Keresés

Részletes keresés

real_geri Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5287
én a térdeplőszékre szavazok
vagy normál szék, aminek íves a támlája, és teszel rá ékpárnát
Előzmény: GAtesz (5285)
PETYUS Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5286
Szerintem legyen elég magas, támassza a fenék hátsó részét meg a derekat.
Előzmény: GAtesz (5285)
GAtesz Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5285
Sziasztok.

Van valakinek ötlete milyen széket lenne érdemes venni számítógép elé?
(nyomoréknak , mint én)
Szonyka76 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5284

Ed30, Robertov! Igen biztos, hogy nem csak fáradtágtól van, hétfőn megyek kontrollra és utána egy ismerős felajánlotta, hogy segít bejutni egy dokihoz Bpesten. Hát igen ahogy most számolom már 16 éve kínlódok a gerincemmel.

Amúgy nem tudok róla, hogy lenne klausztrofóbiám, de az MR vizsgálat után igencsak fellélegeztem, 1órát feküdtem azon a vastálcán, mintha már betettek volna a tepsivel a hűtőbe:) Ja és azt mondták ne vegyek levegőt ( 1 órán keresztül ???? ))... könyörgöm én egy halandó vagyok nem valami földönkívüli. Egyébként igencsak szűkös volt, és akinek pocakja van az hová megy???

 

Amúgy nagyon aranyosak vagytok, örülök, hogy ide találtam. Kicsit jó panaszkodni is, mert már sajnálom néha a párom is mikor bajom van és mondom neki. A szüleim meg kérdezgetik, hogy fáj e és amikor fájt mondtam, aztán meg a fejemhez vágták, hogy idegileg kikészítem őket a fájdalmaimmal....:(( Hát elég szarul esett, így azóta ha kérdezik, nekik soha se fáj .... és elhiszik:((((

 

A porszívón kívül még  a kerti gazolás is gyilkos.

Előzmény: ed30 (5282)
manci66 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5283
Kedves Robertov!

Küldtem Neked a freemail-re privit.
Megkaptad?
Üdv:
Moni
Előzmény: Törölt nick (5279)
ed30 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5282
Szonyka!Egy neves doki nyilatkozta pár hete a tv-ben ,hogy magyar országon gyerekcipőben jár az MrI elemzése hisz külföldön erre külön tovább képzik a radiológusokat.Folyamatosan keresnek kutatnak és vesézik ki mit hozhatatnak ki egy MRI eredményből legyen az akár egy "egészséges" pl gerincoszlop vagy egy kevésbé "egészséges" .Mországon nagyon kevesen sajítítják el mélységében az orvostudomány ezen területét.(gondolom pénz hiány miatt) NEM EGY olyan ismerősöm van akit MRi-ről hazaküldtek mondván semmi gond, majd egy 2. 3. doki benyögte,hogy ez bizony sérv stb..a röntgen pedig sérvet egyébként sem jelez max kopást mert lágy részeket nem érzékel. Húúúúúúúúúúúúúúúúúú de okos voltam.:))) Még mindig tartom,hogy VÁLTS dokit!Újabb MR felvétel.Lehetetlen,hogy ez egy szimpla fáradtságtól megerőltetéstől kialakult krónikus fájdalom...ha jól emlékszem még húzod is a lábad...ez az én véleményem , de hidd el szerintem egyet értenek velem páran,hisz engem is félre kezeltek.Olvasd vissza amit leírtam előzőekben!
Előzmény: Szonyka76 (5272)
real_geri Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5280
venni kell extra hosszú csövet, hogy ne kelljen hajolni. sajnos ezen spórolnak a gyártók :(
Előzmény: tara (5278)
tara Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5278

Elnézést, hogy belekotyogok, csak olvasni szoktam Benneteket. Nekem nem volt műtétem, lehetőleg szeretném is elkerülni, de az egész gerincem beteg nyaktól ágyékig. Több évtizedes saját tapasztalatom és az orvosok szerint is az egyik legártalmasabb tevékenység a gerincnek a porszívózás!

Minden jót kívánok és vigyázzatok Magatokra

Előzmény: kristaly02 (5264)
Szonyka76 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 5277

Örülök, hogy jobban vagy és mindenkinek azt kívánom, hogy ne legyenek fájdalmai.

Szép hétvégét!

Előzmény: Törölt nick (5274)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 5276
Sziasztok mindenkinek!
Szép, és fájdalom mentes napot kívánok.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 5273
Szia!
Nekem azt mondta agyógytornász, hogy olyanból tanuljak meg egy -két dolgot amit itthon is tudok csinálni magamtól aminek a neve: Mekkenzi torna. Nem tudom, hogy így kell-e írni.
Előzmény: Törölt nick (5271)
Szonyka76 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 5272

Ed30! Nem hiszem, az MR is csak csúszást, kopást, merevséget mutatott ki. Gondolom a sérv sem csak úgy egyik napról a másikra jön.

Röntgenen két helyen is voltam, és nem egyezett a csigolyák száma és a csúszás mértéke sem. De ebből egyik doki sem csinált említésre méltó ügyet. Útravalóként ezt adták: kíméljem. Kímélem, már nem emelek nehéz dolgokat, ha valamit emelek is kétszer meggondolom, hogy igen e és hogyan. Teljesen másként telnek ebből a szempontból a napjaim és ennek ellenére egyre jobban fáj. Tegnap este a szokásos kitapasztalt alvási módom sem ment, mert mikor felhúztam a lábam, nyilalt a derekam.

Kaptam a szüleimtől kosmodisket, spéci ágymatracot, de egyik sem ér semmit sem.  Az  baj, hogy tényleg semmi javulást nem érzek, inkább egyre vacakabb.

 

Most úgy néz ki elmegyek a dokihoz kisírom a háti szakaszról is a röntgent mert az is fáj, amire tavaly azt mondták, biztos csak el van fáradva.

Hát nem erőltetik agyon magukat a dokik az biztos - tisztelet a ritka kivételeknek-. Az a  gond, hogy a pénz beszél.. az pedig nem áll itthon halmokban....

Előzmény: ed30 (5257)
kristaly02 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 5270

Szia!

 

köszi . kicsit megnyugodtam.

Előzmény: mareszmarcsi58 (5268)
ed30 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 5269
Robertov!Válts gyógytornászt ;)))) (nem értem miért kínoznak?)
Előzmény: Törölt nick (5265)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 5268
Szia!
Nekem is voltak ugyanilyen érzések kb. két, vagy három hét után. De viszont én is porszívóztam, vasaltam.
Előzmény: kristaly02 (5264)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 5267
Szia!
Én ezt nyomtattam ki magamnak a műtét előtt, hogy tudjam, de mégsem lettem okosabb nagyon. Még többet akartam volna róla, és pontosabban.
Előzmény: sziporka66 (5262)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 5266
Szia!
Én velem is ez van. A torna, és a masszázs óta rosszabb. Nekem is húzódik, meg az este zsibbadt nagyon a kezem, később a lábam. De igazából az egész. Egész komolyan, nem is éreztem őket. Na...akkor most mit gondoljon az ember. Mondtam ma a gyógytornásznak azt miondta, hogy figyeljem meg, hogy mitől csinálja. Hát hogy mikor éjszaka volt.
Előzmény: Törölt nick (5259)
kristaly02 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 5264

Szia!

 

Nekem pont másfél napja vannak ezek a tüneteim.. ez a combizomba sugárzó fájdalom.. eddig kutya bajom se volt ma vagyok 16 napja műtött. És halálra rémültem hogy csak nem újabb sérv? Vagy a csavar mozdult el vagy nyom ideget?

Jó: én voltam a hibás: tegnap nekiálltam porszívózni takarítani, mondván én jólvagyok.. nem kellett volna.

Nem zsibbad járni is tudok csak föl le megy a bal lábamban és lábfejemben bokámban a fájdalom hol jobban hol kevésbé ha terhelem. Fekve jobb. És eddig ez nem volt..

Remélem elmúlik... csak azt hittem ha naponta erősítem és gyógyul akkor miért most jön ki a fájdalom ha eddig nem volt? Az idegsebész csak egy hónap múlva vár kontrollra.. nem akarok most ezzel hozzámenni annyira nem vészes..

Van tanácsotok, tapasztalatotok ? köszike előre is.

Előzmény: real_geri (5260)
sziporka66 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 5262
Itt az egyik orvos tanácsa, gerincsérv műtét után.!

 

Ő is azt mondja, idézem: Az aktivitás ilyenkor már kötelező! A gyógytorna napi végzése már elengedhetetlen része a rehabilitációnak. Érdekes, hogy ahány sebész, annyi postoperativ protokoll. A következőkben a saját gyakorlatomat írom le.

 

Tehát minden orvos, mást mond ,műtét után a betegnek, mit szabad és mit nem szabad tenni e.:-))

 

első hónap.

 http://gerinc.blogter.hu/317899/elet_a_gerincmutet_utan_ii_resz

 

Második hónap.

 

http://gerinc.blogter.hu/324733/elet_a_gerincmutet_utan_-_a_masodik_honap

 

Jobbulást mindenkinek! Ami inkább tartos legyen, mind gyors, felépülés :-)) 

Előzmény: Törölt nick (5259)
real_geri Creative Commons License 2009.06.12 0 0 5260
nagyon jól leírtad. pont ez a baj, hogy nem tudja az ember, mit "érezhet" és mit nem.
meddig erőltetheti, meddig nem? pl fájdalom küszöbig? vagy azon túl? fájdalom küszöb gyógyszerrel vagy anélkül értendő?

annyit kiszedtem belőlük, hogy a zsibbadás bizsergés tart a legtovább, hónapokig, a fájdalomnak 1-2 hónap alatt el kell múlnia, utána csak múló panaszok lehetnek.

de ez a műtött szakaszra vonatkozik, nem az izmokra.
utánakerestem arra, amit a reumatológus írt, postlaminectomiás kyphosis, ez net szerint a nyomás alatt feltárt idegek nyomáscsökkentése után kialakuló fájdalom szindróma, ami a fenék és felső comb izmaira hat ki. Tehát elvileg ez normális :)
Előzmény: Törölt nick (5259)
ed30 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 5257
Szonyka! porkorongsérved van ez nem kérdés. Az viszont aggasztóbb,hogy a dokid nem elemezte ki normálisan az MRI felvételt ... Nálam a reumatológus szimpla kopást -NEM SÉRVET!!- állapított meg hiába győzködtem,hogy mennyire fáj csak röntgent csinált. Kopás itt kopás ott nyugodjak bele ezzel együtt kell tudnom élni.Fiziko terápia,úszás,semmit nem javult sőt...2.szor is haza küldött,hogy nyugodjak végre bele sérv kizárva szimpla kopás.Ja!!!És ne szedjek annyi gyógyszert!!!:)))Nos elmentem idegsebészhez aki kinevette a reumatológus diagnózisát mondván,hogy 30 évesen akkora fokú kopás lehetetlen ami ekkora fájdalmat okoz stb. Infúzió gyógyszerek flector cataflam contramal .. ideig óráig hatottak.Utolsó héten már semmi nem hatott.Zsibbadás érzés zavar,itt ott nincs reflex..Lényeg,hogy 18án lesz egy éve,hogy műtöttek.Számomra megváltás.De ezt már többször leírtam ebben a topicban..Max az időjárást érzem meg picit.Ha érzéketlen a lábad az szerintem már kiszakadt sérv . (de ezt csak mint laikus gondolom)Jobbulást!És válts orvost akár magán doki,de ne hagyd,hogy így maradjon a dolog ennél csak rossszabb lesz!
Előzmény: Szonyka76 (5250)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 5256
Szia!
Igen, lehet hogy sok, mert eddig senki nem segített, hogy mit tornásszak. Nekem is ugyanazok a tünetek vannak este, és másnap. A gyógytornász azt mondta, hogy ha húzódik csak, akkor az nem baj, csak ha éles fájdalmat érzek, akkor ne csináljam tovább. Tudom végig csinálni a vízben mindent, de utána fáj.
Előzmény: Törölt nick (5255)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5254
Én 8-hetes műtött vagyok.L.IV.-es ágyéki csigolya. sérv.
Előzmény: Szonyka76 (5250)
kristaly02 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5253
Köszi. Én is félek tőle.. meglátom: meg merem - e majd próbálni..
Előzmény: real_geri (5252)
real_geri Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5252
én a buszt még nem javasolnám.
izomlázra meg magnéziumos tabletta.
Előzmény: kristaly02 (5247)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5251
Én ma többször lefeküdtem. Mióta fürdőbe, masszázsra járok azóta kezdi,. ma meg jobban fájt. Már több fájdalomcsillapítót is bevettem. Apranax-ot. Kicsit elmúlik, utána megint kezdi. Már kezdem azt hinni, hogy a masszázs nem is jó neki. A csípőmről, a lábamba is zsibbad. Ha állok, akkor meg rángatni kell a lábam, hogy mozogjon.
Szonyka76 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5250

Olyan szokott lenni, hogy csoszogva megyek aztán meg inkább lefekszek. Bizsergésem nincs, a fenekemig érzek húzódásszerű valamit. Igen, próbálgatom itthon az "orvosi tesztet", megy csak közben érzem ahogy nyomódik a derekam minden lépésnél.

 

 

A hátam és derekam elég merev már szinte állandóan néha olyan mintha neg is lenne duzzadva.

Ilyen infúziós kezelést még nem kaptam, nem is mondták, hogy van ilyen.

Az idesebészeten is kúpot lettek volna csak hajlandóak felírni, azt nem kértem.

 

 

Van valakinek csigolya elcsúszása?

Előzmény: real_geri (5245)
sziporka66 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5249
Engem, 2-éve műtöttek és akkor is ez volt a módi, amit te irtál. Nem feküdtünk 2-napig, másnap már torna volt.(2-perces)

Az ismerösömet 2-hete műtötték, Pécsen és azt a verziót kapta, amit anno én 2-éve.

-Műtét után másnap felkelhetsz

-Séta

-Egy kis torna

-6-hétig semmi ülés (csak és kizárólag a WC-n)

-6-hétig semmi meló otthon.

-Minimális séta+ gyógytorna+ rengeteg fekvés.

-Csak annyit mozogjon amennyit,  kíván a gerinc, nem a beteg

-Fénymásolt papír a gyógytornáról a beteg kezébe, amit otthon csinál.(ezt a Janisének feldobtam a fórumon, amikor őt mütöték, mert ő nem kapott a korházától)

-6-hét után kontrol.

-Utána, ha akar a beteg rehabra megy vagy még táppénz vagy meló.(ki milyen állapotba van).

 

Lehet más város ideggyógyászatán mást mondanak, de itt

Pécsen ezt módi évek óta.

Viszont más város, más orvos és más a beteg felvilágosítás.

A gerinc műtét is lehet más; ez van.

  

 

 

Előzmény: real_geri (5246)
kristaly02 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5247

Helló!

 

Ma a reggeli ls délutáni sétámmal együtt átléptem az 1,2 kilométert...

Gerincileg bírom derekam lábam is bírja csak a tüdőm szívem szokott el a mozgástól..

De muszáj terhelni szokni kell.

Ma 2 hete a műtétnek. Gyógyszer 4 napja nem kell, csak a séták utáni izomfeszülés izomláz rossz...

Hétvégén már szeretnék 2 megálló erejéig buszra szállni..

Az rossz hogy nem ülhetek még egy hétig...

Van egy térdeplőszékem azon térdeplek amíg pár percig neten vagyok.. de elég is..

real_geri Creative Commons License 2009.06.10 0 0 5246
"Ne haragudjatok Én, inkább azon csodálkozom, hogy a friss műtétesek ennyit mozognak! Az én ismerőseimnek és nekem, sem mondtak ennyire sok mozgást! ........"

Nézd, ma ez a módi :)
régen még 2-3 nap fekvés műtét után. a mai technikáknál standard műtétnél másnap fel KELL kelni, és megcsinálják az állás tesztet. aznap már gyógytornász. másnap séta a folyosón, már WC-re menni, és egyebek, negyedik nap haza. Spéci techikáknál aznap felállni, másnap harmadnap hazamenetel. van olyan lézeres technika, ahol a műtőasztaltól az ágyig már gyalog megy az ember :)

Persze ez a normál sérvműtét komplikáció nélküli verzió, nem csavarozás, meg bénulás közeli kiszakadt sérv.

Innentől napi annyi sétát javasolnak, amennyit bírsz, és a napi torna.
Elvileg minél többet fekszel, annál nagyobb munka lesz visszaerősíteni az ellustult izmokat, ami rendkívül fontos, hiszen nem a porc tart, hanem az izom. ha nincs izom, ismét a porc dolgozik, ami nem jó.

én korábban linkeltem az írásomat ezzel kapcsolatban, nekem hogy volt. lényeg: másnap már a folyosón körbesétáltam az emeletet, harmadnap lementem az udvarra kávézni, meg sétálni a napon :)
Előzmény: sziporka66 (5238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!