Keresés

Részletes keresés

borti Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1520
Szia Balázs !

Szívesen vesszük a jelentkezésed, ahogy látom, szükség is lesz egy régi "egyiptomitól" a segítségre, aki be tudja majd vezetni a szegény érkezőket az ottani világba..

üdv.

borti

Előzmény: cserne (1519)
cserne Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1519
Szia Borti,

Mi 07.08-tól, 07.19-ig vagyunk a sunrise palacióban, 5 fős család, 63,59,36,27,6 évesek.
Ha gondoljátok, összeköthetjük a kellemest a még kellemesebbel.
Üdv,

Balázs

Előzmény: borti (1518)
borti Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1518
Szia Momi74!

Mi is 07.14-én megyünk Hurghadara a Sunrise el Palacio-ba. Ti(Te) melyik irodával mentek, melyik géppel és melyik szállodába? Ha gondolod szívesen felvesszük a kapcsolatot Veletek. Mi: 41,34,12 és 6 évesek vagyunk.

Üdv.

borti

Előzmény: momi74 (1517)
momi74 Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1517
Sziasztok!

Ttigriske,
írtam mailt, lenne egy zsák kérdésem a hotelről, ha van időd, légyszi válaszolj! Mi júl. 14-én indulunk, eredetileg a Grand Plazaba mentünk volna, de már nem volt hely. A szobafoglalás előtt érdemes jattolni? Nagy különbségek vannak a szobák között? Melyik rész jobb, nyugisabb, a tenger felöli vagy a főépület közeli? Köszi!

Danka,
szerintem ne várjatok hétvégéig, mi 1.5 hete fizettük be, és már cak néhány szállodában volt hely. Lehet, hogy egy helyen fogunk nyaralni?

Sziasztok!

Momi74

Ttigriske Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1515
Kedves Danka!

Az All ellátásáról a Calimerának tudok írni, de nem tudom összehasonlítani másokéval, mert azokat nem ismerem. Van egy olyan gyanúm, hogy ezek az ellátások nagyon hasonlítanak, tehát ne ez alapján válasszatok.
Az étel svédasztalos, mindig van 8-10 saláta, 3 köret, 6-8 főétel, 10-15 süteményfajta, és 5-10 féle gyümölcs.
Vannak különlesges vacsorák, pl.: keleti nap, gyertyafényes nap tb.
Van külön Olasz és Keleti étterem, külön bejelentkezéssel, de benne van az All-ban.
Az italok automatából mennek, Pepsi, Mirinda, Soda, stb. A sört, bort ilyesmit ha kéred, akkor üvegből öntenek üvegpohárba, üveget sosem kapsz, de annyit kérsz amennyit akarsz. Az automaták műanyagpoharasak, illetve víz mindenütt van elhelyezve a szálloda területén ugyanilyen rendszerben. Kávé, hideg csokiital, 5-6 fajta koktél, gyerekkoktél mind van, a főépületben és a Beach-bárban lehet kapni, 10 után mert beszabályozott, hogy mikor mi van nyitva, és oda kell menni mindig az aktuális enni-inni valóért.Ez elsőre furcsán hangzik, második nap már ösztönösen mész.

Egyébként nekem nagyon furcsa, hogy ennyire nincs hely Egyiptomba, mert a július-augusztus csak nálunk fő szezon, nekik nem az, mivel annyira meleg van akkor. Mi június 2-tól voltunk, és bizony a meleg vetekedett egy görögországi csúccsal. Szerintem Egyiptom nem a magyar főszezonban látogatható, hanem éppen fordítva. Szóval, ha mentek készüljetek fel!!!

Sziasztok

Előzmény: Danka.. (1510)
Danka.. Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1514
Hát ige, be :)

Ahogy néztem az akciós útakat a legtöbb helyen 30-40 ezerrel olcsóbb az juniusi ill. a július elejei turnus mint a késöbbiek.
Gondolom igy sokan szeretnének még most menni.
Na mind1 majd meglátjuk mi lesz.

Előzmény: Törölt nick (1513)
Danka.. Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1512
Kedves Zeki !

Addig hezitálunk első sorban ameddi biztosan tudni fogjuk mikor tud a párom szabira jönni.

Eddig úgy volt juli eleje .De mostanra kiderült leghamarabb juli közepén tudunk indulni.(és nem juni végén vagy vagy juli elején).
Szombaton már biztos megyünk befizetni.(addigra lesz 100% a szabi időpontja).

Melyik irodába voltál?

Előzmény: Törölt nick (1511)
Danka.. Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1510
Szija Ttigriske!

Lehet mi is a Calimeraba megyünk.Eddig 99% volt a Meridien de nem rég jött haza egy ismerösünk a Calimerából és annyi jót mesélt róla ,hogy most hezitálunk... :)))
Tudnál egy írni egy kicsit a Calimera ALL. ellátásáról ?Milyen ? Mennyire bőséges, választékos? Pontosan náluk mi van benne ?

Köszi elöre is

Danka

Előzmény: Ttigriske (1499)
nikonaprofi Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1509
Kairóban "csillagilag" három volt, amit kaptunk. A hotelban kaptunk vacsit, meg másnap korrekt svédasztalos reggelit. Amúgy arra az egy éjszakára szinte mindegy is volt, éjfél körül feküdtünk le, addig Kairóban bolyongtunk, én meg reggel ötkor már keltem is piramist fotózni a felkelő nap fényénél, mivel a hotel tetejéről remek volt a kilátás. Aztán meg a környező gizai utcákban ismerkedtem az ébredő várossal.
Előzmény: gpepike (1507)
nikonaprofi Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1508
Én a Palm de Mirette-ben a szálloda saját strandján a sportszer-kölcsönző srácnál fizettem be a helyi programokat. De Hurghadában is láttam több utazási irodát, csak valahogy nagyobb volt a bizadalmam a hotelban ugymond "helyben lévő"-höz. Áraiban ő is annyi volt, mint a hurgadai iroda. 25 dollárért adta Luxort, és 40-ért Kairót(két napos). Giftun meg bónusz volt ezek mellé.
Előzmény: gpepike (1507)
gpepike Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1507
Minden szálloda rendelkezik utazási irodával? Ha nem akkor hogyan és hol vehetem igénybe a helyi szervezésű programokat? Tudnátok egy-két tippet adni? Egyébként hány csillagos szállodába vittek titeket Kairóban a kétnapos program keretében?
nikonaprofi Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1506
Akikkel voltunk, dollárt vettek ki a falból. Én csak fizetésre használtam, a külföldi kp. felvét aránytalanul drága szerintem (persze itthon sem olcsó), fizetni viszont, ahol lehet, ez a legjobb árfolyam.
Előzmény: vincentvega78 (1504)
rescator Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1505
Gimli24-nek

Nem adtunk baksist az idegenvezetőnek!!! (de ezt irtam) E helyett adogattunk mindenkinek.

vincentvega78 Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1504
Szia!

Az elektromos készülékeinkel nem volt semmi gond(Hajszárító, telefontöltő, videokamerához akkutöltő), minden működött normálisan. A konnektor kialakítása más mint nálunk, de használható minden gond nélkül. Bankkártyát nem használtam odakint, de állítólag csak egyiptomi fontot lehet vele fölvenni az automatákból.

Előzmény: gimli64 (1503)
gimli64 Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1503
Általános kérdések:

A mi elektromoskészülékeink hogyan működnek Egyiptomban ?
Kompatibilis a konektorrendszer illetve a feszültség.. ( Töltők, villanyborotva stb... )?

Bankkártyát használtatok mostanában?
korábban ellentmondásos tapasztalatok keringtek a neten, főleg kp. felvét kapcsán ?

gimli64 Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1502
Hello Rescator !

Nem értem teljesen, hogy végül is adtatok az idegenvezetőnek "belépő-baksis"-t ( 20 dollár ) vagy sem.
És helyette vagy mellette volt a 10 USD a portán ?
Az beutazás és szálláselfoglalás milyen tempoban zajlik ?

Előzmény: rescator (1487)
rescator Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1501
Palma de Mirette ebédárak:

Én egy grillezett báránybordát ettem, ehhez járt 2 pita, mártás, és zöldségek, mindez 33 fontért. Bőséges volt nagyon, és ízletes. A barátnőm pizzát evett az 20 font, elég nagyon, és szintén finom. A frissen facsart gyümölcslé (tényleg finom, de magot nem vegyetek az írtó édes) 10 font. A 1,5 literes ásványvíz 6 font, még a kisebb 4 font. A kávé 5 vagy 10 font, erre már pontosan nem emlékszem, de az felejhető, fekete víz, a sör pedig (Stella vagy Heineken) 17 font.

most ennyi jutott eszembe :-))

vincentvega78 Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1500
"(ez a program nem szerepel a magyar idegenvezetőnél) "

Én tavaly voltam ott, magyar idegenvezetővel, és az áthajózás a Níluson nekünk is benne volt a programban. Az igaz viszont hogy nem 25 USD volt az ár.... Én bevállaltam a Cairói 1 napos utazást is, ami tényleg marha fárasztó volt, rohantunk is rendesen, de semmi esetre sem akartam kihagyni. A Palma de Mirette-ről én is csak csupa jót tudok mondani. A szobáról csak annyit, hogy én is tengerre nézőt kaptam, de nekem nem kellett ezért plusz borravalót adni, elég volt ha a hugom is jött velem, és máris mindenhol még kedvesebbek voltak :))))

Előzmény: rescator (1487)
Ttigriske Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1499
Sziasztok!

Nemrég érkeztünk meg Hurghadából, Calimera Hotel.
Előző írásokból kiderül, Apa, Anya, Kétéves.
Nekünk nagyon jó volt, szálloda gyönyörű, egy hatalmas nagy kert, ami a képeken (Prospektusok) nem igazán látszik. Szobát lecseréltük a kezdetekkor emeleti tengerre nézőre és persze nagyobbra, 10 dollár volt, bár nem akarták elfogadni!!!!
Étel elég sokféle volt, Apa azonban keveselte a húsválasztékot, majd megszokta. Kétéves azonban elővigyázatosan csak "óvatos" ennivalót kapott neki semmi baja nem is lett amíg ott voltunk.
Módszer következő volt: Antinál, majd másik helyi gyógyszer, Kétéves ugyanez szirupban. Többi magyar átesett a betegségen 2-3 nap, mi nem , de tompán éreztük, Kétévest nem tudom, de nem láttam rajta semmit.
Hazajövetel után kétéves Kórházi ügyeletet vett igénybe, kiderült gyógyszerleállás miatt egy óra alatt átesett a "visszaálláson".
Egészen biztos vagyok benne, hogy nem az étel, hanem a víz okozza, pláne, hogy a Calimerában műanyagpohárban osztogatják, amit közben mosogatnak. NEM ELDOBHATÓS! Német és orosz gyerekek ugyanezzel a pohárral homokoznak, és bizony verseny pisilés is volt. KI TALÁL BELE!
De ez most nagyon úgy hangzik, hogy nem volt jó a Hotel, pedig nem így van, mi nagyon jól éreztük magunkat. Vittünk és vettünk vizet, így minket ez nem zavart.
Tenger alacsony vízállású, és igazán gyerekeseknek való, medence rengeteg és óriási területű, így gyakran úgy éreztük magunkat, mintha csak magunk lennénk, pedig teltház volt. Ez a szobacserénél derült ki, amikor alig találtak nekünk másikat.
Kiszolgálás nagyszerű, medencék lehettek volna melegebbek is, különösen a gyerekmedence, de kibírható volt.
Megállapításunk szerint, ami ugyebár szubjektív, és nem ismerünk más hotelt hurghadában, így a Last Minute árért többet is kaptunk, de azért a teljes árat nem fizetnénk be érte.
Mi csak egyszer mentünk be Hurghadába, taxival, és nem túl olcsón, de fuvarozott minket ahova akrtuk, szóval két óráig a miénk volt. Nekünk ez kényelmes volt, vásárolgattunk alkudoztunk több kevesebb sikerrel, és bizony a gyerekgyógyszer vásárlásakor nem volt miből alkudni, annyira keveset kértek. IMÁDJÁK a gyerekeket, és bizony ez sokszor jelentett előnyt.
Baksist befizettük, gyereknek nem kellett, bár fakt programra nem mentük, idegenvezető kellemes volt, hazaútnál is láttuk, mind az arabot, mind a magyart. Odaútnál minibusszal csak az arab kisért, mert ebbe a szállodába kevesebben mentünk, rejtély miért, a következő turnusban azonban már jelentőssen megnőtt a magyarok száma.

Most ennyit tudok hirtelen, ha bárkinek van kérdése szívesen segítek, hiszen nekem is nagyon jól esett, amikor itt "pátyolgattak" a többiek indulás előtt.

Sziasztok!

frt Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1498
Én kérek, írtam is neked.
Előzmény: kozsdie (1497)
kozsdie Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1497
Sziasztok,

kértetek képeket, én nem igazán tudom hogyan kell feltenni valahova, de ha adtok emilcímeket akkor szívesen küldök!! Van 200 darab:-))

frt Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1496
Ezzel én is tisztában vagyok, de kozsdie felajánlotta, hogy sok saját készítésű képe van, gondoltam felteszi valahová ahol meg lehet nézni.
Előzmény: Törölt nick (1495)
frt Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1494
Szia! Mi szeptember végén szeretnénk menni a Palma de Mirette-be és nagyon nagy örömmel hallom a sok jót róla. Hol lehetnek róla megnézni néhány képet?
Előzmény: kozsdie (1461)
nikonaprofi Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1492
Bent a hotelben is üzemel étterem, pizza, saláták, spagetti teljesen emberi áron kapható. Bár nekünk a bőséges, 8 - és kilenc között elfogyasztott reggeli után nem nagyon kellett semmi délben. Meg többnyire a helyiekkel szervezett fakultatív programokon voltunk, ahol volt ebéd. A hotel környékén nem nagyon van étterem, de ha bemész Hurghadába, ott többet is találsz. a helyi "talponállók" látványnak érdekesek, mi ott nem mertünk volna enni :-))
Előzmény: Törölt nick (1491)
Timpi Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1490
Hali Rescator,

Megkérdezhetem, mi a neve az itthonról vitt gyógyszernek?

Palm Beach-ben volt valaki mostanában?

Üdv

nikonaprofi Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1489
Mi még tavaly voltunk a Palm de Mirette-ben. Voltunk két napos Kairón, szintén helyi szervezésben 40 dollár/fő-ért. Profi idegenvezetésünk volt angolul. Az első nap tényleg egy rohanás, Egyiptom múzeum, piramisok, szfinx, illatszerbolt, papíruszbolt. Az utóbbi kettő a fenének sem kellett, de ez volt. Este viszont nincs rohanás vissza Hurghadára, normális hotelban kaptunk szobát, be lehetett taxizni egy kis esti Kairózásra. Másnap négyünknek volt egy kis minibuszunk, ami estig oda vitt, ahova kértük. (persze némi baksisért) Na, itt lehetett igazán megismerni a várost, meg amikor reggeli után elmentünk a hotel körül sétálni. Jócskán volt a környéknek "Indiana Jones" feelingje ! Este aztán az aznap érkezettekkel vissza Hurghadára. Igy, mivel csak napi egy hosszú buszozás volt elviselhetőbb volt, mint az egynapos út. No és rengeteget lehetett fotózni, közte remek szocio-fotókat.
Előzmény: gpepike (1488)
gpepike Creative Commons License 2004.06.20 0 0 1488
Kedves Rescator, olvastam hogy nem mentetek Cairoba mert fárasztó az egy napos program. Két napos programot szállással nem rendeznek véletlenül a helyi utazási irodák, ha igen légyszi irj nekem az árakról is ha ismered. A Best Reisen katalógusában őrült drágán szerepelnek a fakultativ programok. Kiváncsi lennék odakinn mennyiből lehet megoldani a következőket, Gifton sziget, Kairo két nap 4 csillagos szállodában, jeep szafari, tengeralattjáró. Köszi előre is a válaszokat. Ja azt elfelejtettem, hogy elég volt nektek a félpanzió?
rescator Creative Commons License 2004.06.20 0 0 1487
Ciao!

Mi is a Palma de Mirette-ben voltunk, és ugyanazok a tapasztalataim mi a kozsdie nevű hozzászólónak, ezért inkább kiegészíteném azokat.

A szállodát tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek, abszolút minden szempontból. Kellemes környezet, elsőosztályú kiszolgálás, abszolút udvarias személyzet, és két csodálatos medence.

A tengerpartja valóban tisztább sokkal (szerintem), mint az El Palacinoe.

"Mit jelent a bőségesen?"

Ugy az idegenvezető 20 dollárt kért fejenként, a 12 éven aluliak kivételével. Mi is 10 dollárt adtunk a recepción a fickónak. Először a másik vissza akarta adni, majd akinek adtam mondott neki valamit arabul, mire eltette. Ekkor a kikészített kulcs helyett adott egy másikat. Amit kiderült az egyik legjobb szobát, tengerre néző, szuper légkondi, és minibár. A hordárnak 1 euro a kézfogáskor, a takarítóknak pedig minden másnap 1 dollár az ágy szélén.

Arra érdemes figyelni, hogy ha fogyasztasz valamit, akkor irazsd a számládta, mert különben a 6 fontos ásványvízért is 2 font baksist elvárnak. Így minden a számlára került és végül mikor kifizettük, akkor adtunk az egészre borravalót. Különben az gatyánk is ráment volna.

A fakultatívokról: helyi szervezéssel mentünk Luxorba. 25 dollár. Lehet választani angol, német vagy orosz idegenvezetés között. A buszút fárasztó 5-6 óra. Az idegenvezetők viszont profik és rendkívül kedvessek, szimpatikussak. Először karnak templom, majd az állami papíruszbolt következik, amit egy svédasztalos ebéd követ. Áthajózás a Níluson (ez a program nem szerepel a magyar idegenvezetőnél) és onnan és alabástrom készítő műhely, Memnon kolosszusai majd a királyok völgye. fantasztikus egy élmény. A kirákyok völgyében sajnos nem lehet használni videokamerát, csak fényképezőt, a kamerát a buszon kellett hagyni. A belépő 3 sír meglátogatására érvényes, de ha az őrökek adsz egy kis baksist (1-5 font), beengednek bárhova :-))

Cairo-ban nem voltunk, oda nagyon kevesen mennek, mert állítólag borszató az út, nagyon hosszú és fárasztó, ráadásul, csak kapkodás az egész, 20 perc jut 1 piramisra, mondták akik voltak.

Még a hasmenésről pár szó: mi vittünk itthonról gyógyszert, abból bevettem 2 szemet és mintha elvágták volna 2 napig. Aztán sajna elfogyott, és a kinti Antinalból én hiába szedtem be 2 levelet, az csak szintentartásra volt jó, vagy mág arra sem. Szóval szerintem az itteni gyógyszer jobb, de ez csak az én véleményem.

Hát ennyi tömören, vagy kérdezzetek.

Marhaba!!

GATTA Creative Commons License 2004.06.20 0 0 1486
üdv nektek!
találtam egy oldalt, gondoltam megosztom veletek.
Remember, if you have doubts about the water: "boil it, cook it, peel it. ..or forget it."
totimi Creative Commons License 2004.06.20 0 0 1484
Szia rescator!

Ha van időd & kedved, jó lenne, ha ha mesélnél egy kicsit a nyaralásotokról.

Szerintem sokan örülnénk egy újabb friss élménybeszámolónak.

Melyik szállodában voltatok? Voltatok-e fakt. progikon? Ha igen, mik a tapasztalatok?

Előre is köszi és üdv.

Előzmény: rescator (1482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!