell rendesen, hogy melyik fusson, meg mikor...
Előzmény: Celtix (44301)
Celtix Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44301
JAVA egy programozasi nyelv. Platformfuggetlen, tehat ahova megirjak a JVM-et (java virtual machine), ott futtathato egy java-program. Ezert idealis a netes cuccokra.
Kepekhez nem sok koze van, sajna en sem tudom eredeti meretben nezni a forumos kepeket. Lovesem sincs, mi lehet a gond. Ez mindenesetre Seamonkey 1.0.5 bongeszo.
Bucca Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44300

Talán meguntok, és hamar kidobtok innen, de mi az a JRE????

És ez a Java progi ezt orvosolná, és akkor látom majd a képeket?

Előzmény: locsemege (44299)
locsemege Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44299
Nem erről van szó. A topiktárs arra gondolt, hogy nincs JRE a gépeden. Talán 1.5.0_09 körül van az aktuális verzió.
Előzmény: Bucca (44298)
Bucca Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44298
Ha ezt letöltöm, akkor nem kell birizgálnom a tűzfalbeállításokat???
Előzmény: Törölt nick (44297)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44297
Előzmény: Bucca (44294)
Bucca Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44296

Bocs, lehet, hogy hülye voltam, de én mindkettőt csak most fedeztem fel.

Eddig nem volt rá szükségem, most meg megörültem, hogy van hol kérdeznem.

Eszembe sem jutott......

Előzmény: robicsek (44295)
robicsek Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44295
szerinted van olyan, aki ezt a topicot olvassa, és a másikat nem?
Előzmény: Bucca (44294)
Bucca Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44294

Sziasztok!

 

Már máshol kérdeztem, de nem tudtak megoldást adni, hátha itt:

 

Beköszöntött az a boldog időszak, hogy itthon is lett net-elérésem:))

 

Emiatt igyekeztem gondoskodni a gépem védelméről: feltetem a Kerio tűzfalát, meg a Nod32 vírusfigyelőt.

 

Ezek úgy látom védik is kellően a gépet (ja, ha eddig nem mondtam, most kiderült, hogy ezen a téren teljesen kezdő vagyok, mit hogyan, miért), csakhogy úgy látszik túl szigorúra sikerült a beállítás. Nem nyúltam hozzá, ugyanúgy van, ahogy feltelepítette.

 

Jelentkezett 1-2 probléma:

1) pl: az index fórumaiba beillesztett képeket nem tudom megnyitni, bár a fórumon látszana, csak az eredti méretre nem lehet.

2) bizonyos oldalakról a videókat sem tudom megnyitni (azt nem tudom milyen tipusúak lehetnek, mert nem próbálgattam végig őket)

3) a netről letöltött és a gépre felmásolt Pro Libertate játokat sem hajlandó elindítani.

 

Mindezek a problémák pedig megoldódnak, ha kikapcsolom a tűzfalat, de akkor meg ugye minek van?

 

Nem merek belepiszkálni a beállításokba, mert azt szeretném, ha a védelem maximális maradna, ugyanakkor szeretném ezeket a lehetőségeket is használni.

sajnos teljesen értetlenül állok a dolog előtt, lövésem sincs, mit kellene átállítani ahhoz, hogy minden (játék és képek-meg a biztonság is) jó legyen egyszerre.

 

Ha vki tudna segíteni, nagyon megkösszönném.

Sajnos teljesen laikus vagyok ehhez a dologhoz, még a beállításokat sem mertem piszkálni.

locsemege Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44293
Hogy milyen mikrofon, az meg a véleményem szerint egyáltalán nem számít, mert nem egyszer fejhallgatót a mikrofon csati helyére dugva, és a fülhallgató membránba beleüvöltve teszteltem a bemenet működését - tudom, ettől a mérnökök gutaütést kapnának :-))) de működik, ha jól van beállítva...

Ezzel semmi gond, gyakorlatilag a fejhallgatót használtad dinamikus mikrofonként. A jelszint nem olyan hatalmas így. Ezzel szemben azért lényeges tudni, hogy milyen mikrofont használunk, mert az elektretmikrofonba aztán lehet üvölteni mindhiába, ha nem kap DC táplálást. Ez egy lényeges különbség a két mikrofontípus között. Elektretnek kell táp, cserébe viszonylag nagy, néhány 10 mV-os jelet ad. Dinamikusnak nem kell táp, teljesen passzív, ugyanakkor 0.5 mV körüli jelszintet produkál, ami a legtöbb hangkártyának kevéske.
Előzmény: Ambu-Lonci (44279)
trophy sprint Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44292

Köszönöm segítséged

megpróbálkozom vele, csak tood a tanulási anyagomhoz tartozik és hát valamin kell néha gyakorolni. Már lassan váltanom kellene nekem is a 2005.-ös kiadásra. de láttam már és megkell mondjam nem sokban különbözik elődjétől csupán külsőleg lett szebb.

de sajna semmivel sem élvezetesebb használni, mivel az ikonok és az egész menüje elmosódott (halovány) mintha leöntötték volna egy kis körömlakk lemosóval :-)))))

 kösz és háj

Előzmény: tcstitty (44265)
iman Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44291

Köszi a rengeteg segítséget!

Már megoldódott knoppix cd-ről boot-oló linux-xal!

Szia_Maple! Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44290

nem kellett gyorsan válasz

(egyébként köszi Jahno!)

 

azért írtam be két helyre, 1.) nem tudom kik olvassák ezeket a fórumokat 2.) nem tudtam melyik témához illik jobban

(és abból indultam ki, hogy valaki utálja az XP-t (de windows-t használ egyébként), tehát leszarja mit írok abba a topikba)

 

köszi mindenkinek aki segített, remélem mostmár sikerül

 (gondolom ezek szerint elég ezt egy helyre beírni, mert ugyanazok vannak mindkét topikban)

Előzmény: Ambu-Lonci (44289)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44289

Jahno-nak igaza van.

Ha gyorsan kell a válasz, akkor ne fórumon kérdezz, hanem hívd fel a különleges tudakozót.

 

Ha meg ráér, akkor meg miért nem várod meg amíg válaszol valaki? Miért kérdezed meg ugyanannak az internetes helynek egyszerre több fórumán? Miből gondolod, hogy mások olvassák ezeket? Egy másik webhely másik fóruma (pl. hwsw) persze nem ugyanaz...

 

AL

Előzmény: Szia_Maple! (44287)
Jahno Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44288
Írjam meg hosszabban, hogy nem érdemes szopni vele, vagy röviden is elég?
Előzmény: Szia_Maple! (44287)
Szia_Maple! Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44287

főleg azokban a tartalmas válaszokban amiket te adsz

azért kösz a jóindulatot

Előzmény: Jahno (44286)
Jahno Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44286
Két helyen nem kérdezünk, mert elveszünk a válaszokban.
Előzmény: Szia_Maple! (44285)
Szia_Maple! Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44285

Sziasztok!

 

Jó lenne ha tudnátok segíteni: olyan problémám van, hogy van egy oldal az interneten amelynek az egyik alkalmazása (live video stream) csak amerikai IP címmel működik.

Hogy ezt ki tudjam kerülni elég egy IP címet elrejtő progi?

xp antispy-om van........és be van rajta kapcsolva a "rejtőzködés a hálózatban" opció

(az az igazság ezzel még nem próbáltam mert nem volt esedékes, De szerintetek fog működni?)

 

Vagy valami más kell?

 

Köszi előre is

Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44284

Meg azt se felejtsük el, hogy nemrég még volt olyan oprendszer forgalomban, ahol érvényben volt 2GB-os file méret korlát. Miért tudott volna a progi (aki szintén egyeteln file-ban tárol mindent) ennél nagyobbat?

 

 

AL

Előzmény: Jahno (44283)
Jahno Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44283
Ja, idióta a program, mert mikor kitalálták, hogy van 2 gigás mailkorlátja, akkor még eszükbe nem jutott, hogy a a népek majd 40 megás videókat fognak küldözgetni, oszt magába fordul. De új adatfilét érdemes hozzárakni, ebbe az archivált cuccokat, meg régebbieket, aztán kész. Pár évig megint el lesz az ember.
Előzmény: wawabagus (44281)
wawabagus Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44282

Jahno! Te egy zseni vagy!!!!!!!!!!!

Ahogy letöröltem dolgokat helyrerázta magát a program!!!Szóval nem volt elég helye!

Szuper!!!!!!!!!!!!

Köszi a segítséget!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

J.

Előzmény: Jahno (44280)
wawabagus Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44281

most lényegében ott tartok, hogy ez a szar egyáltalán nem működik. feltétlen csökkentett módban akar indulni ("hiba lépett fel stb."), de igazából így sem kapcsol be...esetleg majd talán fél óra múlva.

a service pack a telepítőn van? bocs, de nem vagyok egy nagy szakártő :-)...vagy le kell töltenem?

 

ez a shift+del, jól működött az egyik mail letörlésénél...a másik kettőt még ez sem törli le (már a három elküldendőről van szó). idióta ez a program. egyébként most vettem észre, hogy a sima del egyáltalán nem működik a programon belül, csak a shift+del, de az sem mindenhol.

 

persze iszonyú mennyiségű és méretűek a leveleim...lehet, hogy az a baja? archiváljam?

 

sos!

 

Előzmény: Jahno (44280)
Jahno Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44280
Servicepack legyen fent, nézd meg mekkora mérete van a levelesládád filéjának, meg shift+del-el próbálj meg törölni 1-2 nagyobb dolgot az elküldöttekből.
Előzmény: wawabagus (44278)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44279

Annyira nem egyszerű, hogy azt is tudni kell hozzá, hogy az 5.1 illetve 7.1 eléréséhez nagyon gyakran mindkét jack aljzatot használja az alaplap, ilyenkor a bemenet is kimenetként működik.

 

Hogy milyen mikrofon, az meg a véleményem szerint egyáltalán nem számít, mert nem egyszer fejhallgatót a mikrofon csati helyére dugva, és a fülhallgató membránba beleüvöltve teszteltem a bemenet működését - tudom, ettől a mérnökök gutaütést kapnának :-))) de működik, ha jól van beállítva...

 

1. ki kell kapcsolni az 5.1-et

2. a hangerő szabályzón duplakattintva ki kell nyitni a hang vezérlő pultot

3. át kell állítani lejátszásról fevételre a vezérlőket (a menüből, options, properties, show controls for playback-helyett recording-ot választani)

4. a mikrofont be kell kapcsolni és kell rá adni hangerőt.

 

AL

 

Előzmény: locsemege (44273)
wawabagus Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44278

sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy mi lehet vajon a baja az microsoft outlook-omnak?

eddig teljesen normálisan működött, de tegnap megpróbáltam egy nagyon nagy levet :-D küldeni és azóta beszart. Ez azt jelenti, hogy azóta se nem küld se nem fogad levelet...és ez a szerencsétlen azt sem engedi, hogy letöröljem az el nem küldött leveleket. HIbaüzenetnek azt írja, hogy ismeretlen hiba. MIkor törölni akarom a leveleket, akkor meg azt "üzenetkezelő ismeretlen hibával tért vissza. Ha a hiba továbbra is fennáll, indítsa újra az outlook alkalmazást"...természetesen ezzel többször is próbálkoztam, de semmi....

 

Mi baja lehet ennek? Valakinek valami tippje?

Ezer köszönet!

Johanna

locsemege Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44277
Az ilyen dolgokkal azért nem tudok mit kezdeni, mert nem annyira felhasználói oldalról nézem a dolgokat. Tehát engem nem az hozna lázba, hogy hol vettem, ha nem működik, hanem nekiesnék, és mérnék. Értem, hogy erre talán nincs lehetőséged, de látatlanban meg mit mondjak. Amúgy érzésem szerint elektret mikrofon lesz az.

Az alaplapon szokott lenni az egyik tüskén a mikrofonhoz tartozó DC kivezetés, ha ez az előlapi csatlakozóhoz nagyvonalúan ki lett hagyva feldugás szempontjából, ez is lehet baj. Bár ha hátulra, közvetlenül a hangkártyába dugod a mikrofont, mennie kéne. Ha van multimétered, megmérhetnéd, hogy ott van-e a mikrofon működéséhez szükséges egyenfeszültség. (Amúgy ez nem Windows specifikus probléma, de elfér itt is. ;))
Előzmény: gigabursch (44276)
gigabursch Creative Commons License 2006.10.09 0 0 44276
Nos olyan egyszerű web beszélgetéshez használt mikrofon, ami az előző gépemen jelzésileg ugyanabba a lyukba dugva működött (és működik most is) márkája HAMA (egyébként tecsó gazdaságos kategória, de működik), többet nem tudok róla. Tuti, hogy a bemenetét használom (szín, a fémbe "bekarcolt" ikon, stb.) A hangkártya alaplapra integrált AC'97-es rendszerű. Jumperesen és BIOS-osan nem látom hogy bármi el lenne némítva, de lehet hogy én vagyok a vaksi. Mindenesetre egy biztos. Tök süket.
Előzmény: locsemege (44274)
pandor Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44275
kösz mindenkinek a hozzászólást...
locsemege Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44274
És ha elektret mikrofon, a DC előfeszítés polaritása megfelel a mikrofon specifikációjában szereplőnek?
Előzmény: locsemege (44273)
locsemege Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44273
Ez azért nem ilyen egyszerű. Milyen mikrofon? Elektret? Dinamikus? Valóban a bemenetét használod a hangkártyádnak? Ha elektret mikrofon, DC előfeszítés van? A hangkártyán a bemenet nincs némítva, vagy az erősítés 0-ra állítva? Ha dinamikus mikrofont használsz, a 0.5 mV körüli jelszint kevés lesz, előerősítőre is szükséged lehet.
Előzmény: gigabursch (44270)
pSam Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44272
uhh. latom van halozatos topic, ugyhogy bocs, es huztam
pSam Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44271
Hello! Az en problemam egy latszolag egyszeru dolog, nagy szakerto sem vagyok: ket gep, az egyiken xp, a masikon win98. crosslinkkel osszekotom oket, kartyak, kabel ok. az xp mutat helyi kapcsolatot, de se kuldott se fogadott csomag nincs. de nem latja egymast a ket gep-mikor megnyitom a teljes halozatot. fogalmam sincs mihez kene nyulni. van valakinek otlete?
gigabursch Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44270
Guru Urak!

A segítségeteket kérném az alábbi probléma okán:
Van nékem egy Asrock K7VT4A+ alaplapos gépem (VIA csipszett - driverjei fent vannak), amin WinXP SPII oprendszer van. Minden nagyon tuti, de képtelen vagyok a mikrofont használni. Akár hátul dugom be az alaplapra épített hátsó konnektorba (ahol alapesetben nálam az 5.1 hanszóró van), akár előre dugom be a front konnektorba (Az alaplapi kiosztás szerint van bedugdosva valamennyi zsinórja az alaplapi tüskékre).

Jellemző, hogy akármikor bemgyek a Windows hangerő szabályzójába, automatikusan be van pipálva az elnémítás négyzet. Miért? Mi a fenétől?

Alatta ha megnyomom a speciális gombot, akkor be van pipálva a "másik mikrofon", ill. a "mikrofon erősítése" mező is. Mégis bármit próbálok tenni, képtelen vagyok a mikrfont beizzítani. (két hete a másik gépen még működött a mikrofon)
Próbáltam variálni a hozzávaló XEAR 3D hangrendszer belállításain is, de azzal is semmi eredmény. A konnektor a fornt panelre is be van dugva, tehát ott sincs gebasz. Mi lehet a gond?

Mégis mit hagyhattam ki a telepítéskor, vagy mi az amit a rendszeben egyszerűen át kell pipálnom, ixszelnem? Akármit, csak végre működjön már! (főleg az msn miatt). Aki tud, vagy esetleg próbál segíteni, az ne szégyelje, segítsen...

gb

uzi: Ha a gépen az 5.1-et kérem az szól mint a zsírozott ménykű, nagyon tuti, de befele nem akar egy lehellet hang sem bejutni a kivánatos csatornákon.
Celtix Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44269
Koszi szepen. Holnap kiprobalom.
Előzmény: Gorcsev (44267)
Gorcsev Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44268
"azt mondja kell neki az első lemezen egy win2000 rendszer, ahova ő tenne néhány bejegyzést, gondolom az bootolná be az új win2000-t"
Jaja, hüJe vintendók mindig okosabbak akarnak lenni... Azt hiszik, amit ők nem ismernek/szeretnek, az nincs is. Csinálj az 1. vinyón 1 partíciót, amit mindegyik lát, az lesz nekik a C:, aztán mindegyik mehet akárhova, D:-re vagy ahogy jó, persze az már más-más part. lenne, oszt' ezeket lehet dugogatni.
Előzmény: pandor (44262)
Gorcsev Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44267
Nyilván máshogy is, de ez tán a legegycerűbb. Ja és ingyenes.
Előzmény: Celtix (44264)
Gorcsev Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44266
"Honnan lehet megtudni, melyik programot mi inditja?"
Pl. tőle: Process Explorer
Előzmény: Celtix (44264)
tcstitty Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44265
rakj fel egy ingyenes letöltő progit, pl.: bitlord és a mininova.org-on keress rá. Tutin találsz, ha nem írj és akkor segítek. nekem emgy az autocad2002 magyar nyelven.
Előzmény: trophy sprint (44260)
Celtix Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44264
Na, ha mar idetalaltam, en is kerdeznek :)
(De elotte par sor, ugy erzem, egy kb. 1000 hozzaszolassal ezelotti beirasra reagalnom kell. En is rendszergazdakent dolgozok, de se MCSA, se hasonlo minositesem nincs, OKJ-s papir vagy fosuli/egyetem sem. A ceghez a Linuxos es hardveres tapasztalataim miatt vettek fel, be kell vallanom, hogy egy-masfel eve lattam eloszor XP-t. De nem rossz, foleg, ha a w98-cal hasonlitom. Jaigen, a papir hianya miatt nem erzem, hogy holnap reggel rogton felmondok, mert nem vagyok erre a teruletre valo. Viszont van egy ECDL-em, ami baromi hasznos tud lenni az userek supportjaban :)

Honnan lehet megtudni, melyik programot mi inditja? Az allas az, hogy tobb peldany fut az svchost.exe-bol. Namost, ahogy neztem, a daeomonok ( nem ugrik be, hogy hivjak windows nyelven...jaigen, Szolgaltatasok) ezzel indulnak.
Nem is gond, fut 5 db, de ebbol kettot a System indit es az egyik hizik a memoriaban. Kilovom, semmi gond, csak ugye ezt egy userre nem bizhatom.
(A masikat kilove egy perc alatt megall a rendszer :) A gep olyan, mint 50 masik a cegnel, XP SP2, Office-szal. Van rajta NOD32, Spysweeper, WInupdate mindig frissit, tuzfal kikapcsolva (vallalati tuzfal van a szerveren). Ugy tunik, nem szedett be semmit. Megis, az az svchost engem baromira zavar, ami felzabalja a memoriat...Hoyg lehetne kideriteni, hoyg mi inditja?

Hopp, most ugrik be, ez ugy tunik, azota van, amiota cdirot tettem a gepbe, elso korben egy free cd-iro proggival, amihez kellett a .NET 1.1 (sajna, nem ugrik be a neve), utana a Nero OEM jott, mert csak azzal tudtak cd-t irni..
Jaigen, ez volt a free iro proggi:
http://www.cdburnerxp.se/
A sajat gepemen is mukodik, semmi gond vele.
pandor Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44263
egyébként nem egy lehetetlen helyzet:
1. - általános (net, levelezés, office) - ha elszáll nem gond, de jó lenne ha nem tenné
2. - fejlesztés, semmi net, csak a legszükségesebb progik
3. - net, programtesztelés (install/uninstall), ha szétesik a rendszer, semmi gond - újratelepítem
pandor Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44262
kösz a hozzászólásokat
közben kiderült, hogy ha az első vinyón lehájdolom valamennyi (a 2 db) win2000 rendszerparticiót, akkor a 2. lemezre a winn2000 telepítője nem is hajlandó telepíteni - azt mondja kell neki az első lemezen egy win2000 rendszer, ahova ő tenne néhány bejegyzést, gondolom az bootolná be az új win2000-t a 2. lemezen (visszont, akkor vissza a kiinduló problémához: az új win2000 telepítés felhozza lemezként az őt elindító win2000 particiót és azt nem lehet eltűntetni - betűjelét venni - mert az oprendszer védi)
belefáradtam (meg az rebootok rengeteg időt visznek): az 1. vinyón levő adatpartició átmegy a 2. vinyóra, annek helyére pedig megy az új win2000 - ez a felállás egyik boot managernek sem okoz gondot
kösz
Takoca_ Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44261
itt tuti, hogy nem fogsz kódot kapni hozzá
ezért a válasz a szokásos (és egyébként a leg egyszerübb, leg gyorsabb): www.google.com

tuti hogy találsz hozzá törést!

Előzmény: trophy sprint (44260)
trophy sprint Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44260

Üdvözletem mindenkinek.

 

egy kényes kérdéssel fordulok azokhoz kik tudnának nekem segíteni:

Volna egy problémám ---kaptam magyar nyelven egy autocad tervező programot 2002-est.

se cd kulcsot se semmilyen kódot nem kaptam hozzá. Éppen ezért elsem akar indulni

a progi a telepítés után.

Kellene nekem honlap vagy hely ahonnan le tudnám magamnak szedni, esetleg iformáció hogy mihez is tudnék most kezdeni ebben a helyzetben.

 

Segítségeteket előre is köszönöm, és bocsánat hogy nem éppen a mostani témához kapcsolódik de sajnos nagyon sürgős lenne---remélem megértitek.

 Kössz

Takoca_ Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44259
UP
44192-re semmi ötlet?
Előzmény: Takoca_ (44234)
Takoca_ Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44258
szerintem nem irreális

korábban emlegettem én is egy ilyen rendszert ott azért kell tök külön xp a papának meg a családnak, mert a papa fejlesztő és egy rakat bekonfigolt fityfenét használ a kölykök meg állandóan agyon cseszik minde sz***al az ő rendszerüket. A gyerekek rendszerét újra lehet tenni 1 óra alatt de a papa fejlesztői környezetének a vissza állítása baromi sok idő (ghost itt nem játszik)
Előzmény: Törölt nick (44252)
locsemege Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44257
Lehet más ilyen helyzet is. Van olyan ismerősöm, aki zenélésre is és irodai munkára is használ XP-t. Ez előbbit optimalizálni kell. Kis registry, csak a zenéléshez szükséges software-ek, fapadosra történő beállítás, rendszervisszaállítás, indexelés kikapcsolása, hálózat megszüntetése. A munkára használt XP-n Office, normális megjelenés, mindenféle alkalmazás, elhízott registry, stb.
Előzmény: Törölt nick (44252)
Gorcsev Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44256
"kellenek teszteléshez"
Használj VMware-t.
Bútmanaggernek meg XOSL-t.
Előzmény: pandor (44254)
rali Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44255
Három - négy egyforma gép?

Vagy hotplug vinyók?
Előzmény: pandor (44254)
pandor Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44254
Mobilrack, egyéb ok.
Teljesen független oprendszerek (melyek nem is tudnak egymás létezéséről) kellenek teszteléshez.
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44253
Benéztem, nem XP hanem W2k, de a lényeg ugyanaz.
Előzmény: Törölt nick (44252)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44252

Kérdésedre csak annyit tudok válaszolni, hogy értetlenül széttárom a kezem, és hülyén nézek ki a fejemből. Ugyanis nem tudok olyan helyzetet elképzelni, hogy egy gépen egynél több XP kelljen. Ott a felhasználói fiókok rendszere, használd azt. a másik megoldás a mobil rack, mindig csak egy vincsit/xp-t dugsz fel a gépre, amelyikre szükséged van ofkóz.

 

Előzmény: pandor (44246)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44251

Például nyomol neki egy alt+ctrl+del-t, erre előjön a Taskmanager, ott elindítasz egy Total Commandert, és abban megkeresed a C:\Windows\System32 folderben az explorer.exe filet. Ha nem találod, akkor szerzel egyet egy másik gépről, és bemásolod. Ha ottvan, de mondjuk explorer.bak a neve, akkor a .bak-ot .exe-re átnevezed.

 

És az ilyet nem valami játék csinálja (miért is tenné), hanem vírus(ok), vagy kezdő user...

 

Előzmény: FuLeS (44244)
Jahno Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44250
Tálcán jobb gomb, tulajdonságok, ott start menü, oszt nyomkodd, testre is lehet szabni, meg amit akarsz.
Előzmény: FuLeS (44244)
MZ5 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44249
Vagy éppen a monitorbeállitásoknál nem ezt jelölték meg elsődleges monitornak...
Előzmény: FuLeS (44244)
FuLeS Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44248

Kérlek, próbálj meg visszaemlékezni, mert nagyon kellene.

Köszi

 

Előzmény: rali (44247)
rali Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44247
Meg lehet csinálni, de sehogy sem jut eszembe a mikéntje.
Előzmény: FuLeS (44244)
pandor Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44246
Sziasztok

Tudja valakaki mely boot managert érdemes használni, hogy a Win2000 a 2. vinyóról is elinduljon?

3 db Win2000 lenne a gépen (ill 2 már van az első vinyón, most raktam fel a harmadikat a 2. vinyóra - szükség van mindegyikre! - és fontos hogy az aktív windows ne lássa a többi oprendszert tartalmazó partíciót). Eddig a PQ BootMagic gond nélkül végezte gépinduláskor a hide/unhide partició feladatokat. Ez most nem megy neki.

Az első elgondolás az volt, hogy mindegyik windows alatt beállítom, mely partíciók legyenek láthatóak, azaz legyen betűjelük: próbáltam a boot.ini konfigurálásával az elő vinyó első particióján (ez a windows kapja meg a vezérlést a MBR-től), és úgy tűnik működne, de már a 2. windows indulásakor is az a mellékhatás, hogy a windows nem engedi törölni a betűjelét az első particiónak, melyről a boot.ini konfigot olvasta.

Feltettem a GAG 4.6-ot, ami a leírása szerint - klasszikus módon: az éppen nem szükséges NTFS particiónak más ID-t ad - tudja ezt, de nem megy neki sem a 2. vinyó első partició - helyette az első vinyó első particiót hozza.

Hát igen, egy kicsit kusza, de remélem érthető.
Előre is kösz a segítséget
rali Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44245
Valami mást inkább, nod32-őt pl.
Előzmény: sjohn (44243)
FuLeS Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44244

Kedves Guruk !

Adott egy XP prof hu, (nem az enyém, de engem kértek meg, hogy probáljak vele csinálni valamit), amelyiken eltünt a start menű és az egész alsó blokk.

Valószínűleg egy játék, vagy egy háttérkép felrakása után állt elő ez a helyzet.

Kérdezem, hogy mit tudnék tenni, hogy használható legyen aStart menű?

Köszönettel. FuLes

sjohn Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44243
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem , hogy most az Avastot használom vírusírtásra /nincs vele gond/, de érdemes-e feltenni mellé az AVG-t?
Nem akad össze a kettő?
Köszönöm ha válaszoltok.
bj13 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44242

Sziasztok!

 

BitComet klienst használok.

Vírus, spy keresők hibát nem jeleznek.

Nem futtatok semmiféle le-. illetve feltöltést, mégis van adatforgalom.

Mi lehet a megoldás?

Hol találom meg, aki rajtam élősködik?

Beteszek egy képet is a jelenlegi állapotról:

 

kort33 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 44241
Abban is benne van a telepítésnél.
Előzmény: ra_tata (44239)
ra_tata Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44240
Külön SP2 volt ráküldve.
Előzmény: ra_tata (44239)
ra_tata Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44239
Kösz, de nekem egy régi XP prof. van, ott nem ezek az opciók - asszem normál, meg különböző csökkentett módok(sima,hálózattal,parancssoros)+F2
Üdv.
Előzmény: kort33 (44238)
kort33 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44238

Ha még érdekel, egy másik megoldás:

 

WinXp telepítő cd-ről bootolsz. Boot után 3 lehetőség:

1 Telepítés

2 Javítás

3 Kilépés

 

Válaszd a javítást (nem azonos az F2-vel!!!)

Kapsz egy parancssort.

 

Ide beírod:

CHKDSK /P/R

 

Ha végzett:

 

Fixboot

Fixmbr

 

Elvileg ez is helyrehozza egy ideig.

 

Tapasztalatom szerint, azonban a rendszer már nem lesz stabil, akár másnap is összedőlhet. Gyanítom, hogy te is így fogsz járni.

 

Érdemes újrapartícionálni és telepíteni az op. rendszert.

Előzmény: ra_tata (44237)
ra_tata Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44237
Sziasztok ! Sikerült feléleszteni az Xp-t, leírom, hátha más is így jár.: 0. Live Linux - adatmentés dvd-re 1. A 'rossz' XP-s vinyót beraktam slave-nek, egy jóról bootoltam (akinek nincs két XP-s vinyója, elviheti valakihez). 2. Nekem egyből elindult a chkdsk a 'rossz'-on,és végigfutott (de gondolom, ha nem indul magától, akkor el lehet indítani direktben is). 3. Ezután kivettem a jó vinyót, és ekkor a rossz hajlandó volt csökkentett parancssoros módban elindulni. 4 A parancssorból indítottam egy chkdsk/r -t. Kb. egy óráig darált, majd minden rendbe jött. Semmi komoly adatvesztést nem tapasztalok. Köszönöm a segítséget !
Előzmény: locsemege (44236)
locsemege Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44236
Akkor mentés Linux alól, amíg nem késő!
Előzmény: ra_tata (44235)
ra_tata Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44235
Live Linux alol latsyik a filerendszer, tehat a vinyo jo. Talan igy nem remenytelen.
Előzmény: Takoca_ (44233)
Takoca_ Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44234
szerver guruk:

van a cégnél két domain amik trustolva vannak, a gépeken tcp/ip úgy van beállítva, hogy: fix ip, azonos mask mindenhol, gateway a linux router dns1: az a DC amelyikba az adott gép be van léptetve (tehát ez két féle), DNS2 az internet szolgáltató elsődleges DNS-e.
belépésnél eddig simán ment hogy listából kiválasztom, hogy melyik domain alá akarok belépni és oda szépen be is loggolt a user

de most ha az "A" domainbe beléptett gépről kiválsztom, hogy a "B" alá akarok belépni akkor csak pörög hogy tölti a profilt de nem lép be (kb 10 percet vártam), viszont be tud lépni a saját domainje alá. Másik gép ami "B"-be van léptetve simán belép "B" be de ő se tud belépni "A" alá. Ha az "A"-s gép elsődleges DNS-t átírom a "B" szerver címére akkor be tudok lépni!
Szerverek logjában nincs semmi hiba !!

szóval ez úgye DNS- hibának tünik de nem értem, és nem tudom, hogy hogyan keressem a hibát! a full hálózatot tudom browsolni és minde a két domain alól elérem a másik DC-ről be mappalt meghajtót

ami + infó de szerintem nincs köze hozzá: külső cégnél van bejegyezve a levelezésünk és web dns-e (ez nem az a cég akinek az elsődleges DNS-e be van írva a tcp hez), és az a szerver most meghalt! de ezt elvileg egyik dc- se használja semmire, linux van a netfelé rakva

ötelet???
Takoca_ Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44233
hát szerintem marad a reménykedés és az adat mentés

egyébként tegnap én így jártam:


win2k, 2. adat vinyóra minden lényeges átmentve (+a vinyón az ami egyébként is ott volt)
majd új xp-s gépbe berakva nem lehet importáli a lemezt... (ami egyébként dinamikus volt) hiba: üzi: "INTERNAL Error - Disk Group has no valid configuration copies"

persze régi win2k alá vissza rakva se működött ! na itt a kardomba dőltem, a tulaj megöl az tuti

logban LDM hiba, nem olvasható az adatbázis

ms-nek van egy dmpss nevü cucca de nem segített (használta már valaki)

találkozott már valaki ilyen hibával?


egyébként a vége az ontrack easy recovery lett és így sikerült minde adatot lementeni
Előzmény: ra_tata (44232)
ra_tata Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44232
Kiegészítés : próbáltam a telepítő cd-ről indítani, az automatikus renszer helyreállításnál (F2) kér vmi. redszerhelyerállító floppyt, ami nincs. Ha tovább megyek a telepítésre, akkor meg egy partíciónak látja a vinyót, pedig több is volt rajta, így nem merem ráereszteni. Köszönöm
Előzmény: ra_tata (44231)
ra_tata Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44231
Helló Guruk ! Segítséget kérek ! Adott egy gép, mobil rack-kal. Mindíg az teszi be a vinyótját, aki használja. (Vagy én, vagy a gyerekek) Minden vinyón XPSP2-van. Az egyik XP nem indul. A hibaüzenet: Unmountable_boot_volume Próbáltam csökkentett módban ill. a Legutolsó helyes konf.- ban is indítani, de ugyanaz a helyzet. Életre lehet ezt lehelni, vagy marad a live linux és mentegetés? Köszönöm
iman Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44230
A fájlmegosztásra gondolsz a hálózaton, vagy mire?
Előzmény: iman (44229)
iman Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44229

Köszi!

És ezeket hol találom?

 

Előzmény: Jahno (44228)
Jahno Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44228
Egyszerű filemegosztás kikapcsol, majd saját tulajdonba vesz.
Előzmény: iman (44226)
robicsek Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44227
Előzmény: Vgyuri (44225)
iman Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44226

Sziasztok!

 

Segítsetek kérlek!

Nagyon megszívtam!

Az előző xp telepítésem elkezdett szarakodni (hibát generált, megáll boot-nál ilyesmi), ezért úgy gondoltam, hogy újratelepítem.

A fájlrendszer ntfs, egy rendszergazdai felhasználó volt, jelszóval védve.

Én naiv, azt hittem, ha a gyökérbe mentem az adatokat, akkor ott jó helyen lesznek.

Úgy telepítettm újra, hogy a telepítő cd megkérdezte, hogy ugyanabba a mappába-e, mondom igen.

Ugyanazt a felhasználónevet hoztam létre, ami előzőleg volt.

Amikor végzett a telepítéssel, meglepődve tapasztaltam, hogy egyes alkönyvtárakat nem lát, vagy nem tud belépni, amibe meg belép, a filok-nál azt mondja, hozzáférés megtagadva! De érdekes, hogy nem mindegyiknél, csak egyes mappáknál!

Most mit csináljak????????

Help!!!!!!!!!

Vgyuri Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44225

Szervusztok!

 

Jól emlékszem, hogy ezen a topicon ajánlott valaki nekem (csak nem tettem el) egy olyan linket, ahol egy kis cirill betűs beíró ablak volt, ahol egérrel lehetett "billentyűzni" és a beírt cirill szöveget át lehetett kopipasztázni akárhová? Most megint szükségem lenne rá.

 

locsemege Creative Commons License 2006.10.07 0 0 44224
Szia Gábor!

Megnéztem a levelesládámat, szeptember 28-án válaszoltam Neked, remélem elég kimerítően. Most újra elküldtem a válaszom, de ha nem kapnád meg, küldj egy freemail-es, vagy valami egyéb címet, mert nem tudom, miért nem jutott el hozzád az előző válaszom. Én most is megkaptam a kérdésed, de hibaüzenetet nem kaptam az SMTP szerveretektől. Esetleg nézd meg a mailszerveretek logját, hátha kiderül, hova tűnhetett a levelem.

Remélem nincs olyan policy, amely a HTML leveleket kidobja, mert 3db link is van a mondókámban. Vírustól nem kell tartani, linuxos gépről írom. :)
Előzmény: DJG (44221)
locsemege Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44223
Szoktam. Ma küldted? Mert eddig nem kaptam. Ám mintha néhány hete kaptam volna, s a név meg a nickneved között szoros korrelációt véltem felfedezni, de arra válaszoltam is. Vagy Te nem kaptad meg? Ha azt akarod, hogy ne reply-jal válaszoljak, akkor ezt írd le, meg mellékelj hozzá címet is! :)
Előzmény: DJG (44221)
rali Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44222
Gábor, odaveszett az elérésed, légy oly bátyám, mailozzad meg.
Előzmény: DJG (44221)
DJG Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44221
Szoktad nézni az itteni címedet? Küldtem egy levelet...

Üdv,
Gábor
Előzmény: locsemege (44214)
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44220
OKSI és kössz mindenkinek.
Előzmény: B Pali (44219)
B Pali Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44219
A grafikus chip BIOS frissítése.
De nem köll az Neked!
Előzmény: balcsi70 (44218)
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44218
na most töltöm le. amugy ez a Ge Force 5200-as bios-os nyavalya az minek?
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44217
ja most látom mindegyik ugyan az.
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44216
Igen GeForce. És az hogy mirror 1-2-3 az mindegy ugye?
Jahno Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44215
Írtad, hogy Geforcét vettél, nem? Akkor geforce, majd oprendszer...
Előzmény: balcsi70 (44213)
locsemege Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44214
GeForde and TNT2, egyébként ez.
Előzmény: balcsi70 (44213)
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44213
Köszönöm.Bejön az oldal ott a graphics driver-t?( Start here-nél?) és utána hányas sériára menjek mert ilyet nem találok.
Előzmény: Jahno (44212)
Jahno Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44212

De ne video bios upgradét töltsél le, mert azzal jó esetben ki is nyírhatod a kártyát, hanem drivert töltsél. Azt érdemes.

 

http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

 

Előzmény: balcsi70 (44211)
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44211
Sziasztok.Vettem egy új vid kártyát.Nvidia GeForce 5200.es. A réginek a driver-je van fent a gépen.(440-es -é).Töltöttem le az 5200-ashoz de most látom hogy ez egy Video bios upgrade. Kell ezzel foglalkozni egyáltalán?
B Pali Creative Commons License 2006.10.06 0 0 44210
Egyébként érdekes ez az scr, mert belelesve sima .exe-nek tűnik.
Ráklattyintva a file-re el is indulnak simán.
Anno a DOS Navigátorhoz voltak saját képernyővédők (szintén exék) amiknek a kiterjesztését átírva mentek Windows alatt!
Azt most nem tom, hogy Win3.11, vagy Win95 volt-e.
Előzmény: Symbian (44207)
Jahno Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44209

Blááá, Nod-ot sem biztos, hogy kellett volna, mert ez imagelés előtt kikapcoslja az ilyen cuccokat, aztán új HDD-ről a második újraindítás után visszakapcsolódnak.

 

De nem is tudtam, hogy ebből van fullos trial, lehet a szerver verzióhoz kipróbálom, mert eddig csak egyszer lett volna rá szükség.

Előzmény: Symbian (44208)
Symbian Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44208
Jahno! Pár hete ajánlottad a Paragont, 2 nappal a trial expired előtt (mert lusta vok)átmountoltam a Samura. Műxik, köszi! Egyedül a NOD-ot kellett újra raknom, nem ügy.
Előzmény: Jahno (44189)
Symbian Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44207
B.Pali válasza egyben az előbbi kérdésedre is: ha a mozgóképet tudod .scr kiterjesztéssel menteni (pl. mentés másként, átállítod a mentés kiterjesztését a file név alatti gördülőn) akkor műxik. Vagy konvertáló progi...
Előzmény: balcsi70 (44204)
Symbian Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44206
350 W-os táp bőven elég lesz, még akár 3 vinyóhoz, 1 Giga ramhoz, 256-os GPU-hoz is. Csak mostanában divat felfelé nyomni a wattot, ennyi. Parasztvakítás, szvsz.
Előzmény: heninfan (44197)
B Pali Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44205
A system32 mappában vannak .scr kiterjesztéssel, és nem rejtettek.
Előzmény: balcsi70 (44204)
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44204
Köszönöm.Megcsináltam,de igy sincs ilyen maapa. Hm-hm.
Előzmény: Night Gardener (44201)
annyi baj legyen Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44203
gyorsan válaszolva magamnak:
amint a mellékelt ábra mutatja, igen, mivel amint kikapcsolom a live preview-et, csak az időzített ftp-t hagyom benn, visszaesik egy százalékra.
annyi baj legyen Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44202
elindítva a CaptureMAX programot (webkamera-kezelő), az XP feladatkezelőjében maga a program pár százalékot foglal le, viszont a system 40-50%-ra ugrik. egy usb-re kötött webkamera figyelése ekkora terhet jelenthet a gépnek?
Night Gardener Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44201

/Intézőben/

Eszközök--Mappa beállításai--Nézet--Rejtett Fájlok és mappák--megjelenítése--Alkalmaz--OK

balcsi70 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44200
Na jó és azt hogyan? én nem rejtettem el :)
Előzmény: rali (44199)
rali Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44199
Láthatóvá kell tenni a rejtett fájlokat.
Előzmény: balcsi70 (44198)
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44198
Kössz a választ.Olvastam valahol hogy a windows képernyövédöit a windows/system32/dllcache könyvtárban találjuk. Most néztem meg a Laptopon is meg az asztalin is de sehol nem találom.Végül hol találom meg? kössz.
Előzmény: Takoca_ (44196)
heninfan Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44197
Sziasztok!
Milyen tápot érdemes venni? tudom hogy a Chieftech jó, de más márkát nem ismerek...nem szeretnék túl drágát, de gagyival sem akarom elrontani a gépet.
A gépemben 64bit-es 3000+ athlon procivan, integrált vidivel, egyenlőre dvd meg Hdd van bent, később raknék bele vidi kártyát, meg még egy hdd-t...
Elég ehhez a 350W-os táp?
Takoca_ Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44196
Előzmény: balcsi70 (44194)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44195
Kösz, de már rég megoldódott a probléma, hála szilva és Lonci segítségének! Ha végigolvasod a thread-et, akkor láthatod, hogy mi volt a megoldás.
Viszont lenne még egy kérdésem, bár nem szigorúan Windows-os, de ennél jobb topicot nem tudok arra, hogy feltegyem:
Lehetséges, hogy a Lotus Notes-ban nem lehet beállítani azt, hogy ha a beérkező levél küldője nyugtát kér, akkor azt ne küldje el automatikusan, hanem vagy kérdezzen rá, vagy egyáltalán ne küldjön nyugtát? Ha be lehet állítani, akkor hogyan?
A másik kérdés ugyanezzel kapcsolatban: ha már egyszer elküldi a nyugtát, akkor nem lehet beállítani, hogy a Subject-ben jelezze is valamivel, hogy az egy nyugta? Ha lehet, akkor hogyan?
Bocs, hogy ilyeneket kérdezek, de én már régóta nem használok Lotust, és azok a szakik, akiket megkérdeztem erről, nem tudtak olyan választ adni, amilyet szeretnék.
Előzmény: Takoca_ (44184)
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44194
Sziasztok.Kérdésem lenne:Csinálok egy 3D-s mozgó képet(Xara 3D6)-al és azt elmentem egy fájlba. Elmenti X3D dokumentumként.Az lenne a kérdésem hogy ezt hogy tudom betenni képernyökimélöként??? Vagy ezt más progival kell csinálni -a képernyö kimélöt? kössz a választ.
Sas882 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44193
ugyanez volt
megprobáltam kb. egy óra mulva, akkor már ment.

nem szoktam feleslegesen kérdezni, szerintem, de azért kösz az épitő hozzászólásod:)
Előzmény: Mr_Fusion (44192)
Mr_Fusion Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44192

Azért olyat láttam már, hogy a quota manager csak órákkal később vett tudomást arról, hogy töröltem minden fájlt az accountról; látni már nem látszott semmi, viszont a used space még mindig annyi volt mint korábban, jöttek szépen a disk quota exceeded üzenetek, én meg néztem kifelé a fejemből.

Aztán egyszer csak rájött, hogy jé, tényleg, és utána a következő ilyenig megint lehetett fájlokat feltölteni.

 

De ha valami ilyen baja volt, mostanra már biztos elmúlt... :)

Előzmény: Jahno (44189)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44191
OK

még rá kell szánnom magamat...
Előzmény: Sas882 (44186)
locsemege Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44190
Már megbocsáss, de ez olyan butaság, mint mondjuk egy 'Access denied' üzenet után kijelenteni, hogy márpedig ehhez van hozzáférési jogom. Éppen most mondta, hogy nincs.

Mellesleg szerintem ott vagy eltévedve, hogy összeadod a fileméreteket, csak azzal nem számolsz, hogy cluster határon van vége a file foglalásának. Más szavakkal az 1 byte hosszú file legalább 512 byte-ot foglal a szerveren - nagyobb foglalási egység esetén többet. A példánál maradva 512 byte hosszú file ugyanennyit foglal, de 513 byte hosszú file már 1024 byte-ot. Így, ha sok kis file-od van, előfordulhat, hogy bérelsz 20MB helyet, de mondjuk csak 12MB-nyi anyag fér rá. Ez a 12MB anyag valóban lefoglalhat 20MB helyet, s így megtelhet a számodra fenntartott kvóta.
Előzmény: Sas882 (44188)
Jahno Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44189

Szerinted van, a szerver meg azt mondja: "Disc quota exceeded"

 

Innentől ha jobban tudod, akkor minek kérdezel?

Előzmény: Sas882 (44188)
Sas882 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44188
van még hely, legalábbis szerintem
azért köszi
holnap újra megprobálom:)
Előzmény: locsemege (44187)
locsemege Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44187
Betelt a számodra fenntartott hely. Több helyet kell bérelni azon a szerveren, vagy valamit törölni az eddigi anyagból.
Előzmény: Sas882 (44185)
Sas882 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44186
javaslat, hogy rakd fel újra az op rendszert, format és ugy, ha már a kártevőirtás után is van ilyen hiba.
Alaplap v memória problémákra inkább az ujraindulás a jellemző (legalábbis nálam ez volt)
Előzmény: Törölt nick (44182)
Sas882 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44185
a honlapomon az egyik fájlt nem tudom feltölteni, miután módósitottam, de miért?
( egy játék eredményeit vezetem itt, elég sűrűn módositom, most nem megy)
a hibaüzenet a következő:

450-Error during write to file: Disc quota exceeded
450 heroes.html partially uploaded


eddig sose volt ilyen, mi ez
a html file 72kbyte

valami ötelt, köszi
Takoca_ Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44184
próbálkozz esetleg a Netacadémia tudástárában, hátha használ valaki ilyen kártyát és tud megoldást
Előzmény: Dulifuli (44180)
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44183
Sikerült közben.
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44182

Köszi a választ!

 

A böngésző IE7. Win XP Pro van alatta.

 

Memória- vagy alaplap hibára gyanaxom. Jól teszem? Hogy lehetne kideríteni?

Előzmény: Mr_Fusion (44151)
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44181
Sziasztok egy kis segitség kéne.Összekötöttem a Laptop-ot a LCD TV-vel,és az a gond hogy a bal oldalon van egy 15-20-cm fekete csik.Tehát el van tolodva a kép jobra. Laptop-nál nem tom hogyan kell beállitani hogy menjen egy picit balra. (ugyan erre a LCD TV-re volt kötve már a sima PC ugyhogy az jó. Kössz a segitséget,elöre is. (a sima monitornál ott tudom) :)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44180
Köszi, de én azt szeretném, hogy még ezt se kelljen havonta megtennem.
Előzmény: Takoca_ (44179)
Takoca_ Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44179
elvileg nem kell kiléptetni a gépeket,
active directory users & computers / computers / jobb klatty egy gépen / reset account
Előzmény: Dulifuli (44154)
Takoca_ Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44178
domain trust azt jeleni, hogy különböző domainok megbíznak egymásban, és pl erőforrásokat meg lehet osztani köztük
nincs köze a bejelentkezéshez (ill ha trustolva vannak domainok akkor megjelenik a listában a gépeken a másik domain is és oda is be lehet jelentkezni)
Előzmény: Dulifuli (44166)
Bálint23-24 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44177
Jahno!!! Légyszíves keress már meg valahogy, írtam már többször is, hogy sürgös lenne a dolog! Sör van :)))) msn: toth.balint@kevenet.hu
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44176
Igazad lehet, majd megnézem a munkaállomásokat is. Ezt is köszi!
Egyébként nem értem, hogy miért ne lehetne emiatt átnevezgetni. Ez csak egy (vagy néhány) registry-bejegyzés, ami nem felhasználó-függő.
Most kimásolom ide, hogy mit találtam erről a Regedit-tel:
MACHINE/System/CurrentControlSet/Services/Netlogon/Parameters/DisablePasswordChange: Tartományi tag: Számítógépfiók jelszómódosításainak tiltása
MACHINE/System/CurrentControlSet/Services/Netlogon/Parameters/MaximumPasswordAge: Tartományi tag: Számítógépfiók jelszavának maximális élettartama
MACHINE/System/CurrentControlSet/Services/Netlogon/Parameters/RefusePasswordChange: Tartományvezérlő: Számítógépfiók jelszómódosításának visszautasítása
Előzmény: Ambu-Lonci (44175)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44175

Hát megmondom őszintén, fogalmam sincs, csak úgy találtam. De biztos voltam benne (majdnem 1000%-ig) hogy a gyártónak erről a problémáról muszáj tudnia, mert minden olyan gépet kell hogy érintsen, amelyik domain-ben van.

Egyébként a dologhoz nem ártana tudni, hogy a gép kezdeményezi-e a "jelszó" cserét, vagy a szerver (én az elsőt gondolom, más kérdés, hogy a szerveren ez lejár-e). Ha a gép kezdeményezi, akkor elég annyi, hogy ezt le kell tiltani.

De azt sem tartom lehetetlennek, hogy mindkét helyen le kell futtatni (a munkaállomáson hogy ne változtassa, a szerveren meg hogy ne járjon le... valahogy pont úgy gondolom, mint a rendes hagyományos felhasználói jelszónál.)

 

Egyébként talán emlékszel még, régen beszélgettünk ilyen előre létrehozunk egy account-ot, majd átnevezzük ha kell, meg a könyvtárat is stb. című dolgokról, na emiatt sem lehet olyat csinálni szerintem.

 

AL

Előzmény: Dulifuli (44174)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44174
Nem próbáltam, mert eddig nem tudtam, hogy van ilyen. Köszi!
Egyébként Te tudod, hogy ez mit csinál? Mert nekem úgy tűnik, hogy ez is főleg a registryt módosítja, mégpedig attól függően, hogy Workstation, vagy Server installt választunk.
Előzmény: Ambu-Lonci (44173)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44173

http://radixamerica.com/utilities.htm

A Domain Login Fix-et próbáltad már innen feltenni?

 

(2003-as...)

 

AL

Előzmény: Dulifuli (44154)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44172
Elhiszem, de én nem akarok több domain controllert, csak annyit szeretnék, hogy a munkaállomások be tudjanak lépni a domainbe.
Előzmény: szilva (44171)
szilva Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44171
Lehet, hogy erre _is_ vonatkozik az a beállítás, de a domain trust akkor is más.
Előzmény: Dulifuli (44168)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44170
Szerintem ez nem domain trustról szól. Beírom a következő kérdést is arról az oldalról:

Q. How can I change the password change for computer/trust accounts?

A. The default interval for password changes for a computer/trust account can be modified as follows:

1. Start the registry editor (regedit.exe)
2. Move to HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesNetlogonParameters
3. From the Edit menu select New - DWORD value
4. Enter a name of MaximumPasswordAge
5. Double click the new value and set to the number of days
6. Click OK
7. Close the registry editor

In NT 4.0 this value is only available for machines with Service Pack 4 and for all versions of Windows 2000. Values can be in the range of 1 to 1,000,000.
Előzmény: szilva (44169)
szilva Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44169
Domain trust az egészen más, itt a computer account password-ről van szó.
Előzmény: Dulifuli (44166)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44168
Akkor beírom a kérdéstől kezdve, amit eddig nem írtam be:

Q. How can I disable trust password changes?

A. After a trust is established using a defined password it is changed automatically every seven days. If this password change is missed two cycles running then the trust is broken. This also applies to machines in a domain who have a secure channel with the domain controller and change their passwords every 7 days on NT 4.0 and for Windows 2000 every 30 days.

Ez bizony nagyon úgy néz ki, mint a hibajelenség: kb. 30 naponként nem lehet bejelentkezni.
Előzmény: Zozo___ (44165)
szilva Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44167
Hirtelen ezt találtam:

http://technet2.microsoft.com/WindowsServer/en/library/2ee8cf56-7dcc-4c79-af46-737c40abbf8b1033.mspx?mfr=true

itt írja is, hogy 30 nap a default. Érdemes megnézni azt a max. age-t is, nem biztos, hogy elég elutasítani a cserét, mert akkor meg majd esetleg lejár a password és azért nem lesz jó.
Előzmény: Dulifuli (44164)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44166
Igen, de Te biztos vagy benne, hogy az nem az, ami a problémát okozta? Azaz, Te tudod, hogy mi az a domain trust, és az biztosan valami más?
Előzmény: Zozo___ (44165)
Zozo___ Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44165
Ez a domain trustra vonatkozik szvsz
Előzmény: Dulifuli (44163)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44164
A backslash-eket mindenki képzelje oda a helyükre! Sorry!
Előzmény: Dulifuli (44163)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44163
Ja, ez csak a második lehetőség volt, ez volt az első:

To disable the trust password changes perform the following change on the domain controllers/workstations:

1. Start the registry editor (regedit.exe)
2. Move to HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesNetlogonParameters
3. Double click on DisablePasswordChange
4. Set to 1
5. Click OK
6. Close the registry editor
Előzmény: Dulifuli (44162)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44162
Lehet, hogy megtaláltam a választ:

Another option to stop the computer account password changes is to refuse the change at the domain controller:

1. Start the registry editor (regedit.exe)
2. Move to HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesNetlogonParameters
3. From the Edit menu select New - DWORD value
4. Enter a name of RefusePasswordChange
5. Double click on the new value and set to 1
6. Click OK
7. Close the registry editor
Előzmény: Dulifuli (44160)
slaci Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44161
Regedit csendes mód parancssorból: REGEDIT /S akarmi.reg. Akkor se szól, ha sikertelen a import:-)
Előzmény: Mr_Fusion (44131)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44160
Igen, valami ilyesmi lehet. Már csak az a kérdés, hogy lehet rávenni a DC-t, hogy ne cserélgessen. Mert havonta kiszedegetni és visszatenni az összes gépet (plusz előtte és utána az Install módot állítgatni a Radix kártyákon) egy kissé macerás. Annyit nem ér az egész védelem.
Előzmény: szilva (44158)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44159
Persze, hogy jó. Kell neki egy külön partíció, és minden változást oda ír ki, újraindításkor pedig ezek szépen elvesznek.
Előzmény: Jahno (44155)
szilva Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44158
Nem user, hanem computer pwd-ről van szó. A computer is bejelentkezik az AD-be, annak is van passwordje. A háttérben a domain controller és a kliens időnként cserélik a passwordöt. Azt most nem tudom, milyen időközönként, de valszeg valami domain policyben van meghatározva. Ha egy régi image-et töltesz vissza a kliensre, akkor nem biztos, hogy be fog tudni jelentkezni a domainbe, mert ő még a régi passwordről tud, a DC meg már újról. Akkor jönnek ezek a hibaüzenetek, ki kell venni, majd újra beléptetni a domainbe a munkaállomást.
Előzmény: Jahno (44157)
Jahno Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44157
Én lecseréletlennel sem jutottam be. Bár ki tudja hány éves volt az a snapshot, azóta nem fordult elő. Gondolom azért más loginnal is kipróbálta.
Előzmény: szilva (44156)
szilva Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44156
Szerintem az AD-ben a computer accountok időnként lecserélik a saját passwordjüket, ugyanúgy, ahogy a usereknek is le kell(ene) cserélni periodikusan. Ha az oprendszer mindig valami feltelepített állapotban tér vissza bekapcsoláskor, akkor ezt a megváltoztatott jelszót nyílván nem fogja tudni és azért jön a bajság.
Előzmény: Dulifuli (44154)
Jahno Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44155

Jujujj, ha vmware snapshotot állítottunk vissza, akkor ugyanígy voltak bajok, tuti ugyanaz lesz a kettő. Local gép paramétere változik meg, kíváncsi lennék a Radixizé support rájön-e, vagy mit mond.

 

Amúgy ez a Radixcucc télleg jó a gépösszebarmolások ellen?

Előzmény: Dulifuli (44154)
Dulifuli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44154
Lenne egy kérdésem a Small Business Serverrel, illetve a domainbe való bejelentkezéssel kapcsolatban. Van ugyanis nálunk egy ilyen server, aki domain controller, és vagy 10 gép szokott rá bejelentkezni. Ment is szépen a dolog, amíg ki nem találtuk, hogy ezeket a munkaállomásokat Radix kártyával védjük attól, hogy megzakkanjon (vagy vírusos legyen) rajtuk a rendszer. Feltelepítettem rájuk a kártyákat, és védik is szépen a rendszert, de azóta havonta jelentkezik egy olyan gond, hogy a munkaállomásokról nem lehet bejelentkezni a domainbe. Azt mondja, hogy nincs computer account, vagy nem jó a jelszó. Utóbbival semmi gond nincs, ami abból is látszik, hogy ha átállítjuk a gépeket munkacsoportba, majd a computer accountok törlése után újra beállítjuk a domainbe, akkor gond nélkül be tudnak jelentkezni.
A kérdés tehát: mi okozhatja ezt a havonta jelentkező hibát? Én keresgéltem az Active Directoryban a computer accountok tulajdonságaiban, de semmi olyat nem találtam, ami szerintem ilyet okozhat. Van valakinek valami használható ötlete?
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44153

A területünkön a fő szolgáltató pár éve átállt MAC-address azonosításról PPPoE-sre -- mondván: a MAC hamisítható, a PPPoE-meg nem --, akkor nézegettem meg a környék forgalmát Ethereallal. Főleg azért, mert úgy képzeltem, hogy bejelentkezéskor, az első csomagból visszafejthető a kódolatlan usernév és a jelszó. És mit tesz isten...

 

Előzmény: Jahno (44152)
Jahno Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44152

Azért az Ethereal elsőre nekem nem voltr egy könnyen kezelhető dolog, hogy filtereket állogassak, meg nézzem melyik IPre mennyi megy be, meg mennyi megy ki.

 

Commview realtime nézi a kártyát, meg rendesen sorban kiírgat, ethereal meg rögzít, aztán utána filéből feldolgoz, ami szintén nem kis idő.

Előzmény: Törölt nick (44150)
Mr_Fusion Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44151

Videokártyából persze, hogy kettő van, mostanában már szinte mindegyik dualhead, ami azt jelenti, hogy úgy néz ki eszközkezelőben, mintha két külön kártya lenne, szóval arról vedd le a tiltást, mielőtt valami megharagszik miatta.

Rendszereszközből nem látok olyan sokat, amiből tényleg kettő vagy több látszik, amiből meg igen, az kb. indokoltnak tűnik. Processzorod valszeg dual core vagy hyperthreading, azért van belőle kettő. USB controllerből minden alaplapon van már annyi, mint a szemét, inkább az a feltűnő, ha nem látsz belőle legalább féltucatot.

 

Azt mondjuk elárulhattad volna, milyen böngésző, inkább azzal (vagy a szoftverkörnyezet valami egyéb részével) lesz a baj, esetleg valami kártevő machinál a háttérben, az eszi a memóriát.

Előzmény: Törölt nick (44148)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44150
Ha mondjuk egy egész tartomány forgalma érdekel, akkor meg az Ethereal.
Előzmény: NémaBob (44144)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44149

ja, mint a kép felső tartományában látható, az egyik display adaptert már le is tiltottam, és lám, működik a display (ugyanaz a memória terület szerepelt mindkettőnél...)

 

Előzmény: Törölt nick (44148)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 44148

device managerben látok furcsa dolgokat, valaki tud okosat mondani a következő jelenségre? (hülyéskedik a PC aztán elkezdtem nézegetni, és akkor találtam):

 

 

 

remélem, hogy látszik valamennyire - a lényeg, hogy pl. 2x szerepel a processzor, de a system devices és USB controllers alatt kész sokadalom van ugyanazokból a bejegyzésekből

 

ez mennyire normális? mit kellene kezdenem a helyzettel?

 

a böngésző elfogyasztja a memóriát ha sokat kattintgatok, és ki kell lépni belőle, majd újra vissza, és más hülyeségek fordulnak elő

NémaBob Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44147
Köszi!
Előzmény: Jahno (44145)
locsemege Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44146
Ethereal / Wireshark?
Előzmény: NémaBob (44144)
Jahno Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44145
Előzmény: NémaBob (44144)
NémaBob Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44144
Üdv!
Olyan programot keresek ami azt lesi melyik ip-re mennyi csomag jön/megy. Tudtok ilyet?
drdoktor Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44143
bocsesz, kimaradt a dőltbetűből, a bolt elérhetősége is ott a lap alján, akartam jelezni.

egyébként semmi közöm hozzájuk, csak egy jópofa oldal.
Előzmény: Müllner (44141)
Müllner Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44142
Használhatatlan!
Előzmény: Jahno (44140)
Müllner Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44141
halt@freemail.hu
Előzmény: drdoktor (44139)
Jahno Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44140
Attól függ mennyire leselejtezett, ha működőképes, akkor www.felajanlasok.hu érdemes odatolni.
Előzmény: Müllner (44138)
drdoktor Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44139
mit fizecc nekem, ha még lóvét is kapnál érte???

http://apro.mogyoro.hu/
itt az "apro.mogyoro.hu " fül legalján:

Miként kell eladni? Nem vicc :)
Mid van olcsó és sok?
Kell nekem mind, mert mohó és türelmetlen vagyok!
Elmegyek hozzád akár vidékre is, csak acca nekem sok olcsó PC vagy elektro cuccot! Okés? :)


tel, mail, stb

na:)))
Előzmény: Müllner (44138)
Müllner Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44138
Sziasztok

Tudom, hogy nem ez az illetékes topic, de ezt olvassák a legtöbben.
A kérdésem az lenne, hogy tudtok olyan céget, aki díjmentesen elszállítja a leselejtezett pc alkatrészeket?

Köszi
annyi baj legyen Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44137
A Workspace Macro Pro a demoja alapján megteszi, amit kérek, és negyven dollárért már az enyém is lehetne. Magyar üzletben ezt nem árulják sehol? :-/
Előzmény: Mr_Fusion (44132)
bluekiwi Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44136

Sziasztok,

 

Valaki meg tudna mondan, melyik kliens kepes kezelni hotmail cimeket mostansag?

Koszi

Majdnem Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44135

itt is had tegyem föl a kérdést,

 

intel 915 PGN alaplapi realtek hangkártyával legújabb driverekkel, bekapcsolt erősítő funkcióval is a tűrhetőség alatti mikrofon-érzékenységet produkál, a pont erre a célra árult kétféle mikrofonnal próbálva egyformán

 

valaki találkozott már ezzel a problémával és esetleg a megoldásával?

 

köszi előre is

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44134

úgy néz ki, lezárhatjuk a hívást mielőtt rámuzdulnátok, mert egy másik topicban sikerült némi infóhoz jutnom

 

ahoj

Előzmény: Törölt nick (44125)
annyi baj legyen Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44133
Beállítottam egy értéket a kamera driverében, majd a registryben rákerestem, de nem találtam, úgyhogy nem abban tárolhatja.
Előzmény: Mr_Fusion (44131)
Mr_Fusion Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44132
Az persze ettől még korántsem biztos, hogy a kamera szoftvere az indításon, illetve a saját UI-ből történt átállításon kívül bármilyen más alkalommal újraolvassa a registryben levő beállításokat, de egy próbát azért megér...
Előzmény: Mr_Fusion (44131)
Mr_Fusion Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44131
Ha esetleg a kamera drivere az AGC beállítást registryben tárolja, akkor szépen exportálod a bekapcsolt meg a kikapcsolt állapotban levő kulcsot egy-egy .reg fájlba, majd regedit-nek paraméterként lepasszolva valami parancsfájlból vagy akármivel mindig importálod a megfelelőt (bár abban nem vagyok biztos, mit lehet kezdeni azzal a ténnyel, hogy a regedit kérdezősködik, hogy biztos akarod-e, illetve utána még feldob egy msgboxot, hogy akkor ezt most importálta jól).
Előzmény: annyi baj legyen (44124)
RTH41 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44130
Mi a gond az esernyőssel (Avira)?
Előzmény: Törölt nick (44128)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44129
szignifikánsan - természetesen.
Előzmény: Törölt nick (44128)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44128

Én azóta használom, hogy a NAV2006-tal az ismert problémák előjöttek, és az AVG se oly könnyen telepíthető már, mint régen, az esernyős pedig szar lett. A NOD32 szignifikándan nem jobb egyiknél sem, de a spórolós népek számára még elérhető, tehát ez van, használd nyugodtan.

 

Előzmény: Altamara (44121)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44127
Jól elvagytok...
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (44120)
Takoca_ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 44126
én meg nod párti :)

szerintem jó, megbízható és gyors!

persze ez sem tökéletes de én szeretem (a cégnél és ezt használjuk)
Előzmény: Altamara (44121)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44125

hahó

 

valaki tud okosat mondani az alábbi hibajelenségre?

 

röviden: az irfanview nem nyitja meg az új gépemen a saját készítésű fényképeim nagy részét (komplett könyvtárakat)

 

a régi és új gépen is XP Pro volt/van

 

üzenet: can't read file header, unknown file format

 

a régi gépemen és a laptopon megy, sőt, a microsoft office picture manager meg valamelyik másik is megnyitja - sőt, az irfanview is megmutatja thumbnail szinten ezeket a problémás (jpg) fotókat

 

a filemozgatást kétféleképp csináltam meg, mindkettőnél ugyanaz lett az eredmény: egyszer a házi routeren/switchen keresztül másoltam át egyikről a másikra, másodszor átdugtam a winchestert direktben és áthúztam a könyvtárakat

 

az előbb már kínomban lezúztam a programot és újratelepítettem az irfanview honlapon közzétett legfrissebb verziót: semmi javulás nem tapasztalható

 

segítség!

annyi baj legyen Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44124
Szép éccakát!

Van egy Logitech QuickCam Messenger, és van hozzá a driver.
Létezhet olyan lehetőség, hogy én a drivert, mondjuk egy .bat állomány futtatásával befolyásoljam (brightness, automatic gain control on/off, stb)?

Ugyanis a kamera vígan közvetíti az eget, de a délelőtti órákban keményen szembe süt vele a Nap, ilyenkor az automatic gain controlra állítva a drivert, szépen be is állítja, hogy, hogy ne csak egy nagy fehérség legyen a képen. Délután viszont, amikor hátulról van megvilágítva, túl sötét a kép, de ilyenkor kézzel beállítva egy már bevállt értékre, rögtön szebb az egész. Nincs is semmi probléma, ha gépközelben vagyok tizenegy óra magasságában, mert három másodperc átállítani, de jobb lenne, ha én nem kellenék hozzá. Leszedtem az nnCron programot, és azzal kívánnám elindítani, csakhát nincs mit.
Vagy meglehet valami makro készítő programmal is oldani, hogy én egyszer eljátszom neki, ő meg utánoz?

Előre is kösz.
Jahno Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44123
Különösebb indokom nincs rá, hogy szidjam, usereknél műxik, jó aztá kész. De részemről továbbra is AVG párti vagyok.
Előzmény: Altamara (44121)
dévédé Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44122
Előzmény: Altamara (44121)
Altamara Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44121

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne.

Mi a véleményetek a NOD32 antivirusról, jó?

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44120

Ne fáradjatok, a sörröl lemaradtatok.

 

:)))))

 

Ha netán valakit érdekel, a megoldás:

 

Azt vettem észre, ez akkor történik, amikor valamiért nem tudja létrehozni az ő kis regsztrációs fájlait.
Kapcsold ki a rendszer visszaállítást legalább a c:-re. (sajátgép-tulajdonságok-rendszervisszaállítás)

Majd menj el a c:Documents and SettingsAll UsersApllication Data mappában. Itt legyen látható az összes fájl (még a rejtettek is). Lesz ott egy PKP_DLbz.DAT fájl, ami valószínűleg 0 bájtos és valószínűleg zárolt is.
Valamint lesz ott Ultima_T15 és EnterNHelp mappák is, jórészt 0-20-183 byte-os fájlokkal. Töröld le minden. Ha nem megy, akkor inditsd újra a gépet, majd töröld le.

Ezek útán próbáld elinditani az NX-et.

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (44119)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44119

Csókolok mindenkit.

Valakinek lógok 2 sörrel még tavalyról.

Jelentkezzen.

 

:))))

 

Ma is lenne két söröm feleslegbe, ha némi ötlet.

 

Van itt egy programm, Nikon Cpture NX.

Ehez kell ez a MS Framework nevű cucc is.

Nagyon nem akar elindulni, az én kis laptopomon.

(XP Tablet PC Edition 2005 SP2)

Azt tudom volt a nyáron némi gond Microfoséknál,

Framework--Tablet viszonylatban, de már megoldották.

Ma legyilkoltam az összes ilyen ökörséget,

osztán újra fel NX meg ez a ba...s.

(ha minden igaz a legfrissebbek)

Ilyen szépséget kapok, és persze nem indul:

 

nnagyapo Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44118
Szóval nincs 5let! azért kösz, hogy foglalkoztál a dologgal! De ugye idegesítő, hogy benne van a rendszerben a szolgáltatás, és valamiért nem tudod használni! Billy, Billy........
srf Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44117
Előzmény: Törölt nick (44114)
szilva Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44116
Igazán nincs mit, nem sikerült a dolog, pedig masszíroztam egy kicsit. Odáig jutottam el mindig, bármit is csináltam, hogy nem hagyott bejelentkezni, merthogy a felhasználó szerinte nem éri el a "/" mappát. De hogy melyik az szerinte és miért nem, az már rejtély, mivel domain admin felhasználóval sem ment. Innentől kezdve engem is érdekelne, hogy ez az egész pontosan mire is jó és hogyan használható.

Ja, duplikált név nem volt, akkor lehet, hogy ott Nálatok a hálózaton mégis van valami egyéb nyűg.
Előzmény: nnagyapo (44101)
szilva Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44115
Válaszolok a kérdéseimre:)

1. az "NT AUTHORITY\NetworkService" a szolgáltatásoknál visszaírható, üresen kell hagyni a password mezőt.

2. Az ODBC-n keresztüli IIS logolás egy IIS olyan folyamatból indul, amit az adott site-hoz tartozó Application pool-nál megadott identitás nevében indít a rendszer. Ha az ODBC konfigurálásánál azt kattintjuk be, hogy használja a bejelentkezett felhasználó adatait, akkor ezzel fog továbbnyúlni az adatbázis felé.

Ezt az identitást kell átállítani egy létező win userre ahhoz, hogy ne a virtuális "NetworkService" nevében menjen a kérés az ODBC-n keresztül az SQL felé.

Ahhoz viszont, hogy ez a user jogosult legyen Application poolt futtatni, be kellett tennem az IIS_WPG csoportba, valamint - természetesen - az SQL szerveren is fel kellett venni a logolásra használt adatbázishoz megfelelő jogosultsággal.

A fentieket végigcsinálva viszont az SQL szerveren ki lehet kapcsolni a mixed authentikációt és csak windowsosat használni.

Előzmény: szilva (44087)
Krokofánt Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44113

segítség!

ha valaki látott már ilyen hibát...

 

kuong vírussal volt fertőzött a gépem, leszedtem (vagy úgy tűnt) de az explorer időnként pár másodperc után becsuk (a flash 6-al nem bír, ha jól értem). furcsa hiba, mert nem konzekvens: van amit rendesen behoz, van, amit becsuk, pl az index címlapot becsukja, de a hírlapot már nem...

ezen kívül, ha egy mappában, almappában kattintok valamire, a Microsoft visual c ++ runtime library runtime error-t jelez, aszongya nekem hogy ez itten egy 'unusal termination' és becsuk.

 

nem tudom mi ez, és hogyan lehet leszedni, de nagyon szeretném megúszni a komplett oprendszer-újratelepítést.

tud valaki valami megoldást?

 

köszi

MZ5 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44112
miután ez a legpörgösebb lejegyzett topic, meg kell kérdeznem hátha tudja valaki
1, miért lehet az hogy amikor rákattintok a CD lejátszó ikonra lassan nyitja meg a cd-ben leévő lemezt?
2, Ha rákattintok a levelezőprogimban ( Thunde.)a mellékletekre amelyek történetesen word,vagy Excel akor megintcsak lssan nyilik feldob egy ablakotmajd a megnyitott wordot leteszi az asztal start sorában futó ikonok mellé
Jahno Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44111
Rendben, de mikor valéami Linuxosnak halványan megemlítem, hogy szerintem az akár jobb is lehet, akkor majdnem letépik a fejem, mert ez miképpen képzelem. Aztán persze jönnek a postgres/oracle cuccaival, de az alá megint durvább vas kell, mint egy MSSql alá. Mindegy, ugorgyunk.
Előzmény: szilva (44108)
szilva Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44110
Persze, pont azt próbálom érzékeltetni, hogy az MS szégyene, hogy egy ilyennel kell összehasonlítania magát.
Előzmény: DMA (44109)
DMA Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44109
Ahhoz képest viszont nem rossz a MySQl :-)
Előzmény: szilva (44108)
szilva Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44108
Apróbetűssel megjegyezném én is, hogy a mySQL még véletlenül sem állította magáról, hogy komoly (pl. nagyvállalati) felhasználásra készült volna, ellenben az MSSQL-lel. Egyszóval nem ér a kettőt összehasonlítani, pedig (és ez az inkább sajnos) lehet, és meg is teszik rendszeresen.
Előzmény: Jahno (44107)
Jahno Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44107

2003 alatt szerintem mindent, ami létezik, de az egy kicsit más dolog. Kollégának van php/mysql/asp/iis/levelezéses webtárhelyes gépe hostingban, egész jól bírja.

 

Apróbetűssel meg is merném írni, hogy szerintem az mssql sokkal jobban bír dolgokat, mint a Linuxos mysql. Ms alatt az Index sem döglődne. Jahh, kolléga egy viszonylag kommerszebb PC-n tolja, egy rendesebb P4.es aztán kész. Nekem Linuxok vannak, mert amikor kezdtük, akkor ahhoz értettünk, de itt nálam dualprocis Xeonok zúznak.

Előzmény: nnagyapo (44105)
Takoca_ Creative Commons License 2006.10.02 0 0 44106
nem kevés ez egy kicsit(nagyon)???
Előzmény: Jahno (44103)
nnagyapo Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44105
Te miket használsz win 2003 alatt??Isa, Sql, Exchange, IIS, DNS, DHCP??? Szerinted bírna egy virtuális webhely kiszolgálást?? Vagy arra unkánn linux?
Előzmény: Jahno (44104)
Jahno Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44104
Hümm, lesz az 100+ÁFA is, úgy látszik mióta vettem felment az ára rendesen.
Előzmény: Jahno (44103)
Jahno Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44103
Kb. 90 rugó, de csak új komplett géppel együtt lehet venni az OEM-et. Bár a jobb kereskedőt simán rávesze, hogy veszel valami vasat, oszt számlán ott lesz egy PC is alig 20 küvecsért :-)
Előzmény: nnagyapo (44102)
nnagyapo Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44102
Esetleg azt tudja valaki, hogy az SBS (Small Business Server) ugyan mennyibe kerülhet! Amiben benne van az ISA, és az Exchange is!
nnagyapo Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44101
Hát előre is köszönöm!!
Előzmény: szilva (44100)
szilva Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44100
Értem, látom, itt most nincs AD-m, de megnézem holnap, hogy hogyan műxik ez a dolog.
Előzmény: nnagyapo (44098)
nnagyapo Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44099
És már a cigim is fogy, már úgy felhúzott, ilyenkor meg már nincsenek boltok nyitva!:))))))
nnagyapo Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44098
IIS-be lépsz, jobb klikk az "FTP-helyek", kiválasztod, hogy "Új FTP hely", és már indul is a varázsló! Radio gombokkal tod kiválasztani, hogy milyen legyen a FTP! Pl: ne legyen hitelesítés, ami azt jelenti, hogy megadok egy mappát, és mindenki azt érheti el, de van egy olyan lehetőség is, hogy hitelesítés az Active Directory segítségével. Az kellene nekem!
szilva Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44097
IIS-s nagyjából ismerem, de nem tudom, hol van ilyen varázsló.
Előzmény: nnagyapo (44096)
nnagyapo Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44096
Na szóval! szerver: 192.168.1.254 telepítettem az IIS-t, majd utána még hozzátettem az FTP szolgáltatást (mivel az alapból nincs benne az IIS-ben) a cél az lenne, hogy a userek kívülről el tudják érni a saját meghajtójukat (ugyebár a lényeg, hogy az Active Directory hitelesítse őket) egyenlőre csak belső hálón próbálkozok tehát ha Total Commanderben beírom a kiszolgálóhoz a fenntebb írt ip, megadom a felhasználónév-jelszó párost, akkor beadja a user home könyvtárát Ehhez van egy varázsló az IIS-ben! Tök egyszerűnek tűnik, tehát Tovább-Tovább-Tovább, és mégse jó!:( esetleg még vmi információ kell???
szilva Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44095
Lehetne kicsit pontosabban leírni a környezetet? Milyen varázslóról van szó? A kettős névnek mi köze az ftp-hez?
Előzmény: nnagyapo (44092)
nnagyapo Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44094
A gépnév megadás megy! Csak az FTP varázsló írja ki a végén, hogy kettős név van a hálón!! Ja egyébként win 2003-m van
Jahno Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44093

Gépnevet a sajátgépen nyomott jobb gomb/tulajdonságok alatt lehet kiadni, de ezért már a winnek is szólnia kellett volna mindenféle varázsolók nélkül. Most akkor hádemivan?

Előzmény: nnagyapo (44092)
nnagyapo Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44092
Üdv Guruk! :) A tervezet az, hogy a felhasználóink ftp-n keresztül el tudják érni a saját mappájukat! Mikor lefuttatom a varázslót, olyasmit ír, hogy kettős név van a hálózaton, változtassam meg a gépnevet, és ezért nem tudom elindítani! A súgóban valami olyat olvastam, hogy a felhasználónak egy bizonyos ftproot, és ftpdir értéket kell megadni! Ezt az adatlapot merre találom? esetleg tudtok valamilyen érthető leírást adni, ami ebben a problémában a segítségemre lehet? kösz: nagyapo
Jahno Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44091
Én meg küldetek egy guest invite-ot, oszt kész. Hagyjanak már békén...
Előzmény: DMA (44074)
Jahno Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44090
Nem fog menni. Különben hova jönnének a válaszok? Ugyanolyan usernévvel így logikus, egyszerre csak egy gépen logolsz be, nem?
Előzmény: herlius (44075)
Jahno Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44089

Beszélsz a server és a router adminjával. Első körben. Vagy ha a munkaállomásodra tudsz telepíteni, akkor terminálként esetleg egy www.logmein.com oldalt lesegessél, ha a kliensed odabentről tud webböngészni, akkor ez működni fog.

 

 

Előzmény: kort33 (44086)
robicsek Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44088
ezt lehet, de eszközök kellenek hozzá szerver oldalon, meg sw kliens oldalon. első esetben a céges rendszergazdit kérdezd. de megoldhato, biztonságosan is.
Előzmény: kort33 (44086)
szilva Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44087
Most nekem lenne egy, illetve kettő kérdésem.

W2k3 szerveren vannak olyan szolgáltatások, amik az "NT AUTHORITYNetworkService" nevében futnak. Egy ilyet nemrég authentikációs probléma vizsgálgatása közben átállítottam "Local System Account"-ra, meg másik user nevére. Most szeretném visszaállítani az eredeti állapotot, de persze nem tudom, mert honnan is tudnám a NetworkService jelszavát. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy visszaálljon az eredeti állapot?

Az authentikációs probléma egyébként az, hogy az IIS-sel MS SQL server 2000-be szeretnék logolni (ODBC-n keresztül megy a dolog), és ha integrált Windows authentikációt használok, akkor az SQL szerverig "NT AUTHORITYNetworkService" nevében jut el a logolás. Ezt a usert viszont sehogy nem tudtam felvenni az SQL szerverben usernek. Jelenleg vissza kellett kapcsolni a mixed authentikációt az SQL-ben, amit persze marhára nem szeretnék, de csak így sikerült megoldani, hogy működjön is. Esetleg erre is tudna valaki megoldást mondani?
kort33 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44086

Sziasztok!

 

Kérdésem főleg azokhoz szól, akik otthonosan mozognak VPN terén, de bármilyen segítséget megköszönnék.

 

Adva van egy vállalati hálózat, Win2003 server, ha minden igaz bérelt vonal és azt hiszem router mögött. A serverre a gépek egy része munkacsoportként csatlakozik, másik része tartományi bejelentkezést használ.

 

Szeretnének interneten keresztül, otthonról a vállalati hálózathoz csatlakozni, tehát otthoni terminálokon dolgozni.

 

Hogyan tudnám ezt megoldani?

(Nem vagyok teljesen hülye a hálózatokhoz, de profinak sem nevezném magam.)

 

Sürgős lenne! Aki tud, kérem segítsen!

 

Előre is köszi!

rali Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44085
Szívesen.
Előzmény: Moraitika (44084)
Moraitika Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44084

Szia rali,  DMA! Köszi a segítségeteket / a többieknek is/.

Üdvözlettel, szép estét kívánok: Ili

Előzmény: rali (44080)
DMA Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44083
Meg, nekem fenn vannak. Csak az ooo-nak nincs def-ba állítva a doc,xls.ppt.
Előzmény: rali (44082)
rali Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44082
Megfér a kétféle ofisz egy gépen?
Előzmény: DMA (44081)
DMA Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44081
www.openoffice.org
Itt van a magyarnyelvű telepítő...
Előzmény: rali (44080)
rali Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44080
Előzmény: Moraitika (44077)
rali Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44079
Az is - meg a macintoszóé.
StarOffice jól elkezeli.
Előzmény: DMA (44078)
DMA Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44078
Odt? Nekem ez openoffice formátumnak tűnik...
Előzmény: Moraitika (44077)
Moraitika Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44077

Sziasztok! Egy lemezről szerettem volna cikket nyomtatni, de az  .odt fájl  Word-ben átíródott, "szétesett". Hogyan lehetne átalakítani, hogy újra olvasható és nyomtatható legyen?

Köszi a segítséget, üdv: Ili

rali Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44076
Router.
Előzmény: herlius (44075)
herlius Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44075
Sziasztok. Nem tudom tudna-a segíteni valaki. Yahoo messengerről van szó. A gondom az, hogy ugye a Yahoo messengert ugyanazzal a felhasználónévvel egyszerre csak egy IP címről lehet használni. Tud-e valaki olyan módszert, vagy progit, amivel anélkül fel tudnék lépni a Yahoo messengerre, hogy a másik gépről kihajítana? Tehát egyszerre tudjam használni ugyanazzal a usernévvel, csak külön IP címről. Köszi előre is.
DMA Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44074
Jaja, a múltkor 200km-rel arrébb, telefonon csatoltunk fel hálózati meghajtót. Ment is amikor odaértünk, hogy gördítsen neki betűjelet: hiába kattint, a legördülő nem gördül. Pozicionál, bal egér, nem gördül. Agybaj! Hiába mondom: 200millió embernek gördül. Neki nem! No azt csak rájött, mire elvitt volna egy agyvérzés..
Előzmény: Jahno (44073)
Jahno Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44073
Legtöbb problémánál ide lyukadok ki, mikor user telefonban a sokadik próbálkozásra sem tud egy jobb gombot nyomni az ikonon. Odamegyek, mondom akkor most szimulálunk, mondom mit kell csinálni, csináljad, mintha telefonban lennénk, oszt meglesem. Ne tudd meg néha mire képesek...
Előzmény: rali (44072)
rali Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44072
Látni kéne azt a masinát.

Előzmény: Jahno (44071)
Jahno Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44071

P2-es kivitel óta már nem olyan bonyás, ha csak nem Soniról van szó, külső CDvel. FuSinál/Dellnél bootolás közben lehet F12 meg egyéb gombokat nyomni, aztán be sem kell lépni a biosba, arról bootol amit kiválasztok.

 

Amúgy laptopnak ugyanolyan rendes biosa van, létezik bootsorrend, beállítjuk, elmentjük, működik. Szerintem sem mentette el, vagy kilépett, vagy discard changes, vagy nem felül 1-es bootolási számmal jelzi a CD-t...

Előzmény: rali (44068)
DMA Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44070
Nem értem, hogy miért áll vissza? Ezekszerint még sem mentetted el. Nekem van egy Acer, meg egy FUSI itt úgy megy, hogy a pgup-pgdn-el beállítod a boot devicét a stóc tetejére, majd elmented, itt a kilépéskor van olyan, hogy mentéssel lép ki. Ennyi. Sajna az Asus biossal nincs rutinom...
Előzmény: frenci (44069)
frenci Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44069
köszike ,     de a kérdés még mindig megmarad hátha tud valaki segiteni
Előzmény: rali (44068)
rali Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44068
Bizonytalan emlékeim szerint nem olyan egyszerű a laptopokat rábírni a cédéről butulásra.
Valami nagy gyakorlatú nick majd mond valamit, én sajnos nem tudok okosabbat.
Előzmény: frenci (44067)
frenci Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44067
el mentettem , csak az a baj hogy ujra indul és vissza áll
Előzmény: rali (44066)
rali Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44066
El is mentetted az új bootsorrendet?
Előzmény: frenci (44065)
frenci Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44065
A lemez nem gyári másolt de boot lemez ,    a sorrendet átirtam  a biosban mégsem inditja el a lemezt.       egyébb
Előzmény: DMA (44064)
DMA Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44064
Gyári lemez? Boot sorrend a bios-ban, ok?
Előzmény: frenci (44063)
frenci Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44063
cd-röl
Előzmény: DMA (44062)
DMA Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44062
Ez a kitöröltem mindent nekem gyanús. Honnan nem bootol? Sehonnan, vagy cd-ről a telepítő nem indul?
Előzmény: frenci (44059)
frenci Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44061
  ASUS    A9t      rali bá,
Előzmény: rali (44060)
rali Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44060
Miféle gép?
Előzmény: frenci (44059)
frenci Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44059

   Szakértö urak a következö lenne a kérdésem :

 

 

Van nekem egy leptopom eddig az  XP profesional volt rajta , de össze zavarodott,

  kitöröltem amit lehetett.

  Hiába engedéjezem a Biosban a bootot nem csinál semmit , mit tehetnék még vele.

 

 

  Elöre is köszi a segitséget.  

Takoca_ Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44058
a html forrást megnézted? tuti, hogy a hivatkozásokat kell átírni


egy kicsit bele kéne ásnod magad html-be (nem nagy ügy!!) és aztán valami normális web szerkesztő progit használni!
Előzmény: balintat (44046)
fegaf Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44057
Miért akar minden programom megnyitáskor időt egyeztetni, vagy mi?
Bármit megnyitok mind ki akar menni, "daytime" és a 192.43.244.18-ra akar menni, ami ha igaz idő szinkronizáló szerver?
sjohn Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44056
Ez így van!
Amiről nem tudok az nem "zavar".

Előzmény: robicsek (44054)
sjohn Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44055
Igazából a bcdc++-t használom , meg torrentet ,ezt csak teszteltem ,mert most hallottam róla gondoltam egy próbát megér.
Hát úgy látszik ,nem.
Bár akkor sem értem ,hogy a terminátor mi kivetnivalót talált benne ,már ha ő volt./sztem igen ,mert előtte vidáman működött/
Az volt az érdekes ,hogy az Ad-aware,meg a Spybot nem talált semmit,aztán elindítottam a Terminátort ,ő egyből 5-öt is.
Előzmény: rali (44052)
robicsek Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44054

eddíg az Avast mindent megfogott...

 

amit meg esetleg nem, arról nem tudsz.

Előzmény: sjohn (44053)
sjohn Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44053
Igen erősen gondolkodtam már ,hogy felteszek egy Outpostot ,mert a bcdc++ miatt a Windows tűzfala is ki van kapcsolva , de eddíg az Avast mindent megfogott./Kop,kop/
Előzmény: robicsek (44050)
rali Creative Commons License 2006.10.01 0 0 44052
Keress valami jobb fájlcserélőt, a Terminátort meg tedd vissza.
Előzmény: sjohn (44049)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44051
Add meg a pontos címét, majd megnézzük, hogy mi a baja.
Előzmény: balintat (44046)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44050

Avast , meg az Ad-Aware ,meg a Spybot-Search&Destroy

 

ezek jok, mármint ha mindegyik update, kellenek (sőt, az adaware, meg a spybot küzül elég egy rezidensen), viszont kéne melléjuk egy tuzfal is, mert ezek egyike se az.

Előzmény: sjohn (44049)
sjohn Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44049
Igazad van , mert délután tettem fel a -rali- által ajánlott Terminátort , és tette a dolgát
lekapta az egészet./eMule-t/
Úgy ,hogy most én is lekaptam őt/mármint a Terminátort./
Gondolom az Avast , meg az Ad-Aware ,meg a Spybot-Search&Destroy megvéd az esetleges kártevőktől.
Előzmény: robicsek (44047)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44048
write only vagy? már kérdezted, és választ is kaptál.
Előzmény: balintat (44046)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44047

ez nem.

viszont minden ilyen program alapbol durva biztonsági kockázat, szoval ha valami védelmi rendszer lelövi, az a rendszer helyes muködésének bizonyitéka.

Előzmény: sjohn (44045)
balintat Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44046
Segítség!!! Van egy honlapom, amit a freeweb.hu-ra tennék föl, ill. már fönt is van, FTP-n keresztül. Jelenleg 3 oldal az egész, kezdőlap és két másik, amire a kezdőlapról lehet továbblépni. Na itthon működnek is a hiperhivatkozások, nyitja meg az oldalakat, de ami a szerveren van, ott már nem lép tovább. Ma már kérdeztem egyszer, de nem nagyon értettem a választ. Hogyan írom át a hirperhivatkozást úgy, hogy a fájlt megtalálja a szerveren is? Az az érdekes, hogy ugyanez a honlap már évek óta működött, rendszeres frissítéssel, azt office 97 world-al csináltam, most meg áttértem a 2003-as pubilsher-re, és ezzel nem megy a dolog. A régi megkérdezte a hiperhivatkozásnál hogy a fájl relatív elérési utját kérem-e, és úgy jó volt, most nincs ilyen kérdés. Segítsetek, köszi!
sjohn Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44045
Igen , különbözőek vagyunk.
De ez nem baj.
Előzmény: robicsek (44044)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44044
ja, akkor azé nem ismerem, nem szeretem az olyanokat. kb az általam látott egyetlen p2p progi a skype ami mehet, a messenger féléken  (abbol is csak a win messenger OK, MSN meg ilyenek is tiltottak) is le van tiltva a filecsereberélés, egyebekről nem is beszélve.
Előzmény: sjohn (44043)
sjohn Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44043
p2p.
Előzmény: robicsek (44042)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44042
mi a rák az az emule, egyébként?
Előzmény: sjohn (44041)
sjohn Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44041
Lehet ,hogy a Terminátor gyomlálta ki?
Előzmény: rali (44037)
sjohn Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44040
Ezt.
Ilyenkor mi a kínja?
Előzmény: rali (44037)
sjohn Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44039
Úgy néz ki ez valami önmegsemmisítő program lehet ,mert eltünt a könyvtárból.
Gongoltam törlöm , de azt írta ,hogy hiba történt a program eltávolítása közben/pedig nem töröltem csak készültem rá/
Most meg amikor újra akarom telepíteni ezt csinálja.

Előzmény: rali (44037)
sjohn Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44038
Tegnapelőtt telepítettem az eMule progit , de nem húztam ki neki ikont az asztalra ,tehát a c/program filesből indítottam , egészen mostanáig , mert most hiába kattintok az egérrel a könyvtárra ,villan egyet és csukva marad.
Előzmény: rali (44037)
rali Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44037
Részletesebben mondjad.
Előzmény: sjohn (44036)
sjohn Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44036
Szép jó estét!
Szeretnék egy kis segítséget.
Mi a helyzet olyankor , ha a c/program filesben egy könyvtár elzárkózik attól , hogy kinyissam?
hájbrájen Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44035
Helló!
Vóna egy két naon hasznos dolog itt, meg nem is sok pízé, meg magyarul is.
Előzmény: Jahno (44021)
kort33 Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44034

Sziasztok!

 

Kérdésem főleg azokhoz szól, akik otthonosan mozognak VPN terén, de bármilyen segítséget megköszönnék.

 

Adva van egy vállalati hálózat, Win2003 server, ha minden igaz bérelt vonal és azt hiszem router mögött. A serverre a gépek egy része munkacsoportként csatlakozik, másik része tartományi bejelentkezést használ.

 

Szeretnének interneten keresztül, otthonról a vállalati hálózathoz csatlakozni, tehát otthoni terminálokon dolgozni.

 

Hogyan tudnám ezt megoldani?

(Nem vagyok teljesen hülye a hálózatokhoz, de profinak sem nevezném magam.)

 

Sürgős lenne! Aki tud, kérem segítsen!

 

Előre is köszi!

 

 

rali Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44033
Várom a tapasztalatadait.
Előzmény: Jahno (44032)
Jahno Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44032
Szerintem bármekkorát, megy sorban a fileokon, oszt kész. Én úgy hirtelen 1 gigás könyvtárra eresztetem rá, felét itt töröltem ki, felét ott, meg pár doksiba beleírtam, estébé. Első körben teljesen jó, majd ha bevezettem élesben, akkor megírom.
Előzmény: rali (44031)
rali Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44031
Mekkora anyagokat tud elkezelni?
Előzmény: Jahno (44030)
Jahno Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44030

Megy. Pár perc alatt fel lehetett éleszteni. Bár elsőre beszoptam, hogy módosítottam a filét, aztán nem mentette át, de be lehet pipálni az opcióknál, hogy nézze a file belsejét is.

 

Aztán szívattuk egymást azzal, hogy mindegyik gépen ugyanabba a filébe írtam bele, ezt az akadályt érdekesen vette, az az elsődleges file, amit később módosítottak. De menüjében konfighatók az opciók, hogy kérdezzen, felül írja, ne írja, amit töröltem ez odébbtegye, estébé.

 

Köszöntem, söröd egyre hidegebb, semmi bonyás fizetős cucc, meg hasonló.

Előzmény: Ambu-Lonci (43985)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44029
:),.... nem volt semmi szemtelenkedés kedves rali.... olvasd újra, és biztosan megérted másodszorra.
Előzmény: rali (44028)
rali Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44028
Idejön, segítséget kér - aztán szemtelenkedik.
Kezd ez a káros gyakorlat nagyon elharapózni.
Előzmény: Gorcsev (44027)
Gorcsev Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44027
Hogyan?
Előzmény: rali (44026)
rali Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44026
Ez mostmár mindig így lesz?
Előzmény: Gorcsev (44024)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44025
nem, pontosan tudom!
Előzmény: Gorcsev (44024)
Gorcsev Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44024
Gondolod?
Előzmény: littlegame (44023)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44023
ha nagyon muszáj,... akkor majd spórolok a pöttyökkel,................. de egyelőre semmi okom rá.
Előzmény: Gorcsev (44022)
Gorcsev Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44022
...meg spóroljon kicsinyt a pöttyökkel :)))
Előzmény: robicsek (44020)
Jahno Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44021
AVG nem tud magyarul, de ki lehet rajt igazodni, meg igennagyon odabaszós jó.
Előzmény: szilva (44014)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44020
és legközelebb a muszájt írd helyesen...
Előzmény: littlegame (44011)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44019
sziasztok,...most megyek,....mindenkinek köszönöm!!!
Előzmény: littlegame (44018)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44018
ezt inkább hagyom,.. ilyesmihez gyáva vagyok
Előzmény: DMA (44015)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44017
ok ,... thx,...kipróbálom
Előzmény: szilva (44014)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44016
:) ,.. igen
Előzmény: Jahno (44013)
DMA Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44015
Nézd meg a 43902-est, talán elodázható a mentés. (persze alkalomadtán mindenképp csináld meg, ha fontosak az adataid. Egy disk halál után csak széttárt karokat, és a Kürt kft-re mutató linkeket fogsz látni :-) )
Előzmény: littlegame (44011)
szilva Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44014
Pl. Avast. Hogy mennyire "kurvajó", azt nem tudom, szerintem teszi a dolgát. Vagy lehet használni még az AVG Free-t, de azt most nem tudom, hogy tud-e magyarul.
Előzmény: littlegame (44011)
Jahno Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44013
20 CD? Yááj, ennyiért érdemes most elmenned DVDírót venni, vagy egy külső HDD-t...
Előzmény: littlegame (44008)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44012
az nincs sajnos,... de nem akarom bonyolítani
Előzmény: Törölt nick (44009)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44011
hát ezaz,... ilyen rest vagyok. ... de most olyan beteg már, hogy muszály lesz cselekedni,...

még egy utolsó kérdésem van hozzátok amíg belefogok,.....
van olyan vírusirtó program, ami k*rvajó, free és magyarnyelvű?
Előzmény: robicsek (44010)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44010

vazze, ennyi fontos adatod van és még sose mentetted sehova? ????

és ha beszart volna a diszked?

Előzmény: littlegame (44008)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44009

Kőcsönvincsi havertól?

Előzmény: littlegame (44008)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44008
valószínűleg ez lesz,.. csak az adatmentés nekem hosszadalmas,... mert kurvasok van.... kb. 20 cd-re való,... és írogathatok, mert dvd íróm meg nincs. de mindent köszi egyelőre. valahogy lebirkózom.
Előzmény: Törölt nick (44006)
Jahno Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44007
Hukk, kösz, már nézem is, lehoztam összevágnivaló laptopot tanyára, oszt sör mellett most próbálkozgatom. Aztán kiderül. Előző util is most lesz kínpadon.
Előzmény: Ambu-Lonci (43985)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44006

Tatám, azt a rendszert szőröstől-bőröstől újra kéne telepíteni. Elbaszol most rá 3 órát, hogy kidzsuvázd a sok szart, és még mindig nem lesz jó, akkor ennyi idő alatt vígan újrahúzhatod normálisan az egészet. ebben segíthetünk, hogy hogy csináld.

 

Szerintem mentsd az adatokat, szedd össze, ami kell hozzá, és hajrá XP/SP2 telepítés. 

 

Előzmény: littlegame (44002)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44005
akkor igyál még:)
Előzmény: robicsek (44004)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44004

és elég türelmesen válaszolgattok

 

ez csak azé lehet, mer má túl vagyok két sörön:-)

Előzmény: littlegame (44002)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44003
a project1 az biza vírus.
Előzmény: littlegame (44001)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44002
ok,...
ezeket végignézem.

"Vagy ha a rendszerparticiód nagyon tele van (10 %-nál kevesebb üres hely van rajta)."
"És persze a a fájltöredezettség is gorombán lassít rajta, érdemes egy töredezettség-mentesítést elindítani."


.. de ez a kettő pl. biztos nem lehet mert ezeket tegnap megcsináltam/átnéztem.

a szmájli csak azért volt mert olyan nagyon laikusak a kérdéseim és elég türelmesen válaszolgattok.
Előzmény: Törölt nick (43998)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44001
igen,... szerintem is ez a legvalószínűbb,...

... amit még nem írtam,...és fontos lehet,...
:
I. néha lecsatlakozik a hálóról minden indok nélkül,... ez a "néha" elég rendszeres és sűrű.

II. Amikor kinyitom a windows feladatkezelőt,... fut rajta egy olyan nemkívánt hülyeség, hogy "project1" ... az vajon mi?

III. Minden gépleállításnál várnom kell arra, hogy a gép lezárjon valami "web acces"-t és nem tudja magától,...nekem kell megnyomnom a Befejezés gombot.



ezek ismerősek?...
továbbra is köszönöm a segítségeket.
Előzmény: robicsek (43997)
rali Creative Commons License 2006.09.30 0 0 44000
Uraim, van Firefox 2.0 rc1 - most értesültem Nemrossz kollégától.
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43999

Valami vicceset írtam, azért a szmájli?

Kérdezz bátran ha valami nem tiszta!

Előzmény: littlegame (43996)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43998

Okozhatja ezer más dolog is.

 

Először is nézd meg, hogy UDMA 5-ben (6-ban?) jár-e a vincsid.

 

Ezt úgy kell, hogy jobbklikk a Sajátgépre, ott Kezelés, majd Eszközkezelő. Ott kiválasztod az IDE ATA/ATAPI Vezérlők gombot, majd ezen belül az Elsődleges IDE csatornát, és ott a tulajdonságokban megtalálod, hogy milyen módban megy a gép.

 

Aztán lehet olyan is, hogy annakidején véletlenül FAT32-ben lett telepítve az XP-d, ekkor a lassulást okozhatja a sok keresztcsatolásos hiba.

 

Vagy ha a rendszerparticiód nagyon tele van (10 %-nál kevesebb üres hely van rajta). 

 

És persze a a fájltöredezettség is gorombán lassít rajta, érdemes egy töredezettség-mentesítést elindítani.

 

És még sorolhatnám a lassulás okait.

Előzmény: littlegame (43994)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43997
más is okozhatja, de ahogy leirtad, 99% valoszinuseggel tele van a géped minden szarral.
Előzmény: littlegame (43994)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43996
:) köszönöm
Előzmény: Törölt nick (43995)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43995
Megbyitod a Startmenüdet, és ott a Minden programot. Valahol a teteje felé van egy vékony vonal, az afölötti legalsó gomb neve a Windows Update -- na erre kéne klikkalned. Ekkor az XP-d elkavar a Microsoft update oldalára, és leszedi a frissítéseket jól.
Előzmény: littlegame (43993)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43994
sok kérdésem van,... remélem nem untatlak vele,... de most nagyon örülök.. hogy találtam valakit, aki segít.
.... a lassulás, amit leírtam az első üzenetben,..... csak férgek miatt lehet?... más nem okozhatja?
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43993
mmm,... le tudod írni röviden,...hogy update-eljem az xp-t?
Előzmény: robicsek (43992)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43992

a semminél jobb, de ha valami féreg már bent van, azt kiengedi, a kinti támadok ellen véd csak. Meg kell viruskergető.

De mindenekelőtt updatelt XP, meg nem kattingatni ész nélkül.

Előzmény: littlegame (43991)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43991
a windows-os tűzfalam van,.. az nem biztonságos?
Előzmény: robicsek (43989)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43990
köszi,..megnézem a wigwam.info-t ,... pont a reinstallt akarom elkerülni
Előzmény: robicsek (43989)
robicsek Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43989

www.wigwam.info, féregirtást csináld végig.

 

vagy reinstall....

 

és a spybot bár jo, kevés, kéne viruskereső is, meg tuzfal is.

Előzmény: littlegame (43988)
littlegame Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43988
Sziasztok,......

Kérnék egy gyors segítséget,... mert egyedül tehetetlen vagyok. A WindowsXP-m teljesen lelassult mostanában,...

...gyakorlatban úgy néz ki, hogy egy mappa megnyitása is néha elég nagy fejtörést okoz a rendszernek. ... keresgél,... keresgél... aztán nagyon lassan talál.
Tele volt robot, meg reklámprogramokkal a gépem,... az XP biztonsági rendszere már nagyon pirosan figyelmeztetett, hogy kritikus vírusveszély van... akkor fogtam egy "Spybot"-ot és leszedegettem ezeket a szarokat. ,....
...a piros, kritikus figyelmeztetés elmúlt... de a gépem továbbra is lassú, mint a ketchup utolsó pár cseppje a szar műanyag flakonokban. ...

mi lehet a baj?... valaki segítsen légyszi! ...
köszi!
(littlegame)
locsemege Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43987
Miért nem javítod ki kézzel? Bármilyen text editor megteszi. Egyébként azért kellenek relatív path-ok, mert abszolút elérési utakkal a gépeden mondjuk a C:\akármi\bármi\file.ext módon történik a hivatkozás, a szerveren pedig a rendszerpartíción nem lesz a Te anyagod, ráadásul ha az valamilyen Unix alapú szerver - Linux, BSD -, akkor nincs is olyan, hogy C: drive. Így mindent az illető oldal PWD-jéhez relatív kell megadni, tehát adott esetben valami hasonló módon - ez csak egy példa:

../../img/referenciak/kep1.jpg
Előzmény: balintat (43986)
balintat Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43986
Office 2003 publisherrel készítettem weblapot, amit a freeweb.hu-n akarok közzétenni. Több lapból állna, a szgépen rendben működnek a hiperhivatkozások, de ha fölmásolom a szerverre - természetesen??!! - nem működik a hivatkozás. Régen - office 97-ben - már működtettem weblapot, ott volt valami olyan hogy a hivatkozás valami relatív utvonalat használt, ha jól emlékszem, de ebben most nincs ilyen lehetőség. Ha valaki tudna segíteni, hogy hol és hogyan kell beállítnai, hogy megtalálja a hivatokzás célját, köszönettel venném!
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43985

Ja, itt a link:

 

go.microsoft.com/?linkid=4669735

 

Még nem próbáltam, de hátha jó.

 

AL

Előzmény: Ambu-Lonci (43984)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43984

Jahno úr,

 

valami file másolásos szinkronizálásos izét kerestél. A MS Sync PowerToy-t próbáltad már? Inggyé van. (Validation required)

 

AL

Nemrossz Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43983
Kösz! Szimpatikusnak tűnik.
Előzmény: rali (43980)
DMA Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43982
Vagy ott van az a registry túlnövekedés amiután már csökkentett módban sem indul. Nos ezt parancssorból lehet kezelni, főleg ha az ember megkérdezi, hogy miféle file ez, és mi a teendő vele :-))
Előzmény: Ambu-Lonci (43981)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43981

Szerintem kár erőlködni, próbáltuk elmagyarázni neki, de azt se tudja, hogy a teljes törlés utáni újra telepítés és a sima rátelepítés (javítő telepítés) között különbség van. Neki még a Win98 az operációs rendszer. Meg nem érti, hogy a mai általános felhasználású gépek esetén, ahol a netre is ki vannak téve a gépek, akár naponta jöhetnek új veszélyek, addig fel nem tárt hibák derülhetnek ki, a nem frissített rendszerek veszélyben vannak, meg is sértődik, ha mondjuk neki hogy pedig frissíteni kell, biztos mert bántjuk a szeretett Win98-át.

 

A helyzet ráadásul azért is pláne rossz, mert a rendszerfájlokat a rendszer visszateszi (ha tudja), tele van az egész önvédelmi mechanizmusokkal (a csökkentett módhoz alig kell valami) mégis behalt, tehát komoly sérülés történt. (Vagy pl. file rendszer sérülés, ami NTFS-en ritka, de a parancs sor, ahol a CHKDSK-t kiadhatta volna sem volt neki elég.)

 

A manusz egyébként teljesen kontaktus képtelen, ha visszaolvasol kiderül...

 

Üdv:
AL

Előzmény: Takoca_ (43979)
rali Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43980
Találtam EZT az ügyes kis programot, telepítettem, kipróbáltam, tudom ajánlani másoknak is.
Takoca_ Creative Commons License 2006.09.30 0 0 43979
"a windowsos "guruk" megoldási javaslata kimerül abban, hogy tedd fel a legújabb windowst"

mégis mit mondanának? azért ez egy kicsit összetettebb dolog annál, hogy írd be ezt írd be azt.... főleg úgy hogy azon kívül, hogy döglött a rendszer nem tudunk túl sokat a hibáról

megsérülhetett bármi: valami a vinyón, rendszerfájlok, registry, lehet vírus stb végszükség esetén lehet műteni de ahhoz egy fórum kevés!

és tényleg van olyan hogy nincs megoldás... csak reinstall

+ nekem az a tapasztalatom, hogy csinálok valamit azaz csak próbálkozom és megjavul a rendszer de én se értem hogy mitől

egyébként ha már csökkentett mód sincs akkor valami baromi nagy baj lehet magával az oprendszer lelkével

"konkluzió: az XP sem tudja parancssorból felépíteni magát"
ezt nem is értem egészen, de hogy tudná?

ne érezd magad hülyének:) én pl a cad progkhoz nem értek, ha ilyen gondom van akkor rohanok a cad-es mérnök kollégához :)
Előzmény: noir2 (43930)
rali Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43978
Világos, hogy világos.
Előzmény: szilva (43975)
rali Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43977
Isten áldja meg a jó szívedet.
Előzmény: Ambu-Lonci (43976)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43976

Adnék én, de nem fér bele a routerbe... ;-(

 

Meg má' erősen fogy is... :-)

 

AL

Előzmény: rali (43974)
szilva Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43975
Még mindig a hülyeségedet hangoztatod, hogy nem lehet. De igen, lehet, csak tudni kell, mit keress és mit állíts vissza. Ezt itt 2 sorban senki nem fogja leírni Neked, ezt is elhihetnéd. De nem, Te csak szajkózod a hülyeségedet...

De akkor legalább másokat ne vezess félre, és azt írd: megfelelő előképzettség és ismeretek hiányában NEM FOGOD TUDNI helyreállítani az ennyire megdeglett XP-t. Ha mégis kell, és nem jöhet szóba újratelepítés, akkor vidd szakemberhez! Te nem vagy az (legalábbis ezen a téren).

Az is igaz, hogy otthoni usernek sokszor legegyszerűbb újratelepíteni. De persze a fentebb írtak tükrében NEM KELL, csak lehet, hogy ez a legegyszerűbb és leggyorsabb.

Pont.

És be lehet fejezni a hülyeségek terjesztését, meg a mások személyes b.sztatását.
Előzmény: noir2 (43968)
rali Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43974
Affene, adjál nekem is egyet.
Előzmény: Ambu-Lonci (43973)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43973

Igen, most jó. :-)))

 

Indulok kifelé, ha minden jól megy, van még egy doboz Tuborg a hűtőben. :-))))

 

AL

Előzmény: noir2 (43969)
rali Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43972
Olyan vagy, mint egy darab szar.
Előzmény: noir2 (43969)
Jahno Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43971
Azé ez egy kicsit erős volt. Nyémánnen.
Előzmény: noir2 (43969)
noir2 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43970

telepíts újra:-))

 

egy öröm az élet

üdv

:O)

 

(na, sziasztok)

Előzmény: drdoktor (43956)
noir2 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43969

te meg hülye vagy, mint a hagyma, bármennyi réteget leszedhetnek rólad..

büszke maradsz

(most jó?)

Előzmény: Ambu-Lonci (43948)
noir2 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43968

sajnálom, hogy nem értettél meg, (és valszeg én sem értettelek meg téged)

 

újratelepíttetem az XP-t minden pöpec, és mindenki mehet aludni vacsorálni..etc

 

volt egy kérdésem: vissza lehet-e állítani az XP-t parancssorból, ha nem indul csökkentett módban? (értsd: ha nem tudom a rendszervisszaállítást elindítani a nem "gomb" megnyomásával csökkentett módban- mivel nem áll fel csökkentett módban sem....- nem magam miatt ismétlek...)

 

ez egy - számomra - egyszerű kérdés volt, de nem az lett

 

ici-pici személyeskedéssé fajult, amiből azért kihámoztam, hogy nem lehet (hacsak elötte nem készítettünk egy backup-file-t egy másik partición)

ezt szerettem volna megtudni..azért ezt megtudtam: NEM LEHET

 

ennyi

a többi csak okoskodás és az én bénaságom, de ez nem nagy kunszt

 

jó hétvégét

üdv

:O)

Előzmény: Ambu-Lonci (43947)
noir2 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43967

kétszer tettem meg a J megnyomásával járó várakozást,

másodszorra azt irta, hogy már egyszer megpróbálta, de uccu neki..mégsem sikerült,

ezért újratelepítettem

 

kiskövetkeztetés: jómagam AVG virusirtót használtam, de az újratelepítésnél feltettem az avast!home-t ami talált 3-4 trójait - lehet ezek voltak a bűnösök és az AVG egy szar

 

tegnap este óta tökéletes a rendszer (win98-al:-)) , uho tényleg lehet vmi a virusirtóválasztás problematikájában:-)

 

tehát: ha az XP nem indul csökkentett módban,akkor újra kell telepíteni és nem tűnnek el a file-k, csak a feltelepített (pl java, flashplayer, hang-videó-alaplap-..etc) progikat kell újra installálni

nem nagy ügy

most már tudom

üdv

Előzmény: Törölt nick (43941)
Jahno Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43966
Addig sak kihúzzuk sörön, meg boron...
Előzmény: drdoktor (43965)
drdoktor Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43965
még csak lesz, nov. végén esedékes
Előzmény: rali (43964)
rali Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43964
Mennyi van?
Előzmény: drdoktor (43962)
rali Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43963
Pályinka?
Előzmény: Törölt nick (43960)
drdoktor Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43962
áll:)
Előzmény: Törölt nick (43960)
Jahno Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43961
Jajaja, biztosítóds meg egyéb papírokon már megtanultam, hogy apróbetűssel kell kezdeni az olvasást, mert abban van a lényeg, felette lévő 30 oldal csak hablaty :-)
Előzmény: Törölt nick (43960)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43960

5 hordó szilvacefrém van

 

Juteszembe. Áll még az a meghívás?!

Előzmény: drdoktor (43951)
Jahno Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43959
Végzetes kivétel ha a kodek akad a hangkártya driverével. Pld.
Előzmény: drdoktor (43956)
srf Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43958
Lehet, hogy triviális, de a Total Commander Könyvtárszinkronizálás modulja tűnik a legegyszerűbbnek, s mint ilyen, halálbiztos.

srf
Előzmény: Jahno (43942)
thomacsk Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43957

Sziasztok Guruk. Újra van net-em ! (Kiszolgálóhiba)

Köszönöm én is Neked és a Többi gurunak is a sok jó tanácsot ! :)) 

(Sokat olvasgatlak Benneteket, sok jó tanácsot megfogadtam...)

Előzmény: Ambu-Lonci (43954)
drdoktor Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43956
köszi!

> (de kinek kellenek manapság DOS rendszer file-ok?)
noir2-nek feltétlen!
bocs:)

más
xpsp2, avi-t játszanék le: "végzetes kivétel történt a xxxxx címen, a program bezár"
ezt csinálja wmplayerrel is és a bsplayerrel is.
avi jó, hw is feltehetőleg jó, mert uezen gépen vista és linux alatt is nézhető és másik xps gépen is.
mit kúrhattam el?
Előzmény: Ambu-Lonci (43954)
DMA Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43955
sszameg, lehagyta a végét:
http://technicalsupport.businessobjects.com/KanisaSupportSite/search.do;jsessionid=
191AAE8E40051051357C2C275A554A97?cmd=displayKC&docType=kc&externalId=
c2018168&sliceId=&dialogID=360384&stateId=1%200%20356275

Össze köll ragasztani.
Vagy google, beírod 1-ső találat
Előzmény: DMA (43953)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43954

A W végű az a windows-os GUI. A nem W-s pedig parancssorból (akár batch-ből) bármit megcsinál. A lényeg: ha van a gépben USB drive, akkor azt engedi formázni (FAT, FAT32, NTFS-re) és boot-olhatóvá teszi. Szükség esetén a DOS rendccer file-okat is rárakja (de kinek kellenek manapság DOS rendszer file-ok?)

 

OFF: HP nem rossz, de én sörétes vagyok... :-) (A borostám tegnap levágtam)

 

AL

Előzmény: drdoktor (43951)
DMA Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43953
Legjobb barátunk ezt mondta:
http://technicalsupport.businessobjects.com/KanisaSupportSite/search.do;jsessionid=191AAE8E40051051357C2C275A554A97?cmd=displayKC&docType=kc&externalId=c2018168&sliceId=&dialogID=360384&stateId=1%200%20356275
Előzmény: Csello81 (43952)
Csello81 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43952
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni egy win2000 server probémával kapcsolatban?
Van egy JobServerChild nevű process ami többször, kb 10-20-szor is jelen van folyamatosan, és 100% on tartja a processzort. Ha manuálisan leállítom, akkor minden oké, de csak egy napig, utánna újra előjön! Az eventlogban ezt találtam:

"The description for Event ID ( 4 ) in Source ( DB2 ) cannot be found. The local computer may not have the necessary registry information or message DLL files to display messages from a remote computer. The following information is part of the event: DB2;
2006-09-29-05.02.12.328000 Instance:DB2 Node:000
PID:2712(jobserverchild.exe) TID:2988 Appid:
An error has occurred and diagnostic information has been
written to db2diag.log"

A google-ban nem találtam semmi használhatót! Köszi a segítséget előre is!


drdoktor Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43951
> mindegy, csak kával kezdődjön

nyugi, inkább igyál egy-két-há adag kurvajó hp-t:)

(nov végére vagyok bejelentve a főzdébe, bibibá, 5 hordó szilvacefrém van:-D)

ontopik is legyek
köszi a cuccost!
van egy Hpusbfw.exe, meg egy Hpusbf.exe, melyik mire?
kibontva úgy lácc azonos a tartalmuk.
egy kis súgást kérekszépen.
Előzmény: Ambu-Lonci (43949)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43950
Na wazze AL berágott. Ez a nap is jól kezdődik;-))
Előzmény: Ambu-Lonci (43949)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43949

Ja. És ráadásul CAD-programokkal dolgozik 10 éve, tehát a gép neki még munkaeszköz is... De mi vagyunk a köcsögök, mert nem iszunk, vazze...

 

Egyébként az XP télleg szar. Használjon Linuxot mindenki. És egy nagy közös, minden ingyenes társadalomban fogunk ébredni, úgy hívják majd: Kommunizmus, vagy Kánaán, vagy mindegy, csak kával kezdődjön (mondjuk akkor nem a Gnome, hanem a KDE fog nyerni?)... :-)))

 

AL

Előzmény: Jahno (43936)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43948

Ez már nem lécrezgés. Hülye vagy mint a tök.

 

AL

Előzmény: noir2 (43931)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43947

Ne is haragudj, én eddig tényleg nem néztelek hülyének, de ez után a hozzászólásod után, na most kezdett el rezegni a léc.

 

Nem részletezem, ha az eddigi hozzászólásaim nem jutottak be a cerebrumba, akkor ez se fog.

 

Igen, szakemberek az XP-t vissza tudják hozni a halálból. De Te sajnos nem vagy az. Ha nem tudod, annak ellenére hogy a file-okat látod (mert van egy parancssorod) megnézni a bootlog.txt-ben vagy a képernyőn, hogy MI az, ami miatt a géped nem indul el, azt a file-t nem tudod kijavítani, a szolgáltatást nem tudod leállítani, a registry-ből nem tudod visszatenni a biztonsági másolatot, akkor Te nem!

 

Gondolom, azt azért nem vártad volna el, hogy egy "guru" odamenjen hozzád és megnézze a gépedet. Amit lehetett így távolról egy ilyen nem egyszerű problémára azt megírtuk.

 

A javítási javaslatok amikben meg szerinted "kimerülünk" nem effektíve a Te problémádra jelentenek javítási javaslatot, hanem a géphasználat manapság teljesen alapvető szabályai. Ha ezeket nem tartod be, mert még ott tartasz, hogy a "potyogós vírus" floppy-val terjed, az ráadásul nem csak a Te bajod, hanem másokat is bajba sodorhatsz vele. Azt azért elárulom, hogy hozzád hasonló problémába azért a karbantartott gépekkel rendelkezők, (cégek többezer géppel) igen ritkán esnek - mondjuk ők NTFS-t használnak, csak XP-vel, a friss javítások, friss vírus és kémprogram elhárítók mennek, stb.

 

Ráadásul nem érted meg, amiket írunk, a kérdéseinkre nem válaszolsz, viszont folyamatosan meg vagy sértődve.

 

Ja, és bocsi: ne ments soha semmit. Hátha ez a másik tanács jobb lesz, mint az előző volt... De mi már csak ilyen hülye tanácsokat adunk.

 

AL

P.S: ÁRULD MÁR EL, HOGY MI A BÜDÖS FRANCNAK KELL AZ A ROHADT WIN98??? Miért nincs az jó helyen valami régi, hálóba nem kötött gépen a gyerekszobában?

Előzmény: noir2 (43930)
robicsek Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43946
hát, a microsoft sharepoint az tutti jo megoldás, bár két gép között ágyuval verébre.
Előzmény: Jahno (43942)
Gorcsev Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43945
Előzmény: Jahno (43942)
DMA Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43944
Elmondom én mit csináltam, igaz vírusirtás miatt:
BartPE boot, windows, docset progfil könyvtárakat átneveztem old*-nak.
Telepítő indít, komplett xp telepít, víruskeresőstől. Kereső frissít, majd futtatás az egész vinyón, az old könyvtárakon is. Utána win, docset, profil átnevez uj*-ra, oldokat viszza, újraindít.
Hogy ez miben segít Neked: ha van új wined, nekiláthatsz csemegézni a másikban és megtalálható a hiba. De ennél gyorsabb, egyszerűbb újrarakni programostul. De kérdésedre a válasz: igen, meglehet csinálni.
Előzmény: noir2 (43935)
szilva Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43943
Offline file-ok a szerveren nem jó megoldás?
Előzmény: Jahno (43942)
Jahno Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43942

Vót hát, rögtön az elején, de azóta sem akarja tudomásul venni. Parancssoros hegesztés meg olyan, most kezdjük el, hogy először nézzük meg a swapfilélét, van/nincs, menjünk továbbabb...

 

Viszont most nekem lenne kérdésem, vagyis tán havernak is. 2 PC közt kellene úgy adatcserélni/backupolni, hívjuk aminek akarjuk, hogy mindegyiken dolgoznak a fileokkal, aztán vagy manuális indítással, vagy automatán az utoljára módosítot felülírja a másik gépen lévőt.

 

Értsd, nekem itt vannak a céges doksik a laptopon, ha hétvégén melózok 10-20-30 doksival, akkor vasárnap este írja felül a hálózatomon lévőt, ha hálóról másik gépről melózok, oszt módosítok, akkor hétvége előtt tolja fel a módosításokat a laptopra.

 

PocketPC/telefon/laptop közt teljesen jól működik az MS Activesync, vagy az utoljára módosítottat körbeírja, vagy szépen rákérdez. Nahh, ilyesmi megoldás kellene ide nekünk a PC-k közé. Lehet fizetős is, ésszerű keretek közt.

Előzmény: Törölt nick (43941)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.29 0 0 43941

ha az XP nem indul el csökkentett módban,akkor nincs más megoldás: újra kell telpíteni

 

Neked ez jött le? Szerintem előbb meg lehet próbálni egy javító telepítést.

Az nem új telepítés, hanem a meglévő hibáit megkeresi és kijavítja az XP.

 

Az úgy megy, hogy elindítod az XP cédáról, és nyomol neki egy J betűt, amikor felajánlja a javítás lehetőségét. Ilyenkor indiferens, hogy egyébként csökkentett módban vagy éppen misszionárius pózban hajlandó-e elindulni az a szerencsétlen oprendszer.

 

Ja, vagy ez vótt már?!

 

Előzmény: noir2 (43935)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43940

Én meg irodában szopok, metr bejöttem nagykarbantartani... Ide is vagy 5 hónapja ígérkezem, most megborult a net, tönkrement a fax, estébé, estébé, egyből hoztam két új gépet is, meg mondom akkor backupolunk. Csak azt feledtem el, hogy a kerületben baromkodik az ADSL, telefonom 3G-je meg jól le van tilva...

 

Még jó, hogy van hotspot, meg laptop, oszt lehetett proxyzni.

Előzmény: robicsek (43939)
robicsek Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43939

no találtam egy kis whiskyt meg utána egy barna sört, most gyorsan nyomassátok az ontopic kérdéseket. Válaszolok:)

 

összefoglalva: xp sp2 legyen, update ugyszintén, kodekek nehogymá, nekunk sört, oszt jovan:)

 

meg mindenütt jó, de legjobb b*szni.

Előzmény: Gorcsev (43938)
Gorcsev Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43938
De nem az, mer' velem ivott, bebeee :))))
(Hude betolnék most 1 olyan pilzenit...)
Előzmény: robicsek (43937)
robicsek Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43937
ja, egyetértek, mármint azzal, hogy köcsög vagy, mer nem iszunk má megint:)
Előzmény: Jahno (43936)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43936

Megint besértődtek, mert még mindig nem viseli el, hogy tudatlan, oszt azzal érvel, hogy én vagyok a köcsög, meg szar az XP.

Előzmény: robicsek (43934)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43935

kérlek ne bántódj meg ,de azon kivül hogy hülyeséget csináltam, és minek használok win98-t, és miattam tele a net spammokkal, és ezt nem lehet elmagyárázni..etc nem kaptam használható választ, ergo az XP nem állítható vissza parancssorból, nem hozható létre rendszervisszaállító lemez(kivéve ha elötte backup - ami kb 3-5 GB egy másik partición - )

nem kaptam választ arra, hogy ha nem indul el az XP csökkentett módban sem, akkor az újratelepítésen kivül mit lehet tenni

semmit

azaz újra kell telepíteni

ami nem gond csak nem kellene mindenkit hülyének nézni

és nem kellene fényezni ezt az op-rendszert... sem

 

én még hagyján mert nem tojok be attól ha vmi nem müködik, mivel ami fontos azt mindig és folyamatosan lementem

 

viszont be kellene ismerni hogy ha az XP nem indul el csökkentett módban,akkor nincs más megoldás: újra kell telpíteni

csak ennyi

 

mint már írtam, most már itthon vagyok és arról a gépről írok, amelyíiken van egy win98(FAT) és egy XP (ntfs) és semmi gond

üdv

Előzmény: Jahno (43932)
robicsek Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43934
hu vazze, kicsit visszanéztem, de nem sokat, miről maradtam le?
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43933
Jó bammeg, de Te kenedvágod a dolgokat, itt meg teljesen mezei felhasználókkal van dolgunk. Oszt DOS alatt elindít valami varázsproggit, az közli, hogy hibás a HDD, tapossa is egyből a megjavít gombot, majd ezt az apró tényt elhallgatva jön ide sírni, hogy "magától" összeomlott az XP...
Előzmény: Gorcsev (43928)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43932

"visszahozható-e a "halálból" az XP akkor is, ha nincs csökkentett mód"

 

Vissza lehet, de nem két sorban tudjuk leírni, meg komplett doksi nincs, hegeszteni kell, aztán kész, most ha óránként kérdezünk egyet, Te meg egyet válaszolsz, akkor 200 nap alatt lehet dűlőre jutunk, oszt oda kötsz ki megint, hogy hülyék vagyunk, mert swokáig tart, szar az XP, mert tönkretetted. Ha külső gépen lehet menteni, akkor érdemesebb újratelepíteni. De valami ilyesmit mondunk az eleje óta jól...

Előzmény: noir2 (43930)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43931

beteszed az XP boot lemezt és újratelepítted

(ez nekem is ismerős, de te is hülye vagy mert az XP soha nem xarik be, ugyebár:-))

 

semmi javítókonzol, semmi parasztvakítás..újratelepítheted az egészet

ez a tapasztalatom,

pár óra , ui abban az esetben ha nem indul el csökkentett módban ez az "isteni" op-rendszer, akkor nincs más megoldás

 

hogy tudd:

hülye vagy

tőled van tele a net spammokkal

te miattad fagy le okos rendszergazdák rendszere, mert

te egy  olyan buta szőke nő vagy aki miatt a web nem biztonságos

 

szégyeld magad

..

 

Előzmény: Kék skorpió (43924)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43930

köszönöm a hozzászólásodat, de

DE

 

azóta már itthon vagyok, újra telepítettem az XP-t, semmi gond, újra installáltam az alaplapi, a videókártya, drivert, egy tök legális XP SP2-vel update-teltem mindent uho kb 4-5 óra alatt újra felépítettem az általam kedvelt rendszert: win98 az egyik partición(ami mindeközben remekül müködött), winXP prof.. a másikon

semmi gond

 

jómagam csak arra lettem volna kiváncsi, hogy visszahozható-e a "halálból" az XP akkor is, ha nincs csökkentett mód

 

a javítókonzol semmit nem oldott meg sem a túl korai, sem a megfelelő időben leütött "J"

 

lehet kacagni, és sajnálkozni, de tapasztalatom az, h a windowsos "guruk" megoldási javaslata kimerül abban, hogy tedd fel a legújabb windowst, a legújabb biztonsági frissitést, és mentés,mentés, mentés

 

közben a kérdezőt folyamatosan hülyének nézzük

 

kb 10 éve foglalkozom szg-s CAD-tervezéssel (autocad, inventor, ideas, proe, solide..etc) és még soha nem éreztem ennyire hülyének magam, mint egy ártatlan kérdés feltétele után:

visszaállítható-e az XP ha nincs csökkentett mód?

 

nyilván ti mindent tudtok, és félszavakból is, mégse tudtatok érdemben válaszolni(dicséret mert tudom mi az a csökkentett mód: jó hülyének lenni)

 

konkluzió: az XP sem tudja parancssorból felépíteni magát

a többi csak az én fikázásom

 

a win98-n remekül megy minden(eddig is remekül ment), az XP alá kénytelen voltam újra installálni minden progit

 

nemkerült többe, mint pár óra

 

csak a kiváncsiságom

az bukott be

üdv

noir

Előzmény: Ambu-Lonci (43900)
Gorcsev Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43929
"a DOS-nak használható FAT partíciókon köztudomású, hogy nincsen jogosultság kezelés. Ezért egy olyan vírus, amire még pont nem jó az antivírus programod, vidáman rámászhat."
Ebben van igazság. Viszont senki nem akadályoz meg abban, hogy mindegyik rendcer elől elgyugd a másikat, és havaj: senki nem lát semmit! A saját dógain kívül persze :)))
Előzmény: Ambu-Lonci (43919)
Gorcsev Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43928
" A sok lökött partícionálgatástól meg aztán előbb-utóbb t*kön fogja magát szúrni"
Egycer kell megcsinálni, föltenni először a dos-t/w98-at, utána az xp-t, betenni egy bútmenágert, ami a dos/w98 elől eldugja az ntfs-partíciót (nem bántaná, hiszen nem ismeri, csak nem szereti, ha >1 pri.part. van), oszt' annyi. Évek óta így megy nálam is...

"D lesz neki a Windows"
És? Nálam is az (w2k)...
Előzmény: Ambu-Lonci (43909)
Gorcsev Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43927
"Én olyan programot kerestem, amivel kijelölök egy fájlt, majd azt mondom neki, törölje le és írja felül párszor random adattal a helyét, és CSAK annak a fájlnak a helyét."
Arra ott az SDelete, amit Ambu-Lonci mondott.

"Kicsit egyszerűbb, mint shift+dellel törölni, majd az egész vinyó üres területét felülíratni, nem?"
Hát egycerűbb télleg.

"Na erre a célra első ránézésre tökéletesen megfelel az Eraser nevű prog"
Ja, elsőre meg.

"És ne tarts nekem kiselőadást az adatmegsemmisítés hátteréről, pont eleget olvastam a témában."
Eszem ágába' sincs kiselőadást tartani, mindössze fölhívtam a figyelmedet néhány nemkicsit súlyos tévedésedre, vmint javasoltam módcert az erről való megbizonyosodásra. Ahogy elnézem, hiába...

"Éppen ezért használom a dban-t és az eraser-t. Pont."
Namost itten azt írtad, hogy "Megbízható adatmegsemmisítő programot keresek", ugyi.
Hát kérlekszépen, ha neked a "másra nem tartozó céges dolgok" törlésére elég, hogy a létező fájlt fölülírod, hát tedd azt. Csak aztán majd ne csodálkozz.
Előzmény: underwood (43908)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43926

Kössz, hogy felraktad!!  Holnap a munkahelyen megnézem, hogy működik nálam.

Kössz addig is.

Előzmény: Jahno (43901)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43925

El tudnád küldeni emailen!!!

Nekem úgy is jó.

Előzmény: Ambu-Lonci (43896)
Kék skorpió Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43924

Hello!

 

Van 1 óriási problémám.

Ma elindítottam az XP-t, de kiírta, hogy valószínüleg újraindításkor vagy áramszünetkor valami gubanc történt, és felajánlotta a szokásos indítási üzemmódokat:

 

Normál

Csökkentett parancssorral

Csökkentett hálózattal

Legutolsó biztonsági mentés visszatöltése

stb.

 

A gond az, hogy bármelyiket választom, az XP elkezd betöltődni, majd egyszűren villan egyet a billentyűzet, és kialszanak a lámpák (Num, Caps, Scroll). Ezután sötétség vagy villogó kurzor (csökkentett parancssornál) és hiába várok 10 percet is, nem történik semmi.

 

Van valakinek ötlete?

Előre is köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43923
dvd decrypter: http://www.mrbass.org/dvdrip/
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43922

De minek rakjam be a HDD-t, meg szereljek gépet, ha:

 

1. bootCDről meg van, még telepítés előtt

2. míg felmászik a Win, addig összelapátolom a drivereket, oszt előtte hirtelen biost is frissítek.

 

Ami gép kezem közé kerül, ott frissítgetek, vagy ha ismerős a lap típusa, de van új bios, ami elvileg jobb, akkor régi júzereknél vagy céges gépparkoknál is inkább megcsinálom otthonról azt a napi pár gépet egy sör mellől, mint kimenni baromkodni.

Előzmény: locsemege (43921)
locsemege Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43921
Ritkán kell BIOS-t frissíteni. Ahhoz jó a HDD, amit már úgysem tudok másra használni. Szerintem utána tudnék nézni, hogyan lehet boot-olható pendrive-ot formázni. Vannak pendrive-ról futó Linuxok is, az a gyanúm rengeteg irodalom van ezzel kapcsolatban a neten.

De ezek amúgy technikai részletkérdések már.
Előzmény: Ambu-Lonci (43919)
smith Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43920
Meglepő módon dvdshrink.org.
Előzmény: Bálint23-24 (43917)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43919

Nem a Windows-tól tartok hogy elrontja a DOS-t, hanem a DOS-nak használható FAT partíciókon köztudomású, hogy nincsen jogosultság kezelés. Ezért egy olyan vírus, amire még pont nem jó az antivírus programod, vidáman rámászhat. Oszt kiveszed és nem veszed észre.

LBA "tekintetében" hogy címezne mellé a DOS a másik vinyónak amikor azt sem tudja hogy létezik másik? DOS-os programok (kivéve talán az FDISK.EXE-t) már csak a köteteket, partíciókat látják, de ezen a másik diszken a DOS számára értelmezhető semmi sincs. Pont ez a lényege a megoldásnak. Másik rendszer, másik diszk.

 

Csak amíg Te egy 4GB-os IDE vinyóval bohóckodsz, addig egy pendrive, ami ugyanolyan jó a célra, kevesebbet is fogyaszt, egyszerűbb is mert nem kell szétszedni a gépet, és egy kisebb akár 3000 forintba is belekerülhet...

Jakérem, csak hogy nem tetszik tudni, hogyan lehet egy pendrive-ot használni a célra?... Mivel lehet boot-olhatóvá formázni? Hogyan kell a BIOS-t beállítani (meg lehet-e, mert tud-e olyat)? Na kérem, ez lehet itt a baj.

Nem kell 4GB-os IDE vinyó. Azok nálam már régen a kukában vannak.

 

AL

Előzmény: locsemege (43916)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43918
biost én mindig win alól frissítettem, vagy mondjuk bootCD. Floppykkal tele a micsodá, azt csak végszükség esetén használom.
Előzmény: locsemege (43916)
Bálint23-24 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43917
Nem tudjátok hol lehet letölteni a dvd shrink-et és a dvd decryptert?
locsemege Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43916
Pont Te tartasz annyira a Windows-tól, hogy esetleg elrontja a DOS-t? A DOS úgy sem látja az NTFS-t, ha meg mellécímez az LBA tekintetében, ezt akár pendrive-ról is megteheti, hiszen fizikailag akkor is ott a HDD.

Nekem BIOS frissítésre van egy DOS-t tartalmazó 4GB-os IDE winchesterem, ezzel megoldható. (Laptopom meg nincs, így csak desktop gépre kell gondolnom.)
Előzmény: Ambu-Lonci (43914)
Bálint23-24 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43915
légyszíves keress már meg az elérhetőségeiddel a lent megtalálható e-mail cimen! felhivlak és stb :))) persze hogy be bírok menni Csepelre. Részleteket esetleg telefonon megbeszéljük. És köszi :))))
Előzmény: Jahno (43913)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43914

Abban más, hogy

- amikor pendrive van, az NTFS-t nem látja a DOS. Csinál amit akar, a saját rendszer fut. Ha végzett, kiveszi.

- amikor pendrive nincs (ki van véve), akkor a DOS partíció sehová nem zavar be. Mindenesetre nyilván akkor teszi csak be, ha akar vele valamit (pl. file-okat másolni).

 

Ennyi. És a lényeg: nem kell partícionálgatni, mindegyik rendszer a sajátján van és a másikba nem piszkol. Teljesen ideális megoldás és véleményem szerint a legegyszerűbb. Ráadásul igen hasznos lehet abban az esetben, ha pl.

- BIOS frissítést szeretne csinálni, ráadásul olyan vacak a gépe, hogy az nem megy Windows alól, DOS-ból kell boot-olnia. Simán bedugja a pendrive-ot és rámásolja. Majd felboot-ol róla és flash-el. Például. Vagy használja a DOS-os M.A.M.E.-t amivel arcade gépekkel játszik DOS alól piszok gyorsan... Meg még ki tudja.

 

Az USB azért annyira nem kopós. Ha igen, akkor baj van...

Elhasznál egy pendrive-ot. Na ez igaz.

 

AL

Előzmény: locsemege (43912)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43913

Panel még csakcsak lenne, de ettől:

 

"lehet attól a vinyónak baja hogy leszedtem a tetejét? Mármint azt ahol a fej és az adattároló korongok vannak"

 

Szinte biztos, hogy hazavágódott a cucc. Régebbi diszkek simán működtek tető nélkül is, legfeljebb nem 30 évig bírták, hanem csak 5 évig, de egy új lemeznek szerintem ennyi is lett. Ha Csepelre el bírol juni, meg van sör, akkor tudunk rá túrni elektronikát. Maxtorból van sokféle ja, meglesem pont ilyen-e.

Előzmény: Bálint23-24 (43911)
locsemege Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43912
Úgy értem, a pendrive-os javaslatod, mennyivel másabb az enyémhez képest? Szerintem annyival, hogy abban az esetben koptatjuk az USB csatlakozót, és elhasználtunk erre egy pendrive-ot. Én úgy tudom, a winchester egy nem hordozható háttértár, erre van kitalálva.
Előzmény: Ambu-Lonci (43909)
Bálint23-24 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43911
Sziasztok! Légyszíves segitsetek nekem! Van egy rossz 120 Gb-os vinyóm, ehhez kéne egy panel. A mostanin az egyik ic-n van egy jó kis lyuk :( Ez mitöl keletkezhetett szerintetek?
Szóval megírom nekem milyen vinyom van, a rajta található összes adatot
leírom:
Maxtor, DiamondMax Plus 9, 120 GB, ATA/1330 HDD
Code: YAR41BWO
N,G,G,D
LBA: 240121728
SN: Y3PR7PLE
TLA: 6Y120L0132611

3DD 120 GB MAXTOR
4953 V 1978/05

van nekem is még pár vinyóm, de egyik sem Maxtor, mindnek más a panele.....
NEM INGYEN KÉREM, megegyezünk anyagilag ebben biztos vagyok.
Válaszokat ide kérnék: toth.balint@szigetnet.hu
Még egy kérdés: lehet attól a vinyónak baja hogy leszedtem a tetejét? Mármint azt ahol a fej és az adattároló korongok vannak? A válaszokat köszönöm szépen!
Sürgös lenne a panel!!!!!!!!!
locsemege Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43910
Win 98-ról én nem beszéltem, helyette erről:

C: DOS
D: Win XP

Az miért gond, ha az XP D:-n van?
Előzmény: Ambu-Lonci (43909)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43909

Tehetné. Csakúgy, mint a FreeBSD, a Linux, az OS/2 és bármely más egyéb változatát is tehetné. De miért tenné? Habár ennek szerinted semmi akadálya.

 

A sok lökött partícionálgatástól meg aztán előbb-utóbb t*kön fogja magát szúrni, D lesz neki a Windows, meg netán feláll Win98-cal korrekt file-rendszer jogosultság nélkül, aztán rámászik 1-2 féreg és vírus, aztán megint jön hogy mi történt a gépével.

 

Ezek szerint egy büdös szót nem értettél meg abból, amiket az eddigiekben itt leírtam.

 

AL

Előzmény: locsemege (43907)
underwood Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43908
"Hmmm. Biztos? Szerinted az mit csinál?
Segítek: pontosan ugyanezt.
Nincs benne semmi extra. Fölülírja a vinyót vmi bitmintával és kész. (Múlt héten a félholt vinyómmal pont ugyanezt tettem, csak sokkal egycerűbben: linux-cd bút -> dd if=/dev/urandom of=/dev/hda stb.... párszor és annyi). Viszont -ha jól értem- ez csak komplett diszket tud törölni, ezért nem jó neked.
A szabad helyeken levő "szemét" végleges, megbízható eltüntetésére az az egyetlen módcer, amit írtunk. Pont."



Gorcsev, te vagy nem érted, mit írok, vagy nem akarod megérteni.

Én olyan programot kerestem, amivel kijelölök egy fájlt, majd azt mondom neki, törölje le és írja felül párszor random adattal a helyét, és CSAK annak a fájlnak a helyét. Kicsit egyszerűbb, mint shift+dellel törölni, majd az egész vinyó üres területét felülíratni, nem?
Na erre a célra első ránézésre tökéletesen megfelel az Eraser nevű prog, ezért kérdeztem, hogy van-e valakinek pozitív/negatív tapasztalata vele.

És ne tarts nekem kiselőadást az adatmegsemmisítés hátteréről, pont eleget olvastam a témában. Éppen ezért használom a dban-t és az eraser-t. Pont.
Előzmény: Gorcsev (43832)
locsemege Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43907
A DOS-t tehetné a Win XP mellé is, nem? Persze úgy gondolom, hogy egy FAT16-os 2GB-os DOS partíció, utána pedig NTFS-en Win XP. Szerintem ennek semmi akadálya. Az már más kérdés, hogy a mai hardware-ek sokszor már nem egészen IBM kompatibilisek, bizonyos körülmények között hajlamos a DOS megfagyni rajtuk.
Előzmény: Ambu-Lonci (43876)
Ati73 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43906
Ez má' lég macerás lett volna, meg amúgy is jobb így hogy ma újra lett húzva a gép. Így má' rögtön fel is ment az Firefox és nem kellett neki 7-Zip :)

Köszi mindenkinek a segítséget!

Előzmény: szilva (43697)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43905
DOS Box-ot próbáltad már?
Előzmény: slang (43881)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43904

A nyomtatáshoz 2 féle hozzáféréssel lehetséges hozzászólni.

1. normális hálózat (szabályos Windows-os hálózat) a két telephely között. Mivel az egész Internet közte van, ezért nem feltétlenül biztonságos csak valami sima portnyitásos LAN-szerű hálózatot csinálni, hanem úgynevezett VPN kapcsolatot lenne célszerű létrehozni. Ekkor a gépek a távolság, és a közben lévő nyilvános Internet kapcsolat ellenére úgy viselkednek, mintha azonos helyi hálón lennének: látják egymás megosztott könyvtárait és nyomtatóit is akár.

2. az úgynevezett Internet Printing. Ezt még egyelőre nem nagyon vágom, de durván valami olyasmi, hogy az otthoni nyomtatódat internetes nyomtatóként kellene beállítanod.

 

AL

Előzmény: Látó Szög (43902)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43903

Jajj, bocsesz, véletlenül benne felejtettem egy DOS könyvtárat... Kivennéd belőle lécci?

 

Az ISO-t próbáltad már? Vélemény?

 

AL

Előzmény: Jahno (43901)
Látó Szög Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43902

Szerintem nem tud (a RealVNC-ből szerintem a fullos se tud távnyomtatni, csak file-okat mozgatni a két helyszín között).

 

De nem is ez a lényeg. Úgy kéne megoldani, hogy az irodai gép mindig tudjon otthonra nyomtatni. És akkor nem érdekes a VNC. Ezt lehet?

Előzmény: Jahno (43897)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43901
Előzmény: Ambu-Lonci (43896)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43900

Hm. Érdekes a helyzet.

 

Tulajdonképpen a következő történt (remélem, nem haragszol meg érte):

- idejöttél megkérdezni, hogy nem bootol fel az XP-s géped, és hogy nem tudsz még csökkentett módban sem indulni, hogy rendszer visszaállítást végezz (dícséret: tudod mi a csökkentett mód, meg hogy mi az a rendszer visszaállítás)

- közben kiderült, hogy azért mégsem ennyire frankó a helyzet, mert van a gépen Win98 is. Ez nekünk nem tetszett, szóltunk miatta. Elnézést.

- De az eredeti kérdésedre válaszoltunk, leírtuk, hogyan tudsz javító telepítést kezdeni az XP cd-ről, meg hogy a javító konzolt hogy éred el. (Ha netán kiderülne, hogy a csökkentett mód miért nem indul, ugyanis közben listázza, hogy mikor mit csinál)

- mindannyian leírtuk, hogy véleményünk szerint a helyzet azért alakulhatott ki, mert a géped esetleg fertőzött, vagy sérült, hála a Win98-nak. Az XP ugyanis menti a dolgokat, hogy még csökkentett módban se induljon el, ahhoz igen komoly hibának kell fellépnie (kétszeres, háromszoros hibának)

- leírtuk, hogy habár lehetéges hogy a gép javítható, a korrekt megoldást véleményünk szerint az XP teljes (és mellesleg kizárólagos, mert szerintünk a Win98-ra nem nagyon lehet szükség) újratelepítése jelentené.

- valamint mondtad, hogy neked márpedig kell a Win98, és mi várjuk az indokokat, hogy MIÉRT. Ugyanis igen kevés progival találkoztunk, amit nem lehetett XP alatt elindítani (vagy nem okosabb esetleg CD-ről boot-olva, DOS alól, CD ugye nem lehet vírusos...)

 

Tehát ha reggel is itt tartottál, hogy újra kell telepíteni, akkor ebben téged most megerősítettünk. (De azért a javító telepítés ellen mi volt a kifogásod?)

 

Azért leírom: azt a fajta grafikus rendszer-visszaállítást, amit már ismersz, nem lehet használni akkor, ha a grafikus rendszer el sem indul. De ezen ne csodálkozz.

A file-rendszert eléred, file-okat, registry file-okat tudsz cserélni a helyreállító konzol segítségével. Ha szerinted érdemes ezzel vacakolni, akkor hajrá, ahogy olvastam valami előző hozzászólásodat, már eljutottál a parancssorig.

 

AL

Előzmény: noir2 (43892)
drdoktor Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43899
> USB drive-ok bootolhatóvá formázására

ez a motyó engem is érdekelne, ha mélbe belefér és megtennéd nicknevem a fríímélen

én most balra el, választ/mailt csak holnap olvasok
Előzmény: Ambu-Lonci (43896)
gomboc-artur Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43898
köszi
Előzmény: smith (43852)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43897
Persze, hegesztek én ilyen rendszert nagyban is, meg kicsiben. De minnyá mondom, hogy a free verziós logmein távelérős cucc tud-e remote nyomtatni, mert abból nekem a fizetősös van.
Előzmény: Látó Szög (43895)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43896

Jahno kérem, ahová az ISO-t is tettem felraktam egy Drivekey.zip-et.

Engednéd a Slang kollégának letölteni?

Ez egy HP-s utility, (USB drive-ok bootolhatóvá formázására) az benne a jó, hogy ez a változat az újabbakkal ellentétben működik...

 

Köszi

AL

P.S: Ja, az ISO is fent van...

Előzmény: Jahno (43890)
Látó Szög Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43895

Minden megoldás érdekel! Ha komolyan gondolod, dobj egy emilt és megbeszéljük a részleteket.

Előzmény: Jahno (43890)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43894
Érdekelne a progi!
Előzmény: Ambu-Lonci (43888)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43893
Plussz néhány mérő programot kell íratni, mérőkártyákat kell terveztetni, azokat megcsináltatni, tesztelni, beüzemelni. Szóval a pénz mellett idő is.
Előzmény: Jahno (43887)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43892

de most már tényleg összekavarodtak:-)

 

nem a gépemmel van a baj, igen van a gyerekeknek p2-s ill p3-s gépük is (csak pl volt a DOS-játék) ,

igen biztos én voltam a félreérthető, igen qrva nehéz kihámozni , hogy mit is akart pár sorbban kérdezni vki

 

felejtsük el a win98-t, igen éljen-éljen az ntfs:-)

 

 csak azt szerettem volna megtudni, hogy ha az XP nem áll fel csökkentett módban, akkor mikép lehet visszaállítani egy előző állapotra a rendszert, mivel csökkentett módban úgye a rendszervisszaállítási progi elérhető, és remekül működik (de ha nem lehet csökkentett módban indíttani, csak egy parancssorom van, akkor mi van?)

na, ezt nem tudtam meg, valszeg tehát nem lehet

 

mindemellett hallottam öskövületekről, zombikról, mscdex-ről, már úgy kellene éreznem magam ,mint egy leprásnak, pedig csak egy egyszerűnek tűnő kérdést ttetem fel - igaz már elötte körülnéztem a gugli segítségével, s mivel nem találtam étékelhető megoldást fordultam a magasságosakhoz:-)

a rendszerhelyreállító lemez (amin boot.ini, ntdetect.com, ill az ntldr van sem segít- nyilván egy backup-t kellett volna készíteni, mellesleg nem történt semmi rossz a fontos dolgok DVDre mentve))

 

szal: win98 xar, winXP jó, ha nem indul csökkentett módban akkor újra kell telepíteni az op-rendszert

 

kb reggel 8-körül is itt tartottunk

 

de kösz

:O)

 

 

 

 

Előzmény: Ambu-Lonci (43876)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43891
Van olyan mérő programunk is, amely XP alól fut, de azt ki kell tenni a netre. Az másik gép. A Win98-ast én se akarom kitenni a netre, de alkalmanként rákapcsoltam. Net nélkül szeretnék adathordozót rátenni.
Előzmény: Jahno (43885)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43890

Húha, inkább kimegyek megcsinálni, mert leírni is annyi energia, oszt nem szokott működni.

 

probléma1-et mondjuk lehet darabokban ideszögelem.

Előzmény: Látó Szög (43886)
Látó Szög Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43889

...asszem a 2. probléma eleje nem érthető kristálytisztán. Az otthoni, router mögül internetező gépről most is látom a céges PC-t, ami egy sokgépes hálózat eleme. Azt szeretném, ha a céges gépen futó prg nyomtatós ikonjára kattintva az otthoni nyomtató nyúlna a papírért. Nnna.

Előzmény: Látó Szög (43886)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43888

Mérő rendszereket üzemeltető gép az speciális célgép, nem pedig általános felhasználású (és internetnek kitett stb.) számítógép.

Ha azokon Win98 van, az egyáltalán nem baj, ezek nem kerülnek ki úgysem a laborból.

Ami a DOS-t illeti, az előbb írtam egy jó pédát (PenDrive-osat), amivel lehet nyugodtan egy mai gépen olyat csinálni, mintha lenne egy 1GB-os vinyó benne (FAT), amiről élből indul egy DOS, mennek rajta a programok, meg ilyenek, de a normál használat során lehet a gépen XP...

Ha kell progi, amivel USB drive-ot DOS-bootolhatóvá lehet tenni, megkeresem hogy honnan töltöttem le a HP DriveKey, vagy HP USB Storage Format Utility-jét...

 

De azon csodálkozom, hogy a mérésnél használt ISA kártyák nem okoznak problémát...

 

A ma kapható vinyók is már gyakran akkorák, hogy a DOS és a Win9x (meg az XP SP1 is) simán beledől a kardjába ha látja...

 

AL

Előzmény: slang (43883)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43887

Mennyivel kevesebbe? 100ezerből kapsz egy működőképes használt konfigot, XP-t, meg egy rendesebb CRT monitort, tokvonóval, oszt akkor életed végéig elmegy. Ha nem tovább, mert itt még nekem Cel400-on is csiholnak irodai melókat, ami nem egy kapkodó idegbeteg munkafolyamat, de működik, stabil, biztonságos.

 

Egy P3-500-on meg már szalad rendesen, Win98 meg azért csak 10 éves dolog. 5 év múlva valszínű az XPre fogjuk ugyanezt mondani, bár ebben nem hinném, hogy olyan sok drámai security exploitos hiba lenne majd, mert tűzfal bekapcs, oszt kész, meg alternatív böngészőt mindig gyártani fognak, alternatív hibákkal.

Előzmény: slang (43884)
Látó Szög Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43886

Guruk, segítséget kérek két probléma leküzdésében. Igazából hálózatosak, de olyan topikot nem találtam.

 

Probléma 1: otthoni hálózat: LinkSys WRT54G router + 1 PC Etherneten és egy notebook wireless módon csatlakoztatva. Meg lehet oldani, hogy a két gép lássa egymást?

 

Probléma 2: céges hálózat, benne egy PC és otthoni hálózat, benne egy másik PC, rajta nyomtató. Otthonról látom a céges gépet és "felügyelem" RealVNC-n keresztül. El kellene érnem, hogy az irodai gép nyomtatólistáján megjelenjen az otthoni nyomtató és nyomtatni tudjak rá.

 

Probléma n+1: van téma, amit kenek-vágok, de a Windows és a hálózatok nem tartoznak ide, ezért ha tudtok segíteni, akkor azt lécci szájbarágós stílusban tegyétek, úgy, hogy bekötött szemmel, egyujjas bundakesztyűben is meg tudjam csinálni! Köszönöm! :-)

Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43885

Jó, de azok nem lógnak közvetlenül interneten, meg telepítgetünk mindenfélét, meg varázsolunk. Autóhoz való laptopos kompjúterkiolvasós zsugát sem kell XPre cserélni, mert el van az magában, dolgát teszi, kész.

 

NC gyártósorban is teljesen jók a DOS-os 286-osak, bár egy idő után szopás servicelni.

 

Ha nem netezik a 98, akkor felőlem szopassátok magatokat, de netre kirakni tilos. Pont.

Előzmény: slang (43881)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43884
Szerintem sok minden van így.
A kérdés csak az, hogy melyik a fontosabb és melyik megoldás kerül kevesebbe? :DDD
Előzmény: Jahno (43861)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43883
Kidobni egy teljes mérő rendszert és venni egy újat pár millióért nem olyan egyszerű.
Pénz kell hozzá. Jó sok. :DDD
Előzmény: Ambu-Lonci (43858)
Degeczi Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43882
a vicc az, h pár DOS-os alkalmazás sokkal jobban fut egy XP alá telepített virtuális gép Win98-án, mint közvetlenül XP alatt...
Előzmény: slang (43881)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43881
A munkahelyemen labormunkákra írt mérő és kiértékelő programok. Spéci programok. Mivel a programok mind DOS alatt futnak még, nem tudok egyidejűleg mit kezdeni a Windows-zal, ha az XP. Csak ezért van a korlátozás.
Ha nem megy, legfeljebb felteszek Win98 mellé párhuzamosan valami más operációs rendszert is, csak nem kívánok mindig át és visszalépni köztük.
Előzmény: Törölt nick (43855)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43880

Az ilyenek miatt meg feküdtek a szervereim, az ügyfelek meg anyáztak, hogy mi ez a dugulás... Tenni meg nem sokat lehet ellene, teljesen szabványos http lekérdezés, csak kb. 1200 gépről, másodpercenként folyamatosan... Oszt szoolgáld ki, vagy tiltsd le, vagy mittomén.

 

Aztán csodálékoznak, hogy kettőnél többször nem mesélem el értelmesen, hanem üvöltök, mint az állat? Mert elmondom, de mondja tovább a magáét. Akkor van értelme tömni a fejét, mikor 200 emberből 1-2 darab ha megtér, másik 199 meg idejön, oszt leírja mekkora nem segítős köcsögök vagyunk, meg nem ér semmit  afórum?

Előzmény: Ambu-Lonci (43876)
robicsek Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43879

pár év múlva az XP egy nyüves op.rendszer lesz és a mindenki Vistát tegyen fel, hogy ne szennyezze a netet...etc

 

meg hogy menjenek az aktuális programok, meg hogy szebb, tisztább, szárazabb legyen  - jól látod.

Előzmény: noir2 (43873)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43878

Vagy egy Famicom-ot, egy Nintendó-t, Nintendó 64-et, egy Playstation 1-et, satöbbi. Nem létezik, hogy egy csomó ember, aki már ezeket megunta és ő maga már PSX2-vel (nemsoká 3-mal), XBox-szal, XBox360-nal stb. játszik, ne adná tovább. Ha már DOS-os játékok...

 

AL

Előzmény: Jahno (43875)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43877

Linkeltem 2 hozzászólást, amiben leírták a javító talapítést. Meg azt is írtuk, hogy kavarsz/bénázol összevissza, de egy rendes telepítést jó lenne megcsinálni. Akkor jó. Az ilyen javítóizéket egy ki tudja milyen hardver/szoftverállapotú gépen csak a titikosított cuccok lementéséig szoktam alkalmazni, utána full delete, telepítés.

 

Aztán már csak vigyázni kell rá, mert mindent arra kell használni, amire való. Win98 most éppen nem való internetre, szóval még mindig nem értem miért akadsz fent ilyenen. Mert biztonsági frissítés már egy deka sincs, de előtte is elég lukas volt.

 

Szerintem Nálad még muzeális értékű opaserv is előfordulhat, meg valami jó kis szerverledosolós izé, amiből kapni szoktam a számra, aztán asszem jogosan köcsögölöm a láthatatlan ellenségem.

Előzmény: noir2 (43868)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43876

Na itt aztán meg tényleg már össze-vissza keverve vannak a dolgok. A FAT32 meg aztán tényleg hogy jön ide? Ha ilyet szeretnél, tényleg az lenne a legjobb, ha a géped elég korrekt, formázz meg egy USB drive-ot DOS-szal, FAT16-tal (ugye DOS alatt nem megy a net, tehát tuti biztonságos - mondjuk az MSCDEX-et meg a CD drivert azért tedd fel, ha a játékok CD-n vannak) és boot-olj arról a régi DOS-os játékokhoz. Ha kész vagy, kihúzod a pendrive-ot és indul a géped XP-vel.

 

Nem azzal van a baj, hogy Te más rendszert szeretnél mint mi. Nekünk egyébként ehhez aztán tényleg semmi közünk nincs, csak közvetve (esetleg vírust, férget, spam-ot kapunk). Csak az a baj, hogy láthatólag az ismereteid kb. 8 évvel ezelőttiek. Mert a Win98-at tartod a csúcsnak. Hidd el, pont ez az, ami veszélyes. Ha azt nem tudtad megoldani, hogy a játékprogram elinduljon XP alatt, akkor honnan gondolnánk, hogy azt viszont meg tudod oldani, hogy ne legyen a géped zombi főleg amikor éppen a Win98 az aktív rajta? (Az esetek nagy részében egyébként elárulom, elég ha a játékot felmásolod a vinyóra - valami nem túl hosszú nevű könyvtár alá, pl. C:\JATEKOK - és az .EXE file-ján nyomsz egy jobbgombot, és kiválasztod hogy mondjuk Win95 vagy Win98 kompatibilis üzemmódban fusson. A FAT32-nek nincs köze a hibához, hanem a hosszú, esetleg ékezetes betűket tartalmazó file-neveknek van.)

 

Ugyanúgy, ahogy az autódban is furcsa lenne ha megtartanád a régi karosszériát egy motorcsere után (mert az a kényelmes, azt szoktad meg), ugyanígy nézünk furcsán mi is, ha Win98-at használsz egy mai géppel...

 

Üdv:
AL

Előzmény: noir2 (43873)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43875

Nekem NTFSről vígan menetelnek a lemmingek, hogy hangja is van azon csak megleődni lehet, meg DOTT, Alone in the dark, vagy éppen Mario, Pushover.

 

Ha meg ennyire dráma, akkro miért nem kapnak a kölykök net nélkül egy P2-es valamit, aztán csinálnak vele, amit akarnak? Legtöb családban ez teljesen jól műxik.

 

DOS-os játék legalább nem akar 3-as DirectX-et nyomni az XP-re, mint az újabb CD-s vindózos játékok, nekem teljesen jól el vannak.

Előzmény: noir2 (43873)
Degeczi Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43874
az idle sensivity nem mindig elég jó megoldás (különösen, ha egy terminál szerveren több példányt futtat az ember)
mi Tame-el szelidítünk régi DOS-os alkalmazást W2k szerveren, az már egészen elfogadható

de fura módon pl egy DOS alkalmazás néhány színbeállítás is teljesen más eredményt ad NT származékok alatt, mint Win9X vagy DOS alatt
Előzmény: Ambu-Lonci (43870)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43873

csak egy pl:

 

gyermekeim kisebbek-nagyobbak néha régi win98-s ill régi dos-s játékokkal szeretnek szórakozni, ezért kell a FAT32-s partició is, mert az XP parancssorából egy win98-s, ill egy dosos játék nem indul el -ami ugye nem is baj

 

(pár év múlva az XP egy nyüves op.rendszer lesz és a mindenki Vistát tegyen fel, hogy ne szennyezze a netet...etc)

Előzmény: RodrigeZZ (43871)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43872

kösz

 

a fixmbr és társai bevetéséről bővebben?

Előzmény: RodrigeZZ (43869)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43871
Tipikus, de nem azért amiért te gondolod, hanem azért amiért azok gondolják, akik ezzel dolgoznak évek óta. Talán még nálad is jopbban tudják is, hogy mi miért kell
Tesenem mondtad meg miért kell annyira az a nyüves win98.
R.
Előzmény: noir2 (43868)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43870

DOS task: command.com helyett cmd.exe használata, esetleg az Idle Sensitivity felvétele magasabbra. Egyébként ez a program feltehetőleg hibás (clipperek között volt olyan, amiben valami timer hiba miatt fordult elő ilyesmi).

Egyébként a DOS az aztán meg még régebbi. Én már tényleg csak emulátor alatt használom jóformán, illetve pendrive-ról boot-olva. Megjegyzem, ez is egy megoldás: ha DOS miatt kell a Win98, akkor inkább a DOS kell nem? Ami vidáman működik CD-ről vagy PenDrive-ról boot-olva.

Hardver hozzáférés: megfelelő kernel módú driver használata, ami adott programnak engedélyezi az adott portot, pl. directio, ntport, PortTalk, stb. és az XP-nek a Windows98 kompatibilitási üzemmódja. De már erről egy csomószor volt szó.

A Google is vagy ezer találatot hoz erre a keresésre.

 

AL

Előzmény: DMA (43859)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43869
Well. te eggyel korábban nyomtál J-t. "J", mint javítokonzol fixmbr és társait itt be lehet vetni. Kicsit hagyni kéne tovább futni (telepítés) aztán mikor kiirja, hogy a x partición vagyon egy windows valahol ottan kell lennie egy javításnak

R.
Előzmény: noir2 (43867)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43868

tipikus microsoftos hozzáállás - nem megsértődni ezen:-)

 

kiváncsi lettem volna, hogy ha az XP nem indul csökkentett módban, akkor miképp lehet visszaállítani a rendszert egy előző állapotra, erre kiderült hogy fertőzőm a netet, egy hülye vagyok, mert nem úgy akarom használni a saját szg-t, ahogy itten elő van írva

 

de semmi baj

 

gondoltam, hogy újra kell telepítenem az XP-t, legfeljebb majd pár órával tovább tart  - mert az alaplapi, ill videó drivereket is újra kell tennem - sőt a védelmi rendszeremet is:-),

 

ja, és Bill Gates az erkörcstelen, nem én

na

..

 

 

Előzmény: Jahno (43865)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43867

köszönöm korrekt válaszod

 

zone alarm, spybot, adawere, AVG-free, p2p védelem...szal igyekszem vírusmentesen tartani a gépet

 

azért a win98 miatt nem kellene "anyázni", a probléma az XP ami egy NTFS partición fut(ott) és egy újraindítás után nem óhajtott felállni

 

a CD-ről bootolás esetén ha a "J"-t megnyomom, akkor remek parancssort látok a HELP ki is írja milyen parancsokat használhatok, de mitől fog visszaállni a rendszer egy előző működőképes állapotra(mondjuk 2006.09.27. 14:30-ra)?

 

még egyszer: nem a win98-hoz kérek segítséget

...

 

 

Előzmény: Ambu-Lonci (43856)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43866
Pedig itten írták:" mi az amit a 98 tud, az XP-meg nem?" Ebből következik, hogy simán tudja a javító telepítést. (mintahogy asszam AL megaszondta.) "j" mint javít. aztán update és ott vagy ahol elindultál. Vagy jó, vagy nem
Előzmény: noir2 (43863)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43865

Másrészt olvasd vissza az előző estét, meg így alapban a hozzászólásainkat, meg az enyémeket. Aztán lehet ugatni. De amíg az a legjobb tipp, hogy egy rendes szakszerű telepítésre lenne szükséged, Win98-al meg nem netezni, addig mit vártál?

 

Értem, Neked nem a legjobb megoldásra van szükséged, hanem valami erkölcstelen gányolásra. Abban sajnos nem nagyon tudunk közreműködni, aztán lehet megsértődni, mi itt általában mindig a legjobbat akarjuk, ha ez valakinek nem jó, azzal nem leeht mit kezdeni.

Előzmény: noir2 (43863)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43864
Előzmény: noir2 (43863)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43863

bizonyára így van, de én nem azt írtam, hogy felépítti az office-t, hanem azt hogy felismeri, hogy már telepítve volt tehát nem kell újra feltelepíteni..etc (lassan: ha újratelepítettem a win98-t akkor az nem gyalulta le a merevlemezt)

 

szerényen csak azt szerettem volna megtudni, hogy az XP, ha nem indul csökkentett módban, akkor van-e más megoldás, mint az újratelepítés..

 

nos erre sajnos nem kaptam választ (mellesleg a linuxosok állítólag segítőkészebbek, mint a windows-os guruk), helyette okoskodsz itt nekem spammokról+ilyenek

 

védd a géped, vagy támadd az enyém, de ne siránkozz

és ne köszönd

..

Előzmény: Jahno (43860)
robicsek Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43862

egy olyat tudok, a riasztom soros vonali vezérlését, amikor azon onnan állitani akartam, az az XP-s notebookomon nem muködött, igaz alighanem azé mert nincs rajta RS232 port:-) , a desktophoz meg nem ért el a kábele, tehát egy régi w98-as notebookkal oldottam meg a kérdést.

De ebből azé én nem vonnám le a következtetést, hogy szar az XP :-)

Előzmény: Jahno (43861)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43861
Csatlakozom a kérdezőkhöz, hogy mit tud, amit az XP nem. Én eddig egyszer voltam úgy, hogy 98 alatt bezzeg műxött, de most azért sem árulom el, mi volt :-)
Előzmény: slang (43854)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43860

Ja, látom azér erőlteted, hogy kurblis telefonnal írjunk SMS-t, mert a Win98-ad az bőven egy zombi gép a neten, ami önti magától nagyvilágba a vírust, meg a szemetet. Ha ezen műxik a szkenner, meg a TVbigyó, akkor tessék ezen szkennelni, meg TV-t nézni, de nem hülyeséget mesélni, hogy "magától" feltelepíti az Officét, meg a levelező beállításait.

 

Így 2006-ban a Win98 egy valamit csinál magától, ha netet lát: összevírusozza saját magát, meg utána a fél világot. Kösz neked is a sok spamért, meg DOS támadásért.

Előzmény: noir2 (43837)
DMA Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43859
A direkt hardverhozzáférés. Régi programok kedvenc szokása. Plusz egy dostaszkban felzabálni minden processzort billentyűre várás közben. :-)
Előzmény: Törölt nick (43855)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43858

Urak. Mindenkinek arra van szüksége, amire ő gondolja. De vegyétek tudomásul, hogy a Win98 egy ma már NEM TÁMOGATOTT operációs rendszer. Ha Te még támogatod, akkor kérdezd saját magadat.

Mint a neve is (operációs rendszer) mondja: a gép, az egyes hardver eszközök működtetését szolgálja. A jelenlegi hardverek túlnyomó többsége NEM, vagy csak macerásan működik 98 alatt.

(Nem felhasználói program, mondhatnánk hogy a gép tartozéka.)

 

Mi az, amit nem tud az XP?

Sőt, mi az, amit nem tud egy XP-re telepített VirtualPC ablakába telepített Win98?

 

Teljes mértékben lehetetlen amit mondasz. Ha nem tudsz valamit megoldani XP alatt, akkor itt inkább ahhoz kérj segítséget, ne pedig kifogásnak vedd az ócska régi cuccok megtartása mellett...

 

Üdv:

AL

Előzmény: slang (43854)
robicsek Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43857

groups.yahoo.com

 

Előzmény: smith (43852)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43856

1. Nem xszarik be. Ha igen, akkor valamit rosszul csinálsz (pl. adminisztrátorként internetezel, nézegeted a warez oldalakat). Több ezer cég használja ipari méretekben, ahol korrekt rendszergazda van, ott érdekes hogy nem xarik be.

2. drivereket próbálhatunk keresni, ha pontos típusokat adsz.

3. Ha meg Te Win98-hoz kérsz segítséget, akkor fordulj a múzeumokhoz bizalommal, már maga a gyártó sem supportálja. Ha muzeális dolgokkal szeretnél foglalkozni, akkor miért nem Win3.1-et akarsz feléleszteni? Virtual PC-n bármelyiket használhatod egyébként. XP ablakában ingyenes VirtualPC-n futtathatsz pl. 98-at is.

4. Ha csökkentett módban sem indul a géped, akkor ott valami nagy baj van. Ez igen ritka jelenség, lehetséges hogy a 98 miatt beszoptál sok-sok problémás vírust, spyware-t meg ilyeneket. Többek között olyankor is elő szokott ilyen fordulni.

ASR csak akkor kellett volna, ha bonyolult szerver környezetben mentenél (RAID meg ilyenek).

5. A kérdésedre effektíve a válasz: Az XP telepítő CD-je boot-olható, ha jókor megnyomod a "J"-t (Magyar XP esetén, a J az a Javítás) akkor lehetséges a CD-ről javítani. Illetve a CD-ről parancs sori üzemmódot is elérhetsz. A mentéseid (amit a grafikus helyreállító is használna) a System Volume Information alatt találod...

6. Backup meg így is, úgy is kell (nem láttál még ezek szerint meghibásodott vinyót?).

 

AL

 

P.S: Nem győzzük hangsúlyozni, hogy MENTÉS, MENTÉS, MENTÉS!!!

Előzmény: noir2 (43851)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43855

Engem nagyon érdekelne, hogy mi az, amit az XP nem tud, a W98 meg igen.

Mármint a keresztcsatolásos (crosslink) hibákból adódó adatvesztésen kívül.

 

Előzmény: slang (43854)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43854
Szükségem van a win98-ra is. Van amit az XP se tud.
Előzmény: robicsek (43849)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43853

jól van akkor tv-tumer:-)

 

mert égnek állna tőle a családom haja

:O)

 

Előzmény: locsemege (43843)
smith Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43852
primlista.hu

Többnyire működik, néha meg nem. Ingyenbe van.
Előzmény: gomboc-artur (43850)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43851

de sajnos az is bexarik,

ettől függetlenül semmi baj, a TV-s doboz tipusát nem tudom nem otthon vagyok, majd du megnézem, és kiváncsi vagyok, h találsz-e rá drivert, ha igen, boldog leszek:-))

 

értem, hogy a vin98 xar, meg pfúj, de én így szerettem használni a szg-m,

amire kiváncsi lettem volna, hogy vissza lehet-e állítani az XP-t akkor is ha nem indul el csökkentett módban...nos erre nem kaptam választ, tehát gyanítom, hogy nem (persze az előzetes backup, meg ASR kellett volna, de nincs)

 

konkluzió: az XP sem tökéletes..

:O)

Előzmény: Törölt nick (43841)
gomboc-artur Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43850
sziasztok tudom hogy nem teljesen idevaló kérdés ,de hátha;
szertnék csinálni egy levelező listát csak nem tom' hogyan kell

pls help ga ui:az is jó ha tud vki olyan ingyenes e-mail cimet ahonnal több helyre lehet továbbitani az összes bejővő levelet


ga
robicsek Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43849
XP-t.
Előzmény: slang (43848)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43848
Sziasztok!
Vettem egy Toshiba USB 2.0 flash drive-t. 1Gb-os. Nagyon jól működik XP alatt, de Win98 alatt sehogy. Kerestem különféle drive-okat, de egyik sem volt jó.
Tudna valaki valamilyen hasznavehető tanácsot adni nekem, hogy mit installáljak a gépre, amivel működne ez a ketyere?
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43847
Most el kell húznom virnyákot irtani, majd jövök, ha végeztem.
Előzmény: locsemege (43844)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43846

Hoztak a múltkor egy 89-ben gyártott lapscannert. Újkorában annyiba került, mint egy új 1500-as Lada. Még ezt a kövületet is fel tudtam rakni az XP-re, más kérdés, hogy 3 perc alatt húzott be egy 15x18-as képet.

 

(Kérdezte az ember, hogy ez most mennyit ér. Megmondtam neki, nem örült...)

 

Előzmény: locsemege (43844)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43845

Szia..Kipróbáltam de nem értem a működést:

 

MSN messenger videóját akarom lementeni...Letöltöttem és feltelepítettem ezt:

http://johnbokma.com/messenger/capturingwebcam.html

 

utána valóban lementi a képet,. de nem tudom behatárolni hogy csak a videós ablakot mentse...mert kitesz egsy piros kockát de az mindig a képernyő közepét menti és nem tudom elhurcibálnioldalra. Segítsetek mit állítsak át rajta?

Előzmény: Takoca_ (43792)
locsemege Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43844
Csak nem árulta el, titkolózik, pedig kapna segítséget, ha kiderülne végre, mihez.
Előzmény: Törölt nick (43841)
locsemege Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43843
Akkor ez a szürke doboz TV tuner lesz, nem modem. Gondolom, interneted nem ugyanezen dobozon keresztül van.

nem szeretnék sulixet, uhut meg ilyesmiket használni

Ugyan magánügy, de miért nem? A linuxok nagyon jók, persze kezdőnek égnek áll tőle a haja. ;)
Előzmény: noir2 (43840)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43842

Lehet javító telepítést csinálni, de neked most konkrétan egy teljes szaxerű új és mindenre kiterjedő telepítésre van szükséged. A hogyanokban tudunk segíteni...

 

Előzmény: noir2 (43840)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43841

Normálisan telepített XP nem "szarik be". Ez a jelenség a Win98 esetében sokkal inkább előfordulhat. Kifutott már az a rendszer, nem is frissíti a Picipuha többé.

 

Az USB-s tunered 100%, hogy működik XP-vel is, sőt nyilván gyorsabban és korrektebben, a scannered is, csak kéne hozzá driver. Mi a márkája és a típusa?

 

Előzmény: noir2 (43837)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43840

a szkenner valóban idős, de tökéletes, na jó megpróbálok hozzá drivert keresni

a tv-modem az olyan kis szürke doboz, amibe  megy egy antenna dugó, áram, aztán egy USB-csatlakozón keresztül megy a videókártyába, egy másik csatlakozó meg a hangkártyába, és mindenféle tv-csatornákat nézel a szg-den, miközben esetleg mások mást akarnak (pl te akkor is megnézed ez esti mesét..)

 

de nem a win98 itt a probléma, hanem az hogy vissza lehet-e állítani az XP-t akkor is ha nem indul el csökkentett módban (ugye itt a "rendszer visszaállítása egy elöző időpontra" remek kis lehetőségre gondolok),

vagy ha újra telepíttem, legyalulja-e az eddig feltelepített progikat, drivereket (ugyanis a win98 újratelepítéskor mindent felismer -pl nem kell az office, a videókártya, a levelezés telepítését előről kezdeni)

 

nem szeretnék sulixet, uhut meg ilyesmiket használni

kösz

Előzmény: Ambu-Lonci (43839)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43839

Jajj.

 

1. milyen szkenner (azon kívül, hogy majd' tíz éves)? Ne próbáljunk meg segíteni XP drivert keresni hozzá?

2. mi az a TV-modem? TV kártya vagy modem? Okés hogy JetWay, de milyen típus?

3. ha beszarik az XP és Win98 alól netezel, az egy egész picit jobb csak egy öngyilkosságnál...

 

A Win98-at el kellene végre felejteni a jelenleg használt gépeken. Ha régi a gép, azon esetleg lehet indokolt fenthagyni a 98-cat, de azt meg lehúzni a netről de izibe.

 

A mostanában vásárolt gépekhez vagy UHU Linuxot, Sulixet vagy XP-t (Home vagy Pro) adnak. Azokat kéretik használni.

 

AL

Előzmény: noir2 (43837)
Gorcsev Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43838
Ja, jogos, mé'pont ilyenjük ne lenne? :)))
Persze ez is ugyanaz, némi fs-spec. finomsággal kiegészítve.
Előzmény: Ambu-Lonci (43834)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43837

magam is erre gondoltam - mármint hogy újratelepíttem az XP-t - csak reménykedtem valami más  (kevesebb  ídőt elrabló) megoldásban

 

a Win98 pedig azért kell (kb 5GB -s partición), mert a szkennerünkhöz, csak win98-s driver van, a külsö tv-modem csak win98 alatt használható tv-zésre(külső usb-s jetway)...és mert ha beszarik az XP akkor is van internetkapcsolat, és egyebek

Előzmény: Törölt nick (43835)
B Pali Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43836
Ja értem....
Most már mindegy
Előzmény: Takoca_ (43824)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43835
Az én javaslatom: érdemes lenne menteni az adataidat, és csinálni full telepítéssel abból a gépből egy normális XP-s rendszert. Win98 már semmire se jó, nem létezik olyan helyzet, hogy szükség lehet rá, csak felesleges foglalja a helyet a gépeden.
Előzmény: noir2 (43833)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43834

Meg a sysinternals SafeDelete (SDelete) programja:

 

http://www.sysinternals.com/SecurityUtilities.html

Ez az üres helyeket tudja törölni fizikai törlés után. Az iteráció darabszám is megadható.

 

AL

 

P.S.: ha van valami cseles kívánságod, általában érdemes a sysinternals-nál körülnézni, hátha pont véletlenül van rá nekik valami progijuk...

Előzmény: Gorcsev (43832)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43833

sziasztok,

 

van két partició, az egyiken win98, a másikon winXP

win98 szépen indul

winXP semmilyen módban - se csökkentett, se normál, se vga, se cimtárszolgáltatások ..- nem indul, (a betöltődés közben lefagy) tehát a rendszerhelyreállítást nem tudom elindítani

 

miképp lehetséges újratelepítés nélkül visszaállítani az XP-t?

ha újratelepítem, akkor újra kell-e telepíteni az összes drivert, programot, hálózati beállításokat, levelezőt...etc?

 

a választ előre is kösz

..

Gorcsev Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43832
"csak úgy küldhetek vissza garba, ha előtte ledúrom"
(Ilyen igét nem találtam a szótárban...)

"DBAN-nal, szóval hidd el, világos ez nekem."
Hmmm. Biztos? Szerinted az mit csinál?
Segítek: pontosan ugyanezt.
Nincs benne semmi extra. Fölülírja a vinyót vmi bitmintával és kész. (Múlt héten a félholt vinyómmal pont ugyanezt tettem, csak sokkal egycerűbben: linux-cd bút -> dd if=/dev/urandom of=/dev/hda stb.... párszor és annyi). Viszont -ha jól értem- ez csak komplett diszket tud törölni, ezért nem jó neked.
A szabad helyeken levő "szemét" végleges, megbízható eltüntetésére az az egyetlen módcer, amit írtunk. Pont.
Előzmény: underwood (43807)
rali Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43831
Kell egy picit előre is tekinteni.
Előzmény: Etus (43830)
Etus Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43830

Jó, majd megmondom neki.

(Eddig 256 volt a régi gépében, de az újban nem árt ha több van.)

Előzmény: rali (43829)
rali Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43829
giga ramot vegyetek bele.Kell az majd.
Előzmény: Etus (43825)
Etus Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43828
Köszi szépen.  Akkor megmondom neki, hogy megveheti.
Előzmény: Jahno (43826)
robyroby Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43827

Még mindig:(

 

"Már próbáltam végig néztem a setup-ot de semmi max delay-t találtam ide-hez ami nem segített:(  Ez a raid vezérlő a lapon=>

via multiple serial ata raid cd rom boot bios v 1.30

 

Abit Flashmenu-vel gyorsan és egyszerűen tudtam frissíteni a bios-om 2006.03.30-ra de így is ugyan az a helyzet:(

A sata raid vezérlőm csak a második indítás után hajlandó betöltődni(ctrl+alt+delete v. reset után)!!!

A sata2es vinyómat csak ctrl+alt+delete után hajlandó látni vagyis első indításra kiírja hogy insert boot disk... nem akarja megtalálni a rendszert pedig azon van a jól működő windowsom! (raid vezérlős a lap).

 

Ilyennel még nem találkoztam:(  Rossz a lap?"

 

Ötletek amiket nagyon köszönök de...:

=>BIOS-ban nincs véletlenül valami "quickboot" vagy ilyesmi engedélyezve? Ha ige, akkor lehet, hogy a vinyó/vezérlő nem éled fel elég gyorsan, és emiatt quick-nél lekésik az indításról - esetleg azt kikapcsolva jó lesz.

 

    -végignéztem 1000x semmi quickboot... delay-t állítottam még 15sec-re is semmi:(

 

=>Közvetlenül bekapcsolás után látszik a diszk a RAID vezérlő menüjében?
szilva szerintem jó irányba terelt, BIOS beállításokkal variálj és akkor megoldódik.

Találkoztam már olyannal (főleg foxconn alaplapnál), hogy a deszkára integrált cuccok ütötték egymást. Kapcsolj ki minden nem létfontosságú eszközt a BIOS-ban, ha úgy működik, egyenként kapcsolgasd őket vissza, így ki lehet szűrni, melyikkel ütközik a RAID vezérlő. Megpróbálhatod még frissíteni Win alatt a RAID drivert is.

 

   -Kikapcsoltam mindent, szó szerint mindent csak a sata vezérlőmet  engedélyeztem akkor is ugyan az... variáltam szintúgy csak reset után hajlandó elindulni ez a via sata SZUPER vezérlőm! Raid menüben semmit nem tudok állítani mert csak 1db sataII-es vinyó van a gépemben és csak a serial number aktiv az 5-6 lehetőségemből:(

 

=>eccer azert elarulod hogy az a franya alaplap be7-II, vagy IS-7 vagy mifene?

  

   -Abit ax8 ver.2

 

=>Megpróbálhatod még frissíteni Win alatt a RAID drivert is.

 

   -EZ még sajnos nem sikerült mert nem találtam meg sehol sem hogy ilyet lehetséges és ha igen akkor hogyan:(

 

 

VALAKI PLS HELP!!!

 

Előzmény: underwood (43806)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43826
Tudását nézve még sok is, szép új meg nagy masina, de ja, akármi is lehet belőle. Mást meg szerintem nem is fog tudni venni...
Előzmény: Etus (43825)
Etus Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43825

Sziasztok!

Egyik ismerösöm (barátosném) akar egy új gépet venni és az alábbiakat ajánlották az egyik boltban:

Case One ATX fekete/ezüst (ez a há és benne 600-as a táp)

Tarjeta Madre (ez gondolom az alaplap) Asrock s/modem S/775, P4, DDR 400

Procesador IntelP4, 3.06 GHz S/775 MHz FSB, 1 MB Cache

Memoria DDR 512 MB PC3200, Rendition márka

Merevlemez: Samsung 7200 rpm, 80 GB

Lite ON DVD-ROM Negro (cd író, dvd olvasó)

Monitor: AOC 19" LCD fekete/ezüst

Mouse Genius Netscroll Eye Optico

Billentyü: Genius KB-06X

Hanszoró: Genius SP-E120, 120 Wats

Játszani nem szokott, otthoni használatra kell, nem kell semmi extra neki. 

Ez jó, meg lehet venni?

 

Takoca_ Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43824
nodra gondoltam

eddig csak jó tapasztalatom volt vele! (ellenbe pl panda eddig nálam csak negatív pontot gyűjtött)
Előzmény: B Pali (43819)
B Pali Creative Commons License 2006.09.27 0 0 43823
Valószínű. Felmerült a vírus amikor először láttam, de amikor mondta, hogy nincs net, akkor még meg is nyugtattam, hogy akkor nem valószínű mert a mai virnyák 98 százaléka onnan jön

Persze, ha kicsit igyexik a gyerök, azokat is továbbítani lehet.

Gyanús volt, hogy annyira szorgalmazta:
- Pali bácsi vírusirtót is tegyen rá! :)

Na majd foglalkozom vele kicsit.
Előzmény: rali (43822)
rali Creative Commons License 2006.09.27 0 0 43822
Beledugott valami haverjának az ihajfasza cédéjét pl.
Előzmény: B Pali (43820)
B Pali Creative Commons License 2006.09.27 0 0 43821
Pölö, a Windows\Tours vagy mifene mappában van egy csomó .jpg abból mindből volt másolat xxjpg.exe formában! Mérete különbözött. A Nod még karaténba se tutta tenni.

Akkor rágtam be!
Előzmény: B Pali (43820)
B Pali Creative Commons License 2006.09.27 0 0 43820
Hát ez egy jó kérdés, honnan szedte össze a kölök.
Mindenféle trójaik tömkelege sorjázott (150!)

Tényleg csak 2 játék, pár film, meg mp3-ak voltak rajta (TC-t kézimunkával el tudtam indítani) és semmi net.
Előzmény: szilva (43818)
B Pali Creative Commons License 2006.09.27 0 0 43819
Igen, csökkentettben is explorer nuku!

Kézzel indítva bevillant a tálca egy pillanatra oszt jónapot.
Előzmény: Takoca_ (43817)
szilva Creative Commons License 2006.09.27 0 0 43818
Nem erről az XP-ről írtad korábban, hogy no net, és csak néhány dolog van feltelepítve? Akkor honnan került rá az a sok vírus?
Előzmény: B Pali (43816)
Takoca_ Creative Commons License 2006.09.27 0 0 43817
csökkentett módban sem??
Előzmény: B Pali (43816)
B Pali Creative Commons License 2006.09.27 0 0 43816
Mielőtt valaki lerágná a körmét izgalmában, hogy mi lett azzal a tegnapi rossz XP-vel :)

A feladatkezelőből sikerült elindítani egy rajta levő Nod32-t, és talált vagy 150 virnya példányt! Kiírtás nem gyött össze.

Azóta friss, ropogós telepítés és minden OK.
Előzmény: B Pali (43779)
szilva Creative Commons License 2006.09.27 0 0 43815
Örülök, használd egészséggel!:)
Előzmény: Csebisev-mélabú (43814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!