Keresés

Részletes keresés

Duna Péter Creative Commons License 2002.02.20 0 0 4009
Alapvetően téves a felfogás ezzel kapcsolatban. Ha érdekel, mailt küldök, amiben leírom, miért.
Előzmény: luyo57 (4005)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.20 0 0 4005
"A Biblia egy szót sem tartalmaz, ami például a vérvádat, az inkvizíciót vagy a keresztes háborúkat megalapozná "

Ez mind igaz, de azért vedd figyelembe, hogy az inkvizíciós bíróságok főpapokból álltak, akik a Bibliára megesküdve, az Atya, a Fiú, és a Szentlélek Isten nevében hozták ítéleteiket. A kivégzést a világi hatóságokra bízták, de a kivégzéseknél mindig ott volt egy pap is, aki az utolsó pillanatban az Úr nevében kért bűnbocsánatot a bűnösnek.
A keresztes háborúkat pedig a pápák indították, kivétel nélkül mindegyiket, felszólítva koruk uralkodóit, hogy vegyenek részt benne.

Előzmény: Törölt nick (3981)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.19 0 0 4001
3.199 Az Írás birtokosai között akadnak olyanok, akik hisznek Istenben, és ami leküldetett hozzátok, és ami leküldetett hozzájuk; akik alázatosak Isten iránt, s akik nem kótyavetyélik el potom áron Isten jeleit. Nekik meg lesz a fizetségük Istennél. Isten gyors a számvetésben.

3.64 Mondd: "Ti Írás birtokosai! Jöjjetek egyezkedő szóra közöttünk, és közöttetek! Csupán Istent szolgáljuk, semmit nem állítunk társként mellé, és hogy egymás között nem teszünk meg egyeseket Isten mellett urunknak!" Ha azonan elfordulnak, akkor mondjátok: "Tanúsítsátok, hogy muszlimok vagyunk!"

3.113. Nem egyformák. Az Írás birtokosai között van egy szilárdan hívő közösség, amely Isten verseit recitálja az éjszaka óráiban, s a földre borul.

A régi küldöttek által az emberekhez leküldött írások részben elvesztek, a többit emberek átszerkesztették, más nyelvre fordították, és ezek így maradtak fenn. Nem lehet elkülöníteni, hogy melyik Isten igéje, és mit tettek hozzá az emberek. Az újszövetség korában nem létezett a Korán, és bár utalás van a később eljövendő prófétára, nem csoda, ha abban az iszlám mibenlétéről nem találsz véleményt. A kereszténység később "Mohammed hamis próféta tévtana" néven emlegeti, azt hiszem mindegyik vallás sajátja, hogy a magáét előbb helyezi a többihez képest. De az iszlám tiszteli a régi prófétákat, (Mohammedet sem tartja többre, mint a többit, csupán annyit állapít meg, hogy ő az utolsó, akinek Isten leküldte az Igaz Koránt), és tiszteli az Írás birtokosai közül azokat, akik hisznek.

Előzmény: fordfairlane (3980)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.19 0 0 4000
Részemről nem tudom definiálni ezt a fogalmat, hogy "szűken vett" iszlám. Mit vegyek benne szűken? Iszlám= az egyetlen, a világot alkotó, és működésben tartó Istenbe vetett kizárólagos és kétségbevonhatatlan hit.
Előzmény: Törölt nick (3999)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.18 0 0 3999
Kedves muszlim topiktársak!
Szerintetek hol végződik a "szűken vett" iszlám? Szerintetek van ilyen?
Duna Péter Creative Commons License 2002.02.16 0 0 3995
Kívülállóként hadd írjak ide egy idézetet:

"Ha vallásfilmet akar egyszer nálunk [Irán] készíteni, akkor jegyezze meg: a maguk nyugatcentrikus gondolkodása megakadályozza magukat abban, hogy megértsék végre, az iszlám, ellentétben a kereszténységgel, nem egyszerűen vallás. Az iszlám filozófiai rendszer: az élet etikája, olyan doktrína, amely híveinek politikai magatartását is előírja, ma éppúgy mint századokkal ezelőtt. Az egyház és állam szétválasztása nyugati koncepció. Teljesen más történelmi és társadalmi körülmények között alakult ki, mint a mindenkori világi hatalom ellen lázadó, tehát lényegét tekintve forradalmi töltetű síizmus. Ami viszont maguknál haladó (...) az nálunk retrográd lehet. (Sadegh Ghotbzadeh, Ruhollah Khomeini ajatollah apósa és tanácsadója)

bgrbftby Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3993
Tisztelt hozzászólók,

a moderációval kapcsolatos kérdéseiteket kérjük a T.Szerk! fórumban, vagy mailben (moderator@mail.index.hu) tegyétek fel!

Köszönettel

fordfairlane Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3992
A szűken vett iszlám vallás ellen kifogásaim vannak. Erről beszélgetünk. Tettem fel pár kérdést. Választ nem nagyon kaptam.
Előzmény: bgrbftby (3984)
bgrbftby Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3984
Tehát a Modus szó szerinti, szigorú betartatását várjátok el, kedves fordfairlane és BladRunner? Jó.



Tisztelt Instant Víz, kérjük ne személyeskedj!

A továbbiakban minden olyan jellegű hozzászólást, amely nem a szűken vett iszlám vallással kapcsolatos, törlünk.
(Azaz például a jelen kori politikai eseményekre vonatkozókat helyből. Azokat is, ahol a harc lehetőségének a kedvéért vallásos jellegű fedőmondatok álcáját használná a hozzászóló.)

Ismételt offtopicolók a harmadik törlésnél automatikusan topicrombolóknak minősülnek, és közleményezés nélkül letiltatnak.



Ti át akarjátok hozni a Politika fórumot ide.
Nem fogjuk engedni. Aki nem elvi, hanem politikai alapokon akar harcolni bármiféle felekezet híveivel/világnézetével, az ne itt tegye, hanem a Politikában.

Szubjektív érvek szerint fogunk dönteni, tehát bármiféle vitázó megjegyzés eleve felesleges - mi több, offtopicnak minősül, és töröljük (= szigorúan betű szerint értelmezett Modus).

Egy esetleges "anyázóverseny" önkéntes résztvevőit/indítóit szintén azonnal letiltjuk.
(Még ha büszkék ez irányú tehetségükre, akkor is.)

Üdvözlettel

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3983
Szerintem a kettőt nem igazán lehet elválasztani (vallási mázzal leöntött más háborúk esetében sem). Az a véleményem, hogy a török uralkodók mint az iszlám kalifái pontosan azokat a háborúkat vitték tovább, amiket az arabok már Mohamed korában is vívtak a más hitű államok (pld. Bizánc, Perzsia) ellen.
Előzmény: Tzp (3982)
Tzp Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3982
"az arabok és törökök Európa ellen viselt dzsihádjai"

A legnagyobb ilyen buli az Oszman Birodalom terjeszkedese volt, de annak nem sok koze volt az Iszlamhoz. Igaz ugyan, hogy a Koran moge bujtak, de valojaban csak hatalmi vagy volt az indok a terjeszkedesre.

Előzmény: Törölt nick (3981)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3981
"nincs sok értelme annak, hogy én a kereszténységben keressek hibákat azért, mert én sz iszlámot helyes útnak tartom." Ezzel tökéletesen egyetértek, szerintem sincs értelme az ilyen összehasonlításnak. Főleg akkor, ha a kereszténységnek tulajdonított bűnökhöz nincs köze a kereszténységnek. A Biblia egy szót sem tartalmaz, ami például a vérvádat, az inkvizíciót vagy a keresztes háborúkat megalapozná (bár nem hiszem, hogy azok sokkal elítélendőbbek, mint az arabok és törökök Európa ellen viselt dzsihádjai).
Előzmény: luyo57 (3979)
fordfairlane Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3980
Hogy is szól az az idézet, ami a könyv népeinek eltévelyedéséről (félreértelmezés és egyebek) szól isten igéjét illetően?
Ezek után állíts párhuzamot ezen idézet és mondjuk az újszövetségi idézetek között.
Köszi!
Előzmény: luyo57 (3979)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3979
Idéznék Neked a Koranból, milyen a muszlimok hozzáállása a más vallásúakhoz:

Biszmillah-ir-rahman-ir-rahím

Kul ja ajjuha al-kafirun,
La a bud ma ta budun,
wa la antum abidun ma a bud.
wa la ana abid ma abadtum,
wa la antum abidun ma a bud.
Lakum dinkum wa lija din.

A könyörületes és irgalmas Isten nevében

Mondd: "Ti hitetlenek!
Nem szolgálom, amit ti szolgáltok,
és ti nem szolgáljátok, amit én szolgálok.
És én nem szolgálom, amit ti szolgáltok,
és ti nem szolgáljátok, ait én szolgálok.
Megvan nektek a ti vallásotok, és nekem az enyém.

Azért idéztem, mert egyrészt a toleranciát mutatja, másrészt pedig azt a tanácsot adja, hogy ne a más hitével foglalkozzunk, hanem a megunkéval. Vagyis nincs sok értelme annak, hogy én a kereszténységben keressek hibákat azért, mert én sz iszlámot helyes útnak tartom.

Előzmény: Törölt nick (3975)
Hussain Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3978
Pontosabban a vérvádnál a konkrét indok ált. az a hiedelem volt hogy Peszachkor a zsidóknak keresztény vérre van szükségük vmi kajához. A pogromoknál meg bármi jöhetet, a pestis terjesztésétől kezdve a muszlimokkal való szövetségig sok ürügyet találtak, de végsősoron a középkori antijudaizmus gyökere a már általam említett vélekedés volt, miszerint a zsidók ölték meg Jézust amit akkor a templomokban szivesen hirdettek.
Előzmény: Hussain (3977)
Hussain Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3977
A vérvádak és a hasonló zsidóellenes pogromok még középkori eredetűek, rendszerint azzal ideológizálták meg, hogy a zsidók ölték meg Jézust.
Előzmény: luyo57 (3976)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3976
Nem vagyok lexikon, majd kikeresem Neked. De amúgy azt hiszem céltalan dolog, Téged nem lehet meggyőzni.
Előzmény: Törölt nick (3975)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3975
A kereszténység melyik tanítására hivatkoztak?
Előzmény: luyo57 (3974)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3974
Tiszaeszlári vérvád.
Előzmény: Törölt nick (3972)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3973
-zümy: hűha
Előzmény: zümy (3969)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3972
Kérlek mondj egy példát a kereszténység (NEM a katolikus egyház, NEM xy hatalom politikája) nevében elkövetett aljasságra. Mondjuk egy izraeli piac felrobbantását arra hivatkozva, hogy a zsidók a keresztény hit ellenségei és aki megöli őket, a Mennybe kerül.
Előzmény: luyo57 (3971)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3971
Pontosan azt gondolom, mint a kereszténység nevében elkövetett aljasságokról, az ateizmus nevében elkövetett aljasságokról, a cionizmus nevében elkövetett aljasságokról. Elítélem.
Előzmény: Törölt nick (3948)
luyo57 Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3970
Most azt hiszem megcserélted a dolgokat. Attól, hogy egy elmebeteg motivációt talál ölésre a vallásában, nem jelenti azt, hogy a vallás motiválná általánosságan a hívőket az ölésre. Én például régen sem éreztem késztetést fegyverfogásra (sosem volt, és sosem lesz a kezemben fegyver) és amióta muszlimnak tartom magam, azóta sem.
Előzmény: Törölt nick (3949)
zümy Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3969
-oops!
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3968
Persze nem azt mondom, hogy kezdjünk versenyt anyázni, csak mielőtt baromságnak nevezed (MODERÁTOR!!! SZEMÉLYESKEDÉS!!!), amit mondok, cáfolj meg, csak egy iciri-picirit, jó? Mondjál valami tényt, érvet, akármit. Ha tudsz.
Előzmény: zümy (3965)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3967
Cáfolj, ha nagy a szád. Anyázásban úgyis jobb vagyok :-)
Előzmény: zümy (3965)
zümy Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3966
vallástól függetlenül, inkább a migrációra vonatkoztatva helyett: vallásra és migrációra vonatkoztatva
Előzmény: zümy (3965)
zümy Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3965
szia tolvajom:-)
-csak néhány kiegészítés engedtessen meg nekem; vallástól függetlenül, inkább a migrációra vonatkoztatva, habár (eltekintve a yu és román krízistől) a migránsok 90%-a muszlim:
-sajna ez tévedés, mármint a hazamennénk; a magyarországon regisztrált "menekültek" 99%-a rövid idő után tovább áll nyugat felé (asszem ezzel te is tisztában vagy), ami csak annyit bizonyít, hogy ezek az emberek nem a saját hazájukban dúló háború, etnikai v. vallási konfliktus miatt jöttek ide magyarországra, hanem egyszerűen útba estünk a nyomor és a német márka (bocsi euro) között; ergo nem otthonról menekülnek, hanem pl. németországba; természetesen a kiváltó ok valamilyen ismert konfliktus, de ez nem jogosít fel senkit sem arra, hogy döntsön, hogy hol akar befodadást nyerni; javaslom a Genf-i konvenciót lapozgatásra
-bocsi, de azt kell mondanom, hogy 3x-i ide-oda migrálásod ellenére neked nincs semmi fogalmad sem róla:
"1) Ennek semmi köze a vallásnak."; már hogy a fenébe ne lenne, mikor 90%-uk iszlám országból jön
"2) Az ember oda emigrál, ahol biztonságosabb az élet."; ez így lenne a helyes és a tisztességes, de sajna ennek ellentmondanak a statisztikai adatok;

-miért van az, hogy "hamis" adatokat adnak meg a magyar hatóságoknak; az EU-ban már lehet használni az eredetit?!

-az is megérne egy misét, hogy az utóbbi évek ismert konfliktusai mijjen országokban zajlottak és sajnos zajlanak ma is; nem kell nagy számzsönglörnek lenni ahhoz, hogy meglegyen a válasz;

-mindezekből én azt vonom le, hogy egy csomó ország nagy szarban van (többségük iszlám) és ezt elsősorban az ideológiával azonosítom (pl. a talib rendszer egy a sok iszlámra építő rendszer között, a török a másik vége); majd ha megtanultok élni nyugalomban a "saját" földeteken, akkor itt is szívényes fogadtatásra számíthattok;
-érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy ha minden olyan szép és frankó, mint írjátok, akkor miért kell egyáltalán migrálni?!
-mielőtt a jó szokás szerint valaki félreértené; a lökött rasszista asztaltársunk egy szavával sem értek egyet; az úgy baromság, ahogy van!
-ja, és a legtöbb barátom muszlim és rendszeres vitákat folytatunk ezügyben; arra jutottam, hogy egy dolog amit írtok és mondatok, és a másik amit tesztek;
-még egy tiszteletkör: elnézést az általánosításért;

zümy sm.

Előzmény: bagdadi tolvaj (3964)
bagdadi tolvaj Creative Commons License 2002.02.14 -2 0 3964
"Nem értem, miért féltek attól, hogy valakinek határozott véleménye van valamiről."

Azt mondtad "félünk"?

"Két éve hajtogatom, hogy az európai muszlimok csak arra várnak, hogy többségbe kerüljenek (amire a toleráns bevándorlási politikánkkal és magasabb szaporulatukkal jó esélyük van), aztán átalakítják a mi világunkat a maguk képére."

Nem, öregem. Az európai muszlimok nem erre várnak. Az európai muszlimok -engemet beleértve- arra várnak, hogy otthon élhetőbb legyen a helyzet, és akkor hazamehetünk.

Mivel neked az emigrációról nem sok fogalmad van (én már 3-szor emigráltam ide-oda-amoda), akkor tudd meg tőlem, hogy:

1) Ennek semmi köze a vallásnak.

2) Az ember oda emigrál, ahol biztonságosabb az élet. Az Öböl-háborúban emberek százezrei menekültek Iránba, és Jordániába. AZért, mert ott biztonságosabb volt. 1956-ban a magyarok nyugatra mentek, mert ott volt biztonságosabb. A lengyelek is nyugatra mentek '82-ben, mert ott biztonságosabb volt. Nem azért menekülnek az emberek, hogy másokat kitaszítsanak a helyükről. Sajnos erre is van példa, mégpedig Izrael. Európa nem lesz Izrael a muszlimok által.

Aki hosszú ideig emigrációban van, az nagy valószínűséggel asszimilálódik. Ez sem vallás függő, mint ahogy te mondod, hanem egyén függő. Ugye rengeteg magyar vándorolt ki nyugatra 1956-ban. Ugye elég sokat kellett "várniuk" a rendszerváltásig. Ennyi idő alatt mindenki ott ver gyökeret, ahol van, és nagyon kis valószínűséggel tér már haza. Ez minden emberre érvényes.

Szóval hiába szövegelsz itt Európa lerohanásáról, meg hogy szaporodunk mint a nyulak, meg hogy kihasználjuk a "magyarok méhét". Ezek csak a te szokásos gusztustalanságaid.

"A nézeteimet 911 és fogadtatása a muszlim világban "fényesen" igazolta. Nem tudom, hány halott és hány muszlim örömünnep kell még ahhoz, hogy felnyíljon a szemetek: számukra mi a vallásuk ellenségei vagyunk, mert máshogy élünk, van pénzünk, ihatunk alkoholt és ha akarunk, azzal fekszünk le, akivel akarunk."

Semmmi sem igazolta nézeteidet, ha már nézetnek nevezzük állandó idegen-gyűlöletedet. Az iszlámnak nem a másvallásúak az ellenségei, hanem az iszlám-ellenesek az ellenségei. Senkit nem izgat, hogy másképp "éltek", meg pia, pénz, nő. Elhiheted nekem Bagdadban is van pia, meg nő, meg lóvé. És nem csak Bagdadban. A szaudik szoktak küldföldre menni félrelépni, meg inni, ez igaz. Erre a célra Irak, Szíria, Libanon, Egyiptom megfelel nekik.

"A muszlim bevándorlók alkalmazkodásra, asszimilációra képtelenek, az értékeinket nem veszik át és nem is tisztelik (zászlósztori)."

Ez nem így van. Asszimiliálódnak, sok első generációs emigráns már keveredik is. Onnantól kezdve már be is olvadt. Van aki elveszti identitását, van aki nem. Ez -ismét- nem vallás, hanem nevelés függő dolog.

""Karitatív" alapítványaikban és mecseteikben terroristákat toboroznak és finanszíroznak (Németország, Franciaország, Anglia, és már Budapest is)."

Hát ha az újságok mondják... (főleg a Vasárnapi Blikk...)

Előzmény: Törölt nick (3940)
bagdadi tolvaj Creative Commons License 2002.02.14 -2 0 3963
"A vallásról meg ne beszélj, még Abdullah is azt mondta, hogy hülye vagy hozzá."

Abdullah igazat mondott.

Előzmény: Törölt nick (3919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!