Keresés

Részletes keresés

Chopper63 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 5905

Szerbusz..

 

Nekem frankón,és konkrétan..

 

Mindent KÉZZEL téptek,szabaditottak fel..Már amit lehetett..és amit tudtak!!

 

TÉRD KALÁCS,IZMOKAT AMIKET IRSZ STB..

 

Majd A 6. MŰTÉT TENNÉ TALÁN ÚGY HELYRE A LÁBAM ,TALÁN MAJD HASZNÁLHATÓ LEGYEN..valaha az életben..

 

VAGY BEBUKOM,ÉS NEM JÖN ÖSSZE..NÁLAM KÉT ESÉLYES..KÖZÉP ÚT..NINCS..

 

Én is itthon kinlódok vele,egyedül már egy ideje..

 

Ne add fel..túl lehet élni..sok orditással,kinnal...

 

Meg kell gyógyulj..muszáj..

Itt ennél a teamnál ez kitétel!!!

 

Csak nekem nem maradandóak a dolgok..

Elfelejti megjegyezni,valaha meddig is hajlott már a lelkem..

 

CHOPI.

Előzmény: Edina1972 (5904)
Edina1972 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 5904

Hát túléltem a mai napot!Ezennel felírom életem legrosszabb napjai közé!Sajnos a térdkalácsom keveset mozog,és mellette a térd belső oldalán,letapadt az izom.A combizmom ennél nem lehetne gyengébb.Hajlítás terhelten a gyógytorna kezdetén 20 fok,a végén 90 fok.Ezt a letapadást fel kell tépni akármilyen fájdalmas is.Ma már csak jegelnem kell,de a holnapi naptól rettegek.Itthon egyedül gyakorlok,hétfőn megyek legközelebb.Ha nem boldogulok,akkor pénteken is megyek.Valakinek volt ilyen esetleg?

 

Nikke Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5903

Nem passzolom (de inkább igen), csak az a gyanúm, hogy kiesek abból a körből, akiknek még jó eséllyel megcsinálják. Leginkább az igen fiatal és sovánka pipiket szeretik így széttrancsírozni. :-))

De majd a doki megmondja.

 

Szerintem a térdprotkóval hamarabb járóképessé válik az ember lánya. Úgy tűnik a mozaikplasztika se egy túl gyors és könnyű megoldás. Erről gombóc tudna mesélni...

 

 

Előzmény: _chillout_ (5896)
Nikke Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5902

Chopipi! :-)

Azt hiszem nem tesz nekünk jót a meleg, pedig azt hihetné az ember, hogy ősszel-télen a hidegben dermedtebbek az ízületek, de úgy néz ki, hogy ez itt most nem így működik. Ha a csodavárás nem működik, csak kell tenni valamit.

 

Előzmény: Chopper63 (5893)
Blatur Carlsson Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5901

Köszi a választ!

Február végéig nem kíméltem, utána is használtam egészen a műtétig, néhány órás kirándulások, bringázások erejéig.

Szeretnék még kérdezni pár dolgot Tőled, írhatnék esetleg privátban?

Előzmény: Arzeen03 (5876)
_chillout_ Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5900

Edina, azt, amire válaszoltál, Nikkének írtam, neked eggyel alatza válaszoltam egy biztatót :-)

Előzmény: Edina1972 (5897)
Edina1972 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5899

Kedves NagyonI!Köszönöm a bíztatást!Igazad van,egyfolytában az internetet bújom!

Előzmény: NagyonI (5898)
NagyonI Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5898

Edina!! Ha csak bíztatót vársz, itt és MOST hagyd abba az olvasást!! A haJítógéppel vagy a rehabos gyógytornászommal én is tudtam többet:::(((De ez paSSZÍV...Aktívan - ma mondta  GYÓGYOM: 60 fok:::(((((

Ami csak a járáshoz lesz éppen elég...És fáj, ha egy picit is többet terhelem, mint azt Térd őfelsége akarja. De nem szól, hogy eddig, s ne tovább!! Szar ügy a térd ügy. De te fiatal vagy!!!! És ez nagyon sokat számít!!!! Nagyon!!!

 

Kis fájdalomra számíthatsz.,Én bevettem egy fájdalom csillapítót..A rehabon a gyógytornászom hozta a fődr engedélyével. Sokat nem jelentett a csillapító, inkább a HIT.... Mert hit nélkül se gyógyulni, sem  élni nem lehet:::)

Előzmény: Edina1972 (5894)
Edina1972 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5897

Egyenlőre nem opció...II.fokú chondromalaciát talált műtét közben,mély nagy kiterjedésű.Annyit mondott,hogy ha nem fáj,akkor addig nem javasol műtétet.Ha lehetséges lesz későbbiekben,gyógyulás után,hyoluronsavat ad bele.

 

_chillout_ Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5896

Akkor te a mozaikplasztikát passzolod? Vagy már nem is opció? :-(

Előzmény: Nikke (5892)
_chillout_ Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5895

Szia, nem kell aggódnod, a biciklipedál áthajtásához legalább 110 fok kell. Egyrészt. Másrészt a passzív hajlítás köszönőviszonyban sincs az aktívval. Térdgéppel (kézzel, segítséggel) sokkal előbb megy a hajlítás, mint izomerőből. Jó lesz ez :-)

Előzmény: Edina1972 (5894)
Edina1972 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5894

Sziasztok!Május 20-ánmegműtött Dr.Abkarovits Fehérváron keresztszalaggal.Hamstring-inas eljárással (megnégyszerezett semitendinosus ín).3 hétig csak mankóznom lehetett a lábamat sem emelhettem csak kézzel.A merevítő éjjel nappal rajtam volt.90 fokig lehetett hajlítani géppel.Most 3,5 hetesen 100 foknál tartok,holnap kezdem a gyógytornát,sajnos előbb nem volt hely.Megjegyzem csütörtökön írták fel.Itthon már nem kell hordani a merevítőt.Önszorgalomból megpróbáltam szobabiciklizni,és nem ment.Sajnos nem tudom behajlítani a lábam...Nem értem,a géppel hogy megy 100 fok.Ha tudtok Nekem valami bíztatót írni szívesen fogadom.Eléggé elkeseredte,holnap biztos vért izzadok gyógytornán.

 

Chopper63 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5893

Jaj Nikke!!!

 

De sajnálom a lábikódat....

 

Szerintem meg van rövidülve a lábadban az inszalag..sok olyan dolgot leirsz ami nekem is van..a többi csak plussz..

 

Jaj aggódok érted...nem jó irányba halad a lábad gyógyulása..

 

Jó tudom Chillinek válaszoltál..én azt kérdeztem,mindenki hogy van..

 

Elszomorit nagyon,hogy nem vagy jól..

mintha egyre többen lennénk,valahogy akiknek nem javul a lábunk..

 

Vagy rosszul látom??

 

Javulást kivánok mindenkinek..

 

Nikke nagyon szoritok neked..Ismeretlenül is sokat jutsz eszembe..meg mind,akik betegek vagytok lábikóitokkal..

 

Tarts ki..meg kell gyógyulj!!!Mindenkinek meg kell gyógyulni!!!

 

Chopi.

 

 

Előzmény: Nikke (5892)
Nikke Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5892

Chilli, aranyos vagy, hogy érdeklődsz. A helyzet kicsit rosszabb, eddig nehezen hajlítottam be a lábam, de a kiegyenesítésével nem volt gond, most már nem tudom teljesen egyenesbe hozni a műtött lábamat , se állva, se emelgetve. Olyan, mintha a térd, külső lábszár felőli oldalán összement volna valami, nem enged. (Rövid a madzag.) A térdhajlatban is rossz. A belső részen meg a kopás fáj.

De azért küzdök (amíg teljesen taccsra nem vágom a másik lábamat is, mert annyira túlterhelem.)

A fene megette ezt az egészet. Egy francos kis nyiszbálásból milyen nagy xar lett. :-( 

Ahogy olvasgatom a történéseket, azért a magam baját nem cserélném el senkiére.

Őszig adtam magamnak haladékot, ha így megy tovább, akkor kénytelen-kelletlen vissza kell sétálnom a doki bácsimhoz, csak félek, hogy a protézis helyezi kilátásba, mert nem nagyon van köztes megoldás számomra. Igaz, ezzel "kapnék" egy kis haladékot, néztem múltkor a tévében, kb. 690 napos a várólista!!!

 

 

Előzmény: _chillout_ (5889)
NagyonI Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5891

hogy áll a lábad hajlása? Nagyonnagyi :-) 

 

Szarul és nem büszkén::(((  Annyira depissé tesz ez az egész... Aztán beleolvasok mások bajaiba, s elröstellem magam... Ez még depisebbé tesz. Hogy sokkal több problémával küzdő embertársam is van. 

De hát tudjátok. Mindenkinek a saját baja a legnagyobb.

 

Néha elmorfondírozok olyasmin, hogy ha a bajok kilóra/literre, akármire mérhetőek volnának, nem viselné -e el az ember könnyedében a sajátját?? 

 

Baj helyett lehetne fájdalom mérés is:::)) 

 

Mai hülyeségeimnek ezúttal véget vetek, lóbalzsamozásom kezdődik, s annak a bibis lábamba való beledörzsölése időt vesz igénybe.

 

Nővérem és barátnőm nem engedik, hogy siránkozzak. Azonnal tudják, hogy hány egységnyivel kevesebb a bajom, mint a legutóbbi siránkozásom alkalmával::))

-Nagyi, nincs igazad!- mondják. Nemrég még azon örömködtél, hogy be tudsz segédizék nélkül jutni a kádba.. Most meg hopp! és már bent is vagy:::))

-Nagyi!- mondják rosszallóan. -Egészen jól közlekedsz a házban mankó nélkül. Ez neked nem haladás??

 

Utálom, hogy igazuk van. Pedig örülnöm kellene ennek. Még azt is kinézem magamból, hogy a gyógytesi előtti Rétesházban való látogatás is csak negatív gondolatokat fog bennem ébreszteni??? Pl. :Persze, a gyógytornász kap meggyes rétest:::(( Én meg csak epekedhetek utána, pont előttem fogyott el:::))

 

Nega Tíva voltam a Végekről

Chopper63 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5890

Szia kedves Chilli!!

 

Köszönöm nagyon szépen az infóidat!!

Kérdeztem számitógépes ismerősömet is,meg is nézte a gépemet..nem értette.

Az irásod segitségével,majd hátha megtudom oldani segitséggel!!

 

Nagyon köszi!!

 

Te hogy vagy??

 

Arzeen..nem irom le többet,sokszor leirtam..Augusztus vége,szeptember a rehabra akkor várnak vissza!!

 

Akkor vár T.A.-is ujabb komzultációra...

 

Ez van..addig kinlódás ezerrel..Te hogy vagy..kissé részletesebben??

 

Mind,hogy vagytok??

 

 

chopi.

 

 

 

Előzmény: _chillout_ (5889)
_chillout_ Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5889

Chopi, akinek publikus az e-mail címe, annál a "küld" felirat jelenik meg, belinkelve az e-mail címére. Ha az egérkurzort a küld feliratra húzod, a böngészőablak aljában megjeleni az e-mail cím. Ha pedig rákattintasz, akkor az alapértelmezettként beállított levelezőprogram megnyit egy új e-mail üzenetet, benne az adott címzettel. Ha ez neked eddig nem sikerült, annak az lehet az oka, hogy az Outlook van beállítva a gépeden alapértelmezettként, azon viszont nincs bekonfigurálva, ezért nem fog tudni e-mailt küldeni. Állítsd be, hogy a gmail legyen az alapértelmezett és akkor ilyen mailto: linkekre kattintva automatice a gmail fog megnyílni.

 

Arzén, hogy áll a lábad hajlása? Nagyonnagyi :-) ? Loriana? Gombóc? Nikke? Pompomot nem is kérdem, ő eltűnt, mint szürke szamár a ködben :-( Mi lehet az achillesével vajon? Gurabli remélem, már csak hírből emlékszik, hogy valaha baj volt a térdével :-)

Előzmény: Chopper63 (5887)
Chopper63 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 5888

NagyIII!!!!

 

Te már Megvagy végre magánban is!!

 

Köszi!!Vissza irtam Neked!!!

Most már irkálhatunk!Nagyon örülök Neked..nagy kincs vagy!!

 

Köszönöm szépen!!

 

 

Csak műkszik ez a dolog!!

 

Chopi...

Előzmény: NagyonI (5886)
Chopper63 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 5887

Szerbusz..

 

Nincs mail cim a nick nevedhez csatolva..

 

Viszont rákattintva Nick nevedre..az hogy a mail elérhetőségnél azt adja be a rendszer..küld..na én még azzal sem értem életemben célt soha..

 

Nézd meg te is..Mail cim nincs..szöveg küldés sincs ezzel egyetemben..

 

Nagyi!!!!!!!!!!!!

 

És sántakutyabarát..

 

Utoljára leirom nektek vagy akinek szüksége van rá,az enyémet..

 

Spam robotok ellen..igy adom meg..lordinnyo2011  kukac  freemail.hu

 

IRJATOK MÁR MAGÁNBAN LÉCCI!!

 

Sántakutyabarát...

 

Nem kérdés..ha leirod adott gondodat,megtisztelsz vele,maximálisan segitek Neked...

 

Bárkinek akinek szüksége van rá...

 

Chopi.

Előzmény: sántakutyabarát (5885)
NagyonI Creative Commons License 2015.06.14 0 0 5886

Jó hát:::))) Én találtam ki. Legalábis a nagy-i-t::)) Mert csak a térdem szarakodik, a fejem még jó:::))

 

De meddig???

Térdromlás is egy pillanat műve volt.

Legalábbis a baleset..

Előzmény: _chillout_ (5884)
sántakutyabarát Creative Commons License 2015.06.14 0 0 5885

Szervusz!

dehat nem azt adtad tovabb, hanem beszurtal egy linket es azt irtad, a mrsa veszelyes. elotte meg hogy a nyar veszelyes. most meg hogy teged nem mutenek nyaron. egyre kevesbe ertelek.

Megprobaltam kikeresni az emailedet de rengetegszer szoltal hozza, nem tudtam megtalalni. az en emailem viszont publikus, orulnek, ha irnal immunjavito otleteket, koszonom!

Előzmény: Chopper63 (5880)
_chillout_ Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5884

Nagyonnagyi, ez nagyon jó! :-)))

Előzmény: NagyonI (5882)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5883

muszáj vagyok téged büntetni, ne haragudj, ez igy hatásosabb..

 

szerintem ha a torna nem vezetett eredményre, konzultálás az orvossal, azon kivül még egy orvossal, közben a szükséges kivizsgálások és akció! ezt gondolom.

 

mert megy az idő

 

azonnal meg kell kezdeni a feladat végrehajtást

 

 

Előzmény: NagyonI (5882)
NagyonI Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5882

Szóval velem fenyegeted szegény ejtsd Csopit!!!Ha ez a szentesítő eszköz, nem bánom:::)))

 

Tudom, a cél....

 

Lassan el is megy a kedvem Hévíztől(= savanyú szőlő   ???)

 

Hétfőn van az utolsó gyógytornám. Eredménye nulla:::(((( Kifizessek egy rahedli pénzt további nullaságért?? 

És azt mondod iszap??? Br.

 

50 :::))) nem vicc::)) évvel ezelőtt 1 hónapig Hévízen laktam egy eléggé lepusztult szállodában. Mosogató és  fagyis voltam Keszthelyen. Egyszer önfeledten úszkáltam a tóban, ám elfelejtettem, hogy a fürdőruhácskámat letoltam a hasam alá. És úsztam. Egyszer csak tekeredett rám valami... azt hittem kígyó!! rémes érzés volt. Pedig csak a pántom volt.::))

Bandukolnom kell a kutyámmal.. De mivel a mosógépem bekrepált, a kezemben vittem (nem is igaz: a lábammal rúgtam kifelé) a lavórt. Hányszor?? Térdszaggatósszor:::((( És akkor jössz nekem iszappal...

 

Nagyon Nagyi = nagy I:::))) Ejtsd Nagyonka:::))))))

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (5881)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5881

chopper 

légyszives műttessed  meg a térded, minél előbb

eddig mindenhol kaszabolták, ahol nem kellett volna, most a legjobb helyen a legjobb dokival megy a halogatás

TA azt mondta, nem műt? ezt mondta, hogy nyáron a fertőzés miatt nem műt meg?

628 linket be lehet tenni, ki milyen problémát szedett össze a kórházakban, azokból tessék meriteni, akik meggyógyultak, van itt belőlük a fórumon bőven

és ne vegyél magadra dolgokat, mert csak magadba fordulsz és felemészti az energiádat

készülj a műtétre lelkileg és nyomás, mert már lázadozik lassan a fórum és te még mindig nem vagy a gyógyulás útján

ha nem rendezed mielőbb ezt a dolgot, nagyon1-t unokabátyám révén örökre kitiltatom Hévizről, ezt akarod?

 

 

Chopper63 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5880

Szerbusz!

 

Azt adtam tovább információilag..ami miatt NEKEM NEM VÉGZIK EL a 6. műtétet nyáron!

 

Úgy irtam le..ahogyan az orvosok mondták!

 

Ha totál baromságot mondtak,nyilván akkor én is azt adtam tovább..

 

Akkor elnézést kérek érte..

 

Itt senki semmit ..szinte semmit nem tud a másikról..ez is logikus..

 

Irtam mail elérhetőségem,egy régebbi hozzászólásban benne van..

 

Irtam...sok minden nyilt fórumon nem publikus..épp azért mert Magyar ember..magyar embert,beteg ember,beteg embert..sokszor gyaláz,bánt porig..(Tisztelet minden kivételnek!!)

 

Én nem akarok olyan szituációba belefutni..

 

Ezt kérem tisztelettel értse meg mindenki:Köszönöm szépen!!

 

Gyógygomba..igen használt..az életemet köszönhetem nekik..

 

Igen,jó nevet irtál a gyógygombának..

 

 

Alapjáraton minden beteg ember jóval érzékenyebb mint az egészséges emberek..

 

Te..és én is..és mi itt mind..akik betegek vagyunk..

 

Ha valaki..én soha nem bántottam másokat..

 

 

 

Persze logikus senki nem lehet szimpatikus mindenkinek..

 

Halál eset van családunkban..

 

Nem vagyok most kommunikativ passzban..

 

Elnézést kérek érte..

 

Bocsánat hogy ilyen hülye idióta idősödő fejjel védeni szeretne az ember másokat..idegeneket!!

 

Ne kelljen azt a nyomorult élet-halál harcot végig élnie másoknak..amibe az ember többször belefutott..

 

De igaz a mondás..

 

Minden ember saját kárán tanul..

 

Nem jártatom feleslegesen értelmetlenül a praclimat..felesleges..

Bántást éreznek benne..

 

El is tüntem...

 

Bocs hogy itt voltam....

 

 

 

 

 

Előzmény: sántakutyabarát (5879)
sántakutyabarát Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5879

Kedves Chopper63

koszonom, hogy kioktattal, mennyi mindent nem tudok meg, anelkul, hogy fogalmad lenne rola, mivel keresem a kenyeremet. koszonom, hogy leirtad az eleted tortenetet, ami tele van egeszsegugyi fordulatokkal. ket dolgot szeretnek mondani:

a mrsa bakteriumnak semmi koze az evszakhoz, minden evszakban egyforma a fertozesveszely. te azt irtad, hogy nyaron nagyobb a fertozesveszely, en ezt cafoltam, erre te jottel a tudatlansagommal es a mrsa-val. most akkor a nyar a veszelyes, vagy a mrsa? nem kell valaszolnod, tokeletesen tudom, hogy a mrsa mekkora veszelyt jelent a kemo miatt legyengult szervezetemre.

a masik, amit mondani szeretnek, en csak egy egyszeru kerdest tettem fel, de a valaszodban nem kaptam ra valaszt: milyen gyogygombak ezek? neked tenyleg segitettek? mennyi ido alatt? elore koszonom a segitsegedet!

Előzmény: Chopper63 (5867)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5878

nekem is ropog cilli, de már megszoktam.. meg már nem annyira, de még mindig nagyon..

Előzmény: _chillout_ (5865)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5877

ja, izé..

 

térdfájásra gyulladásos állapotban nem valami jó a melegviz.. sőt.. hideg vizet neki! :)

 

Hévizen mi a helyzet? szóltam unokabáttyámnak, kavarják fel egy kicsit az iszapot, hogy jobb legyen a gyógyhatás.. 

Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5876

nekem volt, van ilyen

mennyi ideig volt műtét előtt inaktiv a lábad, térded?

 

nekem műtét jan28. , vizszintes lábnyújtás lábhajlitást csak májusban tudtam megcsinálni

fekvő vizszintes helyzetben levegőben biciklizés most sem megy

térdem ennél a hajlitásnál, vizszintes ugye, még mindig fáj, de fokozatosan múlik, mint a csiga, olyan lassúsággal, úgyhogy türelem

és a fájdalom is egyre csekélyebb.. 

 

rendes kerékpározás megy egyébként, de kis fájdalmat érzek a térdemben, mikor a pedált lefelé tekerem és terhelést kap a térdem

 

minden múlik csak baromi lassan..

 

a fentieket összehasonlitás vonatkozásában irtam

 

csak benéztem, mindenkinek üdv.

 

Előzmény: Blatur Carlsson (5859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!