Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 2204

Édes istenem, ne olvass ilyeneket, kérlek!!! Szvsz meglévő gyerek mellé down-os babát vállalni - ehhez vagy szentnek kell lenni, vagy sokkal nagyobb önzőség mint elvetetni.

Te senkinek nem tartozol elszámolással. Megjártad a magad poklát és az vesse rád az első követ, aki másként tett volna.

Előzmény: Rildike (2200)
kheiron Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2203
OFF Ha megszületik egy Downos baba, az kinek is jó? Talán jó a szüleinek, akik egész hátralevő életüket az ő gondozásával tölthetik? Talán jó a testvéreinek, akik a szülők halála után átvehetik a gondozó szerepét? Talán jó a Down-kórosnak, aki adott esetben mindenféle fájdalmakkal éli le az életét?

Annak biztos jó, aki kívülről pofázik bele a mások magánéletébe - "szüld meg és neveld a beteg gyerekedet, de én a szájaláson és a lelkiismeretfurdalásod felkeltésén kívül semmivel nem segítelek, sőt, ha segítséget kérsz, akkor úgy küldelek el, hogy nem állsz meg a lábadon".
Előzmény: Rildike (2200)
Maggancs Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2202

OFF:

Kedves Rildike! Te nemcsak magadra gondoltál, hanem az egész családodra és a később születendő egészséges babádra is. Ez nem önzőség. Kívánom hogy mihamarabb felépülj minden szempontból és vigasztalódást i kívánok. nagyon megrázott a történeted.

Ekisz Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2201

Most voltam UH-on. A BPD szerint 13, a CRL szerint 14 hetesek vagyunk. De az NT 3mm. A párom és az én családi genetikai anamnézisünk alapján nincs okunk aggódni, de még nem kaptunk időpontot sem a genetikai vizsgálatra, és még az AFP-nek sincs ideje. Kérem segítsen, mert még sok idő eltelik, amíg az eredményt a kezemben tarthatom. Mennyire kell aggódnom? A nőgyógyászom valami 3 redőről beszélt, pedig csak kettőnek kellene lennie, de azt is hozzá tette, hogy ez 12 hetes korra vonatkozik, a bébim pedig a legelső UH-on megállapított kor szerint is már 13 hetes. Kérem válaszoljon!!!

Köszönöm

Rildike Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2200

 

Nem tudom, miben segíthetne. Ezen az oldalon elvesztett gyermeküket siratják a szülők, sőt, arról szól az egyik történet, hogy mekkora szerencse downos gyereket nevelni. Ez max. lelkiismeretfurdalást ébreszt bennem, arról nem is beszélve, hogy az ilyen történeteket mindig végig bőgöm.

Egy idézet onnan:

 

És mi szűrjük őket…

Hogy ne szülessenek meg…

Istennek képzeljük magunkat…

Mert csak magunkkal foglalkozunk…

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2198)
kicsinap Creative Commons License 2008.02.15 0 0 2199
Köszönöm.
Előzmény: kheiron (2196)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 2198
www. angyalokszulei.hu. Sokat fog segíteni!
Előzmény: Rildike (2177)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 2197

Zugló, nekem 4 császárom volt, a negyedik előtt a 34. héten 4 mm-eres heggvastagságot mértek, a 36.-on 6 mm!! -t, a szülés előtti nap azt mondták az UH-n, hogy értékelhetetlenül vékony, ezzel szemben az orvos tökéletesn tartó, vastag heget nyeszetelt széjjel.

 

Vagyis: ebből az a tanulság, hogy Kherionnak igaza van, .....-ot sem ér a hegvastagság-mérés.

Előzmény: zuglo123 (2192)
kheiron Creative Commons License 2008.02.15 0 0 2196
Úgy tudom, hogy ez kb. átlagos, nem utal koraszülés veszélyére.
Előzmény: kicsinap (2195)
kicsinap Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2195

KEdves Kheiron!

MIvel méhszájproblémáim vannak (idő előtti kinyílás) elküldtek UH-ra, hogy megnézzék a cervix hosszát. 24 hetesen 34 mm-t mértek. Mekkora normál esetben?

Kicsinap

kheiron Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2194
1. A szúrás helyén lehetett vérömleny, ez utólag nem zárható ki, bár az ultrahangokon - ha nagy - látszania kellett.

2. Hegvastagságot én nem szoktam mérni, eléggé ellentmondásosak azok a cikkek, amiket ezzel kapcsolatban olvastam.
Előzmény: zuglo123 (2192)
kheiron Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2193
Kedves adrienne, amennyire én tudom, nem szokás kifejezett nyomást gyakorolni a hasra a vizsgálat közben. Amit a magzatodtól láttál, az nagy eséllyel csuklás volt - lesz még benne bőven részed. :-)
Előzmény: adrienne1313 (2191)
zuglo123 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2192
Köszönöm a tájékoztatást.

Ez a vérömleny lehetett attól, hogy a 20. héten amniocentézisem volt? Mert utána nekem sokáig fájt a szűrás helye, 2 hétig is izomláz szerű fájdalmaim voltak. esetleg a szűrés helyén kialakult vérömlenyre ránőtt a placenta?

A második kérdésem hozzád pedig az lenne, hogy Te mérsz hegvastagságot, ha valakinek az előző szülése császár volt? Általában milyen értéket ad ilyenkor a vastagság??? és mennyi a normál méhvastagság?

Csak nagyon kiváncsi vagyok, mert nekem a 2. szülésem császár lett, de nem mertem megkérdezni a 38 .héten vastagságot, nehogy befolyásoljon szüléskor (az orvosom pedig nem ettől tette függővé a szülést). Szerencsére most sikerült megint simán szülni, nem volt gond a heggel. De kiváncsi lettem volna mégis milyen vastagsággal sikerült (a 18. héten volt 0,58 cm).
Előzmény: kheiron (2189)
adrienne1313 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2191

Sziasztok!

 

Kheiron! A véleményedet szeretném kérni: Voltam ultrahangon 19 hét 1 naposan, AFP eredményem 2,17. Már eleve egy számomra totálisan unszimpatikus orvos végezte az uh-os vizsgálatot, de ez nem is lenne lényeges, viszont amit még sosem tapasztaltam, hogy iszonyatosan bökdöste a hasamat és a babámat a vizsgálófejjel, többször is, meg hosszasan nézte dopplerrel (?) talán a szívét (színes volt a monitoron egy rész, ezért gondolok erre). Egyébként a baba mocorgott, és rázkódott a mellkasa, gondolom csuklott, mielőtt megbökdöste. Tényleg csuklás lehetett? Aztán én kérdeztem, hogy valami baj van, amire ő visszakérdezett, hogy miért lenne? Ez teljesen normális uh vizsgálat? Mert már nem az első uh, amin életemben voltam, de ilyet én még sosem tapasztaltam...:((( Mármint a bökdösésre gondolok, és nem volt valami finom, igencsak durván csinálta...:(((

Egyébként a lelet szerint minden teljesen rendben van, utána ezt a saját orvosom is megállapította a papír alapján.

Köszi a választ előre is!

Üdv:
Adrienn

Rildike Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2190

 

 

GRATULÁLOK :)

Előzmény: zuglo123 (2188)
kheiron Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2189
Semmi extra, a vérömleny nem szívódott fel, hanem ott maradt, de nem okozott semmi gondot. Nagyon durván mint a bőrben egy vérhólyag.
Előzmény: zuglo123 (2188)
zuglo123 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2188
Rildike!

nagyon sajnálom a történteket, de a következő baba kárpótolni fog. Tényleg szerencsésen megúsztad a beavatkozást, én sokkal rosszabb történeteket olvastam indikált vetélésnél. (és mivel nálam is felvetődött, hogy esetleg beteg a baba, az orvos is több napos vajúdást emlegetetett ill. azt hogy ő nem vállaja a beavatkozást)

Nos, szombaton reggelre megszületett a kisfiam 3250 grammal és 58 cm-rel, teljesen egészségesen és gond nélkül.

Hétfőn a BPD-je 97 volt, a többi adatra nem emlékszem, de már nem is akartam magamat felelslegesen izgatni. Lényeg, hogy teljesen normális méretei lettek, és kizárt dolognak tartom, hogy a 31-32. héten a hölgy jól mérte volna az adatokat. Ő sápítozott, hogy óriási lesz a babám, 4 kiló fölötti és hatalmas a gyerek a terhességi koromhoz képest.

A méhlepény is II-III. volt , tehát nem volt még elöregedve.

Viszont szülésnél kiderült, hogy valamikor lehetett egy bevérzés, ami leszervült. Ez mit jelent Kheiron? kicsit önkívületi állapotban voltam a szülés után, és elfelejtettem megkérdezni.

Előzmény: Rildike (2177)
Jolie Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2187
Kherion, ez azt jelenti, hogy nem jelent semmit ez a lemaradás? Lehet, hogy csak vékony alkat? Végül is az nem probléma egy kislánynál..  :)
Előzmény: kheiron (2186)
kheiron Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2186
Kedves yaldi, először talán lássuk meg azt a magzatot részleteiben a 12. héten, aztán ha ott baj van, akkor érdemes csak lesápadni. OK?
Előzmény: yaldi (2182)
kheiron Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2185
Nem.
Előzmény: Jolie (2181)
kheiron Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2184
Ha rendes helyre mész, ahol orvos vagy szonográfus által aláírt leletet kapsz, akkor igen.
Előzmény: Klarissz84 (2183)
Klarissz84 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2183

Sziasztok!

 

Nekem az lenne a kérdésem hogyha a 32. héten megyek 4D-s uh-ra aakor az kiváltja a kötelező 32. heti uh-t?

 

Válaszotokat előre is köszönöm.

yaldi Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2182
Szia Kheiron!
Nagyon régen írtam már neked...Tavaly áprilisban volt egy missed ab-m, most úgy tűnik, hogy babát várok. Utolsó mensi jan.5. Ma voltam uh-on, akövetkező eredményekkel:
GS 17 mm (uterusban)
CRL 2.9 mm
szikhólyag: 3.7 mm
szívműk: élénk
A kérdésem az lenne, hogyaz 5+3-hoz ez a petezsák nem túl nagy, illetve a szívműködés nem korai? Egy külföldi honlapon olvastam, hogy a túl nagy petezsák már korán gondra utal...Nem akarok vészmadár lenni, csak nem szeretnék túl korán örülni ennek az egyébként csodálatos hírnek.Válaszodat köszönöm: Yaldi
Jolie Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2181

Kedves Kheiron!

27+3 hetes kismama vagyok, a pénteki ultrahangon mért adatok nagy része (HC: 25,4 cm, BPD: 6,69, FL 5,14 cm) pontosan megfelel a terhesség korának, a haskörfogat viszont csak 25-26 hetes terhességnek megfelelő. Többször is lemérte az orvos, de a maximális érték 26+1 volt: 21,7 cm, előtte 2x is csak 25+4 hetesnek mutatta az UH). Ha minden adat egyformán kisebb lenne egy héttel, az nem aggasztana, de ez az eltérés nem utalhat valamilyen fejlődési zavarra?

 

előre is köszönöm

Jolie

kheiron Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2180
Kedves Szezsy, először is nyugodj meg.

A BPD 1 hét alatt simán nő ennyit, és mindkét érték megfelel a terhességi heteknek. A 10 mm a határ, ha annál nagyobb lenne, beszélnénk kamratágulatról.
Az izolált egy oldali kamratágulat egyébként az esetek nagy részében magától elmúlik, de ha nem múlik el, sincs semmi jelentősége.
Előzmény: Szezsy (2179)
Szezsy Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2179

Kedves Kheiron!

25 hetes kismama vagyok. 3 nappal ezelőtt elmentem egy 3D Uh.-ra és ott nagyon megijesztettek minket. Azt mondta a doki, hogy a babánk oldal agykamrája 10mm és lehet, hogy vízfejű lesz.

Adataim: BPD:66.8cm,OFD:8.10cm,HC:23.47cm,AC:21.57cm,FL:4.54cm

24 hetesen 61mm volt a BPD.(2D Uh-n)

Lehet,hogy ennyi idő alatt ennyit változik?

Kérem nyugtasson meg,ha feleslegesen aggódom.Köszönöm szépen.

Rildike Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2177

 

Szia zuglo123!

 

Drukkolok a szüléshez! Majd írd meg, milyen volt, és mekkora lett a baba!

 

Én is túl vagyok a "szülésen", és a körülményekhez képest minden jól alakult. A lelki szenvedéseket leszámítva nincs rossz élményem. Persze azért nem volt annyira nagyon sima ügy, két és fél órán át parament a naladoros infuzió, de utána mikor végre megtalálták a vénámat, csak 10 perc kemény fájásaim voltak, majd elöntött a magzatvíz, és rá percre kicsúszott magától minden belőlem. Vállon is veregettek egyből, hogy: -Jól van, mégis csak harmadszor szülő nő maga! Előtte viszont halálba idegesítettek, míg parament az infúzióm. 10 percenként jöttek, és kérdezték: Van már fájása??? A karom feszített kegyetlenül, de nem tudtam, hogy ez normális-e vagy sem, azt viszont biztosan tudtam, hogy ők nem ilyen fájásra gondolnak.

 

Most csak egy következő egészséges babára tudok gondolni, és remélem, az élet kárpótol még minket ezért a veszteségért.

 

A genetikus szerint kétszer egymás után még nem fordult elő Down szindrómás terhesség. Hát úgy legyen!!!

 

ui: bocsánat az offolásért, mivel a fentiek nem uh témában íródtak tőlem...

Előzmény: zuglo123 (2174)
augusztusi_lany Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2176
Köszönöm!
Előzmény: kheiron (2170)
kheiron Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2175
Kedves Biribon, elnézésedet kérem, valahogy elsiklottam a beírásod fölött.

A lényeg: 2-3 hetes lemaradással nem kell aggódnod, ha a lemaradás nem nő - ez lehet genetikai eredetű kisebb termet eredménye is.

Ha a lemaradás nő, akkor meg megfelelő kezelést kell kapnod.

Talán érdemes lehet a 36. héten is ránézni a magzatra, hogy lássátok a változást.
Előzmény: Törölt nick (2173)
zuglo123 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2174

Sziasztok!

 

Én csak annyit írnék, hogy a 32. héten jöttem ide, mert óriási babát jósolt nekem a vizsgáló hölgy (pl.BPD 90 mm 31-32.hetesen). És most a 38. heti uh-n teljesen átlagos babát mértek, az orvosom is idő közben has tapogatásával egy teljesn megfelelő, átlagos méretű babával bíztat.

 

Persze napokon belül kiderül mekkora is valójában a baba, de nem kell mindent elhinni és megijedni, amit egy uh vizsgálat során állítanak. (engem akkor nagyon megijesztett a hölgy és napokig ideges voltam)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!