Keresés

Részletes keresés

nagypapi51 Creative Commons License 2020.09.13 -1 0 50484

A tegnapi káposztás pogácsa, >40 db lett, még van néhány...nehéz abbahagyni.

 

szkati Creative Commons License 2020.09.13 0 0 50483

Egy emberes almás pite nálunk 2 kg almából készül, mert úgy szeretem, hogy kevés legyen a tésztás része, viszont sok legyen a töltelék. Ha nagyon vágyom valami édességre( amit ugye elvileg nekem nem lehet), akkor összekockázok pár almát, megszórom fahéjjal és bedugom a sütőbe. Ráadásul a lányom is nagy almás, és az unoka is szívesen eszi. Elfogy.

Hogy kell csinálni a csirkét sóágyon? Egyszer próbáltam sóágyon halat sütni, de nekem nem sikerült.

Előzmény: Boszorka (50482)
Boszorka Creative Commons License 2020.09.13 0 0 50482

50 kiló alma? Piacon fogsz árulni, vagy mi lesz vele?

Nálam tegnap minicsirke volt sóágyon sütve. Ez nagyon bejött nálunk. Krumpli és saláta volt hozzá. Ma borjubécsi lesz, garantált jó minségben petrezselymes krumpli és saláta.

 

Kész kaja nem tud elcsábítani. Ha nagyon szorit az éhség és nincs idő, akkor rántotta.:-)

Előzmény: szkati (50480)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.09.13 -1 0 50481

A mára tervezett pörkölt+nokedli helyett rizseshús, holnap tojásos nokedli, fejessaláta.

 

szkati Creative Commons License 2020.09.13 0 0 50480

Tegnap a leányfalui "Útonálló" főzött ránk( ráadásul nagyon finomat), miután SzPéterrel Pomázon leszedtünk 50 kg almát, tehát az ebédet megérdemeltük:))

Ma durbincsot sütök és majonézes krumplisaláta lesz hozzá. Leánygyermek hozza a szénhidrát csökkentett túrógombócot desszertnek.-

 

Akárhényszor próbálkozom dobozos, kész kajával, én  befürdök vele. Nem ízlik, elcsapom a gyomromat, úgyhogy inkább főzök, de nyugdíjasként van rá időm, csak persze kedvem nincs mindig.

Caipi Creative Commons License 2020.09.13 0 0 50479

Ja hogy on is legyek:

ma török csirkesaláta zsömlével, banánpalacsinta ("banana fritters")

túlérett banánhoz láttam egyszer ezt az utóbbi receptet, és nem akartam kidobni hármat, így kipróbálom

Caipi Creative Commons License 2020.09.13 0 0 50478

Férjeméknél nagyon jó kantin van, ami azért is jó, mert ott akkor ehet olyan magyar ételeket, amiket én sosem főzök. :) (Főzelékek, káposztás ételek, paprikáskrumpli stb.) De nemzetközi ételek is szoktak náluk lenni, sőt, egyes nemzetek hetei is, pl. igazi indiai szakáccsal. Párszáz forintba kerülnek az ételek, céges kártyával fizetnek, az összeg meg aztán levonódik a fizetésükből. El bírnék viselni egy ilyet....

Nálunk a telepen van egy kisválasztékú étteremféle, de hát az sokkal drágább, sokszor nem is találnék megfelelőt, meg nem is akarnék naponta sorbanállni / sorban várni, nagyon hamar kifogy minden. 

Előzmény: Bubo.Bubo. (50476)
homerx Creative Commons License 2020.09.13 0 0 50477

ma gombapaprikas varganyabol.

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2020.09.12 0 0 50476

nekem a legegyszerűbb lenne egy normális üzemi étkezde a munkahely mellett, de csak egy szűk kis kávézó méretű helyet csináltak meg kantinnak, vagy pedig a fő konyháról ideszállított kiadagolt ebéd van az alagsorban - de az most nagyon megbonyolódott

Előzmény: Caipi (50475)
Caipi Creative Commons License 2020.09.12 0 0 50475

A legtöbb kész dobozos étel nem is jó, Németo.-ban kóstoltam anno sokat, mert ott nagyon nagy volt a választék. Utóbbi években csak TESCO sajátgyártmányút (főleg chicken tikka masalát) vagy Lidl-est veszek arra a pár alkalomra, mikor pl. állnak az ételkiszállító cégek. (A két téli ünnep közt, az aug.20-i héten, stb.) Ezek aránylag ehetőek. 

Előzmény: dulci_nea (50474)
dulci_nea Creative Commons License 2020.09.12 0 0 50474

Meg tudnám számolni, hányszor vettem bolti kész kaját. De csak jódolgomban, mert ráérek főzni. Ha olyan helyzetben lennék, biztos vennék. Ma már sokkal jobb minőségűek. Fiatalasszony koromban talán 4-5-féle volt, amit elfogadtunk. Munka után is inkább összedobtam valami friss hatású félkész kaját. Lesütni egy csirkemellet 10-15 perc, rá egy bolti szósz, mellé egy kis krumpli vagy tészta. stb.

Ez most olyan amerikai módszer. :) Konzervek, félkész kaják, valamit hozzátesz, összeforralja, egy kis fűszer, és házi étel. 

 

Most egy halászlét majdnem rendeltem, de be volt ikszelve. Ha nem biztos, hogy van; nehogy valami helyettes terméket küldjenek. 

Előzmény: Bubo.Bubo. (50468)
Boszorka Creative Commons License 2020.09.12 0 0 50473

Már nem is tudom, hogy csináltam. Mindig dolgoztam és Svájcban nemigen volt üzemi étkezde. Ezért aztán délben ettünk szendvicset, rendszerint készen vettük és este félhétkor volt a vacsora. Igaz azóta is azt nézem, mit lehet egy óra alatt elkészíteni. Hosszadalmas kajákat, pl. gulyásleves meg hasonlók, hétvégeken főztem, előre. Engem valahogy a bármiféle üzemileg előregyártott kaja, szinte taszit. Tudom öreg vagyok és konzervativ.:-)

Előzmény: Bubo.Bubo. (50470)
Boszorka Creative Commons License 2020.09.12 0 0 50472

Amerikában ettünk ilyen dobozos kajákat, némelyik ehető volt, de amint lett saját konyhám inkább főzök.

Előzmény: Bubo.Bubo. (50468)
Caipi Creative Commons License 2020.09.12 0 0 50471

Én is csak hétvégén főzök, és nem is akarnék hétközben. Már anyám is ugyanígy volt vele. :)

Hétközben rendelek, Cityfood / Interfood / Teletál / VEgafutár választékból, de általában az első kettő kisadagjait, amik olyan <800-900 forintok. A Vegafutár amúgy a legjobb, pontosabban a sok (ál)indiai paneer-os (=indiai sajtféle) étele, de nála elég rövid idő alatt vagy 1.300 lett a kisadag 770-ből.

Én meg úgy vagyok vele, hogy semmiféle kulináris élményt nem okozó, csak üzemanyagként szolgáló ételért nem vagyok hajlandó sokat adni, ha nem muszáj. :) 

 

Én a Lidlből a paprikás csirkés cuccot ettem párszor, nagyon nem paprikás csirke, és száraz, de egy kis tejfölt hozzákeverve teljesen ehető. 

Előzmény: Bubo.Bubo. (50470)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2020.09.12 0 0 50470

hát, szerintem van létjogosultsága az ilyennek :)

 

nálunk most a munkahelyi ebédlő helyiségét másra használják a vírushelyzet miatt, és az ebédet, amit ide szoktak szállítani és ott kiporciózzák és megesszük, mostantól műanyag dobozokban hozzák, és az íróasztalunknál megehetjük

 

az ebéd 1 adagja 595 ft, a doboz hozzá 2*50, összesen 700 ft, de előre egy hónappal választani kell és ki kell fizetni (és nem lehet módosítani)

 

a mellettünk levő kis étteremben egy menü 990 ft, az alacarte ételek 800-1500, de ha nem megyünk oda 11-re akkor negyedórás sorok vannak, és lassan minden elfogy

 

ehhez képest a szomszédos Sparban megvehető dobozos készétel 700-1300 ft-os áron egy teljesen vállalható alternatíva

 

(nem vagyok képes minden napra változatosan főzni, hogy a home-officeban levő férjnek legyen ebédje és én is vihessek magamnak a munkahelyre, este pedig persze otthon vacsorázunk mind (a gyereknek - még - van ebéd az iskolában)

Előzmény: öreg_néne_b (50469)
öreg_néne_b Creative Commons License 2020.09.12 0 2 50469

Dobozos meleg vizet nem árulnak, amit használat előtt csak meg kell melegíteni? :o

Előzmény: Bubo.Bubo. (50468)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2020.09.11 0 0 50468

ez ugyan nem főzés, de a home office idején elég sokféle dobozos készétel jelent meg a boltokban, és vannak köztük egészen elfogadhatóak is

 

pár napja láttam a Lidl-ben paprikáskrumplit és káposztástésztát is dobozos készételként (ez utóbbit ki is próbáltam - egész jó volt)

Előzmény: dulci_nea (50467)
dulci_nea Creative Commons License 2020.09.11 0 0 50467

Van egy kis afrikai harcsa a fagyóban, meg halalaplé. Össze kéne barátkoztatni őket. 

 

Kedvet kaptam a paprikáskrumplihoz. Nagyon rég volt. Kis kolbásszal, galuskával, koviubival. 

Caipi Creative Commons License 2020.09.11 0 0 50466

Jól néz ki a képen levő kaja!

Előzmény: nagypapi51 (50465)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.09.11 -1 0 50465

Ma a budafoki piacon fagyasztott kockázott szürkeharcsát árultak 2300 HUF/kg.

Jól nézett ki, de inkább görögdinnyét vettem... :)

Ma hirtelen felindulásból bőrén sült lazacot sütöttem, mellé spenót, karika krumpli.

A fejtett bableves+káposztás pogácsa holnapra csúszik.

Vasárnap sertéspaprikás, nokedli, paradicsom saláta (meg persze dinnye, amíg lehet, ill. jó)

 

Előzmény: Boszorka (50463)
homerx Creative Commons License 2020.09.11 0 0 50464

vegszugseg eseten erre is hasznalhatod :)

 

Előzmény: Boszorka (50463)
Boszorka Creative Commons License 2020.09.10 0 0 50463

Vettem fogast, aztán majd lesz valahogy.

szkati Creative Commons License 2020.09.10 0 0 50462

Karfiolleves, szilvás gombóc.

költekező Creative Commons License 2020.09.10 0 0 50461

Ma kaporszósz , fasírt, krémes.

Holnap székelykáposzta , palacsinta.

dulci_nea Creative Commons License 2020.09.09 0 0 50460

A fagyasztóban elsüllyedt disznótorost találtam. Van már olyan idő, hogy merészkedek bekapcsolni a sütőt. Nem igazán finom. Kevés benne a fűszer. Nálam a fő teszt a hentesnél, van e jó disznótoros. Egynél van csak, de ott nincs házhozszállítás. Van másik három, aki hozna, de az meg nem ízlik eléggé. 

Dinnye, az megy még. Most sárgadinnye volt.

Vacsorára levelestésztába csavart virsli, gyors grillezés.

nagypapi51 Creative Commons License 2020.09.09 -1 0 50459

Ma maradék lecsó, maradék sült tarja, friss tócsni, dinnye.

Holnap fejtett bableves, káposztás pogácsa (ami káposzta a cigánylecsóból kimaradt)

 

 

szkati Creative Commons License 2020.09.09 0 0 50458

Az egész az ízesítésen múlik. Én a szószba sok zellert( vagy zellerzöldet) teszek. Aztán nem mindegy a cukor(cukorpótló) és a só aránya sem. Én sem voltam odáig érte, de ma már szeretem.

Tegnapra gombával töltött csirkecombokat sütöttem párolt cukkinival. Mára még maradt, na meg a tegnapelőtti gulyáslevesből is.

Előzmény: Boszorka (50452)
homerx Creative Commons License 2020.09.08 0 0 50457

nalunk ma a gyerekeknek milanoi. nekem meg maradek galambleves, birkaporkolt, komenymagos krumpli, kovaszos ubi.

nagypapi51 Creative Commons License 2020.09.08 -1 0 50456

Ma cigánylecsó, dinnye

 

Caipi Creative Commons License 2020.09.07 0 0 50455

Ja értem.

 

A Facebook-oldalukon láttam szombaton, hogy másnap brunch élőzenével, nem tudom, máskor mi van. 

Előzmény: Boszorka (50454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!