Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2008.02.12 0 0 236
a nagyon olcsó persze relatív, 22.40 a 35 helyet. Az accademia foglalási díja viszont horrorisztikus. Tudom, hogy Firenze -és Velence- teljesen a turizmusból él, de ezek az árak abszurdak.
vélemény Creative Commons License 2008.02.12 0 0 235
Én 2002 március elején Rómában fogtam ki. Sokan voltak, de nem volt rettenetes a tömeg. www. weekendafirenze. com oldalon jutottam oda, ahol márc végére valami kedvező árat mutatott.
Egyébként kösz, hogy írtad a kiállítás felárát, nem ott ér majd meglepetésként a dolog.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.12 0 0 232
Ez ugyanolyan hét, amilyen májusban szokott lenni? Mi éppen tudtunkon kívül belekeveredtünk annó, igaz, sok helyre bemehettünk ingyen, de eszméletlen tömeg lett egyik napról a másikra, reggel csak kapkodtam a fejem, mi történt itt, alig lehetett lépni a főtéren. Akkoriban azt hallottam, hogy előre nem lehet tudni az időpontot..., hát persze hogy nem..., csak véletlenül telt meg a város egyik percről a másikra!:-( Persze márciusban biztos nem lesznek még így sem annyian, de akkor tuti, hogy érdemes foglalni.
Előzmény: vélemény (228)
vélemény Creative Commons License 2008.02.12 0 0 228
Nem szép, hogy a kiállítás jegyét mindenkivel kifizettetik, főleg hogy a 17sz nápolyi festészet nem hiszem, hogy sokakat érdekel. Nálunk és Bécsben pl. a kiállítás jegyáráért megnézhető az állandó gyűjtemény is, másutt pedig teljesen külön van.
Mikor mentek?
Március 25-31 settimana cuturale van, állami múzeumok ingyenesek. Az uffizi foglalás is nagyon olcsó.
vélemény Creative Commons License 2008.02.12 0 0 226
Március közepétől már főszezoni árakat alkalmaznak, én ezért is utazom Olaszországba általában nov- febr között. Utána last minute oldalakon lehet elfogadható árakat találni, www.ratestogo.com.
Most én is nagyon olcsón fogok lakni, Hotel Aldini, a Calzaiuolin, a Dómtól 2 percre. Most 45euro az 1 ágyas szoba, 3 éve 55 volt. Akkor minden rendben volt, szoba elég tágas, reggeli kicsit jobb, mint a szokásos olasz.
Flower
Én 3 napos tartózkodásnál is lefoglalnám az Accadémiát mindenképpen, és valószínűleg az Uffizit is. Az én közgazdász lelkemnek az idő pénz, ki szoktam számolni a külföldi tartózkodásom egy óriányi hasznos idejére- amit nem a szállodában vagy közlekedéssel töltök- jutó költséget. Ez általában 1500-2000 ft, ha 5 euro foglalási díjjal ki tudok váltani egy órányi várakozási időt, már megérte foglalni. Persze, csak ha nem nagyon szoros a büdzséd.
Utólag nem idegesítem magam azzal, hogy nem volt sor, nem kellett volna felárat fizetni. Igaz, hogy én ha már egyszer megvettem valamit, akár itthon, akár külföldön, már nem foglalkozom azzal, hogy lehetett volna olcsóbb is.
Én vad turista vagyok, 3 napba nagyon sok látnivalót belepaszíroznék, logisztikailag alaposan megtervezve, a nyitvatartási idők figyelembe vételével. Pl az Accademia környékén szerintem feltétlenül megnézendő a Medici palota kápolnája, Gozzoli freskóival. Kicsi, max 30 perc, de gyönyörű.
zebrina Creative Commons License 2008.02.12 0 0 223
Lássuk a képet és mesélj még!
Előzmény: lacoste28 (222)
lacoste28 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 222
Megjottunk Firenzebol!Sajnos esett,de igy is jo volt.Kimentem egy Ujpest meccsre (ott edzotaboroztak) es egy Fiorentina-Milanra.MINDENKINEK AJANLOM,HOGY A HOTEL AZZI-BAN SZALLJON MEG!Ez kozel van a vasutallomastol,befele a Dom iranyaban.Normalis,jo kornyeken.Ket csillagot kapott a hely,kicsit "tartottam" is tole,de az emberek jo velemennyel voltak rola az interneten.Nagyon olcson 45 ! euroert foglaltam szallast,raadasul hetvegen.Igaz nincs foszezon,de az ilyen szintu hotelek 100 korul mentek.Teljesen korrekt a hely,mindenkinek nyugodt szivvel ajanlom.Osszevetes keppen Romaban 150 euroert volt szobank es nem volt jobb,mint ez!Baratsagos kis hely,nagyon meg voltunk elegedve vele.Teszek is be kepet rola.
Előzmény: zebrina (221)
zebrina Creative Commons License 2008.02.11 0 0 221
Most is csoporttal mész/mentek?
Előzmény: lavanda (220)
lavanda Creative Commons License 2008.02.11 0 0 220
" Anblock tudja, hogy néz ki kívülről, úgyhogy meg fogja azonnal találni "

... jutott eszembe, miután már menesztettem az irományom.
Előzmény: zebrina (219)
zebrina Creative Commons License 2008.02.11 0 0 219
Anblock tudja, hogy néz ki kívülről, úgyhogy meg fogja azonnal találni. Mi is tettünk néhány kört... :)
Előzmény: lavanda (218)
lavanda Creative Commons License 2008.02.11 0 0 218
Ami a Davanzatit illeti, szerintem is sok az erre szánt idő. Feltételezve persze, hogy azonnal rátalász és nem kerülöd meg a tömböt vagy hatszor, mint én. Meg nem kötnek le különösebben a csipkék.
Előzmény: anblock_italia (213)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.11 0 0 217
És utána még leszel valamennyit a Rivierán?
Előzmény: Törölt nick (216)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.11 0 0 215
Akkor jó, ha ezt sem becsültem alul, kösz:-)
Előzmény: zebrina (214)
zebrina Creative Commons License 2008.02.11 0 0 214
A Davanzatival lehet, hogy előbb is végezni fogsz, persze nem tudom, mennyi lesz éppen nyitva belőle. Még úgy is, hogy te sokkal alaposabb vagy nálunk. :)
Előzmény: anblock_italia (213)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.11 0 0 213
Átmásolva nem jönnek át a vastag betűk, szóval csak a Palazzo Davanzati és a Santa Croce vastagbetűs, vagyis bemenős, illetve az angol temető, ahol bóklásznék egy keveset:-)
Előzmény: anblock_italia (212)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.11 0 0 212

Na, akkor ma mesélek a második fél napról, amiről korábban az alanti hsz-ben hosszan írtam. Ezt a programot várom továbbra is a legjobban, még ha esetleg van,  akinek a szemében szentségtörés nem a belváros valamelyik múzeumában tölteni az időt. Reggel kénytelen vagyok előbb megnézni a Palazzo Davanzatit ugyancsak a nyitvatartások miatt, de ez még belefér. Utána jön a séta, csak nézelődés, talán ha lesz rá idő, akkor néhány helyre bekukkantok, esetleg a végén a Santa Crocéba is, ugyan már voltam ott, de elég zűrös volt, éppen tataroztak. Akkor nem igazán élveztem, csalódás volt, hátha most sikerül kiköszörülni a csorbát:-)

 

 

VASÁRNAP DÉLELŐTT:

Palazzo Davanzati 8.15-9.30 (h-v: 8.15-13.50), rakpart, Teatro Communale, Cascine, Porta al Prato, Fortezza, Via Lorenzo Medici, orosz templom, Porta San Gallo, Via Leonardo da Vinci, angol temető, Porta alla Croce, Loggia del Peche, Chiesa San Ambrogio, SM. Maddalena del Pazzi, Zsinagóga (v-cs 10-15 4€),  Santa Croce 13.00-14.00 (h-sz 9.30-17.30, v 13-17.30, 4 €)

 

Előzmény: anblock_italia (137)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.11 0 0 211
Tényleg, ha valahova, a San Marco kolostorba be kellene mennetek, az nagyon érdekes. Nem gyakran mászkálhat az ember egy olyan kolostorban, aminek a falait Fra Angelico festette (részben) és amiben annó Savonarola élt, de nélkülük is különleges élmény lenne egy kolostorban sétálgatni.
Előzmény: Törölt nick (207)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.11 0 0 210
Köszönöm:-)
Előzmény: vélemény (209)
vélemény Creative Commons License 2008.02.11 0 0 209
Flower
Ha csak 2 napod van, akkor szerintem érdemes foglalni, de ne délelőttre, inkább 4 után. Biztos kevesebb embert kell kerülgetni. Esetleg egyik nap egyik, másik nap másik. A San Marco pl. egészen közel van az Accadémiához, csak szombaton van este is nyitva. Accademia igazából csak a Michelangelo szobrok, a képek az Uffizihez vagy a Pittihez képest nem igazán érdekesek.
Anblock
Pitti hosszú két óra, főleg azért mert nem látogatóbarát. Képek több sorban egymás fölött, sokszor nehezen láthatóan. Nincs semmi rendszer, sem festők szerint, sem időrendben, sem földrajzilag. Híres és számomra ismeretlen festők képei egymás mellett, külföldi mesterek neve olaszosan, pl. Pietro Paolo Rubens. Az olasz festők neve is az egyes képeken másképpen szerepel, pl az Alessandro/ Sandro és a Botticelli/ Filipepi minden kombinációja olvasható. Elég nehéz a képekre koncentrálni, főleg az Uffizi után, ahol minden nagyon áttekinthető.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.11 0 0 208
Ebben a hsz-ben is van megnyugtató, ezek szerint Te is durván három órát töltöttél a Galleria Palatinában, akkor nekem is elég lesz annyi:-)
Előzmény: vélemény (204)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.11 0 0 206
Természetesen figyelembe veszem, de azért leírni csak nem írom le:-) Amúgy futólépésben 5 percnél egyik sem lehet messzebb és a paloták nézésére lesz majd időm, itt most valóban nem lesz, talán majd részben kapuzárás, vagyis fél hét után, de másnap délután is, amikor gyakorlatilag csak sétálni fogok:-)
Előzmény: Catella (200)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.11 0 0 205

Örülök a véleményednek, előzetes tájékozódásom akkor jól sejtette velem, hogy ennyi idő elég lesz. Nem vagyok Pontormó rajongó, de azért látni szeretném a templomot.

 

Azt, hogy mikor vannak többen, vagy kevesebben a Pittiben, nem igazán tudom értelmezni, mert fél hétkor zárnak, a múzeumra nem elég két óra és a S. Spirito nyitvatarása miatt kényszerülök erre a szétválasztott megoldásra és sajnos nem mehetek korábban át. Inkább a kertben időzöm kevesebbet, úgy gondoltam. Sajnos sakkoznom kell eléggé az időmmel:-(

Előzmény: vélemény (198)
vélemény Creative Commons License 2008.02.11 0 0 204
Idén március 23-24 húsvét, akkor sokan lesznek. A következő hétvégén már nem.
Én egyszer nyitásra , 8.15-re mentem a Pittibe, az első 30 percben lehettünk öten az egész múzeumban, 10 után jöttem ki, akkor tódultak be a gyerekek. De du 2 után már nincsenek iskolások, felnőtt csoport is kevesebb. A csoportok többsége délelőtt városnéz.
vélemény Creative Commons License 2008.02.11 0 0 201
Flower
Attól függ, melyik hónapban mész. A Pittiben kevesebben vannak. Oda általában nem mennek külföldi csoportok, csak olaszok, azok pedig inkább hétvégén.
Ismerőseim néhány éve foglaltak az Uffizibe, de nem kellett előre kifizetni. Rövid volt a sor, vártak kb 10 percet, így nem fizették ki a foglalási díjat.
Catella Creative Commons License 2008.02.11 0 0 200

Az időbeosztáshoz azért vedd figyelembe, hogy nem tudsz hangsebességgel átérni egyik helyről a másikra :))))

Santa Felicita - Santo Spirito - Boboli kert : szerintem legalább kell 10-10 perc, és akkor még nem nagyon néztél fel egy szép ablakra...

Előzmény: anblock_italia (196)
vélemény Creative Commons License 2008.02.11 0 0 198
Szerintem a Pittiben 5 előtt még sokan vannak, utána már kevesen. Akkor már elmentek a csoportok, azok is, akik a városon kívül szállnak meg, sőt azok a "jólmenő" túristák és helyiek is akik főleg szombat este szépen felöltözve akarnak vacsorázni vagy szórakozni menni. Uffizi és Pitti szerintem vagy nyitáskor vagy a zárás előtti utolsó két órában.

Santo Spirito persze szép, de nekem "csökkentett" San Lorenzonak tűnt, nem hiszem hogy el lehet ott tölteni egy órát, max 30 perc.
Santa Felicita egyetlen kápolna Pontormo képpel , ha nagy rajongója vagy akkor az is 30 perc. Ha nem vagy rajongó, akkor 10. Emlékeim aszerint a templom többi része ráccsal van lezárva, ha épp nincs mise.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.10 0 0 197
Bocs, nem akartam ekkora betűkkel, csak a másolás miatt lett így...
Előzmény: anblock_italia (196)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.10 0 0 196
Az alanti hsz-en részleteztem már ennek a félnapnak a programját, és hogy mennyire nem vicceltem a percre kiosztásról, azt itt lehet látni. Tudom, tudom, hogy ez nem helyes, csúszhat a dolog meg egyébként is, csak lazán..., de én így szeretem, aki lazán szereti, az csinálja lazán:-) Nekem fontos, hogy kb. tudjam az elvárásaimat, és tudjam tartani az időt (el ne felejtsek elemet venni az órámba, legalább 10 éve nem hordom). Gondolom rájöttök, de ne kelljen rajta gondolkozni, a zárójelben az éppen aktuális nyitvatartási idők vannak és a beléptidíjak, jó, ha azt is tudja az ember, mennyit fog költeni:-) Lehet, hogy el tudnék tölteni egy egész órát is a Santo Spiritóban, dehát ennyi időm van és punktum:-( Az én elvem az, hogy inkább lássak valamit legalább egyszer röviden, mint soha. De ha úgy alakul, hogy mégsem jön össze a dolog, akkor sem lesz nagy baj:-) És ha úgy alakul, hogy máskor is láthatom, akkor az jó lesz:-)

 

 

SZOMBAT DÉLUTÁN : 

Pitti palota - Galleria Palatina 13.00-15.30 (k-v 8.15-18.50, 6.50 €). Santa Felicita 15.30-16.00 (h-sz: 9.30-12.30, 15-18) Santo Spirito 16.00-16.30 (h-sz 10-12, 16-17.30 (szerda du. zárva), v 11.30-12), Boboli 16.30-18.30 (k-v 8.15-18.30 4 €)

Előzmény: anblock_italia (174)
lacoste28 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 195

erre legyszives:  kertlay@freemail.hu  Kosz!

 

Amugy Te most kint tartozkodsz??

anblock_italia Creative Commons License 2008.01.20 0 0 194
Te írtál nekem? Nem tudom megnyitni a leveleimet, kérlek jelezd itt, ha valami gond van!
Előzmény: lacoste28 (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!